ویزای توریستی ایرلند و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی ایرلند ، مدارک مورد نیاز این ویزا، شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی ایرلند در این مقاله با رویکردی علمی مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. پروسه اقدام برای ویزای توریستی ایرلند چگونه است؟ آیا ویزای توریستی را می توان تمدید کرد؟ چرا باید برای اخذ ویزای توریستی وثیقه گذاشت ؟ منظور از ویزای توریستی با گارانتی چیست؟ در این مقاله به سوالات مذکور و دیگر سوالات در خصوص ویزای توریستی کشور ایرلند پاسخ داده می شود. ایرلند جزیره ایی زیبا در اروپای غربی است که علاوه بر جاذبه های شهری، جاذبه های طبیعی مسحور کننده فراوانی نیز دارد و همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. این نوشتار علمی به همت مجموعه حقوقی ملک پور تهیه گردیده شده است و استفاده از آن بدون ذکر منبع هم از نظر قانونی و هم شرعی، مورد قبول نمی باشد. موسسه حقوقی ملک پور با سال ها تلاش و پشتکار در زمینه مهاجرت و با تیمی حرفه ایی و مجرب، می تواند راهنمای قابل اتکا و اعتمادی برای شما متقاضیان عزیز باشد. روش های مختلف مهاجرتی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی وجود دارد. موسسه حقوقی ملک پور برای کلیه روش های مهاجرتی به جز پناهندگی، شرایطی را فراهم آورده که شما عزیزان به راحتی و با کمترین زمان ممکن بتوانید از مشاوره های تخصصی کارشناسان ما بهره مند گردید. مشاوره های تلفنی با مجموعه و دریافت مشاوره، رایگان می باشد و برای مشاوره تخصصی نیز می تواند به صورت آنلاین با بهترین کارشناسان و متخصصان ما از سراسر دنیا ارتباط برقرار نموده و خدمات مشاوره ایی ارزشمند دریافت نمایید. عناوین زیر در این مقاله قابل بررسی می باشد:

ویزای توریستی ایرلند
 • شرایط عمومی ویزای توریستی ایرلند
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایرلند
 • مدت درخواست ویزای توریستی ایرلند
 • تمدید ویزای توریستی ایرلند
 • وقت سفارت برای ویزای توریستی ایرلند
 • پروسه اقدام برای ویزای توریستی ایرلند
 • وثیقه در ویزای توریستی ایرلند
 • خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی ایرلند
 • ریجکتی ویزای توریستی ایرلند
 • تضمین و گارانتی ویزای توریستی ایرلند
 • نکات مهم ویزای توریستی ایرلند
 • سخن پایانی در مورد ویزای توریستی ایرلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای توریستی ایرلند

ایرلند جزیره ای زیبا در اقیانوس اطلس شمالی و در شمال غربی اروپا است. اقیانوس اطلس در غرب آن، دریای ایرلند در شرق آن و دریای کلتی و کانال سن جورج در جنوب و جنوب‌غربی این جزیره قرار دارند. ایرلند دومین جزیره بزرگ از جزایر بریتانیا، سومین در اروپا و بیستمین در کره زمین است. پایتخت آن و همچنین بزرگترین شهر آن، دوبلین و زبان رسمی مردمان آن ایرلندی و انگلیسی می باشد. البته زبان انگلیسی رایج تر از ایرلندی است. واحد پول آن یورو می باشد. از نظر سیاسی، ایرلند به دو بخش ایرلند شمالی و جنوبی تقسیم می شود که، پنج ششم جزیره شامل ایرلند جنوبی و یک ششم آن ایرلند شمالی است و در واقع بخشی از انگلستان است.

ایرلند بر روی نقشه ـ ایرلند کجاست؟

در سال ۲۰۱۱، جمعیت ایرلند حدود ۶٫۶ میلیون نفر بود که پس از بریتانیا، دومین جزیره پرجمعیت اروپا نام گرفت. کمی کمتر از ۴٫۸ میلیون نفر آن در جمهوری ایرلند زندگی می کنند و کمی بیش از ۱٫۸ میلیون نفر در ایرلند شمالی زندگی می کنند. از سال ۱۹۷۳ این کشور به عضویت اتحادیه اروپا و اقتصاد اروپا در آمده است. این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی در بین ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار دارد. پاسپورت ایرلند یکی از قدرتمندترین پاسپورت های دنیا است و در جایگاه سوم و هم تراز با کشورهایی همچون دانمارک، ایتالیا، آلمان، هلند، استرالیا، پرتقال، سوئیس، ژاپن، کره جنوبی، ایالت متحده آمریکا است. با داشتن پاسپورت این کشور می توانید به ۱۶۷ کشور ورود پیدا کنید. طبق آمار های منتشر شده در سال ۲۰۱۹، تعداد گردشگرانی که با ویزای توریستی ایرلند از این کشور بازدید داشتند، در سه ماهه دوم سال از ۲۰۲۶٫۷۰ هزار نفر به ۳۰۲۱٫۸۰ هزار نفر افزایش یافته است. به طور متوسط از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۹ ورود گردشگران به ایرلند ۱۴۴۳٫۸۰ هزار نفر بوده است و در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به ۳۳۳۳٫۸۰ هزار نفر رسیده است و رکورد کمترین میزان توریست در این کشور، ۲۵۴ هزار نفر در سه ماهه اول ۱۹۸۵ بوده است. جدول مربوط به میزان ورود گردشگران به ایرلند برای مطالعه بیشتر شما عزیزان آورده شده است:

نمودار تعداد توریست های کشور ایرلند در 20 سال اخیر

چگونگی اخذ اقامت ایرلند

در زیر به معرفی برخی جاذبه های گردشگری این جزیره زیبا می پردازیم.

شهر دوبیلن:

این شهر پایتخت ایرلند و یکی از زیبا ترین شهرهای این کشور می باشد. کلیساهای قدیمی، اماکن تاریخی، کتاب خانه و … آثار دیدنی این شهر می باشد. با ورود به این شهر زیبا در میابید که برخلاف تصورتان پایتخت مدرنی نمی باشد بلکه بیشتر سنتی و دیدنی است.

شهر دوبلین ـ زیبایی های ایرلند ـ ویزای توریستی ایرلند

جزایر Aran:

مجمع الجزایر Aran در ساحل غربی ایرلند و نزدیک خلیج گالوی واقع شده است. متشکل از ۳ جزیره کوچک و سنگی با آثار باستانی و تاریخی فراوان از قرون گذشته می باشد.

جزایر Aran در ایرلند ـ زیبایی های ایرلند ـ ویزای توریستی ایرلند

جزایر Blaskets:

جزیره ای زیبا و خالی از سکنه می باشد که محلی برای موج سواری، و تماشای پرندگان تخم گذار می باشد.

جزایر Blaskets در ایرلند ـ زیبایی ها و جاذبه های توریستی ایرلند ـ ویزای توریستی ایرلند

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایرلند

برای بازدید از ایرلند باید ابتدا با توجه به کشورتان بررسی نمایید که، آیا نیاز به اخذ ویزای توریستی ایرلند دارید یا خیر؟ شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس برای بازدید از این کشور نیازی به اخذ ویزای توریستی ایرلند ندارند. اما ایرانیان برای ورود به این کشور و اقامت کوتاه مدت به ویزای توریستی ایرلند احتیاج دارند. بر اساس قانون، شهروندان هندی و چینی می توانند بدون ویزا به انگلیس و ایرلند ورود پیدا نمایند. ویزای توریستی ایرلند ، نوعی اقامت کوتاه مدت و از نوع C محسوب می شود که متقاضی علاوه بر اهداف گردشگری، جهت بازدید از اقوام و یا اهداف درمانی، می تواند اخذ نماید. شما با ویزای توریستی ایرلند اجازه تحصیل کوتاه مدت نیز خواهید داشت به طور مثال شرکت در دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی. ولی مجاز به استفاده از خدمات با هزینه عمومی مثل درمان در بیمارستان های دولتی این کشور نیستید. همچنین اجازه کار کردن ندارید.

مهاجرت به ایرلند ـ پرچم ایرلند ـ اقامت ایرلند

در زیر لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی ایرلند آورده شده است:

 • فرم درخواست ویزای توریستی ایرلند را با هدفتان از ورود به این کشور تکمیل نمایید.
 • مشخص بودن محل اقامت
 • بیمه مسافرتی
 • پرداخت هزینه بررسی ویزا
 • پاسپورت که حداقل ۶ ماه گذشته صادر شده باشد و کپی از تمام صفحات آن
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • داشتن بودجه کافی جهت بازدید از ایرلند. این بودجه مبلغ مشخصی ندارد و افسر پرونده می تواند بنابر نظر خود آن را تشخیص دهد.
 • نامه تمکن بانکی برای ۶ ماه
 • اگر اقوام و یا دوستان شما در ایرلند هزینه های سفر توریستی شما را عهده دار هستند، باید مدارکی را نشان دهند که اثبات نمایند می توانند هزینه مدت اقامت شما را بپردازند. این مدارک شامل مدارک هویتی، نامه تمکن مالی، سند مالیاتی P60، نامه ایی از کارفرما که نشان دهنده شاغل بودن آن ها باشد.
 • اثبات اینکه بعد از اتمام مدت اقامت خود، به کشور مبدا باز می گردید. مثلا داشتن شغل، ملک و یا داشتن خانواده
 • اگر تا کنون ویزای کشوری دیگری را کسب نموده اید به عنوان سوابق سفر خود ذکر نمایید.

افراد زیر ۱۸ سال باید تقاضای ویزای توریستی ایرلند را توسط والدین و یا سرپرست قانونی خود ارسال نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

مدت درخواست ویزای توریستی ایرلند

جهت دریافت ویزای توریستی ایرلند ، می توانید به صورت آنلاین و یا حضور در دفاتر کنسول گری این کشور درخواست خود را ثبت نمایید. بهتر است ۳ ماه قبل از سفر درخواست خود را ثبت نمایید. در شرایط عادی ۸ هفته روند بررسی ویزای توریستی ایرلند شما به طول خواهد انجامید ولی در طول سال و ایام تعطیلات این مدت زمان متغییر خواهد بود و امکان دارد افزایش یابد. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که نقص مدارک و اسناد نیز روند بررسی و درخواست ویزای توریستی ایرلند شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر درخواست ویزای خود را به دفتر ویزای دوبیلن ارسال نموده اید، هر روز سه شنبه تصمیمات جدید ویزا و مدت انتظار دریافت ویزا را اعلام می نمایند. اگر درخواست ویزای توریستی ایرلند را به یک دفتر بین المللی ویزا، سفارت یا کنسولگری ایرلند ارسال می کنید، برای اطلاع از شرایط پرونده خود با آن دفتر تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت ـ ویزای توریستی

تمدید ویزای توریستی ایرلند

همان طور که قبلا اشاره شد، ویزای توریستی نوعی اقامت کوتاه مدت است و از نوع ویزای تایپ C می باشد. شما با ویزای توریستی ایرلند و یا بسیاری از کشورها مجاز هستید برای مدت ۹۰ روز در آن کشور حضور داشته باشید. این نوع ویزا به طور کلی قابل تمدید و یا تبدیل نمی باشد. ولی در موارد پیش بینی نشده و اضطراری می توان این نوع ویزا را تمدید کرد. منظور از پیش بینی نشده و اضطراری این نیست که شما برای گردشگری اضافی و بیشتر، درخواست داشته باشید. در مواردی که ویزای درمانی کوتاه مدت اخذ نموده اید و روند درمانی شما به طول انجامیده است، امکان درخواست تمدید ویزا را دارید. یا در صورتی که پیشنهاد کاری بدون برنامه ریزی قبلی داشته باشید می توانید درخواست تمدید و تبدیل داشته باشید. توجه نمایید که حتما قبل از اتمام تاریخ ویزای توریستی ایرلند ، درخواست خود را ثبت نمایید؛ زیرا در صورتی که بدون درخواست قبلی بیش از مدت ویزا در کشور حضور داشته باشید غیر قانونی است.

ایرلند ـ مهاجرت به ایرلند ـ اقامت ایرلند ـ سفر به ایرلند

وقت سفارت برای ویزای توریستی ایرلند

سفارت ایرلند در ایران به صورت افتخاری دفتر دارد و برای درخواست ویزای توریستی ایرلند هموطنان عزیز باید از کشورهای همسایه نظیر آنکارا اقدام نمایند. برای درخواست ویزا ابتدا باید به آدرس سایت سفارت ایرلند در آنکارا مراجعه نمایید و فرم های مربوط به تقاضای خود را تکمیل نمایید. پس از تکمیل نمودن فرم ها و انتخاب گزینه submit، از خلاصه فرم پرینت تهیه نمایید و پس از امضا نمودن، به علاوه مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایرلند، به سفارت آنکارا مراجعه نمایید. همچنین شما می توانید برای تحویل مدارک به کنسول گری ایران در تهران مراجعه نمایید. در زیر آدرس سایت سفارت آنکارا، کنسول گری ایران آورده شده است.

آدرس و اطلاعات ارتباطی سفارت ایرلند در تهران ـ وفت سفارت ایرلند

وقت سفارت ـ وقت درخواست ویزا ـ وقت مصاحبه ویزا

پروسه اقدام برای ویزای توریستی ایرلند

برای ویزای توریستی ایرلند ابتدا درخواست خود را به شکل آنلاین ثبت می نمایید، بهتر است ۳ ماه قبل از اقدام این درخواست را ثبت نمایید. مدارک و اسناد لازم بعلاوه فرم تکمیل شده امضا شده را به کنسول گری ایران و یا سفارت ایرلند در آنکارا تحویل دهید. هزینه بررسی پرونده خود را بپردازید. هزینه ویزای کوتاه مدت یک بار ورود ۶۰ یورو و برای ویزای چندبار ورود ۱۰۰ یورو است. این هزینه در صورت رد شدن تقاضای شما غیر قابل برگشت می باشد. معمولا ۸ هفته زمان لازم است تا بررسی ها انجام شده و به درخواست شما پاسخ داده شود. ذکر این نکته ضروری است که، در صورت دریافت ویزا هم، امکان این وجود دارد افسر مهاجرت در فرودگاه از ورود شما به این کشور جلوگیری به عمل آورد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

وثیقه در ویزای توریستی ایرلند

برای دریافت ویزای توریستی ایرلند نیاز به دعوت نامه دارید. اگر اولین بار است سفر خارج از کشور دارید، بهتر است حتما دعوت نامه داشته باشید تا شانس ویزا شدنتان ارتقا یابد. اگر اقوام یا دوستانی در ایرلند دارید، می توانید بدون وثیقه توسط آن ها دعوت نامه دریافت نمایید؛ در غیر این صورت برای بالا بردن شانس ویزای خود می توانید از موسسات معتبر و توریستی تقاضای دعوت نامه نمایید. این موسسات در ازاء صدور دعوت نامه، مبلغی را به عنوان وثیقه از شما دریافت می نمایند و به محض بازگشت شما به کشور این مبلغ عودت داده می شود. این وثیقه صرفا جهت اطمینان از بازگشت شما می باشد و در واقع شما تضمین می نمایید هدف شما از دریافت ویزای توریستی ایرلند ، اقامت کوتاه مدت می باشد و به محض تمام شدن مدت ویزای خود به کشور بر میگردید.

وثیقه ـ وثیقه برای ویزا

خدمات مؤسسه MIE برای اخذ ویزای توریستی ایرلند

جهت دریافت ویزای توریستی ایرلند و یا هر نوع ویزای دیگر، نیاز دارید مدارک و شرایط متناسب را مهیا نمایید. نحوه درخواست ویزا، چیدمان و ارائه مدارک امری مهم و حساس می باشد. بهتر است حتما در این خصوص با یک فرد آگاه و متخصص مشورت نمایید. فردی که علاوه بر آشنا بودن به حقوق بین الملل، به مسائل روز و مرتبط با مهاجرت آگاهی کامل داشته باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه حرفه ایی و مثبت در زمینه مهاجرت، با بهرمندی از کادر حرفه ایی و متخصص و روابط گسترده با وکلای کشورهای برتر دنیا می تواند راهنما و مشاور قابل اعتمادی برای شما باشد. موسسه حقوقی ملک پور همگام با پیشرفت تکنولوژی، کلیه خدمات مشاوره تخصصی خود را به صورت آنلاین فراهم آورده است. شما متقاضیان گرامی از هر کجای کشور عزیزمان تنها با یک تماس تصویری می توانید با بهترین مشاورین موسسه در اروپا، کانادا، ایران صحبت نمایید. با مشورت درست و به موقع می توانید شرایط پرونده خود را بررسی نمایید و ریسک های خود را شناسایی نمایید تا از هر گونه نقص یا اشتباه در ارائه و چیدمان مدارک خود جلوگیری به عمل آورید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

ویزاها و مصاحبه های موکلین

ریجکتی ویزای توریستی ایرلند

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، امور مهاجرتی اعم از کوتاه مدت یا بلند مدت، نیازمند این است که حتما با متخصص این امر مشورت نمایید. هر روش شرایط و مدارک خاص خود را می طلبد. ویزای توریستی ایرلند نیز، مدارک و چیدمان خاص خود را دارد. در سال های اخیر سخت گیری های زیادی برای ایرانیان در خصوص ویزای توریستی ایرلند ایجاد شده است. حتما قبل از اقدام، با موسسات معتبر تماس حاصل نمایید و راهنمایی لازم در این خصوص دریافت کنید. یک موسسه معتبر با بررسی پرونده و مدارک شما، می تواند ریسک های موجود را پیش بینی نماید و شما را آگاه کند. همچنین در صورت داشتن ریجکتی در پرونده خود بهتر است حتما با وکیل مهاجرتی مشورت نمایید  تا بتوانید ریسک و احتمال ریجکتی بعدی را کاهش دهید.

ریجکتی ویزا ـ Rejected Visa

پناهندگی ایرلند

تضمین و گارانتی ویزای توریستی ایرلند

سوال مهمی که همیشه در ذهن متقاضیان شکل می گیرد این است که ویزای توریستی ایرلند و یا هر نوع ویزای ایرلند وسایر کشورها تضمینی است؟ در جواب این سوال باید گفت که، هیچ گاه در امور مهاجرتی و ویزا، اطمینان صد در صدی وجود ندارد و اگر موسساتی در این خصوص صحبت می کنند بدانید که صرفا جهت جذب متقاضی و تبلیغات است. در واقع صدور ویزا توسط افسر مهاجرتی و با توجه به مدارک و شواهد شما انجام می شود. موضوع مهم این است که، نوع ارائه درخواست و چیدمان مدارک بسیار حساس و مهم می باشد و کاملا تخصصی است. موسسه حقوقی ملک پور با مشاوره تخصصی در کلیه امور مهاجرتی، می تواند شرایط اولیه شما را به درستی و با دقت بررسی نماید و نکات مثبت و منفی هر روش را به طور کامل توضیح دهد. گارانتی موسسه معتبر حقوقی ملک پور این است که، در صورت رد شدن ویزا حق الوکاله موکل عودت داده می شود.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

نکات مهم ویزای توریستی ایرلند

ویزای توریستی ایرلند نوعی اقامت کوتاه مدت است که به شما این امکان را می دهد برای دوره ۹۰ روزه در این کشور حضور داشته باشید. شما با این نوع ویزا می توانید جهت گردشگردی، بازدید از اقوام، درمان و دوره های آموزشی کوتاه مدت به این کشور وارد شوید. شما با این نوع ویزا حق کار با حقوق یا کار داوطلبانه ندارید. همچنین مجاز نیستید از خدمات عمومی مخصوص شهروندان این کشور استفاده نمایید. در چند سال اخیر ایرانیان برای اخذ ویزای توریستی ایرلند با دشواری های زیادی مواجه شده اند. در ایران کنسول گیری افتخاری این کشور وجود دارد ولی هموطنان عزیز برای درخواست ویزای توریستی ایرلند باید به صورت آنلاین از سفارت آنکارا در ترکیه پیگیری نمایند. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که حتی با داشتن ویزای توریستی ایرلند نیز ممکن است افسر مهاجرت مستقر در فرودگاه از ورود شما به این کشور جلوگیری به عمل آورد. موسسه حقوقی ملک پور جهت ارتقاء دانش مهاجرتی هموطنان عزیز، محصول ویدیویی تهیه نموده است که به صورت علمی و در عین حال بسیار ساده و قابل فهم تمام روش های مهاجرت را معرفی نموده است. این ویدیو با آموزش بسیار عالی استاد ملک پور در دسترس شما عزیزان است. کافی است به سایت های موسسه رجوع نموده و این محصول ارزشمند را تهیه فرمایید.

توصیه های مهم مهاجرتی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
راههای مهاجرت به ایرلند
سخن پایانی در مورد ویزای توریستی ایرلند

ویزای توریستی ایرلند و کلیه شرایط لازم جهت اخذ این نوع ویزا، در این متن به صورت کاملا تخصصی و علمی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته شد. ایرلند جزیره ایی زیبا واقع در شمال غربی اروپا است. یکی از با ارزش ترین پاسپورت های دنیا متعلق به ایرلند است و در صنعت توریسم بسیار فعال می باشد. همه ساله گردشگران از اقصی نقاط دنیا به این جزیره پر جاذبه ورود پیدا می کنند. در این مقاله ویزای توریستی ایرلند از جهات مختلف توسط تیم حرفه ایی موسسه حقوقی ملک پور مورد بررسی قرار گرفته شد. پروسه اقدام جهت دریافت ویزای توریستی ایرلند، شرایط تمدید و تبدیل ویزای توریستی و وقت سفارت ایرلند بطور کامل آورده شده است. مجموعه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان و قابل اعتماد در امور مختلف مهاجرتی آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد. خدمات مشاوره ایی مجموعه در زمینه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد به صورت کاملا آنلاین فراهم گردیده است. شما عزیزان در صورت داشتن سوالات مهاجرتی می توانید به مقالات بروز سایت های موسسه رجوع نمایید. همچنین لازم به ذکر است که محصولات متنوع مهاجرتی برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به صورت کاملا تخصصی گردآوردی شده است. این محصولات شامل: راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، هنر زندگی کردن، اپلای و ویزای تحصیلی اتریش، آموزش اقامت کاری کانادا، پکیج فشرده آموزش زبان آلمانی و آموزش فوق سریع زبان انگلیسی می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای توریستی ایرلند و هر گونه سوال مهاجرتی می توانید با تماس تلفنی از خدمات مشاوره ایی رایگان بهرمند گردید. همچنین می توانید در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت، سوال خود را طرح نمایید تا در زمانی کوتاه پاسخ آن را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ