ویزای توریستی امارات و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی امارات ، الزامات سفر توریستی به امارات، لزوم کمک گرفتن از وکیل مجرب برای دریافت ویزای توریستی امارات و مراحل دریافت ویزای امارات به شکل توریستی به شیوه ای علمی و تخصصی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. چگونه می توان ویزای توریستی امارات را اخذ کرد؟ برای اخذ ویزای توریستی امارات چه مدارکی لازم است ارائه شود؟ مدت اقامت توریستی در کشور امارات چقدر است؟ آیا می توان ویزای توریستی امارات را تمدید کرد؟ چنین سوالاتی ممکن است در ذهن هر متقاضی سفر به امارات یعنی کشوری که، فرودگاه بین المللی آن پس از فرودگاه جکسون ویل آتلانتا و فرودگاه پکن، سومین فرودگاه دنیا از نظر تعداد پروازها محسوب می شود، نقش ببندد. با توجه به حساسیت پروسه اخذ ویزاهای توریستی ، افراد می توانند مراحل اخذ ویزای خود را زیر نظر افراد متخصص پیش ببرند. کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE در این مقاله به نکات مهم درباره سفر توریستی به امارات اشاره خواهند کرد و از طریق تماس با آنها امکان مشاوره رایگان تلفنی برای شما همراهان گرامی فراهم شده است.

در این مقاله با رویکردی علمی و تخصصی به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

ویزای توریستی امارات
 • شرایط عمومی ویزای توریستی امارات
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی امارات
 • مدت درخواست ویزای توریستی امارات
 • تمدید ویزای توریستی امارات
 • وقت سفارت برای ویزای توریستی امارات
 • پروسه اقدام برای ویزای توریستی امارات
 • وثیقه در ویزای توریستی امارات
 • خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی امارات
 • ریجکتی ویزای توریستی امارات
 • تضمین و گارانتی ویزای توریستی امارات
 • نکات مهم ویزای توریستی امارات
 • سخن پایانی در مورد ویزای توریستی امارات

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای توریستی امارات

نمی توان از کشور امارات و اخذ ویزای توریستی امارات سخن به میان آورد و به بلندترین ساختمان دنیا در این کشور اشاره ننمود. بیش از ۳۶ نظافتچی لازم است تا بعد از گذشت سه ماه بتوانند نمای این ساختمان که به نام برج الخلیفه مشهور است را تمیز کنند. جایگاه کشور امارات در صنعت گردشگری در نرخ جذب گردشگران و خانواده ها از سرتاسر دنیا به این کشور به خوبی هویداست. در سه ماهه نخست امسال تعداد مسافران ورودی به فرودگاه های امارات به ۳۲٫۸ میلیون نفر رسید. این افراد غالباً به قصد بازدید از مکان های تاریخی، هتل ها و خدمات گردشگری و برخی جشن ها، فستیوال ها و فعالیت های تفریحی در تمامی ماه های سال وارد امارات شده اند. اتخاذ تصمیمات کابینه ای جهت معافیت از پرداخت هزینه ویزا برای افراد زیر ۱۸ سال که همراه خانواده در طول تابستان به امارات سفر می کنند و یا معافیت گردشگران ترانزیتی از پرداخت هزینه ویزا برای ۴۸ ساعت ابتدایی نیز نقش بسزایی در رونق صنعت گردشگری امارات داشته است. جالب است متقاضیان اخذ ویزای توریستی امارات بدانند که مهمانداران پروازهای امارات دارای ۱۲ ملیت مختلف بوده و به ۱۸-۹ زبان مختلف صحبت می کنند. علاوه بر اینها، علاقه مندان به فوتبال همیشه شاهد حمایت کشور امارات از تیم های فوتبال در عرصه بین المللی بوده اند. در بخش زیر به برخی اطلاعات مهم درباره این کشور اشاره شده است.

اطلاعات عمومی در مورد کشور امارات

همانطور که در نمودار مربوط به تعداد گردشگران بین المللی در بازه زمانی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ به خوبی هویداست، تعداد ورودی ها در این بازه زمانی رو به افزایش بوده است.

نمودار تعداد گردشگران امارات

پرچم امارات ـ ویزای امارات ـ پاسپورت امارات ـ سفر به امارات ـ مهاجرت به امارات

برج الخلیفه دوبی ـ جاذبه های گردشگری امارات ـ ویزای توریستی امارات

موزه هنر های شارجه ـ جاذبه های گردشگری امارات ـ ویزای توریستی امارات

موزه هنر های شارجه

نمونه استیکر ویزای توریستی امارات

نمونه استیکر ویزای توریستی امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت امارات و سایر کشور های عربی

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی امارات

طبق قوانین کشور امارات، به جز افرادی که امکان دریافت ویزا به محض‌ورود را دارند و یا کلا معاف از ویزا هستند تبعه بقیه کشورها ملزمند برای اخذ ویزای توریستی‌این کشور از قبل درخواست دهند. تمامی افراد واجد شرایط از سرتاسر دنیا امکان اخذ ویزای توریستی امارات را دارند و افراد مونث زیر ۱۸ سال تنها در مواقع سفر به همراه خانواده خود قادر به دریافت ویزای توریستی امارات هستند و در غیر این صورت نمی توانند تنها و به شکل توریستی به امارات سفر کنند. طبق مصوبات کابینه ای در جولای ۲۰۱۸، کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال که همراه با افراد بزرگسال به امارات سفر می کنند، می توانند در بازه زمانی ۱۵ جولای تا ۱۵ دسامبر هر سال ویزای آزاد دریافت کنند. ویزای آزاد ویزایی است که به موجب آن افراد وابسته گردشگران از پرداخت هزینه اخذ ویزا معاف می شوند. چنین سیاستی از اقتصاد ملی حمایت کرده و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در صنعت گردشگری را تقویت نموده است. برای سفر توریستی به امارات و اخذ ویزای این کشور نیاز است مدارک زیر توسط فرد متقاضی ارائه شوند:

 • کپی با کیفیت پاسپورت اسپانسر فرد
 • کپی با کیفیت پاسپورت فرد دارای اسپانسر
 • ضمیمه نمودن کپی فیش حقوقی و یا قرارداد کاری فرد اسپانسر (مقیم) در امارات
 • مدرک دال بر ارتباط خویشاوندی
 • بیمه مسافرتی
 • کپی مدرک رزرو بلیط هواپیما
 • نامه تمکن مالی
 • عکس رنگی با فرمت پاسپورت
 • هزینه ویزا
 • فرم درخواست ویزا که به دقت تکمیل شده

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

چنانچه قصد دارید به صورت قانونی اقامت کشور امارات را از روش های مختلف کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … بدست آورید و از فرایند اخذ ویزای هر نوع اقامت اطلاعی ندارید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ای تحت عنوان ویزای امارات ( انواع ویزای امارات و راهنمای اخذ آن ) مراجعه بفرمایید.

مدت درخواست ویزای توریستی امارات

یکی از سوالاتی که به طور حتم برای متقاضیان اخذ ویزای توریستی امارات پیش خواهد آمد در باب مدت اعتبار این ویزاست. اگرچه شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای ورود به امارات نیاز به اسپانسر و یا دعوتنامه از سوی تبعه این کشور ندارند، شهروندان کشورهای دیگر همچون ایران نیاز به اخذ ویزا دارند. بسته به برنامه و هدف فرد ویزای توریستی امارات ممکن است به شکل ۳۰ روزه و یا ۹۰ روزه، تک ورودی و چند بار ورود صادر شود. در واقع، این کشور برای تبعه کشورهای مختلف قوانین خاصی در مورد مدت ویزای توریستی دارد. به عنوان مثال: تبعه کشورهای استرالیا، کانادا، ایرلند و بسیاری کشورهای دیگر می توانند ویزای توریستی ۳۰ روزه و تبعه کشورهایی همچون اتریش، شیلی، کرواسی و برخی کشورهای دیگر می توانند ویزای ۹۰ روزه برای ورود به امارات اخذ کنند. مدت ویزای توریستی امارات برای شهروندان ایران ۳۰ روزه است. تمدید این ویزا منوط به شرایطی است که در بخش بعد به آن پرداخته خواهد شد و افراد باید توجه داشته باشند که قصور در انجام اقدامات لازم و به موقع برای اخذ ویزا می تواند منجر به اعمال جریمه برای آنها شود.

مدت اعتبار ویزا

اقامت و تابعیت کشور های عربی

تمدید ویزای توریستی امارات

طبق قوانین کشور امارات، دو مرتبه امکان تمدید ویزای توریستی امارات به مدت ۳۰ روز وجود دارد آن هم بدون آنکه نیاز به ترک این کشور وجود داشته باشد. گردشگران علاقه مند به اخذ ویزای توریستی امارات این امکان را دارند که پیش از انقضای نخستین ویزای خود با پرداخت ۶۰۰ درهم امارات ویزای خود را تمدید نمایند. افرادی که مطابق موارد و الزامات مذکور برای تمدید ویزای خود اقدام نکنند به ازای هر روز اقامت اضافه تر به پرداخت ۱۰۰ درهم امارات جریمه می شوند و این در حالیست که این جریمه از روز دهم پس از انقضای ویزای توریستی آنها محاسبه می شود. با این حال، باید توجه داشت که قانون جدید تمدید ویزا در موارد زیر صدق نمی کند:

 • گردشگران تبعه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس
 • همراهان تبعه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس
 • افراد دارای مجوزهای ورود خاص
 • افراد دارای مجوز ۹۶ ساعته برای مأموریت های خاص

تمدید ویزا ـ Extended Visa _ More Time

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

وقت سفارت برای ویزای توریستی امارات

 نکته مهم درباره اخذ ویزای توریستی امارات آن است که سفارت های امارات ویزاهای توریستی را صادر نمی کنند. افراد برای اخذ ویزای توریستی امارات لازم است با یکی از شرکت های هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و یا یک هتل در امارات (که قصد اقامت در آن را دارند) ارتباط برقرار کنند و شرکت، آژانس و یا هتل مذکور به نیابت از آن فرد درخواست اخذ ویزای توریستی را به مقامات صدور ویزا در امارات ارائه دهد. این مسئله مستلزم بررسی اعتبار آژانس، هتل و یا شرکتی است که قصد دارید از طریق آن اقدام کنید و لازم است از ارسال کپی مدارک رسمی خود تا زمانیکه ۱۰۰ درصد از اعتبار بخش مربوطه اطمینان کسب ننموده اید، خودداری کنید. اگرچه برای اخذ ویزای توریستی نیاز به مراجعه به سفارت امارات در ایران نیست و این پروسه از طریق روش های دیگری که به آنها اشاره خواهد شد صورت می پذیرد. جهت اطلاع شما عزیزان و بر مبنای نیاز به مراجعه به سفارت این کشور در موارد مشخص اطلاعات آن در بخش زیر ارائه شده است.

آدرس و اطلاعات تماس سفارت امارات در تهران

آدرس سفارت امارات در تهران بر روی نقشه

وقت سفارت برای درخواست ویزا

پروسه اقدام برای ویزای توریستی امارات

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، پروسه اخذ ویزای توریستی امارات از طریق سفارت این کشور صورت نمی پذیرد و نیاز است که افراد از طریق شرکت های هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و یا هتل ها اقدام کنند. در بخش زیر به بررسی شیوه اخذ ویزای توریستی امارات از طریق شرکت های هواپیمایی، آژانس های هواپیمایی و هتل ها خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای توریستی از طریق شرکت های هواپیمایی:

هر یک از شرکت های هواپیمایی الزامات خاص خود را دارند که برای اقدام از طریق آنها جهت اخذ ویزا نیاز است چنین الزاماتی به شکل تمام و کمال رعایت شوند. به عنوان مثال، انجام سفر از طریق این شرکت ها یکی از این الزامات است. برای کسب اطلاعات بروز و تکمیلی درباره انواع ویزاها، امکانات و شرایط این شرکت ها می توانید به وب سایت های این شرکت ها مراجعه کنید که در زیر برای سهولت بیشتر در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است:

آدرس وبسایت شرکت ها برای اخذ ویزای توریستی امارات

اخذ ویزای توریستی امارات از طریق آژانس های هواپیمایی و هتل ها:

آژانس های هواپیمایی دارای مجوز و هتل های اماراتی در صورتی تمهیدات لازم برای ویزای توریستی شما را به انجام می رسانند که بلیط هواپیمای خود را از آنها خریداری کرده و اتاقی را در آن هتل ها رزرو کنید. به علاوه، این امکان نیز برای متقاضیان سفر توریستی به امارات فراهم شده که به آژانس های هواپیمایی دارای ارتباط با برگزار کنندگان تور در امارات مراجعه کرده و از بسته های ویژه گردشگران برای سفر به امارات اطلاعات کسب کنند.

مسجد شیخ زاید امارات ـ جاذبه های گردشگری امارات ـ‌ ویزای توریستی امارات

چناچه به اخذ تابعیت و شهروندی امارات فکر می کنید و قصد دارید معتبر ترین پاسپورت جهان که پاسپورت کشور امارات است را بدست بیاورید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ای با عنوان پاسپورت امارات از همین وبسایت مراجعه کنید و آن را مطالعه بفرمایید.

وثیقه در ویزای توریستی امارات

یکی از نکات بسیار تأثیرگذار بر اخذ ویزای توریستی امارات داشتن دعوتنامه از یک فرد آشنا و وجود یک فرد اسپانسر در این کشور است. از آنجائیکه ممکن است افراد با قصد سفر توریستی به امارات برای نخستین بار به این کار مبادرت ورزند، داشتن دعوتنامه شانس آنها را افزایش می دهد. در صورت نداشتن دعوتنامه این امکان برای افراد از طریق برخی موسسات فراهم شده است به نحوی که این موسسات در قبال اخذ وثیقه ای که مبلغ آن نیز به شکل توافقی معلوم می شود، برای فرد متقاضی دعوتنامه اخذ می کنند. همانطور که اشاره شد مبلغ این وثیقه توافقی است و در واقع سند اطمینانی است برای بازگشت فرد به کشور پس از اتمام دوره مقرر. در واقع، فرد پس از سفر به کشور مورد نظر و پایان یافتن مدت معلوم به ایران بازگشته و سفته ( وثیقه ) خود را دریافت خواهد کرد. این مقاله به همت کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگاش شده و این موسسه هرگونه کپی برداری از آن را مجاز نمی داند.

وثیقه برای ویزای توریستی

خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی امارات

با توجه به حساسیت های اخذ ویزای توریستی امارات و الزامات آن، کمک گرفتن از یک وکیل مجرب در این پروسه بسیار حائز اهمیت است. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان ۱۵ ساله در امر مهاجرت و عملکرد موفقیت آمیز در زمینه اخذ ویزاهای گوناگون می تواند شما عزیزان را در زمینه اخذ ویزای توریستی امارات یاری کند و با تکیه بر دانش تخصصی مشاورین و وکلای مجرب آن می توانید از تخصصی پیش رفتن پروسه خود اطمینان حاصل کنید. با توجه به حساس بودن پروسه اخذ ویزای توریستی توصیه می کنیم در تمامی موارد مربوطه از کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور کمک گرفته و شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی امارات به حداکثر برسانید. شما همراهان همیشگی برای آگاهی از اطلاعات جامع تر نه تنها درباره ویزای توریستی امارات بلکه تمامی شیوه های مهاجرت می توانید محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت که توسط مدیر موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده را خریداری کرده و اطلاعات خود را در زمینه مهاجرت تا حد زیادی افزایش دهید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ریجکتی ویزای توریستی امارات

اگرچه افراد متقاضی اخذ ویزای توریستی امارات ممکن است تمامی مدارک لازم را ارائه داده باشند، در مواردی ممکن است ویزای توریستی آنها ریجکت شود و اقدام فرد موفقیت آمیز نباشد. در زیر به برخی دلایل احتمالی ریجکت ویزای توریستی امارات اشاره شده است:

ریجکتی ویزای توریستی ـ Rejected Visa

 • در صورتیکه فرد متقاضی یک خانم زیر ۲۴ سال باشد که تنها سفر می کند ممکن است صدور ویزای وی با تأخیر مواجه شده و یا ریجکت شود چرا که بیم آن وجود دارد که قاچاق انسان صورت گرفته باشد.
 • ویزای افراد مشغول به حرفه هایی که به مهارت خاصی نیاز ندارند همچون کشاورزان، کارگران و یا افراد شاغل در حرفه های مشابه
 • ویزای افراد دارای سابقه ارتکاب به اعمال غیر قانونی و جرم و جنایت در امارات و یا هند
 • در صورتیکه فرد قبلاً برای ویزای توریستی امارات درخواست داده باشد اما مبادرت به اخذ آن ننموده باشد، لازم است از طریق آژانس مسافرتی و یا اسپانسر خود درخواست قبلی اش را لغو نموده و برای یک ویزای جدید درخواست دهد.
 • در صورتیکه از طریق یکی از شرکت های اماراتی برای ویزای کار درخواست داده باشید اما از این ویزا استفاده نکرده باشید، افسر روابط عمومی (PRO) شرکت مذکور لازم است ویزا را کنسل کند تا فرد بتواند برای ویزای توریستی امارات درخواست دهد.
 • در صورتیکه قبلاً ویزایی را برای اقامت در امارات اخذ کرده و بدون کنسل کردن آن این کشور را ترک کرده باشید، افسر روابط عمومی لازم است آن را کنسل کند و سپس برای یک ویزای توریستی جدید درخواست دهد.
 • در صورتیکه هرگونه غلط املایی در نام، شماره پاسپورت، کد شغلی فرد و مشخصات دیگر همچون تاریخ تولد، تاریخ صدور پاسپورت و انقضای آن در هنگام ارائه درخواست ویزا وجود داشته باشد درخواست فرد ممکن است با تأخیر مواجه شود و یا به طور کلی رد شود.
 • واضح نبودن نسخه های اسکن شده پاسپورت نیز می تواند دلیلی برای رد درخواست فرد و یا تأخیر در رسیدگی به درخواست وی توسط اداره مهاجرت امارات باشد.

توجه داشته باشید که موارد ذکر شده تنها برخی دلایل احتمالی رد ویزای توریستی شما توسط اداره مهاجرت امارات هستند، اما مقامات اماراتی در اداره مهاجرت هیچ دلیل مشخصی را برای رد ویزای شما اعلام نمی کنند.

نقشه و پرچم امارات

تضمین و گارانتی ویزای توریستی امارات

متقاضیان محترم اخذ ویزای توریستی امارات لازم است توجه داشته باشند که اصولاً هیچگونه تضمین و گارانتی در زمینه اخذ ویزای توریستی امارات وجود ندارد و تنها توجه و دقت کافی در زمینه جمع آوری و ارائه مدارک می تواند تا حد زیادی تضمین کند که فرد موفق به اخذ این ویزا خواهد شد. در واقع، در پروسه های حقوقی و به خصوص امر مهاجرت هیچگونه تضمین صد درصدی برای اخذ هیچ گونه ویزایی وجود ندارد. کمک گرفتن از مشاورین متخصص می تواند به فرد کمک کند در زمینه اخذ ویزای توریستی امارات اقدامی موفقیت آمیز داشته باشد. متخصصین و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور با دانش تخصصی خود شما را در زمینه انجام اقدامات مناسب برای سفر توریستی به امارات یاری می کنند. به علاوه، امکان کمک گرفتن از مشاورین مجرب این موسسه نیز برای شما عزیزان مقدور است. شما عزیزان لازم است توجه نمایید که با کمک گرفتن از وکلای مجرب می توانید ریسک اخذ ویزای خودتان را به حداقل برسانید. گارانتی موسسه حقوقی ملک پور این است که با مشاوره تخصصی، شرایط شما بررسی می گردد و مطابق آن راهکار مناسب ارائه می شود و در صورت ویزا نشدن شما، مبلغ حق الوکاله جهت ویزا عودت داده می شود.

ویزای تضمینی ـ گارانتی اخذ ویزا

نکات مهم ویزای توریستی امارات

اخذ ویزای توریستی امارات در گرو رعایت برخی نکات است که قصور در انجام آنها ممکن است منجر به نتایج زیان باری شود. به عنوان مثال، لازم است پیش از سفر توریستی به امارات از اعتبار پاسپورت خود برای مدت تعیین شده اطمینان حاصل کنید. به علاوه، با توجه به لزوم اقدام از طریق هتل ها، آژانس های هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی کسب اطمینان از اعتبار آنها مقوله ای بسیار حیاتی است. بنابراین توصیه می شود نهایت توجه را مبذول داشته و از آژانس ها و یا موسسات مناسب و معتبر برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. به علاوه، گاهی اشکالات فنی از جانب آژانس مربوطه نیز می تواند رخ دهد و همین مسئله می تواند موجب ایجاد وقفه در فرآیند اخذ ویزای توریستی امارات شود. کمک گرفتن از دانش تخصصی وکلای مجرب در این زمینه نیز می تواند ریسک پروسه دریافت ویزای شما را به حداقل ممکن برساند.

نکات مهم

کار در امارات
تحصیل در امارات

سخن پایانی در مورد ویزای توریستی امارات

ویزای توریستی امارات ، الزامات کلی اخذ ویزای توریستی امارات ، مدارک مورد نیاز برای سفر توریستی به امارات و مواردی از این دست در این نوشتار به بررسی گذاشته شد. امروزه کشور امارات به سبب برج های مدرن و پروازهای رده اول جهانی مقصد گردشگران بی شماری از سرتاسر دنیاست و صنعت گردشگری این کشور به لطف جاذبه های توریستی فراوان آن بیش از پیش رونق گرفته است. در این مقاله سعی نمودیم شما را از چگونگی اخذ ویزای توریستی امارات مطلع سازیم. پروسه اخذ ویزای توریستی امارات پروسه ای حساس و نیازمند ارائه دقیق مدارک است. بنابراین، بهتر است پروسه سفر توریستی خود به امارات را زیر نظر وکلای مجرب و متخصص پیش ببرید. کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور با دانش تخصصی خود شما عزیزان را یاری کرده و به شما کمک می کنند در صورت رعایت الزامات مطرح شده به اخذ ویزای توریستی خود خوش بین باشید. شما همراهان گرامی در صورت تمایل می توانید با مشاورین مجرب ما تماس تلفنی برقرار کنید و به شکل رایگان از مشاوره تخصصی آنها بهره مند شوید. به علاوه، امکان ثبت نظرات و مطرح نمودن پرسش نیز در قسمت انتهای مقاله و در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) فراهم شده و می توانید پاسخ مطلوب خود را دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ