ویزای توریستی اتریش و شرایط اخذ آن

ویزای توریستی اتریش
 • ویزای توریستی اتریش و مقدمه ای بر آن
 • ویزای توریستی اتریش و نگاهی بر صنعت گردشگری اتریش
 • ویزای توریستی اتریش و جاذبه های توریستی این کشور
 • ویزای توریستی اتریش و هدف از سفر توریستی به اتریش
 • ویزای توریستی اتریش و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی اتریش و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی اتریش و ریجکتی
 • ویزای توریستی اتریش با وثیقه یا بی وثیقه
 • ویزای توریستی اتریش و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی اتریش و سخن پایانی

ویزای توریستی اتریش و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی اتریش ، سفر به اتریش و دریافت اقامت کوتاه مدت از طریق ویزای توریستی اتریش دارای چه شرایطی می باشد ؟ ما در این مقاله تمامی شرایط دریافت ویزای توریستی اتریش را به صورت علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد و مباحث ضروری و مورد نیاز در خصوص دریافت این ویزا را به اطلاع شما خواهیم رساند .با توجه به آنکه دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در شهر وین می باشد شما میتوانید ازاطلاعات مطمئنی در خصوص ویزای توریستی اتریش برخوردار گردید.

کشور اتریش، یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد و پایتخت آن شهر وین می باشد . کشوری واقع در رشته کوه های آلپ که اکثر روزهای سال بارانی و برفی می باشد .اتریش کشوری زیبا با فرهنگی غنی و مردمی مهربان و عاری از هرگونه خلق و خوی نژادپرستانه می باشد و از نظرگردشگری هشتمین مقصد گردشگری در اروپا می باشد، به همین دلایل دارای متقاضیان زیادی جهت دریافت ویزای توریستی می باشد . کشور اتریش کشور کوهستان ها می باشد ، کشور جنگل هایی مملو از دریاچه و رودخانه  همچنین دارای مناطق تاریخی و مجسمه هایی بی نظیراست . دریافت ویزای توریستی اتریش این امکان را فراهم میکند تا از معماری خاص این کشور که جز جاذبه های بی نظیرش می باشد دیدن کنید . همه موارد گفته شده باعث آن شده که این کشور مقصد بسیار مناسبی جهت گردشگری باشد و افراد زیادی متقاضی دریافت ویزای توریستی اتریش باشند . در ادامه به صنعت گردشگری و جاذبه های توریستی کشور اتریش بیشتر خواهیم پرداخت .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اتریش

مقاله مرتبط

زندگی در اتریش

ویزای توریستی اتریش و نگاهی بر صنعت گردشگری

ویزای توریستی اتریش همه ساله برای شمار زیادی از گردشگران صادر میگردد . در سال ۲۰۱۶ ورودی گردشگر در این کشور حدود ۲۸ میلیون نفرگزارش گردیده است که این آمار در قیاس با جمعیت خود این کشور عدد فوق العاده ای می باشد و نشان دهنده رشد و توسعه صنعت گردشگری کشور اتریش می باشد . در رتبه بندی جهانی از نظر جذب توریسم ، کشور اتریش در جایگاه ۲۰ ام قرار دارد و در میان کشورهای اروپایی در صنعت توریسم در جایگاه هشتم قرار دارد.  در سال ۲۰۱۸ بالاترین میزان در ماه آگوست ۷۰٫۵۴۲۱ هزار نفر بوده است و کمترین میزان گردشگر در ماه دسامبر  به میزان ۲۰٫۳۵۵ هزار نفر بوده است  .

نمودار زیر میانگین گردشگر در اتریش در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۶ می باشد و  خط قرمز نشان دهنده میانگین گردشگر در تمام کشورهای اروپای غربی می باشد.

ویزای توریستی اتریش

کشور اتریش در سال گذشته تنها در بخش توریسم به تنهایی  ۱۹٫۲۴ میلیارد دلار آمریکا درآمد کسب کرده است .  در آمد حاصل از صنعت گردشگری در کشور اتریش حدود ۴٫۹  درصد از تولید ناخالص داخلی کشور اتریش می باشد. هر گردشگر به طور میانگین ۶۸۴  دلار برای تعصیلات خود در این کشور هزینه می کند .

نمودار زیر نشان می دهد میزان سهم بخش گردشگری از میزان تولید ناخالص داخلی اتریش در سال های گذشته چند درصد بوده است .

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش و جاذبه های توریستی این کشور

کشور اتریش جاذبه های توریستی فراوانی دارد که در انجا تنها به موارد اندکی اشاره شد از دیگر جاذبه های توریستی کشور اتریش میتوان به این موارد اشاره کرد:

قابل ذکر است جاذبه های توریستی کشور اتریش بسیار فراوان است که در اینجا نمونه بسیار اندکی را به شما معرفی کردیم شما می توانید در این زمینه با مراجعه به سایت موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات تکمیلی را اخذ نمایید .

ویزای توریستی اتریش و هدف از سفر توریستی به اتریش

ویزای توریستی اتریش و درخواست آن معمولا با هدف های مختلفی صورت میگیرد و با توجه به هدف شما به اتریش مدارک شما نیز ممکن است متفاوت باشد . در اینجا چند نمونه از انواع اهداف ویزای توریستی اتریش را بررسی می کنیم :

 • ویزای توریستی اتریش جهت سفر سیاحتی و تفریحی

  همانطور که مشخص می باشد یکی از اهدافی که افراد را ترغیب به اخذ ویزای توریستی اتریش می نماید ، گردش و تفریح و بازدید از یک کشور به قصد گردشگری می باشد . آنچه که در این خصوص باید بدان توجه گردد ارائه مستندات و مدارک مورد نیاز برای اثبات این موضوع باشد و شخص باید هدف خود را به طور شفاف ارائه دهد به طوریکه برای سفارت محرز گردد که قصد و هدف شما ،تفریح بوده و قصد بازگشت به کشور خود را دارید . در سایت رسمی کشور اتریش بسته به نوع هدف خود باید فرم مربوط به آن را پر کرده و همراه با دیگر مدارک آن را ارئه دهید .

 • ویزای توریستی اتریش جهت سفر تجاری

  در این موارد معمولا اشخاص از طرف شرکت و یا کمپانی خاصی به منظور هدف خاصی دعوت میشوند که برای اثبات این موضوع شخص باید از طرف شرکت مذکور یک دعوت نامه رسمی داشته باشد که این مدرک را جهت اخذ ویزا به همراه دیگر مدارک باید به سفارت ارائه دهد .

 • ویزای توریستی اتریش جهت دیدار از بستگان

  اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که خانواده و بستگان درجه یکتان در کشور اتریش می باشد ، با دریافت دعوت نامه از سمت آن ها می توانید جهت دیدار آن ها برای دریافت ویزای توریستی اتریش اقدام کنید ، البته توجه بفرمایید که باید شواهد و مدارک دال بر رابطه و نوع خویشاوندی خود را همراه با سایر مدارک ارائه دهید .

 • ویزای توریستی اتریش جهت شرکت در مراسم های رسمی

  معمولا این ویزا برای افرادی می باشد که از طرف یک سازمان ، که میتواند یک سازمان ورزشی ، فرهنگی یا هنری باشد دعوت به شرکت در یک مراسم شده اند که معمولا به صورت فردی و یا گروهی می باشد . جهت دریافت ویزای توریستی اتریش جهت شرکت در مراسم های رسمی شما علاوه بر مدارک مورد نیاز باید دعوت نامه و بلیط رفت و برگشت خود را نشان دهید . همچنین اگر به صورت گروهی قصد سفر دارید باید فهرست اسامی تمامی اعضای این سفر گروهی را نیز ارائه کنید .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اتریش

مقاله مرتبط

هزینه زندگی در اتریش

ویزای توریستی اتریش و انواع آن

ویزای شینگن

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می باشد از این رو  از طریق ویزای شنگن می توان وارد کشور اتریش شد. علاوه بر آن بر طبق قوانین این ویزا شما میتوانید به سایر کشورهای عضو حوزه شینگن به راحتی تردد داشته باشید . این ویزا برای بار اول ممکن است تنها برای مدت ۱۴ روز صادر گردد اما در اغلب موارد ۹۰ روزه  صادر می گردد  و با توجه به درخواست متقاضی انواع مختلفی دارد:

 • ویزای نوع A : مطابق با قوانین این ویزا مسافر حق خروج از فرودگاه کشورهای حوزه شنگن را ندارد و به واسطه این ویزا تنها به او مجوز داده می شود که با تعویض پرواز خود به کشورهای خارج از شنگن سفر کند.
 • ویزای نوع B : مطابق با قوانین این ویزا مسافر حق خروج از فرودگاه کشورهای حوزه شنگن را دارد و به واسطه این ویزا به او مجوز داده می شود که به صورت راه زمینی به کشورهای که خارج از حوزه شینگن می باشند سفر کند.
 • ویزای نوع C : ویزای اصلی توریستی تایپC می باشد که به واسطه آن شخص می تواند در طول مدت سفر خود به راحتی در میان کلیه کشورهای حوزه شینگن تردد کند و اقامت کوتاه مدت داشته باشد .
 • ویزای نوع D : این ویزا از نوع ویزای بلند مدت می باشد و برای  تاجران و یا دانشجوبان و دانش آموزانی می باشد در طول سال  مجبور هستند چندین بار وارد حوزه شینگن شده  و یا از آن  خارج شوند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای اتریش و مشکلات آن

مقاله مرتبط

مشکلات زندگی در اتریش

ویزای توریستی اتریش و مدارک مورد نیاز

 ویزای توریستی اتریش و دریافت آن نیاز به مدارک و مستنداتی دارد که جهت دریافت این ویزا  باید این مدارک را به سفارت ارائه دهید. اتباع ایرانی برای سفر به اتریش نیاز به ویزا دارند. مدت زمان اقامت در هر نیم سال نباید از ۹۰ روز بیشتر باشد . .

توجه بفرمایید درخواست روادید نوع توریستی مستقیما در سفارت اتریش و پس از تنظیم وقت مصاحبه از طریق ایمیل امکان پذیر است. .

 مدرک و مستنداتی که باید جهت دریافت ویزای توریستی اتریش ارائه دهید شامل مورد زیر می باشد:

·         یک فرم در خواست ویزا که باید به زبان آلمانی و به صورت دقیق  توسط شخص تکمیل گردد.

·         ۲ قطعه عکس رنگی در ابعاد ۳٫۵ در ۴٫۵ cm  که اخیرا گرفته شده است .

·         پاسپورت دارای اعتبار با داشتن دو صفحه خالی و اعتبار بالای ۳ ماه  .

·         یک نسخه کپی از صفحات اصلی پاسپورت و از ویزاهای شنگن گذشته  .

·         مدرک اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه آلمانی آن .

·         ارائه بیمه مسافرتی ،حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو و تقبل بازگشت در طول مدت اقامت

·         رزرواسیون هتل با امضای یک آژانس مسافرتی

·         ارائه بلیط رفت و بازگشت .

·         ارائه نامه تمکن مالی و پرینت حساب

 البته در صورت نداشتن نامه تعهد مالی در صورتی که سفر توسط آژانس مسافرتی ترتیب داده شده باشد نیاز به یک دعوت نامه الکترونیکی می باشد .

·         برای اشخاصی که به سن قانونی نرسیده اند و قصد سفر دارند باید ترجمه آلمانی ،نامه محضری اجازه والدین برای سفر ارائه شود.

·         پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی اتریش که این مبلغ برای بزرگسالان ۶۷ یورو  و برای افراد۶ تا ۲۴ ساله ۵۷ یورو  و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان میباشد .

توجه بفرمایید که کلیه مدارک گفته شده باید توسط شخص متقاضی حداکثر سه ماه قبل از آغاز سفر ارائه شود. سفارت توصیه میکند این درخواست حداکثر ۴ هفته پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده به سفارت ارائه شود .بعضا پیش آمده است که گاهی در مواردی سفارت از متقاضی در خواست مدارک اضافی تری نموده است  یا درخواست مصاحبه مجدد نموده است .

توجه بفرمایید اگر نوع سفر شما بسته به هدفتان هر کدام از انواع  توریستی ، شنگن ، تجاری ، دیدار از بستگان و رسمی باشد مدارک مورد نیاز مرتبط با هدف سفر شما به این موارد اضافه میگردد مثلا در خصوص ویزای تجاری باید یک دعوت نامه رسمی از طرف شرکت و یا کمپانی مورد نظر داشته باشید که در این دعوت نامه مدت سفر ، محل اقامت و هدف سفر در آن ذکر شده باشد . 

اقامت اتریش

ویزای توریستی اتریش و پروسه اقدام

شما میتوانید جهت اقدام برای دریافت ویزای توریستی اتریش از سه ماه قبل از آغاز سفر ، درخواست خود را به سفارت ارائه دهید و کلیه مدارک خود را نهایت تا ۴ هفته قبل از شروع سفر تکمیل کرده و  به سفارت ارائه دهید . درخواست ویزا حداکثر سه ماه پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده قابل ارائه می باشد. سفارت توصیه میکند درخواست ویزا حداکثر ۴ هفته پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده ارائه شود. در این مرحله جهت اقدام درخواست وقت مصاحبه خود را از طریق ایمیل با تکمیل فرم مربوطه از سفارت درخواست میکنید . معمولا در دریافت ویزای توریستی اتریش چیدمان مدارک و صحیح بودن مدارک اهمیت ویژه ای دارد و باید به این صورت باشد :

 • پاسپورت
 • فرم درخواست و عکس
 • کپی از بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدرک رزرو هتل
 • دعوتنامه
 • ریز پرینت حساب
 • گواهی تمکن مالی
 • فیش حقوقی
 • گواهی اشتغال به کار
 • پروانه و یا مجوز کسب و گواهی و اسناد شرکت در صورت وجود
 • سند ملک
 • شناسنامه
 • سایر موارد
 • بیمه مسافرتی

توجه داشته باشید نوع و فرمت عکسی که به سفارت ارائه می دهید باید تابع فرمت زیر باشد

همچنین در تصاویر زیر یک نمونه فرم تکمیل شده جهت ویزای توریستی اتریش خدمت شما ارائه میگردد تا بتوانید با استفاده از آن فرم مورد نظر خود را بسته به نوع سفر خود تکمیل نمایید .

صفحه اول فرم درخواست ویزای توریستی اتریش

صفحه دوم فرم درخواست ویزای توریستی اتریش

صفحه سوم فرم درخواست ویزای توریستی اتریش

درخواست ویزای توریستی اتریش شما بنا بر دلایلی ممکن است با  ردی مواجه شود. درصورت ردی ویزای توریستی معمولا به شما  نامه ریجکتی داده می شود که دلایل ردی در آن توضیح داده خواهد شد . معمولا دلایل ریجکتی که در قالب نامه به شما ارائه می گردد به صورت کلی بوده و ممکن است شما به عنوان یک غیر متخصص در خصوص پروسه های مهاجرتی متوجه نشوید که علت  ریجکتی شما چه بوده است .اما  شما میتوانید با داشتن آن نامه  به ردی ویزای توریستی اتریش خود  اعتراض کنید.از علل ریجکتی ویزا می توان به این موارد اشاره کرد :

 • غیر واقعی بودن اطلاعات تکمیل شده در فرم ها
 • تقلبی بودن و یا خدشه دار بودن مدارک ارائه شده
 • قانع نشدن افسر ویزا جهت سفر شما به کشور اتریش و شک داشتن به بازگشت شما به کشور خود
 • عدم داشتن پشتوانه مالی مناسب جهت سفر
 • تغییرات در مدارک هویتی شما مثل شناسنامه و عدم توضیحات در قسمت توضیحی

البته پیشنهاد می شود در صورتی که با ردی ویزای خود مواجهه شدید و تصمیم به اعتراض در خصوص ریجکتی خود داشتید قبل از هر گونه اقدام با وکیل معتبر در این زمینه مشورت کنید  تا شانس برطرف شدن ریجکتی برای شما بالاتر باشد . شما میتوانید در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور مشورت کنید و علت ردی ویزای خود و شرایط اعتراض به جواب ویزای خود را بررسی کنید .

اتریش مقصدی جذاب برای مهاجرت و اقامت در اتریش
مهاجرت به اتریش

ویزای توریستی اتریش با وثیقه یا بی وثیقه

جهت دریافت ویزای توریستی اتریش اجباری برای ارائه وثیقه نمی باشد اما در صورت ارائه وثیقه و اثبات داشتن علقه به وطن خود شانس شما جهت  اخذ ویزای توریستی اتریش بالاتر رفته و  پرونده شما قوی تر خواهد بود البته قابل ذکر است که بدون ارائه وثیقه هم می توان درخواست ویزای توریستی اتریش داد اما ممکن است  شانس شما جهت اخذ ویزا کاهش پیدا کند. . شایان ذکر است با توجه به اینکه دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در اتریش می باشد در خصوص دریافت ویزای توریستی اتریش و ارائه وثیقه و ضمانت می تواند به شما کمک کند به این صورت که در صورت درخواست شما جهت اخذ ویزای توریستی اتریش ، تحت شرایطی از  کشور اتریش جهت سهولت پرونده شما اقدام نموده و از خود کشور اتریش برای شما درخواست ویزای توریستی می نماید . برای این موضوع شما مبلغی را به عنوان وجه ضمانت بازگشت خود به ایران به موسسه پرداخت می نمایید که این مبلغ تایید می کند شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید  و  پس از پایان سفرتان و بازگشت به ایران کل مبلغ ضمانت به صورت کامل به شما بازگردانده خواهد شد.

برای آشنایی با دیگر ویزاهای کشور اتریش به جز ویزای توریستی ، ما مقاله ای را به نگارش درآورده ایم که شما عزیزان بتوانید به صورت جامع و کامل با اخذ انواع روادید اتریش و شرایط دریافت آنها آشنا شوید. بدین منظور می توانید مقاله انواع ویزای اتریش و راهنمای اخذ آن را مطالعه بفرمایید.

قوانین اتریش

ویدئوهای گشت و گذار در اتریش و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور از یک فروشگاه لوازم خانگی در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یکی از رستوران مک دونالد در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک باشگاه بولینگ در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از فروشگاه XXXlutz در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یک کافه در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد درشکه سواری در خیابانهای زیبای وین

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی اتریش و جمع بندی کلی

ویزای توریستی اتریش و کلیه شرایط آن و همچنین تمامی شرایط اخذ آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت قابل ذکر است که ویزای توریستی اتریش ، از نوع اقامت های کوتاه مدت می باشد و شما با دریافت ویزای توریستی اتریش می توانید علاوه بر سفر به این کشور به کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید .آنچه که در خصوص ویزای توریستی اتریش مهم می باشد چیدمان مدارک و ارائه مدارک کافی می باشد که ویزای شما با ریجکتی مواجه نشود . اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال ویزای توریستی اتریش هستید باید بدانید که موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش خدمات بسیار عالیهی در این باب ارائه می دهد و شما میتوانید با تماس به کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور از کلیه اطلاعات لازم در خصوص ویزای توریستی اتریش و نحوه دریافت آن مطلع گردید و ازخدمات مشاوره رایگان ما بهره مند گردید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. در ویزای توریستی اتریش و در هنگام حضور در این کشور آیا میشه پیشنهاد شغلی گرفت و همونجا نوع اقامت رو از توریستی به کاری تبدیل کرد؟ ممنونم از سایت مفید و کامل شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز ویزای توریستی قابل تمدید نیست .شما می بایست پس از خروج از کشور و اخذ ویزای کاری وارد این کشور شوید و سپس اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمائید.

   پاسخ