ویزای توریستی اوکراین و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی اوکراین ، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی و همچنین آدرس سفارت و هزینه های ویزای توریستی اوکراین در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. شرایط و مراحل اخذ ویزای توریستی اوکراین چیست و چقدر زمانبر خواهد بود؟ هزینه ویزای توریستی کشور اوکراین چقدر است؟ مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور اوکراین کدامند؟ شما با مطالعه این نوشتار قادر خواهید بود با دریافتن پاسخ این قبیل سوالات، دانشی قابل توجه در خصوص اخذ ویزای توریستی کشور اوکراین به دست بیاورید. در این مقاله که به تلاش مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده تلاش نمودیم به کلیه سوالات شما سروران در باب ویزای توریستی اوکراین پاسخی کامل و صحیح دهیم. این نوشتار به سبب رفع سوالات شما سروران در رابطه با ویزای گردشگری اوکراین تهیه شده است، در صورتی که با مطالعه نوشتار ذیل باز هم سوالاتی در این رابطه برای شما به وجود آمد می توانید در قسمت دیدگاهها آنها را مطرح نمایید تا در کمترین زمان به پاسخ درست و کامل دست یابید. همچنین می توانید برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر  موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس بگیرید تا کارشناسان موسسه با ارائه مشاوره رایگان تلفنی شما عزیزان را راهنمایی نمایند. در ادامه مطالب ذیل را مطالعه خواهید نمود:

ویزای توریستی اوکراین
 • شرایط عمومی ویزای توریستی اوکراین
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اوکراین
 • مدت درخواست ویزای توریستی اوکراین
 • وقت سفارت برای ویزای توریستی اوکراین
 • پروسه اقدام برای ویزای توریستی اوکراین
 • وثیقه برای ویزای توریستی اوکراین
 • خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی اوکراین
 • ریجکتی ویزای توریستی اوکراین
 • تضمین و گارانتی ویزای توریستی اوکراین
 • نکات مهم ویزای توریستی اوکراین
 • سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای توریستی اوکراین

کشور اوکراین از جمله کشورهای اروپای شرقی محسوب می گردد که از شمال در همسایگی کشور بلاروس، از شرق در همسایگی کشور روسیه، از جنوب غربی در همسایگی کشورهای مولداوی و رومانی، از غرب در همسایگی کشورهای مجارستان، اسلواکی و مجارستان قرار دارد. بخش جنوبی کشور اوکراین به دریای سیاه و آزوف ختم می گردد.

نقشه کشور اوکراین ـ اوکراین کجاست؟

کشور اوکراین به لحاظ وسعت و مساحت رتبه ۴۴ را در جهان دارد و پس از کشور روسیه دومین کشور اروپاست. شاید جالب باشد بدانید پس از فروپاشی شوروی، اوکراین بعد از روسیه از لحاظ دارا بودن ارتش مستحکم و بزرگ رتبه دوم را در اروپا داراست. زبان رسمی کشور اوکراین زبان اوکراینی است که البته لازم به ذکر است که زبان روسی نیز در کشور اوکراین کاربرد بسیاری دارد. جمعیت کشور اوکراین قریب ۴۳ میلیون نفر و واحد پول این کشور گریونا (UAH) است. پایتخت کشور اوکراین شهر کی اف می باشد و از شهرهای مهم این کشور می توان به شهرهای لوو، پولتاوا، ادسا و خارکف اشاره نمود. کشور اوکراین بسته به هدف سفر ، ویزاهای مختلفی به متقاضیان اعطا می کند. ویزای توریستی اوکراین به افرادی که تمایل به سفر و گردش و تفریح، شرکت در همایش و کنفرانس های علمی و فرهنگی دارند، تعلق می گیرد. اگر تمایل به اخذ ویزای توریستی کشور اوکراین دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. علاوه بر ویزای توریستی ، ویزاهای دیگری برای ورود قانونی به اوکراین یا اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد که بصورت جداگانه آنها را در مقاله ای با عنوان انواع ویزای اوکراین و راهنمای اخذ آن بررسی نموده ایم. در ادامه نموداری مبنی بر میزان رشد صنعت گردشگری در کشور اوکراین مشاهده خواهید نمود.

نمودار تعداد گردشگران اوکراین در سالیان اخیر

از دیدنی های کشور اوکراین می توان به کلیساها و موزه های شهر کی اف و همچنین شهرهای تاریخی لوو و چرنیوستی اشاره نمود که شهر چرنیوستی به دلیل شباهت ساختار شهری به کشور اتریش، به وین کوچک معروف است. از دیگر جاذبه های کشور اوکراین می توان به پارک الکساندریا واقع در شهر تسرکوا و پارک سوفی پوسکی اشاره داشت که پر از مجسمه ها، آبشارها و تپه های گلی است که در تصاویر ذیل می توانید مشاهده نمایید.

جاذبه های توریستی اوکراین ـ زیبایی های اوکراین ـ ویزای توریستی اوکراین

جاذبه های توریستی اوکراین ـ زیبایی های اوکراین ـ ویزای توریستی اوکراین

جاذبه های توریستی اوکراین ـ زیبایی های اوکراین ـ ویزای توریستی اوکراین

پرچم اوکراین ـ مهاجرت به اوکراین

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اوکراین

مقاله مرتبط

تحصیل در اوکراین

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اوکراین

جهت اخذ ویزای توریستی اوکراین باید سلسله مراحلی را طی نمود. همچنین مدارکی را به سفارت این کشور ارائه نمود که در ادامه ذکر می گردد:

 • ارائه دعوتنامه رسمی از یک شهروند اوکراینی به همراه کپی آن
 • بلیط رفت و برگشت و ذکر تاریخ دقیق رفت و برگشت
 • گذرنامه
 • عکس
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه فیش پرداختی تعرفه کنسولی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه نامه ای مبنی بر انگیزه و هدف متقاضی از سفر به کشور اوکراین (انگیزه نامه)
 • ارائه آدرس هتل رزرو شده جهت اسکان و یا در صورت داشتن دعوتنامه ارائه آدرس دقیق فرد پذیرنده متقاضی ویزای توریستی اوکراین که در کشور اوکراین اقامت دارد
 • کپی مدارک طرف دعوت کننده
 • فرم درخواست ویزای توریستی اوکراین به صورت تکمیل شده

فرم درخواست ویزا

شهروندان برخی کشورها جهت اخذ ویزای توریستی اوکراین نیاز به ارائه دعوتنامه به کنسولگری این کشور ندارند که در ادامه در جدول ذیل نام خواهیم برد.

شهروندان برخی کشورها جهت اخذ ویزای توریستی اوکراین نیاز به ارائه دعوتنامه به کنسولگری این کشور ندارند

جاذبه های توریستی اوکراین ـ زیبایی های اوکراین ـ ویزای توریستی اوکراین

مدت درخواست ویزای توریستی اوکراین

از جمله نکات مورد توجه برای متقاضیان دریافت ویزای توریستی اوکراین ، مدت اقامت آن ها در اوکراین است و این که تا چه مدت متقاضیان اخذ ویزای توریستی اوکراین مجاز به اقامت در این کشور هستند؟ بر اساس قوانین کشور اوکراین افرادی که با اخذ ویزای توریستی اوکراین به این کشور وارد می شوند تنها از هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز را می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. مدت اعتبار ویزای توریستی کشور اوکراین از شش ماه تا حداکثر پنج سال می باشد. لازم به ذکر است ویزای توریستی کشور اوکراین زمانی تمدید و به یک سال افزایش می یابد که فرد متقاضی چندین بار به اوکراین سفر نموده باشد و دلیل قانع کننده ای جهت حضور بیش از ۹۰ روز در این کشور به سفارت اوکراین ارائه کند. اشاره به این نکته خالی از لطف نخواهد بود که بین کشور اوکراین و ایران توافقنامه ای برقرار شده است که برای اشخاصی با مشاغل سیاسی و دولتی (خدمت) این امکان وجود دارد که به مدت ۳۰ روز در خاک ایران یا کشور اوکراین بدون داشتن ویزا اقامت داشته باشند.

ویزا ـ پروسه درخواست ویزا ـ استیکر ویزا ـ روادید

جاذبه های توریستی اوکراین ـ زیبایی های اوکراین ـ ویزای توریستی اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

وقت سفارت برای ویزای توریستی اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که در ایران دارای سفارت خانه می باشد. متقاضیان اخذ ویزای توریستی اوکراین می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور مراجعه نمایند. لازم است قبل از مراجعه حضوری به سفارت این کشور، متقاضیان وقت مصاحبه رزرو نمایند. در جدول ذیل به ارائه شماره تماس، آدرس و ایمیل سفارت کشور اوکراین خواهیم پرداخت.

آدرس سفارت اوکراین و اطلاعات تماس با سفارت اوکراین

نمونه استیکر ویزای توریستی اوکراین

پروسه اقدام برای ویزای توریستی اوکراین

برای اقامت تا سقف ۹۰ روز در کشور اوکراین می بایست ویزای تایپ C دریافت گردد. روند اخذ این ویزا به صورت زیر می باشد:

فرد می بایست درخواست خود برای اخذ این ویزا را ۳ ماه قبل از تاریخ ورود برنامه ریزی شده به اوکراین، به سفارت یا کنسولگری اوکراین ارائه نماید. نمایندگی دیپلماتیک یا دایره کنسولی طی ۱۵ روز کاری درخواست ویزای متقاضی به همراه کلیه مدارک ارائه شده را بررسی می نمایند که به لحاظ مدارک ارائه شده ممکن است تا ۳۰ روز کاری بررسی مدارک به طول انجامد. ویزای توریستی کشور اوکراین به صورت آنلاین نیز در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که البته تعداد کشورهایی که بصورت آنلاین می توان ویزای توریستی اوکراین را اخذ نمایند در جدول ذیل ارائه می گردد.

لیست اتباع کشور هایی که می توان به صورت الکترونیکی درخواست ویزای توریستی اوکراین داشته باشند

متقاضیان اخذ ویزای توریستی کشور اوکراین که از هر یک از کشورهایی ذکر شده در جدول فوق می توانند از طریق الکترونیکی با پر کردن فرم درخواست که شامل اطلاعات گذرنامه و اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد متقاضی است، ویزای خود را دریافت کنند.

جاذبه های توریستی اوکراین ـ زیبایی های اوکراین ـ ویزای توریستی اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

وثیقه برای ویزای توریستی اوکراین

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با اخذ ویزای توریستی اوکراین داشتن دعوتنامه از آشنا و یا اسپانسر است؛ چرا که دارا بودن دعوتنامه تا حد بسیاری به افزایش شانس و موفقیت در اخذ ویزای توریستی اوکراین موثر خواهد بود. در صورت نداشتن دعوتنامه برخی موسسات در قبال دریافت وثیقه ای که بین متقاضی و موسسه قابل توافق خواهد بود، برای متقاضی اخذ ویزای توریستی اوکراین دعوتنامه اخذ می کنند. این وثیقه همانطور که ذکر شد بین متقاضی و موسسه قابل توافق است و وجه تضمینی جهت بازگشت متقاضی به کشور خواهد بود. خواننده گرامی! مقاله ویزای توریستی اوکراین توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده و در سطح اینترنت به انتشار در آمده است؛ هر گونه کپی برداری از این مطلب، سوای غیر شرعی و غیر اخلاقی بودن آن، شایسته نبوده و پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

وثیقه ـ وثیقه و تضمین جهت اخذ ویزای توریستی

خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی اوکراین

از آنجایی که اخذ ویزای توریستی در هر کشوری با سخت گیری هایی همراه است. هر کشوری جهت ارائه ویزای توریستی، دارای سلسله مراحل و قوانین و قواعدی می باشد. نیاز است که متقاضیان اخذ ویزای توریستی از کلیه قوانین و مراحل و مدارک مورد نیاز اطلاعات کامل و کافی داشته باشند. دریافت این اطلاعات به صرف جستجو در اینترنت امکان پذیر نخواهد بود مگر از طریق مراجعه به سایت هایی که به صورت تخصصی در رابطه با راه های اخذ ویزاهای مختلف، پاسپورت و اقامت فعالیت گسترده دارند. در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات کامل چه در رابطه با اخذ ویزای توریستی و چه در رابطه با راه های اخذ اقامت و پاسپورت دارید، بهترین انتخاب می تواند مراجعه به وکلای و موسسات بین المللی آگاه به حقوق بین الملل و مسلط به قوانین کشورهای مختلف می باشد. برای مراجعه به موسساتی که به صورت تخصصی در رابطه با اخذ ویزا و مهاجرت کار می کنند، بهتر است ابتدا قبل از هر اقدامی در ارتباط با رزومه و سوابق آنها تحقیق جامع به عمل آورید و تعداد پرونده های موفق آنها را به صورت دقیق بررسی کنید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن چندین سایت بروز که به صورت تخصصی در رابطه با انواع ویزاها، راه های اخذ اقامت و پاسپورت مقالات بسیاری ارائه می دهند و با برخورداری از کارشناسان و وکلای بین المللی حاذق با بیش از پانزده سال سابقه درخشان در عرصه مهاجرت آماده است تا شما سروران را در این مسیر پرپیچ و خم تا رسیدن به مقصدی امن همراهی نماید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

هزینه زندگی و تحصیل در کشور اوکراین

ریجکتی ویزای توریستی اوکراین

از عمده مواردی که در صورت تمایل به دریافت توریستی اوکراین باید به آنها توجه ویژه ای داشت، امکان ریجکتی است. نکات مهمی نظیر چگونگی چینش مدارک و ارائه آن به سفارت، اطلاع کامل از میزان حساسیت سفارت اوکراین اهمیت بسیاری دارد، که یک وکیل آگاه به امور مهاجرت تنها از آن اطلاع داشته و متقاضی اخذ ویزای توریستی اوکراین را می تواند راهنمایی نماید. از عمده دلایل ریجکتی درخواست ویزای توریستی اوکراین عبارتند از:

 • داشتن سوابق کیفری و سوء پیشینه
 • اعتبار کم پاسپورت
 • چگونگی مصاحبه با آفیسر ویزا و برخورد و قدرت اقناع او بسیار مهم است، بهترین نوع برخورد داشتن صداقت است
 • ارائه مدارک تقلبی
 • ارائه ندادن تمکن مالی مناسب
 • عدم اعتبار بیمه نامه

ریجکتی ویزای توریستی ـ Rejected Visa

پرچم و نقشه اوکراین

تضمین و گارانتی ویزای توریستی اوکراین

آگاهی از این مطلب بسیار اهمیت دارد که به منظور اخذ انواع ویزاها و نه تنها ویزای توریستی هیچ گونه تضمینی وجود ندارد. همانطور که به شرایط روز دنیا آگاه هستید، قوانین بین المللی روز به روز و حتی ساعت به ساعت در تغییر هستند، اما این موضوع هم امکان پذیر است که در صورتی که شما سروران جهت اخذ ویزای توریستی و یا انواع ویزاها دارای شرایط مطلوبی باشید و کلیه مدارک مورد نیاز را ارائه دهید جهت پایین بودن احتمال ریجکتی ویزای شما تضمین گردد که کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با بررسی شرایط متقاضی و ارائه اطلاعات به صورت کاملا صحیح و صادقانه میزان ریسک ویزای متقاضی را تخمین زده و در صورت بالا بودن شانس متقاضی ویزا را گارانتی نموده و در صورت ریجکتی مبلغ پرداخت شده به موکلین بازگرداننده می شود.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

نکات مهم ویزای توریستی اوکراین

در صورت تمایل به اخذ ویزای توریستی اوکراین باید به این نکته توجه داشت که درصورت رد درخواست ویزای توریستی اوکراین توسط سفارت هزینه ای که برای بررسی پرداخت می شود عودت داده نمی گردد. همچنین از آنجایی که اعطای ویزای توریستی اوکراین با داشتن دعوتنامه از فردی که در اوکراین اقامت دارد ارتباط مستقیم دارد، در صورت نداشتن دعوتنامه احتمال رد درخواست ویزا بالا است. ارائه مدارک به نحوه کاملا صحیح و تمکن مالی مناسب می تواند موجب افزایش شانس موفقیت در دریافت ویزای توریستی گردد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از پانزده سال سابقه در زمینه مهاجرت آماده است تا شما سروران را در این مسیر یاری رساند؛ شما سروران می توانید با تماس به دفاتر موسسه در این رابطه مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

توصیه های مهم مهاجرتی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سفر توریستی به اوکراین
سخن پایانی

ویزای توریستی اوکراین ، الزامات و اهم نکات در رابطه با آن و همچنین مدارک مورد نیاز جهت اخذ آن در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. همانطور که ذکر شد داشتن دعوتنامه جهت اخذ ویزای توریستی اوکراین از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوشتار به همت کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است. مقاله ویزای توریستی اوکراین در راستای ارتقاء اطلاعات و دانش شما و آگاهی از کلیه مراحل و مدارک مورد نیاز گردآوری شده است که در صورت هرگونه ابهام و یا سوالی می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید تا در اسرع وقت به سوالات شما توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور پاسخ داده شود. مضاف بر این ، این امکان برای شما مهیاست که با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با بررسی شرایط خود به اطلاعات مورد نظر دست یابید. به علاوه می توانید با طرح سوالات خود در قسمت پرسش و پاسخ همگانی به پاسخی کامل و صحیح در اسرع وقت دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ