ویزای عمان و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای عمان

ویزای عمان ، انواع ویزای این کشور و همین طور شرایط اخذ تمامی انواع ویزای عمان جهت اقامت قانونی در عمان در این مقاله به طور کاملا تخصصی و علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. انواع ویزای عمان کدام اند؟ چه مدارک و شرایطی برای دریافت انواع ویزای کشور عمان مورد نیاز خواهد بود؟ آیا ایرانیان برای سفر به عمان نیاز به ویزای این کشور دارند؟ در ادامه به این پرسش ها و دیگر سوالات شما در باب شرایط اخذ انواع ویزای کشور عمان پاسخ خواهیم داد. عمان کشوری در شبه جزیره عربستان می باشد و در جنوب ایران قرار دارد. شرایط اخذ ویزای عمان همواره برای بسیاری از عزیزان مورد سوال بوده است و به این خاطر این مقاله به نگارش رسیده است. جهت مهاجرت به این کشور روش های زیادی وجود دارد. امید است این مقاله که در باب بررسی شرایط اخذ انواع ویزای عمان نگارش شده گامی بلند در راستای بالا بردن سطح اطلاعات و دانش شما بردارد. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود جهت مهاجرت، با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس برقرار کرده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. هم چنین این امکان نیز برای شما سروران گرامی مهیا شده که در صورت هرگونه ابهامی در بخش پرسش و پاسخ مهاجرت همین سایت، سوالات خود را در هر ساعتی از شبانه روز مطرح نموده و پاسخ آن ها را دریافت نمایید. در ادامه به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

ویزای عمان
 • ویزای عمان و شرایط عمومی
 • ویزای عمان و انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی عمان
 • ویزای کاری عمان
 • ویزای درمانی عمان
 • ویزاهای بلند مدت عمان
 • ویزاهای دیگر عمان
 • ویزای عمان و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای عمان و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای عمان و وقت سفارت ویزای عمان
 • ویزای عمان و توصیه های مهم
 • ویزای عمان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای عمان و شرایط عمومی

اگر قصد دریافت ویزای عمان و سفر به این کشور را دارید، خوب است ابتدای امر در مورد این کشور بیشتر بدانید. کشور عمان که با نام رسمی سلطان نشین عمان شناخته می شود، کشوری با حکومت پادشاهی است و در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد. عمان مساحتی در حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع را در برگرفته و جمعیتی بالغ بر ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. پایتخت و بزرگترین شهر آن مسقط بوده و زبان رسمی مردم این کشور عربی و دین رسمی آن نیز اسلام می باشد. واحد پول این کشور ریال عمان است.

ویزای عمان ـ مهاجرت به عمان ـ کار در عمان ـ ویزای توریستی عمان

این کشور از شمال به تنگه هرمز، جنوب به یمن، از سمت غرب به دو کشور عربستان سعودی و امارات محدود شده و از سمت شرق نیز به دریای عرب محدود می گردد. اعظم مناطق کشور عمان را بیابان ها در بر گرفته است و آب و هوای آن نیز گرم و خشک و در مناطق ساحلی آن شرجی می باشد.

مهاجرت به عمان ـ عمان بر روی نقشه ـ عمان کجاست؟

اقتصاد کشور عمان به شدت به درآمد حاصل از فروش گاز طبیعی و نفت وابسته است و هر گونه کاهش یا افزایش قیمتی در این زمینه، بر اقتصاد عمان تاثیر گذار خواهد بود. در ادامه نمودار تولید ناخالص ملی را بر حسب میلیارد دلار آمریکا مشاهده می کنید:

نمودار تولید ناخالص ملی عمان بر حسب میلیارد دلار آمریکا

پاسپورت عمان از لحاظ اعتبار در آگوست ۲۰۱۹، رتبه ۵۲ جهان را از آن خود کرده و دارندگان پاسپورت عمان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به ۴۱ کشور سفر نمایند، برای سفر به ۴۳ کشور در هنگام ورود می بایست درخواست ویزا دهند و برای ورود به ۱۱۴ کشور دیگر می بایست از ابتدا درخواست ویزا نمایند. لازم به ذکر می باشد که ایرانیان با در دست داشتن پاسپورت ایرانی می توانند از طریق ویزای الکترونیکی به عمان سفر کرده و تا ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند.

در زیر جایگاه پاسپورت عمان را در کنار پاسپورت کشور قزاقستان مشاهده می فرمایید:

میزان اعتبار پاسپورت عمان ـ رنکینگ پاسپو ت عمان

نقشه عمان ـ پرچم عمان ـ مهاجرت به عمان ـ ویزای عمان

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط مهاجرت به عمان

توضیحاتی در خصوص کار در عمان و شرایط آن برای پزشکان و پرستاران و دیگر تخصصها

محیط شهری مسقط عمان و توضیحات بیشتر

فرهنگ شهری و نحوه رانندگی در مسقط

فرودگاه عمان و مقایسه آن با دیگر فرودگاههای کشورهای عربی

فایل ویدئویی میزان رضایت مردم عمان از حکومت و نحوه اخذ تابعیت عمان

فایل ویدئویی مسیر داخلی شهر مسقط تا فرودگاه و مقایسه آن با کشورهای اروپایی

فایل ویدئویی شرایط عمومی و توصیف کشور عمان

فایل ویدئویی خیابان های مسقط و مقایسه آنها با محیط شهری در امارات

فایل ویدئویی پرواز First Class عمان به قطر

فایل ویدئویی مهاجرت به عمان یا کشورهای تاپ غربی

فایل ویدئویی نگاه درست واقع بینانه و علمی مهاجرت به عمان

ویزای عمان و انواع ویزا

همان طور که قبل تر گفته شد جهت سفر به عمان باید بعد از تعیین نوع مهاجرت نسبت به دریافت ویزای عمان اقدام نمایید. ویزاهای متعددی به منظور ورود به عمان صادر می گردد که با توجه به شرایط میبایست ویزای مورد نظر خود را درخواست کنید. به طور کلی ویزاها بر اساس مدت زمان قابل اقامت به دو دسته ویزاهای بلند مدت و ویزاهای کوتاه مدت تقسیم می شوند و بر اساس تعداد مجاز ورود نیز به سه دسته ویزاهای یکبار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم بندی می گردند.

ویزاهای عمان عبارت هستند از:

 • ویزای کاری
 • ویزای کاری پیمانکاری
 • ویزای اقامت خانواده / الحاق به خانواده
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای اقامت سرمایه گذاری
 • ویزای اکسپرس
 • ویزای ورود چندگانه
 • ویزای بازدید رسمی
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای ترانزیت جاده ای
 • ویزای توریستی
 • ویزای اعضا و خدمه کشتی ها
 • ویزای تحقیقات علمی
 • ویزای مشترک با قطر

ویزا ـ انواع ویزا ـ استیکر ویزا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد اقامت و تابعیت در کشور های عربی

ویزای تحصیلی عمان

تحصیل در عمان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد. لازمه تحصیل در عمان، اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. برای اخذ ویزای عمان از این طریق باید پذیرش تحصیلی داشته باشید. مقاطع مختلف تحصیلی به زبان انگلیسی و عربی نیز ارائه می گردند. دوره های کارشناسی در عمان عموما چهار ساله می باشند و در رشته های مختلفی نیز ارائه می شوند. برای اخذ پذیرش در این مقطع برای اکثر دانشگاه ها باید مدرک آیلتس ۶ داشته باشید.

شما می توانید در مقطع کارشناسی ارشد در عمان تحصیل نمایید. این دوره ها عموما ۲ ساله بوده و حداقل آیلتس مورد نیاز ۶٫۵ می باشد. جهت تحصیل در این مقطع در کشور عمان می توانید در رشته های علوم کامپیوتر و IT، مدیریت و کسب و کار، هنر و معماری، مهندسی و … شرکت نمایید.

تحصیل در عمان ـ تحصیل در کشور های عربی ـ تحصیل در خارج از کشور ـ ویزای تحصیلی عمان

برای تحصیل در مقطع دکتری در عمان نیازمند داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما هستید. داشتن مقالات ISI و مدرک زبان آیلتس ۷ نیز از جمله مواردی است که برای اخذ پذیرش در این مقطع به آن ها نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که دانشجویان اجازه کار در حین دوران دانشجویی در کشور عمان را ندارند.

در ادامه لیست ده دانشگاه برتر عمان را مشاهده می نمایید:

لیست ده دانشگاه برتر عمان ـ برترین دانشگاههای عمان

لینک مقاله پیشنهادی : شرایط تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی عمان

تحصیل در عمان

ویزای کاری عمان

یکی از انواع ویزای عمان ویزای کاری این کشور می باشد. شما جهت کار در این کشور باید قبل از ورود به کشور عمان ویزای کاری یا Employment Visa دریافت نمایید. جهت این امر باید یک اسپانسر یا کارفرمایی از کشور عمان با قبول مسئولیت های مربوط به شما، یک نامه پیشنهاد شغلی یا Job Offer برایتان بفرستد و شما را در این کشور دعوت به کار نماید. حامی مالی یا کارفرما باید فردی از اتباع کشور عمان بوده و مجوزهای لازم جهت استخدام نیروی خارجی را داشته باشد و مسئولیت درستی اطلاعات مندرج در فرم درخواست ویزا را پذیرفته باشد. حداقل و حداکثر سن متقاضی کار در عمان ۲۱ تا ۶۰ سال می باشد. جنسیت وی باید همان جنسیت ثبت شده در فرم مجوز کار بوده و شغلی که جهت اخذ ویزا درخواست شده است، می بایست همان شغلی باشد که شخص برای آن اجازه کار دریافت نموده است.

کار در عمان ـ ویزای کار عمان ـ کار در کشور های عربی ـ‌ مهاجرت کاری به عمان

اگر قصد مهاجرت کاری به عمان را دارید بهتر است بدانید که مدارک زیر را جهت دریافت ویزای عمان از نوع کاری نیاز خواهید داشت:

 • ارسال فرم الکترونیکی درخواست ویزا از طریق وب سایت که توسط کارفرما یا حامی مالی شما امضا و تایید شده باشد و برای اتباع عرب، به زبان انگلیسی و برای اتباع غیر عرب، به زبان عربی تایپ شده باشد.
 • ۲ عدد عکس ۶*۴ پرسنلی
 • کپی پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • جواز کار اصلی که توسط وزارت نیروی انسانی صادر شده باشد و کپی آن
 • در صورتی که درخواست از شخصی به جز اسپانسر یا قیم و کفیل باشد، نماینده باید شخصی عمانی بوده و دارای مجوز کتبی صادر شده از اداره کل پاسپورت و اقامت عمان باشد.
 • گواهی پزشکی و سلامت

در ادامه نمودار نرخ بیکاری کشور عمان را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ بیکاری کشور عمان

از ویژگی های این نوع ویزای عمان:

 • مدت زمان اعتبار آن از تاریخ صدور ۳ ماه بوده و قابلیت تمدید و چند بار ورود را نیز دارد.
 • هزینه صدور ویزا ۲۰ ریال عمانی می باشد.
 • جریمه دیرکرد در تمدید ویزای عمان ۵۰ ریال عمانی برای هر ماه می باشد.

همان گونه که گفته شد برای کار در عمان می بایست در زمینه شغل های مورد نیاز این کشور تخصصی داشته باشید و هم چنین به  زبان انگلیسی نیز مسلط باشید. در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز عمان را در سال  مشاهده می فرمایید.

جدول لیست مشاغل مورد نیاز عمان

اگر قصد دارید با هدف کار اقدام به مهاجرت کنید و کشور مقصد خود را هنوز انتخاب نکرده اید، توصیه ما مقایسه ویزای کار عمان و اروپا و شرایط زندگی در عمان و سایر کشورهاست.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مقایسه کار در عمان یا اروپا

ویزای درمانی عمان

ویزای درمانی نوعی از ویزا می باشد که جهت ادامه روند درمان افراد در کشور دوم صادر می گردد. برای اخذ ویزای درمانی، فرد باید این نکته را ثابت کند که امکان ادامه روند درمان وی در کشور مبدا وجود ندارد و وی نیاز دارد که برای درمان بیماری خود از امکانات بیمارستانی کشور مقصد بهره مند شود. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید جهت ادامه درمان خود به کشور عمان سفر کنید و ویزای عمان دریافت نمایید می توانید تنها با پرداخت مبلغی در فرودگاه اجازه ورود به خاک این کشور را به مدت ۳۰ روز داشته باشید. حتی می توانید ویزای عمان را از طریق الکترونیکی یا همان eVisa  نیز دریافت نمایید.

ویزای درمانی ـ درمان در خارج از کشور ـ ویزای پزشکی ـ معالجه و درمان در خارج از کشور

ویزاهای بلند مدت عمان

به ویزاهای با مدت اعتبار بالاتر از ۹۰ روز، ویزای بلند مدت گفته می شود. اگر قصد اقامت بالای ۳ ماه در عمان را دارید، می توانید برای دریافت ویزاهای بلند مدت، درخواست خود را ارائه نمایید. از جمله ویزاهای بلند مدت می توان به ویزای تحصیلی اشاره کرد. در ادامه به بررسی تمامی ویزاهای بلند مدت عمان می پردازیم.

پرچم عمان ـ ویزای عمان ـ مهاجرت به عمان ـ کار در عمان

 • ویزای اقامت تحصیلی: ویزای تحصیلی عمان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور صادر می گردد. شخص با داشتن نامه پذیرش و پیش از ورود به خاک این کشور می تواند جهت اخذ این نوع از ویزای عمان اقدام نماید. مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه از تاریخ صدور آن بوده و مدت مجاز اقامت در عمان با این نوع ویزای عمان یک تا دو سال از تاریخ ورود می باشد. با در دست داشتن نامه ای از دانشگاه یا کالج مورد نظر می توانید این ویزا را تمدید نمایید. ویزای تحصیلی عمان چند بار ورود بوده و هزینه آن ۲۰ ریال عمانی می باشد.
 • ویزای اقامت سرمایه گذاری: این ویزا به افراد خارجی که قصد سرمایه گذاری در کشور عمان را دارند، اعطا می گردد. مدت زمان اعتبار این ویزا از تاریخ صدور به مدت شش ماه بوده و پس از تایید نوع سرمایه گذاری توسط مقامات ذی ربط، ویزای عمان به مدت دو سال قابل تمدید خواهد بود. از شرایط و الزامات این ویزا، اخذ تاییدیه وزارت تجارت و صنعت برای سرمایه گذاری در این کشور است. جهت سرمایه گذاری در این کشور می توانید مقاله سرمایه گذاری در عمان را مطالعه بفرمایید.

انواع روش های سرمایه گذاری در عمان عبارت است از:

 • سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق سپرده بانکی
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه و سهام

در زیر نمودار نرخ مصادره اموال را در کشور عمان بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ مشاهده می فرمایید. در نظر داشته باشید که هر چه این عدد به سمت ۱ میل کند، امنیت سرمایه گذاری و خرید ملک در آن کشور بیشتر خواهد بود.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور عمان

 • ویزای الحاق به خانواده: این ویزا جهت الحاق همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال فرد خارجی ساکن در عمان صادر می گردد. هم چنین همسر خارجی یک مرد تبعه عمان نیز برای الحاق به همسر خود می بایست پس از تایید گواهی از طرف مقام مربوطه (وزارت کشور) که تایید کننده وضعیت ازدواج است، از طریق این نوع از ویزای عمان اقدام نماید. مدت زمان اعتبار این ویزای عمان نیز شش ماه از تاریخ صدور آن می باشد.

ویزای الحاق خانواده در کشور های عربی ـ ویزای همراه

ویزاهای دیگر عمان

همان گونه که گفتیم ویزا یا روادید مجوز ورودی است که جهت وارد شدن به کشوری صادر می گردد و شخص دارنده ویزا می تواند تا مدت زمان اعتبار ویزای عمان در این کشور اقامت داشته باشد؛ و این نکته را نیز حتما در نظر داشته باشید که برای درخواست برخی از ویزای عمان باید حتما کفیل یا قیم یا اسپانسر داشته باشید. در ادامه به بررسی چندی دیگر از انواع ویزای عمان و مدت زمان اعتبار آن ها خواهیم پرداخت.

 • ویزای اکسپرس: این ویزای عمان بر اساس درخواست یک اسپانسر محلی و بر طبق قبول مسئولیت توسط وی، برای بازرگانان، متخصصان برجسته، شرکت کننده های فستیوال ها و جشنواره ها و همایش ها صادر می گردد. مدت زمان اعتبار برای استفاده از این ویزای عمان یک ماه از تاریخ صدور می باشد و شخص با داشتن ویزا می تواند تنها سه هفته از تاریخ ورود در کشور عمان اقامت داشته باشد و این میزان قابل تمدید نمی باشد. هزینه صدور این ویزا ۳۰ ریال عمانی می باشد.
 • ویزای ورود چندگانه: برای درخواست این ویزا نیازی به اسپانسر نخواهید داشت. این ویزا جهت دیپلمات های مورد تایید دولت در کشورهای شورای خلیج فارس و شهروندان برخی دیگر از کشورها صادر می شود. مدت اعتبار این ویزا ۳ ماه از تاریخ ورود می باشد.
 • ویزای توریستی: این ویزای عمان به منظور گردشگری و اجازه ورود و اقامت در کشور صادر می گردد. مدت زمان اعتباز آن شش ماه از تاریخ صدور می باشد و شخص می تواند فقط تا سی روز در این شش ماه در کشور اقامت داشته باشد.
 • ویزای اعضا و خدمه کشتی ها: برای مسافران و خدمه های کشتی های گردشگری که در هنگام توقف در بنادر عمان از این کشور بازدید می نمایند و بر اساس اظهارنامه توسط نماینده کشتی گردشگری در عمان، صادر می شود. مدت زمان اعتبار برای اقامت یک ماهه است و تنها یکبار ورود می باشد.

ویزای عمان ـ مهاجرت به عمان ـ عمان ـ پرچم عمان

ویزای عمان و مدارک لازم برای اقدام

جهت دریافت ویزای عمان باید حتما مدارکی را از پیش تهیه کرده باشید. بسته به نوع ویزا ، تغییرات جزیی در مدارک وجود دارد اما به طور کلی برای دریافت ویزای عمان مدارک زیر را نیاز خواهید داشت:

 • عکس پرسنلی با زمینه سفید
 • کپی رنگی پاسپورت با حداقل شش ماه اعتباز تا تاریخ انقضا
 • کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان
 • تاریخ ورود و خروج شما
 • ارائه گواهی و اثبات تمکن مالی با نشان دادن پرینت حساب بانکی

پرچم عمان ـ‌ ویزای عمان ـ کار در عمان ـ مهاجرت به عمان

ویزای عمان و وکیل متخصص ویزا

در هنگام اقدام جهت اخذ ویزای عمان این نکته مهم را در نظر داشته باشید که مهاجرت و اخذ ویزا امری مهم و کاملا تخصصی می باشد. نحوه درخواست، چیدمان مدارک، شرایط لازم جهت اخذ ویزای عمان و یا هر کشور دیگری نیازمند آن است که، با فردی خبره و آگاه به امور مهاجرتی مشورت نمایید. وکیل متخصص در این زمینه با بررسی شرایط و مدارک شما، راهنمایی لازم را ارائه می نماید. برای انتخاب وکیل متخصص، حتما به پیشینه حرفه ای وی توجه نمایید. وکیل متخصص علاوه بر دانش حقوقی باید بر مسائل پیرامون و تاثیرگذار در امر مهاجرت مسلط باشد. ارتباط موثر و کارآمد وی با سایر وکلا از کشور مقصد این امکان را فراهم می آورد تا روند بررسی پرونده مطمئن تر باشد. این ارتباط موجب می گردد تا به قوانین به روز و حاکم بر کشور مد نظر آگاه باشد و چیدمان مدارک متناسب با هر روشی تنظیم گردد. موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از بهترین وکلا و همچنین ارتباط موثر و تنگاتنگ با وکلای محلی هر کشور، تجربه ی کار حرفه ای و شفاف در خصوص روش های مختلف مهاجرتی راهنمایی قابل اعتماد برای شما متقاضیان می باشد. بیش از ۱۵ سال سابقه و ویزاهای صادره موکلین نشان دهنده رزومه حرفه ای موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

وکیل مهاجرت

ویزاها و مصاحبه های موکلین

ویزای عمان و وقت سفارت ویزای عمان

همان طور که گفته شد برای اقامت های زیر ۳۰ روز در عمان می توانید با مراجعه به سایت و دریافت ویزای الکترونیکی به راحتی وارد این کشور شوید و یا در از طریق مرز هوایی و بدون نیاز به مراجعه به این کشور، ویزای توریستی دریافت نمایید.

آدرس سفارت عمان در تهران ـ سایت سفارت عمان ـ تلفن سفارت عمان ـ ایمیل سفارت عمان

ویزای عمان و توصیه های مهم

نوع ویزای عمان که قصد دریافت آن را دارید, با توجه به هدف و روش اقدام شما، متفاوت می باشد. روش های مختلفی همچون تحصیل، کار و سرمایه گذاری برای دریافت ویزای عمان وجود دارد. هر یک از این روش های ذکر شده جزییات و نکات خاص خود را دارد. با دریافت ویزای عمان ، به شما اجازه اقامت کوتاه مدت با توجه به نوع ویزا داده می شود. تبدیل اقامت کوتاه مدت به اقامت دائم و پاسپورت، پروسه طولانی می باشد. برای کار در عمان و دریافت ویزای عمان، دعوت نامه کاری نیاز است. اقامت کاری با توجه به مدت اجازه کار شما که توسط کارفرما در این کشور تعیین می شود به صورت موقت می باشد. با کار در عمان به مدت ۲۰ سال و دستیابی به شرایط ذکر شده در قانون این کشور، می توانید درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید. این مدت زمان در مقایسه با کشورهای برتر اروپایی نظیر آلمان، اتریش و حتی کانادا بسیار زیاد می باشد. شما با ۴ تا ۵ سال کار در عموم کشورهای اروپایی، می توانید اقامت دائم کسب نموده و بعد از ۶ سال تقاضای پاسپورت داشته باشید. سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان نیز جای بحث دارد. با توجه به سیاست های حاکم بر کشورهای عربی و سیستم قضایی این کشورها بهتر است سرمایه خود را به کشورهای امن از نظر سیاسی و قضایی منتقل نمایید. حتی با سرمایه گذاری در این کشور شما اقامت موقت خواهید داشت و همانند پروسه کاری، ۲۰ سال زمان لازم است تا بتوانید درخواست پاسپورت از این کشور نمایید.

توصیه مهم ـ نکته مهم

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
مهاجرت به عمان ـ ویزای عمان ـ زیبایی های عمان ـ ویزای توریستی عمان
ویزای عمان و سخن پایانی

ویزای عمان و روش های اخذ ویزای عمان در این مقاله به طور کامل و جامع مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همان گونه که گفته شد ایرانیان برای سفرهای زیر ۳۰ روز به عمان می توانند تنها با درخواست ویزای الکترونیکی و دریافت آن به این کشور وارد شوند. اگر برای اخذ اقامت و کار و تحصیل قصد مهاجرت به این کشور را دارید، حتما این نکته را مدنظر قرار دهید که اخذ اقامت دائم عمان حداقل بعد از ۲۰ سال امکان پذیر است و برای نیل به آن نیز باید هر ساله اقامت کوتاه مدت خود را تمدید نمایید. اگر دوست دارید زودتر به اقامت دائم برسید و از امکانات زندگی و کار در یک کشور پیشرفته بهره مند شوید، پیشنهاد ما انتخاب کشورهایی مانند کانادا، آلمان، سوییس، اتریش، فرانسه و… می باشد که حداکثر پس از پنج سال زندگی و پرداخت مالیات در این کشورها می توانید درخواست اقامت دائم دهید. در صورت داشتن هر گونه ابهام و سوالی در زمینه ویزای عمان می توانید در پایین همین نگارش و در قسمت دیدگاه ها نظرات و پرسش های خود را بنویسید تا کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش در کوتاه ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ دهند. هم چنین این امکان را نیز خواهید داشت که بدون محدودیت زمانی و در بخش پرسش و پاسخ مهاجرت همین سایت سوالات خود را مطرح نمایید و جواب آن ها را دریافت نمایید.

0 پاسخ