ویزای کاری انگلستان و بررسی شرایط مهاجرت کاری به انگلستان ۲۰۲۰

ویزای کاری انگلستان ، امکان اخذ ویزای جستجوی کار انگلیس ، چگونگی اخذ اقامت و تابعیت در پروسه  مهاجرت کاری به انگلستان از موضوعات مهم مورد بررسی و تحلیل علمی و تخصصی در این مقاله هستند. آیا اخذ ویزای کاری انگلستان فرآیند ساده ای دارد؟ برای اخذ ویزای کاری انگلیس چه مدارکی لازم است ارائه شوند؟ آیا می توان ویزای جستجوی کار انگلستان را اخذ کرد؟ آیا در هنگام مهاجرت کاری به انگلستان و کار در انگلستان می توان همراه داشت؟ برای آگاهی از پاسخ این قبیل سوالات در ادامه با ما همراه باشید. انگلستان کشوری توسعه یافته است که شرایط کاری مطلوب آن و احترام به حقوق شخصی افراد در جامعه آن موجب شده افراد زیادی به اخذ ویزای کاری انگلستان تمایل پیدا کنند. در کشور انگلستان کارفرمایان وظیفه دارند سلامت، امنیت و رفاه تمامی کارمندان را در محیط کار تأمین نمایند. چنین امر مهمی تحت نظر واحد تأمین سلامت و امنیت که بر هرگونه سرپیچی از قانون نظارت دارد انجام می پذیرد. امیدواریم با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات و مجهولات خود در زمینه اخذ اقامت انگلستان از طریق کار دست یابید. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) نکات مهم را در زمینه اخذ ویزای کاری کشور انگلستان به شما خاطر نشان خواهند نمود و از طریق تماس رایگان تلفنی با آنها می توانید اطلاعات تکمیلی را در این زمینه دریافت نمایید. در ادامه مباحث لیست شده در زیر مورد بحث و گفتگو قرار خواهند گرفت، لطفا در ادامه با ما همراه باشید :

ویزای کاری انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای کاری انگلستان و انواع آن
 • ویزای کاری انگلستان با تغییر ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری انگلستان و مدارک مورد نیاز ویزای کاری انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و نرخ بیکاری در انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰
 • ویزای کاری انگلستان و میزان حقوق در انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و نحوه کاریابی در انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و مؤسسات کاریابی در انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کاری انگلستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در انگلستان
 • ویزای کاری انگلستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای کاری انگلستان و شرایط عمومی آن

انگلستان یا به اصطلاح عامیانه انگلیس کشوری واقع در بریتانیاست که بیش از ۵۶ میلیون نفر جمعیت دارد و حدود ۱ میلیارد از جمعیت دنیا به زبان رسمی آن یعنی انگلیسی سخن می گویند. انگلستان با مساحتی در حدود ۱۳۰٫۲۷۹ کیلومتر مربع از غرب با ولز و از شمال با اسکاتلند همسایه است. به علاوه دو دریای ایرلند و سلتیک در غرب و جنوب غربی این کشور قرار گرفته اند. مصرف چای در انگلستان آمار قابل توجهی دارد و کیفیت آموزشی بالا در دانشگاه های این کشور سبب علاقه مندی دانشجویان بین المللی به مهاجرت تحصیلی به انگلستان شده است. اعتبار مدارک تحصیلی انگلستان موجب شده فرصت های شغلی بی شماری نه تنها در بریتانیا بلکه سایر کشورهای دنیا در اختیار دانش آموختگان دانشگاه های این کشور قرار گیرد. طبق قوانین انگلستان کارفرمایان موظفند از سلامت و امنیت کارمندان دارنده ویزای کاری انگلستان در محیط کار اطمینان کسب نمایند و در صورتی که کارمندان اثبات نمایند کارفرمایان آنها را در معرض خطر قرار داده و یا وظایف قانونی خود را در زمینه سلامت و امنیت کارمندان رعایت نمی نمایند، می توانند شکایتی را علیه آنها مطرح کنند.

اغلب ساعات کاری کارمندان در انگلستان بیش از ۴۸ ساعت در هفته نیست و در صورت نیاز به اضافه کاری لازم است چنین بندی در قرارداد قید شود. مهاجرت کاری تنها یکی از راههای مهاجرت به انگلستان است. شما با مطالعه مقاله ای با عنوان «‌ مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان »‌ می توانید اطلاعات جامعی در خصوص راهها و روشهای مهاجرت به این کشور و شرایط و هزینه های زندگی در آن کسب نمایید. نمودار زیر اطلاعاتی را درباره کشور انگلستان به تصویر می کشد:

نمودار شرایط عمومی انگلستان

افراد عضو اتحادیه اروپا و سوئیس:

افراد ساکن در منطقه اقتصادی اروپا، جهت کار در اتحادیه اروپا احتیاج به هیچ مجوزی ندارند(به استثنای بلغارستان و رومانی که مقررات خاصی در آن وجود دارد) و در صورت وجود موقعیت خالی در یک رده شغلی و عدم اتخاذ آن توسط فردی انگلیسی، در کل اتحادیه اروپا اعلام عمومی می شود و افراد بدون اخذ ویزای کار انگلستان وارد انگلستان می شوند.

افراد خارج از اتحادیه اروپا:

سایر افراد از هر نقطه از جهان که درخواست اقامت از طریق کار داشته باشند، احتیاج است یک دعوت نامه کاری از یک کارفرمای مجاز در انگلستان که دارای یک شرکت معتبر است دریافت کنند. از آنجا که پروسه استخدام بر اساس اولویت می باشد، ابتدا موقعیت شغلی به مدت سه ماه در انگلستان آگهی می شود و در صورت عدم وجود شهروند انگلیسی واجد شرایط، مجدداً سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی صورت می گیرد و اگر پس از این ۶ ماه شخصی واجد شرایط آن شغل از اتحادیه اروپا واجد شرایط لازم یافت نشد، کارفرما مجاز است از نیروی کار خارج از اتحادیه استخدام نیرو داشته باشد. در صورتی که فرد از طریق این آگهی پذیرفته شود و پیشنهاد کار دریافت نماید می تواند برای گرفتن ویزای کار انگلستان و مهاجرت کاری به انگلستان اقدام نماید.

نکاتی در مورد نظام حقوقی انگلستان
درباره انگلستان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار انگلیس و آمریکا

تاریخچه حقوق کشور انگلستان
شرایط مهاجرت به انگلستان

ویزای کاری انگلستان و انواع آن

متقاضیانی که قصد دارند برای اخذ ویزای کاری انگلستان اقدام نمایند لازم است با انواع ویزاهای کاری این کشور آشنایی داشته باشند تا بتوانند مناسب ترین ویزا را برگزینند. نکته مهم دیگر در اخذ ویزای کاری انگلستان داشتن کارفرما و دریافت پیشنهاد شغلی از وی است. به طور کلی، ویزاهای کاری انگلستان به دو دسته ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شوند که در زیر به بررسی آنها خواهیم پرداخت. ویزاهای کاری بلند مدت انگلستان تحت عنوان ویزاهای Tier 2 و ویزاهای کوتاه مدت تحت عنوان ویزاهای Tier 5 شناخته می شوند.

ویزاهای کاری بلند مدت انگلیس

 • ویزای کاری عمومی (General work visa)

افرادی می توانند این ویزا را دریافت نمایند که یک پیشنهاد شغلی برای یک شغل تخصصی در بریتانیا داشته باشند و تبعه کشورهایی خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و غیر از سوئیس باشند. غالباً لازم است فرد حداکثر ۳ ماه پیش از تاریخ شروع به کار برای ویزای خود درخواست دهد و معمولاً به فاصله ۳ هفته پس از ارائه درخواست تصمیم نهایی درباره ویزای فرد صادر می شود. افراد تحت این ویزا می توانند حداکثر ۵ سال و ۱۴ روز و یا مطابق با مدت ذکر شده در نامه اسپانسرشیپ ( کارفرمای ) خود به اضافه یک ماه اضافه تر در انگلستان اقامت داشته باشند.

 • ویزای ترانسفر بین شرکتی

اگر کارفرمایی خارجی شغلی را به فردی در شعبه بریتانیایی سازمان خود پیشنهاد داده باشد امکان اخذ این نوع ویزا به وجود می آید. البته لازم است که شخص متقاضی ساکن خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشد. این نوع ویزا در دو قالب یا فرمت کارهای بلند مدت و برنامه کارآموزان فارغ التحصیل ارائه می شود. در بخش زیر به بیشترین مدت اقامت تحت هر نوع ویزا اشاره شده است:

 • کارهای بلند مدت (در صورت کسب درآمدی بیش از سالانه ۱۲۰٫۰۰۰ پوند): ۹ سال
 • کارهای بلند مدت (در صورت کسب درآمدی کمتر از سالانه ۱۲۰٫۰۰۰ پوند): ۵ سال و یک ماه
 • برنامه کارآموزان فارغ التحصیل: ۱۲ ماه
 • ویزای مذهبی

افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که پیشنهاد شغلی را در جامعه ایمانی بریتانیا (به عنوان مثال، به عنوان نماینده امور مذهبی و یا عضو گروه های مذهبی) دریافت می کنند، می توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند. مدت این ویزا حداکثر ۳ سال و یک ماهه و یا مطابق مدت زمان مطرح شده در نامه اسپانسرشیپ به اضافه یک ماه اضافه تر است.

 • ویزای ورزشکاران

ویزای ورزشکاران به افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس در جایگاه های زیر تعلق می گیرد:

 • ورزشکاران خبره و یا مربیان درجه یک که در سطح جهانی شناخته شده هستند
 • هیئت ورزشی مربوطه درخواست فرد را تأیید نموده باشد
 • استخدام فرد در بریتانیا موجب پیشرفت ورزش مربوطه در بریتانیا در بالاترین سطح خود شود

ورزشکاران با اخذ این نوع ویزای کاری انگلستان می توانند به مدت ۳ سال در انگلستان اقامت داشته باشند که قابلیت تمدید آن تا ۳ سال دیگر نیز وجود دارد.

انواع ویزای کاری انگلستان - ویزای جستجوی کار انگلستان

ویزاهای کاری کوتاه مدت انگلیس

 • ویزای کارمندان موقتی – کارمندان خیریه 

این ویزا به افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس با اهداف انجام کارهای داوطلبانه برای موسسات خیریه تعلق می گیرد و اغلب مدت آن ۱۲ ماهه است.

 • ویزای کارمندان موقتی – خلاقیت و امور ورزشی

این ویزا به افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که پیشنهاد شغلی را به عنوان افراد ورزشکار و یا کارمندان با هدف انجام کارهای خلاقانه در بریتانیا دریافت می کنند تعلق می گیرد. معمولاً مدت این ویزا ۱۲ ماهه است.

 • ویزای کارمندان موقتی – تبادل مورد تأیید دولت

این ویزا ویژه افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس است که قصد دارند برای کسب تجربه در مدت زمانی کوتاه و کسب آموزش، شرکت در برنامه های آموزش زبان دولتی برون مرزی و تحقیقات تحت برنامه های تبادل مورد تأیید دولت به بریتانیا سفر کنند و دارای اسپانسر نیز می باشند. مدت این ویزا عموماً ۱۲ الی ۲۴ ماهه است.

 • ویزای کارمندان موقتی – توافقنامه های بین المللی

این ویزا مختص افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس است که قراردادی مبنی بر انجام کارهایی که در حقوق بین الملل به آنها پرداخته شده در بریتانیا را امضا می نمایند؛ به عنوان مثال، یک خدمتکار خصوصی شاغل در خانواده های دیپلماتیک. این ویزا عموماً ۲ ساله است.

 • ویزای کارمندان موقتی – کارمندان مذهبی

این نوع ویزای کاری انگلستان به افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس اختصاص یافته است که قصد انجام کارهای مذهبی در بریتانیا را دارند. به عنوان مثال، افرادی که قصد انجام سخنرانی های مذهبی و یا عضویت در گروه های مذهبی را دارند می توانند این نوع ویزا را برای مدت ۲۴ ماه دریافت نمایند.

 • ویزای کارمندان موقتی – کارگران فصلی

این ویزا به افراد ساکن منطقه ای خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس تعلق می گیرد که قصد دارند نهایتاً به مدت ۶ ماه برای انجام کارهای کشاورزی به بریتانیا بروند و اسپانسر نیز دارند.

 • ویزای کارمندان موقتی – طرح پویایی جوانان

از الزامات ارائه درخواست برای این نوع ویزا آن است که فرد بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن، ۱٫۸۹۰ پوند تمکن مالی، و دارای ملیتی بریتانیایی و یا تبعه برخی کشورهای خاص باشد و قصد داشته باشد نهایتاً به مدت ۲ سال در بریتانیا مشغول کار شود.

ویزای کار انگلستان با تغییر ویزای تحصیلی

تحصیل در انگلستان پیشنیاز اخذ اقامت کاری انگلستان می تواند باشد :

اقدام از طریق جاب آفر جهت دریافت ویزای کار انگلستان سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد. از این رو برای افرادی که در طلب اخذ اقامت انگلستان می باشند در صورت واجد شرایط بودن، می توانند جهت تحصیل در انگلستان اقدام نمایند. افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های انگلیس شانس بیشتری جهت کاریابی و اخذ اقامت انگلستان دارند چرا که با دریافت مدرک از انگلستان اجازه دارید تا مدتی به جست و جوی کار در انگلستان بپردازید و با یافتن کار، ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کار انگلستان تغییر دهید. به این ترتیب با اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضی، امکان اخذ اقامت برای وی ممکن می شود. با تغییر ویزا از تحصیلی به ویزای کار انگلستان و پس از مدتی با پرداخت مالیات و بیمه امکان دریافت اقامت دائم برای شخص مهیاست.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در انگلستان

ویزای کاری انگلستان و مدارک مورد نیاز ویزای کاری انگلستان

همانطور که در بخش های قبل مشاهده شد، ویزای کاری انگلستان دارای انواع مختلفی است که متفاوت با ویزای جستجوی کار انگلستان است. در واقع، برای کشور انگلستان ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار انگلستان ارائه نمی شود، زیرا ماهیت ویزاهای جستجوی کار یا اصطلاحا این است که شما نیازی به کارفرما و Job Offer از وی نخواهید داشت، حال آنکه یکی از مهمترین و قطعی ترین الزامات مهاجرت کاری به انگلیس داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری است. اخذ ویزای کاری انگلستان مستلزم ارائه مدارکی است که قصور در ارائه آنها می تواند فرد را از هدفش و مهاجرت کاری به انگلستان باز دارد. در حال حاضر کشورهایی مانند آلمان ، اتریش و آفریقای جنوبی به ایرانیان ویزای جستجوی کاری می دهند. جهت دریافت ویزای کاری انگلستان لازم است فرد اثبات نماید که می تواند به زبان انگلیسی صحبت و ارتباط برقرار کند. ارائه اسناد تمکن و ثبات مالی نیز از دیگر مدارک ضروری است. همچنین لازم است فرد بتواند قویاً از دلیل ارائه درخواست خود برای اخذ ویزای کاری انگلستان دفاع نماید. به طور کلی، ارائه مدارک زیر برای اخذ ویزای کاری انگلستان ضروری است:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت (گذرنامه حداقل دارای دو صفحه خالی و اعتبار کافی باشد)
 • گواهی پرداخت هزینه ویزای انگلستان
 • عکس رنگی با فرمت پاسپورت با زمینه سفید
 • اسناد تمکن مالی (دعوتنامه کاری با ذکر دقیق مقدار حقوق تعیین شده توسط کارفرما)
 • گشودن حساب بانکی بریتانیایی
 • شماره بیمه ملی
 • اثبات درآمد کافی از شغل مورد نظر (معمولاً بیش از ۳۰ هزار پوند در سال)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اثبات دانش زبان انگلیسی
 • گواهی سلامت

گرفتن یک حساب بانکی بریتانیا:

در صورت اقدام جهت دریافت ویزای کار انگلستان ، باید یک حساب بانکی داشته باشید که کارفرما حقوق شما را پرداخت نماید. راه های مختلفی برای باز کردن یک حساب بانکی جدید وجود دارد و انتخاب شما کاملاً بستگی به تنظیمات و بودجه شما دارد.

اول، اقدام ازطریق برخی شرکت های قابل اعتماد که ارائه دهنده خدمات گوناگونی هستند و به شما کمک می کنند زمان ورود به انگلستان یا حتی قبل از آن، همه چیز مهیا باشد. این بسته های آغازگر ممکن است شامل مواردی از قبیل کمک های شغلی، یک حساب بانکی، یک سیم کارت، یک شماره NI، عضویت در باشگاه و … باشد.

روش دیگر اینکه از داخل کشور خودتان اقدام نمایید و حساب بانکی جدید خود را باز کنید. باید بدانید که هنگام باز کردن یک حساب بانکی جدید بانک ها معمولاً نیاز به تأیید آدرس دارند، اما در سال های اخیر، در انگلیس، ایجاد یک حساب بانکی برای خارجی ها کمی ساده تر شده است.

گرفتن شماره بیمه ملی:

هنگامی که شما در انگلستان زندگی یا کار می کنید، نیاز دارید شماره NI داشته باشید تا بتوانید کمک های بیمه ملی خود را پرداخت کنید، به علاوه اگر دسترسی به مزایای خاصی از قبیل حقوق بازنشستگی و وام دانشجویی بخواهید. برای اینکه بتوانید برای شماره (NI (National Insurance درخواست بدهید، باید حق زندگی و کار در انگلیس داشته باشید.

شماره NI شما، شماره حساب شخصی شما را نشان می دهد و این بدان معنی است که اطمینان حاصل شود که هر مالیاتی که شما پرداخت می کنید، چه مالیات بر درآمد و چه بیمه ملی، به درستی از جانب شماست. این شناسه در همه جا لازم است.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت انگلستان

مهاجرت کاری به انگلیس

ویزای کاری انگلستان و نرخ بیکاری در انگلستان

بی شک یکی از موارد مهم در راستای تصمیم گیری برای اخذ ویزای کاری انگلستان نرخ بیکاری این کشور است. در واقع، نرخ بیکاری بالا می تواند زنگ خطری برای افراد در زمینه کاریابی و اخذ اقامت بلند مدت یک کشور باشد در صورتیکه نرخ بیکاری پایین می تواند فرد را به اخذ اقامت امیدوار نماید. در این بخش به بررسی نرخ بیکاری بریتانیا در فاصله زمانی سال های ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ خواهیم پرداخت. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، میانگین نرخ بیکاری انگلستان در بازه زمانی سال های ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ برابر با ۵٫۹۸ درصد بوده است که در سال های اخیر نیز سیر نزولی داشته و امیدوار کننده بوده است.

نمودار نرخ بیکاری انگلستان - نمودار نرخ بیکاری انگلیس - نمودار نرخ بیکاری بریتانیا

ویزای کاری انگلستان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰

این حقیقتی انکار ناپذیر است که در هر کشوری برخی مشاغل محبوبیت بیشتری دارند و بیشتر مورد نیاز جامعه هستند. از آن گذشته، مشاغل پر درآمد، چالش برانگیز و جذاب نسبت به مشاغل کسل کننده و کم درآمد بیشتر توجه افراد را به خود جلب می کنند. مشاغل زیر در میان مشاغلی قرار می گیرند که تخصصی و پر درآمد هستند و نیاز فراوانی به آنها وجود دارد. بنابراین، شانس افراد برای اخذ ویزای کاری انگلستان در مشاغل زیر می تواند بیش از سایر مشاغل باشد.

نام شغل

میانگین حقوق سالیانه (پوند)

تعداد جایگاه های خالی شغلی

مدیر پروژه ۴۱٫۸۰۸ ۳۸٫۳۰۰
تحلیل گر بیزینس ۳۹٫۱۲۷ ۱۳٫۲۰۰
محقق داده ۴۶٫۶۶۵ ۲٫۳۰۰
مهندس نرم افزار ۴۱٫۱۰۰ ۱۸٫۵۰۰
مهندس مکانیک ۳۳٫۷۶۵ ۱۱٫۳۰۰
حسابدار ۳۶٫۱۷۱ ۴٫۸۰۰
طراح گرافیکی ۲۵٫۵۴۳ ۲۰۰۰
توسعه دهنده نرم افزار ۳۵٫۲۴۷ ۱۰٫۰۰۰
تحلیل گر داده ۳۰٫۳۲۳ ۱٫۵۰۰
دستیار اجرایی ۳۹٫۱۶۳ ۲٫۱۰۰

به جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین کدهای شغلی این مشاغل اکیدا پیشنهاد می کنیم مقاله ی « جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس » را مطالعه نمایید.

ویزای کاری انگلستان و میزان حقوق در انگلستان

میزان حقوق و دستمزد در انگلستان یکی از موضوعات مهم مد نظر افراد علاقه مند به اخذ ویزای کاری انگلستان محسوب می شود و قطعاً یکی از موارد مهم تأثیرگذار بر تصمیم آنها برای مهاجرت کاری به این کشور است. طبق قوانین انگلستان، کارفرمایان موظفند مقدار حقوق و دستمزد مشابهی را برای کارمندان مرد و زن در نظر بگیرند. به علاوه، پرداخت حداقل حقوق تعیین شده به کارمندان امری ضروری است. اغلب حداقل حقوق بسته به سن کارمندان و حضور آنها در دوره کارورزی تعیین می شود. به عنوان مثال، طبق یک دسته بندی کلی میزان حقوق در حال حاضر برای افراد ۲۱ سال و بالاتر ساعتی ۷٫۷۰ پوند است و بیشترین میزان آن معادل ساعتی ۸٫۲۱ پوند برای کارمندان ۲۵ ساله و بالاتر است. در جدول زیر به حقوق برخی مشاغل در انگلستان اشاره شده است:

عنوان شغلی میزان حقوق بر حسب پوند
مدیر منابع انسانی ۹۳۰۹۰
مدیر پروژه ۱۰۱۱۷۶
مدیر فناوری اطلاعات ۱۰۴۴۶۳
تحلیلگر مالی ۴۵۸۵۶
مدیر پروژه ۹۱۸۵۱
مدیر ۶۶۰۱۶
توسعه دهنده نرم افزار ۷۲۵۲۷
معمار ۵۹۴۲۸
مدیر مالی ۱۰۵۸۸۹
کارگردان ۱۳۷۲۸۸
ویزای سرمایه گذاری انگلستان
کارآفرینی در انگلستان
هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

ویزای کاری انگلستان و نحوه کاریابی در انگلستان

افراد علاقه مند به اخذ ویزای کاری انگلستان می توانند از طرق مختلفی به کاریابی در این کشور بپردازند. همانطور که گفته شد متأسفانه انگلستان ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار انگلستان ندارد. در حقیقت، موسسات و وب سایت های کاریابی رایج ترین وسیله ای برای کاریابی در انگلستان هستند که امکان یافتن شغل را برای شهروندان و اتباع خارجی در آن کشور میسر می نمایند. افراد می توانند از طریق وب سایت ها ، روزنامه های کاریابی ، شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین و … به دنبال مشاغلی مرتبط با تخصص شغلی خود باشند و یا از موسسات کاریابی معتبر در کشور انگلستان مشاوره تخصصی در زمینه یافتن شغل دریافت کنند. موسسات مذکور به دلیل روابط گسترده خود با شرکت ها از نیازمندی ها و مهارت های مورد نیاز آنها آگاهی دارند و می توانند افراد مناسب را به شرکت ها و کارفرمایان معرفی نمایند. به علاوه، این موسسات می توانند مقدمات اقدام برای یافتن شغل و ارائه مدارک لازم را به طور کامل برای فرد خاطر نشان نمایند.

به علاوه، از آنجائی که داشتن رزومه قوی می تواند شانس فرد را در کاریابی بالا ببرد، موسسات کاریابی در انگلستان می توانند در تهیه رزومه نیز به افراد کمک کنند تا بتوانند جاب آفر و نهایتا ویزای کاری انگلستان را دریافت نمایند. البته که آنچه در پروسه کاریابی فرد تأثیر بسزایی دارد، میزان مهارت و تخصص فرد، دانش زبان انگلیسی و رزومه کاری قوی اوست و این موسسات به عنوان یک واسط یا کاتالیزور می توانند کمک نمایند.

کاریابی در خارج از کشور | جستجوی کار در خارج | لیست مشاغل مورد نیاز کشورها

ویزای کاری انگلستان و مؤسسات کاریابی در انگلستان

همانطور که پیش تر اشاره شد، اقدام از طریق موسسات کاریابی در انگلستان یکی از شیوه های رایج برای یافتن شغل در این کشور محسوب می شود و افراد از این طریق و نه از طریق ویزای جستجوی کار انگلستان می توانند یک پیشنهاد یا دعوتنامه کاری و نهایتا ویزای کاری انگلستان را دریافت نمایند. نکته حائز اهمیت در این میان آن است که افراد پیش از هرگونه اقدامی لازم است از اعتبار موسسات کاریابی اطمینان کامل کسب کنند تا از بروز هرگونه آثار زیان باری جلوگیری به عمل آید. در جدول زیر به نام برخی موسسات کاریابی معتبر در انگلستان اشاره شده است:

GENCY CENTERAL
GRADUATE RC
HAYS REQUIREMENT
Everyjobsit
Indeed
Monster
BADENOCH&CLARK
FRESH MINDES TALENT
STEP AHEA
HAYS REQUIREMENT

شما سروران گرامی می توانید برای کسب هرگونه اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای کاری انگلستان، سایر  ویزاها و طرق مختلف مهاجرتی محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نموده و از مطالب ارزشمند آن آگاهی کسب نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای کاری انگلستان و بررسی ویزای همراه

افرادی که به عناوین مختلف ویزای کاری انگلستان را اخذ نمایند می توانند اعضای خانواده خود را همراه خود داشته باشند. اعضای خانواده افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا و یا سوئیس اقدام می نمایند نیاز به اخذ ویزا دارند. با این حال، باید توجه داشت که منظور از همراه همسر و یا پارتنر فرد، فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزندان بالای ۱۸ سال است؛ البته در صورتی که فرزندان بالای ۱۸ سال در حال حاضر در بریتانیا به عنوان وابسته فرد اقامت داشته باشند و این وابستگی به روشهای متقن باید اثبات گردد. یکی از نکات حائز اهمیت در این میان آن است که فرد بتواند ثابت کند با اخذ ویزای کاری انگلستان توانایی تأمین هزینه های همراهانش را در انگلستان دارد. در واقع، فرد متقاضی اصلی اخذ ویزای کاری انگلستان لازم است علاوه بر ۹۴۵ پوند برای تأمین مخارج خود، به میزان ۶۳۰ پوند به ازای هر همراه برای یک ماه تمکن مالی نشان دهد.

فرد ملزم است مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهد و مبالغ تعیین شده را به مدت ۹۰ روز پیش از ارائه درخواست در حساب خود و یا همراهان نشان دهد. افرادی که از خارج از بریتانیا درخواست ویزا می دهند ملزمند مراحل انگشت نگاری و عکس برداری را در مراکز درخواست ویزا به انجام برسانند. در واقع، انجام بیومتریک ۳۰ روز پیش از ورود به انگلستان ضروری است.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

اخذ ویزای همراه در انگلستان
ویزای توریستی انگلستان

ویزای کاری انگلستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در انگلستان

بسیاری از افراد معمولا پس از اخذ ویزای کاری انگلستان اخذ اقامت و تابعیت این کشور را هدف قرار می دهند. در واقع، این افراد تمایل دارند در نهایت پس از اقامت کاری در انگلستان پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. از آنجائی که قراردادهای کاری دارای شرایط متفاوتی هستند و ویزای کاری انگلستان دارای انواع مختلفی است، مدت اقامت فرد بر اساس هر نوع ویزای کاری می تواند متفاوت باشد. با این حال، اغلب پس از ۱۰ سال امکان اخذ اقامت دائم انگلستان برای فرد فراهم می شود. پس از اخذ اقامت دائم، فرد در صورت اثبات ادغام شدن در جامعه و انطباق پذیری با فرهنگ انگلیسی، فراگیری کامل زبان، عدم ارتکاب به جرائم و تخلفات می تواند درخواست اخذ پاسپورت انگلستان را دهد. پروسه اخذ پاسپورت پس از اقامت دائم اغلب  پروسه ای ۳ ساله است. هرگونه کپی از مطالب و محتوای این مقاله غیر شرعی و بر خلاف رضایت موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) است.

اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق ویزای کاری انگلستان - تابعیت انگلستان از طریق کار - مهاجرت کاری به انگلستان

ویزای کار انگلستان و شرایط و نکات نهایی مربوط به آن:

 • کارفرما جهت استخدام نیروی کار خارجی باید حقوقی را تعیین نماید. این میزان حقوق باید تأمین کننده مخارج شخص اصلی و خانواده وی باشد.
 • خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.
 • مخارج و هزینه های زندگی برای شخص اصلی ۸۰۰۰ پوند و هر همراه ۵۳۰۰ پوند اضافه می باشد.
 • حداقل ساعات کاری درانگلستان، ۳۰ ساعت در هفته می باشد.
 • جهت اخذ ویزای کار انگلستان مدرک زبان و مدرک تحصیلی دانشگاهی ضروری می باشد.

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
اخذ تابعیت انگلستان
ویزای کاری انگلستان و سخن پایانی

ویزای کاری انگلستان، مراحل اخذ اقامت انگلستان از طریق کار و امکان اخذ ویزای جستجوی کاری انگلستان موضوع بحث و بررسی علمی در این مقاله بوده است. کشور انگلستان به دلیل شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی همواره مورد توجه افراد بسیاری برای مهاجرت از طریق شیوه های مختلف است. همان طور که اشاره نمودیم، ویزای کاری انگلستان را می توان به دو شیوه بلند مدت و کوتاه مدت اخذ نمود که در هر دو روش دسته بندی های مختلفی وجود دارد و هر نوع ویزای کاری انگلستان ویژگی های خاص خود را دارا می باشد. افراد علاقه مند به اخذ ویزای کاری انگلستان لازم است تمامی جوانب را رعایت نموده و صحیح ترین نوع ویزا را برگزینند تا در ادامه دچار مشکل نشوند. متأسفانه با توجه به شرایط حاکم امکان اخذ بسیاری از این ویزاها برای هم وطنان عزیزمان در ایران وجود ندارد و در حال حاضر، اخذ ویزای کار انگلستان تنها از طریق دریافت پیشنهاد شغلی امکان پذیر است. بنابراین، متقاضیان می توانند در عوض ویزای جستجوی کار انگلستان، برای اخذ ویزاهای جستجوی کار کشورهای دیگر همچون آلمان و اتریش اقدام نمایند. شما سروران گرامی در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی درباره ویزای کاری انگلستان و ویزای جستجوی کار انگلستان می توانید با مشاورین متخصص موسسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس رایگان تلفنی برقرار نموده و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید. همچنین شما سروران گرامی می توانید نقطع نظرات و دیدگاه های خود را در بخش پایانی این مقاله ثبت نمایید.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حامد گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من فوق دیپلم برق هستم و همسر و یک دختر ۸ ماهه دارم برای مهاجرت به انگلستان و ویزای کاری میتونم اقدام کنم؟ مدرک زبان ضروری هستش؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری انگلستان شما می بایست دعوتنامه کاری داشته باشید .و سطح زبان شما نیز برای افسر ویزا مهم هست .

   پاسخ
 2. Hadi oveysi گفته:

  با عرض سلام خدمت شما من ۲۱ سال دارم و تا ۳ ماه دیگر خدمت سربازی خود را تمام میکنم دارای مدرک درجه ی ۲ ارایشگری هم هستم و قصد مهاجرت دارم با وجود اینکه ۲ نفر از پسر خاله هام در انگلیسن و یکی از انها اقامت دائم انگلیسو دارد نظر شما در باره ی من و نحوه ی مهاجرتم را میخاهم بدونم مرسی از شما

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای اخذ ویزای کاری انگلستان شما نیاز به دعوتنامه کاری دارید. شرایط سنی شما برای اخذ اقامت تحصیلی مناسب به نظر می رسد .مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 3. خلیل امیدی گفته:

  سلام
  بنده ۳۶ سال دارم فوق لیسانس تربیت بدنی،سابقه بازی فوتبال و فوتسال در لیگ برتر ایران،سابقه تیم ملی فوتسال ایران،دارای کارت مربیگری سی فوتبال آسیا،مربی فوتبال تیم نونهالان ذوب آهن اصفهان،دارای مقاله آی اس آی،سابقه ۷ سال مدیر پروژه شرکت پیمانکاری در زمینه رستورانهای پالایشگاه نفت و گاز و اداره انتقال گاز و… برای ویزای کار کدام کشور را پیشنهاد میکنید البته خودم بیشتر استرالیا و انگلستان را دوست دارم چون دوستان در این دو کشور هستند.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز برای کار در انگلستان بایستی از طرف کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید و برای استرالیا بایستی از طریق ساب کلاس های موجود ۱۸۹، ۱۹۰ یا ۴۹۱ اقدام کنید که هر کدام از آنها الزامات خاص خود را دارند. اگر شرایط سرمایه گذاری را داشته باشید میتوانید برای کشورهای مختلف اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
Rating: 4