ویزای کار گرجستان و بررسی آن

ویزای کار گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار گرجستان و نرخ بیکاری در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار گرجستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و میزان حقوق در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و نحوه کاریابی در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و مؤسسات کاریابی در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در گرجستان

ویزای کار گرجستان و مقدمه ای بر آن

ویزای کار گرجستان ، مهاجرت به گرجستان از طریق کار و اخذ اقامت گرجستان از طریق کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا مهاجرت به گرجستان از طریق ویزای کار امکان پذیر می باشد؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای کار گرجستان چیست؟ مشاغل مورد نیاز برای کار در گرجستان چه می باشد؟ شرایط و نحوه کاریابی در گرجستان چگونه است؟ معتبرترین موسسات کاریابی در گرجستان کدام ها هستند؟  ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه ویزای کار گرجستان پاسخ می دهیم. ویزای کار گرجستان از جهات متعددی قابل بحث می باشد که به صورت خلاصه و ساده ، اصلی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما سروران گرامی ارائه می گردد . امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در زمینه ویزای کار گرجستان و شرایط مهاجرت به گرجستان از طریق کار خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات جامع و کامل با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه MIE اتریش، تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

گرجستان بر روی نقشه

ویزای کار گرجستان و شرایط عمومی آن

یکی از راه های مهاجرت به گرجستان اخذ ویزای کار گرجستان می باشد که طرفداران زیادی دارد، اما آیا شرایط کار در گرجستان برای اتباع خارجی مناسب می باشد؟ ما در این مقاله سعی داریم شرایط کلی ویزای کار گرجستان ، نحوه کاریابی در گرجستان، موسسات کاریابی در گرجستان، مدارک لازم برای ویزای کار در گرجستان را به صورت مفصل تشریح نمائیم تا شما متقاضیان بتوانید با مطالعه مقاله زیر اطلاعات مفیدی در باب کار در گرجستان به دست آورید. گرجستان در حال رشد و ترقی می باشد و در سال های اخیر شرایط مناسب تری را تجربه کرده است که سلامت اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی گرجستان بوسیله رونق در بخش های صنعتی و خدماتی، به ویژه صنعت گردشگری، به دست آمده است.

دولت گرجستان برای افرادی که قصد دارند برای فعالیت های کارآفرینانه و به دست آوردن شغل وارد گرجستان شوند، مجوز اقامت کاری صادر می نماید. بسیاری از شرکت های خارجی و موسسات بین المللی در حال حاضر برای همین منظور وارد گرجستان شده اند و در داخل و خارج از تفلیس فعالیت می کنند که باعث اشتغال برای مردمان بومی و محلی و حتی اتباع خارجی گردیده است. گرجستان در منطقه قفقاز اوراسیا واقع شده است، پایتخت و همچنین بزرگترین شهر گرجستان، تفلیس می باشد و دارای جمعیتی در حدود ۳ میلیون و هفتاد و دو هزار نفر می باشد، گرجستان یکی از کشورهایی می باشد که در هر دو قاره اروپا و آسیا واقع شده است و دارای اهداف سیاسی مختلفی می باشد که مهمترین آن عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو می باشد.

ویزای کار گرجستان و نرخ بیکاری در گرجستان

برای اینکه بدانیم به دست آوردن ویزای کار گرجستان برای افراد مناسب است یا خیر، می بایست نرخ بیکاری در این کشور را بررسی نمائیم. نرخ بیکاری در گرجستان در سال ۲۰۱۷ به ۱۳٫۹ درصد کاهش یافته است که از سال ۲۰۰۴ تا الان به پایین ترین سطح خود رسیده است، نرخ مشارکت نیروی کار در سال ۲۰۱۷ از  ۶۶٫۳ درصد به ۶۵٫۸ درصد رسیده است. در کل، نرخ بیکاری در گرجستان در سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ به میزان ۱۴٫۸۰ درصد بوده است و در سال ۲۰۰۹ به بیشترین میزان خود یعنی ۱۸٫۳۰ درصد و در سال ۲۰۰۰ به کمترین میزان یعنی ۱۰٫۳۰ درصد رسیده است. با توجه به نمودار ذیل در می یابیم که در ده سال گذشته نرخ بیکاری از ۱۸٫۳ درصد به ۱۳٫۹ درصد رسیده است که نشان دهنده بهتر شدن شرایط اشتغال در گرجستان می باشد. با توجه به نرخ بیکاری در گرجستان می توان به این نتیجه رسید که متقاضی کار با توجه به شرایط خود می تواند به جای گرجستان از دیگر کشورهای اروپایی همانند آلمان و اتریش که شرایط عالی برای کار دارند و نرخ بیکاری در آن ها کمتر از ۴ درصد می باشد، بهره مند شوند.

ویزای کاری گرجستان و نمودار نرخ بیکاری گرجستان

در جدول زیر به برخی از آمار مربوط به کار در گرجستان اشاره شده است .

فرکانس دامنه قبلی ارجاع آخرین کار
سالانه ۱۰٫۳۰ تا ۱۸٫۳ ۱۴ دسامبر۲۰۱۷ ۱۳٫۹ نرخ بیکاری (%)
سه ماه ۳۱۱ تا ۶۶۶ ۶۵۶ سپتامبر ۲۰۱۸ ۶۶۶ افراد مشغول به کار( هزاران نفر)
سالانه ۲۱۲ تا ۳۶۱ ۲۷۹ دسامبر ۲۰۱۷ ۲۷۶ افراد بیکار( هزاران نفر)
سالانه ۳٫۶۵ تا ۷٫۹۱ ۳٫۷۳ دسامبر۲۰۱۸ ۳٫۷۳ جمعیت(میلیون)
سالانه ۶۵ تا ۶۵ ۶۵ دسامبر ۲۰۱۸ ۶۵ سن بازنشستگی مردان
سالانه ۶۰ تا ۶۰ ۶۰ دسامبر ۲۰۱۸ ۶۰ سن بازنشستگی زنان
سالانه ۲۷٫۱ تا ۳۹٫۸۷ ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷ ۲۷٫۱ نرخ بیکاری جوانان(%)

ویزای کار گرجستان و بررسی ویزای همراه

مهاجرت به گرجستان طرق مختلفی دارد. یکی از پرمتقاضی ترین ویزاهای گرجستان، اخذ ویزای کار گرجستان می باشد. قبل از اینکه بخواهیم ویزای همراه گرجستان را بررسی نمائیم می بایست به انواع ویزای گرجستان اشاره نمود: ویزای مهاجرتی گرجستان معروف به ویزای تایپ D می باشد که دارای انواع مختلفی است، ویزای دسته D1 برای افرادی صادر می گردد که قصد دارند برای کار وارد گرجستان شوند، نمایندگان و مشاوران شرکت هایی که به گرجستان می آیند تا وظایف رسمی خود را انجام دهند، اتباع خارجی که قرار است برای اشتغال وارد گرجستان شوند و افرادی که برای انجام فعالیت های کارآفرینی با توجه به قانون گرجستان وارد این کشور می شوند، مشمول ویزای دسته D1 می شوند.

ویزای دسته D2 برای افرادی صادر می گردد که قصد دارند برای انجام فعالیت های علمی، ورزشی، فرهنگی و آموزشی وارد گرجستان شوند، مترجمان خارجی که به عنوان کارآموز یا داوطلبانه وارد گرجستان می شوند، نیروی کار مطبوعاتی که برای انجام فعالیت های حرفه ای خود وارد گرجستان می شوند، مشمول ویزای دسته D2 خواهند شد.

ویزای دسته D3 برای افرادی صادر می گردد که برای مطالعه و یا انجام پژوهش در یک موسسه آموزشی مجاز وارد گرجستان می شوند.

ویزای دسته D4 برای افرادی که برای الحاق به خانواده به گرجستان می آیند صادر می شود و در آخر گروه ویزای D5 برای فرد و خانواده او که قصد خرید اموال غیر منقول ( به جزء زمین های کشاورزی) در گرجستان با حداقل مبلغ ۳۵ هزار دلار را دارند، صادر می گردد. با توجه به انواع ویزای مهاجرتی گرجستان در می یابیم که ویزای همراه در گرجستان به نام ویزای D4 معروف می باشد و ویزای همراه زمانی صادر می گردد که شخص در گرجستان شغل مورد نظر را پیدا نموده است.

ویزای کار گرجستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان

افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار گرجستان می باشند، می بایست از مدارک مورد نیاز برای ویزای کار گرجستان اطلاع داشته باشند تا بتوانند قدم در این را بگذارنددر ادامه قصد داریم به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای ویزای کار گرجستان را خدمت شما سروران گرامی ارائه نمائیم. امید است که مورد توجه شما متقاضیان کار در گرجستان قرار گیرد .

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار گرجستان عبارت است از :

 • پاسپورت متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
 • تکمیل فرم ویزا و درخواست صدور ویزا
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه رسید پرداخت مالیات مربوط به مشاغل
 • بیمه معتبر سفر به گرجستان
 • مهمترین مدرک برای ویزای کار اراده دعوت نامه کاری معتبر از کارفرمای گرجستانی می باشد
 • نامه تمکن مالی به ارزش ۱۷۰۰ دلار برای ورود به گرجستان
 • انگیزه نامه از ورود به گرجستان
 • پرداخت هزینه صدور ویزا معادل ۱۰۰ لاری گرجستان

ویزای کار گرجستان و میزان حقوق در گرجستان

ویزای کار گرجستان و میزان حقوق در گرجستان

برای مهاجرت به گرجستان و دریافت ویزای کار گرجستان می بایست از شرایط قانون کار در گرجستان و میزان حقوق و دستمزد اطلاعات کافی به دست آورد. قانون کار در گرجستان شرایط بسیار انعطاف پذیری برای اشتغال فراهم می کند. واحد پول کشور گرجستان لاری GEORGIAN LARI یا مخفف (GEL) می باشد، کشور گرجستان حداقل مقررات دستمزد را ندارد و جبران خسارت برای کار بستگی به توافق با کارفرما دارد.

در گرجستان، مالیات بر مبنای حقوق و دستمزد است که در قوانین گرجستان تنها یک مالیات به نام مالیات بر درآمد شخصی وجود دارد که آن هم در حدود ۲۰درصد است، گرجستان مالیات اجتماعی ندارد.

 در سال ۲۰۱۹ درآمد متوسط در گرجستان ۱۰۶۹ لاری معادل ۳۹۸ دلار آمریکا در هر ماه می باشد، که این حقوق آن چنان چشمگیر نیست. میانگین حقوق ماهیانه برای زنان در هر ماه در حدود ۳۰۰ دلار است، حقوق در پایتخت گرجستان یعنی تفلیس نسبت به شهرهای دیگر اندکی بالاتر می باشد که این موضوع باعث شده است که متقاضیان بیشتر به فکر کار در پایتخت باشند. البته هزینه های زندگی نیز متناسب با درآمد و حقوق افراد می باشد، به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه در پایتخت(تفلیس) مبلغ ۱۸۰ دلار در ماه و هزینه های عمومی همانند حمل و نقل در ماه در حدود ۸۰ دلار می باشد.

ویزای کار گرجستان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ گرجستان

ویزای کار گرجستان و مشاغل مورد نیاز گرجستان

آگاهی از لیست مشاغلی که در گرجستان مورد نیاز است، از اولین اقدامات برای مهاجرت به گرجستان از طریق ویزای کار گرجستان می باشد، متقاضی با آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز و مشاغل فصلی می تواند شرایط مناسب تری را برای کار و زندگی در گرجستان به دست آورد، گرجستان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری و توریست علی الخصوص در منطقه قفقاز می باشد، اما با این وجود هنوز فقر زیادی در این کشور وجود دارد، مشاغل داوطلبانه در گرجستان برای همه وجود دارد، با توجه به بازه های زمانی در طول سال، شخص می تواند در نقش ها و شغل های مختلفی مشغول به کار شود. افرادی که مسلط به زبان گرجی هستند و تخصص فنی و دانش بالایی دارند، شانس بالایی برای پیدا کردن شغل در گرجستان را دارند.

برخی از مشاغل خدماتی در گرجستان : خدمات نظافتی، خدمات امنیتی، خدمات فنی و مهندسی ، خدمات تولیدی، خدمات ایمنی

برخی از مشاغلی که به صنعت توریست و گردشگردی ارتباط پیدا می کنند: مدیریت هتلداری، مدیریت گردشگری، راهنمای تور، حسابداری و حسابرسی ، مدیریت رستوران ها و …

برخی از مشاغل فنی : جوشکاری، خدمات فنی و برقی ساختمانی، لوله کشی و ….

دولت گرجستان در سال های گذشته سایتی را در ارتباط با مشاغل مورد نیاز خود راه اندازی نموده است که شخص می تواند برای آگاهی از مشاغل مورد نیاز گرجستان به وب سایت دولتی گرجستان به آدرس www.worknet.gov.ge مراجعه نماید.

ویزای کار گرجستان و نحوه کاریابی در گرجستان

با اخذ ویزای کار گرجستان شخص می تواند به دنبال کاریابی در گرجستان باشد، اما نحوه کاریابی در گرجستان چیست؟ متقاضیان کار در گرجستان می توانند از راه های متعدد به جست و جوی کار در گرجستان بپردازند، از مهمترین روش های جست و جوی کار در گرجستان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مراجعه به وب سایت های کاریابی در گرجستان
 • جست و جوی کار در گرجستان از طریق موسسات کاریابی معتبر
 • به دست آوردن شغل از طریق روزنامه ها و مجلات

شاید یکی از ساده ترین راه های جست و جوی کار در هر کشوری مراجعه به وب سایت های دولتی کاریابی در آن کشور باشد که کشور گرجستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. پیدا نمودن شغل در وب سایت های کاریابی اصولا بدون پرداخت هزینه می باشد به همین دلیل استقبال گسترده ای از وب سایت ها می گردد، بر همین اساس در ادامه معتبرترین و به روزترین وب سایت های دولتی کاریابی در گرجستان خدمت شما سروران گرامی ارائه خواهد شد:

وب سایت های کاریابی در گرجستان
 • www.jobs.ge
 • www.cv.ge
 • www.hr.ge
 • www.myjobs.ge

ویزای کار گرجستان و موسسات کاریابی در گرجستان

از آنجائیکه که یکی از راه های کاریابی در گرجستان، برقراری ارتباط با موسسات کاریابی در گرجستان می باشد این موضوع ما را بر آن داشت تا معتبرترین موسسات کاریابی در گرجستان را برای شما معرفی نمائیم، با دریافت ویزای کار گرجستان شخص می تواند از طرق مختلف به جست وجوی کار در گرجستان بپردازد. مقاله پیش رو توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش نگارش شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام می باشد. یکی از ساده ترین راه های جست و جوی کار در گرجستان ارتباط با موسسات کاریابی معتبر می باشد که به واسطه آنها متقاضی می تواند برای اخذ کار اقدام نماید.

 در ادامه به صورت مختصر به برخی از موسسات کاریابی معتبر در گرجستان اشاره شده است، امید است که مورد توجه شما متقاضیان کار در گرجستان واقع شود :

برخی از موسسات کاریابی معتبر گرجستان

INSOURCE
BALTIC GROUP INTERNATIONAL GEORGIA
SABA
IMMIGRANTS EMPLOYMENT CENTEREMY
INTERNSHIP IN CIVIL SERVICE
NEW SERVICE
EMPLOYMENT CENTRE ERTOBA
EMPLOYMENT CENTRE ERTOBA
JOBLINK
ADELANTE
STAR ACAD

ویزای کار گرجستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در گرجستان

یکی از روش های اخذ اقامت و سپس تابعیت گرجستان ویزای کار گرجستان می باشد که شخص می تواند با کار در گرجستان اقامت دائم و سپس شهروندی گرجستان را به دست آورد. افراد خارجی که قصد کار در گرجستان را دارند، باید مجوز کار و اقامت در گرجستان را به دست آورند. متقاضیان می تواند با اخذ ویزای کار در گرجستان مشغول به کار گردند. شهروندان برخی از کشورها بدون نیاز به روادید و ویزا می توانند به مدت یک سال در گرجستان اقامت داشته باشند. دولت گرجستان در سال ۲۰۱۴ در خصوص صدور ویزا برای کار در گرجستان یک سیاست جدید وضع نمود، بدین ترتیب افرادی که می خواهند در گرجستان کار کنند باید یک ویزای بلند مدت دریافت نمایند که به آنها اجازه اقامت در گرجستان را بدهد. ویزای بلند مدت دریافت شده توسط اتباع خارجی می تواند به عنوان مجوز کار برای جستجوی کار در گرجستان تلقی گردد. ذکر این نکته اهمیت دارد که صدور ویزای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی نمی تواند برای اشتغال در این کشور استفاده شود. بنابراین شخص برای اخذ اقامت دائم در گرجستان می بایست ویزای بلند مدت دریافت نماید که این ویزا بین ۶ ماه تا یک سال اعتبار دارد و سالیانه قابل تمدید می باشد و شخص پس از ۵ سال کار و زندگی در گرجستان و پرداخت مالیات به دولت گرجستان، می تواند درخواست اقامت دائم نموده و در سال ششم برای تابعیت گرجستان درخواست نماید.

ویزای کارمندی گرجستان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار گرجستان و سخن پایانی

ویزای کار گرجستان و شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ویزای کار در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. گرجستان به دلایل متعددی همچون نزدیکی به ایران،‌ همواره مورد توجه بسیاری از هموطنان ما قرار گرفته است که این موضوع ما را برآن داشت تا پیرامون مسائل مهمی همچون ویزای کار گرجستان و کار در این کشور مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما عزیزان باشد. نرخ بیکاری در گرجستان، لیست مؤسسات کاریابی گرجستان، مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ گرجستان، میزان دستمزد و نکات مربوط به قوانین و شرایط کاری گرجستان و اخذ ویزای کار گرجستان از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. مهم ترین نکته در مورد کار در گرجستان این است که شما پس از ۵ سال کار و داشتن درآمد قانونی می توانید اقامت دائم و پس از آن پاسپورت و تبعیت این کشور را بدست آورید، اما با توجه به نرخ بیکاری نسبتا بالای گرجستان و اهتمام دولت این کشور به جذب نیروی کار بومی گزینه های بهتری برای کار در خارج از وجود دارد. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب ویزای کار گرجستان را پاسخ گفته باشیم. متقاضیان کار در خارج از کشور می توانند با توجه به شرایط خود، برای مهاجرت کاری وارد کشورهای اروپایی همچون آلمان، اتریش، هلند و دانمارک شوند. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ