ویزای کار ایتالیا و بررسی آن

ویزای کار ایتالیا ، شرایط کار در ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در این مقاله به صورت کاملا تخصصی و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا کار در ایتالیا منجر به اقامت دائم و اخذ پاسپورت می شود ؟ آیا ایتالیا کشور مناسبی برای کار می باشد؟ شرایط کاریابی در ایتالیا چگونه است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه ویزای کاری ایتالیا و مهاجرت کاری به این کشور پاسخ می دهیم. ویزای کار ایتالیا از جهات گوناگونی قابل بحث و گفتگو می باشد، که ما در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا نکات اساسی و مهم پیرامون آن را به شما  سروران ارائه دهیم. مهاجرت از طریق کار و ویزای کار ایتالیا، نیاز به بررسی  از جوانب گوناگون دارد. تلاش ما بر این بوده است در این مقاله که توسط متخصصین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است ، سوالات و ابهامات ذهنی شما پاسخ داده شود. جهت کسب اطلاعات تکمیلی تر در خصوص ویزای کار ایتالیا  با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند گردید.

ویزای کار ایتالیا
 • ویزای کار ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار ایتالیا و نحوه کاریابی
 • ویزای کار ایتالیا و مدارک مورد نیاز
 • ویزای کار ایتالیا و نرخ بیکاری در ایتالیا
 • ویزای کار ایتالیا و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹
 • ویزای کار ایتالیا و میزان حقوق دریافتی
 • ویزای کار ایتالیا و موسسات کاریابی
 • ویزای کار ایتالیا و ویزای همراه
 • ویزای کار ایتالیا و اقامت و تابعیت از طریق کار در ایتالیا

ویزای کار ایتالیا و شرایط عمومی آن

از دیرباز کشور ایتالیا به دلیل بافت تاریخی و جاذبه های توریستی و فرهنگی و همچنین تنوع در سبک زندگی بسیار مورد توجه و مورد علاقه افرادی بوده است که به دنبال مهاجرت بوده اند. اما آنچه باید بدان توجه داشت، شرایط کار در این کشور است و توجه به این موضوع است، که آیا کشور ایتالیا کشور مناسبی برای کار می باشد یا خیر؟ سالانه متقاضیان بسیاری به روش های مختلف از جمله توریستی، تحصیلی و کاری وارد ایتالیا می شوند. متقاضیان کار در ایتالیا جهت ورود کاری به این کشور باید اطلاعات جامعی در خصوص اقتصاد این کشور و نرخ بیکاری و مواردی از این قبیل داشته باشند تا با دید باز مقصد خود را انتخاب کنند.

ایتالیا بر روی نقشه کره زمین

در این خصوص لازم به ذکر است که از همین ابتدا بدانید کشور ایتالیا از نظر اقتصادی در قیاس با سایر کشورهای پیشرفته در اروپا نظیر آلمان، سوئیس، اتریش، هلند، دانمارک و … از اقتصاد بسیار ضعیفی برخوردار می باشد. نرخ بیکاری بالا ، قرارگیری در جایگاه هشتم در رتبه بندی صندوق بین المللی پول و همچنین دارا بودن رتبه دوم از نظر بالا بودن میزان بدهی عمومی در اتحادیه اروپا و قرار گیری آن پس از یونان، همه از علت هایی می باشد که این کشور را برای کار چندان مناسب جلوه نمی دهد. در جدول زیر اطلاعاتی در خصوص شرایط عمومی ایتالیا در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

جدول مشخصات کشور ایتالیا

راههای اخذ اقامت ایتالیا

ویزای کار ایتالیا و نحوه کاریابی

جهت اخذ ویزای کار ایتالیا شما در ابتدا باید یک شغل و یک کارفرما داشته باشید. حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار ایتالیا ، مقطع کارشناسی می باشد. شما نیاز دارید که از طرف یک کارفرما دعوت نامه کاری داشته باشید. کار فرما می بایست فرایند تکمیل پرونده درخواست کار متقاضی را انجام دهد و از سوی شورای مهاجرت محلی اقدام نماید و مجوز درخواست را به محل مربوطه ارائه دهد. پروسه بدین صورت می باشد، کارفرمایی که تمایل به استخدام نیروی کار خارجی دارد، باید اثبات کند که برای موقعیت شغلی مورد نظر هیچ شهروند ایتالیایی و همچنین هیچ شهروندی از اتحادیه اروپا برای این گزینه وجود ندارد و این شغل تنها به کمک نیروی موردنظر خارجی انجام پذیر است. لذا نیاز است تا قبل از استخدام نیروی کار خارجی، برای اینکه اثبات کند هیچ گزینه مناسبی در ایتالیا و اروپا برای این موقعیت شغلی وجود ندارد، در روزنامه های رسمی ایتالیا و اتحادیه اروپا این شغل به مدت ۳ ماه آگهی گردد. اگر برای این موقعیت شغلی هیچ فردی از ایتالیا یا اتحادیه اروپا یافت نشد، کارفرما می تواند بقیه فرایند دعوت به کار را برای نیروی کار خارجی مورد نظر خود ادامه دهد.

لینک پیشنهادی : کار در ایتالیا

پیشنهاد شغلی ـ کار در خارج از کشور ـ مهاجرت کاری به خارج از کشور

 پس از این طی این پروسه که به واسطه شورای مهاجرت استانی انجام می پذیرد، در صورتی که پرونده شما مطابق با قانون بوده و موافقت شورای مربوطه اعلام گردد، این پرونده همراه با کلیه اسناد و مدارک به کنسولگری کشور ایتالیا در کشور فرد متقاضی ارسال می گردد. پس از بررسی پرونده توسط کنسولگری، در صورت عدم وجود هرگونه نا هماهنگی پرونده، با شرایط ویزای کار ایتالیا ، سفارت یک ویزای کاری برای ورود به این کشور برای متقاضی صادر می کند. طول مدت پروسه اخذ ویزای کار ایتالیا حدود یک ماه می باشد. این ویزا سه ماهه یا ۹۰ روزه می باشد و امکان تمدید برای یک دوره شش ماهه نیز وجود دارد. برای متقاضیان زیر ۳۰ سال که شهروند کشورهای استرالیا ، نیوزلند و کره جنوبی هستند و همچنین برای افراد زیر ۳۵ سال که شهروند کانادا هستند، مدت زمان ویزای کار ایتالیا می تواند تا یک سال هم باشد. پس از گذشت یکسال در صورتی که فرد به دولت اثبات کند در حال یادگیری زبان ایتالیایی می باشد، می تواند ویزای کار خود را تمدید کند. مدت زمان قانونی کار در ایتالیا ۳۵ تا ۴۰ ساعت در هفته می باشد و اجازه ۸ ساعت نیز به عنوان اضافه کار در طول هفته وجود دارد.

پرچم ایتالیا ـ مهاجرت به ایتالیا ـ ایتالیا

ویزای کار ایتالیا و نرخ بیکاری ایتالیا

از عوامل مهم و اولین اطلاعات و تحقیقاتی که یک متقاضی کار در خارج از کشور باید به آن بپردازد و توجه و نگاه ویژه ای داشته باشد، توجه به نرخ بیکاری آن کشور می باشد؛ چرا که توجه به نرخ بیکاری و آمار و ارقام مرتبط با آن گواه اوضاع اقتصادی و شرایط کاری آن کشور می باشد . هر چه نرخ بیکاری بالاتر باشد نشان دهنده آن است که آن کشور بازار کار چندان مناسبی برای شهروندان خود ندارد و به همین دلیل تا زمانیکه شهروندان خود آن کشور بدون شغل باشند پس بستر کار برای یک نیروی کار بین المللی هم چندان محیا نیست .متقاضیان ویزای کار ایتالیا لازم است بدانند در حال حاضر، با توجه به بحران اقتصادی نا به سامان ایتالیا نرخ بیکاری در این کشور ۱۰،۵ می باشد که این عدد در قیاس با کشورهای رشد یافته عدد بسیار بالایی می باشد. که بر اساس این عدد می توان گفت تعداد افراد بیکار در این کشور عددی بالغ بر بیش از ۲ میلیون نفر است . در جدول پیش رو نرخ بیکاری کشور ایتالیا را در طول سال ۲۰۱۸  تا ابتدای سال ۲۰۱۹ مشاهده می فرمایید. همانطور که ملاحظه می کنید، نرخ بیکاری در ایتالیا بیشتر از ۱۰ درصد است و این خبر خوبی برای علاقمندان و متقاضیان کار در کشور ایتالیا نیست،‌ زیرا نرخ بیکاری در این کشور بالاست. اما خبر خوب آن است که نرخ بیکاری در کشور های آلمان زیر ۴ درصد و اتریش زیر ۵ درصد است و در صورتی که تخصص شما متناسب با مشاغل مورد نیاز کشور های آلمان یا اتریش باشد، پیدا کردن کار برایتان آسان خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با عنوان کار در آلمان یا اتریش از همین وبسایت مراجعه نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در ایتالیا در سال های 2018 و 2019

ویزای کار ایتالیا و ویزای همراه

معمولا افرادی که به واسطه کار به ایتالیا و یا هر کشوری مهاجرت می کنند، یکی از دغدغه هایشان الحاق خانواده می باشد. در خصوص ایتالیا و ویزای کار ایتالیا می توان گفت اگر فرد پس از طی مراحل موفق به دریافت این ویزا شد، می تواند درخواست ویزا برای خانواده خود کند. همچنین اگر فردی که به واسطه blue card  جهت کار وارد کشور ایتالیا شود همزمان و و بدون گذراندن دوره انتظار می تواند برای خانواده خود درخواست ویزا دهد. اگر شما دارای یک ویزای کار یکساله هستید، خانواده نیز به همراه شما می توانند وارد این کشور شوند در غیر اینصورت نفر اصلی ورود کرده و از خود ایتالیا برای همراهان در خواست الحاق می کند. با توجه به اینکه دریافت ویزای کار ایتالیا موضوعی کاملا تخصصی می باشد، پیشنهاد می گردد قبل ازهرگونه اقدام با تیم مشاورین ما مشورت کنید و پس از آن اقدام نمایید.

بررسی ویزای همراه در مهاجرت به خارج از کشور

 مدارکی که برای درخواست ویزای همراه باید ارائه گردد:

 • ارائه فرم درخواست
 • پاسپورتی که اعتبار داشته باشد
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه محل اقامت خانواده
 • نامه عدم سوء پیشینه

ویزای کار ایتالیا و مدارک مورد نیاز

جهت دریافت ویزای کار ایتالیا نیاز است تا متقاضی مدارکی را به کنسولگری ارائه دهد و پس از بررسی مدارک، نماینده کنسولگری در ایتالیا مراحل لازم جهت صدور ویزا را انجام می دهد. مرحله ارائه مدارک بسیار حائز اهمیت می باشد؛ چرا که هرگونه نقص و اشتباه در مدارک ارائه شده منجر به رد شدن ویزای متقاضی می گردد. مدارک مورد نیاز شامل این موارد می باشد:

 • ارائه پرونده متقاضی به سفارت که توسط کارفرما به واسطه شورای مهاجرت استانی تکمیل شده
 • پاسپورتی که دارای اعتبار باشد
 • اجاره نامه محل زندگی در ایتالیا
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه رزومه
 • ارائه یک نامه دال بر هدف از سفر
 • گواهی سلامت
 • بیمه نامه
 • پرداخت هزینه مربوط به صدور ویزا (۱۱۶ یورو)

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

پس از اینکه این مدارک توسط کنسولگری کشور ایتالیا بررسی گردید و توسط آفیسر تایید گردید؛ متناسب با نوع هدف شما که کار می باشد، ویزای کار ایتالیا صادر می گردد. با توجه به نوع کار شما و موقعیت شغلی شما این امکان نیز وجود دارد که blue card برای شما صادر گردد که به واسطه آن می توانید در کل اتحادیه اروپا کار کنید.

ویزای کار ایتالیا و میزان حقوق دریافتی

از موارد قابل تحقیق دیگر در خصوص ویزای کار ایتالیا توجه به میزان حقوق و دستمزد در این کشور می باشد و توجه به آن بسیار در انتخاب مسیر مهاجرت، تاثیر گذار می باشد. متقاضیان ویزای کار ایتالیا،  لازم است بدانند که در این کشور اوضاع اقتصادی نامناسب بر حقوق و دستمزد نیز بسیار تاثیر گذار است و میزان حقوق دریافتی نیروی کار در این کشور، غالبا در قیاس با سایر کشورهای صنعتی، رشد یافته و دارای اقتصاد قوی، عدد پایین تری می باشد .در بخش خصوصی و همچنین نیروی کار بین المللی میزان حقوق دریافتی یک توافق دوجانبه میان کارفرما و متقاضی ویزای کار ایتالیا می باشد. عوامل تاثیر گذاری نظیر موقعیت شغلی، نوع کار ، رزومه و تخصص فرد در میزان حقوق نیز بسیار اثر گذار می باشد. حقوق ماهیانه بر اساس آمار سال ۲۰۱۶ ماهیانه میزان ۲۴۳۱ یورو بوده است و در سال ۲۰۱۷ افزایش اندکی داشته است که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید.

نمودار میزان حقوق و دستمزد در کشور ایتالیا

همچنین فهرستی از مشاغل مختلف به همراه میزان حقوق ماهیانه در جدول ذیل خدمت شما ارائه می گردد. لازم به ذکر است که این مقاله توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است وهرگونه کپی برداری از آن مخالف قانون و شرعا حرام و غیر اخلاقی می باشد .

جدول میزان حقوق برخی مشاغل در ایتالیا

میزان حقوق و دستمزد در خارج از کشور ـ دستمزد نیروی کار در خارج از کشور

مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق کار
شرایط کار در ایتالیا

ویزای کار ایتالیا و مشاغل مورد نیاز این کشور

مقاضیان ویزای کار ایتالیا، که به دنبال شغل در این کشور هستند، ابتدا نیاز است به این نکته توجه کنند که چه مشاغلی در این کشور با کمبود نیروی کار مواجه است و متناسب با رشته تحصیلی و رزومه خود به دنبال کار در مشاغل مورد نیاز این کشور بپردازند؛ چرا که در این مشاغل احتمال استخدام نیروی کار خارجی نیز وجود دارد. هرچند که کشور ایتالیا جز کشورهایی است که اقتصاد چندان قوی ندارد، اما با این حال در مشاغلی نظیر کامپیوتر، برق، تکنولوژی، آموزش و پرورش، مکانیک و همچنین در حوزه علومی نظیر ریاضیات با کمبود متخصص مواجه است. فهرستی از مشاغل مورد نیاز جهت کار در این کشور خدمت شما ارائه می گردد:

 • معماران متخصص و برجسته
 • مددکار
 • متخصصین شبکه
 • سونوگرافی
 • انیمیشن ساز
 • مدیریت
 • مهندس آی تی
 • مهندس فرآیند

ویزای کار امارات و مشاغل مورد نیاز 2019

اگر شما نیز از متقاضیان اخذ ویزای کار ایتالیا هستید، موسسه حقوقی ملک پور این افتخار را دارد تا در کنار شما بهترین خدمات را در این خصوص ارائه دهد.

ویزای کار ایتالیا و موسسات کاریابی ایتالیا

معمولا افرادی که برای کار کشورهایی را انتخاب می کنند که برای دریافت ویزای کار آن کشور، پیشنهاد شغلی و job offer مورد نیاز است،  با این پرسش مواجه می شوند که چگونه باید برای جستجوی شغل اقدام کنند؛ لازم است بدانید پیدا کردن یک شغل بسیار به میزان تخصص و مهارت شما بستگی دارد و هرچه رزومه و سابقه کاری شما  قوی تر باشد، شانس کاریابی شما و پذیرش شما توسط یک کارفرما بالاتر است. از راه هایی که فرد می توان در یک کشور به جستجوی شغل مبادرت ورزد، از طریق موسسات کاریابی در آن کشور می باشد. این موسسات به شما کمک می کنند تا بتوانید مشاغلی که مرتبط با تخصص شما هستند را بیابید و با ارسال رزومه خود برای این مشاغل درخواست نمایید.

جدول زیر فهرستی از موسسات کاریابی کشور ایتالیا را نشان می دهد :

آدرس سایت نام موسسات
https://www.yelp.com/biz/workopp-milano Workopp
https://www.yelp.com/biz/adami-e-associati-milano Adami & Associati
https://www.yelp.com/biz/manpower-milano Manpower
https://www.yelp.com/biz/inditex-milano Inditex
https://www.yelp.com/biz/michael-page-milano Michael Page

ویزای کار ایتالیا و اقامت و تابعیت از طریق کار در ایتالیا

یکی از روش های اخذ اقامت کشور ایتالیا از طریق کار می باشد و متقاضی به واسطه دریافت ویزای کار ایتالیا تحت شرایطی در نهایت می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. جهت دریافت اقامت ایتالیا از طریق کار، باید شغلی که در آن مشغول به کار هستید کاملا قانونی و رسمی باشد و در قرار داد منعقد شده میان کارفرما و متقاضی مالیات و بیمه لحاظ گردیده باشد. آن متقاضی که از طریق ویزای کار ایتالیا وارد این کشور شده است و به مدت ۵ سال در این کشور به صورت قانونی کار کرده باشد و بیمه و مالیات خود را پرداخت کرده باشد و هیچ گونه بدهی مالیاتی نداشته باشد اقامت دائم خود را می تواند پس از ۵ سال دریافت کند و تحت شرایطی پس از ۶ سال با ارائه مستندات و شواهدی که در ذیل گفته خواهد شد، می تواند برای تابعیت و اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید:

 1. متقاضی نباید خلاف قوانین کشور ایتالیا عملی مرتکب شود
 2. در طول مدت اقامتش هیچ جرمی را مرتکب نشده باشد
 3. به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشد
 4. تاریخ و فرهنگ ایتالیا را بشناسد
 5. در فرهنگ و اجتماع ایتالیا ادغام شده باشد
پاسپورت ایتالیا
راههای مهاجرت به ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا
مهاجرت کاری به ایتالیا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار ایتالیا و سخن پایانی

ویزای کار ایتالیا و شرایط اخذ این ویزا در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت. مطابق با کلیه مطالب گفته شده در خصوص اوضاع اقتصادی ضعیف و نامطلوب کشور ایتالیا و بالا بودن نرخ بیکاری که عدد آن ۱۰٫۵ درصد می باشد، ویزای کار ایتالیا چندان پیشنهاد نمی گردد. همچنین علاوه بر آن از آنجاییکه اخذ ویزای کار ایتالیا منوط به داشتن پیشنهاد شغلی و job offer از سوی یک کارفرما می باشد و تا زمانیکه که شما از سوی کارفرما برای کار در این کشور پذیرفته نشوید، امکان اخذ ویزای کاری این کشور را ندارید؛ پیشنهاد می شود اگر تخصص و مهارت کافی و مدرک آکادمیک دارید، برای ویزای جستجوی کار کشورهایی نظیر آلمان و اتریش برای اروپا و اسکیلد ورکر برای کانادا اقدام نمایید. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما اینست قبل از هر گونه اقدام شرایط خود را، از طریق مشورت با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور، بسنجید تا مشخص گردد که بر اساس رزومه کاری خود برای چه کشورهایی شانس ورود از طریق کار را دارید. موسسه حقوقی ملک همکار موسسه MIE اتریش؛ در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما می باشد. ضمنا شما می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه و نظرات سوالات خود را در خصوص ویزای کار ایتالیا مطرح نمایید و پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ