ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان و راههای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط اخذ ویزای کار آلمان و قوانین مهاجرت کاری به آلمان از طریق کار در آلمان و ویزای کار آلمان چگونه است ؟  قوانین اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اخذ اقامت آلمان را می دانید ؟  آیا با دریافت ویزای کار آلمان می توان به اقامت دائم آلمان رسید ؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان چیست ؟   کار در آلمان برای ایرانیان چه شرایطی دارد  ؟ آیا موسسات کاریابی آلمان و همچنین مشاغل مورد نیازآلمان مطلع هستید  ؟

یکی از راه های مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کار در آلمان می باشد که بدین واسطه اطلاع از راهها و قوانین اخذ اقامت آلمان و همچنین راهها و قوانین اخذ تابعیت آلمان و شرایط تحصیل در آلمان را می توان از این طریق اطلاع یابیداینکه از چه طریق می توان ویزای کار آلمان را اخذ نمودو اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان چیست ، موضوع  بحث در این مقاله  می باشد . ویزای کار آلمان در حال حاضر یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان  می باشد و علاقمندان زیادی دارد .برای کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه قوانین اخذ ویزای کار آلمان  و اگاهی از شرایط  کار در آلمان برای ایرانیان  می توانید  با  موسسه حقوقی ملک پور  تماس گرفته  و با وکلا مهاجرت به آلمان مشورت نمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید  .

 

یکی از دغدغه های متقاضیان کار در آلمان و مهاجرت رسیدن به سطحی خوب از زندگی می باشد که  البته تعریف از سطح  رفاه و امنیت شغلی در هر کشوری با توجه به موقعیت جغرافیای،اقتصادی و فرهنگی آن کشور متفاوت می باشد . اما آنچه که در تمام دنیا مشترک  است توانایی فراهم آوردن نیازهای مادی و امنیت مالی او اجتماعی ست که از طریق داشتن شغلی مناسب برای شخص به وجود می آید .

در خصوص ویزای کار آلمان همانطور که می دانیم کشور المان در مرکز اروپا واقع شده است و از موقعیت خوبی برخودار است ، المان در واقع  قطب صنعت و اقتصاد  اروپا است  وبه خاطر همین رشد اقتصادی  ، نرخ بیکاری در ان زیر ۵درصد  می باشد و متقاضیان زیادی در سراسر جهان درصدد مهاجرت به آلمان و یافتن شغل در کشور آلمان می باشند .کشور آلمان به شدت به نیروی متخصص جوان نیازمند است  کسانی که در رشته های فنی تحصیل کرده اند و تخصص دارند  مانند  الکترونیک  ،  مکانیک  ،  صنعت ، برق  ،  ای تی  ،  کامپوتر  و همچنین گروه تجربی دارو سازی و پرستاری و پزشکی . این رشته ها  شانس بالایی برای اخذ ویزای کاری آلمان  را دارند . قوانین کاری در کشورهای اروپایی تقریبا شبیه به هم بوده و ودر کشور المان هم برای ویزای کار آلمان مانند سایر کشورهای اروپایی می بایست  شخص از کمپانی یاشرکت مورد نظر پیشنهاد شغلی داشته باشند .

در رابطه با ویزای کار آلمان به این صورت است که در واقع طبق قوانین اروپا  شغل مورد نظر می بایست به مدت سه ماه در کشور المان  اگهی شود . واگر متقاضی برای  آن شغل نباشد ، باید  ان کار را در   کل اتحادیه اروپا به مدت ۳ ماه دیگر اگهی نمایند ، و اگر باز هم کسی نباشد که اپلای کند  که بسیار بعید می باشد ، افراد واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا  می توانند برای  ان شغل درخواست  دهند.  طی این پروسه برای  افراد خارج از اتحادیه اروپا  بسیار سخت وتقریبا غیرممکن است.لذا برای متقاضیان ویزای کار آلمان روش مناسب تر این  است که ابتدا با ویزای جستجوی کار وارد المان شوند  و زمانی در المان هستند برای شغل مورد نظر خود به راحتی  اپلای نمایند .ویزای جستجوی کار آلمان امتیازی می باشد  و شخص متقاضی ویزای کار آلمان باید امتیاز لازم را کسب نمایند .

 

شرایط  لازم برای ویزای کار آلمان

۱ـ سن متقاضی ویزای کار آلمان باید زیر ۴۰ سال باشد

۲ـ داشتن مدرک تحصیلی( حداقل  لیسانس ) متقاضی ویزای کار آلمان

۳ـ سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی حداقل ۳ سال برای متقاضی ویزای کار آلمان

۴ـ داشتن مدرک زبان  المانی A2 یا  ایلس  ۵/۵ برای متقاضی ویزای کار آلمان

مدارک لازم برای اخذ  ویزای کار آلمان

۱ـ شناسنامه و پاسپورت برای متقاضی ویزای کار آلمان

۲ـ فرم درخواست ویزای کار آلمان که باید پر شود

۳ـ عکس متقاضی ویزای کار آلمان در فرمت تعیین شده

۴ـ ترجمه مدارک تحصیلی به زبان المانی

۵ـ  مدارک سابقه  کاری  ترجیحا با بیمه

۶- گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضی ویزای کار آلمان

۷- پرینت حساب بانکی به میزان تعیین شده برای متقاضی ویزای کار آلمان

۸-رزو هتل یامحل اقامت و بلیط هواپیما برای متقاضی ویزای کار آلمان

اگر متقاضی ویزای کار آلمان و همچنین مهاجرت کاری به آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان می باشید و به دنبال کسب اطلاعات در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان هستید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی وین در اتریش بصورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص ویزای کار آلمان به صورت رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

 

فایل های صوتی آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب ویزای کاری آلمان

 

حال اگر اقدام برای مهاجرت از ابتدا  از طریق پیدا کردن و اخذ شغل مناسب باشد.قطعا بسیار مطلوب خواهد بود .  در کشورهای بسیار محدودی این امکان وجود دارد که متقاضی کار ویزای جستجوی کار دریافت نماید . یکی از آن کشورها آلمان است که این امکان را برای متقاضی بوجود می آورد که شخص تحت ویزای جست و جوی کار)  آربایت زوخه  ) وارد کشور آلمان شده و به مدت ۶ ماه به دنبال کار متناسب با مدرک تحصیلی خود بگردد . برای اخذ این ویزا خوشبختانه شخص نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ندارد اما باید بدانید که برای برقراری ارتباط و یافتن شغل مناسب و آشنایی  با محیط داشتن داشتن دانش زبان آلمانی  یا انگلیسی بسیارارزشمند است .

در واقع  بهتر است که متقاضی ویزای کار آلمان به زبان انگلیسی حداقل  با نمره ی ۵٫۵ یا زبان آلمانی حداقل A2 آشنا یی داشته باشد.

چنانچه که شخص متقاضی کار و ویزای کار آلمان موفق به  یافتن شغلی با دستمزد ی بیش از متوسط حقوق در المان شود یعنی معادل ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو  می تواند بعد از یکسال موفق به اخذ بلوکارت آلمان  شود .

اخذ بلوکارت  (blue card  ) امکان این را برای متقاضی فراهم می کند تا در هرنقطه از اتحادیه اروپا به جستجوی کار بپردازد و با پیداکردن شغل مناسب مناسب و پرداخت مالیات موفق به اخذ اقامت اروپا شوند.

برای اخذ ویزای کار آلمان و دستیابی به بلوکارت آلمان داشتن مدرک دانشگاهی معتبروسابقه کار مرتبط با رشته و گذراندن دوره های آموزش حرفه ای در دانشگاهها ضروری است.

بلو کارت اتحادیه اروپا و کارت آبی اتحادیه اروپا شامل افراد متخصص در زمینه های ریاضیات،علوم کامپیوتر ،علم وتکنولوژی و همینطور پزشکان می باشد . شانس پیدا کردن شغل مناسب با حقوق ایده ال در رشته های فنی مهندسی در آلمان بسیار بالاست .

متقاضیان  ویزای کاری آلمان  که واجد الشرایط هستند مانند پرستارانی که دارای مدرک رسمی باشند نیز از وضیعت بسیارخوبی برای دریافت بلوکارت برخوردارند و علاوه بر آن مشاغلی که در اروپا با کمبود نیروی کار روبرو هستند بدون آزمون نیرو جذب می شوند . پرستاری از آن دسته رشته هاست که شدیدا در اروپا مورد نیاز است . و در ردیف لیست مشاغل مورد نیاز آلمان می باشد .

در خصوص ویزای کار آلمان می توان بیان نمود که از ماه اوت سال ۲۰۱۲ این قانون تصویب شد  که فارغ التحصیلانی که در خارج از خاک آلمان تحصیل کرده اند و مدارک انها مورد تایید وزارت علوم  آلمان می باشد ویزای شش ماهه ای مبنی بر اجازه کار دریافت دارند . که در واقع در این مدت باید کار مناسب را پیدا کنند وگرنه ویزای آنها تمدید نخواهد شد . البته باید هزینه های خودیعنی در این مدت را در حساب خود نگه دارند و ثابت نمایند که می توانند کلیه هزینه های خود را بپردازند .لازم به ذکر است که در این مدت اجازه خود اشتغالی و کارآفرینی را نخواهند داشت.

همچنین در بحث ویزای کار آلمان لازم به ذکراست که اتباع کشورهای دیگر نیزمی توانند با تاسیس شرکت های آموزشی خاص در آلمان کارآفرینی کنند وبا کسب درآمد و پرداخت مالیات  کسب اقامت نمایند که البته در این روش به تاییدیه آژانس  اشتغال فدرال نیاز دارند.

از دغدغه های اصلی دولت فدرال کشور آلمان که از محبوب ترین و معتبرترین کشورهای جهان می باشد،اشخاصی هستند که دردانشگاههای  آلمان به تحصیل می پردازند این اشخاص که در خود آلمان فارغ التحصیل می شوند با ویزایی به مدت ۱۸ ماه فرصت این رادارند که شغلی متناسب با رشته ی خود پیدا کنند و به اقامت کاری دست یابند.

ویزای کار آلمان این امکان را می دهد که متقاضی کار در آلمان شانس خود را برای جستجوی کار در اروپا امتحان کنند . این امکان و امتیاز در کشورهای محدودی در اروپا امکان پذیر است . اتریش و آلمان جزو این کشورها هستند . علاقمند به کار در سایر کشورهای اروپایی باید دعوتنامه کار از یک اسپانسر و یا کارفرما داشته باشند که از آنها دعوت به کار نماید و دعوتنامه کاری برای آنها ارسال نماید .

متقاضی ویزای کار آلمان و کار در آلمان با آن دعوتنامه ویزای کار را دریافت می کند . البته داشتن همچنین پیشنهادی و عقد این قرارداد کاری تقریبا غیر ممکن است . چراکه آن شغل باید توسط کارفرما در آن کشور به مدت سه ماه آگهی شود و چنانچه شخصی نبود که این پوزیشن کاری را دریافت کند . این کار به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورت نبودن متقاضی این کار شغل از طر کارفرما فرستاده می شود .

یکی از راه های مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کار در آلمان می باشد که بدین واسطه اطلاع از راهها و قوانین اخذ اقامت آلمان و همچنین راهها و قوانین اخذ تابعیت آلمان و شرایط تحصیل در آلمان را می توان از این طریق اطلاع یابید.موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ویزای کار آلمان توصیه می نماید که چنانچه قصد اقدام برای اخذ ویزای کار آلمان را دارید و تمایل دارید برای جستجوی کار آلمان به این کشور بروید ما میتوانیم در این زمینه نیز شما را یاری کنیم. قبل از هرگونه اقدام و پرداختهای یورویی با کارشناسان ارشد و وکلا مجرب  موسسه  حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص راههای ویزای کار آلمان و همچنین شرایط مهاجرت از طریق کار به آلمان و راههای اخذ ویزای کار آلمان و در نهایت قوانین اخذ اقامت آلمان برخوردار شوید . شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد ویزای جستجوی کار آلمان می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه  حقوقی ملک پور(همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. آیدا بهمنی گفته:

  سلام من ۲۶ سال دارم و متاهل هستم.فارغ التحصیل رشته بیوتکتولوژی از دانشکاه سراسری هستم.همسرم ۳۱ سال سن دارد و ۱۰ سال سابقه ی کار و بیمه تامین اجتماعی دارد و فارغ التحصیل مهندسی عمران است.مدرک زبان نداریم اما زبان انگلیسی ما در وضعیت خوبی است. هر دو قصد مهاجرت با ویزای کاررا داریم.همسرم در یک کارخانه تصفیه نمک شریک و مشغول به کار است.اما در طراحی ساختمان و کارهای عمرانی هم بسیار ماهر و با سابقه است.اگه میشه لطفا ما را راهنمایی کنید.ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   با توجه به شرایطی که فرمودید می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید و به دنبال کار مناسب باشید تا بتوانید از این طریق به اقامت و سپس تابعیت دست یابید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 2. احمد گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از جناب دکتر ملک پور و همکارهای گرامیشون.
  درضمینه ویزای کار المان ایا با مدرک دانشگاهی علمی کاربردی هم میشه اقدام کرد؟
  کاردانی و کارشناسی من هر دو علمی کاربردی هستند.
  و همینطور برای بلوکارت در اینده به مشکلی بر میخوره یا خیر؟؟
  متشکر.

  پاسخ
 3. سعید صفرزادگان گفته:

  با سلام و خسته نباشید اینجاب دارای مدرک کارشناسی در رشته کشاورزی هستم و ۲۹ سال سن دارم میخواستم و تسلط نسبی به زبان انگلیسی هم دارم میخواستم بپرسم ایا برای ویزای کار آلمان حتما احتیاج به مدرک اکادمیک است یا مدرک فنی و حرفه ای ایران قابل قبول است مثل مدرک کامپیوتر یا برق.تشکر از صبر و شکیبایی شما و ارزوی موفقیت.

  پاسخ