ویزای کار مالزی و بررسی آن

ویزای کار مالزی ، شرایط اخذ ویزای کار مالزی و مهاجرت به مالزی از طریق ویزای کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط دریافت ویزای کار کشور مالزی در سال ۲۰۱۹ چگونه است؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار مالزی چیست؟ میزان حقوق در مالزی برای اتباع خارجی چقدر است؟ نحوه کاریابی در مالزی چگونه است؟ معتبرترین موسسات کاریابی در مالزی کدام ها هستند؟ وضعیت اقامت مالزی از طریق دریافت ویزای کار چگونه است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب کار در مالزی و ویزای کار این کشور پاسخ می دهیم. مهاجرت به مالزی از طریق ویزای کاری از جهات متعددی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان ارائه می گردد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب اخذ ویزای کار مالزی و مهاجرت کاری به مالزی خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تمکیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

در ادامه به سر فصل های زیر خواهیم پرداخت :

ویزای کار مالزی
 • ویزای کار مالزی و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار مالزی و نرخ بیکاری در مالزی
 • ویزای کار مالزی و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار مالزی و مدارک مورد نیاز ویزای کار مالزی
 • ویزای کار مالزی و میزان حقوق در مالزی
 • ویزای کار مالزی و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ مالزی
 • ویزای کار مالزی و نحوه کاریابی در مالزی
 • ویزای کار مالزی و مؤسسات کاریابی در مالزی
 • ویزای کار مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در مالزی

ویزای کار مالزی و شرایط عمومی

مهاجرت به مالزی از طریق اخذ ویزای کار، یکی از راه های ورود به این کشور می باشد. کشور مالزی در سال های اخیر مسیر رو به رشدی را طی کرده است و در حوزه های مختلفی همچون صنعت، تجارت، گردشگری، تولید مواد توسعه داشته است. به همین دلیل رشد متقاضیان کار در این کشور در سالهای اخیر امری طبیعی به نظر می رسد. مالزی یکی از کشورهای ثروتمند و متمول جنوب شرقی آسیا به دلیل فروش نفت می باشد. زبان رسمی در این کشور مالاییایی و زبان دوم آنها انگلیسی است. برای به دست آوردن ویزای کار مالزی ، متقاضی می بایست از یک کارفرمای معتبر از این کشور یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشد تا بتواند ویزای کار دریافت نماید. در کشور مالزی ویزای جستجوی کار وجود ندارد. همچنین متقاضی کار، نمی تواند با ویزای توریستی وارد این کشور شود و در آنجا به جستجوی کار بپردازد. گفتنی است که درصد پیدا نمودن کار از این طریق ورود بعنوان توریست به مالزی بسیار پایین می باشد، بنابراین برای اخذ ویزای کار مالزی ، شخص باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما داشته باشد. استخدام نیروی خارجی در مالزی توسط کارفرما دارای مسیر ساده ای نمی باشد و یک پروسه طولانی و سخت را در بردارد. برای به دست آوردن کار در مالزی، اخذ مجوز کار الزامی می باشد و طبق قانون مهاجرت مالزی اتباع خارجی بدون دریافت مجوز قانونی، اجازه کار ندارند و در صورت مشاهده توسط مقامات قضایی برای متخلفین ۵ سال زندان و یا جریمه نقدی تا ۱۰ هزار رینگت مالزی در نظر گرفته خواهد شد. همانند بسیاری از کشورها مردمان محلی و بومی نسبت به اتباع خارجی اولویت برای به دست آوردن کار دارند .

مالزی بر روی نقشه

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار و تحصیل در مالزی

مقاله مرتبط

کار در مالزی

ویزای کار مالزی و نرخ بیکاری در مالزی

از مهمترین دلایلی که برخی از افراد به دنبال دریافت ویزای کار مالزی می باشند، نرخ بیکاری پایین در این کشور می باشد که در سالیان گذشته توجه متقاضیان فراوانی را به سمت خود جلب کرده است. نرخ بیکاری در مالزی در ماه دسامبر ۲۰۱۸ به میزان ۳٫۳ درصد بوده است، همانطور که در ماه های مشابه سال گذشته می باشد. تعداد بیکاران ۱٫۷ درصد از سال قبل به ۵۱۴٫۲ هزار نفر افزایش یافته است. این در حالی می باشد که استخدام ۲٫۴ درصد افزایش یافته و به ۱۴٫۹۹ میلیون نفر رسیده است همچنین نیروی کار ۲٫۳ درصد افزایش یافته است و به ۱۵٫۵۰ میلیون نفر رسیده است. براساس مقادیر فصلی، در ماه دسامبر نرخ بیکاری به ۳٫۳ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در حالیکه در ماه نوامبر نرخ بیکاری در مالزی ۳٫۴ درصد بوده است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. نرخ بیکاری در این کشور از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۱۸ به طور میانگین ۳٫۲۸ درصد می باشد. کمترین میزان نرخ بیکاری در ۲۰ سال گذشته در مالزی متعلق به ماه اوت سال ۲۰۱۲ می باشد که در آن ماه نرخ بیکاری ۲٫۷۰ درصد به ثبت رسیده است و بیشترین میزان نرخ بیکاری در مالزی نیز متعلق به ماه مارس سال ۱۹۹۹ می باشد که در حدود ۴٫۵۰ درصد بوده است .

در نمودار زیر میزان نرخ بیکاری در کشور مالزی در سال را در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد:

نمودار میزان نرخ بیکاری در مالزی در بین سال های 2007 تا 2017

و در نمودار زیر نیز میزان نرخ بیکاری در مالزی را در بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ نشان می دهد:

نمودار میزان نرخ بیکاری در مالزی در بین سال های 2007 تا 2017

ویزای کار مالزی و بررسی ویزای همراه

همانطور که گفته شد، دریافت ویزای کار مالزی یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. یکی از مهمترین سوالاتی که همیشه در ذهن متقاضیان کار در مالزی بوده، این است که آیا با دریافت ویزای کار مالزی، به همراهان متقاضی(همسر و فرزندان) نیز ویزا داده خواهد شد یا خیر؟ یکی اصلی ترین دغدغه های مهاجرت کاری برای افرادی که متاهل هستند، ورود همزمان همراهان( همسر و فرزندان) خود به کشور مقصد می باشد. کشور مالزی برای خانواده افرادی که موفق به اخذ ویزای کار در مالزی شده اند، این اجازه را می دهد که همزمان با متقاضی اصلی وارد کشور مالزی شوند. یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه نحوه کار همراه (همسر) متقاضی می باشد که در ابتدای امر همراه نمی تواند مشغول به کار در مالزی گردد، مگر درصورتی که بتواند مجوز کار در مالزی را دریافت نماید، با اخذ مجوز کار در مالزی، همسر شخص اصلی نیز اجازه کار به دست می آورد.

همراهان شخص اصلی برای دریافت ویزای کاری می بایست مدارک ذیل را برای دریافت ویزای همراه ارائه نمایند:

 • ارائه نامه کارفرما برای استخدام همسر خود در شرکت
 • تکمیل نمودن فرم مخصوص ( DP11A )
 • اثبات ارتباط با متقاضی اصلی با ارائه مدارکی همچون عقدنامه رسمی و معتبر
 • تصویر پاسپورت متقاضی اصلی
 • تصویر پاسپورت سایر همراهان
ویزای کار مالزی

ویزای کار مالزی و مدارک مورد نیاز ویزای کار مالزی

برای به دست آوردن ویزای کار مالزی، متقاضی می بایست اطلاعات کافی در زمینه فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای ویزای کار مالزی داشته باشد، زیرا در صورتی که مدارک ویزای کاری کامل نبوده و ناقص ارائه گردد، امکان دریافت ویزای کار برای

کشور مالزی وجود نخواهد داشت. بنابراین به شما متقاضیان عزیز توصیه می گردد که مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و صحیح ارائه نمائید.

 • مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مالزی

  • ارائه رزومه و CV جامع
  • تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای کار مالزی
  • گذرنامه معتبر که حداقل ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد.
  • قرارداد کاری معتبر با شرکتی که وی را استخدام نموده است.
  • نامه استخدام و درخواست متقاضی توسط کارفرمای قانونی
  • مدارک تحصیلی متقاضی که می بایست ترجمه رسمی شده باشد.
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ۴ قطعه عکس ۴*۳
  • ارائه نامه تصویب اداره مهاجرت
  • بلیط پرواز معتبر
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی که مربوط به حداکثر سه ماه گذشته باشد و مراکز بهداشتی معتبر اخذ شده باشد.

ویزای کار مالزی و میزان حقوق در مالزی

همواره متقاضیانی که به دنبال کار در کشورهای دیگر هستند، قبل از هر گونه اقدامی، از شرایط و میزان حقوق و دستمزد در آن کشور برای اتباع خارجی تحقیق می نمایند و در صورتی که شرایط را ایده آل ببینند، برای مهاجرت کاری اقدام می کنند. بنابراین متقاضیان کار در مالزی نیز باید از میزان دستمزد و حقوق در این کشور اطلاعات داشته باشند. برای به دست آوردن ویزای کار مالزی ، متقاضی می بایست در قرارداد کاری اش، حداقل به میزان ۵ هزار رینگت مالزی درآمد و حقوق ثبت شده باشد تا برای وی ویزای کار صادر گردد. همیشه میزان درآمد و هزینه در هر کشوری باید متعادل باشد تا شخص مجاب به مهاجرت به آن کشور گردد. در کشور مالزی اصولا اتباع خارجی که برای کار وارد مالزی می شوند، ماهیانه حداقل ۱۰ هزار رینگت حقوق و درآمد دارند که با این مقدار درآمد می توانند از پس هزینه های زندگی معمولی خود در مالزی بربیایند. میزان حقوق در مالزی همانند سایر کشورها بستگی به شغل متقاضی دارد. برای مثال در برخی از رشته های مدیریتی و مهندسین نرم افزار شخص بین ۳۰ تا ۵۰ هزار رینگت درآمد خواهد داشت و در برخی از شغل های معمولی همانند کار در هایپرمارکت ها، رستوران ها، کافی شاپ ها متقاضی بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ رینگت ماهیانه درآمد دارند. باتوجه به همه شرایط و هزینه ها می توان به این نتیجه رسید که برای داشتن یک زندگی خوب و معمولی در مالزی شخص می بایست در ماه حداقل بین ۱۳ تا ۱۷ هزار رینگت درآمد داشته باشد. در مالزی نیز مالیات بر درآمد وجود دارد و میزان مالیات با توجه به میزان درآمد افراد محاسبه می گردد اما به طور تقریبی مالیات بردرآمد در مالزی در حدود ۲۶ % می باشد .

کار و سرمایه گذاری در خارج از کشور

ویزای کار مالزی و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ مالزی

برای مهاجرت به مالزی از طریق ویزای کار، شخص باید از مشاغل مورد نیاز این کشور آگاهی کامل و جامع داشته باشد، تا بتواند به هدف خود با مهاجرت دست پیدا نماید. کشور مالزی در سال های اخیر در زمینه های مختلفی همچون بازار تجاری رشد قابل ملاحظه ای داشته است و صنعت این کشور با تغییرات چشمگیری در این سالها روبه رو شده است. گزارشات مختلف نشان می دهد که شغل های رایانه ای و کامپیوتری بیشترین متقاضی و درخواست را دارند؛ شاید بتوان گفت که در مالزی بیشترین شغل های مورد نیاز در زمینه شغل های رایانه ای، IT و نرم افزار و متخصصان فنی ماهر در این زمینه ها هستند. در کنار این مشاغل می توان به مشاغل مربوط به امور حسابداری و مالی اشاره نمود که جزء مشاغل مورد نیاز در مالزی می باشند، پس از آن می توان به مشاغل مربوط به بازاریابی، مارکتینگ، و فروش اشاره کرد که در واقع جذب مشتری برای خرید کالا (مدیر فروش) در رتبه سوم مشاغل مورد نیاز در مالزی به حساب می آید.

مشاغل و صنایعی که نیروی کار خارجی می توانند در آنها مشغول به کار شوند عبارتند از :

صنایع اصلی و کلیدی : نفت و گاز طبیعی، روغن نخل، لاستیک سازی، تولید نور، الکترونیک، داروسازی و فناوری پزشکی، نرم افزار و فناوری اطلاعات و همچنین IT

 • برخی مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ مالزی به صورت کلی عبارتند از:

  • مهندسی نرم افزار و کامپیوتر
  • مهندسی IT و فناوری اطلاعات
  • مدیر فروش
  • مدیر امور مالی و حسابداری
  • حسابدار عمومی و ساده
  • برنامه نویسی
  • طراحی سایت
  • دیجیتال مارکتینگ

ویزای کار مالزی و نحوه کاریابی در مالزی

از مهمترین مباحثی که در زمینه ویزای کار مالزی باید به آن اشاره نمود، مراحل و نحوه کاریابی در مالزی می باشد. خیلی از افراد به دنبال این هستند که از طریق ویزای توریستی وارد مالزی شوند و در این کشور به جست و جوی کار بپردازند که این پروسه بسیار مشکل و سخت است و از این طریق افراد چندان شانس بالایی ندارند. برای کار در مالزی شخص نیاز به یک JOB OFFER دارد که اسپانسر شده و دعوت نامه کاری ارسال نماید که در این صورت برای متقاضی ویزای دو ساله صادر می گردد و این ویزا نیز قابل تمدید برای دو سال دیگر نیز می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نگارش شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیرقانونی می باشد. نحوه کاریابی در مالزی از طریق ارسال رزومه و CV برای کارفرمایان و درخواست آنلاین می باشد که در ادامه، فرایند نحوه کاریابی در مالزی برای شما تشریح می گردد.

اولین قدم برای کاریابی فراهم نمودن رزومه و CV شخصی می باشد که فرد باید یک رزومه قوی آماده نماید؛ سپس در ESD یک حساب کاربری ایجاد می نماید؛ سپس تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز شامل مدارک تحصیلی، مدارک مربوط به تسلط زبان، سوابق کاری را آپلود کرده و بعد از آن رزومه را ارسال نموده اگر نقصی وجود داشته باشد و یا مدارک تکمیلی مورد نیاز باشد، اطلاع رسانی خواهد شد. بعد از آپلود و پردازش اطلاعات، درخواست متقاضی تایید گردیده، سپس تاییدیه را پرینت گرفته و آن را امضاء نماید، آنگاه فرآیند ثبت نام تکمیل شده و در ESD دسترسی کامل به فرد متقاضی کار داده خواهد شد. بعد از ثبت نام موفقیت آمیز، نیازمندی های کارگران خارجی برای شما ارسال خواهد شد . در نهایت فرد، در صورت دریافت کارفرما می تواند برای ویزای کار مالزی اقدام نمائید .

افرادی که به دنبال جست و جوی کار می باشند، می توانند با توجه به شرایط خود برای کشورهای صنعتی و تاپ اروپا همانند آلمان و اتریش اقدام نمایند چراکه با ویزای توریستی در مالزی امکان به دست آوردن کار بسیار پایین می باشد و ویزایی مختص به جستجوی کار ندارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات وب سایت ما با عناوین ویزای جستجوی کار‌ آلمان و کار در اتریش مراجعه بفرمایید. بنابراین متقاضیان قبل از هر اقدامی می توانند با مشاورین خبره و وکیل مهاجرت مشورت نمایند.

نحوه کاریابی در بلژیک

ویزای کار مالزی و مؤسسات کاریابی در مالزی

گفتیم که متقاضیان ویزای کار مالزی قبل از هر اقدامی باید job offer داشته باشند و سوال اصلی آنها این است که job offer  را چگونه می توانند پیدا کنند؟ برای به دست آوردن شغل در مالزی، راه های متعددی وجود دارد. از مهمترین روش های اخذ شغل می توان به روزنامه و انتشارات مرتبط، سایت های کاریابی و موسسات و آژانس های کاریابی اشاره نمود. یکی از بهترین راه های اخذ شغل در مالزی مراجعه به موسسات کاریابی می باشد که این موضوع ما را بر آن داشت تا مهمترین وب سایت های کاریابی و موسسات معتبر کاریابی در این کشور را خدمت شما ارائه نمائیم.

 • شرکت های معروف و بزرگ جویای نیروی کار ماهر در مالزی

  • Maybank
  • Axiata
  • Maxis
  • PBBank
 • وب سایت های معتبر کاریابی در مالزی

  • Glassdoor
  • Jora
  • Monster
  • Careerjet
  • Recruit
  • Gradmalaysia
  • Jobstreet
  • Careerjet
  • Hrinasia
  • Linkdi

ویزای کار مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در مالزی

شاید مهمترین سوالی که متقاضیان ویزای کاری مالزی دارند این است که وضعیت اقامت و تابعیت آن ها پس از سالها کار در این کشور چگونه خواهد شد؟ یعنی با اخذ ویزای کاری مالزی می توان به اقامت و تابعیت رسید یا خیر؟ ویزای کاری مالزی اصولا دو ساله صادر می گردد که قابل تمدید تا ۶۰ ماه نیز می باشند، کشور مالزی جزء کشورهایی محسوب می گردد که دو تابعیتی را نمی پذیرد و در زمینه اعطای تابعیت بسیار سخت گیرانه عمل می کند. در کشور مالزی متقاضی نمی تواند با اشتغال به اقامت دائم و شهروندی این کشور برسد . بنابراین اگر شما متقاضیان کار به دنبال به دست آوردن اقامت دائم و شهروندی کشور های خارجی از طریق کار در خارج از کشور هستید، می توانید برای مهاجرت کاری کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، آلمان و اتریش را برگزینید.

کار در مالزی و کاریابی در مالزی
مالزی و اقامت مالزی
مهاجرت به مالزی
هزینه های زندگی در مالزی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای کار مالزی و سخن پایانی

ویزای کار مالزی و شرایط اخذ ویزای کار مالزی از مهاجرت کاری به این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. مالزی به دلایل متعددی همچون بودن در جایگاه ثروتمندترین کشور آسیای جنوب شرقی و شرایط بازار کاری مناسب، همواره مورد توجه بسیاری از هموطنان ما قرار گرفته است که این موضوع ما را برآن داشت تا پیرامون مسائل مهمی همچون ویزای کار مالزی و کار در مالزی مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. نرخ بیکاری در مالزی، لیست سایت ها و مؤسسات کاریابی مالزی، مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ مالزی، میزان حقوق و نکات مربوط به شرایط کار در مالزی و اخذ ویزای کاری مالزی از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب ویزای کاری مالزی را پاسخ گفته باشیم. متقاضیان همچنین می توانند برای کار و مهاجرت کاری به گزینه های دیگری از قبیل کار در کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اتریش نیز بهره مند گردند. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریابید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. رضا شعبانی گفته:

  سلام سئوال من این است ظاهرا در مالزی قانونی هست که اگر مهاجری ۵ سال با حقوق کمتر از ۵۰۰۰ رینگیت کار کند بعد ۵ سال باید از کشور خارج شود ایا صحت دارد. با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ