ویزای توریستی مجارستان و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی مجارستان ، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی مجارستان و پروسه دریافت این نوع ویزای مجارستان با رویکردی علمی و تخصصی در این نوشتار مورد بررسی قرار می­گیرد. برای اخذ این ویزای توریستی لازم است چه مدارکی ارائه شوند؟ جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان چه اقداماتی را باید انجام داد؟ آیا می­توان اخذ ویزاهای توریستی را تضمین کرد؟ هدف این نوشتار پاسخ به این قبیل سوالات و رفع ابهامات متقاضیان مهاجرت و سفر توریستی به کشور زیبای مجارستان است. باید توجه داشت که اخذ ویزاهای توریستی مستلزم ارائه مدارک و اقداماتی است که قصور در مورد آنها ممکن است پروسه اخذ ویزای فرد را با مشکل مواجه کند. بنابراین، انتظار می­رود افراد متقاضی دریافت این ویزا تمامی الزامات را رعایت کرده و پروسه کار خود را به افراد مجرب بسپارند. کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه MIE اتریش نکات مهم را در زمینۀ اخذ ویزای توریستی مجارستان به شما عزیزان یادآور خواهند شد و از طریق تماس با آنها می­توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره ­مند شوید.

در این نوشتار با تکیه بر به روزترین اطلاعات تخصصی به مطالب زیر پرداخته خواهد شد:

ویزای توریستی مجارستان
 • ویزای توریستی مجارستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی مجارستان و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی مجارستان و مدت درخواست
 • ویزای توریستی مجارستان و تمدید آن
 • ویزای توریستی مجارستان و وقت سفارت مجارستان
 • ویزای توریستی مجارستان و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی مجارستان (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی مجارستان و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی مجارستان و ریجکتی
 • ویزای توریستی مجارستان تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی مجارستان و نکات مهم
 • ویزای توریستی مجارستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی مجارستان و شرایط عمومی آن

کشور مجارستان با بناهای قدیمی مسحور کننده و قدمتی طولانی همواره مورد توجه گردشگران بسیاری در سرتاسر دنیا قرار می­گیرد. مجارستان یکی از قدیمی­ترین کشورهای اروپاست و حتی پیش از استقلال فرانسه و آلمان شکل گرفته است.

مجارستان بر روی نقشه ـ مجارستان کجاست؟ ـ سفر توریستی به مجارستان ـ مهاجرت به مجارستان

 شاید برای هر متقاضی اخذ ویزای توریستی مجارستان جالب باشد بداند که حدود دو سوم مردم مجارستان کاتولیک هستند و یا اینکه مجارستانی­ها در همه زمینه­ها به جز صلح موفق به دریافت جایزه نوبل شده­اند و یا اینکه ۹۹ درصد مردم این کشور باسواد هستند. طبق آمار در سال ۲۰۱۸، ۵۰۵۱ درخواست برای اخذ انواع ویزای مجارستان از جانب ایرانی­ها از طریق سفارت این کشور در تهران وجود داشته است. در بخش زیر برخی اطلاعات مهم درباره مجارستان در اختیار شما همراهان گرامی قرار گرفته و اطلاعاتی درباره تعداد مراجعه کنندگان به اقامتگاه­های توریستی کشور مجارستان در بازه زمانی سال­های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ ارائه شده است که همانطور که در نمودار قابل مشاهده است این نرخ روند صعودی داشته است.

 

اطلاعات عمومی در مورد کشور مجارستان ـ مجارستان در یک نگاه

 

در نمودار زیر تعداد ورودی­ها در اقامتگاه­های توریستی مجارستان از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ را مشاهده می کنید که در گذر زمان دارای آماری رو به رشد بوده است :

نمودار تعداد مراجعه کنندگان به اقامتگاه­های توریستی کشور مجارستان در بازه زمانی سال­های 2006 تا 2017

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت اتریش یا مجارستان

مقاله مرتبط

مهاجرت به مجارستان

ویزای توریستی مجارستان و مدارک مورد نیاز

اخذ ویزای توریستی مجارستان نیازمند ارائه مدارکی است که در زیر به آنها اشاره شده است. اهمیت ارائه دقیق و کامل مدارک مورد نیاز از آن جهت است که هرگونه نقص و یا اشتباه در ارائه مدارک می­تواند برای فرد اثرات جبران ناپذیری داشته و پروسه اخذ ویزای توریستی توسط وی را با مشکل مواجه کند و حتی ممکن است ویزای فرد ریجکت شود. از همین رو، به هموطنان عزیزمان توصیه می کنیم در ارائه مدارک لازم توجه کافی را داشته باشند چرا که افسر ویزا با بررسی دقیق درباره مدارک ارائه شده نظر خود را بیان کرده و درباره اخذ ویزای توریستی مجارستان توسط فرد تصمیم­گیری می­نماید. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از مطالب ذکر شده در آن در هر شرایطی بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی حرام و غیرقانونی است و موسسه ملک پور هیچگونه رضایتی در قبال آن ندارد.

لیست ذمدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی مجارستان

یک نمونه از تصویر استیکر ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان و مدت درخواست

افراد دارای تابعیت کشورهایی خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) که قصد سفر ۹۰ روزه و یا کمتر به مجارستان را دارند، نیازمند ارائه درخواست برای ویزای شنگن هستند. مجارستان یکی از ۲۶ کشور اروپایی واقع در منطقه شنگن است که در حقیقت هیچ مرزی میان آنها وجود ندارد. کشورهای مذکور ویزای مشترک شنگن را برای اقامت ۹۰ روزه در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه صادر می­کنند. باید توجه داشت که لازم است الزامات زیر مشترکاً توسط تمامی متقاضیان اخذ ویزای توریستی مجارستان رعایت شوند.

 • پاسپورت فرد حداقل دارای دو صفحه سفید باشد.
 • لازم است از تاریخی که متقاضی تصمیم می­گیرد منطقه شنگن را ترک کند و یا در مواقع خروج چند باره هنگامی که فرد برای بار آخر منطقه شنگن را ترک می­کند، پاسپورت وی حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد.
 • تقاضا برای دریافت این ویزا تنها ۳ ماه پیش از تاریخ مورد نظر پذیرفته می­شود
 • تقاضانامه متناسب با نوع ویزا تکمیل شود
 • درخواست افراد تنها ۱۵ روز پیش از تاریخ ورود پذیرفته می­شود.

ارائه پاسپورت ­ها در مرکز رسیدگی به درخواست اخذ ویزا (VAC) توسط افراد زیر امکان پذیر است:

 • خود فرد متقاضی
 • نماینده فرد متقاضی همراه با کارت شناسایی عکسدار خودش و وکالتنامه از جانب متقاضی اصلی.

ویزاهای توریستی مجارستان به محض درخواست صادر نمی­شوند و ممکن است صدور آنها ۴ هفته به طول بیانجامد به ویژه در مواردی که نیاز است درخواست فرد مورد بررسی دقیق­تری قرار گیرد. در مواردی که لازم است مستندات بیشتری ارائه شود، ممکن است مدت تصمیم گیری در مورد درخواست تا ۶۰ روز کاری هم افزایش یابد. دارندگان ویزاهای شنگن به محض ورود در کشور مورد نظر تحت کنترل قرار می­گیرند و ورود آنها به هیچ یک از کشورهای شنگن تضمین نمی­شود.

مدت زمان اخذ ویزا _Visa Timing

ویزای توریستی مجارستان و تمدید آن

یکی از دغدغه­های علاقه­مندان به اخذ ویزای توریستی مجارستان ، شرایط تمدید این ویزا و به طور کلی امکان تمدید این نوع ویزاست. طبق قوانین پارلمان اروپا امکان تمدید ویزای توریستی مجارستان وجود دارد. با این حال، در صورتیکه فرد، دلیل قوی و مجاب کننده ای برای درخواست خود نداشته باشد؛ شانس وی برای تمدید ویزای توریستی بسیار پایین خواهد بود. طبق سیاست­های اخذ ویزای شنگن دلایل زیر برای تمدید ویزای شنگن مورد قبول هستند:

ورود با تأخیر:

تنها در صورت اخذ ویزای کوتاه مدت و تک ورودی امکان تمدید مدت ویزا وجود دارد. به عنوان مثال اگر اعتبار ویزای شما از ۱ آگوست باشد و شما در ۱۵ آگوست وارد شنگن شوید، می­توانید برای تمدید ویزای خود به مدت ۲ هفته درخواست دهید و به احتمال زیاد با درخواست شما نیز موافقت می­شود.

دلایل انسانی:

سیاست­ها در زمینه اخذ ویزای شنگن به نحوی تدوین شده که از اعمال هرگونه سختی برای افراد بیگانه جلوگیری شود. در مواردی که افراد ناچار می­شوند تحت درمان پزشکی قرار گیرند، در پی فوت ناگهانی یکی از عزیزانشان در مراسم سوگواری او شرکت کنند و یا از فردی نزدیک که در شرایط بدی قرار گرفته حمایت به عمل آورند، نیز امکان تمدید ویزا برای افراد وجود دارد.

موارد فورس ماژور (Force Majeure ) یا اضطراری همچون وقوع جنگ، شرایط جوی بد و غیره، دلایل مهم شخصی همچون بیزینس ناتمام و ازدواج برنامه ریزی نشده نزدیکان و یا خود فرد می­توانند دلایل دیگری برای تمدید ویزای توریستی شنگن باشند.

 اقامت مجارستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

ویزای توریستی مجارستان و وقت سفارت مجارستان

پیش از مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای توریستی مجارستان لازم است از سفارت وقت قبلی گرفته شود. به علاوه، در زمان حضور در سفارت، تمامی مدارک لازم است ارائه شوند. به دلیل حجم کاری بالای سفارت توصیه می­شود افراد ۶-۸ هفته پیش از زمان مورد نظر برای درخواست وقت اقدام کنند. معمولاً پروسه رسیدگی به اخذ ویزای توریستی مجارستان ۲۱ روز به طول می­انجامد. وقت­ تعیین شده برای متقاضی قابل ابطال نیست و افرادی که در وقت تعیین شده در سفارت حاضر نشوند، باید وقت جدیدی از سفارت بگیرند.

آدرس و اطلاعات تماس با سفارت مجارستان در ایران ـ وقت سفارت مجارستان

 توصیۀ ویژه ما به شما همراهان گرامی آن است که اگر در پی کسب اطلاعات کامل­تر در زمینۀ اخذ ویزای توریستی مجارستان و تمامی شیوه­های مهاجرتی به کشورهای دیگر هستید، ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نمایید تا از مطالب ارزشمند آن بهره­ مند شوید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای توریستی مجارستان و پروسه اقدام

متقاضیان اخذ ویزای توریستی مجارستان باید توجه داشته باشند که پیش از مراجعه به مرکز رسیدگی به درخواست اخذ ویزا (VAC) تمامی نکات مهم امنیتی را مطالعه کرده باشند. افراد لازم است به وضوح هدف خود از سفر به مجارستان را مشخص نمایند. با توجه به اینکه فرآیند صدور ویزا ماهیتاً فرآیندی وابسته به دولت­هاست؛ نمی­توان درباره مدت رسیدگی به درخواست و یا صدور آن اظهار نظر قطعی کرد. برای اخذ ویزای توریستی مجارستان ، پس از دانلود فرم درخواست ویزا لازم است یک قطعه عکس به آن ضمیمه شود و باید توجه داشت که هر فرد ارائه دهنده درخواست، باید جداگانه فرم درخواست را پر کند. پس از ارائه مدارک لازم طبق فهرست اعلام شده باید از تکمیل دقیق آن اطمینان حاصل شود و به درخواست­های ناقص رسیدگی نمی­شود. نکته مهم، تکمیل هر درخواست مطابق با فهرست مدارک مشخص شده با توجه به نوع آن است. متقاضیان اخذ ویزای توریستی مجارستان در صورت طی کردن دقیق و تمام و کمال مراحل ذکر شده و پیروی از اصول می­توانند برای دریافت این ویزا امید داشته باشند.

پرچم و نماد مجارستان ـ مهاجرت به مجارستان ـ مسافرت توریستی به مجارستان

مقاله ای که شاید برای شما مفید باشد : پاسپورت مجارستان

ویزای توریستی مجارستان (با وثیقه یا بدون وثیقه)

با توجه به عضویت مجارستان در منطقه شنگن، افراد علاقه­مند به اخذ ویزای توریستی مجارستان در صورت داشتن سفر قبلی به منطقه شنگن از شانس بالاتری برای اخذ ویزای توریستی این کشور برخوردار خواهند بود. با توجه به پایین­تر بودن شانس اخذ ویزای توریستی مجارستان برای افرادی که برای نخستین بار تصمیم به دریافت آن را دارند، تعدادی از موسسات مهاجرتی از موکل مبلغی را به عنوان وثیقه دریافت کرده و برای او دعوتنامه صادر می­کنند. در مورد مبلغ وثیقه باید خاطر نشان کرد که مبلغ آن بین موسسه مورد نظر و فرد کاملاً توافقی است و به هنگام بازگشت فرد از مجارستان، در اختیار وی قرار می­گیرد. از آنجائیکه داشتن دعوتنامه در روند اخذ ویزای فرد بسیار تأثیرگذار است، شما همراهان گرامی می­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و از مشاوره تخصصی رایگان در زمینه اخذ ویزای توریستی مجارستان بهره­مند شوید تا پروسه اخذ ویزای شما با رعایت اصول مشخص شده نتیجه بخش باشد.

وثیقه ـ وثیقه و تضمین جهت اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی مجارستان و خدمات مؤسسه MIE

از آنجائیکه کشور مجارستان به توجه به هزینه ­های پایین­تر زندگی، قرار گرفتن در منطقه شنگن، غذاهای خوش رنگ و بو، معماری که یادآور دوران کهن است و ساختمان­های قدیمی مورد توجه گردشگران فراوانی است، شما همراهان عزیز و همیشگی می­توانید روند اخذ ویزای خود را زیر نظر موسسه حقوقی ملک پور با سابقه بیش از ۱۵ سال در زمینه مهاجرت پیش ببرید و در این راه از دانش کارشناسان متخصص این موسسه بهره کافی را ببرید. سوابق درخشان موسسه حقوقی ملک پور در اخذ انواع ویزا و در این مورد ویزای توریستی مجارستان بیانگر تبحر این موسسه است. با توجه به دشواری روند اخذ ویزای توریستی به ویژه برای افرادی که برای نخستین بار به دریافت آن مبادرت می­ورزند، سپردن این پروسه به وکلا و موسسه­های حقوقی مجرب تأثیر بسزایی خواهد داشت. شما سروران گرامی می­توانید اطلاعات فراوان و سودمندی را از کارشناسان مجرب ما دریافت کنید و پروسه اخذ ویزای توریستی خود را به ما بسپارید.

وکیل مهاجرت در کرج و ارتباط آن با دیگر وکلای بین المللی

ویزای توریستی مجارستان و ریجکتی

همانطور که پیشتر ذکر شد، ارائه مدارک کامل در راستای اخذ ویزای توریستی مجارستان بسیار حائز اهمیت است و هر گونه قصور در این زمینه و متقاعد نشدن افسر ویزا می­تواند موجب رد شدن ویزای فرد شود. در بخش زیر به برخی دلایل احتمالی ریجکت ویزای توریستی مجارستان اشاره شده است:

 • وقوع اعمال مجرمانه در گذشته و حال

شرایط فردی و اقدامات گذشته و حال متقاضی در تصمیم افسر ویزا بسیار تأثیرگذار است. در چنین مواردی، دلیل رد ویزای فرد ممکن است آن باشد که وی در نتیجه مواردی همچون تروریسم، سوء مصرف مواد، اعتیاد و جرائم خطرناک دیگر برای سیاست عمومی، امنیت داخلی و یا منافع عمومی منطقه شنگن تهدید محسوب شود.

 • ارائه مدارک دروغین

سرنوشت مشابهی در انتظار تمامی افراد (متقاضیان) ارائه دهنده مدارک دروغین به سفارت و یا کنسولگری است (یعنی افرادی که سعی می­کنند با استفاده از هویت جعلی اطلاعات غلطی را راجع به هویت خود ارائه دهند) و آن چیزی نیست جز رد قطعی ویزای آنها و برخی عواقب نامطلوب دیگر.

 • توضیح نامناسب در مورد هدف و شرایط سفر

یکی دیگر از مسائلی که موجب ردی یا ریجکتی ویزای توریستی افراد می­شود عبارت است از عدم ارائه توضیح مناسب برای هدف و شرایط سفر و اقامت آنها در کشور مورد نظر. عدم ارائه مدرک حرفه ای و شغلی متناسب با وضعیت مالی فرد، عدم ارائه مدارک نشان دهنده هدف سفر و اقامت در منطقه شنگن نمونه چنین مواردی هستند.

 • پاسپورت دارای شرایط نامناسب

در صورتیکه پاسپورت در شرایط مناسبی نگهداری نشده باشد، ممکن است ریسک ریجکت ویزا را برای فرد به دنبال داشته باشد. در مواردی که صفحات پاسپورت جدا و یا جلد پاسپورت دچار آسیب شده چنین ریسکی وجود دارد.

شما همراهان گرامی در صورت داشتن سابقه ریجکتی در اخذ ویزای توریستی مجارستان می­توانید با مشاورین ما تماس حاصل کرده و از ما راهنمایی بگیرید. جدول زیر آمار مربوط به تعداد ویزاهای درخواستی و ریجکت شده مجارستان را نشان می­دهد. این آمار مربوط به سال ۲۰۱۸ و سفارت مجارستان در تهران است.

آمار تعداد ویزاهای درخواستی و ریجکت شده مجارستان

ویزای توریستی مجارستان تضمینی و با گارانتی

در مورد اخذ ویزای توریستی مجارستان باید توجه داشت که به طور کلی نمی­توان اخذ آن را تضمین نمود؛ چرا که اخذ این نوع ویزا به موارد گوناگونی همچون نحوه ارائه مدارک، عدم نقص آنها و سفارت مجارستان برمی­گردد و همچون دیگر پروسه­های حقوقی متأثر از موارد متعددی است. با این وجود، در صورتیکه پس از بررسی مدارک موکل و آگاهی از هدف وی، کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور به اطمینان برسند، با بهره­گیری از دانش و مهارت­های تخصصی خود تعهد می­نماییم در صورتی که فرآیند اخذ ویزای توریستی توسط موکل به نتیجه نرسد مبلغی از موکل اخذ نشود. به طور کلی باید توجه داشت که ویزاهای توریستی با توجه به اعمال نظر افسر ویزا دارای تضمین ۱۰۰% نیستند و تنها دقت نظر موکل، ارائه مدارک کامل، وضوح هدف وی، سپردن پروسه اخذ ویزا به متخصصان این امر و مواردی از این قبیل برای وی اطمینان خاطر ایجاد می­کنند. وکلا و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان و طولانی در امر مهاجرت شانس اخذ ویزا را در ابتدای امر بررسی می­کنند.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

ویزای توریستی مجارستان و نکات مهم

با توجه به اعمال نظر مستقیم افسر ویزا در روند اخذ ویزای توریستی مجارستان ، افراد در صورت رعایت برخی الزامات شانس خود را برای دریافت این ویزا افزایش می­دهند. یکی از مهم­ترین موارد در اخذ ویزای توریستی مجارستان نشان دادن هدف خود از سفر به این کشور است و در واقع این موضوع بیشترین تأثیر را در نظر افسر ویزا دارد. در واقع، داشتن دعوتنامه از یک فرد آشنا در کشور مجارستان به افراد کمک می­کند، راحت­تر پروسه اخذ ویزا را طی کنند. نشان دادن وابستگی کافی به ایران نیز سبب می­شود راحت­تر بتوان ویزای توریستی مجارستان را اخذ کرد. این وابستگی را می­توان از طریق اعضای خانواده درجه ۱ همچون همسر و پدر و مادر فرد به اثبات رساند. داشتن کسب و کار و اشتغال فرد در کشور ایران نیز می تواند به روند اخذ ویزاهای توریستی کمک کند. اشتغال به تحصیل نیز می­تواند گواهی بر وابستگی فرد باشد هرچند چندان دلیل محکمی محسوب نمی­شود. داشتن سابقه سفر هم مورد دیگری است که می­تواند امکان اخذ ویزای توریستی توسط فرد را افزایش دهد.

توصیه های مهم مهاجرتی

دوره های زبان مجارستان
درباره مجارستان

ویزای توریستی مجارستان و سخن پایانی

ویزای توریستی مجارستان ، پروسه اخذ ویزای توریستی مجارستان ، الزامات اخذ ویزای توریستی مجارستان و مواردی از این قبیل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله راهنمای شما سروران گرامی برای اخذ ویزای توریستی مجارستان و سفر به این کشور مهد بناهای قدیمی بوده و توانسته باشیم شما را در این زمینه یاری کنیم. با توجه به حساس بودن پروسه اخذ ویزای توریستی و اهمیت مجاب نمودن افسر ویزا در مورد هدف خود از بازدید از این کشور مشورت با وکلای مجرب اهمیت ویژه¬ای دارد. وکلا و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور با سابقه طولانی در زمینه امر مهاجرت می¬توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر، مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین¬الملل پذیرای تماس تلفنی شما سروران گرامی هستند، تا اطلاعات رایگانی را در اختیار شما قرار دهند. همچنین، این امکان فراهم شده که در قسمت انتهای مقاله، یا در قسمت پرسش و پاسخ همگانی همین وبسایت، نظرات و هرگونه پرسشی در این زمینه¬ها را در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) بیان کنید و در کوتاه¬ترین زمان ممکن منتظر دریافت پاسخ خود باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ