ویزای توریستی ارمنستان و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی ارمنستان ، شرایط اخذ ویزای توریستی این کشور، روند اداری سفارت ارمنستان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور ارمنستان برای شما بزرگواران در قالب این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل قرار گرفته است. ویزای توریستی ارمنستان چه ویژگی هایی دارد؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور ارمنستان به چه ترتیب است؟  آیا به راحتی می توان ویزای توریستی ارمنستان را گرفت؟  آیا ویزای توریستی ارمنستان قابلیت تمدید دارد؟ در ادامه پاسخ همه این سوالات به صورت کاملا دقیق و جامع خدمت شما سروران گرامی شرح داده خواهد شد. شما عزیزان می توانید با مجموعه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش، تماس حاصل فرمایید و در مورد روش های مهاجرتی مختلف چون تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، کار، تولد و پناهندگی اطلاعات کامل کسب نمایید البته موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد. هم چنین در صورت تمایل می توانید در خصوص ویزای توریستی ارمنستان و یا هر یک از کشورهای دیگر، از مشاوره های تخصصی مشاورین ارشد از طریق اسکایپ استفاده نمایید تا به صورت کامل و مفصل شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و راهنمایی های لازم را انجام دهند. در این مقاله مطالب زیر به صورت تخصصی تر توضیح داده خواهد شد:

ویزای توریستی ارمنستان
 • شرایط عمومی ویزای توریستی ارمنستان
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ارمنستان
 • مدت درخواست ویزای توریستی ارمنستان
 • تمدید ویزای توریستی ارمنستان
 • وقت سفارت برای ویزای توریستی ارمنستان
 • پروسه اقدام برای ویزای توریستی ارمنستان
 • وثیقه در ویزای توریستی ارمنستان
 • خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان
 • ریجکتی ویزای توریستی ارمنستان
 • تضمین و گارانتی ویزای توریستی ارمنستان
 • نکات مهم ویزای توریستی ارمنستان
 • سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای توریستی ارمنستان

ارمنستان کشوری با نظام جمهوری واقع شده در غرب آسیا است. این کشور در شمال با کشور گرجستان، در شرق با آذربایجان، در غرب و جنوب غربی با ترکیه و در جنوب با ایران هم مرز می باشد. ” ارمنی” زبان رسمی این کشور است ولی بسیاری از افراد این کشور به زبان انگلیسی و روسی نیز مسلط هستند. اکثریت مردم این کشور، مسیحی هستند. “ایروان”  پایتخت ارمنستان  و” درام (AMD) ” واحد پول این کشور می باشد. آب و هوای این کشور کوهستانی و در اکثر روزهای سال بارانی است. نکته بسیار مهم این است که برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزای توریستی ارمنستان نخواهید داشت؛ اما عوارض خروج از کشور باید به صورت کامل پرداخت شود. پاسپورت ارمنستان در رتبه ۶۳ جهانی قرار دارد به این معنا که با داشتن تابعیت و پاسپورت این کشور ، برای ورود به ۱۲۶ کشور جهان نیاز به اخذ ویزا می باشد و به ۳۳ کشور می توان بدون ویزا سفر کرد. از طرفی شهروندان ارمنی برای ورود به ۳۹ کشور جهان نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی خواهند داشت. شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا وارد ارمنستان شوند. با این حال، آنها تنها می توانند در هر دوره ۱۸۰ روزه حداکثر ۹۰ روز در ارمنستان بمانند. به عبارت دیگر ، پس از ۹۰ روز اقامت در ارمنستان ، یک شهروند ایرانی باید قبل از ورود مجدد به کشور، ارمنستان را ترک کرده و ۹۰ روز دیگر در خارج از ارمنستان بماند. گفتنی است اگر شهروند ایرانی اجازه اقامت داشته باشد اقامت بیش از ۹۰ روز امکان پذیر است.

اعتبار پاسپورت ارمنستان | قدرت پاسپورت ارمنستان

انواع ویزاهای کشور ارمنستان

اطلاعات و نقشه استان های کشور ارمنستان

بهترین زمان برای بازدید از ارمنستان، بین اواخر ماه مه و اوایل ماه ژوئن یا اواخر ماه سپتامبر و اوایل اکتبر می باشد. در این ماه ها از سال، دمای هوا مناسب برای گشت و گذار از مناطق و مناظر دیدنی این کشور است. در نمودار زیر می توانید به اطلاعات بیشتری در مورد آب و هوای ارمنستان دست یابید.

نمودار آب و هوای کشور ارمنستان

همچنین در جدول زیر برخی هزینه های زندگی در کشور ارمنستان برای شما عزیزان آورده شده است:

جدول برخی هزینه های زندگی در ارمنستان

ویزای ارمنستان

برخی از جاذبه های گردشگری ارمنستان در ادامه اشاره شده است:

 • کلیسای جامع اچمیادزین (Echmiadzin Cathedral)

کلیسای جامع اچمیادزین (Echmiadzin Cathedral) در ارمنستان | جاذبه های گردشگری ارمنستان | ویزای توریستی ارمنستان

شهر اچمیادزین ( که با اتومبیل حدود ۳۰ دقیقه با ایروان فاصله دارد )، نقش مهمی در تاریخ این کشور ایفا می کند. ارمنستان نخستین کشوری بود که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود برگزید و کلیسای جامعی تحت عنوان اچمیادزین در محل معبد باستانی برای گرامیداشت این رویداد ساخته شده است.

 • صومعه نوراوانک

صومعه نوراوانک در ارمنستان | جاذبه های گردشگری ارمنستان | ویزای توریستی ارمنستان

در صورتی که یکبار به ارمنستان سفر کنید، متوجه خواهید شد که این کشور از نظر صومعه غنی است و نوراوانک یکی از برجسته ترین آنها در کل کشور است. تپه های آجری و سرخ رنگ، صومعه ای را که در قرن سیزدهم ساخته شده است محافظت می کند.

 • دریاچه سوان

دریاچه سوان در ارمنستان | جاذبه های گردشگری ارمنستان | ویزای توریستی ارمنستان

دریاچه سوان بزرگترین دریاچه در ارمنستان و یکی از زیباترین مکان های دیدنی این کشور است. این دریاچه یکی از مکان های فرهنگی و تفریحی در ارمنستان محسوب می شود.

 • قلعه عنبر

قلعه عنبر در ارمنستان | جاذبه های گردشگری ارمنستان | ویزای توریستی ارمنستان

قلعه عنبر نیز یکی از شگفت انگیزترین مکان های دیدنی ارمنستان است. این قلعه به انگلیسی به عنوان “قلعه ای در ابرها” ترجمه شده است و نمای خیره کننده ای دارد. قدمت این قلعه به  قرن هفتم بر می گردد . قلعه عنبر حدود یک ساعت با ایروان فاصله دارد. با این حال ، توجه داشته باشید که در ماه های زمستان ، بارش برف می تواند جاده را به سمت قلعه مسدود کند.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ارمنستان

 جهت اخذ ویزای توریستی اکثر کشورها مدارک خاصی مورد نیاز است؛ از آنجایی که شهروندان ایرانی جهت ورود به کشور ارمنستان نیازی به اخذ ویزا ندارند، در نتیجه جهت ورود به کشور ارمنستان مدارک خاصی نیاز نیست. شما با در دست داشتن پاسپورت خود برای مدت ۹۰ روز اجازه حضور در کشور ارمنستان را خواهید داشت. ویزای توریستی ارمنستان در بدو ورود به این کشور، در پایانه‌های مرزی زمینی و هوایی صادر می شود و سایر ویزاها توسط سفارت ارمنستان در تهران صادر می‌شوند.

کشورهایی که برای ورود به ارمنستان نیاز به ویزا ندارند

تنها مدرک مورد نیاز  برای ورود به کشور ارمنستان به عنوان یک توریست، پاسپورت می باشد. دقت داشته باشید پاسپورتی که در مرزهای دو کشور جهت ورود ارائه می گردد، از اعتبار کافی برخوردار باشد. ( اعتبار پاسپورت شما نباید کمتر از شش ماه باشد.)

مدت درخواست ویزای توریستی ارمنستان

ویزای توریستی ارمنستان از ویژگی منحصر به فردی برخوردار است. در واقع برای اخذ ویزای توریستی نیاز به مراجعه به سفارت و انجام کارهای اداری پیچیده نمی باشد و این ویزا در هنگام ورود در مرزهای زمینی یا فرودگاه بلافاصله صادر می شود. اما ویزاهای الکترونیکی طی ۳ الی ۴ روز کاری صادر می شوند. ویزاهای عادی معمولاً در مدت ۱۰ روز توسط سفارتخانه ها صادر می شود ، به استثنای وقتی كه نامه دعوت نامه قبلاً توسط وزارت امور خارجه تأیید شده باشد، در این صورت ویزا معمولاً در همان روز درخواست صادر می شود. در نتیجه نیازی نیست برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان زمان بسیار زیادی صرف نمایید و هم چنین انجام پروسه اخذ ویزای توریستی ارمنستان نیازی به انگشت نگاری و مصاحبه و گرفتن وقت سفارت ندارد. این مقاله با جزئیات کامل توسط کارشناسان حقوقی ملک پور نگارش گردیده و هر گونه کپی برداری از آن غیر قانونی است.

وقت سفارت برای اخذ ویزا

تمدید ویزای توریستی ارمنستان

مدت زمان ویزای توریستی ارمنستان ۹۰ روز می باشد. این مدت زمان محدود، به صورت قانون یکسان برای همه ایرانیان اجرا می گردد و در صورتی که فردی مرتکب نقض قوانین مهاجرت در کشور ارمنستان شود، ممکن است بازداشت و یا اخراج شود. علاوه بر این ممکن است جریمه پولی و ممنوعیت ورود به ارمنستان برای بار دیگر اعمال شود. البته ویزاهای ویزیتور و ترانزیت توسط اداره گذرنامه و یا  اداره پلیس ارمنستان صادر و تمدید می شود و ممکن است در صورت صلاحدید برای مدت ۹۰ روز دیگر تمدید گردد. در صورتی که در مورد سایر روش های مهاجرت به ارمنستان نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، می توانید به لینک های زیر مراجعه بفرمایید:

تمدید ویزا ـ Extended Visa _ More Time

ویزای کار ارمنستان
ویزای تحصیلی ارمنستان
سرمایه گذاری در ارمنستان

وقت سفارت برای ویزای توریستی ارمنستان

ارمنستان جز کشورهایی است که در ایران سفارت دارد. برای امور اداری مربوط به ویزا می توانید روزهای یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۸  به سفارت ارمنستان مراجعه فرمایید. در صورتی که برای اخذ انواع ویزای ارمنستان نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می توانید از جدول زیر استفاده نمایید. نکته بسیار مهم این است که برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان نیازی به مراجعه به سفارت و گرفتن وقت ندارید اما برای اخذ دیگر ویزاهای ارمنستان جدول زیر راهگشای شما خواهد بود. همچنین جهت دستیابی به اطلاعات جزئی تر پیشنهاد می کنیم به مقاله انواع ویزای ارمنستان و راهنمای اخذ آن رجوع فرمایید.

آدرس ، وبسایت ، فاکس سفارت ارمنستان

پروسه اقدام برای ویزای توریستی ارمنستان

یکی از نکاتی که برای ورود به کشور ارمنستان باید مورد توجه قرار داد، این است که با توجه به توافق نامه منعقده میان دو کشور ایران و ارمنستان جهت بهبود روابط سیاسی و اجتماعی ، توسعه گردشگری، توریسم و هم چنین تسهیل رفت و آمد گردشگران، در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ شهروندان هر دو کشور برای ورود به کشور دیگر نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت. در واقع این توافق نامه به شهروندان ارمنی و یا ایرانی این اجازه را می دهد تا برای مدت زمان نود روز امکان حضور در کشور دیگر را داشته باشند، بدون اینکه نیازی به اخذ ویزای توریستی ارمنستان یا ایران داشته باشند. در نتیجه تنها با در دست داشتن پاسپورت امکان ورود به کشور برای آن ها وجود خواهد داشت. البته در نظر داشته باشید عدم نیاز به اخذ ویزا برای شهروندان این دو کشور صرفا برای ویزای توریستی می باشد در نتیجه برای سایر اهداف چون کار، تحصیل و سرمایه گذاری نیاز به ویزای بلند مدت است. در نتیجه در مرزهای هوایی و یا زمینی تنها با نشان دادن پاسپورت خود امکان ورود به کشور ارمنستان برای ۹۰ روز را خواهید داشت.

سفر توریستی به ارمنستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

وثیقه در ویزای توریستی ارمنستان

جهت اخذ ویزای توریستی برای هر کدام از کشورها، مواردی وجود دارد که شانس اخذ ویزا را بالا می برد به طور مثال داشتن سابقه سفر می تواند تاثیر زیادی در بالا رفتن شانس اخذ ویزا داشته باشد؛ از طرفی دعوت نامه معتبر از افرادی که به صورت قانونی در کشور مقصد اقامت دارند، یکی از مهم ترین موارد در اخذ ویزای توریستی می باشد. از این رو در صورتی که دوستان و یا اقوامی را در کشور مقصد داشته باشید، می توانید از آنها در خواست دعوت نامه نمایید تا بواسطه آن شانس اخذ ویزا را بالا ببرید. بسیاری از افراد این شرایط را ندارند و در نتیجه بسیاری از موسسات برای بالا بردن شانس اخذ ویزای موکلین در ازای دریافت مبلغی به عنوان وثیقه و تضمین جهت بازگشت شخص به کشور، برای او دعوت نامه صادر می نمایند که با بازگشت شخص به کشور خود، مبلغ مورد نظر تماما به شخص عودت داده می شود. خوشبختانه از آنجایی که طبق توافق نامه میان ایران و ارمنستان، شهروندان ایرانی برای ورود به کشور ارمنستان نیازی به اخذ ویزای توریستی ارمنستان ندارند، از همین رو نیازی به داشتن دعوت نامه و وثیقه نیز نخواهند داشت.

وثیقه برای ویزای توریستی ـ وثیقه ـ تضمین ـ ضمانت ـ وثیقه برای ویزای توریستی

خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان

در صورتی که قصد اقدام برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان یا هر یک از کشورهای دیگر را دارید، بهتر است در ابتدای امر در مورد آن کشور اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. قوانین مهاجرتی در هر کشوری متفاوت است و این امر باعث شده است تا نیاز اساسی به یک وکیل مهاجرت احساس شود. در واقع شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در مورد کشور مورد نظر خود با مشاورین  ارشد موسسه حقوقی ملک پور وقت مشاوره رزرو نمایید و یا با خرید محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت در مورد همه کشورها و روش های مهاجرتی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری اطلاعات خود را به سطح یک وکیل مهاجرت متخصص برسانید تا با اطلاعاتی که به دست آورده اید با هزینه بسیار پایین تری اقدام به مهاجرت و یا اخذ ویزا نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان خود در امر مهاجرت سعی داشته است تا از اعتماد شما عزیزان محافظت نموده و برای اطمینان خاطر افرادی که آشنایی کافی با موسسه حقوقی ملک پور را ندارند، ویزاها و مصاحبه های موکلین  را به صورت کامل در سایت رسمی، کانال تلگرام و اینستاگرام قرار داده است تا شما بزرگواران با آگاهی کامل دست به انتخاب بزنید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین

ریجکتی ویزای توریستی ارمنستان

انواع ویزا ها می تواند به دلایل مختلفی رد شود در واقع عوامل متفاوتی می تواند منجر به این قضیه گردد که آفیسر ویزا نسبت به صدور ویزا برای متقاضی تردید نماید. برخی از این عوامل برای شما عزیزان آورده شده است:

 • داشتن سوء پیشینه
 • عدم اعتبار پاسپورت
 • عدم توجیه هدف سفر
 • عدم اعتبار دعوت نامه ارسالی
 • عدم نشان دادن علقه نسبت به کشور متبوع متقاضی
 • تمکن مالی نامناسب
 • ارائه مدارک ناقص و یا نا معتبر
 • عدم اعتبار بیمه مسافرتی
 • نداشتن سابقه سفر

ریجکتی ویزا | Visa Rejected

البته از آن جایی که طبق توافق میان ایران و ارمنستان جهت توسعه گردشگری، رفت و آمد شهروندان دو کشور به عنوان توریست تسهیل گردیده است و برای ویزای توریستی ارمنستان نیازی به مراجعه به سفارت نیست، احتمال ریجکتی ویزا بسیار پایین است؛ مگر در مواردی که حضور شخص در کشور ، موجب به خطر افتادن امنیت آن شود و هم چنین در صورتی که افسر فرودگاه و یا مامور گمرک با دلایل کافی از ورود شما به کشور جلو گیری کند؛ به طور مثال در صورتی که در سفر گذشته خود به ارمنستان، از مدت زمان مجاز برای حضور( ۹۰ روز)  تجاوز کرده باشید.

دلایل ریجکتی ویزا

تضمین و گارانتی ویزای توریستی ارمنستان

به طور کلی در صورتی که قصد ورود به کشورهای دیگر به عنوان توریست، بازدید از مکان های دیدنی و یا قصد مهاجرت تحصیلی،کاری و حتی سرمایه گذاری را دارید، بهتر است بدانید که روند اخذ ویزا قابلیت تضمین ندارد؛ زیرا برای دریافت ویزای هر کشور،عوامل زیادی دخیل هستند. روابط سیاسی دو کشور و نظر آفیسر ویزا از مهم ترین آنها می باشد. موسسه حقوقی ملک پور از آنجایی که با شعار صداقت شروع به فعالیت کرده است ، هیچ گاه با دادن وعده های دروغین در صدد جذب مشتری نبوده است. به همین جهت برای اطمینان خاطر شما عزیزان با دریافت مبلغ جزئی به عنوان پیش پرداخت روند اخذ ویزای شما را شروع می نماید و با بهره مندی از وکلای متخصص حوزه مهاجرت و چیدمان درست و دقیق پرونده، شانس اخذ ویزای شما را به بالاترین حالت ممکن می رساند و در صورت اخذ ویزا برای شما، مبلغ اصلی قرارداد را دریافت می نماید.

در این صورت شما در این پروسه متحمل هیچ ضرری نخواهید شد. از آن جایی که برای  کشور ارمنستان نیازی به اخذ ویزا و مراجعه به سفارت نمی باشد، افراد با خیال آسوده می توانند برای مدت نود روز به کشور ارمنستان ورود پیدا کنند بدون اینکه نیازی به اخذ ویزای توریستی ارمنستان از سفارت باشد.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

نکات مهم ویزای توریستی ارمنستان

یکی از مهم ترین نکاتی که جهت اخذ ویزای توریستی باید در نظر داشته باشید، این است که داشتن دعوت نامه از افرادی که به صورت رسمی و قانونی در این کشور اقامت دارند، شانس ویزای شما را بالا می برد. هم چنین در صورتی که سابقه سفر به کشوری را داشته باشید، برای دریافت ویزای توریستی پروسه راحت تری را پیش رو خواهید داشت. نکته اساسی این است که برای ورود به کشور ارمنستان برای مدت ۹۰ روز نیازی به اخذ ویزا نمی باشد؛ در نتیجه به راحتی با در دست داشتن پاسپورت از طریق مرزهای هوایی و زمینی می توانید به این کشور وارد شوید. در صورتی که در جستجوی اخذ ویزای توریستی ارمنستان و یا هر کشور دیگر هستید، بهتر است بدانید که ویزای توریستی، از نوع کوتاه مدت است و منجر به اقامت کوتاه مدت فرد در کشور می شود ؛ در نتیجه توجه داشته باشید که این ویزا قابل تبدیل به سایر ویزای های بلند مدت نمی باشد. در واقع بواسطه ویزای توریستی نمی توان در کشور ارمنستان کار یا تحصیل انجام داد و یا دست به سرمایه گذاری زد.

نکته مهم

سفر توریستی به ارمنستان | جاذبه های گردشگری ارمنستان

اقامت ارمنستان

سخن پایانی

ویزای توریستی ارمنستان ، انواع مختلف ویزای ارمنستان و هم چنین مدارک مورد نیاز و پروسه ی اخذ ویزا و ورود به کشور ارمنستان در قالب یک مقاله با جزئیات کامل برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. همان گونه که برای هر کشوری راه های متفاوتی بمنظور مهاجرت وجود دارد، به کشور ارمنستان نیز از راه های متفاوتی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می توان مهاجرت نمود. البته موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. جالب است بدانید که برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان نیازی به مراجعه به سفارت و گرفتن نوبت ندارید. شما قادر هستید به راحتی از طریق مرزهای هوایی و زمینی با در دست داشتن پاسپورت معتبر و بررسی های مأمور گمرک و یا آفیسر فرودگاه به مدت ۹۰روز بدون نیاز به اخذ ویزا در این کشور اقامت داشته باشید. در صورتی که در مورد ویزای توریستی ارمنستان و یا هر کشور دیگر نیاز به اطلاعات تکمیلی داشتید، می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور از مشاوره های رایگان مشاورین حقوقی بهره مند شوید و هم چنین در صورت نیاز، یک وقت مشاوره تخصصی رزرو نمایید تا با مشاورین تخصصی حوزه مهاجرت از طریق اسکایپ تصویری صحبت نمایید. بعد از مطالعه مقاله می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه و بخش پرسش و پاسخ سایت مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ تخصصی آن را دریافت نمایید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سجاد گفته:

  درود بر شما
  واقعا ممنونم از لطف و محبت شما. راهنمایی بسیار ارزنده ای کردید و این مقاله کمک بسیار بزرگی به من بود.
  شاد و سلامت باشید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   درود بر شما دوست عزیز
   بسیار خرسندیم که این مقاله برای شما دوست گرامی مفید فایده واقع شده است. موفق و پیروز باشید.

   پاسخ
Rating: 5