ویزای هند و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای هند

ویزای هند و شرایط عمومی اخذ آن، انواع ویزای هند، لزوم بهره گرفتن از کمک وکیل متخصص برای دریافت ویزای هند و مواردی از این دست در این مقاله با رویکردی تخصصی و علمی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. مهاجرت به هند به چند شیوه امکان پذیر است؟ آیا اخذ ویزای تحصیلی هند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود؟ از طریق چه نوع ویزاهایی می توان اقامت و تابعیت کشور هند را اخذ کرد؟ هند کشوری پهناور در قاره آسیاست که تنوع آب و هوایی و پیشینه فرهنگی آن همواره سبب ترغیب افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشور شده است. به طور کلی، شیوه های متنوعی برای دریافت ویزاهای متفاوت هندوستان تعریف شده است که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد و سعی بر آن است که ابهامات شما همراهان گرامی در زمینه مهاجرت به هند به طور کامل برطرف شود. در این نوشتار، کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نکات مهم دربارۀ اخذ ویزای هند را به شما همراهان گرامی متذکر شده و از طریق تماس تلفنی با آنها می­توانید مشاوره رایگان دریافت کنید.

در این مقاله به شکل علمی و تخصصی به مطالب زیر پرداخته خواهد شد:

ویزای هند
 • شرایط عمومی ویزای هند
 • انواع ویزای هند
 • ویزای تحصیلی هند
 • ویزای کاری هند
 • ویزای درمانی هند
 • ویزاهای بلند مدت هندوستان
 • ویزاهای دیگر هندوستان
 • مدارک لازم برای ویزای هند
 • وکیل متخصص ویزای هند
 • وقت سفارت ویزای هند
 • توصیه های مهم برای ویزای هند
 • سخن پایانی در مورد ویزای هند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط عمومی ویزای هند

کشور پهناور هند در جنوب آسیا واقع شده و از نظر مساحت در رده هفتم دنیا قرار می گیرد. این کشور از بخش جنوبی توسط اقیانوس هند احاطه شده و از غرب با کشور پاکستان، چین و نپال هم مرز است. کشور هند در رشتۀ ورزشی کبدی حرف اول را می­زند و مناطقی در آن وجود دارد که فقط به فیل­ها اختصاص دارد. قطعاً شنیدن چنین حقایقی موجب شگفتی هر شنونده ای می شود. هند کشور زمین­های حاصل خیز است و تا قبل از استعمار توسط انگلستان فارسی دومین زبان مورد استفاده در این کشور بود. هند کشور مرموزی است که افراد بسیاری به سبب همین ویژگی های مذکور به اخذ ویزای آن از طرق گوناگون علاقه مند شده اند و از همین رو در این مقاله به تفصیل به شیوه های گوناگون اخذ ویزای هند پرداخته خواهد شد. در بخش زیر به برخی اطلاعات مهم درباره کشور هند اشاره شده است.

اطلاعات عمومی در مورد کشور هندوستان

مهاجرت به هندوستان ـ اخذ اقامت هند ـ‌ ویزای هند

انواع ویزای هند

افرادی که قصد بازدید از هند، تفریح و یا شرکت در برنامه­های کوتاه مدت را دارند، لازم است ویزای توریستی هند را اخذ کنند. نکتۀ مهم در باب این نوع ویزا آن است که بسته به ملیت و دلیل سفر فرد متقاضی اخذ ویزای هند ، این ویزا برای یک بازه زمانی حدوداً ۶ ماهه صادر می شود و اقامت بیش از ۶ ماه در هند با در دست داشتن این ویزا به نوعی غیر ممکن است. پیشتر، برای ارائه درخواست مجدد اخذ ویزای توریستی لازم بود حداقل دو ماه از درخواست اولیه گذشته باشد. امروزه با وجود از بین رفتن این قانون استثناهایی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که پس از موافقت وزارت کشور هندوستان ، رسیدگی به درخواست­ها نهایت ۴۵ روز به طول می انجامد و حتی اگر یک ماه پیش از منقضی شدن ویزای پیشین خود برای اخذ ویزای دیگری درخواست دهید چنین قانونی پا برجاست.

تاج محل ـ ویزای توریستی هند ـ زیبایی های هندوستان

متقاضیان اخذ ویزای توریستی هند موظف به ارائه مدارک زیر هستند:

 • نامه تمکن مالی
 • بلیط بازگشت به هند
 • مدرک مبنی بر دسترسی به منابع مالی لازم برای مدت اقامت در هند
 • پاسپورت معتبر با دو صفحه سفید و اعتبار ۶ ماهه

یک نمونه ویزای توریستی هندوستان

نمونه ویزای توریستی هند

 

 

ویزای دیلماتیک

ویزای دیپلماتیک ویزایی است که برای دیپلمات ها و مقامات خارجی و خانواده آنها برای ورود به هند و اقامت در این کشور صادر می شود. دیپلمات های متقاضی اخذ این ویزا می توانند درخواست خود را به شکل آنلاین ارائه دهند و فرم های درخواست ویزای فیزیکی مورد قبول نیستند. پاسپورت افراد متقاضی ویزای دیپلماتیک لازم است حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و عکسی که ارائه می دهند جدید و دارای زمینه روشن باشد.

ویزای ترانزیتی

دارندگان ویزای ترانزیتی می توانند این ویزا را برای عبور از هند و رسیدن به مقصد نهایی خود در بازه زمانی کمتر از ۱۵ روز مورد استفاده قرار دهند. در واقع، ویزای ترانزیتی پس از صدور به مدت ۱۵ روز اعتبار دارد و دارنده آن می تواند حداکثر سه روز در هند اقامت داشته باشد. این ویزا تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که قصد دارند در هند اقامت موقت داشته داشته و در نهایت به مقصد دیگری سفر کنند.

مهاجرت به هندوستان ـ ویزای هندوستان ـ اقامت هندوستان

ویزای کسب و کار

ویزاهای کسب و کار در اختیار افرادی قرار می گیرند که به قصد راه اندازی کسب و کار و یا جستجوی فرصت های کسب و کار وارد هند می شوند. تفاوت ویزاهای کسب و کار با ویزاهای کاری در آن است که در ویزاهای کسب و کار از متقاضی انتظار نمی رود در موسسات هندی مشغول به کار شده و درآمد مشخصی داشته باشد. اگرچه ویزای کسب و کار برای یک بازه زمانی پنج الی ده ساله اعتبار دارد و فرد امکان ورود و خروج چند باره از این کشور را دارد، چنانچه اطلاعات فرد در اداره ثبت اطلاعات بیگانگان به ثبت نرسیده باشد مجاز به اقامت بیش از ۱۸۰ روزه در هند نیست. افراد متقاضی اخذ ویزای کسب و کار هند لازم است نامه ای حاوی ماهیت کسب و کار خود، مکان هایی که قرار است مورد بازدید قرار دهند، طول دوره بازدید خود از این مناطق، برنامه ریزی خود درباره مخارج و هزینه ها و غیره را به موسسه ای که قرار است پروسه خود را از طریق آن به انجام برسانند ارائه دهند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی کسب و کار و ریزه کاری های سرمایه گذاری در این کشور پیشنهادی می کنیم به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در هندوستان از همین وبسایت رجوع فرمایید.

ویزای تحصیلی هند

شاید هرکسی علاقه مند باشد بداند شرایط تحصیل در کشوری که از نظر جمعیت در رتبه دوم دنیا قرار می گیرد و در مجموع مردم آن دارای شش مذهب هستند چگونه است. متقاضیان اخذ ویزای هند لازم است بدانند که این تجربه مشابه هیچ تجربه دیگری نیست. برای دهه های طولانی دانشجویان بین المللی علاقه مند بوده اند از تلفیق موسیقی، غذاها و هنرهای متنوع در هیاهوی هند اطلاعات کسب کنند. به علاوه، چنین ویژگی هایی تحصیل در این کشور را مهیج و سودمند می سازد. ویزای تحصیلی هند امکان ورود به این کشور برای تحصیل بلند مدت در موسسات آموزشی رسمی هند را فراهم می آورد. تحصیل در هند در رشته های بسیار متنوعی امکان پذیر است؛ به نحوی که افراد حتی در رشته هایی همچون فرهنگ دوره ودایی، رقص هندی و یا نظام موسیقی امکان تحصیل بلند مدت را دارند. باید توجه داشت که اخذ ویزای توریستی برای تحصیل در دوره های بلند مدت آموزشی در موسسات آموزشی مشهور هند کافی نیست فلذا دانشجویان بین المللی لازم است ویزای تحصیلی را دریافت کنند. ویزاهای تحصیلی در هند اغلب نهایتاً ۵ ساله و بسته به طول دوره قابل تمدید نیز هستند.

تحصیل و مهاجرت تحصیلی در خارج از کشور ـ ویزای تحصیلی ـ تحصیل در دانشگاههای خارجی

 علوم اجتماعی، پزشکی و علوم کامپیوتر از رشته های پر طرفدار برای تحصیل در این کشور محسوب می شوند اما به طور کلی امکان تحصیل در رشته های بسیار متنوعی در هند وجود دارد. یکی از نکات مثبت در مورد اخذ ویزای هند به شیوه تحصیلی اعتبار دانشگاه هاست. بنابراین، مدارک لیسانس و فوق لیسانس اخذ شده از دانشگاه های هند در بسیاری از دانشگاه ها و شرکت های خارج از هند مورد قبول واقع می شوند. با توجه به اینکه کشور هند از نظر جمعیت انگلیسی زبانان، رتبه دوم دنیا را به خود اختصاص داده است، دانشجویان بین المللی نه تنها در کلاس ها و در حوزه تحصیل بلکه برای خرید مواد غذایی و یا رفتن به سینما و تفریحات دیگر قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی خواهند بود. هند از نظر مناطق، سنت ها و آداب و رسوم کشور بسیار متنوعی است و بمبئی، کلکته، دهلی و حیدر آباد شهرهای اصلی هند برای تحصیل در این کشور به شمار می روند. گفتنی است که اکثر دانشگاه های هند از مدل های قدیمی بریتانیایی پیروی می کنند. در جدول زیر برای اطلاع بیشتر متقاضیان اخذ ویزای هند از نوع تحصیلی، نام ۱۰ دانشگاه مشهور هندوستان همراه با مشخصات آنها اشاره شده است:

لیست 10 دانشگاه برتر هندوستان ـ رنگینگ بین المللی بهترین دانشگاههای هند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هند:

 • اسکن مدارک تحصیلی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در هندوستان
 • CV
 • ریز نمرات دوره های گذرانده شده
 • کپی اسکن شده مدرک تحصیلی (دبیرستان و یا لیسانس)
 • اسکن پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • نامه تمکن مالی و نشان دادن توان مالی برای تأمین هزینه های شخصی در مدت تحصیل
 • مدرک تافل و یا آیلتس
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در هندوستان

ویزای کاری هند

ویزای هند از نوع کاری به افراد بیگانه­ و اتباع خارجی تعلق می گیرد که قصد دارند در یک موسسه یا یک کمپانی رسمی در هند مشغول به کار شوند. حتی در شرایطی که افراد برای بازه های زمانی طولانی کارهای داوطلبانه انجام می دهند نیز می­توانند ویزای کاری دریافت کنند. اغلب ویزاهای کاری دارای اعتبار یک ساله و یا اعتباری مطابق با مدت قرارداد هستند. با این وجود، امکان تمدید آنها نیز برای علاقه مندان به اخذ ویزای هند وجود دارد. برای افراد فوق ماهری که برای اشتغال در بخش های انرژی و فولاد وارد هند می شوند، ویزای پروژه های خاص صادر می شود. برای اخذ ویزای کاری هند افراد لازم است مدرکی همچون قراردادی که تمامی شرایط و الزامات کاری در آن ذکر شده را مبنی بر اشتغال در یک شرکت و یا موسسه هندی ارائه دهند. یکی از الزامات اخذ ویزای کاری هند آن است که حقوق فرد نباید سالیانه از ۲۵۰۰۰ دلار آمریکا تجاوز کند. ویزای کاری را می توان تا ۵ سال تمدید نمود و این مسئله در گرو رفتار مناسب متقاضی در کل مدت اقامتش، تهیه مدارک لازم مبنی بر ادامه اشتغال وی، پر کردن اظهار نامه مالیاتی و عدم ایجاد خطر برای امنیت ملی این کشور است. در نمودار زیر نرخ بیکاری هند در بازه زمانی سال های ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس اطلاعات ارائه شده در این نمودار میانگین نرخ بیکاری در این بازه رمانی معادل ۲٫۶۸ بوده است که با توجه به جمعیت بالای هند رقم قابل قبولی محسوب می شود.

نمودار نرخ بیکاری در هند 2018- 1991

نمودار نرخ بیکاری در هند ۲۰۱۸- ۱۹۹۱

مدارک لازم برای اخذ ویزای هند از طریق شیوه کاری:

 • دعوتنامه از شرکت هندی
 • نامه پوششی از شرکت خارجی
 • قرارداد استخدام و جزئیات حقوق
 • مدرکی مبنی بر مشارکت شرکت مورد نظر
 • مدارکی مبنی بر تحصیلات متقاضی و تخصص حرفه ای وی
 • پاسپورت معتبر دارای دو صفحه سفید و اعتبار ۶ ماهه

کار در خارج از کشور ـ‌ مهاجرت کاری ـ مهاجرت از طریق کار ـ اخذ اقامت کاری در کشور های خارچی

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

ویزای درمانی هند

افراد متقاضی دریافت ویزای هند که قصد دارند در بیمارستان ها و مراکز درمانی رسمی و قانونی هند خدمات درمانی بلند مدت دریافت کنند، نیازمند دریافت ویزای هند از نوع درمانی هستند. نکته حائز اهمیت در این میان آن است که ماهیت درمان در اخذ اینگونه ویزاها اهمیت فراوانی دارد و فقط در مورد درمان های حساسی همچون جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، پیوند عضو و غیره می توان ویزای درمانی هند را دریافت کرد. در مورد همراهی فرد بیمار نیز دو نفر امکان همراهی فرد متقاضی درمان را دارند. در صورتیکه فرد قصد داشته باشد خدمات درمانی کوتاه مدت به عنوان مثال نهایتاً ۶۰ روزه را دریافت کند امکان اخذ ویزای درمانی الکترونیکی نیز وجود دارد.

ویزای درمانی ـ درمان در خارج از کشور ـ‌ ویزای پزشکی

ویزاهای بلند مدت هندوستان

ویزای بلند مدت ویزایی است که دارنده آن امکان اقامت بیش از ۱۸۰ روز (شش ماه) به شکل مداوم در هند را پیدا می کند. ویزاهای کاری و تحصیلی در این دسته قرار می گیرند. ویزاهای بلند مدت لازم است حداکثر ۱۴ روز پس از ورود به هند در اداره ثبت اطلاعات بیگانگان این کشور به ثبت برسند. افرادی که این کار را با تأخیر انجام دهند به پرداخت ۳۰ دلار جریمه محکوم می شوند. پس از تکمیل فرآیند تعیین شده یک «گواهی ثبت» برای متقاضی اخذ ویزای هند صادر می شود که بعداً برای صدور مجوز اقامت مورد استفاده قرار می گیرند. دریافت این مجوز توسط افرادی که قصد کار کردن در هند را دارند ضروری است.

مهاجرت به هندوستان ـ ویزای هندوستان ـ اقامت هندوستان

ویزاهای دیگر هندوستان

در بخش های قبل به برخی از انواع ویزای هند اشاره نمودیم. در این بخش به بررسی ویزاهای دیگری می پردازیم که افراد ممکن است بسته به نیاز خود آنها را اخذ کنند.   

ویزای کارآموزی

افراد بیگانه ای که قصد شرکت در دوره های کارورزی در موسسات هند و اخذ ویزای هند را دارند و واجد شرایط لازم هستند، می توانند ویزای کارورزی هند را دریافت کنند. پیشتر، چنین افرادی ناچار به تحمل پیچیدگی های اخذ ویزای کاری بودند. یکی از الزامات اخذ ویزای کارورزی آن است که فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و یا آغاز دوره کارورزی نباید از یک سال تجاوز کند. به علاوه، باید توجه داشت که نمی توان ویزای کارورزی را به ویزای دیگری اعم از ویزای کاری تبدیل نمود. اعتبار ویزای کارورزی توسط دوره زمانی کارورزی معین شده و نهایتاً تا یک سال تعیین می گردد.

ویزای ژورنالیستی

آیا شما یک روزنامه نگار و یا عکاس حرفه ای هستید و قصد سفر به هند و اخذ ویزای هند را دارید؟ در این صورت، ویزای ژورنالیستی برای شما گزینه مناسبی است چرا که نه تنها به شما امکان عکسبرداری در هند را می دهد، بلکه سبب می شود بتوانید به شکل حرفه ای داستان سفر خود را بنویسید و به مناطق و افراد مشخصی دسترسی بیابید. در صورتیکه ژورنالیست باشید و یا در شرکت های رسانه ای مشغول کار باشید و روزنامه نگاری را به عنوان حرفه خود در فرم درخواست ذکر کنید؛ فارغ از هدفی که برای سفر به هند دنبال می کنید شانس شما برای دریافت ویزای ژورنالیستی این کشور افزایش می یابد. کشور هند در مورد رسانه ها و یا به عبارتی نویسندگان و ویراستارهای این کشور حساسیت ویژه ای دارد و از آنجائیکه روزنامه نگاران به نوعی شرایط این کشور را به تصویر می کشند، اخذ ویزای ژورنالیستی کار بسیار دشواری است. گفتنی است که اعتبار این نوع ویزا ۳ ماهه است.

 

ویزای ژورنالیستی

ویزای شرکت در همایش

برای شرکت در همایش هایی که قرار است توسط موسسات هندی برگزار شوند، نمایندگان و مدعوین لازم است ویزای شرکت در همایش دریافت کنند. با این حال، افرادی که قصد شرکت در همایش های برگزار شده توسط موسسات خصوصی در هند را دارند، ملزم به دریافت ویزای شرکت در همایش هستند.

ویزای ساخت فیلم

افراد علاقه مند به اخذ ویزای هند که قصد ساخت برنامه تلویزیونی و یا فیلم تبلیغاتی در هند را دارند، برای این کار نیاز به اخذ ویزای ساخت فیلم دارند و افرادی که مسئولیت فیلمبرداری در فیلم های مستند و یا سایر انواع فیلم و تبلیغات را بر عهده می گیرند نیازمند ویزای ژورنالیستی هستند. ویزای ساخت فیلم حداکثر به مدت یک سال اعتبار دارد. با این وجود، پروسه صدور ویزای ساخت فیلم ممکن است تا ۶۰ روز نیز به طول بیانجامد، چرا که لازم است به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد هند برسد.

ویزای ساخت فیلم

ویزای تحقیقاتی

اخذ ویزای تحقیقاتی یکی از دشوارترین پروسه های اخذ ویزای هند است و این نوع ویزا تنها برای محققان و استادانی که تمایل دارند برای مقاصد تحقیقاتی به هند سفر کنند صادر می شود. یکی از مواردی که برای اخذ این نوع ویزا مانع ایجاد می کند آن است که صدور این ویزا باید تحت نظر وزارت آموزش و پرورش هند به انجام برسد و سپس وزارت توسعه و منابع انسانی نیز آن را مورد تأیید قرار دهد و بدین ترتیب ممکن است سه ماه نیز زمان ببرد. به علاوه، محدودیت ها و الزامات مرتبط با ویزای تحقیقاتی بی شمار هستند. بنابراین، بسیاری از افرادی که قصد انجام تحقیقات غیر رسمی در هند را دارند و به نحوی برنامه ریزی کرده اند که اقامتشان در هند بیش از شش ماه به طول نیانجامد معمولاً ترجیح می دهند ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند که اخذ آن با سهولت بیشتری همراه است.

پرچم هندوستان ـ مهاجرت به هندوستان ـ ویزای هندوستان ـ‌ اقامت هندوستان

مدارک لازم برای ویزای هند

داشتن پاسپورت معتبر از الزامات مهم اخذ انواع ویزای هند به شمار می رود. متقاضیان ویزای هند باید توجه داشته باشند که شهر مورد نظر آنها و همچنین تاریخ ورود و خروج شان باید با مدارک مورد نظر مطابقت داشته باشند. کنسولگری هند با درخواست های اخذ ویزایی که از این اصول مطابقت نکنند موافقت نخواهد کرد. به علاوه، تمامی نامه های امضا شده و یا مدارک ارسالی باید اصلی باشند و کپی مدارک به هیچ وجه مورد قبول نخواهد بود. پاسپورت لازم است دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد و حداقل دو صفحه سفید داشته باشد. جز در موارد کنسل شدن ویزا مبلغ پرداخت شده بابت ویزا قابل استرداد نخواهد بود. ارائه مدارک در پروسه اخذ ویزای هند از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و هرگونه قصور در ارائه مدارک ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای فرد در پی داشته باشد. اگرچه مدارک مورد نیاز بسته به نوع ویزا متفاوت است ارائه مدارک زیر برای اخذ ویزای هند ضروری است:

 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • فرم درخواست ویزا
 • نامه تمکن مالی
 • پرداخت مبلغ لازم برای اخذ ویزا

مدارک مورد نیاز ـ‌مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

وکیل متخصص ویزای هند

تصمیم به مهاجرت قطعاً یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فردی محسوب می شود که اقدام به آن به شیوه های غیر اصولی قطعاً اثرات جبران ناپذیری را بر زندگی فرد به همراه خواهد داشت. بنابراین، توصیه می شود در چنین مسیر مهمی نهایت دقت را مبذول داشته و از وکلای مجرب حوزه مهاجرت بهره بگیرید. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان ۱۵ ساله آمادگی آن را دارد که به شما عزیزان متقاضی اخذ ویزای هند کمک کرده و مسیر مهاجرت به این کشور را برای شما هموارتر کند. بدیهی است که بدون کمک گرفتن از مشاوره تخصصی کارشناسان و وکلای مجرب و متخصص امکان اشتباه وجود داشته و ممکن است مسیر زندگی فرد به کلی عوض شود. همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل پروسه حساس مهاجرت همراه شما عزیزان هستند و می توانید از دانش تخصصی آنها بهره بگیرید.

وکیل مهاجرت ـ وکیل

ویزاها و مصاحبه های موکلین

وقت سفارت ویزای هند

با توجه به حجم کاری سفارت لازم است افراد متقاضی اخذ ویزای هند قبل از مراجعه به سفارت این کشور در تهران وقت خود را از قبل بگیرند تا مشکلی متوجه آنها نشود. افراد لازم است درخواست اخذ ویزای خود را به شکل آنلاین ارائه دهند. پس از تکمیل فرم درخواست، این فرم به شکل آنلاین ارسال می شود و شماره شناسایی به فرد داده می شود. افراد موظفند در هنگام مراجعه به سفارت پرینت فرم درخواستشان را همراه خود به سفارت ببرند.

وقت سفارت ـ وقت درخواست مصاحبه سفارت

هموطنان عزیزمان که متقاضی اخذ ویزای هند هستند لازم است موارد زیر را در نظر داشته باشند:

 • پاسپورت آنها دارای اعتبار حداقل شش ماهه باشد.
 • گردشگران ایرانی متقاضی اخذ ویزای توریستی لازم است در صورت داشتن پاسپورت قدیمی آن را نیز همراه فرم درخواست ویزا ضمیمه نمایند.
 • عکس ها در محل مشخص شده در فرم قرار داده شوند.
 • فرم تنها به زبان انگلیسی توسط متقاضی تکمیل و امضا شود. به درخواست ها و اطلاعات ناقص رسیدگی نمی شود.
 • ارسال درخواست و پرداخت وجه لازم، اخذ ویزا را تصمین نمی کند.
 • مبلغ پرداختی برای رسیدگی به درخواست قابل استرداد نیست.

در بخش زیر برای اطلاع بیشتر شما عزیزان به اطلاعات سفارت هند در ایران اشاره شده است:

آدرس و اطلاعات سفارت هند در تهران

توصیه های مهم برای ویزای هند

یکی از نکات کلیدی در اخذ انواع ویزای هند رعایت صداقت کامل در هنگام ارائه درخواست برای اخذ ویزاست. حتی در صورتیکه از نوع ویزای مناسب خود آگاه نباشید اما اصل صداقت را در مورد هدف خود از سفر به این کشور و جزئیات دیگر رعایت کنید مقامات مربوطه هندی نهایت تلاش خود را می کنند که شما را در اخذ ویزای مناسب راهنمایی کنند. با این حال، با کسب اطلاعات دقیق پیش از هرگونه اقدامی می توانید مناسب ترین نوع ویزا را برای خود انتخاب کنید. به طور کلی، در صورت رعایت الزامات لازم، اخذ ویزای هند چندان دشوار نیست. با این حال، شما همراهان گرامی باید در نظر داشته باشید یک اشتباه می تواند به طور کلی شانس اخذ ویزای شما را به خطر بیاندازد. خاطر نشان می شود نگارش این مقاله توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور صورت گرفته است و هرگونه کپی برداری از مطالب این مقاله غیر شرعی و حرام است.

نکته مهم

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
تحصیل رایگان در اروپا
پرچم هند ـ مهاجرت به هند ـ اخذ ویزای هند
ویزای هند و سخن پایانی

ویزای هند و شیوه های اخذ آن، پروسه اخذ ویزای هند، لزوم کمک گرفتن از وکلای حقوقی مجرب برای اخذ انواع ویزای هند و موارد مشابه به شکل علمی و تخصصی در این مقاله بررسی شد. امیدوایم اطلاعات تخصصی ارائه شده راهنمای شما سروران گرامی برای اخذ انواع ویزای هند بوده باشد و توانسته باشیم ابهامات شما عزیزان را در این زمینه برطرف نماییم. همانطور که مشاهده نمودید سفر به هند به سبب ویژگی های شگفت انگیز این کشور مورد توجه افراد بسیاری است و افراد بسیاری متقاضی کار و تحصیل در این کشور هستند. اگرچه مدارک دانشگاه های هند در برخی کشورها پذیرفته شده است و نرخ بیکاری آن چندان بالا نیست توصیه ما به شما عزیزان آن است که کشورهای دارای شرایط اجتماعی، تحصیلی و اقتصادی بهتر همچون کشورهای اروپایی را مد نظر قرار دهید که سفر به آنها آثار حقوقی بهتری را نیز برای شما عزیزان به همراه دارد. شما عزیزان می توانید در این زمینه از دانش تخصصی وکلا و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور بهره بگیرید. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای هند می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. به علاوه، امکان ثبت نظرات شما نیز در قسمت انتهای مقاله یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی فراهم شده است و شما می توانید در زمانی کوتاه پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

0 پاسخ