ویزای توریستی لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی و بررسی آن

 • ویزای توریستی لیتوانی و نگاهی بر صنعت گردشگری لیتوانی
 • ویزای توریستی لیتوانی و هدف از سفر توریستی به لیتوانی
 • ویزای توریستی لیتوانی و انواع آن
 • ویزای توریستی لیتوانی و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی لیتوانی و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی لیتوانی و ریجکتی
 • ویزای توریستی لیتوانی و وقت سفارت لیتوانی
 • ویزای توریستی لیتوانی و تمدید آن
 • ویزای توریستی لیتوانی تضمینی
 • ویزای توریسیتی لیتوانی با وثیقه یا بی وثیقه
 • ویزای توریستی لیتوانی و نکات مهم
 • ویزای توریستی لیتوانی و خدمات موسسه MIE

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای توریستی لیتوانی و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی لیتوانی ، سفر به لیتوانی و دریافت اقامت لیتوانی از طریق ویزای توریستی چه شرایطی دارد؟ ما در این مقاله به صورت علمی به بررسی ویزاهای توریستی کشور لیتوانی و شرایط دریافت این نوع ویزا می پردازیم و مهم ترین و ضروری ترین نکات در مورد ویزای توریستی به صورت ساده و خلاصه ارائه می شود. کشور لیتوانی، یکی از کشورهای شمال شرق اروپا و یکی از کشورهای منطقه بالتیک است. آب و هوای بسیار خوبی دارد و به دلیل داشتن طبیعت زیبا، روستاها و شهرهای تاریخی تماشایی و فرهنگ مردمانش از جمله مناطق دیدنی در جهان شمرده می شود. کشور لیتوانی در سال های گذشته در صنعت گردشگری جایگاه خوبی داشته است. از این رو ویزای توریستی لیتوانی ، شرایط ویزای توریستی لیتوانی و مراحل دریافت این ویزا را در زیر بررسی خواهیم کرد.

ویزای توریستی لیتوانی و نگاهی بر صنعت گردشگری لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی در سال ۲۰۱۶ به تعداد زیادی از گردشگران داده شده است و حدود ۲ میلیون نفر گردشگر برای کشور لیتوانی به ثبت رسیده است. با توجه به اینکه لیتوانی، کشور کوچکی است، این تعداد از گردشگر برای آن آمار خوبی محسوب می شود. کشور لیتوانی در بررسی کشورها از نظر تعداد گردشگر به هر ساکن، رتبه ۶۲ جهان را دارد و در میان کشورهای شمال اروپا در صنعت گردشگری رتبه ششم را به خود اختصاص داده است. براساس آب و هوای کشور لیتوانی می توان گفت بهترین زمان برای سفر به لیتوانی بین ماه می تا سپتامبر است.

نمودار میانگین گردشگر در لیتوانی در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۶ ، خط قرمز نشان دهنده میزان گردشگر در شمال اروپا است.

ویزای توریستی لیتوانی

کشور لیتوانی در سال گذشته در بخش گردشگری به تنهایی در حدود ۱٫۴۱ میلیارد دلار آمریکا درآمد داشته است. درآمد حاصل از بخش گردشگری در کشور لیتوانی حدود ۳٫۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است.

نمودار زیر نشان می دهد سهم بخش گردشگری از تولید ناخالص داخلی لیتوانی در سال های گذشته چند درصد بوده است.

ویزای توریستی لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی و هدف از سفر توریستی به لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی را می توان برای اهداف مختلفی دریافت کرد. بسته به هدف سفر شما، مدارک مختلفی نیز باید ارائه داد. در زیر به بررسی انواع اهداف ویزای توریستی لیتوانی می پردازیم:

ویزای توریستی لیتوانی جهت سفر تفریحی: بسیاری از افراد علاقه زیادی به گردشگری دارند و در زمان هایی از زندگی خود برای تفریح و تغییر آب و هوا به کشورهای دیگر سفر می کنند. از این رو برای ویزای توریستی درخواست می کنند. مهم ترین نکته در این بخش این است که فرد بایستی در درخواست ویزای توریستی لیتوانی، هدف خود را کامل نشان داده و مدارکی ارائه دهد که ثابت کند به کشور خود باز خواهد گشت و علایقی در کشور خود دارد.

ویزای توریستی لیتوانی جهت سفر تجاری: اغلب اشخاصی که با کشورهای دیگر بیزینس دارند، به منظور کنفرانس ها و یا رویدادهای مربوط به شغل خود و یا تجارت با کشورهای دیگر باید سفرهایی داشته باشند. مدارک لازم برای این امر عبارتند از دعوتنامه از سازمان مربوطه در کشور لیتوانی، مدارک مبتنی بر کنفرانس های پیش رو و همچنین مدارک مربوط به محل اقامت و مدت اقامت خود را ارائه دهید.

ویزای توریستی لیتوانی جهت بازدید از خانواده و با دوستان: اگر هدف از سفر شما دیدار خانواده و یا دوستان است، باید حتما دعوتنامه رسمی از خانواده و یا دوستان خود در کشور لیتوانی داشته باشید. به این منظور همچنین شما باید مدارک دال بر رابطه خانوادگی خود را نیز به سفارت لیتوانی نشان دهید.

ویزای توریستی لیتوانی جهت شرکت در مراسم های ورزشی، هنری: برای شرکت در مراسم های ورزشی، فرهنگی و هنری، اغلب بصورت گروهی و یا تکی، بایستی یک دعوتنامه از طرف مسئول مراسم و سازمان دعوت کننده داشته باشید. در این سفر شما باید حتما بلیط رفت و برگشت خود را نشان دهید و اگر به صورت گرووهی سفر می کنید تمام اسامی اعضای گروه مشخص بوده و اسامی را ارائه دهید.

ویزای توریستی لیتوانی و انواع آن

ویزای توریستی لیتوانی و سفر به کشور لیتوانی را می توان از دو طریق بدست آورد:

ویزای شینگن

کشور لیتوانی از سال ۲۰۰۷ به کشورهای حوزه شینگن پیوست. از این رو از طریق این ویزا می توان به کشور لیتوانی ورود کرد . علاوه بر آن بر اساس این ویزا اجازه تردد به دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن نیز خواهید داشت. این ویزا ممکن است برای بار اول برای مدت ۱۴ روز داده شود. ولی اغلب برای مدت ۹۰ روز صادر می شود و با توجه به درخواست متقاضی انواع مختلفی دارد:

 • ویزای نوع A : براساس این ویزا مسافر در کشورهای عضو حوزه شینگن حق ندارد از فرودگاه خارج شود و فقط اجازه دارد که پرواز خود را عوض کرده و به کشوری خارج از شینگن پرواز کند.
 • ویزای نوع B : براساس این ویزا مسافر می تواند از فرودگاه کشورهای عضو حوزه شینگن خارج شده و از طریق زمینی به کشورهای خارج از حوزه شینگن سفر کند.
 • ویزای نوع C : ویزا اصلی توریستی شینگن که اغلب برای آن درخواست می دهند ویزا نوع C است که به فرد اجازه می دهد در طول مدت اقامت به کلیه کشورهای حوزه شینگن سفر کند.
 • ویزای نوع D : این ویزا بلند مدت بوده و مربوط به تجار و یا محصلینی است که مجبور هستند در طول سال چندین بار به حوزه شینگن وارد و یا خارج شوند.

ویزای ملی کشور لیتوانی

کشور لیتوانی ویزای دیگری نیز تحت عنوان ویزای ملی به شهروندان خارجی اهدا میکند. این ویزا برای اهداف متفاوت از قبیل تحصیل، کار و سرمایه گذاری داده می شود. که بسته به نوع فعالیت زمان آن تغییر می کند. اما برای کسانی که بنابر اهداف تجاری وارد می شوند نیز داده می شود که مدت آن میتواند بیشتر از ۳ ماه و تا ۱ سال نیز تعیین شود. تفاوت این ویزا با ویزای شینگن این است که شخصی که این ویزا را دریافت می کند دیگر اجازه تردد در کشورهای عضو حوزه شینگن را نخواهد داشت.

ویزای توریستی لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی و مدارک مورد نیاز

جهت اخذ ویزای توریستی لیتوانی ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن و ترجمه رسمی مدارک که باید مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضایی نیز باشد.
 • ارائه اصل پاسپورت به همراه کپی آن. پاسپورتی که حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • ارائه دو قطعه عکس ۴ × ۶ که حداقل در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • به همراه داشتن رزرو پرواز و کپی آن
 • نشان دادن بیمه مسافرتی و کپی آن
 • ارائه اصل مدرک اشتغال به کار و ترجمه رسمی آن که باید مورد تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه باشد.
 • ارائه سند ملکی و ترجمه رسمی آن
 • ارائه گواهی میزان موجودی حساب بانکی برای ثابت کردن تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • گواهی رزرو هتل
 • ارائه دعوتنامه رسمی درصورت وجود و کپی آن
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گواهی بازنشستگی برای کسانی که بازنشسته شده اند.
 • ارائه بیمه درمانی که حداقل هزینه های درمانی تا ۳۰٫۰۰۰ یورو باشد.

ویزای توریستی لیتوانی و پروسه اقدام

ویزای توریستی لیتوانی را با توجه به اینکه کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد باید از سفارت کشورهای همسایه بدست آورد. برای مثال می توان از سفارت لیتوانی در کشور ترکیه و شهر آنکارا اقدام کرد.

برای این کار باید به سایت سفارت ترکیه رفته و یک زمان ملاقات با سفارت لیتوانی در ترکیه درخواست نمود. پس از اینکه زمان ملاقات خود را دریافت کردید، باید در زمان تعیین شده تمام مدارک لازم که در بالا گفته شد بطور کامل همراه خود برده و به سفارت خانه مذکور ارائه دهید. پس از آن از شما مصاحبه نموده و انگشت نگاری می کنند.در این مصاحبه از افراد سوالاتی پرسیده می شود که باید بتوانند به خوبی به آنها پاسخ دهند. کنسولگری ها اغلب پس از تکمیل مدارک و ارائه آنها به سفارت خانه، بین ۱۵ تا ۲۱ روز بعد پاسخ ویزا شما را خواهد داد و مشخص می کند که ویزا شما پذیرفته یا رد شده است. درصورتیکه به شما اعلام کردند که جواب شما آماده است و مراجعه نمایید، پاسپورتتان به شما داده خواهد شد. اگر لیبل ویزا در پاسپورت شما  موجود باشد یعنی موفق شده اید و ویزای شینگن را دریافت نموده اید. درغیر اینصورت متاسفانه جواب شما منفی بوده و رد شده اید.

ویزای توریستی لیتوانی و ریجکتی

درخواست ویزای توریستی لیتوانی شما ممکن است رد شود. درصورت ردی معمولا نامه ریجکتی نیز به شما داده می شود که علل ریجکتی شما در آن توضیح داده شده است. معمولا دلایل ریجکتی که به شما اعلام می شود کلی بوده و ممکن است شما متوجه نشوید که به چه علت ریجکت شده اید.اما  شما بنا به آن نامه این امکان را دارید که به ردی ویزای توریستی لیتوانی اعتراض کنید.

اما پیشنهاد می شود در صورتی که قصد اعتراض به ردی ویزای خود را دارید، در این مورد با وکیل معتبر در این زمینه اقدام کنید تا شانس برطرف کردن ریجکتی را داشته باشید. میتوانید در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور مشورت نموده و علل ریجکتی پرونده خود و شرایط اعتراض به جواب ویزای خود را بررسی نمایید.

ویزای توریستی لیتوانی و وقت سفارت لیتوانی

برای ویزای توریستی لیتوانی بایستی از سفارت کشورهای دیگر استفاده کرد که  برای این  منظور در زیر آدرس سفارت ترکیه و ارمنستان را ذکر کرده ایم . معمولا برای گرفتن تایم سفارت کشور لیتوانی باید از ۱ ماه  تا ۳ ماه قبل درخواست خود را ارسال نمایید. هزینه ای که معمولا سفارت ها برای درخواست ویزای توریستی لیتوانی دریافت می کنند ۶۰ یورو خواهد بود.

سایت سفارتی لیتوانی در ترکیه

http://tr.mfa.lt/

آدرس سفارت:

Mahatma Gandi Cad No38, 06700 G.O.P. Ankara, Turkey

سایت سفارت لیتوانی در ارمنستان

http://am.mfa.lt/

آدرس سفارت:

Babayan 2/13 Yerevan, 0037 Armenia

ویزای توریستی لیتوانی و تمدید آن

ویزای توریستی لیتوانی را می توان مجدد تمدید نمود. برای این کار شما باید دلایل منطقی نشان داده و  تمام مدارک مورد نیاز برای این امر را ارائه دهید. این مدارک شامل درخواست تمدید مجدد شما، گواهی توانایی مالی شما برای گذراندن باقی اقامت در آن کشور و مدارک مستند که نشان دهنده دلیل شما برای تمدید مجدد است. این دلایل می تواند دلایلی از قبیل اتفاق ناگهانی پیش آمده مانند برگزاری یک ازدواج غیرقابل پیش بینی، مرگ ناگهانی یکی از اعضای خانواده و یا نیاز به ادامه درمان شما باشد. به دلیل شرایط اضطراری مانند عدم ارتباط با فرودگاه کشور خود بدلیل اتفاقات پیش بینی نشده جوی مانند زلزله، سیل و … نیز می توانید برای تمدید ویزای توریستی لیتوانی درخواست دهید. البته لازم به ذکر است که باید درخواست تمدید را حداقل ۱ هفته قبل از اتمام زمان ویزای قبلی اعلام کنید و مدارک لازم را ارائه دهید.

ویزای توریستی لیتوانی تضمینی

ویزای توریستی لیتوانی را هیچگاه نمی توان به صورت تضمینی اخذ کرد. زیرا در زمینه امور بین الملل هیچگاه نمی توان بطور تضمینی و یا صددرصد گفت که ویزای شخص اخذ خواهد شد. اما در این مورد موسسه حقوقی ملک پور راهکاری را مدنظر قرارداده است که درصورتیکه شخص شرایط اولیه لازم برای اخذ ویزا را داشته باشد، بطور مثال پاسپورت قوی داشته یعنی سفر های زیادی در پاسپورتتان خورده باشد (که اگر این سفرها شینگن باشد خیلی بهتر خواهد بود)، همچنین توانایی نشان دادن تمکن مالی را داشته باشد، موسسه قبول خواهد کرد که پرونده شما را پیش ببرد و تلاش می کند که بهترین اتفاق برای شما رخ دهد.

ویزای توریسیتی لیتوانی با وثیقه یا بی وثیقه

ویزای توریستی لیتوانی را به این دلیل که در ایران سفارت ندارد، می توانید به صورت مستقیم از سفارت های لیتوانی در کشورهای دیگر بدست آورید که در این صورت نیازی نیست مبلغی را به عنوان وثیقه قرار دهید. اما در صورتی که بدست آوردن ویزای توریستی لیتوانی برای شما سخت باشد یا زمان و شرایط اقدام از کشورهای دیگر را ندارید، موسسه حقوقی ملک پور می تواند در این مورد به شما کمک نماید. از این جهت که دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در اتریش قرار دارد، در صورت تمایل شما، ما با درنظر گرفتن تمهیداتی برای شما از کشور اتریش اقدام نموده و از کشور اتریش برای شما درخواست ویزای توریستی می نماییم. برای این موضوع نیاز است شما مبلغی را به عنوان وجه ضمانت برگشت به موسسه پرداخت نمایید که این مبلغ تایید کننده قصد برگشت شما به کشور ایران است. پس از اتمام سفر شما و بازگشت به ایران این مبلغ به طور کامل به شما برگردانده خواهد شد.

ویزای توریستی لیتوانی و نکات مهم

در باب ویزای توریستی لیتوانی نکات مهمی وجود دارد که در زیر به چند نمونه از آن می پردازیم:

 • درصورت دریافت ویزای شینگن از طریق کشور لیتوانی شخص باید ورود خود را از لیتوانی انجام دهد و اگر مثلا در ابتدا به کشور دیگری مانند بلژیک وارد شود، به دلایل کاملا قانونی این کشور می تواند شما را از خاک خود خارج نماید.
 • پس از دریافت ویزای توریستی لیتوانی و برای سفر به این کشور به این دلیل که پرواز مستقیمی از ایران به کشور لیتوانی وجود ندارد باید از کشورهای دیگر اقدام کرد.
 • درصورتی که از ۹۰ روز مدت اعتبار ویزای شینگن خود استفاده کرده اید، باید حتما ۳ ماه خارج از محدوده شینگن باشید تا بتوانید دوباره ویزای شینگن را دریافت نمایید.
 • درصورتی که ویزای شینگن داشته اید که مربوط به کمتر از ۳ سال پیش است کپی ویزا قبلی و پاسپورت قبلی خود را ضمیمه کرده و ارائه دهید.
 • درصورتیکه از کشورهای انگلستان، آمریکا و کانادا ویزا داشته اید حتما کپی ویزاها به همراه پاسپورت پیشین خود را ارائه دهید.
 • درصورت درخواست ویزای شینگن اغلب برای بار اول ویزای شینگن ۱۴ روزه به شما داده می شود. درصورتی که مایل هستید مجدد ویزای شینگن را دریافت کنید، تلاش کنید به هیچ عنوان بیشتر از زمان ۱۴ روز در آن کشور نمانید. درغیر این صورت برای دریافت مجدد ویزای توریستی لیتوانی با مشکل روبرو خواهید شد.
 • اگر از طریق دعوتنامه قصد دارید برای ویزای توریستی لیتوانی اقدام نمایید بهتر است این دعوتنامه از طرف شخصی با موقعیت اجتماعی بسیار خوب و یا شرکتی بسیار معتبر دریافت نمایید. این موضوع در موفقیت شما در دریافت ویزای توریستی لیتوانی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

ویزای توریستی لیتوانی و خدمات موسسه MIE

ویزای توریستی لیتوانی را می توانید از طریق موسسه MIE دریافت نمایید. این موسسه در زمینه ویزاهای توریستی کشورهای مختلف اقداماتی دارد اما در ابتدا با بررسی شرایط شما امکان موفقیت و شانس دریافت این ویزا را بررسی خواهد کرد. در صورتی که امکان دریافت ویزای توریستی لیتوانی برای شما بالا باشد به شما پیشنهاد می دهند که اقدام نمایید درغیر اینصورت وقت و پول شما را هدر نداده و کلیه راه های دیگر که برای شما ممکن است را بررسی خواهند کرد. در این زمینه می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و شرایط خود را بررسی کنید.

ویزای توریستی لیتوانی و سخن پایانی

ویزای توریستی لیتوانی از چند طریق قابل دستیابی است که بطور کامل و مفصل در این مقاله شرح نمودیم. با توجه به اینکه لیتوانی یک کشور توریستی و عضو حوزه شینگن است، می توانید مستقیم از طریق سفارت همین کشور برای ویزای توریستی لیتوانی و یا از طریق اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که ویزای شینگن را از طریق کشورهای دیگر دریافت نموده و به عنوان کشور دوم وارد لیتوانی شوید. به همین منظور موسسه حقوقی ملک پور از طریق کشورهای دیگری مانند اتریش می تواند برای شما اقدام نماید. شما پس از دریافت این ویزا می توانید به کشور لیتوانی نیز سفر کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به ویزای توریستی لیتوانی و مهاجرت به لیتوانی می توانید با موسسات حقوقی معتبر و وکلای مجرب مشورت نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه، هرگونه سوال و یا نظری که دارید را بیان نمایید تا کارشناسان ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ