ویزای توریستی استرالیا و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی استرالیا، مراحل و مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای توریستی و همچنین آدرس سفارت و هزینه های ویزای توریستی استرالیا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. ویزای توریستی استرالیا را از چه طریقی می توان اخذ نمود؟ مراحل دریافت ویزای توریستی استرالیا چیست؟ مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا چیست؟ ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه چیست؟ فرم درخواست ويزاي توريستي استراليا چگونه پر میشود؟ استرالیا به دلیل جاذبه های توریستی فراوان یکی از مقصدهای مورد علاقه گردشگران است. به همین روی استرالیا پذیرای تعداد قابل توجهی توریست از سراسر جهان می باشد. در این نوشتار تلاش نمودیم کلیه مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا را خدمت شما سروران شرح نماییم. در صورتی که این رابطه سوالاتی برای شما عزیزان مطرح گردید، می توانید با طرح آنها در بخش پرسش و پاسخ همگانی و یا بخش دیدگاه‌ها، به پاسخ درست و کامل دست یابید. همچنین اگر تمایل به بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی دارید، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، تماس حاصل فرمایید و یا فرم واتس آپ موسسه را پر نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

در ادامه عناوین ذیل مورد بررسی قرار می گیرد:

ویزای توریستی استرالیا
 • ویزای توریستی استرالیا و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا
 • ویزای توریستی استرالیا و مدت درخواست
 • ویزای توریستی استرالیا و وقت سفارت
 • ویزای توریستی استرالیا و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی استرالیا و انواع آن
 • ویزای توریستی استرالیا و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی استرالیا و ریجکتی
 • ویزای توریستی استرالیا و تضمین و گارانتی
 • ویزای توریستی استرالیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی استرالیا و شرایط عمومی

کشور استرالیا در بین کشورهای وسیع دنیا با مساحت ۷٫۶۸۶٫۸۵۰ کیلومتر مربع، رتبه ششم را از آن خود کرده است. استرالیا با وسعتی بسیار، دارای دیدنی های بسیاری است که گردشگران زیادی تمایل به سفر به این کشور و اماکن تفریحی و گردشگری آن دارند. پایتخت استرالیا، کانبرا و بزرگترین شهرهای این کشور سیدنی و ملبورن می باشند. گردشگرانی که تمایل به سفر به کشور استرالیا دارند، باید ابتدا ویزای توریستی استرالیا را دریافت نمایند. کشور استرالیا جمعیتی در حدود ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. شاید جالب باشد که بدانید کشور استرالیا مرز خاکی با هیج کشوری ندارد و در محاصره اقیانوس هند، اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس آرم است و نزدیک ترین کشور به استرالیا با شرایطی نسبتا مشابه، کشور نیوزلند است که فرسنگ ها با استرالیا فاصله دارد. اگر تمایل به اخذ ویزای توریستی استرالیا دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که مدارکی که به سفارت ارائه می دهید باید کاملا دقیق و شفاف باشد و هیچ نکته منفی و یا نامشخصی نداشته باشد. زبان رسمی کشور استرالیا، زبان انگلیسی و واحد پول آن، دلار استرالیا است. کشور استرالیا دارای دیدنی های بسیاری است که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت:

ویزای توریستی استرالیا و شرایط عمومی
 • تالار اپرای سیدنی:

این تالار در منطقه بنلونگ سیدنی واقع شده است که به سبب معماری بسیار خاص و ویژه در ذهن اکثر افرادی که برای اولین بار تصویر آن را مشاهده می کنند حک می شود. لازم به ذکر است که تالار اپرای سیدنی در فهرست میراث جهانی یونسکو، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. این تالار از چند جهت در محاصره آب و موزه گیاهشناسی سلطنتی قرار دارد.

 • دیوار بزرگ مرجانی استرالیا

این دیواره عظیم مرجانی نیز یکی از میراث جهانی یونسکو است و از جمله بزرگترین ساختار های زیستی در جهان قلمداد می گردد. این پارک آبی دارای دیواری مرجانی متشکل از ۳۰۰ جزیره مرجانی و همچنین ۳ هزار سنگ مرجانی است. این پارک آبی جزو هفت پدیده شگفت انگیز در جهان است. این دیواره مرجانی بزرگ، زیستگاه انواع و اقسام مرجان ها، موجودات دریایی مانند فیل ها، کوسه و انواع و اقسام ماهی ها است که می توان از طریق ایستگاه های زیر آبی و همچنین قایق های شیشه ای آنها را به دیدن نشست.

 • پارک ملی اولورا کاتا جوتا

این پارک زیبا در منطقه سرخ استرالیا واقع شده است که به دلیل وجود تپه های سرخ رنگ در این منطقه، گردشگران بسیاری به این نواحی آمده و این تپه ها را در غروب به نظاره می نشینند. جالب است بدانید این منطقه نیز در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. اهالی این منطقه دارای گویش خاص خود هستند.

ویزای توریستی استرالیا و شرایط عمومی - پارک ملی اولورا کاتا جوتا

مقاله مرتبط

هزینه مهاجرت به استرالیا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دیدنی های توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی استرالیا عبارتند از:

 • پاسپورت شخص و در صورت داشتن همراه، ارائه پاسپورت تمامی اعضا
 • پر کردن فرم های مربوطه در اخذ ویزای توریستی استرالیا (فرم ۱۴۱۹ ، فرم ۱۴۱۸ و یا فرم ۱۴۱۵ که برای هر شخص الزامی می باشد)
 • کلیه مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • برای فرزندان زیر ۱۸ سال در صورتی والدین همراه او نباشند می بایست فرم ۱۲۲۹ تکمیل گردد
 • فرزند زیر ۱۸ سال اگر در خاک استرالیا تحت تکفل شخصی باشد، آن شخص می بایست فرم ۱۲۵۷ را تکمیل نماید
 • سند ازدواج متقاضی اخذ ویزای توریستی استرالیا (در صورت تاهل) یا سند طلاق یا سند فوت همسر
 • ارائه مدارکی حاوی تمکن مالی نظیر پرینت حساب و فیش حقوقی
 • ارائه گواهی مبنی به اشتغال به کار و یا در صورت تحصیلی ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
 • در صورت اشتغال در شرکت خصوصی (تمامی مدارک شرکت اعم از کد مالیاتی، شماره ثبت و…)
 • درصورت بازنشسته بودن مدارک دال بر بازنشستگی متقاضی اخذ ویزای توریستی استرالیا
 • سند اموال و دارایی های شخص متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا
 • در صورتی که اقوام و یا آشنایانی در کشور استرالیا دارید ارائه دعوتنامه می تواند بسیار سودمند باشد

ویزای توریستی استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

پیشنهاد می کنیم: مطالعه مقاله ویزا استرالیا می تواند بسیار مفید باشد.

ویزای استرالیا

ویزای توریستی استرالیا و مدت درخواست

مدت زمانی که پس از درخواست متقاضیان ویزای توریستی استرالیا موفق به دریافت آن می شوند با توجه به نوع آن متفاوت است. از آنجایی که خدمات سفارت استرالیا به متقاضیان دریافت ویزای توریستی به صورت الکترونیکی و آنلاین است و حضور فیزیکی در سفارت حذف شده است، متقاضیان زمان کمتری را به جهت دریافت پاسخ از سفارت منتظر می مانند. در جدول ذیل با توجه به نوع ویزا مدت زمان بررسی پروسه و اخذ آن خدمت شما سروران ذکر گردیده است.

زیر گروه ویزا نوع ویزا مدت پاسخ به ۷۰ درصد پرونده ها (روز) مدت زمان پاسخ به ۹۰ درصد پرونده ها (روز)
ساب کلاس ۶۰۰ توریستی ۱۷ ۳۱
ساب کلاس ۶۰۰ کاری ۱۰ ۱۹
ساب کلاس ۶۰۰ اسپانسر خانوادگی ۳۰ ۴۹

ویزای توریستی استرالیا و مدت درخواست

لینک مقاله پیشنهادی

خواندن این مقاله نیز می تواند برای شما مفید باشد:

پاسپورت استرالیا

ویزای توریستی استرالیا و وقت سفارت

همانطور که ذکر شد، اخذ ویزای توریستی استرالیا در ایران با حذف حضور و مصاحبه در سفارت در زمان کمتری انجام می شود و افراد به صورت الکترونیکی می توانند مدارک خود را به سفارت استرالیا ارائه نمایند. در جدول ذیل نشانی و تمامی موارد لازم را مشاهده خواهید نمود.

ویزای توریستی استرالیا و وقت سفارت

آدرس تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲
کد پستی ۱۵۱۳۹۳۴۱۱۳
صندوق پستی ۴۳۳۴-۱۵۸۷۵
شماره تماس ۸۸۷۲۴۴۵۶-۰۲۱
زمان پاسخگویی روزهای یکشنبه الی چهارشنبه از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر
فکس ۸۸۷۱۴۱۲۱-۰۲۱
پست الکترونیکی immigration.tehran@dfat.gov.au
وب سایت سفارت استرالیا در ایران www.iran.embassy.gov.au
اقامت استرالیا

ویزای توریستی استرالیا و پروسه اقدام

 ویزای توریستی استرالیا را در ایران می توان به صورت الکترونیکی دریافت نموده و تمامی مراحل آن را از طریق آنلاین انجام داد و نیازی به تعیین وقت سفارت، ارائه مدارک بیومتریک به صورت حضور و مصاحبه حضوری وجود ندارد. به منظور اخذ ویزای توریستی استرالیا کافی است مراحل زیر را با دقت و مو به مو انجام داد.

ویزای توریستی استرالیا و پروسه اقدام

 1. در سایت رسمی دولت استرالیا یک ImmiAccount یا یک حساب کاربری بسازید.
 2. وارد حساب کاربری خود شوید و در منوی My application summary گزینه New application را انتخاب نموده و فرم درخواست ویزا را دریافت نمایید. با مطالعه آن و تکمیل مفاد ذکر شده در این فرم از آن پرینت بگیرید.
 3. در ادامه مراحل ذکر شده گزینه Import Application را انتخاب نموده، اطلاعاتی که از شما درخواست شده است تکمیل نمایید و مدارک لازم را ضمیمه آن کنید و در انتها گزینه Confirm را انتخاب نمایید.
 4. در مرحله بعدی تمامی مدارکی را در کنار فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا ضمیمه نمایید و از صحیح پر شدن فرم درخواست و به همراه درستی مدارک ارائه و ضمیمه شده اطمینان حاصل کنید.
 5. برای اینکه سفارت استرالیا درخواست ویزای توریستی استرالیا توسط شما را بررسی نماید باید در منوی Manage Payments گزینه Pre-pay Paper Service را به جهت پرداخت هزینه ویزا انتخاب نمایید. هزینه ویزای توریستی استرالیا ۲۵۰ دلار آمریکا است که باید پرداخت شود. لازم به ذکر است در صورتی که درخواست شما مبنی بر ویزای توریستی استرالیا توسط سفارت استرالیا رد شد این هزینه به شما باز نخواهد گشت.
 6. پس از انجام کلیه مراحل ذکر شده، به شما متقاضی درخواست ویزای توریستی استرالیا، یک شماره پیگیری داده خواهد شد. با گذشت بازه زمانی در حدود سه هفته الی یک ماه از درخواست شما مبنی بر ویزای توریستی استرالیا می توانید در بخش حساب کاربری خود وارد گزینه vevo شوید و وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید.
شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و اخذ تابعیت

ویزای توریستی استرالیا و انواع آن

ویزای کوتاه مدت استرالیا و یا به عبارتی ویزای توریستی استرالیا انواع مختلفی دارد که در ادامه به انواع آن خواهید پرداخت:

 • ویزای توریستی استرالیا با عنوان ویزای کار و تعطیلات (زیر کلاس ۴۱۷)

این نوع از ویزای استرالیا به جوانان ۱۸ الی ۳۰ ساله نیز تعلق می گیرد که با هدف کار و سپری نمودن تعطیلات به این کشور سفر می کنند. این نوع از ویزای کوتاه مدت استرالیا به اتباع همه کشورها ارائه نمی شود.

 • ویزای توریستی استرالیا با عنوان ویزای بازدید کننده (زیر گروه ۶۰۰)

ویزای بازدید کننده برای آن دسته از متقاضیان دریافت ویزای توریستی استرالیا در نظر گرفته شده است که امکان دریافت ویزا eVisitor یا Electronic Travel Authority برای آنها مقدور نیست. این ویزا به متقاضی اجازه اقامت در استرالیا به مدت زمان ۳ و یا ۶ و یا ۱۲ ماه را خواهد داد. این نوع از ویزا به متقاضیانی تعلق می گیرد که تصمیم به گردش و یا شروع یک کسب و کار دارند و تمایل به سفر به استرالیا دارند. هزینه این نوع از ویزای توریستی استرالیا بین ۱۳۵ تا ۳۴۰ دلار است. لازم به ذکر است که اگر درخواست ویزای متقاضی رد گردد هزینه ای که پرداخت نموده شده است باز نمی گردد.

ویزای توریستی استرالیا و انواع آن

 • ویزای توریستی استرالیا با عنوان ویزای مسافرتی الکترونیک (زیر کلاس ۶۰۱)

این ویزا به شخص اجازه می دهد تا به مدت چندین بار برای یک سال و حداکثر سه ماه در هر بازدید به استرالیا سفر کنند. این نوع از ویزای استرالیا به اتباع کشورهای خاصی تعلق می گیرد. متقاضیانی که در ETA حضور دارند بابت درخواست ویزا نیازی به پرداخت هزینه ندارند و تنها بابت هزینه سرویس بابت خدمات آنلاین ۲۰ دلار پرداخت می کنند.

 • ویزای توریستی استرالیا با عنوان E Visitor (زیر کلاس ۶۵۱)

این ویزا یک ویزای رایگان برای صاحبان معتبر خارج از استرالیا است که مایل به بازدید از استرالیا برای اهداف گردشگری یا کسب و کار می باشند فقط اتباع برخی از کشورهای خاص و برخی کشورهای اروپایی می توانند از این ویزا بهره مند شوند. این ویزا به دارندگان آن امکانات زیر را ارائه می دهد :

 • بازدید با اهداف گردشگری
 • بازدید برای صاحبان مشاغل با اهداف کسب و کار
 • این ویزا برای مدت سه ماه در یک دوره زمانی ۱۲ ماهه صادر میگردد
 • هزینه این ویزا رایگان می باشد
ویزای کار استرالیا

ویزای توریستی استرالیا و خدمات موسسه MIE

موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت آماده است تا در هر یک از پروسه های مهاجرت نظیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری و همچنین اخذ ویزای توریستی شما سروران را یاری نماید. شاید به ظاهر بتوان گفت ویزای توریستی استرالیا فرآیندی ساده و راحت دارد اما باید به این نکته توجه نمایید که لازم است تمامی مدارکی که سفارت درخواست می کند به صورت کامل و دقیق ضمیمه درخواست ویزای توریستی استرالیا گردد. از دیگر نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه نمود، انگیزه دقیق سفر به استرالیا باید برای سفارت و افسر پرونده شفاف، واضح و قانع کننده باشد. پس اگر می خواهید به نتیجه مطلوب برسید، در این زمینه با یک وکیل مهاجرت متخصص در امور بین الملل مشورت نمایید. همچنین در صورتی که تمایل به مهاجرت از طرق مختلف مهاجرت دارید می توانید با وکلا و کارشناسان متخصص در امر مهاجرت و قوانین بین المللی موسسه حقوقی ملک پور در این باره مشورت نموده و بهترین مسیر و مقصد را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.

ویزای توریستی استرالیا و خدمات موسسه MIE

ویزای توریستی استرالیا و ریجکتی

از آنجایی که مدارک ارائه شده به صورت آنلاین می باشد و نیازی به حضور فیزیکی نیست پس در ارائه مدارک به صورت دقیق باید توجه ویژه ای داشت. از عمده دلایل رد درخواست ویزای توریستی استرالیا توسط سفارت استرالیا عبارتند از:

 • عدم ارائه تمکن مالی مورد نیاز جهت سفر به استرالیا
 • ارائه نمودن مدارک و اطلاعات غیر حقیقی
 • یکی از دلایل رد شدن درخواست ویزای توریستی می تواند داشتن سوء پیشینه کیفری متقاضی باشد
 • متقاضی باید تاریخچه سفر قابل توجهی داشته باشد به صورت مثال در حوضه شینگن

ویزای توریستی استرالیا و ریجکتی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

ویزای توریستی استرالیا و تضمین و گارانتی

مهاجرت امری است که نمی توان برای آن تضمین و گارانتی در نظر گرفت. با توجه به این مطلب که هر روزه قوانین بین الملل و همچنین قوانین کشورها در رابطه با نحوه برخورد با متقاضیان مهاجرت و یا حتی متقاضیان ویزای توریستی تغییر می کند، نمی توان ادعا داشت که دریافت ویزا تضمین شده و صد در صد است. به این نکته توجه داشته باشید که وکیل نقش تعیین کننده ای در روال پرونده خواهد داشت. هر چه وکیل دارای پیشینه حقوقی قوی تری باشد، شانس اخذ ویزا بالاتر می رود، اما در نهایت همه چیز به نظر آفیسر ویزا و سفارت باز خواهد گشت. یک وکیل قوی و زبده تمامی مدارک مورد نیاز را به دقت همانند یک پازل در کنار هم قرار می دهد و متقاضی را در رابطه با یک به یک دیالوگ هایی که باید به افسر ویزا گفته شود راهنمایی می کند. اما با این حال به هیچ وجه نمی توان گفت با تمامی این اقدامات، فرد صد در صد به نتیجه مطالوب که همان اخذ ویزا است، خواهد رسید و اگر وکیلی و یا موسسه ای چنین ادعایی داشته باشد، باید در صحت کلام و ادعای آنها شک نمود. موسسه حقوقی ملک پور، با ۱۵ سال سابقه درخشان در امر مهاجرت در کلیه زمینه های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… پشتوانه لازم را دارد و همین امر دلیل مراجعه متقاضیان بسیار، به جهت انجام اقدامات لازم به جهت مهاجرت می باشد.

ویزای توریستی استرالیا و تضمین و گارانتی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین
ویزای توریستی استرالیا و سخن پایانی

ویزای توریستی استرالیا، راه‌ها و مراحل اخذ ویزای توریستی و همچنین هزینه درخواست ویزا در این نوشتار به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته است. همانطور که به مراتب ذکر شد، به جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا نیازی به مراجعه حضوری و دریافت وقت سفارت نیست و می توان به صورت آنلاین کلیه مراحل لازم جهت دریافت ویزای توریستی استرالیا را انجام نمود. به جهت سختگیری های کشور استرالیا برای ارائه ویزای توریستی، توصیه می کنیم قبل از هر اقدام و به جهت اخذ اطلاعات بیشتر، به وکلا و متخصصین دریافت انواع ویزا مراجعه نمایید تا بتوانید به پشتوانه اطلاعات کاملی که دریافت نمودید، کلیه مراحل پروسه دریافت ویزای توریستی استرالیا را صحیح انجام دهید. در این نوشتار که به همت کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده تلاش بر این بود که اطلاعات لازمه را دریافت نمایید. در صورتی که در این باب و یا در هر موردی سوالاتی در باب مهاجرت داشتید، می توانید در بخش دیدگاه‌ها و یا پرسش و پاسخ همگانی مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. همچنین در صورتی که تمایل دارید شرایط خود را در رابطه با مهاجرت بررسی نمایید و یا اطلاعات دریافت کنید، فرم درخواست مشاوره رایگان از طریق واتس اپ را پر کنید تا کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در کوتاهترین زمان با شما سروران ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ