ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و بررسی کامل شرایط اخذ آن

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش ، Austria Job Seeker Visa مراحل اخذ این ویزا، هزینه های مورد نیاز ، مدارک لازم، شغل های مورد نیاز و تمامی نکات مرتبط با ویزای جاب سیکر اتریش در این مقاله مورد تحلیل قرارمی گیرد. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای جستجوی کار اتریش کدامند؟ فرم درخواست ویزای کار اتریش چگونه پر می شود؟ رشته های مورد نیاز ویزای جست و جوی کار (job seeker) اتریش چیست؟ آیا ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش شرط سنی خاصی دارد؟ شرایط ویزای جستجوی کار اتریش یا ویزای جاب سیکر چیست؟ مدت زمان کار یابی با ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش چند ماه است؟ پاسخ این سوالات و بسیاری از ابهامات دیگر در خصوص این نوع از ویزای کار در اتریش را در این مقاله ملاحظه خواهید نمود. کشور اتریش کشوری در قاره ی اروپا است که به سبب داشتن اقتصاد قوی و نرخ بیکاری بسیار کم، مورد توجه بسیاری از افراد برای کار قرار گرفته است. در چند سال گذشته، کشور اتریش همانند کشور آلمان برای جذب نیروی متخصص اقدام به ارائه ی ویزای کار کرده است. ویزای جاب سیکر اتریش و آلمان شرایطی تقریبا مشابه دارند اما ویزای جاب سیکر اتریش به صورت امتیاز بندی است اما ویزای جاب سیکر آلمان به این صورت نیست و در صورت داشتن شرایط خواسته شده از سوی دولت آلمان ویزای متقاضی صادر خواهد شد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن تبحر و تجربه ی بسیار در زمینه ی مهاجرت از طریق ویزای کار اتریش به صورت جاب سیکر و جاب آفر می تواند زمینه ساز مهاجرت نیرو های متخصص به این کشور باشد. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا با مراحل و شرایط مهاجرت کاری به اتریش و ویزای کار اتریش آشنا شوید:

شرایط ویزای جستجوی کار (job seeker) اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و شرایط عمومی آن
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و ویزای کاری اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و نرخ بیکاری در اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و میزان حقوق در اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و نحوه کاریابی در اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و مؤسسات کاریابی در اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و بررسی ویزای همراه
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اتریش
 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش کشوری در قلب قاره ی اروپا است که مساحتی بالغ بر ۸۳۸۷۸ کیلومتر مربع دارد. جمعیت این کشور نزدیک به ۹ میلیون نفر است و با کشور های جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین و سوئیس مرز مشترک دارد.

اتریش بر روی نقشه - موقعیت جغرافیایی اتریش - اتریش کجاست؟

آب وهوای اتریش معتدل و کوهستانی می باشد. زبان رسمی در این کشور آلمانی است و اکثریت مردم به همین زبان صحبت می کنند. مردم اتریش همچنین به سایر زبان ها نظیر مجاری، کرواتی و اسلونیایی تکلم می نمایند. پایتخت این کشور، شهر وین است که جمعیت این شهر نزدیک به ۱،۸ میلیون نفر می باشد. اتریش به واسطه ی اقتصاد قوی و تولید ناخالص داخلی نسبتا بالا، به کشوری ثروتمند با سطح زندگی و رفاهی بالا در جهان تبدیل شده است. اتریش عضو اتحادیه ی اروپا و عضو معاهده ی شینگن نیز می باشد. واحد ارزی این کشو یورو و دین اکثریت مردم در اتریش مسیحیت می باشد. اتریش از ۹ ایالت تشکیل شده است که عبارتند از: وین، بورگن لند، سالزبورگ، استایرا، اتریش فوقانی، اتریش پایین، وراربرگ، کارینتیا و تیرول. در ادامه با ما همراه باشید.

مقالات پیشنهادی:

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

ویزای جستجوی کار Job Seeker آلمان

پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش - ویزای اتریش - پاسپورت اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت و اقامت در اتریش

مقاله مرتبط

روشهای مهاجرت به اتریش
وکیل مهاجرت در اتریش
بهترین شهر جهان برای کار و زندگی
شهرهای اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و ویزای کاری اتریش

به صورت کلی ویزا های کار به دو دسته تقسیم می شود.

 ۱-ویزای جستجوی کار (job seeker)

۲-ویزای (job offer) یا پیشنهاد کاری

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش

به آن دسته از افرادی که شرایط مورد نظر دولت اتریش را داشته باشند تعلق می گیرد. این پارامتر ها عبارتند از:

 ۱-سن ( سن متقاضی باید در بازه ی سنی بین ۲۴ سال تا ۴۰ سال باشد)

۲-مدرک تحصیلی دانشگاهی ( حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش لیسانس است)

۳-سابقه ی کار (سابقه ی کار باید حداقل ۳ سال و باید مرتبط با مدرک تحصیلی باشد.)

۴-مدرک زبان ( مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش IELTS با نمره ی ۶ و یا موردک B2 آلمانی می باشد.)

این ویزا بر اساس PBS (Point Base System) می باشد. یعنی شخص باید امتیازات لازم را برای اخذ این ویزا به دست آورد تا واجد الشرایط اخذ آن گردد. متقاضیان باید از ۱۰۰ امتیاز موجود ۷۰ امتیاز را به دست بیاورند تا مجاز به اخذ ویزای جستجوی کار job seeker)) اتریش گردند. با داشتن این شرایط، دولت اتریش ویزای ۶ ماهه ای را برای شخص متقاضی صادر می کند که شانس خود را برای پیدا کردن کار در این کشور امتحان کند و در صورت پیدا کردن کار نوع اقامت شخص به اقامت کاری تغییر پیدا می کند. اما متقاضی در صورت پیدا نکردن شغل مرتبط با رشته اش، باید خاک کشور اتریش را ترک کند و دوباره برای این ویزا درخواست دهد. اگر متقاضی امتیازات لازم را به دست آورد اما ویزای وی صادر نشد امکان اعتراض به نظر آفیسر وجود دارد و می توان طرح دعوی کند و دادگاه به این موضوع رسیدگی می نماید.

 در جدول زیر نحوه ی امتیاز دهی برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش را مشاهده می کنید:

جدول امتیازبندی برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش

ویزای (job offer) یا پیشنهاد کاری اتریش

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که از سوی شرکت یا موسسه ای بین المللی و یا کارفرمایی که مورد تایید کشور اتریش باشد، نامه ی دعوت به همکاری دریافت کرده اند. در این ویزا برای دعوت به کار شخص خارجی، آن موسسه یا کارفرما یا شرکت، باید نیاز به نیروی کار خود را در کشور اتریش به مدت ۳ ماه آگهی کند در صورت عدم وجود نیروی مورد نیاز باید ۳ ماه دیگر این آگهی در اتحادیه ی اروپا قرار گیرد که اگر کسی با مشخصات شخص خواسته شده وجود دارد به استخدام در خواهد آمد. در صورت نبود نیروی مورد نیاز پس از آگهی در اتریش و اتحادیه اروپا، کارفرمای اتریشی می تواند برای جذب نیروی خارجی اقدام کند. نوع اقامتی که از طریق کار در اتریش به دست می آید اقامتی ۲ ساله است و کارت اقامت قرمز سفید قرمز نام دارد که بعدا می تواند به بلوکارت یا کارت آبی نیز منجر شود.

در جدل زیر نحوه ی امتیاز دهی برای ویزای پیشنهاد کاری (Job offer) اتریش را مشاهده می کنید:

جدول امتیاز دهی برای ویزای پیشنهاد کاری (Job offer) اتریش

مقاله ی پیشنهادی: ویزای اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

همانطور که در بالا گفته شد برای اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز است که در زیر به آنها می پردازیم:

 • ارائه گذر نامه ی معتبر و دارای انقضا
 • ارائه ی اسنادی مبنی بر کسب امتیازات لازم برای ویزای جستجوی کار اتریش متقاضی
 • بیمه ی مسافرتی معتبر که تمامی خطرات را پوشش می دهد.
 • مدارک هویتی متقاضی به صورت ترجمه شده
 • عکس پاسپورتی ( در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد)
 • نامه ی رزرو هتل محل اقامت و یا اثبات مکان زندگی در اتریش در طول مدت ویزا
 • پرینت بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز زندگی در مدت حضور در اتریش

 

برای نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز برای مدت زمان حضور در اتریش باید این نکته را یادآور شد که از ۳ ماه قبل باید این مبلغ در حساب بانکی متقاضی باشد و در طول این ۳ ماه از این مبلغ کسر نشود. خواننده گرامی! مقاله ویزای جاب سیکر اتریش توسط کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده و به انتشار رسیده است؛ بدینوسیله خاطر نشان می شود که هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

تحصیل مهندسی در اتریش
ویزای کار اتریش
هزینه های زندگی در اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و نرخ بیکاری در اتریش

کشور اتریش، به واسطه ی داشتن اقتصادی قوی و فعال و حضور در قاره ی اروپا تبدیل به یکی از کشور های ثروتمند جهان شده است. وجود صنایع مختلف در این کشور، کارخانجات مختلف، صادرات قوی و… سبب شده است که نرخ بیکاری این کشور بسیار پایین باشد. در بررسی های انجام شده، نرخ بیکاری کشور اتریش در ۱ سال گذشته بین ۶ الی ۹ درصد بوده است که این عدد نرخ بیکاری بسیار کمی به حساب می آید. در مقایسه با کشور های دیگر اتحادیه اروپا مانند فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، که بحران بیکاری بسیاری را تجربه می کنند، اتریش نرخ بیکاری بسیار کمی دارد که همین امر سبب مهاجرت افراد از کشور های دیگر به اتریش شده است. اتریش با فراهم کردن زمینه ی جذب نیروی کار متخصص از همه ی کشور ها، نیرو های کار ماهری را به کشور خود جذب کرده است اما همانطور که گفته شد برای اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش نیاز به کسب امتیاز است تا مجاز به ورود به این کشور شوید. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش در چند سال اخیر را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ بیکاری اتریش در ماههای سال 2019

نمودار نرخ بیکاری اتریش در مقایسه با کشورهای آلمان و بلژیک در بحث اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

محصول ویدئویی آموزش فوق فشرده زبان آلمانی

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ اتریش

از مهم ترین قسمت های مهاجرت از طریق ویزای جاب سیکر اتریش اطلاع از رشته ها و زمینه های کاری مورد نیاز این کشور است. شخص متقاضی این نکته را باید بداند که آیا رشته و مهارت او مورد نیاز (Shortage Occuoation) برای کشور اتریش می باشد؟ اگر متقاضی ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت کند اما کار مرتبط با رشته و مهارت خود را در مدت زمان ۶ ماهه پیدا نکند باید کشور اتریش را ترک کند. پس دانستن رشته ها و تخصص های مورد نیاز کشور اتریش مبحثی بسیار مهم است. اتریش برای اطلاع متقاضیان از تخصصهای مورد نیاز خود لیستی تحت عنوان مشاغل موردنیاز ارائه می دهد. برخی از عناوین شغلی مورد نیاز کشور اتریش عبارتند از:

 • مهندسین مکانیک
 • مهندسین برق ( تمامی رشته های مرتبط با برق)
 • مهندسین رشته ی IT ( تمامی رشته های مرتبط)
 • مهندسین رشته ی کامپیوتر
 • رشته های مرتبط با تجارت( بیزنس )
 • مهندسین رشته شیمی ( تمام رشته های مرتبط )
 • رشته ی بهداشت عمومی
 • مددکاران اجتماعی
 • مهندسین رشته ی ساخت و تولید

این رشته ها بازار کار بسیار مناسبی در کشور اتریش دارند و مقاضیان این رشته ها با داشتن دیگر شرایط خواسته شده از سوی دولت اتریش، می توانند برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش درخواست دهند. برای آگاهی کامل از لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش می توانید به مقاله « کار در اتریش و لیست مشاغل مورد نیاز آن » رجوع بفرمایید.

پرچم اتریش - سمبل اتریش - نقشه اتریش - مهاجرت به اتریش مه

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دلایل انتخاب کشور اتریش

مهاجرت به اتریش - اخذ اقامت اتریش - پاسپورت اتریش - ویزای اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و میزان حقوق در اتریش

در این قسمت میزان حقوق دریافتی افراد با مشاغل مختلف در اتریش مورد بررسی قرار می گیرد. میزان دریافتی حقوق افراد شاغل در اتریش به نسبت به نوع کار و شغل آنها متفاوت است. در جدول زیر میزان حقوق بعضی عناوین شغلی در کشور اتریش را مشاهده می کنید.

حقوق و درآمد برخی از مشاغل مهم در اتریش

حقوق های دریافتی در شهر های مختلف کشور اتریش متفاوت است در جدول زیر میانگین حقوق های دریافتی افراد شاغل در شهر های مختلف اتریش را مشاهده می کنید:

جدول حقوق های دریافتی در شهر های مختلف کشور اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و نحوه کاریابی در اتریش

متقاضیان اخذ اقامت اتریش از طریق کار باید به این موضوع آگاهی داشته باشند که برای جذب شدن به بازار کار و پیدا کردن شغل مناسب در اتریش باید سطح زبان انگلیسی و آلمانی خوبی داشته باشند تا بتوانند با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند. افرادی وجود داشته اند که علی رغم داشتن سابقه ی کاری خوب و تسلط کافی بر تخصص مورد نیاز، سطح زبان مناسبی جهت برقراری ارتباط با کارفرمایان نداشتند که همین امر موجب پیدا نکردن کار در مدت زمان مقرر شده است و مجبور به ترک کشور اتریش شده اند. لذا دانستن زبان آلمانی که زبان رسمی اتریش است می تواند کمک بسیاری به متقاضیان ویزای جاب سیکر اتریش بکند. افراد متقاضی قبل از ورود به اتریش می توانند با جستجوی موسسات کاریابی در اتریش و ارسال سابقه ی کاری خود به این موسسات برای پیدا کردن کار اقدام کنند. این موسسات رزومه ی فرد متقاضی را به شرکت ها و موسساتی که مرتبط به کارهایی که متقاضی در آنها فعالیت دارد و نیاز به نیروی کار متخصص دارند ارسال می کنند. در صورت پذیرفتن شخص و استخدام وی به عنوان نیرو، آن موسسه ی کار یابی به عنوان دست مزد، درصدی از حقوق ماه اول و یا دوم فرد را از او طلب می نماید. شایان ذکر است که جست جوی کار از ایران و ارسال مدارک و سوابق برای موسسات کاریابی در اتریش می تواند در وقت بسیار صرفه جویی کند.

مهاجرت کاری به خارج از کشور ـ کاریابی در خارج از کشور ـ ویزای کار ـ اخذ پاسپورت از طریق کار در کشور های خارجی

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و مؤسسات کاریابی در اتریش

ویزای کار اتریش برای متقاضیان کار در این کشور همانگونه که در بالا گفته شد، از ۲ راه قابل دست یابی است. راه اول اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش است و راه دوم داشتن پیشنهاد شغلی (job offer) از کارفرمای معتبر. در هر دوی این روش ها متقاضی نیاز به کارفرمایی دارد که برای او نامه ی دعوت به کار صادر نماید. همانطور که گفته شد در این زمینه موسساتی وجود دارند که شخص متقاضی باید رزومه ی خود را برای آن موسسه ارسال کند تا از طریق این موسسات شغل مورد نیاز آنها پیدا شود. موسسات و سایت هایی که برای انجام این کار فعالیت می کنند بسیار هستند اما تعدادی از آنها را برای شما آورده ایم:

۱-europa.eu

۲-xpatjobs

۳-stepstone.at

۴- austria.xpatjobs.com

روزنامه هایی نیز وجود دارند که بخش های کاریابی و مشاغل مورد نیاز در اتریش در آنها به چاپ می رسد. تعدادی از این روزنامه ها عبارتند از:

۱-krone

۲-nachrichten

۳-diepresse

۴-derstandard

نحوه کاریابی در کشور های خارجی

کاریابی در اتریش
سایتهای کاریابی در اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و بررسی ویزای همراه

برای اخذ ویزای جاب سیکر اتریش این نکته را باید یادآور شد که هنگام اخذ این ویزا تنها شخص اصلی می تواند به اتریش سفر کند و امکان بردن همراه در بدو ورود به اتریش نیست اما در طول این ۶ ماه اگر شخص شغلی را پیدا کرد می تواند برای همسر فرزندان درخواست الحاق خانواده را به اداره ی مهاجرت بدهد. در علم مهاجرت، منظور از همراه همسر بالای ۲۱ سال و فرزندان تا ۱۸ سال است. اما در ویزای (job offer) یا پیشنهاد کار، متقاضی از همان ابتدا می تواند با همسر و فرزندان خود به خاک اتریش وارد شود. هم در ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و هم در ویزای پیشنهاد کاری یا ویزای جاب آفر اتریش ، به خانواده ها اعم از همسر و فرزندان ویزای قرمز سفید قرمز (plus) پلاس تعلق می گیرد. مقاله ای تحت عنوان « ویزای همراه اتریش » می تواند شما را به صورت جامع تری در این خصوص راهنمایی نماید.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای همراه اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اتریش

کلیه ی متقاضیانی که از طریق ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و یا ویزای پیشنهاد کاری اتریش وارد این کشور می شوند، پس از مشغول شدن به کار، اقامت آنها به اقامت کاری تبدیل می شود. اقامت کاری بهترین نوع اقامت می باشد که در اتریش بعد از ۵ سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات به آنها اقامت دائم اتریش داده می شود که میتوانند بعد از ۱ سال داشتن اقامت دائم اتریش می توانند برای تابعیت و شهروندی این کشور درخواست دهند و پاسپورت اتریش را اخذ نمایند. پاسپورت کشور اتریش از قدرتمند ترین پاسپورت های حال حاضر در جهان است که با داشتن آن امکان سفر به ۱۳۵ کشور جهان بدون نیاز به ویزا برای دارنده آن میسر است. اقامت قرمز سفید قرمز بهترین نوع اقامت در اروپا به شمار می رود که دارندگان این نوع از اقامت با داشتن این کارت می توانند با نشان دادن در آمد سالیانه که از سوی دولت اتریش مشخص می شود برای Blue card اقدام کنند که این کارت به دارنده آن اجازه می دهد که در کل اتحادیه اروپا اجازه ی کار کردن داشته باشد.

مشکلات زندگی در اتریش
مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار
کار در آلمان برای ایرانیان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد زیبایی های اتریش

پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش
ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و سخن پایانی

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش تمامی مراحل اخذ ویزا، شرایط مورد نیاز، مدارک و سایر نکات مرتبط به این نوع از ویزا را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش در حال حاضر ویزای بسیار محبوب و مورد تقاضایی است که افرادی که تخصص لازم در زمینه های مورد نیاز کشور اتریش را دارند با داشتن سایر شرایط می توانند برای این ویزا درخواست دهند. شرایط اصلی برای اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش داشتن سن مناسب بین ۲۴ سال تا ۴۰ سال، مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل لیسانس و داشتن سابقه ی کار مرتبط حداقل ۳ ساله و مدرک زبان آیلتس یا مدرک B2 زبان آلمانی نیز از دیگر شرایط اصلی می باشد. موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور با داشتن سالها تجربه در زمینه ی مهاجرت های کاری اعم از ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش ویزای جستجوی کار آلمان، ویزا های تحصیلی و سرمایه گذاری در بهترین کشور های جهان می تواند زمینه ساز مهاجرتی بی دردسر و مطمئن را برای شما باشد. شما می توانید در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را مبنی بر ویزای کار کشور اتریش مطرح کنید تا در کمترین زمان پاسخ سوالات شما عزیزان داده شود. همچنین می توانید با تماس با مجموعه به مشاورین تلفنی وصل شوید و اطلاعات خود را در زمینه ی راه های مهاجرت به صورت رایگان دریافت کنید. راه های دیگر ارتباط با موسسه حقوقی ملک پور فضای مجازی و وب سایت های موسسه می باشند که در وب سایت های ما می توانید مقالات معتبر در مورد راه های مهاجرت به سایر کشور ها را نیز مطالعه بفرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید
  سن ۳۰ سال و نزدیک به ۵٫۵ سال کار مرتبط با رشته در ساختمان مرکزی یک اداره دولتی هستم. رشته برق مخابرات در لیسانس و مهندسی فناوری ماهواره در ارشد هستم از علم و صنعت. دارای دو توصیه نامه از دانشگاه شریف و احتمالا یک توصیه نامه از دانشگاه های سوئد در یکی دو ماه آینده باشم. مجردم و حدود نزدیک ۱۰۰ میلیون نقد در یک حساب دارم. به نظر شما احتمال ویزای من چقدر هستش؟ من امتیازم ۷۰ بود و حداقل سفارت ۶۵٫ بعدش شما می توانید برای ما مطابق رزومه کارپیدا کنید؟ نحوه آن؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز با توجه به رزومه شما و امتیازاتی که کسب می نمایید امکان صدور ویزای جاب سیکر برای شما بالاست
   در خصوص کاریابی نیز در حال حاضر موسسه حقوقی ملکپور خدماتی ندارد

   پاسخ
 2. arian گفته:

  درود
  لیسانس پرستاری از دانشگاه آزاد دارم
  دو سال سابقه کار دارم
  ۲۹ ساله و مجرد هستم
  مدرک زبان ielts 5 دارم
  در حد صد میلیون هم استطاعت مالی دارم
  بهترین پیشنهاد شما برای من چی هستش؟
  با سپاس

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   با توجه به سن و رشته تحصیلی تان می توانید برای دوره زبان سوئد اقدام کنید اما با توجه به نرخ ارز قطعا نیاز به افزایش سرمایه خواهید داشت.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام
  آیا مدرک عمران گرایش سازه جز شغل های مورد نیاز هست؟ همچنین بین مدرک لیسانس و فوق لیسانس تفاوتی در امتیاز گیری وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز عموما رشته های مهندسی از جمله مشاغل مورد نیاز در اتریش می باشد .
   درسیستم امتیاز بندی لیسانس و فوق لیسانس هر دو امتیاز یکسانی دارند .

   پاسخ
 4. محمدرضا موسی زاده گفته:

  سلام وقتتون بهیر
  ممنون از مقاله خوبتون. من ۴۰ سالمه و مهندسی مکانیک خوندم. بنظرتون چقدر برای ویزای جاب سیکر شانس دارم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز رشته تحصیلی شما بسیار عالی و دارای بازار کار خوب در کشوری نظیر آلمان و اتریش هست ولی در نظر داشته باشید که با توجه به وقت طولانی سفارت آلمان و انریش در ایران سن شما برای ویزا ایجاد ریسک خواهد کرد.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز اقدام برای ویزای جاب سیکر اتریش با مدرک کارشناسی ناپیوسته با ریسک بسیار بالائی همراه هست .

   پاسخ
 5. samira گفته:

  با سلام و عرض ادب ممنونم از مقاله مفید و جامعتون . یک سوال داشتم برای ویزای جاب سیکر اتریش آیا مدرک تحصیلیمون اگه به صورت ناپیوسته باشه یعنی کاردانی به کارشناسی داشته باشیم مورد قبول دولت اتریش هست ؟ و اینکه از دانشگاه ازاد باشه هم مورد تایید هست ؟ ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز در خصوص مدارک کاشناسی نا پیوسته دولت اتریش سخت گیرانه عمل می کند . برای اخذ ویزای جاب سیکر مدرک آزاد مانند مدرک دولتی امتیاز خواهد داشت.

   پاسخ
 6. فرزاد گفته:

  سلام. خسته نباشید. بنده مهندسی مکانیک خوندم و ۸ سال سابقه کار مرتبط دارم بارشته تحصیلیم، زبان آلمانی رو نمیدونم اما انگلیسی در حد آیلتس ۵ هستم و ۳۶ سال هم سن دارم میخواستم بینم با توجه به این شرایط می تونم اقدام کنم برای ویزای جستجوی کار اتریش و شانس من چقدر است برای پیدا کردن کار؟ ممنون از راهنمایی شما و سایت کاملتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز رشته تحصیلی شما از رشته های پر نیاز و دارای بازار کار بسیار خوب در کشور اتریش هست . از انجا که برای اخذ ویزای جاب سیکر و استخدام در کشور اتریش سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و هم چنین مدرک زبان در یک سیستم امتیاز بندی محاسبه می شوند شما با توجه به سرایطی که فرمودید امتیازات لازم را کسب خواهید کرد و شانس شما برای اخذ این ویزا بسیار بالاست .

   پاسخ
 7. حسین گفته:

  سلام. مقاله ی بسیار خوبی بود ممنونم ازبابت ارائه ی این نکات. سوالی که من دارم اینه که وقت ها سفارت کشور های اتریش و الان به دلیل تقاضای زیاد خیلی طولانی شده. راه سریع تر برای رسیدن به اتریش چی میتونه باشه؟ من معماری خوندم ۲۷ ساله هستم و لیسانس دارم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز روش تحصیلی می تواند بهترین پایگزین برای ویزای جست و جوی کار باشد . شما می توانید با اخذ پذیرش در مقطع مستر و یا دوره های زبان در کشور اتریش هم سریعتر ویزای اتریش را اخذ می نماید و هم فرصت کاریابی بیشتری را دارید . دور ه های زبان مجارستان نیز با توجه به هزینه بسیار پائین تحصیل و زندگی در این کشور و هم به دلیل نزدیکی به اتریش می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد .

   پاسخ
 8. sahar گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من ۳۰ ساله هستم لیسانس مهندسی برق دارم ولی حرفه و فعالیتم در زمینه ساختمان بوده. سطح زبان انگلیسیم عالیه ولی مدرک آیلتس ندارم. آیا میتونم با جاب سیکر وارد بشم و در زمینه ساختما به کار مشغول بشم و اقامت کاری بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای تبدیل ویزای جاب سیکر به اقامت کاری شما می بایست قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی تان که همان مهندسی برق هست ارائه نمائید.

   پاسخ
 9. R Dpr گفته:

  سلام و عرض احترام،
  سپاس از مقاله خوب و مفیدتون. رشته من زیست شناسی هست آیا می تونم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم؟ و آیا با ۳۸ سال سن شانس من برای اخذ این ویزا خوب هست یا نه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز معمولا رشته های فنی و مهندسی و یا کشاورزی با توجه به بازار کار خوبی که در این کشور دارند با ویزای جاب سیکر امکان یافتن کار دارند و شما نیاز به فرصت بیشتری بیش از ۶ ماه خواهید داشت ضمن اینکه امتیازات شما برای اخذ ویزای جاب سیکر کافی نمی باشد.پیشنهاد میگردد از طریق تحصیلی در مقطع ارشد و یا دوره های زبان انگلیسی در اتریش شانس و فرصت کاریابی را چندین برابر افزایش دهید.

   پاسخ