ویزای تحصیلی نروژ و شرایط اخذ آن

ویزای تحصیلی نروژ
 • ویزای تحصیلی نروژ و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی نروژ و رنکینگ این کشور از نظر جذابیت برای دانشجویان خارجی
 • ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دبستان ، راهنمایی ، دبیرستان
 • ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی نروژ به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی نروژ و هزینه های زندگی و تحصیل
 • ویزای تحصیلی نروژ و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی نروژ و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی نروژ و مدارک موردنیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی نروژ و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی نروژ و مقدمه ای بر آن Norwegian student visa

ویزای تحصیلی نروژ ، شرایط تحصیل در نروژ و اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا مایل هستید بدانید ویزای تحصیلی نروژ چه شرایطی دارد و اخذ این ویژا برای چه کسانی مناسب می باشد؟ سعی ما بر آن بوده است تا کلیه شرایط تحصیل در کشور نروژ از مقطع ابتدایی تا دکترا و همچنین اطلاعات لازم در خصوص ویزای تحصیلی نروژ را در این مقاله به اطلاع شما علاقمندان به تحصیل در این کشور برسانیم. آنچه که در این خصوص بسیار حائز اهمیت می باشد، آگاهی از سیسم آموزشی این کشور و همچنین سنجش سطح آموزشی این کشور در قیاس با استانداردهای جهانی آموزشی می باشد. شما می توانید در خصوص ویزای تحصیلی نروژ با تماس با موسسه حقوقی ملک پور همکار  MIE اتریش و مشاوره با کارشناسان مجرب ما اطلاعات لازم را کسب نمایید. ویزای تحصیلی کشور نروژ شرایط و نکات ویژه ای دارد که هدف ما از نگارش این مقاله آشنایی شما عزیزان در این باب می باشد. مطالبی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت به شرح زیر می باشد:

در ادامه با ما باشید تا کلیه شرایط ویزای تحصیلی نروژ را مورد بررسی قرار دهیم .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در نروژ – بخش اول

مقاله مرتبط

تحصیل در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی نروژ و یکی از دلایل علاقمندان به دریافت این ویزا جهت تحصیل، مقرون به صرفه بودن تحصیل در این کشور می باشد که به طور فزاینده ای منجر به گذراندن دوره های آموزش عالی توسط دانشجویان بین المللی گردیده است . سیستم آموزشی در این کشور به طور کامل تحت حمایت دولت می باشد تا اطمینان حاصل شود که دسترسی به آموزش برای همگان امکان پذیر می باشد . در حال حاضر نروژ دارای ۹ دانشگاه، ۸ کالج و ۵ دانشکده علمی متعلق به دولت و چندین کالج و دانشگاه خصوصی می باشد .  همچنین کیفیت بالای دانشگاه ها  باعث گردیده است که بسیاری از دانشجویان بین المللی این کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند . در حال حاضر بیش از ۱۵،۰۰۰ هزار تبعه خارجی در نروژ در حال تحصیل می باشد که در قیاس با جمعیت این کشور عدد قابل توجهی می باشد . شایان ذکر است در کنار تمامی نکات مثبت در خصوص تحصیل در نروژ موضوع قابل ذکری که باید به آن توجه کرد این موضوع می باشد که، کشور نروژ از نظر آب و هوایی تفاوت بسیار زیادی با آب و هوای ایران دارد. آب و هوای سرد و قطبی نروژ و موقعیت جغرافیایی آن منجر به این شده است که در فصل زمستان به مدت یکماه خورشید در این کشور غیر قابل رویت می باشد و در فصل تابستان شما می توانید خورشید را حتی در نیمه شب مشاهده کنید .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در نروژ – بخش دوم

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و رنکینگ این کشور از نظر جذابیت برای دانشجویان خارجی

جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ توجه به رنکینگ این کشور از جهات مختلف ، در انتخاب نروژ به عنوان مقصدی برای تحصیل موثر می باشد .کشورهای اروپایی بر اساس میزان جذابیت برای دانشجویان خارجی ، مبتنی بر عواملی نظیر آموزش، هزینه ها و زندگی و حرفه ، رتبه بندی شده است که در این میان کشور نروژ در خصوص میزان جذابیت برای دانشجویان خارجی با کسب ۵۵٫۴ امتیاز از ۱۰۰  امتیاز در مقایسه با آلمان که در رده یک می باشد در رده ۱۰ ام این جدول قرار دارد . در جدول زیر میتوانید رتبه بندی کشورها را از نظر جذابیت برای دانشجویان در سال ۲۰۱۷  مشاهده نمایید :

ویزای تحصیلی نروژ

در رده زندگی و حرفه نروژ حتی بهتر از آن نیز عمل کرده است و در میان سایر کشورهای اروپایی با کسب نمره ۱۷٫۲ از ۲۰  امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفته است .

تحصیل در نروژ

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در نروژ

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دبستان ، راهنمایی ، دبیرستان

ویزای تحصیلی نروژ و اخذ آن جهت تحصیل در مدارس کشور نروژ نیاز به آگاهی از شرایط تحصیلی و شرایط سنی این مقاطع دارد .در نروژ چندین مدارس بین المللی وجود دارد که افراد زیادی تمایل دارند که فرزندانشان در این مدارس تحصیل کنند و از سیستم آموزشی این کشور بهره مند گردد. آموزش در این کشور از ۶ سالگی شروع می گردد و تحصیلات به مدت ۱۰ سال ادامه دارد . البته از سن ۱ سالگی تا ۵ سالگی کودکان در مهد کودک تحت آموزش هایی قرار می گیرند و آماده ورود به مقطع دبستان یا primary educaton  می شوند . تقسیم بندی نظام آموزشی از مهد کودک تا پایان دبیرستان به شرح زیر می باشد :

 • مهدکودک ها در نروژ

  مهدکودک Kindergarten  ، از سن ۱ تا ۲ سالگی شامل نگهداری از کودکان و از ۳ تا ۵ سالگی مرحله آموزش شروع می گردد .

 • آموزش ابتدایی primary education در نروژ

  آموزش ابتدایی primary education  ، این مقطع از سن ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی می باشد و از کلاس اول تا هفتم می باشد .

 • آموزش راهنمایی lower secondary education در نروژ

  آموزش راهنمایی lower secondary education   ، این مقطع از سن ۱۳ تا ۱۵ سالگی می باشد و از کلاس ۸ ام تا ۱۰ می باشد .

 • آموزش متوسطه upper secondary education در نروژ

  آموزش متوسطه upper secondary education ، این مقطع از سن ۱۶ تا ۱۹ سالگی می باشد .

شروع تحصیلات در نروژ معمولا از آگوست می باشد و تا اواسط ماه ژوئن ادامه دارد و از دو نیمسال تحصیلی تشکیل شده است که در این میان تعطیلات کریسمس هم از اواسط ماه دسامبر تا اوایل ماه ژانویه در بین آن قرار دارد .

در این جدول می توانید سیستم آموزشی و مقاطع تحصیلی از مهدکودک تا متوسطه را مشاهده فرمایید.

ویزای تحصیلی نروژ

اخذ ویزای تحصیلی نروژ برای کودکان و افراد زیر ۱۸ سال و متقاضیان تحصیل زیر ۱۸ سال در صورتیکه کالج و مدارس بین المللی و به صورت شبانه روزی باشد امکان پذیر می باشد و همچنین این افراد می توانند با داشتن قیم در این کشور شرایط تحصیل را داشته باشند . بعضا در کشورهای پیشرفته و کشورهای اروپایی نظیر نروژ نوجوانان زیر ۱۸ سال می توانند تحت پوشش و حمایت افرادی باشند که سرپرستی آنها را به صورت موقت پذیرفته اند که به اصطلاح به این نوع سکونت home stay  گفته می شود .

اگر شما نیز جز کسانی هستید که تمایل دارید فرزندتان در مدارس عالی تحصیل داشته باشند و از سیستم آموزشی پیشرفته بهره مند گردند پیشنهاد ما به شما کشورهایی می باشد که از نظر وضعیت زبان و همچنین اجازه همراه چندان سخت گیری نداشته باشد . همچنین با توجه به شرایط جغرافیایی کشور نروژ ،تطابق پذیری محیطی فرزند شما با این کشور ممکن است به آسانی صورت نگیرد . به همین دلیل موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE  اتریش در خصوص کالج های شبانه روزی و بین المللی به شما کالج های بینظیر کشور انگلیس ، کانادا ، اسپانیا ، چک را پیشنهاد میکند.

تحصیل رایگان در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی bachelor of sciense

ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در مقطع لیسانس نیاز به گذراندن دوران متوسطه و دبیرستان دارد . از سال ۲۰۰۳ نروژ از نظام بولونیایی پیروی کرده است . مطابق با قوانین این نظام آموزشی طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ۳ سال ، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکترا ۳ می باشد . البته استثنائاتی نیز وجود دارد که شامل طرح های خاص در رشته های دیگری هستند که متفاوت از این قانون می باشند .اخذ ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی ، نیاز به ارائه مدرک دیپلم دبیرستان دارد البته کسانی که در سیستم آموزشی کشور نروژ ۵ سال سابقه کاری و تحصیل داشته باشند و دروس نظیر زبان نروژی و انگلیسی ، تاریخ مدرن ، تعلیمات مدنی ، علوم طبیعی و ریاضیات را گذرانده باشند با حداقل سن ۲۳ سال  می توانند بدون ارائه مدرک دیپلم وارد تحصیلات عالی شوند.دانشجویان بین المللی جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ باید دارای مدرک دیپلم باشند و این دیپلم باید ارزشی معادل دیپلم کشور نروژ باشد. ملزومات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ در مقطع لیسانس :

 • مدرک دیپلمی که هم ارزش با دیپلم کشور نروژ باشد .
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی (IELTS نمره ۶ و  WRITING   نباید زیر ۵٫۵ باشد و یا تافل با نمره ۵۰۰ )
 • دانش زبان نروژی با کسب نمره حداقل ۳

توجه داشته باشید با توجه به شرایطی که سیستم آموزشی کشور نروژ ، جهت جذب دانشجویان بین المللی ، فراهم آورده است . در بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها برنامه ها و رشته هایی به زبان انگلیسی ارائه می شود و شما می توانید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل داشته باشید .

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی ارشد master of science

ویزای تحصیلی نروژ و اخذ آن جهت ادامه تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد ، یکی از گزینه های مورد توجه دانشجویان خارجی بوده است . یکی از علل بسیار مهمی که نروژ را در لیست انتخاب بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار داده است نظام آموزشی رایگان این کشور می باشد .البته در کشور نروژ دانشگاه های خصوصی که نیاز به پرداخت شهریه باشد نیز موجود می باشد . اما آنچه که این کشور را مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار داده است تحصیل رایگان این کشور می باشد . بر اساس نظام بولونیایی حاکم بر سیستم آموزشی نروژ ، کارشناسی ارشد در این کشور یک دوره ۲ ساله است ،البته در بعضی از موارد و برنامه ها دوره کارشناسی ارشد یک ساله نیز ارائه می گردد. شما باید در هر ترم ۳۰ واحد بگذرانید . و در یک سال ۶۰ .ECTS

 • ECTS یک معیار استاندارد در کل اروپا می باشد که میزان یادگیری دانشجو با آن سنجیده می شود و در کل اروپا در یک دوره تحصیلات باید ۶۰  ECTS  را در هر سال بگذراند .

جهت پذیرش کارشناسی ارشد در کشور نروژ نیاز به مدارک زیر دارید :

 • مدرک لیسانس
 • نمره زبان (IELTS 6.5) رایتینگ زیر ۶ نباشد .
 • توصیه نامه و انگیزه نامه جهت تحصیل در این کشور

تعداد رشته هایی که در کشور نروژ در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود ۳۰۴ رشته می باشد . شما با گذراندن دوره و پس از ارائه پایان نامه می توانید مدرک خود را از این کشور اخذ نمایید .در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی نروژ ، با توجه به شرایط سیاسی پیش آمده در سال ۲۰۱۲ و اخراج بسیاری از دانشجویان ایرانی از این کشور کمی سخت و دریافت آن با ریسک مواجه می باشد . به همین دلیل اگر علاقمند به تحصیل در اروپا و خصوصا کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشید پیشنهاد ما برای شما کشورهایی نظیر هلند و دانمارک می باشد که دارای نظام آموزشی معتبری می باشد . در این خصوص موسسه حقوقی ملک پور می تواند با ارائه مشاوره رایگان و تخصصی شما را در این خصوص یاری کند . تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکترا

نروژ به عنوان کشوری با سطح علمی بالا شناخته می شود ، کشوری با پیشینه قوی در علوم و تحیقات که اهمیت بسیار زیادی برای دانش و تحقیقات قائل می باشد.بر اساس قوانین نظام بولونیایی که پیش تر گفته شد ،در نظام بولونیایی حاکم برکشور نروژ ،تحصیل در مقطع دکترا در این کشور ۳ سال به طول می انجامد ، البته در بعضی از موارد بر اساس انتخاب دانشجو جهت تحصیل در دوره های آکادمیک وتئوری ممکن است ۱ سال به دوره دکترا اضافه شود . جهت دریافت ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکترا ، آنچه که اهمیت دارد ،پذیرش توسط یک استاد راهنما می باشد . در صورتیکه که رزومه شما قوی باشد استاد راهنما شما را برای تحصیل در مقطع دکترا پذیرش و از شما دعوت به تحصیل می کند .رزومه شما باید شامل تحقیقات ، پژوهش ، مقالات ISI ، مدرک زبان IELTS  با حداقل نمره ۷ و … باشد .البته در بعضی از موارد ممکن است به زبان نروژی باشد که در این صورت شما باید دارای مدرک زبان نروژی باشید .

جزئیات کلیدی در خصوص تحصیل دکترا در نروژ

۲۴

تعداد دانشگاه ها
۱۳ تعداد جوایز نوبل
دانشگاه اسلو (۱۸۱۱) قدیمی ترین دانشگاه
۱۰،۸۸۰   دانشجویان بین المللی
سه تا چهار سال طول دوره دکترا
آگوست تا ژوئن سال تحصیلی

 دانشجویان در مقطع دکترا تحت نظارت یک و یا چندین استاد می باشند که در طول مدت مطالعات در کنار دانشجو می باشند .پایان نامه دکترای شما توسط یک کمیته با حداقل سه استاد راهنما بررسی می شود  که یکی از این اساتید در خارج از دانشگاه می باشد و شما باید با سخنرانی از از پایان نامه خود دفاع کنید. از مزایای ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکترا تحصیل رایگان می باشد و همچنین کمک هزینه ای نیز از ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه به دانشجو تعلق می گیرد . شما با داشتن یک مدرک کارشناسی ارشد و احراز سایر شرایط مرتبط می توانید برای ویزای تحصیلی نروژ در مقطع دکترا اقدام نمایید .

تحصیل دکترا در نروژ
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ به همراه بورس تحصیلی

باتوجه به تحصیلات رایگان در کشور نروژ متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارد . اما یکی از نکات مهمی که باید در خصوص تحصیل در نروژ به آن توجه کرد هزینه بالای زندگی در این کشور می باشد . به همین دلیل بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور با عقد قرار دادهای بین المللی با موسسات تبادل دانشجو و موسساتی که بورسیه تحصیلی ارائه می دهند در این زمینه به دانشجویان بین المللی در خصوص دریافت بورسیه تحصیلی کمک می کنند . در نروژ  نیز بورس های تحصیلی مختلفی با هدف کمک به دانشجویان بین المللی وجود دارد که به صورت خلاصه خدمت شما ارائه می دهیم .

 • دانش بدون مرز : این بورسیه برای دانشجویان برزیلی می یاشد که تصمیم به ادامه تحصیل در دوره های یکساله نروژ ، دارند.
 • بورس های ترمی : از دیگر بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان ارائه می شود ، بورس های ترمی می باشد به این صورت که در هر ترم در بازه های زمانی ۱ تا ۳ ماهه ارائه می شود و هزینه های اجاره مسکن و حمل و نقل و هزینه های دیگر را پوشش می دهد .
 • اراسموس : یک برنامه بورسیه برای تبادل دانشجو در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می باشد و از ۳ ماه الی ۱۲ ماه طول می کشد.
 • اراسموس مندس : برنامه بورسیه تحصیلی برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد در رشته های خاص
 • آموزش عالی نورد پلاس: برنامه تبادل دانشجو میان دانشجویان دانشگاه های کشورهای حوزه شمال اروپا و دریای بالتیک

شما از طریق هر یک برنامه های بورسیه تحصیلی که ارائه گردید با داشتن شرایط لازم، میتوانید درخواست بورسیه نمایید .

ویزای تحصیلی نروژ و هزینه های زندگی و تحصیل

آنچه که معمولا برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور دیگر دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد هزینه های تحصیل و هزینه زندگی در آن کشور می باشد. آنچه که علاقمندان به اخذ ویزای تحصیلی نروژ باید توجه بفرمایند این موضوع می باشد که اگرچه که تحصیل در کشور نروژ رایگان می باشد و دانشگاه های و کالج های این کشور تحت حمایت دولت می باشد اما هزینه های زندگی در این کشور در قیاس با سایر کشورهای اروپایی بالا می باشد و هزینه های زندگی از نظر اجاره مسکن و خوراک هم رده با کشورهایی نظیر فرانسه و اتریش می باشد . در جدول زیر لیستی از  هزینه های زندگی در نروژ را مشاهده میفرمایید .

هزینه های زندگی در نروژ

(اسلو)

کرون NOK

هر ۱یورو =  ۹٫۶۹۳کرون

واحد پول نروژ

۱۱۸۷۸ کرون اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر
۹۳۹۸ کرون اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز
۳۵۰۰  تا ۴۰۰۰  کرون هزینه اجاره خوابگاه
۷۳۶  کرون هزینه ماهیانه حمل و نقل
۱۶۴۳ کرون هزینه های انرژی (برق، گرمایش، آب)
 ۲۵۰  تا ۳۰۰  کرون هزینه های خورد و خوراک برای یک ماه

جمع هزینه های زندگی برای یک دانشجو

۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰  کرون

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ
هزینه های زندگی در نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و کار دانشجویی

بسیاری از دانشجویان بین المللی  پس از اخذ ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در این کشور به کار در حین تحصیل مشغول می شوند و از طریق آن علاوه بر یادگیری بهتر زبان نروژی می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را به واسطه کارهای دانشجویی تامین کنند . با این حال باید توجه داشته باشید که محدودیت هایی برای ساعات کاری دانشجویان وجود دارد. لازم است بدانید به طور کلی اجازه اقامت دانشجویی، حق اشتغال در کشور نروژ را پوشش نمی دهد  با این حال اگر شما ویزای تحصیلی نروژ را داشته باشید و اقامت دانشجویی در این کشور داشته باشید، مجوز کار نیمه وقت را نیز خواهید داشت . جهت کار دانشجویی لازم است فرد در  EEA  (بازار مشترک منطقه اقتصادی اروپا) ثبت نام کرده تا بتواند مجوز کار دریافت کند . در طول اولین سال تحصیلی دانشجو اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارد که جهت تمدید آن در سال های بعد دانشجو موظف به ارائه پشرفت های رضایت بخش تحصیلی خود به ارگان مربوطه می باشد تا ثابت شود که کار دانشجو مانعی برای تحصیلش نمی باشد

ویزای تحصیلی نروژ و معرفی دانشگاه های برتر

امروزه یکی از معیارهای تحصیل در هر کشوری سطح آموزش، رنکینگ دانشگاه یا کالج و همینطور هزینه های تحصیل در آن کشور می باشد . لازم است بدانید کشور نروژ دارای سه نوع موسسات آموزش عالی می باشد که شامل دانشگاه ها، کالج های دانشگاهی، کالج های دانشگاهی ویژه می باشد که هر کدام از نظر تولیدات علمی ،ارتباطات با صنعت و امکانات در جایگاه مشخصی قرار دارند. در ادامه تعدادی از دانشگاه های معتبر نروژ بر اساس رنکینگ در QS  ، THE  و ARWU  بررسی خواهیم کرد .

دانشگاه اسلو University of oslo

دانشگاه اسلو

داشگاه اسلو در سال ۱۸۱۱ درشهر اسلو تاسیس گردید و از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور می باشد . این دانشگاه شامل ۸ دانشکده ریاضی و علوم طبیعی، حقوق، الهیات، علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم آموزش و پرورش، پزشکی و دندانپزشکی می باشد . تحصیل در این دانشگاه به زبان نروژی و در بعضی از رشته ها در مقاطع ارشد و دکتری به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد.

دانشگاه برگن University of bergn

دانشگاه برگن

دانشگاه برگن در سال ۱۹۴۶ درشهر برگن دومین شهر نروژ از نظر جمعیت، تاسیس گردید . این شهر از مراگز مهم نفت و گاز در اروپا می باشد . این دانشگاه شامل ۶ دانشکده حقوق، ریاضی ، علوم اجتماعی، علوم انسانی، پزشکی و دندانپزشکی و روانشناسی می باشد .

دانشگاه فنی و علوم طبیعی نروژ norwgian university science and technology

دانشگاه فنی و علوم طبیعی نروژ

دانشگاه فنی و علوم طبیعی در سال ۱۹۱۰ تاسیس گردیده است و در شهر تروندهایم قرار دارد .این دانشگاه در ارتباط بسیار موثری با صنعت نفت قرار دارد و در حال حاضر دارای ۳۹۰۰۰ دانشجو در رشته های مختلفی می باشد .

 • دانشگاه علوم زیستی نروژ
 • دانشگاه آگدر

از دیگر دانشگاه های برتر کشور نروژ می باشند . جهت آشنایی با سایر دانشگاه های نروژ می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید .

تحصیل در دانشگاه های نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و مدارک موردنیاز اخذ ویزای تحصیلی

جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ شما نیاز به  مدارک و مستنداتی دارید که باید به سفارت ارائه دهید . دقت داشته باشید در حال و حاضر اخذ ویزای تحصیلی نروژ کمی مشکل می باشد و موسسه حقوقی ملک پور به شما پیشنهاد میکند جهت تحصیل برای کشورهایی نظیر هلند و دانمارک اقدام نمایید . مدارک لازم برای اخذ این ویزای تحصیلی اتریش:

 • داشتن یک پذیرش تحصیلی  از دانشگاه
 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه و کارت شناسایی
 • چهار عدد عکس رنگی
 • ارائه نامه تمکن مالی واریزی به حساب دانشگاه معادل ۱۰۰۰۰ یورو . ( این مبلغ جهت هزینه های زندگی است که نزد دانشگاه مورد نظر بصورت امانت باقی می ماند و پس از ورود دانشجو به کشور نروژ و افتتاح حساب در یکی از بانک های این کشور این مبلغ از طرف دانشگاه به حساب شخص به صورت ماهیانه واریز می گردد )
 • بیمه نامه معتبر
 • انگیزه نامه
مهاجرت به نروژ

ویزای تحصیلی نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل و اخذ اقامت و تابعیت

پس از پایان تحصیلات در نروژ، این کشور به شما فرصت می دهد تا به دنبال شغل بگردید ، البته توجه داشته باشید این کشور چندان از مهاجران استقبال نمی کند اما درصورت یافتن شغل در این کشور مانند باقی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، اگر ۵ سال در این کشور مالیات پرداخت نمایید میتوانید به اقامت این کشور دست یابید و پس از ۶تا ۷ سال میتوانید در صورت داشتن شرایط لازم  و یادگیری کامل زبان نروژی و ادغام با محیط پاسپورت این کشور را دریافت کنید .

اقامت نروژ

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی نروژ و سخن پایانی

ویزای تحصیلی نروژ و شرایط اخذ آن به طور مفصل و همراه با جزئیات کامل در این مقاله مورد بررسی قرار گردید . همانطور که مطالعه فرمودید تحصیل در کشور نروژ رایگان می باشد اما در مقابل هزینه های زندگی در این کشور در قیاس با کشورهای دیگر اروپایی بسیار بالا می باشد و علاقمندان به اخذ به ویزای تحصیلی نروژ با توجه نکردن به این نکته ممکن است دچار مشکلاتی نظیر ناتوانی در تامین مالی خود گردند . اگر شما نیز جز علاقمندان به تحصیل در کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشید ما به شما کشورهایی نظیر هلند و دانمارک را پیشنهاد می کنیم . به همین دلیل به شما پیشنهاد می گردد در خصوص اخذ ویزای تحصیلی نروژ قبل از هر گونه تصمیم با یک وکیل با تجربه در این زمینه مشورت نمایید و پس از آن اقدام به عمل نمایید . موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در خصوص اخذ ویزای تحصیلی نروژ می باشد . شما می توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره تخصصی و رایگان در خصوص اخذ ویزای تحصیلی نروژ و همچنین پیشنهادات جایگزین ویزای تحصیلی نروژ بهره مند گردید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ