ویزای مالزی و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای مالزی

ویزای مالزی ، راهنمای اخذ انواع ویزای های کشور مالزی در مقاله ی پیش رو به صورت کاملا علمی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. روش های اخذ انواع ویزای مالزی چیست؟ انواع ویزاهای کشور مالزی به چه صورت است ؟ آیا اخذ ویزای مالزی برای افراد خارجی به راحتی امکان پذیر است؟ در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر من باب اخذ انواع ویزای کشور مالزی پاسخ داده می شود. روش های متفاوتی جهت مهاجرت در همه کشورها وجود دارد که می توان به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی اشاره کرد. یکی از الزامات ورود به هر کشور اخذ ویزا می باشد؛ در نتیجه در صورتی که قصد ورود یا مهاجرت به کشور مالزی را دارید، باید در ابتدا در جستجوی اخذ ویزای کشور مالزی باشید. در صورتی که در زمینه اخذ ویزای مالزی سوالات یا ابهاماتی داشته باشید، می توانید از طریق تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید و اطلاعات بسیار جامع و کاملی دریافت نمایید و از مشاوره های رایگان مهاجرتی بهرمند گردید. در ادامه مقاله به ارائه مباحثی در باب عناوین زیر خواهیم پرداخت :

ویزای مالزی
 • ویزای مالزی و شرایط عمومی
 • ویزای مالزی و انواع ویزا
 • ویزای مالزی از طریق تحصیل
 • ویزای مالزی از طریق کار
 • ویزای مالزی و ویزای درمانی مالزی
 • ویزای مالزی و ویزای بلند مدت مالزی
 • ویزای مالزی و ویزاهای دیگر مالزی
 • ویزای مالزی و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای مالزی و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای مالزی و وقت سفارت ویزای مالزی
 • ویزای مالزی و توصیه های مهم
 • ویزای مالزی و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای مالزی و شرایط عمومی

مالزی، شبه جزیره ای در آسیای جنوب شرقی، واقع در شمال اکواتوراست و پایتخت آن، شهر زیبای کوالالامپور می باشد. پاسپورت مالزی در رتبه نهم جهان قرار دارد و جز دوازده پاسپورت قدرتمند در جهان می باشد و از طریق آن می توان به ۱۷۹ کشور جهان بدون ویزا سفر داشت. جالب است بدانید که پاسپورت مالزی چهارمین پاسپورت معتبر آسیایی به شمار می رود. اسلام دین رسمی مردم کشور مالزی است و بیشترین درصد مردم این کشور، مسلمان هستند. زبان رسمی مردم مالزی مالاییایی است اما در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های بین المللی مالزی، تحصیل به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. هم چنین رینگیت واحد پول مالزی است. در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید تا اطلاعات بیشتری نسبت به ویزای مالزی به دست آورید.

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت مالزی

مالزی بر روی نقشه

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار و تحصیل در مالزی

مقاله مرتبط

مهاجرت به مالزی

ویزای مالزی و انواع ویزا

دولت مالزی سه نوع ویزا برای اتباع خارجی صادر می کند:

 1. ویزای تک ورودی

این ویزا برای اتباع خارجی که نیاز به اخذ ویزای مالزی به طور عمده جهت بازدید اجتماعی دارند، صادر می شود. این ویزا معمولا برای یک بار ورود و برای مدت سه ماه از تاریخ صدور ویزا معتبر است.

 1. ویزا چند بار ورود

این ویزا برای اتباع خارجی که نیاز به ویزای مالزی به طور عمده برای امور تجاری یا دولتی دارند، صادر می شود. معمولا به مدت سه ماه تا دوازده ماه از تاریخ صدور مجوز معتبر است. شهروندان هند و جمهوری خلق چین مایل به ورود به مالزی، واجد شرایط ویزای چند بار ورود هستند. اعتبار ویزای چندبار ورود مالزی یک ساله است. در هر ورود تنها می توان برای ۳۰ روز در مالزی اقامت داشت و تمدید اقامت مجاز نیست.

 • شرایط برای ویزای ورود چندگانه عبارتند از:
 1. متقاضی باید تمکن مالی کافی برای اقامت در مالزی را نشان دهد
 2. متقاضی باید بلیط برگشت معتبر داشته باشد
 3. ویزای ترانزیت

این نوع ویزا برای اتباع خارجی که نیاز به ویزا برای ورود به مالزی در سفر به کشورهای دیگر دارند، صادر می شود. شایان ذکر است که اتباع خارجی که بدون خارج شدن از محل فرودگاههای مالزی قصد ادامه سفر به مقصد بعدی ( یک کشور دیگر ) با همان پرواز را دارند، نیازی به ویزای ترانزیت ندارند.

ویزای مالزی ـ تصویری از ویزای مالزی

ویزای مالزی از طریق تحصیل

تحصیل در کشور مالزی در مقاطع مختلف مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است؛ اما متقاضیان برای تحصیل در هر یک از این مقاطع ملزم به اخذ ویزای مالزی از طریق تحصیل یا ویزای تحصیلی مالزی می باشند. تحصیل در مدارس مالزی، افراد زیر ۱۸ سال را شامل می شود و به طور کلی مدارس به دو دسته کلی بین المللی و دولتی تقسیم می شوند. تحصیل در مدارس دولتی به صورت رایگان می باشد و مختص افرادی است که به صورت قانونی در کشور مالزی اقامت دارند. تحصیل در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی و شامل هزینه بالایی است. با توجه به این هزینه بالا منطقی است که تحصیل در کشورهای پیشرفته تر مثل کانادا و انگلیس را در مقطع مدارس ترجیح داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور از همین وبسایت مراجعه نمایید. تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم داشتن دیپلم دوازده ساله و مدرک زبان انگلیسی می باشد. متقاضیانی که در جستجوی تحصیل در دانشگاه های مالزی می باشند، باید آزمون STPM  که معادل مدرک دیپلم دوازده ساله است، را بگذرانند. در مقطع لیسانس متقاضی نیاز به آیلتس ۶ دارد و تحصیل در این مقطع حدود سه تا چهار سال به طول می انجامد و فرد متقاضی اجازه ی کار کردن به صورت پاره وقت را خواهد داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم برخورداری از مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر مالزی و یا دیگر کشورها می باشد؛ تحصیل در این مقطع حدود دو سال به طول می انجامد و معمولا نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد که البته می توان دوره های زبان انگلیسی را در خود مالزی و قبل از شروع دوره تحصیلی گذراند. به همین ترتیب در این مقطع نیز اجازه کار به صورت پاره وقت را دارند. در آخر، متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا نیاز به مکاتبه کردن با اساتید دانشگاه های مالزی دارند. هم چنین رزومه ی علمی فرد متقاضی مثل مقالات علمی و مدرک زبان  و معدل بالا می تواند در اخذ پذیرش این مقطع و دریافت بورسیه تأثیر بسزایی داشته باشد. در صورتی که تمایل به اخذ ویزای مالزی جهت تحصیل را دارید، بهتر است بدانید که مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 برخی از بهترین دانشگاه های مالزی برای شما عزیزان در ادامه آورده شده است:

جدول لیست بهترین دانشگاه های مالزی

تحصیل در مالزی
تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در مالزی

ویزای مالزی از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به مالزی اخذ ویزای کاری می باشد. برای یافتن کار در این کشور نیاز به پیشنهاد شغلی از کارفرما در این کشور دارید و کارفرما نیز در صورتی به استخدام فرد خارجی می پردازد که  فردی با آن شرایط در کشور خود وجود نداشته باشد هم چنین حقوق فرد خارجی باید حداقل ۵۰۰۰ رینگت باشد تا واجد الشرایط دریافت ویزای کاری باشد.  سن نیز یکی از عوامل مهم می باشد به طوری که سن فرد نباید از ۲۳ سال کمتر باشد. ویزای مالزی برای کار به سه شکل ارائه می گردد:

جدول معرفی انواع ویزای کار مالزی

نمودار نرخ بیکاری مالزی

نمودار بالا نرخ بیکاری در کشور مالزی در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ را به خوبی نشان می دهد؛ همان گونه که مشاهده می فرمایید در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری حدود ۳٫۳ درصد بوده است که نشان می دهد کشور مالزی در شرایط مساعدی از نظر کاری نسبت به سال های قبل قرار دارد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک ویزای کاری مالزی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

ویزای کاری مالزی ـ مهاجرت به مالزی از طریق کار
کار در مالزی

ویزای مالزی و ویزای درمانی مالزی

ویزای درمانی عموما برای افرادی صادر می شود که به دلیل شرایط نامساعد پزشکی و درمانی در کشور خود، قصد ورود به کشور دیگر برای استفاده از خدمات درمانی را دارند. برای اخذ ویزای مالزی جهت درمان می توان از ویزای توریستی استفاده نمود. زیرا این کشور ویزای جداگانه ای به این عنوان ندارد اما عموما برای ورود به سایر کشورها نیاز به گواهی پزشکی و پرداخت هزینه های درمانی می باشد:

از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای درمانی

ویزای مالزی و ویزای بلند مدت مالزی

ویزای بلند مدت مالزی مانند بسیاری از کشورها به سه صورت ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری می باشد. افراد در صورتی که قصد اقدام در جهت تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را دارند و تمایل دارند بیشتر از ۹۰ روز در این کشور باشند، می توانند از طریق ویزای بلند مدت اقدام نمایند. توجه نمائید که این مقاله تخصصی توسط مشاوران موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده و هر گونه استفاده از مطالب آن به هر شکلی غیرقانونی می باشد.

انواع ویزاهای بلند مدت کشور مالزی

سرمایه گذاری در مالزی

ویزای مالزی و ویزا های دیگر مالزی

 • ویزای توریستی

ویزای توریستی مالزی یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور مالزی می باشد. در صورتی که جهت تفریح و بازدید، قصد ورود به کشور مالزی را دارید، باید در صدد اخذ ویزای توریستی باشید. این ویزا چهارده روز اعتبار دارد و ایرانیان برای ویزای توریستی نیاز به مراجعه به سفارت ندارند بلکه در فرودگاه مهری در پاسپورت آنها زده می شود که به اصلاح ویزای فرودگاهی ( Visa on Arrival ) است و به معنای اجازه ورود به این کشور است.

 • ویزای همراه

نوع دیگری از ویزاهای کشور مالزی ویزای همراه می باشد که معمولا افرادی که به عنوان همراه متقاضی اصلی وارد کشور مالزی می شوند از این نوع ویزا استفاده می نمایند. ویزای همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.

ویزای توریستی مالزی

ویزای مالزی و مدارک لازم برای اقدام

به طور کلی برای ورود به هر کشوری و اخذ ویزا نیاز به مدارک متفاوتی می باشد. در صورتی که در صدد ورود به کشور مالزی و اخذ ویزا هستید مدارک هویتی و تکمیل نمودن فرم ویزا از مهم ترین مدارک مورد نیاز می باشد . در ادامه در قالب یک جدول مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مالزی برای شما عزیزان آورده شده است:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی

ویزای مالزی و وکیل متخصص ویزا

یکی از ابتدایی ترین نکات در مهاجرت به کشورهای دیگر، علم به روش های مهاجرتی به طور کلی می باشد. روش های مهاجرتی به شش نوع اصلی تقسیم می گردد. تحصیل، کار و سرمایه گذاری از مهم ترین این روش ها می باشد. برای اخذ ویزای مالزی مهم ترین عامل مشورت و یاری گرفتن از وکیل تخصصی در مهاجرت و اخذ ویزاست. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان در این زمینه بهترین گزینه جهت انجام پروسه های مهاجرتی می باشد. از عوامل موفقیت هر موسسه مهاجرتی میزان ویزاهای موفق آن می باشد و موسسه حقوقی ملک پور با قرار دادن تصاویر ویزاها در سایت و کانال تلگرامی بر این مورد صحه گذاشته است. شما عزیزان با مراجعه به لینک های زیر می توانید از موسسه حقوقی ملک پور و ویزاهای موکلین و نحوه مشاوره مهاجرتی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

وکیل متخصص امور مهاجرت و ویزا ـ وکیل مهاجرتی

ویزاها و مصاحبه های موکلین
مشاوره مهاجرتی و ویزا
چگونه ویزا بگیریم؟

ویزای مالزی و وقت سفارت ویزای کشور

برای امور مهاجرتی مربوط به کشور مالزی و اخذ ویزای مالزی می توانید به سفارت این کشور در تهران مراجعه فرمایید. سفارت مالزی در تهران واقع شده در شهرک غرب ، فاز ۴ ، بلوار ایوانک ، خیابان زرافشان شمالی است و شما بزرگواران از ۸ صبح تا ۴ عصر می توانید جهت امور مربوط به ویزا به سفارت این کشور مراجعه فرمایید. اطلاعات دقیق مربوط به سفارت مالزی برای شما بزرگواران در ادامه آورده شده است :

آدرس و اطلاعات ارتباط با سفارت مالزی در تهران

مالزی ـ مهاجرت به مالزی ـ ویزای مالزی ـ پاسپورت مالزی

ویزای مالزی و توصیه های مهم

یکی از مهم ترین نکات جهت انتخاب کشوری برای مهاجرت، اطلاعات جامع و کامل نسبت به تمامی کشورها و روش های مهاجرتی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور از این رو با تهیه و تولید ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت سعی بر این داشته است  تا در قالب فایل ویدئویی همه روش های مهاجرتی از کار و تحصیل تا سرمایه گذاری را برای شما بزرگواران با جزئیات کامل توضیح داده تا هم چون یک وکیل مهاجرتی با تجربه بسیار بالا انتخابی آگاهانه انجام دهید و در جریان تمام جزئیات روش های مهاجرتی قرار گیرید و توانایی این را به دست آورید تا روش های مهاجرتی مناسب با شرایط خود را تشخیص دهید. در ادامه لینک مربوط به خریداری محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت برای شما عزیزان آورده شده است.

تحصیل در دوره های زبان مالزی
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
هزینه تحصیل و زندگی در کشور مالزی

ویزای مالزی و سخن پایانی

ویزای مالزی، انواع روش های مهاجرتی و راهنمای اخذ انواع ویزاهای کشور مالزی و روش های اخذ ویزای مالزی ، برای شما عزیزان در این مقاله به صورت ساده و روان مورد تحلیل قرار گرفت. مالزی کشوری با آب و هوای مناسب می باشد که از طرق مختلفی می توان به آن مهاجرت داشت. یکی از روش های اخذ ویزای مالزی ، از طریق کار می باشد که نیاز به پیشنهاد شغلی کارفرما می باشد و کارفرما در صورت وجود نیروی کار با ویژگی های مورد نیاز در کشور خود، به سراغ فرد خارجی نمی رود. در مالزی قدرت خرید مردم در شرایط مساعدی قرار ندارد و میزان متوسط درآمد پایین تر از سایر کشورها می باشد در نتیجه کشورهایی با نرخ بیکاری بسیار پایین و متوسط درآمد بالا چون آلمان، اتریش، دانمارک، کانادا می توانند گزینه مناسب تری جهت کار باشند. یکی دیگر از روش های مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در این کشور هیچ گاه منجر به اقامت فرد نمی شود و سطح علمی کشورهایی چون دانمارک، اتریش، آلمان و هلند و انگلستان و کانادا قابل مقایسه با این کشور نیست. هم چنین این کشور از نظر سطح بهداشت در جایگاه مناسبی قرار ندارد از همین رو کشورهایی چون یونان، موناکو، کانادا، استرالیا، استونی که در موقعیت خوبی از نظر بهداشت قرار دارند، انتخاب منطقی تری است. در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید و یا در صدد اخذ ویزای مالزی می باشید، این امکان وجود دارد تا با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره حقوقی با مشاوران حقوقی بهره مند شوید و هم چنین با بیان سوالات خود در قسمت دیدگاه مقاله پیش رو و یا قسمت پرسش و پاسخ همگانی همین وب سایت، در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ