ویزای توریستی آذریایجان و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی آذربایجان ، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی آذربایجان و دیگر موضوعات مرتبط و نکات مهم و تأثیر گذار در خصوص ویزای گردشگری آذربایجان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. مدارکی مورد نیاز ویزای توریستی آذربایجان کدام است؟ چه مدت قبل از سفر به آذربایجان باید برای اخذ ویزا اقدام کرد؟ آیا ویزای توریستی آذربایجان قابلیت تمدید را دارد؟ این مقاله به منظور پاسخ دهی به این سوال ها و همه ی ابهامات شما در خصوص این نوع ویزا به نگارش در آمده است. اگر شما هم قصد اخذ این ویزا برای امور گردشگری، اهداف پزشکی و درمان، حضور در نشست های علمی و دوره های آموزشی و تحصیلی را در دوره های کمتر از ۹۰ روز در کشور آذربایجان دارید، این مقاله میتواند راهنمای شما در این زمینه باشد. شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره های رایگان با مشاورین مجرب موسسه بهره مند شوید. مباحث ذکر شده در زیر در ادامه این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد:

ویزای توریستی آذربایجان
 • ویزای توریستی آذربایجان و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی آذربایجان و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی آذربایجان و مدت درخواست
 • ویزای توریستی آذربایجان و تمدید آن
 • ویزای توریستی آذربایجان و وقت سفارت آذربایجان
 • ویزای توریستی آذربایجان و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی آذربایجان (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی آذربایجان و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی آذربایجان و ریجکتی
 • ویزای توریستی آذربایجان تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی آذربایجان و نکات مهم
 • سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی آذربایجان و شرایط عمومی آن

جمهوری آذربایجان کشوری است که نیمی از آن در قاره ی آسیا و نیمی از آن در شرق قاره ی اروپا است و با کشورهای ایران، ارمنستان، ترکیه، گرجستان و روسیه مرز مشترک دارد. جمعیت این کشور نزدیک ۹۸۹۸۰۰۰ نفر است. پایتخت این کشور شهر باکو می باشد. دین اصلی مردم در آذربایجان اسلام و اکثریت مردم مسلمان شیعه هستند. زبان رسمی کشور آذربایجان ترکی آذربایجانی است که مردم به زبان های دیگر مانند روسی، تاتی، کردی و تالشی نیز صحبت می کنند. این کشور تا ۲۰۰ سال پیش جزء کشور ایران بوده است اما بعد از تنش ها مابین ایران و روسیه، بر اساس معاهده ی ترکمنچای، آذربایجان به کشور روسیه پیوست. در سال ۱۹۱۸ جمهوری آذربایجان به وجود آمد و در سال ۱۹۲۰ آذربایجان به کشوری مستقل تبدیل شد. این کشور در سال ۲۰۰۱ نیز به عضویت شورای اروپا در آمده است.

آذریابجان بر روی نقشه | آذربایجان کجاست؟

آب وهوای کشور آذربایجان مانند ایران است. زمستان های سرد و تابستان های گرمی دارد. فصل تابستان و فصل زمستان زمان مناسبی برای سفر به آذربایجان نیست. تابستان های کشور آذربایجان گرم و به دلیل رطوبت دریای خزر بسیار شرجی است. بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل بهار است که همزمان با عید نوروز آب و هوای بسیار عالی را می توان تجربه کرد. لازم به ذکر است که بیشترین تعداد توریست هم در بهار به این کشور می آیند.

آذریابجان بر روی نقشه | آذربایجان کجاست؟

برخی از جاذبه های توریستی آذربایجان :

 (مرکز حیدر الیِف) Heidar Aliev center

این مجموعه ی فرهنگی در سال ۲۰۱۲ ساخته شده و به نام فرمانروای آذربایجان در زمان اتحاد جماهیر شوروی و رئیس جمهور این کشور نامگذاری شده است. این مکان شامل سالن های هنری و گالری ها، استیج های کنسرت، رستوران، کتابخانه و … می باشد. این بنا توسط برترین معمار قرن ۲۱ “زاها حدید” طراحی شده است.

 (مرکز حیدر الیِف) Heidar Aliev center | جاذبه های توریستی آذربایجان | ویزای توریستی آذربایجان

برج (قلعه) دختر Qiz Qalasi

این قلعه از بناهای با قدمت و تاریخی کشور آذربایجان است که در شهر باکو قرار دارد. ارتفاع این قلعه ۲۹ متر است که در زمان ساسانیان به عنوان آتشکده عمل می کرده و نوعی عبادتگاه بوده است. قلعه دختر از بناهای مهم کشور آذربایجان است که عکس آن نیز بر روی اسکناس ها چاپ شده است و جز آثار جهانی ثبت شده در یونسکو نیز به شمار می رود.

برج (قلعه) دختر Qiz Qalasi | جاذبه های توریستی آذربایجان | ویزای توریستی آذربایجان

icherisheher شهر ایچری

ایچری شهر یا همان شهر قدیم باکو، از آثار بسیار زیبا و ثبت شده در آثار میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. این مجموعه با داشتن بناها و سازه های تاریخی و خارق العاده، همه ساله توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. این مجموعه نیز در زمان ساسانیان به وجود آمده است و قلعه ی دختر نیز در همین مکان وجود دارد.

icherisheher شهر ایچری | جادبه های گردشگری آذربایجان | ویزای توریستی آذربایجان

نمودار زیر تعداد توریست در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ که به آذربایجان سفر داشته اند را نشان می دهد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کشور آذربایجان همه ساله جذب توریست خود را افزایش داده است و این امر موجب درآمد بیشتر این کشور از توریست شده است.

نمودار تعداد توریست های آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان و مدارک مورد نیاز

جهت اخذ ویزای توریستی آذربایجان فرد متقاضی باید یک سری مدارک تعیین شده را تهیه و به کنسولگری ارائه بدهد که عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا

(تکمیل و ارسال فرم درخواست از طریق پست الکترونیک)

 • پاسپورت اصلی یا سایر مدارک سفر و کپی از صفحات اصلی آنها.

(پاسپورت یا سایر مدارک سفر باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ انقضای ویزا معتبر باشد.

پاسپورت متقاضی باید حداقل دارای ۳ صفحه بدون مهر باشد و همچنین خالی باشد.)

 • دو عکس رنگی پاسپورتی با زمینه سفید (۴*۳ سانتی متر) مطابق با الزامات شناسایی بیومتریک.
 • نامه ی رزرو هتل
 • بلیط مسافر (فقط برای ویزاهای توریستی لازم است)
 • فرم درخواست شخص دعوت کننده
 • فرم درخواست باید توسط اداره کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان تأیید شود.
 • سندی که دلیل بازدید شخص از آذربایجان را تأیید می کند.
 • بیمه درمانی
 • یک نسخه معتبر از شناسنامه ، رضایت کتبی والدین یا نماینده قانونی و کپی مدارک هویتی برای افراد کمتر از ۱۸ سال که با والدین یا نمایندگان قانونی خود سفر نمی کنند لازم است.
 • پرداخت هزینه های امور اداری

آدرس سایت رسمی دولت جمهوری آذربایجان http://mfa.gov.az/content/73 می باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی ویزای توریستی آذربایجان به این سایت مراجعه فرمایید.

ویزا ـ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ هزینه ویزا ـ ویزای شینگن ـ انواع ویزا

ویزای توریستی آذربایجان و مدت درخواست

ویزای آنلاین و الکترونیک (نوع E ): کشور آذربایجان در ابتدا برای متقاضیان به صورت حضوری ویزای توریستی را صادر می کرد، اما در سال های گذشته این کار را به صورت آنلاین نیز انجام می دهد و اتباع سایر کشور ها می توانند برای این کار اقدام کنند. متقاضیان ایرانی نیز که قصد گرفتن ویزای توریستی آذربایجان را دارند، می توانند ویزای الکترونیک را دریافت کنند. پروسه ی صدور این ویزا تا ۳ روز کاری به طول می انجامد و اعتبار آن نیز ۳۰ روز می باشد.

 

 

ویزای کوتاه مدت (نوع C ): به طور کل برای کسانی که قصد اخذ ویزای توریستی آذربایجان و سفر به کشور آذربایجان برای اهداف کوتاه مدت مانند: دیدن اقوام و خانواده، شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت، اهداف تجاری، گردشگری و تفریح و… را دارند، می توانند برای اخذ این ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. این ویزا به صورت Single و یا multiple ( یک بار ورود و چند بار ورود ) ارائه می شود.

 ویزای single : شخص اجازه دارد یکبار وارد کشور آذربایجان بشود و ۹۰ روز در خاک این کشور بماند.

ویزای multiple : اعتبار این نوع ویزا دو ساله می باشد و برای افرادی مناسب است که قصد دارند طولانی مدت در این کشور بمانند. در این نوع ویزا شخص اجازه ی ورود چندگانه را در طول مدت مذکور به کشور آذربایجان را دارد.

 

 ویزای ترانزیت: برای به دست آوردن ویزای ترانزیت باید به بخش کنسولی سفارت رجوع نمایید. مدت اعتبار ویزای ترانزیت حداکثر ۳۰ روز و مدت اقامت در کشور حداکثر ۵ روز تعریف شده است. لیست کشور های که شهروندان آنها می توانند در فرودگاه های بین المللی جمهوری آذربایجان ویزای ترانزیت دریافت کنند عبارت است از:

لیست کشور های که شهروندان آنها می توانند در فرودگاه های بین المللی جمهوری آذربایجان ویزای ترانزیت دریافت کنند

لازم به ذکر است که برای اخذ این ویزا متقاضی باید از یک هفته قبل از سفر به آذربایجان مدارک مربوطه را به سفارت ارائه دهد. چنانچه قصد دارید علاوه بر روش توریستی به کشور آذربایجان وارد شوید، ویزاهای دیگر نیز وجود دارد که طریقه و شرایط اخذ هر کدام از آنها را در مقاله ویزای آذربایجان و راهنمای اخذ آن به شما عزیزان ارائه نموده ایم.

ویزای توریستی آذربایجان و تمدید آن

برای تمدید ویزای توریستی آذربایجان متقاضی باید حداکثر دو روز قبل از تاریخ اتمام ویزای خود به کنسولگری آذربایجان درخواست خود را اعلام کند. روند تمدید ویزا ۳ الی ۴ روز کاری به طول می انجامد. بعد از اتمام تایم ویزا ، اگر متقاضی در کشور آذربایجان بماند از طرف مقامات آذربایجان دستور ترک خاک کشور برای وی صادر می شود که متقاضی علاوه بر ترک این کشور باید مبلغی را به عنوان جریمه نیز بپردازد. مدت زمان حضور در کشور آذربایجان با ویزای توریستی ۹۰ روز است اما متقاضی باید هر ۳۰ روز جهت تمدید ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهد تا از لحاظ قانونی مشکلی ایجاد نشود. دانستن و رعایت این نکات برای اخذ ویزای توریستی آذربایجان الزامی است. نگارش این مقاله توسط موسسه ی ملک پور انجام شده است و بدین وسیله اعلام می گردد کپی برداری از این مقاله از لحاظ قانونی خلاف و از لحاظ شرعی حرام است.

تمدید ویزا ـ Extended Visa _ More Time

ویزای توریستی آذربایجان و وقت سفارت آذربایجان

برای اخذ ویزای توریستی آذربایجان افراد می توانند با ارائه ی مدارک مورد نیاز و تعیین شده به سفارت آذربایجان در تهران یا کنسولگری آذربایجان در شهر تبریز در ۳ الی ۶ روز کاری اقدام نمایند. کشور آذربایجان، بر اساس روابط سیاسی و اقتصادی خوبی که با کشور ایران دارد به راحتی به متقاضیان ویزا می دهد و شرایط سختی برای ایرانیان وجود ندارد. همه ساله افراد زیادی برای گردش و تفریح به این کشور زیبا سفر می کنند و از تاریخ و فرهنگ آذربایجان دیدن می نمایند. در جدول زیر آدرس سفارت و شماره های تماس سفارت آذربایجان در تهران برای شما عزیزان آورده شده است.

آدرس سفارت آذربایجان راههای ارتباطی با آن

ویزای توریستی آذربایجان و پروسه اقدام

اخذ ویزای توریستی آذربایجان نسبت به سایر کشور ها از پیچیدگی و دشواری خاصی برخوردار نمی باشد. بنا به رابطه ی دوستانه ی کشور های ایران و آذربایجان، صدور ویزای این کشور با ارائه ی مدارک تعیین شده پروسه ی سختی را ندارد و حتی افراد می توانند برای ویزای الکترونیک نیز اقدام کنند. بعد از ثبت نام و تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی آذربایجان ، ویزای متقاضی در ۳ الی ۶ روز کاری صادر خواهد شد به همین علت اخذ این ویزا برای ایرانیان راحت و سریع می باشد. با داشتن ویزای توریستی آذربایجان امکان تحصیل، کار، و سرمایه گذاری برای متقاضی وجود ندارد و تنها برای دلایلی مانند تفریح و دید و بازدید، شرکت در سمینارها، دوره های پژوهشی و تحصیلی کمتر از ۹۰ روز، و به طور کلی دوره های کوتاه مدت ارائه خواهد شد.

نمونه استیکر ویزای توریستی آذربایجان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

ویزای توریستی آذربایجان (با وثیقه یا بدون وثیقه)

برای اخذ ویزای توریستی کشور آذربایجان نیازی به وثیقه یا ضمانت خاصی ندارید. به طور کلی وثیقه یا ضمانت برای تضمین برگشتن شخص متقاضی به کشور خودش است که بعد از تمام شدن مدت اعتبار ویزای توریستی آذربایجان ، شخص به کشورش باز می گردد و بیشتر از تایم مقرر در این کشور نمی ماند. کشور آذربایجان با توجه به روابط نزدیک با ایران برای ارتقا صنعت گردشگری، این امکان را فراهم نموده است که ایرانیان بدون نیاز به دعوت نامه بتوانند از این کشور دیدن نمایند. اما برای محض اطلاع اگر بخواهید در مورد مبحث وثیقه در اخذ ویزاهای توریستی بیشتر بدانید، اگر برای بار اول اقدام به سفر توریستی می نمایید برای ارتقاء شانس ویزا بهتر است از کشور مورد نظر دعوت نامه داشته باشید. اگر اقوام و آشنایانی در کشور مورد نظر دارید، می توانید از طریق آنها بدون وثیقه، دعوت نامه دریافت نمایید. در غیر این صورت باید از طریق موسسات معتبر که امکان صدور دعوت نامه برای شما دارند، اقدام کنید. این موسسات در قبال صدور دعوت نامه جهت اطمینان از بازگشت شما به کشور وثیقه دریافت می نمایند. این وثیقه با توافق دو طرف صورت می پذیرد و به محض بازگشت شما به کشور قابل عودت می باشد.

وثیقه برای ویزای توریستی ـ وثیقه ـ تضمین ـ ضمانت ـ وثیقه برای ویزای توریستی

ویزای توریستی آذربایجان و خدمات مؤسسه MIE

اخذ ویزای توریستی آذربایجان روند سخت و پیچیده ای ندارد و همه ی افراد می توانند با داشتن اطلاعات اندک از روند اخذ، این ویزا را دریافت کنند. برای اطمینان بیشتر و خیالی آسوده می توانید با یک وکیل امور مهاجرتی در این زمینه مشورت و همکاری های لازم را انجام دهید تا با طی کردن روند درست و ارائه ی صحیح مدارک موفق به اخذ این نوع ویزا شوید. شما عزیزان می توانید با موسسه ی حقوقی ملکپور تماس حاصل کنید تا در این راه و به طور کلی راه های اصلی و قانونی مهاجرت، اطلاعات کامل و دقیق به دست آورید. وکلای ما در خصوص ویزای توریستی کشورهای سطح بالای دنیا اعم از اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و … می توانند راهنمای شما در این امر باشند. بنابراین اطلاعات کافی را می توانید از موسسه ی حقوقی ملکپور به دست آورید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین

ویزای توریستی آذربایجان و ریجکتی

تقاضای ویزای توریستی هر کشوری ممکن است بنابر دلایل گوناگون ریجکت شود. دلایلی مانند ارائه ی مدارک جعلی، ترتیب نادرست مدارک و یا نداشتن بیمه های مسافرتی و یا فعالیت داشتن شخص در امور تروریستی ممکن است افسر ویزای سفارت مربوطه از صدور ویزا برای متقاضی خودداری کند. کسانی که تاکنون سابقه ریجکتی ویزا را داشتند، می توانند با استفاده از وکیل امور مهاجرتی و موسسات معتبر در این زمینه، امور مربوطه را با کمک آنها انجام دهند تا هم روند صحیح داشته باشند و هم احتمال ریجکت شدن ویزای آنها کم شود. همانطور که ذکر شد موسسه ی حقوقی ملکپور می تواند در این راه یار و همراه شما باشد تا شما عزیزان نه فقط در خصوص اخذ ویزای توریستی آذربایجان بلکه برای اکثر کشورها اقدامات لازم را فراهم آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با موسسه تماس حاصل بفرمایید تا مشاورین تلفنی راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

ریجکتی ویزا | Visa Rejected

مهاجرت به آذریایجان از طریق پناهندگی

ویزای توریستی آذربایجان تضمینی و با گارانتی

همانطور که گفته شد برای اخذ ویزای توریستی آذربایجان هیچ نوع گارانتی یا ضمانتی وجود نخواهد داشت و متقاضیان می توانند بدون داشتن دعوت نامه نیز ویزای این کشور را دریافت کنند. دلیل این کار هم سیاست جذب توریست از کشور های دیگر توسط دولت آذربایجان است که ورود گردشگران را آسان کند. اما به طور کلی هیچ تضمینی برای هیچ امر مهاجرتی وجود ندارد نه در خصوص ویزا های توریستی و نه هیچ نوع ویزای دیگری اما انجام امور مربوط به مهاجرت با وکیل تخصصی امور مهاجرتی و استفاده از تجربه های وکیل مهاجرتی می تواند به آسان شدن روند مهاجرت و کم ریسک بودن آن کمک بسیار زیادی بکند. توصیه ی ما همواره به سپردن امور مهاجرت به موسسات بین المللی و وکلای مجرب در این زمینه است تا تجربه ی سفری بی دردسر و راحتی را برای شما رقم بزنند. برخی موسسات به جهت بازار گرمی اقدام به تبلیغات دروغ مبنی بر ویزای تضمینی می کنند که همانطور که گفته شد هیچ تضمینی برای هیچ روش مهاجرتی وجود ندارد.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

تحصیل در آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان و نکات مهم

همانطور که گفته شد مراحل و اخذ ویزای توریستی آذربایجان پیچیدگی و دشواری خاصی را به همراه ندارد و متقاضی می تواند با اطلاعاتی که از سایت رسمی دولت آذربایجان به دست می آورد برای اخذ این ویزا اقدام کند. این ویزا برای ایرانیان پروسه ای ۳ الی ۶ روزه دارد که امکان اخذ ویزای الکترونیکی نیز فراهم است. از نکات مثبت این کشور برای اخذ ویزای توریستی، نیاز نداشتن به دعوت نامه است که همین امر سبب محبوبیت این نوع از ویزا در ایران شده است. فرهنگ، آداب و رسوم، اماکن تاریخی و با قدمت، فرهنگ غذایی گوناگون و … سبب شده که کشور آذربایجان همواره گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان را به سمت خود بکشاند و رابطه ی صمیمانه ی دولت های ایران و آذربایجان نیز این امکان را فراهم کرده است که ایرانیان برای اخذ ویزای توریستی آذربایجان مشکلی را نداشته باشند.

توصیه های مهم مهاجرتی

چنانچه قصد اخذ اقامت بلند مدت یا دائم این کشور را دارید و یا می خواهید به عنوان یک شهروند آذربایجانی، تابعیت این کشور و پاسپورت آن را بدست آورید، توصیه می کنیم به مقاله ای با عنوان پاسپورت آذربایجان نیز سری بزنید و با مطالعه آن از روش های مختلف دستیابی به تابعیت این کشور اطلاع کامل یابید.

مهاجرت به آذربایجان | سفر به آذربایجان | جمهوری آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان و سخن پایانی

ویزای توریستی آذربایجان شرایط و مراحل و روند اخذ این نوع ویزا مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. کشور آذربایجان کشوری با صنعت توریسم قوی است. همواره گردشگران بسیار زیادی از همه جای جهان برای بازدید از این کشور که فرهنگ تاریخی و بسیار غنی دارد، جهت اخذ ویزای توریستی آذربایجان اقدام می کنند. فرهنگ غذایی گوناگون، مراکز فرهنگی و تجاری متنوع و بناهای تاریخی بسیار زیبا از نقاط عطف این کشور برای جذب توریست است. تعداد قابل توجهی از ایرانیان هر ساله به این کشور سفر می کنند و اخذ ویزای توریستی آذربایجان برای ایرانیان به واسطه ی روابط سیاسی و بین المللی با کشور آذربایجان راحت است. امیدواریم با خواندن این مقاله به ابهامات و پاسخ سوالات خود مبنی بر ویزای توریستی آذربایجان دست پیدا کرده باشید. موسسه ی حقوقی ملک پور با داشتن سالها تجربه در زمینه ی مهاجرت می تواند راه گشای شما در این زمینه باشد. شما عزیزان می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات جامعی را در خصوص انواع روش های مهاجرت به دست آورید و یا سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ سایت مطرح کنید و در کمترین زمان ممکن ابهامات خود را مرتفع بفرمایید.

0 پاسخ