ویزای تحصیلی نیوزلند و بررسی آن

ویزای تحصیلی نیوزلند
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مدارس نیوزلند
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی نیوزلند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و معرفی دانشگاه های برتر نیوزلند
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی نیوزلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزلند و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی نیوزلند ، مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در نیوزلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند برای اتباع خارجی وجود دارد؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند چیست؟ برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ آیا دانشجویان در حین تحصیل در نیوزلند اجازه کار دارند؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب ویزای تحصیلی نیوزلند پاسخ خواهیم داد. ویزای تحصیلی نیوزلند از جهات مختلفی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه می گردد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب ویزای تحصیلی نیوزلند ، شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات جامع و کامل با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

دانشگاه های نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی نیوزلند ، امروزه به دلایل متعددی همچون انگلیسی زبان بودن و مهاجر پذیر بودن این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. اما آیا اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند برای ایرانیان امکان پذیر می باشد؟ ما سعی داریم در مقاله پیش رو شرایط کلی ویزای تحصیلی نیوزلند را برای شما متقاضیان تشریح نمائیم. مهاجرت و تحصیل در اکثر کشورها نیازمند اخذ ویزای تحصیلی آن کشور می باشد که نیوزلند نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برای مهاجرت به نیوزلند با هدف تحصیل، شخص می بایست در ابتدا رشته تحصیلی خود را مشخص نموده و سپس برای دانشگاه یا کالج مورد نظر اقدام نماید و پس از اخذ پذیرش می تواند برای ویزای تحصیلی اقدام نماید. تحصیل در نیوزلند در تمامی مقاطع امکان پذیر می باشد. دانشگاه های نیوزلند از کیفیت بالایی در سطح بین الملل برخوردار هستند و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل شرایط مناسبی برای اشتغال دارند.

تحصیل در نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند به دلایلی همچون فرصت های گسترده برای مطالعه و تحقیق، تجربه یادگیری با کیفیت، الزامات ورود آسان به دانشگاه ها، هزینه های مناسب برای تحصیل در کنار کشورهایی چون استرالیا و کانادا در سال های اخیر با افزایش چشمگیری رو به رو شده است.

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در مدارس نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در مدارس دارای شرایط خاصی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. آموزش و پرورش در نیوزلند از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. کیفیت تحصیل در مدارس نیوزلند در بین ۲۰ کشور برتر جهان قرار دارد و این موضوع می تواند برای والدین خوشایند باشد. مدارس در نیوزلند در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه می باشد. همه کودکان ۶ تا ۱۶ ساله در نیوزلند باید در مدرسه حضور داشته باشند، اکثر کودکان زمانیکه ۵ ساله می شوند، شروع به تحصیل می نمایند. مدارس نیوزلند اکثرا مجهز به کامپیوتر، اینترنت و سایر تکنولوژی ها هستند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه گردیده است، کپی نمودن از آن شرعا حرام و غیرقانونی می باشد.

 • مدارس ابتدایی

   در این مقطع کودکان بین ۵ تا ۱۰ سال مشغول به تحصیل می شوند و سال های یکم تا ششم را می گذرانند، کودکان مهارت های پایه ای خواندن، نوشتن و محاسبه کردن را آموزش می بینند. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و در دو سال آخر یک زبان دیگر نیز آموزش داده می شود، موضوعات اصلی که در این مقطع کودکان یاد می گیرند عبارتند از :

  • انگلیسی
  • هنر
  • بهداشت و ورزش
  • ریاضیات و آمار
  • علوم پایه
  • مطالعات اجتماعی
  • تکنولوژی و فناوری
 • مدارس راهنمایی

  در برخی از ایالت ها مدارس راهنمایی وجود دارد که پلی برای رسیدن به مدارس متوسطه می باشد. دانش آموزان در سنین ۱۱ و ۱۲ سالگی در مقاطع هفتم و هشتم مشغول به تحصیل در مدارس راهنمایی می باشند.  دانش آموزان در این مقطع، مهارت های فکری، ذهنی و اعتماد به نفس خود را تقویت می کنند.

 • مدارس متوسطه

  تحصیل در این مدارس حدود ۵ سال زمان خواهد برد و دانش آموزان در سنین ۱۳ تا ۱۸ سالگی، سال های نهم تا سیزدهم را در این مدارس می گذرانند. مدرکی که دانش آموزان در این مقطع به دست می آورند، گواهی ملی پیشرفت و دستاورد تحصیلی (NCEA)  National Certificate of Educational Achievement نامیده می شود که در کشورهایی همچون استرالیا، انگلستان، آمریکا و کانادا مورد تایید می باشد.

سه نوع مدرسه در نیوزلند وجود دارد:

 • مدارس دولتی

  این مدارس متعلق به دولت  بوده و تحصیل در آنها رایگان می باشد که تنها هزینه های جزئی برای کتاب، لوازم التحریر و لباس دارند. تحصیل در این مدارس مبتنی بر ایالت و محلی می باشد که دانش آموز در آنجا زندگی می کند.

 • مدارس مذهبی دولتی

  تعدادی از مدارس وجود دارند که از لحاظ مذهبی( کاتولیک) هستند که در ساختار مدارس دولتی ادغام شده اند، تحصیل در این مدارس نیز رایگان می باشد.

 • مدارس خصوصی مستقل

  مدارس خصوصی اکثرا سالی بین ۴ تا ۲۸ هزار دلار هزینه دارند.

حال با توجه به شرایط تحصیل در مدارس نیوزلند، امکان اخذ ویزای تحصیلی چندان کار ساده ای نمی باشد. بنابراین اگر قصد دارید برای فرزندتان زیر ۱۸ سال خود ویزای تحصیلی دریافت نمائید، می توانید از کشورهای دیگری همچون انگلستان ، کانادا و استرالیا که اخذ ویزا ساده تر صورت می پذیرد، استفاده نمائید.

ویزای تحصیلی مدارس نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

امکان اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند برای مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند، به زبان تحصیل انگلیسی ارائه می شوپ و سه سال زمان به طول خواهد انجامید. دانشجویانی که زبان انگلیسی آنها ضعیف می باشند و حداقل نمره لازم را برای ورود به دانشگاه کسب نکرده اند، می توانند در دوره های زبان انگلیسی که در تمام طول سال در دسترس هستند( و از ۴ هفته تا ۱۲ ماه متغیر می باشند)، ثبت نام نمایند. تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی هم در مدارس فنی و حرفه ای و هم در دانشگاه ها امکان پذیر می باشند.

تحصیل در مدارس فنی و حرفه ای بین ۲ تا ۱۸ ماه زمان خواهد برد و نزدیک ۶۰۰ موسسه تربیت عالی در نیوزلند وجود دارد که گواهینامه حرفه ای اعطا می گردد. تحصیل در مدارس فنی و حرفه ای بیشتر شامل دوره های کارآموزی و انواع تجربیات آموزشی همچون مهندسی عمران، برق، لوله کشی می باشد. مدارک تحصیلی سطح عالی یک قدم بالاتر نسبت به مدارک فنی و حرفه ای می باشد که تحصیل در حدود سه سال زمان خواهد برد و این بدین دلیل است که کلاس های آموزش عمومی بسیار کم است. تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند در اکثر رشته ها و در هشت دانشگاه اصلی نیوزلند امکان پذیر می باشد. مهمترین مدرک برای پذیرش جهت افرادی که قبل از سن ۱۸ سالگی وارد این کشور شده اند دیپلم ۱۳ ساله می باشد و برای دانشجویان بین الملل ارائه دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان مورد نیاز برای رشته تحصیلی مورد نیاز خواهد بود.

ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند برای مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان پذیر می باشد و تحصیل در این مقطع متقاضیان بیشتری نسبت به سایر مقاطع دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند دارای هزینه می باشد و شخص می بایست برای اخذ پذیرش، مدرک کارشناسی معتبر و نمره زبان مکفی با توجه به رشته تحصیلی( آیلتس ۶٫۵) ارائه نماید. همان طور که در بالا اشاره شد، متقاضیانی که نمره زبان آنها کافی نیست می توانند برای گذراندن دوره های زبان وارد نیوزلند شوند.

هشت دانشگاه در نیوزلند وجود دارد که همه آنها دوره های کارشناسی ارشد را در مجموعه متنوعی از موضوعات ارائه می دهند. این هشت دانشگاه همه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در ۳۱ موضوع مختلف رتبه بندی می شود که محبوب ترین آنها کسب و کار، اقتصاد و دوره های مهندسی می باشد، در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان عموما ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند که می توانند با اشتغال در حین تحصیل برخی از هزینه های زندگی خود را ساپورت نمایند .

برای کسب اطلاعات تمکیل و جامع در زمینه اعزام دانشجو به نیوزلند می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

تحصیل و اعزام دانشجو به نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع دکترا

دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند برای تحصیل در مقطع دکترا نیز امکان پذیر می باشد که در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند می پردازیم، تحصیل در مقطع دکترا در موضوعات بسیاری در نیوزلند در دسترس می باشد و در همه دانشگاه ها، موضوعات متعددی ارائه می گردد، از جمله پروژه های بین رشته ای. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند برای دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان داخلی می باشد، مدت زمان تحصیل در این مقطع برای دانشجویان تمام وقت حداقل ۳ سال می باشد که گاهی اوقات تا ۵ سال نیز زمان خواهد برد. از مهمترین مدارک لازم برای تحصیل دکترا در نیوزلند ارائه مدرک کارشناسی ارشد با معدل خوب و نمره زبان با حداقل نمره آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۹۰ می باشد. تحصیل در نیوزلند در ماه های فوریه و جولای می باشد اما در مقطع دکترا مهلت زمان خاصی در نظر گرفته نشده است و پیدا نمودن استاد راهنما (سوپروایزر) در طول سال امکان پذیر است. مجوز ساعت کار در حین تحصیل در مقطع دکترا عموما ۳۰ ساعت در هفته می باشد. مهمترین مدارک برای پذیرش در مقطع دکترا در نیوزلند عبارتند از:

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور
 • تکمیل فرم مربوطه دانشگاه

 • مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات

 • توصیه نامه از استاد

 • ارائه پروپوزال

 • تاییدیه از سوپروایزر(استاد راهنما) در نیوزلند

 • انگیزه نامه

 • رزومه تحصیلی کامل

 • نمره زبان حداقل آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۹۰

 • سوابق کاری همانند پروژه های تحقیقاتی

 • داشتن مقاله های بین المللی که تاثیر فراوانی در اخذ پذیرش دارد.

برای اخذ اطلاعات تکمیلی در زمینه بورسیه تحصیلی می توانید در موتور جستجوگر گوگل واژه بورسیه تحصیلی با کلید واژه ملک پور را جستجو نموده و فرم مخصوص برای بورسیه تحصیلی را تکمیل نمائید .

ویزای تحصیلی نیوزلند به همراه بورس تحصیلی

در کشور نیوزلند نیز همانند سایر کشورها، امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود برای دریافت بورس تحصیلی در نیوزلند اقدام نمایند. بورسیه تحصیلی در کشور نیوزلند بیشتر در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد ارائه می گردد، اما در مقطع کارشناسی نیز دانشجویان به صورت محدود می توانند از بورس تحصیلی بهره مند گردند. در نیوزلند بورسیه های منطقه ای زیادی وجود دارد، به طور مثال بورس های تحصیلی خاصی برای اتباع کشورهای اقیانوس آرام ارائه می گردد که امکان دریافت آن در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. برخی از بورس های تحصیلی پیشرفته نیز برای اتباع کشورهای آمریکای جنوبی، آفریقا، آمریکا، نپال و چین وجود دارد. همچنین دانش آموزان آسیای شرقی که نمرات بالا و معدل خوبی دارند می توانند از برخی از جوایز تحصیلی در نیوزلند استفاده نمایند. یکی دیگر از بورس های تحصیلی نیوزلند می توان به بورس کشورهای مشترک المنافع اشاره نمود، که کشورهای مناطق متعدد همانند آمریکا، آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و … با هم در این زمینه همکاری دارند. علاوه بر بورس های ذکر شده دانشجویان می توانند از کمک ها و وام دولتی برای تحصیل در نیوزلند استفاده نمایند.

ویزای تحصیلی نیوزلند و هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند

قبل از هر اقدامی برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند متقاضی می بایست از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور اطلاعات کامل داشته باشد تا بتواند به درستی و با دید باز قدم در این راه بگذارد. این موضوع ما را برآن داشت تا به بررسی اجمالی هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند بپردازیم .

 • هزینه تحصیل در نیوزلند

  هزینه تحصیل در نیوزلند با توجه به مقاطع تحصیلی، مدت زمان تحصیل و دانشگاه یا مدرسه متفاوت می باشد که به طور کلی هزینه های تحصیلی در نیوزلند عبارتند از:

  • هزینه های سالانه برای مدارس دولتی حدود ۱۱ هزار دلار برای مدارس ابتدایی و ۱۳ هزار دلار برای مدارس متوسطه
  • هزینه های سالانه برای مدارس خصوصی حدود ۲۵ هزار دلار
  • دوره های دو ساله فنی و حرفه ای برای رشته های مهندسی حدود ۱۸۵۰۰ دلار و برای رشته های کامپیوتری ۱۲۴۲۵ دلار
  • هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ۲۲ تا ۳۲ هزار دلار (البته در رشته های علوم پزشکی بالاتر است)
  • هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲۶ تا ۳۷ هزار دلار( البته در رشته های علوم پزشکی بالاتر است)
  • هزینه های تحصیل در مقطع دکترا همانند دانشجویان داخلی بین ۶۵۰۰ تا ۹هزار دلار در سال
  • هزینه های دوره زبان ۳۰۰ دلار در هفته یا یک دوره امتحان انگلیسی کمبریج ۵۱۰ دلار برای ۱۲ هفته
 • هزینه زندگی در نیوزلند

  هزینه زندگی در نیوزلند بسته به شهر محل اقامت، نوع اسکان و شرایط هر فرد متفاوت و متغیر می باشد، هزینه های زندگی در هر شهر و کشوری قائم به شخص می باشد، به طور میانگین هزینه های زندگی در نیوزلند بین ۱۰۰۰ تا ۱۴۵۰ دلار متغیر است. ما در ادامه برخی از هزینه های زندگی در نیوزلند را برای شما بیان می داریم.

  جدول هزینه های زندگی در نیوزلند

نمودار دایره ای هزینه های متوسط زندگی در نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند و کار دانشجویی

کار دانشجویی در خارج از کشور

متقاضیانی که به دنبال ویزای تحصیلی نیوزلند می باشند، می بایست اطلاعاتی در زمینه کار دانشجویی هم به دست آورند. کار دانشجویی موضوعی می باشد که ذهن بسیاری از متقاضیان تحصیل در نیوزلند را به خود معطوف کرده است. با توجه به قوانین بین الملل خصوصی اصولا دانشجویان در اکثریت کشورها با توجه به مقطع تحصیلی اجازه کار پاره وقت دارند که کشور نیوزلند نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 در کشور نیوزلند دانش آموزان و دانشجویان اجازه کار به صورت پاره وقت دارند اما باید قوانینی را رعایت نمایند. دانشجویان می توانند به صورت نیمه وقت تا ۲۰ ساعت در هفته و در طول تعطیلات برنامه ریزی شده یا در طول دوره تعطیلات کریسمس و سال نو به صورت تمام وقت مشغول به کار باشند. دانش آموزان دبیرستان در صورتی که سال ۱۲ یا ۱۳ تحصیلی ( در دو سال آخر دبیرستان مشغول به تحصیل هستند) خود را در نیوزلند می گذرانند، می توانند در طول سال هفته ای ۲۰ ساعت در طول هفته به صورت پاره وقت و در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند. دانشجویان در حین تحصیل می توانند به عنوان کارمند یا کارگر مشغول به کار شوند و به صورت کارفرما یا به عبارتی خود اشتغالی برای دانشجویان در حین تحصیل امکان پذیر نمی باشد، با توجه به قوانین دانشجویان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند به صورت پاره وقت ۲۰ الی ۳۰ ساعت مشغول به کار باشند و در مقطع دکترا بین ۳۰ الی ۴۰ ساعت دانشجویان حق کاردانشجویی دارند. برای به دست آوردن اجازه کار دانشجویی، دانشجویان باید حداقل ۲ سال در نیوزلند باشند، زمان تحصیل وی کمتر از شش ماه نباشد، کار به تحصیلات دانشجو ضرری وارد ننماید. برخی از کارهای دانشجویی در نیوزلند عبارتند از: اشتغال در رستوران های کوچک و بزرگ، اشتغال در سوپرمارکت ها، کار در دانشگاه، کار با رایانه و کار مترجمی و ترجمه.

برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه کار دانشجویی یا شرایط کار ضمن تحصیل در نیوزلند می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

شرایط کار ضمن تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزلند و بررسی ویزای همراه

در صورت اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند ، دانشجو می تواند برای همراهان خود (شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز درخواست ویزا نماید، همراهان دانشجو در صورت دریافت ویزا می توانند از امکانات متعددی بهره مند گردند، به طور مثال فرزندان دانشجو می توانند از امکانات تحصیلی و آموزشی رایگان بهره مند شوند، همسر در صورت داشتن شرایطی می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود که این موضوع یکی از مهمترین بحث های ویزای همراه دانشجویی در نیوزلند می باشد که همراه دانشجو می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود، برای دریافت ویزای همراه دانشجو، متقاضیان باید اسناد و مدارکی دال بر ازدواج رسمی، اسناد مالی برای حمایت در طول بازه تحصیل، محل اقامت در طول دوره تحصیل را به اداره مهاجرت نیوزلند ارائه نمایند، تا بتوانند موفق به اخذ ویزای همراه دانشجو در نیوزلند شوند.

ویزای تحصیلی نیوزلند و معرفی دانشگاه های برتر نیوزلند

دانشجویانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند را در سر دارند، قبل از هر اقدامی نیز باید اطلاعاتی در زمینه های دانشگاه های برتر نیوزلند داشته باشند، کشور نیوزلند دارای هشت دانشگاه برتر می باشد که در ادامه نام و رتبه جهانی دانشگاه های برتر نیوزلند را برای شما متقاضیان تحصیل در نیوزلند آورده ایم .

نمایی از دانشگاه آکلند در نیوزلند

در جدول زیر ۸ دانشگاه برتر نیوزلند و رتبه آنها را مشاهده می نمایید :

جدول هشت دانشگاه برتر نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند و مدارک مورد نیاز

برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند ، متقاضیان می بایست مدارکی را برای اخذ ویزای تحصیلی فراهم نمایند، یکی از اصلی ترین نکات ویزای تحصیلی نیوزلند ، آشنایی با مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی می باشد که ما در ادامه آن را تشریح خواهیم نمود . اگر طول مدت تحصیل در نیوزلند بیش از ۳ ماه باشد، متقاضی نیاز به دریافت ویزای دانشجویی می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی و حرام می باشد.

نمونه ای از یک ویزای تحصیلی نیوزلند

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی نیوزلند عبارت است از:

 • گذرنامه معتبر(گذرنامه متقاضی باید حداقل ۳ ماه پس از اقامت شخص در نیوزلند معتبر باشد)
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی (INZ1012)
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی
 • نامه پذیرش از مدارس، موسسه یا دانشگاه های نیوزلند که پس از دریافت هزینه های تحصیل صادر می شوند.
 • دریافت بیمه درمانی
 • دو قطعه گدرنامه ای
 • کلیه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها
 • نمرات آزمون های GRE ، GMAT  یا TOEFL
 • اثبات شرایط مالی مناسب برای طول دوره تحصیل در نیوزلند
 • ارائه بلیط پرواز رفت و رزرو بلیط بازگشت
 • اگر سن زیر ۱۸ سال باشد( یک ضمانت نامه کتبی از موسسه یا قیم در نیوزلند)
 • اگر سن بیش از ۱۷ سال باشد و دانشجو قصد داشته باشد بیش از ۲ سال در نیوزلند باشد، ارائه گواهی سوء پیشینه الزامی است.

اگر دوره تحصیل کمتر از ۳ ماه باشد نیاز به اخذ ویزای تحصیلی نیست و شخص می تواند از ویزای توریستی و بازدید استفاده نماید .

ویزای تحصیلی نیوزلند و موقعیت کار پس از تحصیل

همواره یکی از سوالات دانشجویان بعد از دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند ، در زمینه موقعیت و شرایط کار پس از تحصیل این است که آیا موقعیت کار پس از تحصیل در نیوزلند فراهم می باشد؟ ذکر این نکته ضروری است که تحصیل در رشته هایی که دارای کمبود مهارت در نیوزلند هستند، احتمال پیداکردن کار پس از تحصیل را تا حد زیادی افزایش می دهد، لذا می بایست برای پیدا کردن کار در نیوزلند بعد از پایان تحصیلات، رشته مناسبی را برای ادامه تحصیل برگزینید که آن رشته در لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند باشد. از آنجائیکه زبان رسمی در نیوزلند انگلیسی می باشد و اصولا بین یک تا سه سال بعد از تحصیل به دانشجویان فرصت کار ارائه می شود، موقعیت کار پس از تحصیل در نیوزلند بسیار مناسب و ایده آل می باشد.

ویزای تحصیلی نیوزلند و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

پاسپورت

دانشجو می تواند برای گرفتن ویزا برای کار در نیوزلند تا ۳ سال پس از پایان تحصیل خود، اگر شرایط لازم را داشته باشد، درخواست دهد. ویزای کار پس از تحصیل در نیوزلند برای مدت ۱، ۲ و یا ۳ سال بسته به سطح تحصیلات صادر می گردد. در صورتی که قبل از ۸ اوت ۲۰۱۸ ویزای دانشجویی نیوزلند را دریافت کرده باشید می توانید برای سه سال ویزای کار دریافت نمائید، اما اگر بعد از ۸ اوت ۲۰۱۸ ویزای دانشجویی دریافت نموده باشید، ویزای کار بعد از تحصیل بستگی به محل تحصیل دارد.

در صورتی که در شهر اوکلند در رتبه ۷ یا بالاتر در حال تحصیل می باشید، می توانید برای مدت سه سال اقامت کاری دریافت نمائید، اگر دارای مدرک با رتبه کمتر از هفت می باشید، می توانید برای اقامت کاری ۱ ساله درخواست نمائید، اگر در خارج از شهر اوکلند مشغول به تحصیلی هستید، در صورتی که ویزای تحصیلی شما زودتر از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ به پایان می رسد، می توانید برای اقامت کاری یک یا دوساله درخواست نمائید، اما اگر بعد از ۳۱دسامبر ۲۰۲۱ فارغ التحصیل می شوید، اقامت کاری شما همانند اقامت تحصیلی در شهر اوکلند می باشد، در صورت اشتغال در نیوزلند و پرداخت مالیات می توانید بعد از گذشت ۵ سال برای خود و خانواده درخواست تابعیت نیوزلندی بدهید .

همچنین در سیستم امتیاز بندی کاری نیوزلند که به صورت مستقیم زیر نظر دولت است می توان شرکت داشته باشید و کارت اقامت دائم را از این طریق بدست آورد.  در سیستم امتیاز بندی کاری، برای اخذ اقامت دائم نیاز به کسب ۱۴۰ امتیاز است که این امتیازات شامل سابقه کاری، تحصیلات، اعضای خانواده نزدیک در نیوزلند، سن می باشد. در باب تحصیل در نیوزلند و راه های مهاجرت به نیوزلند و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آن و همچنین کشور های اروپایی توصیه می شود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان به صورت رایگان یاری بفرمایند.

کار در نیوزلند
مهاجرت به نیوزلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی و سخن پایانی

ویزای تحصیلی نیوزلند ، شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل در مقاله بالا بررسی و تحلیل گردید. از آنجائیکه زبان رسمی کشور نیوزلند، انگلیسی می باشد، دانشجویان کثیری از سرتاسر دنیا به دنبال تحصیل در نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند می باشند. در این مقاله شرایط عمومی دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند، معرفی دانشگاه های برتر نیوزلند، شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف در نیوزلند، بررسی ویزای همراه دانشجویی و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند خدمت شما سروران عزیز ارائه گردید. برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند حتما با وکیل مهاجرت به نیوزلند که آشنا به امور تحصیلی و اعزام دانشجو می باشد مشورت نمائید، البته شما متقاضیان تحصیل می توانید با توجه به شرایط خود از سایر کشورهای انگلیسی زبان دیگر همچون انگلستان، کانادا، استرالیا و آمریکا بهره مند گردید. در صورت نیاز به اطلاعات جامع می توانید با مشاوران متخصص ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ