ویزای توریستی کره جنوبی و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی کره جنوبی ، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کره جنوبی و نحوه اقدام برای دریافت ویزا به جهت انجام مقاصد کوتاه مدت در کشور کره جنوبی، در این مقاله علمی، به صورت تفصیلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط دریافت ویزای توریستی کشور کره جنوبی چیست؟ چه مدارکی برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی مورد نیاز است؟ وقت سفارت کره جنوبی برای اخذ ویزای توریستی کشور کره جنوبی چگونه است؟ کلید دستیابی به این قبیل سوالات در مطالعه این نوشتار است. جهت آشنایی کامل با فرایند اخذ این ویزا توصیه ما به شما اینست که این مقاله را مطالعه نموده تا بتوانید به صورت علمی با پروسه اخذ ویزای توریستی کشور کره جنوبی آشنا شوید. همچنین شما می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در باب این پروسه با امکان بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش، اطلاعات خود را افزایش دهید تا با آگاهی و دید کافی برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی اقدام نمایید. لازم به ذکر است ویزای توریستی کشور کره جنوبی تنها جنبه بازدید و اقامت های کوتاه مدت دارد و نمی تواند منجر به اخذ پاسپورت این کشور گردد. در مقاله پیش رو عناوین و مباحث ذیل الذکر مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت :

ویزای توریستی کره جنوبی
 • ویزای توریستی کره جنوبی و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی کره جنوبی و انواع آن
 • ویزای توریستی کره جنوبی و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی کره جنوبی و مدت درخواست
 • ویزای توریستی کره جنوبی و تمدید آن
 • ویزای توریستی کره جنوبی با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی کره جنوبی و وقت سفارت
 • ویزای توریستی کره جنوبی و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی کره جنوبی و ریجکتی
 • ویزای توریستی کره جنوبی و تضمین
 • ویزای توریستی کره جنوبی و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی کره جنوبی و نکات مهم
 • سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی کره جنوبی و شرایط عمومی آن

کره جنوبی کشوری بسیار زیبا ، مدرن و صنعتی می باشد که در بخش آسیای شرقی واقع گردیده است و در همسایگی کشورهای چین، کره شمالی و ژاپن قرار دارد. پایتخت آن شهر سئول با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر می باشد که پرجمعیت ترین شهر این کشور به شمار می رود. از نظر جغرافیایی کشور کره جنوبی به چهار بخش تقسیم می شود. بخش شرقی کره جنوبی که دارای رشته کوه های بسیار بلند و ساحلی مرتفع می باشد. بخش غربی که دارای ساحلی مسطح است و بسیاری از آبگیرها و رودخانه ها و تپه های دوار در این بخش می باشند. بخش جنوبی که دره ها و تپه های این کشور را تشکیل داده است و بخش شمالی که رودخانه ناک دونگ در آن واقع شده است.

نقشه کره جنوبی

متقاضیان ویزای توریستی کره جنوبی لازم است بدانند که در سال ۲۰۱۲ تعداد گردشگرانی که به کره جنوبی وارد شده اند ۱۱ میلیون نفر بوده اند که این میزان گردشگر و بازدید کننده از این کشور باعث گردید که کشور کره جنوبی در جایگاه بیستم جهان و جایگاه ششم آسیا از نظر میزان جذب گردشگر قرار گیرد. در سال ۲۰۱۹ تعداد گردشگرانی که در ماه جولای از این کشور بازدید کرده اند ۱،۴۴۸،۰۰۰ نفر بوده اند. در نمودار زیر میزان سرانه گردشگران کره جنوبی در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ را مشاهده می کنید که روند صعودی چشمگیری داشته است.

نمودار میزان سرانه گردشگران کره جنوبی در سال 2006 تا 2016

در جدول ذیل به بررسی اجمالی کشور کره جنوبی میپردازیم:

بررسی اجمالی و شرایط عمومی کشور کره جنوبی

درباره کره جنوبی

اگر شما از متقاضیان ویزای توریستی کره جنوبی هستید، لازم است تا با آب و هوای این کشور در فصول مختلف آشنا باشید، چرا که آگاهی شما از آب و هوای این کشور در ماه های مختلف می تواند تاثیر زیادی در انتخاب زمان سفر شما به این کشور داشته باشد. در نمودار ذیل می توانید از میزان دمای هوای سئول ، پایتخت کره جنوبی در ماه های مختلف آگاه گردید.

نمودار آب و هوا دما و بارش در کشور کره جنوبی در ماههای مختلف سال

در ادامه سه مورد از جاذبه های گردشگری کشور کره جنوبی را برای آشنایی شما خدمت شما ارائه می دهیم :

جزیره جیجو

 

 جزیره جیجو | جاذبه های گردشگری کره جنوبی | ویزای توریستی کره جنوبی

جیجو جزیره‌ای آتشفشانی است که در بخش غربی کشور کره جنوبی واقع شده است که تنها راه ارتباطی با آن از طریق قایق می باشد.  اگرچه این جزیره در سالیان دور محلی برای تبعید مجرمان شناخته می شد اما اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری بی نظیری برای تفریح در این کشور تبدیل شده است.

 

کلیسای یودوفوگاسپل

کلیسای یودوفوگاسپل | جاذبه های گردشگری کره جنوبی | ویزای توریستی کره جنوبی

کلیسای یودوفول گاسپیل بزرگترین کلیسای جهان می باشد که با گنجایش ۱ میلیون نفر در کشور کره جنوبی قرار دارد. این کلیسا ۱۰۰ نفر پرسنل و کشیش و به ۱۶ زبان دنیا مترجم دارد. این کلیسا بزرگترین و مجهزترین کلیسای جهان می باشد و یکی از جاذبه های توریستی این کشور به شمار می رود.

مقبره خانوادگی سلسله چوسان

 

 مقبره خانوادگی سلسله چوسان | جاذبه های گردشگری کره حنوبی | ویزای توریستی کره جنوبی

مقبره خانوادگی چوسان با قدمت ۵۰۰ ساله محل دفن پادشاه و ملکه سلسله چوسان می باشد. این مقبره در اطراف سئول می باشد و دارای طبیعت بکر و سرسبز نیز هست که گردشگران علاوه بر بازدید از یک بنای تاریخی می توانند از طبیعت بکر آن نیز استفاده کنند.

ویزای توریستی کره جنوبی و انواع آن

ویزای توریستی کره جنوبی به منظور  بازدید و برای مقاصد گردشگری و یا دیدار خانواده و یا شرکت در همایش ها در کره جنوبی صادر می گردد. انواع ویزای توریستی کره جنوبی که می تواند به صورت یک، دو و یا چند بار ورود باشد شامل موارد زیر می باشد:

 • شرکت در همایش ها، سمینار و یا نمایشگاه علمی
 • دیدار از خانواده دعوت شده توسط یک کره ای
 • دیدار از خانواده و دعوت شده از سوی یک ایرانی
 • ویزای توریستی جهت گردشگری

لازم به ذکر است بدانید بسیاری از کشورها برای ورود به کره جنوبی برای مقاصد گردشگری نیاز به گرفتن ویزا ندارند. در ادامه جدولی خدمت شما ارائه می گردد که می توانید مشاهده کنید اتباع و شهروندان کدام کشورها بدون نیاز به ویزا و برای مدت معینی می توانند جهت مقاصد گردشگری وارد کره جنوبی شوند.

لیست کشور هایی که شهروندان آنها بدون نیاز به ویزا و برای مدت معینی می توانند جهت مقاصد گردشگری وارد کره جنوبی شوند

علاوه بر کشورهایی که در جدول فوق به آنها اشاره شده است، تمامی کشورهای جهان به استثنای ۲۴ کشور که در ادامه نام آن ها را خواهیم گفت، می توانند بدون داشتن ویزا و برای مدت ۳۰ روز مستقیما جهت مقاصد گردشگری به فرودگاه جزیره جیجو وارد شوند و در این جزیره اقامت داشته باشند. مسافران باید مسیرهای مستقیم به جیجو را برای ورود انتخاب کنند و به صورت غیر مستقیم نمی توانند وارد گردند. ۲۴ کشوری که مجوز ورود بدون ویزا به جزیره جیجو را ندارند شامل کشورهای زیر می باشد که ایران نیز جز این کشورها می باشد که شهروندان و اتباع این کشور ها قادر نیستند بدون ویزا وارد جیجو گردند:

لیست 24 کشوری که اتباع آنها مجوز ورود بدون ویزا به جزیره جیجو را ندارند

همچنین کشورهایی که در جدول ذیل ارائه می گردد با داشتن گذرنامه دیپلماتیک و رسمی و یا تنها با گذرنامه دیپلماتیک می توانند برای مقاصد دیپلماتیک، بدون ویزا به کره جنوبی وارد گردند.

لیست کشور هایی که اتباع آنها با داشتن گذرنامه دیپلماتیک و رسمی و یا تنها با گذرنامه دیپلماتیک می توانند برای مقاصد دیپلماتیک، بدون ویزا به کره جنوبی وارد گردند

در صورتی که تمایل دارید بغیر از مقاصد توریستی به این کشور سفر یا مهاجرت کنید، اکیدا پیشنهادی می کنیم مطالعه مقاله انواع ویزای کره جنوبی و راهنمای اخذ آن را از دست ندهید.

ویزای توریستی کره جنوبی و مدارک مورد نیاز

از موارد اساسی در اخذ ویزای توریستی کره جنوبی تکمیل و ارائه بدون نقص مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مورد نظر می باشد. ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا شامل موارد هویتی و شناسایی، مالی و برنامه ریزی سفر می باشد. معمولا اخذ ویزای توریستی در صورتی امکان پذیر می باشد که بازگشت شخص به کشورش محرز و مشخص باشد که این مورد را می توان با علقه ها به آفیسر صدور ویزا ثابت نمود. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت و کپی آن با امضا شخص و پاسپورت های قبلی در صورت وجود نیز باید ارائه گردد و همچنین باید بیشتر از ۷ ماه اعتبار داشته باشد.
 • تکمیل فرم ویزای توریستی
 • برنامه سفر
 • عکس رنگی دو قطعه در سایز ۳*۴
 • شناسنامه و کارت ملی که به انگلیسی ترجمه شده باشد
 • ارائه ویزاهای قبلی به طور مثال اگر شنگن داشته اید بهتر است آن را ارائه دهید
 • گواهی اشتغال به کار
 • یک پاکت تمبر
 • بیانیه بانکی یا نامه تمکن مالی
 • برگه رزرو هتل
 • نامه تعهد بازگشت به ایران

لازم به ذکر است که هزینه ویزا غیر قابل بازگشت می باشد و هنگام ارائه مدارک به سفارت باید به دلار پرداخت گردد. مبلغ هزینه ویزا بستگی به نوع ورود و طول مدت اقامت دارد.

جدول هزینه اخذ انواع ویزای کره جنوبی

ویزای توریستی کره جنوبی و مدت درخواست

توصیه می گردد به منظور درخواست اخذ ویزای توریستی کره جنوبی زمان مناسبی را برای این درخواست در نظر بگیرید . این مدت زمان معمولا از ۱۵ روز تا ۳ ماه پیش از شروع سفر باید باشد. شما در این مدت فرصت دارید تا مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت کره جنوبی را آماده نمایید و با داشتن فرصت کافی برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی درخواست خود را ارائه دهید. در رابطه با طول مدت ویزای توریستی کره جنوبی لازم است بدانید که این ویزا برای مدت ۹۰ روزه یا بالای ۹۰ روز صادر می گردد و همچنین در قالب یک بار ورود یا چند بار ارائه می شوند.

سمبل و نماد کشور کره جنوبی

ویزای توریستی کره جنوبی و تمدید آن

همانطور که گفته شد ویزای توریستی کره جنوبی می تواند یک ویزای ۹۰ روزه و یا بیشتر از ۹۰ روز باشد و همچنین می تواند به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود باشد که برای مقاصد گردشگری و یا بازدید از خانواده و یا شرکت در همایش ها صادر گردد. غالبا زمانی که مدت زمان ویزای شما رو به اتمام است، شما باید قبل از اتمام طول مدت ویزا کشور کره جنوبی را ترک نمایید و اگر قصد دارید که برای مدت بیشتری بمانید نوع ویزای خود از مدت زمان ۹۰ روز به بیشتر از آن تمدید نمایید که همه این موارد باید خارج از کشور کره جنوبی یعنی در کشور متقاضی تمدید ویزا انجام شود و شما باید درخواست تمدید ویزای خود را به سفارت کره جنوبی ارائه دهید.

تمدید ویزا ـ Extended Visa _ More Time

ویزای توریستی کره جنوبی با وثیقه و بدون وثیقه

متقاضیان اخذ ویزای توریستی کره جنوبی غالبا بهتر است از طریق آژانس های مسافرتی برای اخذ این ویزا اقدام نمایند و معمولا فرایند اخذ ویزای توریستی کره جنوبی به این صورت می باشد که متقاضیان باید به نزد آژانس مسافرتی مربوطه، ضمانت نامه بانکی و یا چک رمز دار به عنوان وثیقه به امانت بگذارند که تضمین نماید که قصد بازگشت به کشور خود را دارند و آژانس اخذ کننده ویزای توریستی کره جنوبی با مشکلی مواجه نگردد.

وثیقه برای ویزای توریستی ـ وثیقه ـ تضمین ـ ضمانت ـ وثیقه برای ویزای توریستی

ویزای توریستی کره جنوبی و وقت سفارت

جهت دریافت ویزای توریستی شما می توانید یا به صورت شخصی و با مراجعه حضوری به سفارت کره جنوبی درخواست خود را ارائه دهید و پس از تکمیل مدارک و ارائه آن ها منتظر صدور ویزای توریستی خود باشید که در این موارد حتما شما باید برای طی کردن این فرایند از قبل با سفارت کره جنوبی در تهران تماس حاصل بفرمایید و درخواست وقت نمایید. در حال حاضر درخواست آنلاین جهت اخذ ویزای توریستی کره جنوبی بسته می باشد و شما باید حتما به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه نمایید، یا اینکه از طریق شرکت های مسافرتی برای این ویزا درخواست کنید که در این صورت شرکت مسافربری مربوطه با دریافت مدارک شما کلیه امور مربوط به روادید را انجام خواهد داد. گفتنی است ساعات کاری سفارت کره جنوبی یکشنبه تا پنج شنبه می باشد.

آدرس ، سایت و شماره تماس سفارت کره جنوبی

ویزای توریستی کره جنوبی و پروسه اقدام

برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی لازم است بدانید که شما به صورت شخصی نمی توانید عمل کنید و حتما باید توسط آژانس هایی که با سفارت کره جنوبی قرارداد، دارند برای اخذ این ویزا اقدام نمایید؛ به این صورت که شما با مراجعه به آژانس های طرف قرارداد سفارت کره جنوبی درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای توریستی کره جنوبی ارائه می دهید و آژانس مربوطه مسئول رسیدگی پرونده شما در سفارت خواهد بود . آژانس های مورد تایید سفارت کره جنوبی به شرح زیر می باشد :

لیست آژانس های مورد تایید سفارت کره جنوبی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

ویزای توریستی کره جنوبی و ریجکتی

از دلایل ریجکتی ویزای توریستی کره جنوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقص در ارائه اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست
 • مدارک غیر واقعی و جعلی
 • محرز نبودن بازگشت متقاضی به کشور برای آفیسر
 • داشتن سوابق کیفری

هر کدام از موارد ذکر شده می تواند عاملی باشد برای ریجکتی ویزای توریستی کره جنوبی . به همین دلیل لازم است که در ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا ، دقیقا طبق خواسته سفارت عمل نمایید. در این پروسه با توجه به اینکه شما با آژانس های مسافرتی در ارتباط هستید، دقت داشته باشید که به مسئول رسیدگی به پرونده تان تمامی مدارکی که از شما درخواست می کند ارائه دهید تا بدون هیچ گونه نقصی در مدارک، درخواست شما توسط آژانس به سفارت تحویل داده شود.

ریجکتی ویزا | Visa Rejected

دلایل ریجکتی ویزا

ویزای توریستی کره جنوبی و تضمین

متقاضیان محترم ویزای توریستی کره جنوبی باید بدانید که اخذ این ویزا ضمانتی نمی باشد و در صورتیکه شما تمامی مدارک را به صورت کامل به آژانس مربوطه مورد تایید سفارت کره جنوبی ارائه دهید، می توانید برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی امیدوار باشید. غالبا با موارد تبلیغاتی مواجه می گردیم که در آنها به اخذ صد در صدی انواع ویزا اشاره شده است؛ اما لازم است بدانید در مباحث حقوق بین المللی و علی الخصوص اخذ ویزا هیچ ضمانتی وجود ندارد و اغلب با ارائه صحیح مدارک می توان شانس اخذ این ویزا را افزایش داد.

ویزای تضمینی ـ گارانتی ویزا

ویزای توریستی کره جنوبی و خدمات مؤسسه MIE

از آنجائیکه درخواست ویزای توریستی کره جنوبی تنها با واسطه آژانس های مسافرتی طرف قرارداد سفارت کره جنوبی امکان پذیر می باشد؛ موسسه ملک پور که موسسه ای حقوقی می باشد و آژانس مسافرتی نمی باشد می تواند شما را در دیگر پروسه های مهاجرتی و اقامتی کشور کره جنوبی یاری رساند. همانطور که میدانید ویزاهای توریستی ویزاهای کوتاه مدت می باشند و ویزای توریستی کره جنوبی نیز از آن دسته می باشد و نمی تواند منجر به اخذ پاسپورت کره جنوبی گردد. شما می توانید در خصوص پروسه های اقامتی کشور کره جنوبی و سایر نقاط جهان، نظیر تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … که منجر به اخذ اقامت و پاسپورت می گردد با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید. همچنین در خصوص ویزاهای توریستی برای حوزه شنگن موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش می تواند شما را یاری رساند.

وکیل مهاجرت ـ وکیل متخصص اخذ ویزا

ویزاها و مصاحبه های موکلین
تحصیل در کشور کره جنوبی
سرمایه گذاری در کره جنوبی

ویزای تویستی کره جنوبی و نکات مهم

 • اگر به همراه خانواده خود برای این ویزا می خواهید اقدام نمایید حتما کپی از صفحات دوم و سوم شناسنامه و همچنین ارائه سند ازدواج ضروری می باشد.
 • مدارک مالی و پرینت حساب بسیار در روند اخذ ویزای توریستی کره جنوبی تاثیر گذار می باشد به این موضوع بسیار دقت کنید.
 • تنها با آژانس های طرف قرارداد سفارت کره جنوبی اقدام نمایید.
 • دقت داشته باشید که نامه رزرو هتل حتما در هنگام ورود به این کشور در دسترستان باشد چرا که بدون آن، امکان دارد از ورود شما ممانعت به عمل آید.
 • مبالغی که جهت اخذ ویزای توریستی به سفارت پرداخت می کنید غیر قابل برگشت می باشد و در صورت ریجکتی، ویزای شما پس داده نمی شود.
 • مدت زمانی که نتیجه ویزای شما مشخص می گردد ۷ تا ۱۰ روز می باشد.
پرچم کره جنوبی ـ پاسپورت کره جنوبی ـ ویزای کره جنوبی ـ مهاجرت به کره جنوبی ـ مسافرت به کره جنوبی ـ کره جنوبی کجاست؟
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سخن پایانی

ویزای توریستی کره جنوبی و ریز پروسه اخذ آن در این مقاله بررسی گردید. همانطور که مطالعه فرمودید ویزای توریستی کره جنوبی جز ویزاهایی می باشد که می توان برای مقاصد گردشگری، دیدار خانواده و شرکت در همایش ها صادر گردد. علاوه بر آن دقت داشته باشید که در حال حاضر درخواست الکترونیکی برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی بسته می باشد و شما تنها از طریق آژانس های مسافرتی مورد تایید سفارت کره جنوبی می توانید برای این پروسه اقدام نمایید. شما می توانید سوالات خود را در خصوص ویزای توریستی کره جنوبی در بخش سوالات همگانی بپرسید تا پاسخ خود را توسط متخصصین ما دریافت کنید؛ همچنین در زیر همین مقاله نیز می توانید سوالات خود را مطرح کنید. علاوه بر آن اگر پاسخ خود را دریافت نکردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس بگیرید و مشاورین ما آماده هستند تا با مشاوره رایگان شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ