ویزای توریستی ایسلند و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی ایسلند ، شرایط و مراحل اخذ ویزای توریستی ایسلند و مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا بمنظور اقامت کوتاه مدت تفریحی، درمانی، شرکت در کنفرانس و … در این مقاله ارائه گردیده و به صورت کاملا علمی تحلیل و بررسی خواهد شد. شرایط اخذ ویزای توریستی ایسلند چیست؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایسلند کدام است؟ وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی کشور ایسلند چگونه است؟ جهت دریافت پاسخ این قبیل پرسش های خود می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید از ساز و کار اخذ ویزای توریستی کشور ایسلند کاملا آگاه گردید. ایسلند جز کشورهایی می باشد که به دلیل جاذبه های توریستی و گردشگری همواره مورد استقبال گردشگران زیادی بوده است، از این رو بر آن شدیم تا تمامی شرایط اخذ ویزای توریستی ایسلند را در اختیار شما قرار دهیم. اگر مایل به اخذ ویزای توریستی این کشور هستید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. همچنین با تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش می توانید با اخذ مشاوره رایگان اطلاعات خود را کامل تر کنید. مباحث زیر در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

ویزای توریستی ایسلند
 • ویزای توریستی ایسلند و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی ایسلند و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی ایسلند و مدت درخواست
 • ویزای توریستی ایسلند و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی ایسلند و ریجکتی
 • ویزای توریستی ایسلند و تضمین
 • ویزای توریستی ایسلند با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی ایسلند و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی ایسلند و نکات مهم
 • ویزای توریستی ایسلند و نتیجه گیری

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی ایسلند و شرایط عمومی آن

ایسلند، کشوری واقع در شمالی ترین بخش اروپا است و در واقع جزیره ای می باشد که در میانه اقیانوس اطلس قرار دارد. ایسلند در ابتدا جز دانمارک محسوب می شد و در نهایت در تاریخ ۱ دسامبر سال ۱۹۱۸ از این کشور جدا شد. همچنین ایسلند تا قرن بیستم جز کشورهایی فقیر محسوب می شد اما با رشد صنعت ماهیگیری توانست اقتصاد خود را بهبود بخشد تا جائیکه در سال ۲۰۰۵ به عنوان بهترین کشور جهان در جایگاه اول قرار گرفت. جاذبه های توریستی و گردشگری کشوری که به یخ و آتش مشهور است، سالیانه گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به این کشور می کشاند. کشوری در دامنه قطب که منبع عظیمی از آتشفشان ها، مناظر طبیعی، چشمه های آب گرم، شفق های قطبی، بسیاری را بر آن داشته است تا مایل به اخذ ویزای توریستی ایسلند گردند.

اطلاعات کلی و عمومی در مورد کشور ایسلند

پرچم ایسلند ـ ویزای توریستی ایسلند ـ سفر به ایسلند

آب و هوای کشور ایسلند سرد و قطبی می باشد اما به دلیل وجود چشمه های آب گرم و آتشفشان های فعال، تا حدودی از جبهه هوای معتدل نیز برخوردار است. در نمودار زیر می توانید کمترین و بیشترین دمای هوا را در هر کدام از ماه های سال در پایتخت کشور ایسلند، شهر ریکیاویک مشاهده کنید:

نمودار وضعیت آب و هوایی ایسلند در ماههای مختلف سال

بر اساس آخرین آمار هیئت گردشگری در ایسلند، میزان بازدید از این کشور در سال ۲۰۱۷، تعداد ۲،۱۹۵،۲۷۱ نفر بوده است ک می توان گفت تقریبا ۶ برابر جمعیت ایسلند از این کشور بازدید کرده اند، که بیشترین آن ها از کشور آمریکا و پس از آن شهروندان کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه بوده اند.

نمودار تعداد توریست کشور ایسلند در گذر زمان

 در ادامه به جاذبه های گردشگری کشور ایسلند خواهیم پرداخت :

دریاچه آبی گرینداویک

یک چشمه آب گرم طبیعی با دمای ۳۹ درجه سانتیگراد که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر ریباویک قرار دارد. مکانی برای آرامش با داشتن فضاهایی برای رسیدگی به پوست و سلامتی. این مکان جز مکان هاییست که برای سفر به ایسلند به هیچ عنوان نباید فراموش شود.

 

دریاچه آبی گرینداویک ایسلند

شفق های قطبی آرورا بوریلیس

از محبوب ترین های جاذبه های توریستی کشور ایسلند ، بادهای خورشیدی می باشد که مجموعه ای از یون های تابشی از سوی خورشید می باشد و باعث ایجاد حلقه های نوری در اطراف جو می شود و معمولا از اواخر سپتامبر تا اوایل آوریل قابل رویت می باشد .

شفق های قطبی آرورا بوریلیس ایسلند

آتشفشان میلیفل و پارک یخچال میردالسجوکول

 

یکی از مناطق بی نظیر و طبیعی آتشفشان میلیفل در کنار یخچال های طبیعی می باشد که یک مسیر برفی و هیجان انگیز برای دیدن این مناظر به وسیله اتومبیل وجود دارد.

آتشفشان میلیفل و پارک یخچال میردالسجوکول ایسلند ـ جاذبه های توریستی ایسلند ـ ویزای توریستی ایسلند

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار ایسلند

مقاله مرتبط

اقامت از طریق ویزای کار در ایسلند

ویزای توریستی ایسلند و مدارک مورد نیاز

از آنجائیکه کشور ایسلند عضو پیمان شنگن می باشد، اخذ ویزای توریستی ایسلند در واقع به منزله همان ویزای شنگن است. در حال حاضر ۲۸ کشور عضو این پیمان می باشد که در جدول زیر اسامی آن ها را مشاهده خواهید کرد. کشور ایسلند از سال ۱۹۹۶ وارد حوزه شنگن گردید و این دستور از سال ۲۰۰۱ اجرایی شد. دارنده ویزای شنگن می تواند بدون محدودیت به تمام کشورهای شنگن ورود و خروج داشته باشد و از آن ها بازدید کند.

لیست کشور های عضو شنگن

به پیش بردن پروسه ویزای توریستی ایسلند ، منوط به داشتن مدارکی است، که با ارائه آنها به سفارت کشور مورد نظرتان می توانید این ویزا که همان ویزای شنگن می باشد را اخذ نمایید. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • پاسپورت با اعتبار بالغ بر ۳۰ روز پس از انقضای زمان ویزا
 • وجود حداقل یک صفحه سفید در پاسپورت
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گواهی عدم سو سابقه
 • نامه ای که در آن هدف سفر شما به ایسلند مشخص باشد و برنامه سفر شما را نیز مشخص کند.
 • دو قطعه عکس پاسپورتی رنگی در ابعاد ۴۵ در ۳۵ با زمینه روشن

مشخصات عکس پاسپورتی

 • برنامه سفر و بلیط رفت و برگشت که در آن تاریخ ورود و خروج از ایسلند کاملا مشخص باشد
 • نامه رزرو هتل که در آن مدتی که در ایسلند هستید، محل اقامت شما کاملا مشخص باشد
 • اثبات وضعیت مدنی شامل گواهی ازدواج، مدارک شناسایی، شناسنامه فرزندان، در صورت فوت همسر، گواهی فوت و در صورت طلاق، گواهی طلاق
 • ارائه تمکن مالی به میزان مدتی که در ایسلند حضور دارید
 • در صورت اشتغال گواهی اشتغال به کار
 • در صورت خود اشتغالی یک کپی از کسب و کار پروانه شما
 • در صورت بازنشستگی بیانیه بازنشستگی ۶ ماه اخیر
 • پرداخت هزینه های کنسول در روز سفارت به مبلغ ۲۸،۸۳ یورو

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

به چهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ انواع ویزا بمنظور دستیابی به اقامت موقت، دائم ایسلند و ویزاهایی که منجر به شهروندی ایسلند می شوند، پیشنهاد می کنیم به مقاله ای با عنوان ویزای ایسلند از همین وبسایت مراجعه نمایید.

ویزای توریستی ایسلند و مدت درخواست

همانطور که اشاره شد اتباع و شهروندان کشور های غیر اتحادیه اروپا می بایست برای بازدید از کشور ایسلند، ویزا اخذ نمایند که عموما هزینه اخذ این ویزا ۶۰ یورو بوده و حداقل مدت زمان پردازش درخواست ویزای توریستی ایسلند ۱۵ روز می باشد که در برخی موارد ممکن است به دلیل شلوغی سفارت و زیاد بودن تعداد ویزاها و دیگر دلایل ، پردازش درخواست ویزای تویستی ایسلند شما بیشتر از این مدت زمان به طول بینجامد. لذا برای پیدا کردن حاشیه امنیت بیشتر پیشنهاد می کنیم از یک ماه یا سه هفته قبل از اقدام به سفر به ایسلند برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. شایان ذکر است که شما با دریافت ویزای توریستی ایسلند که همان ویزای شنگن است ، قادر خواهید بود که در یک دوره ۶ ماهه ، تنها ۳ ماه را در خاک این کشور به صورت قانونی اقامت نمایید. خواننده عزیز! این مقاله با تلاش های فراوان متخصصین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نگارش شده است، لطفا از کپی برداری آن اجتناب کنید، زیرا این عمل شرعا حرام و قانونا قابل پیگیری است.

مدت زمان اخذ ویزا _Visa Timing

ویزای توریستی ایسلند و پروسه اقدام

برای اخذ ویزای توریستی ایسلند از ایران، شما باید به سفارت دانمارک مراجعه کنید و سفارت دانمارک در ایران مسئول انجام روادید برای کشور ایسلند می باشد. شرایط دریافت ویزای توریستی هر کشور با کشور دیگر متفاوت است و شرایط خاص خود را دارد. با توجه به اینکه درخواست هر متقاضی برای اخذ ویزای توریستی ایسلند به صورت جداگانه بررسی می گردد، باید با مراجعه به سفارت مربوطه اقدامات لازم را انجام دهد تا مطمئن گردد برای اخذ ویزای توریستی ایسلند واجد شرایط می باشد یا خیر؟ برای اخذ ویزای توریستی باید اقدامات زیر را انجام دهید :

پروسه اقدام جهت اخذ ویزای توریستی ایسلند

 • مرحله اول با مراجعه به قسمت know your visa type نوع ویزایی که مورد درخواست شما است را کاملا بشناسید تا بتوانید فرم ویزای مربوطه را دقیق و کامل پر کنید .
 • فرم ویزای مورد درخواست خود را به صورت دقیق و صادقانه تکمیل کنید.
 • کلیه مدارک پشتیبان که در چک لیست آورده شده است نظیر، عکس، مدارک هویتی، فرم های تکمیل شده، باید به صورت دقیق تکمیل و ارائه گردد.
 • پس از آنکه مدارک خود را به سفارت ارسال و ارائه کردید، می توانید وضعیت خود را به صورت آنلاین بررسی کنید و از خدمات اس ام اس، ایمیل و … استفاده کنید.

پس از ثبت درخواست خود برای اخذ ویزای توریستی ایسلند ، باید در انتظار نتیجه درخواست باشید. در جدول زیر آدرس سفارت دانمارک جهت اخذ ویزای توریستی ایسلند به همراه آدرس وبسایت و شماره تماس آن خدمت تان ارائه شده است :

آدرس و شماره تماس سفارت دانمارک برای اخذ ویزای توریستی ایسلند

ویزای توریستی ایسلند و ریجکتی

ریجکت شدن ویزای توریستی ایسلند معمولا دلایل متعددی دارد که از دلایل آن می توان به کمبود هر کدام از مدارک و عدم چیدمان صحیح مدارک و همچنین ابهام در این موضوع که شما قصد برگشت به کشور خودتان را دارید، اشاره کرد. کمبود و نقصی در هر کدام از مدارک و شک و شبهه برای آفیسر ویزا از این جهت که شما قصد بازگشت به کشور خود را ندارید، می تواند منجر به افزایش ریسک ویزا و در نهایت ریجکتی ویزا گردد. به همین دلیل جهت کاهش ریسک و برای جلوگیری از ریجکتی ویزا بهتر است حتما با یک مشاور و وکیل مهاجرت مشورت نمایید تا در این زمینه شما را راهنمایی کند. دقت داشته باشید که یک بار ریجکتی ویزا روی پرونده می تواند کار شما را برای بار بعد با دشواری بیشتری روبرو کند. موسسه حقوقی ملک پور می تواند با ۱۵ سال سابقه، در این امر شما را یاری کند.

ریجکتی ویزا ـ Rejected Visa

پناهندگی ایسلند
راههای مهاجرت به ایسلند

ویزای توریستی ایسلند و تضمین

پذیرش درخواست ویزای توریستی ایسلند از طرف سفارت این کشور به هیچ عنوان تضمین نمی گردد. مهم ترین نکات در اخذ موفقیت آمیز ویزای توریستی ایسلند ارائه به موقع و درست مدارک مورد نیاز، نوع درخواست ویزا و انطباق هدف سفر با ویزای توریستی می باشد. معمولا مدارک ضمیمه شده مورد نیاز به همراه فرم درخواست باید به صورت کامل و منطبق با فرمت ارائه شده توسط سفارت باشد. بنابراین عدم ارائه به موقع و دقیق هر یک از موارد خواسته شده می تواند منجر به برگشت نتیجه درخواست ویزای از طرف سفارت ایسلند شود. به همین دلیل توصیه می گردد جهت درخواست ویزای توریستی ایسلند از یک وکیل با تجربه و متخصص بهره گیرید تا شانس اخذ ویزای توریستی شما بالا رود. مؤسسه حقوقی ملک پور با ۱۵ سال سابقه در زمینه حقوق و امور بین الملل می تواند به شما عزیزان در خصوص اخذ ویزای توریستی ایسلند و دیگر کشورها مشاوره تخصصی دهد و از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت کنار شما می باشد تا شما بدون ریسک مسیر مهاجرت توریستی به ایسلند را طی نمایید.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزاها و مصاحبه های موکلین

ویزای توریستی ایسلند با وثیقه یا بدون وثیقه

اگر قصد دارید برای اولین بار بمنظور اخذ ویزای توریستی ایسلند اقدام نمایید، توجه داشته باشید که داشتن دعوت نامه از سوی یک تبعه ایسلندی می تواند، برای افزایش شانس شما در جهت اخذ ویزا، سودمند باشد. از این رو موسساتی وجود دارند که با ارائه دعوت نامه و دریافت وثیقه برای شما دعوت نامه ارسال می کنند. البته لازم به ذکر است هر نوع دعوت نامه چندان معتبر نمی باشد. از آنجائیکه ایسلند یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن می باشد، اخذ ویزای توریستی ایسلند، در واقع از نوع ویزاهای شنگن می باشد. موسسه حقوقی ملک پور همکار  MIE اتریش، با داشتن یک دفتر در شهر وین، می تواند با ارائه دعوت نامه، شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی ایسلند، افزایش دهد. شما می توانید با گذاشتن وثیقه نزد موسسه حقوقی ملک پور این دعوت نامه را دریافت نمایید و پس از آنکه سفر شما به پایان رسید، وثیقه خود را دریافت کنید. بنابراین شما با داشتن دعوت نامه با اطمینان بیشتری می توانید برای ویزای توریستی خود اقدام نمایید. مقاله ای که مطالعه می فرمایید، محصول تلاش گروه مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور است و کپی برداری از آن برخلاف موازین شرعی و قانونی می باشد.

وثیقه ـ وثیقه برای ویزا

ویزای توریستی ایسلند و خدمات مؤسسه MIE

موسسه حقوقی ملک پور یکی از با سابقه ترین موسسات حقوقی در سطح خاورمیانه می باشد که شما می توانید با خیال آسوده کلیه موارد مربوط به مهاجرت و اخذ هر کدام از انواع ویزا را به آن بسپارید. از جمله خدمات موسسه حقوقی ملک پور، کمک به اخذ ویزای توریستی ایسند که از نوع شنگن می باشد و از آنجائیکه دفتر مرکزی موسسه ملک پور در وین می باشد، شما می توانید با ارائه وثیقه یک دعوت نامه از سوی یکی از اتباع اروپایی داشته باشید تا با داشتن این دعوت نامه شانس اخذ ویزای شنگن خود را افزایش دهید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

ویزای توریستی ایسلند و نکات مهم

 • فرم ویزا را به دقت و صادقانه تکمیل کنید و توجه کنید که در خواست شما منطبق با هدف سفر شما باشد.
 • چیدمان مدارک بسیار حائز اهمیت می باشد حتما از یک وکیل درخواست کمک کنید.
 • مدارک قوی و علقه هایی که نشان دهد شما قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید.
 • سفارت دانمارک در تهران مسئول رسیدگی به روادید ویزای ایسلند می باشد، به این سفارت مراجعه کنید.
 • شما با داشتن ویزای توریستی ایسلند حق کار و تحصیلی بیش از ۳ ماه در این کشور را ندارید
 • ویزای توریستی ایسلند قابل تمدید نیست، مگر در مواردی خاص و اضطراری، نظیر عدم اتمام درمان و معالجه.
 • شما با اخذ ویزای توریستی ایسلند می توانید علاوه بر این کشور در بازه زمانی ۹۰ روزه در سایر کشور های حوضه شنگن نیز مسافرت داشته باشید.

چنانچه قصد دارید شهروند ایسلند شوید و به تابعیت و پاسپورت این کشور دست یابید، توصیه می کنیم از مقاله پاسپورت ایسلند ما نیز مراجعه فرمایید.

توصیه های مهم مهاجرتی

مهاجرت به اروپا یا کانادا
ویزای توریستی ایسلند و سخن پایانی

ویزای توریستی ایسلند ، در واقع یک ویزای شنگن می باشد که شما در این مقاله با کلیه شرایط اخذ آن آشنا شدید. بر اساس آنچه مطالعه فرمودید اخذ ویزای توریستی ایسلند ، با ارائه مدارک و مستندات مالی، هویتی، برنامه سفر امکان پذیر می باشد و با داشتن دعوت نامه طبیعتا پرونده قوی تری خواهید داشت. توجه داشته باشید که دلایلی که منجر به ریجکتی ویزای توریستی ایسلند می شود، تکمیل نامناسب فرم تقاضای ویزا و همچنین عدم توجیه بازگشت شما به کشور خودتان می باشد. دقت بفرمایید که حتما با مشورت وکیل برای اخذ ویزای توریستی ایسلند اقدام نمایید. از این رو موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش در زمینه اخذ انواع ویزا، از جمله ویزای توریستی آماده خدمت رسانی به شما می باشد. شما می توانید هم اکنون با موسسه ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند گردید. همچنین اگر هر گونه سوال و ابهامی در این زمینه دارید در ذیل همین مقاله و یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

0 پاسخ