ویزای توریستی اسکاتلند و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی اسکاتلند ، شرایط دریافت ویزای گردشگری اسکاتلند ، مدت درخواست و پروسه اقدام آن، چگونگی رزرو وقت سفارت برای اخذ این ویزا و تمام نکات مربوط به آن در این مقاله به طور کاملا تخصصی و علمی مورد تفحص قرار خواهد گرفت. این روزها اکثریت افراد به دنبال دیدن زیبایی ها و سفر کردن به کشورهایی هستند که دارای طبیعت با شکوه و زیبا هستند. اسکاتلند جز کشورهایی است که  افراد زیادی سالانه برای سفر خود این کشور را انتخاب می کنند و قبل از اقدام سوالاتی در ذهن دارند. هزینه اخذ ویزای توریستی اسکاتلند چقدر است؟ چه مدارکی برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند نیاز است؟ آیا امکان تمدید ویزای توریستی کشور اسکاتلند وجود دارد؟ اخذ ویزای توریستی اسکاتلند چقدر طول می کشد؟ آیا امکان پناهندگی با ویزای توریستی اسکاتلند وجود دارد؟ چه مراحلی را باید برای دریافت ویزای گردشگری اسکاتلند گذراند؟ ما در این مقاله سعی برآن نمودیم تمام سوالات شما را پاسخ دهیم و به تمام نکات مربوط به دریافت ویزای توریستی کشور اسکاتلند که یکی از کشورهای عضو پادشاهی متحده بریتانیاست بپردازیم. اگر شما تمایل به مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان، اروپایی و… دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید تا از خدمات آنلاین این موسسه (واتساپ، اسکایپ و…) ارتباط برقرار نمایید و یا تماس تلفنی رایگان داشته باشید تا بتوانید از راهنمایی های مشاورین متخصص بهترین استفاده را داشته باشید. موارد زیر در این مقاله موضوع بررسی ما هستند :

ویزای توریستی اسکاتلند
 • ویزای توریستی اسکاتلند و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی اسکاتلند و مدارک مورد نیاز آن
 • ویزای توریستی اسکاتلند و مدت درخواست
 • ویزای توریستی اسکاتلند و تمدید آن
 • ویزای توریستی اسکاتلند و وقت سفارت
 • ویزای توریستی اسکاتلند و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی اسکاتلند با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی اسکاتلند و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی اسکاتلند و ریجکتی
 • ویزای توریستی اسکاتلند و تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی اسکاتلند و نکات مهم
 • ویزای توریستی اسکاتلند و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی اسکاتلند و شرایط عمومی آن

اسکاتلند در قسمت شمالی جزیره بریتانیا واقع شده است. این کشور به عنوان دومین کشور بزرگ بریتانیا شناخته شده است. به طور کلی بریتانیای کبیر را کشورهای انگیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی، ولز تشکیل داده اند. انگلستان و کشور اسکاتلند طبق توافق نامه ای که در سال ۱۷۰۷ داشتند متحد شدند و توانستند پادشاهی متحد بریتانیای کبیر را تشکیل دهند. پایتخت این کشور زیبا ادینبورگ می باشد. زبان رسمی آن ها انگلیسی و زبان محلی آن گیلیک، اسکاتلندی و اسکاتس است. مساحت اسکاتلند ۷۸٫۳۸۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق آخرین سرشماری ۵٫۳۲۷٫۷۰۰ نفر می باشد. واحد پول این کشور پوند استرلینگ است.

اسکاتلند دارای گنجینه های بسیاری است که در قلمرو خود جمع کرده است. این کشور دارای آسمان زیبا، معماری باستانی ، حیات وحش دیدنی و غذاهای دریایی عالی می باشد. همان طور که می دانید اسکاتلند یکی از زیباترین کشورهای جهان می باشد. در ادامه پیش از پرداختن به بحث اصلی یعنی ویزای توریستی اسکاتلند ، چند مکان بسیار دیدنی در اسکاتلند را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد:

دژ ادینبورگ - جاذبه های گردشگری اسکاتلند - ویزای توریستی اسکاتلند

دژ ادینبورگ – جاذبه های گردشگری اسکاتلند

قلعه هالی روود - جاذبه های گردشگری اسکاتلند - ویزای توریستی اسکاتلند

قلعه هالی روود – جاذبه های گردشگری اسکاتلند

دریاچه لخ انس در اسکاتلند - جاذبه های گردشگری اسکاتلند - ویزای توریستی اسکاتلند

لخ انس – جاذبه های گردشگری اسکاتلند

ویزای توریستی اسکاتلند و مدارک مورد نیاز آن

برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند یکی از مهم ترین مواردی که بسیار حائز اهمیت است ارائه مدارک مورد نیاز می باشد. باید به این نکته دقت نمایید که مدارک را به طور کامل و دقیق ارائه دهید تا بتوانید به نتیجه مثبت دست یابید. شما می بایست تمام مدارک و اسناد مورد نیاز را به زبان انگلیسی ترجمه و ارائه نمایید. در ادامه به شرح مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسکاتلند خواهیم پرداخت.

 • ارائه پاسپورت ( حتی گذرنامه قبلی هم باید نشان دهید)
 • تمکن مالی (می بایست نشان دهید که می توانید هزینه های زندگی در آن مدت زمان اقامت در اسکاتلند را پرداخت نمایید)
 • پرینتی که گردش حساب بانکی ۶ ماهه شما را نشان دهد
 • ارائه بلیط سفر و برنامه ای که برای کشور اسکاتلند دارید
 • ارائه گواهی پزشکی
 • اسنادی که سفرهای پیشین شما را نشان دهد
 • با ارائه اسنادی موقعیت شغلی خود را در کشورتان نشان دهید
 • رزرو هتل یا جایی که می خواهید در آن مدت در اسکاتلند اقامت داشته باشید

برای دستیابی به اطلاعات ویزاهای مختلف کشور اسکاتلند و مهاجرت به این کشور با انواع ویزا پیشنهاد می کنیم که به مقاله « راهنمای اخذ انواع ویزای اسکاتلند » رجوع بفرمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

ویزای توریستی اسکاتلند و مدت درخواست

 متقاضیانی که تمایل به اخذ ویزای توریستی اسکاتلند دارند می بایست در زمان درست اقدام کنند تا بتوانند به موقع، آن نتیجه ای که می خواهند را به دست آورند. در جهت اخذ ویزای توریستی اسکاتلند باید ۳ ماه جلوتر از وقتی که تصمیم به سفر برای این کشور دارید برای درخواست به سفارت اقدام نمایید. پس از اینکه درخواست شما صورت گرفت، می بایست مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید و به سفارت تحویل دهید. ممکن است بررسی مدارکی که شما ارائه می دهید به مدت ۳ هفته زمان ببرد. پس از اینکه درخواست شما مورد تایید واقع شد، به شما به مدت ۶ ماه اجازه حضور در کشور اسکاتلند را می دهند. لازم به ذکر است بدانید مدت زمانی که برای شما ویزا صادر می شود بستگی به نوع درخواست شما برای ویزای توریستی اسکاتلند باشد که با توجه به نوع ویزا و درخواست متفاوت می باشد. به طور مثال شما برای اینکه بخواهید برای ویزای درمانی اسکاتلند درخواست دهید ممکن است مدت زمان بیشتری به شما اجازه دهند که در این کشور حضور داشته باشید.

مدت زمان درخواست ویزا | وقت سفارت

اخذ ویزای همراه در انگلستان

ویزای توریستی اسکاتلند و تمدید آن

 شما با توجه به داشتن شرایط لازم ویزای توریستی اسکاتلند را می توانید تمدید کنید. ویزای توریستی اسکاتلند را در حالتی می توان تمدید نمود که مدت زمان ویزای شما ۳ ماهه باشد. در این صورت شما می توانید برای تمدید آن اقدام نمایید و به مدت ۳ ماه دیگر این ویزا را تمدید فرمایید. به صورت آنلاین می توانید برای تمدید ویزای توریستی اسکاتلند اقدام کنید. برای تمدید و درخواست ویزای توریستی اسکاتلند می بایست اطلاعات بیومتریک و تمام مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و تا زمانی که جواب دریافت نکردید از این کشور خارج شوید.

تمدید ویزا ـ Extended Visa _ More Time

جدول هزینه اخذ انواع ویزای توریستی اسکاتلند در ادامه خدمت شما ارائه شده است :

جدول هزینه اخذ انواع ویزای توریستی اسکاتلند

ویزای توریستی اسکاتلند و وقت سفارت

 برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند یکی از مهم ترین مواردی که مورد اهمیت قرار می گیرد، وقت سفارت می باشد. لازم به ذکر است بدانید کنسولگری اسکاتلند در ایران خدماتی در جهت ویزای توریستی اسکاتلند ندارد. این مقاله را کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه نموده اند و هرگونه کپی برداری از مطالب این نوشتار غیر قانونی بوده و این موسسه هیچ گونه رضایتی نخواهد داشت. افرادی که برای ویزای توریستی اسکاتلند می خواهند اقدام نمایند برای تعیین وقت سفارت می بایست از کشورهای اطراف ایران از جمله ، ترکیه ( استانبول و آنکارا )، امارات متحده عربی ( دبی و ابوظبی )‌ استفاده نمایند و درخواست دهند. آدرس سفارت ها در جدول زیر ذکر شده است:

ویزای توریستی اسکاتلند و پروسه اقدام

در صورت تمایل به بازدید از اسکاتلند به عنوان توریست یا گردشگر، می بایست ویزای توریستی اسکاتلند را دریافت نمایید. برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند می توانید به صورت آنلاین اقدام نمایید. ابتدا باید فرم درخواست ویزای توریستی اسکاتلند را به صورت آنلاین تکمیل نمایید. پس از پر کردن فرم می بایست هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید. پس از پرداخت باید بر اساس موارد زیر اقدام کنید.

 • میزبان شما در کشور اسکاتلند باید برای شما دعوت نامه ارسال کند. این دعوت نامه می بایست شامل اطلاعات تماس میزبان و هدف بازدید شما از اسکاتلند باشد.
 • شما باید مدارکی ارائه دهید که هدفتان از بازدید این کشور مشخص شود. به عنوان مثال اگر می خواهید برای کنفرانسی شرکت کنید، می بایست رسید مبلغی که برای شرکت در کنفرانس پرداخت کرده اید را ارائه دهید.
 • گذرنامه مسافرتی شما می بایست دو صفحه خالی داشته باشد که حداقل برای مدت اقامت در اسکاتلند معتبر باشد.
 • عکس های گذرنامه نباید بیش از ۳ ماه قبل از استفاده از درخواست ویزا گرفته شده باشد.
 • برنامه سفر پرواز برای ورود و خروج به کشور اسکاتلند را نشان دهید.
 • اسنادی را ارائه دهید که نشان دهد شما از نظر مالی قادر به تامین بودجه سفر خود به اسکاتلند هستید. شما باید بتوانید هزینه سفر و سایر هزینه های زندگی خود را بپردازید.
 • اگر شما یک حامی مالی داشته باشید که هزینه های سفر خود به اسکاتلند را تامین کند، به نامه ای نیاز دارید که توسط اسپانسر شما ارسال و امضا شود.
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده را می بایست آنلاین ارسال کنید.
 • مبلغ پرداخت ویزا را اثبات فرمایید.
 • باید اسنادی ارائه دهید که نشان می دهد رزرو هتل در مدت زمان اقامت شما در اسکاتلند انجام شده است.
 • اگر شما زیر ۱۸ سال هستید باید نامه اجازه والدین یا سرپرستتان را همراه با شناسنامه ارائه دهید.
 • سابقه سفر شما در ۱۰ سال گذشته باید ارائه داده شود. اگر گذرنامه قدیمی دارید آن را هم باید درج نمایید.
 • اگر ویزاهای دیگری به شما اعطا شده است ، باید مدارک پشتیبان را تهیه کنید. اگر ویزای شما رد شده باشد، می بایست نامه امتناع را هم ضمیمه کنید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی اسکاتلند با وثیقه یا بدون وثیقه

افرادی که تصمیم به بازدید کشور اسکاتلند و اخذ ویزای توریستی اسکاتلند را دارند، می بایست برای اینکه شانس دریافت ویزای خود را بالا ببرند، یک دعوت نامه معتبر از کشور اسکاتلند ارائه دهد. در این صورت دیگر نیازی به ارائه وثیقه نمی باشد. برخی از موسسات مهاجرتی برای اینکه شانس موکل را برای اخذ ویزای توریستی اسکاتلند بالا ببرند، از کشور مقابل یک دعوت نامه معتبر تهیه می کنند و در قبال این کار وثیقه دریافت می کنند تا تضمینی برای برگشت موکل باشد. به محض بازگشت متقاضی از کشور مقابل وثیقه ای که به صورت امانت به موسسه ارائه داده شد را پس خواهد گرفت. شما عزیزان می توانید برای راهنمایی بیشتر جهت اخذ ویزای توریستی اسکاتلند و یا روش های دیگر برای مهاجرت به این کشور با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا از مشاوره متخصصین این امر بهره مند شوید.

وثیقه برای ویزای توریستی ـ وثیقه ـ تضمین ـ ضمانت ـ وثیقه برای ویزای توریستی

ویزای توریستی اسکاتلند و خدمات موسسه MIE

 برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند در قدم اول شما می بایست با یک موسسه معتبر اقدام نمایید تا بتوانید به آن نتیجه ای که می خواهید دست یابید. کشورهایی مثل اسکاتلند و انگلیس از این جهت که زیر سلطه بریتانیا و ملکه الیزابت دوم هستند با توجه به سخت گیری های این کشور، برای ایرانی ها ویزا شدن راحت نیست. پس شما قبل از هر اقدامی باید تمام زوایا را مورد بررسی قرار دهید تا با شکست مواجه نگردید. ما سعی نمودیم تمام نکات مربوط به ویزای توریستی اسکاتلند را شرح دهیم تا شما عزیزان با توجه به قواعد و قوانین کشور اسکاتلند اقدام کنید تا بتوانید در آتیه با مشکل رو به رو نشوید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه ۱۵ ساله و ارائه خدمات آنلاین در سراسر نقاط دنیا و داشتن چندین دفتر در کشورهای مختلف از جمله کانادا، اتریش، بلاروس و… می تواند در جهت مهاجرت از روش های مختلف (تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد ) کمک شایانی به شما سروران داشته باشد.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای توریستی اسکاتلند و ریجکتی

برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند می بایست با احتیاط اقدام نمایید و تمام نکات مربوط به اخذ ویزای توریستی اسکاتلند را مورد بررسی قرار بگیرید تا بتوانید آن نتیجه ای که می خواهید را به دست بیاورید. یک از مهم ترین موارد مدارک مورد نیازی است که باید به سفارت ارائه دهید. در برخی موارد با ارائه ناقص موارد ممکن است ویزای شما ریجکت شود. در این قسمت از مقاله مواردی که باعث ریجکتی ویزای شما می شود را شرح داده ایم.

 • اگر به پاسپورت شما یا یکی از مدارک شما خدشه ای وارد شده باشد.
 • اگر عکسی که ارائه می دهید واضح نباشد.
 • به هر دلیلی هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت نکرده باشید.
 • ارائه ندادن تمکن مالی
 • اگر در کشور خود علقه نشان ندهید و آفیسر حس کند هیچ وابستگی در کشور خود ندارید امکان ریجکتی وجود دارد
 • در وقتی که برای شما تعیین شده است به موقع حضور نداشته باشید

ریجکتی ویزا - ٰVisa Application Denied

ویزاها و مصاحبه های موکلین
قوانین پناهندگی انگلستان
دلایل ریجکتی ویزا

ویزای توریستی اسکاتلند و تضمینی و با گارانتی

در امر مهاجرت عموما بنا به دلایل متعددی از جمله شرایط سفارت و نحوه مواجهه با بازرس ویژه (آفیسر) هرگز نمی توان گفت که ویزا به صورت تضمینی اخذ می گردد و ذکر عبارت اخذ ویزای توریستی اسکاتلند تضمینی صرفا تبلیغاتی بوده و برای جلب توجه متقاضی ، توسط برخی از موسسات کم تجربه و کم سابقه بکار برده می شود. موسساتی که به کمک هر ترفندی مبادرت به جذب مشتری می نمایند و بعضا برای مشتریانشان ساده ترین راه های مهاجرتی را به خاطر نداشتن ارتباطات درست و محکم منجر به بن بست می نمایند. توصیه میشود به هیچ وجه به چنین عبارات تبلیغاتی که توسط موسسات بکار گرفته می شود توجهی نفرمایید و حصول اطمینان و داشتن آرامش خاطر با موسساتی که سوابق کاری درخشان و درصد ویزاهای منجر به موفقیت بالایی دارند همکاری بفرمایید.
در این خصوص موسسه حقوقی ملکپور موسسه مشاوره ایی MIE اتریش با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در امر مهاجرت در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

در حالتی که متقاضی دارای شرایط مناسب اخذ ویزا از قبیل تمکن مالی، داشتن سابقه ویزای کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه شنگن، پاسپورت معتبر و…. باشد موسسه حقوقی ملک پور با همکاری بهترین وکلا و مشاوران متخصص اخذ ویزا و نیز بهره مندی از بهترین ارتباطات در امر اخذ ویزای توریستی اسکاتلند در خدمت شما متقاضیان محترم می باشد و بعد از بررسی پرونده توسط مشاوران متخصص مجموعه ملک پور، کم بودن ریسک و مناسب بودن شرایط اخذ ویزای توریستی بریتانیا تائید شد این موسسه متعهد می شود در صورت رد شدن ویزا کلیه مبالغ قرارداد را باز گردانده و به طریق دیگری در پی کمک رسانی به متقاضیان باشد. موسسه ملک پور همواره در همه شرایط چه در دوره مشاوره و انتخاب مسیر و چه در زمان تشکیل پرونده و اخذ ویزا در همه حالات در خدمت و همراه مشتریان محترم خواهد بود و با بهره گیری از بهترین مشاوران مهاجرتی و با همکاری با بهترین وکلای امر مهاجرت در اکثر کشور های جهان در خدمت رسانی به مشتریان پیشگام می باشد.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

ویزای توریستی اسکاتلند و نکات مهم

افرادی که تمایل به دریافت ویزای توریستی اسکاتلند را دارند. می بایست به تمام نکات مربوط به ویزای توریستی توجه نمود. در این قسمت ما به تمام نکات مربوط به اخذ ویزای توریستی اسکاتلند پرداخته ایم تا شما عزیزان با آگاهی کامل قدم بردارید.

 • اگر در کشور خود علقه نشان ندهید و آفیسر حس کند هیچ وابستگی در کشور خود ندارید امکان ریجکتی ویزا وجود دارد. پس می بایست ثابت کنید در کشور خود وابستگی دارید و پس از اینکه مدت زمان اعتبار تمام شود به کشور خود باز می گردید.
 • می بایست تمکن مالی خوبی ارائه دهید و نشان دهید که می توانید از پس هزینه های زندگی خود در آن مدتی که در کشور اسکاتلند هستید بر می آیید.
 • باید به این نکته توجه داشته باشید اگر از مدت زمانی که مجاز به حضور در اسکاتلند است گذشته باشد، ویزای شما باطل شده و باید جریمه پرداخت نمایید.
 • برای درخواست ویزای توریستی اسکاتلند می بایست دعوت نامه از این کشور ارائه دهید تا به ویزا شدن شما کمک کند.
 • برای نشان دادن تمکن مالی علاوه بر نقدینگی بهتر است اسنادی از جمله ملک، پروانه کسب و … که ثابت کند شما اوضاع مالی خوبی دارید.

توصیه های مهم مهاجرتی

مهاجرت به اسکاتلند ـ ویزای اسکاتلند ـ اقامت اسکاتلند

ویزای توریستی اسکاتلند و سخن پایانی

ویزای توریستی اسکاتلند، شرایط دریافت آن، چگونگی ارائه مدارک، دلایل ریجکتی ویزای توریستی اسکاتلند و نکات مربوط به اخذ ویزای توریستی اسکاتلند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در نوشتار فوق خواندید شما اگر از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستید برای بازدید به کشور اسکاتلند باید ویزا دریافت کنید. برای اینکه شانس دریافت ویزای خود را بالا ببرید، می بایست یک دعوت نامه معتبر از کشور اسکاتلند ارائه دهید. برای دریافت ویزای توریستی اسکاتلند در قدم اول شما باید با یک موسسه معتبر اقدام نمایید تا بتوانید به آن نتیجه ای که می خواهید دست یابید. کشورهایی مثل اسکاتلند و انگلیس از این جهت که زیر سلطه بریتانیا و ملکه الیزابت دوم هستند با توجه به سخت گیری های این کشور، برای ایرانی ها ویزا شدن راحت نیست. پس شما قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای توریستی اسکاتلند باید تمام زوایا را مورد بررسی قرار دهید تا با شکست مواجه نگردید. شما می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر در جهت دانستن قوانین حال حاضر کشورها با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید تا بتوانید از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین شما عزیزان می توانید پس از خواندن مقاله سوالاتتان را در انتهای مقاله مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ