ویزای کانادا و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا ، انواع ویزای های مهاجرت به کانادا ، مجوزها و راه های مختلف ورود و مهاجرت به کانادا، دستیابی به اقامت و پاسپورت کانادا و همچنین شرایط و مدارک لازم جهت اخذ انواع ویزای کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. چگونه برای انواع ویزاهای کانادا ثبت نام کنیم؟ برای مهاجرت به کانادا به اخذ چه ویزاهایی نیاز داریم؟  مدارک و شرایط لازم جهت اخذ انواع ویزای کانادا کدام است؟ با کدامیک از ویزاهای کانادا می توان به پاسپورت کانادا دست یافت؟ شما با مطالعه این مقاله به پاسخ این سوالات و دیگر سوالات در باب اخذ انواع ویزا های کشور کانادا دست خواهید یافت. پهناور بودن این کشور، جمعیت کم آن، شرایط ایده آل اقتصادی و چند فرهنگی و چند ملیتی بودن کانادا و همچنین وجود تبعیض نژادی بسیار کم، کیفیت آموزش و کیفیت زندگی مناسب و… سبب گردیده است که افراد زیادی از اقصی نقاط جهان نگاه ویژه ای به امر مهاجرت و چگونگی اخذ انواع ویزای کانادا داشته باشند و سالیانه افراد زیادی با اخذ ویزای کانادا به این کشور پهناور هچرت می نمایند. امیدواریم پاسخ سوالات و ابهامات خود را در رابطه با اخذ انواع ویزای کانادا در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است، دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور موسسه MIE اتریش به عنوان برترین موسسه حقوقی خاورمیانه همواره راهنمایی مطمئن برای هموطنان عزیزمان که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند، خواهد بود. شما بزرگواران می توانید با تماس با این موسسه، از اطلاعات رایگان و جدید در زمینه اخذ ویزای کانادا و یا راه های مهاجرت به سایر کشورها بهره مند گردید.

موارد و مباحث زیر خط مشی نگارش این مقاله می باشند:

ویزای کانادا
 • ویزای کانادا و شرایط عمومی آن
 • ویزای کانادا و انواع ویزا
 • ویزای کانادا و ویزای تحصیلی
 • ویزای کانادا و ویزای کاری
 • ویزای کانادا و ویزای درمانی
 • ویزای کانادا و ویزای بلندمدت
 • ویزای کانادا و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای کانادا و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای کانادا و وقت سفارت ویزای کشور کانادا
 • ویزای کانادا و توصیه های مهم
 • ویزای کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای کانادا و شرایط عمومی آن

کشور کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است که دارای 10 استان می باشد. کانادا بعد از روسیه به عنوان دومین کشور پهناور دنیا شناخته می شود که از اقیانوس اطلس و آرام تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده شده است. جمعیت این کشور در سال 2019 در حدود 37،253،728 نفر تخمین زده شده است. حکومت کانادا زیر سلطه ملکه الیزابت دوم است و دارای پارلمان فدرال می باشد. زبان انگلیسی و فرانسه دو زبان رایج در این کشور می باشد. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است و کانادا به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا محسوب می گردد و غالب جمعیت آن از مهاجرین تشکیل شده است. اگرچه آب و هوای کشور کانادا در فصل زمستان بسیار سرد است و دارای زمستان طولانی می باشد، در قسمت جنوب غربی آن در جایی که شهر ونکوور واقع گردیده است دارای آب و هوای متفاوت و معتدلی است.

نقشه کانادا ـ کانادا کجاست؟ ـ مهاجرت به کانادا ـ ویزای کانادا

پول رایج کانادا ، دلار کانادا می باشد که 0.76 دلار آمریکا ارزش دارد. کشور کانادا دارای بزرگترین مرز مشترک با ایالات متحده آمریکاست و از این امتیاز در زمینه های اقتصادی استفاده می کند و به عنوان مقصد تجاری برای مردمان این کشور در نظر گرفته می شود و این دو کشور بیشترین روابط اقتصادی را در جهان دارند. نرخ بیکاری کانادا برابر5.7 درصد و نرخ تورم ماهیانه در حدود 0.4 درصد در آوریل 2019 اندازه گیری شده است. با توجه به شرایط مطلوب زندگی و اقتصادی در این کشور تعداد متقاضیان اخذ ویزای کانادا بسیار زیاد می باشد.

اطلاعات عمومی کشور کانادا ـ کانادا چگونه کشوری است؟

مقاله مرتبط

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کانادا

مقاله مرتبط

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

ویزای کانادا و انواع ویزا

همانطور که ذکر نمودیم، اشخاصی که قصد سفر یا هجرت به کشور ایده آل کانادا را دارند بایستی ویزای کانادا را باتوجه به اهدافی که از سفر یا هجرت به این کشور دارند، دریافت نمایند و به طور کلی ویزای کانادا به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت قابل حصول می باشد که اولی باعث بدست آوردن مجوز اقامت موقتی و کوتاه مدت در این کشور و دومی موجب دستیابی به مجوز اقامت بلند مدت برای متقاضی می گردند که در این قسمت به تشریح این مبحث خواهیم پرداخت :

ویزای کانادا ـ انواع ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

افرادی که به دلیل دیدن اقوام و آشنایان ، شرکت در سمینارها و … قصد بازدید از کانادا یا گشت و گذار در این کشور را دارند، قادرند با اخذ ویزای توریستی یا گردشگری کانادا به مدت 6 ماه در کشور کانادا « برای هر بار ورود » اقامت داشته باشند. با این حال در بدو ورود به این کشور ( چه از طریق هوایی، زمینی یا دریایی ) ، آفیسر خدمات مرزی ممکن است به فرد، ویزای یا مجوز اقامت کمتر از شش ماه یا بیشتر از شش ماه را اعطاء نماید. اشخاص با داشتن شرایطی که در ادامه ذکر می شوند برای اخذ ویزای کانادا از نوع توریستی دارای صلاحیت خواهند بود :

 1. فرد بایستی یک پاسپورت معتبر داشته باشد.
 2. فرد بایستی اثبات نماید که بیماری خاصی ندارد و سالم است.
 3. متقاضی بایستی اثبات نماید که سوء پیشینه ندارد و مرتکب جرم و جنایتی نگردیده است.
 4. افسر مهاجرتی که پرونده را وارسی می نماید، بایستی متقاعد گردد که فرد قصد ماندن و عدم خروج از کانادا را ندارد و قصد دارد پس از اتمام اقامتش به کشورش بازگردد. بنابراین متقاضی بایستی از طریق ارائه نمودن اسناد دارایی های مالی، اسناد مربوط به املاک، با اثبات داشتن شرایط کاری مناسب در کشور خود، داشتن خانواده ای در ایران که نیازمند حمایت وی هستند و… این وابستگی و علقه را به ایران را نشان دهد.
 5. فرد بایستی اثبات نماید که سرمایه لازم برای هزینه های خود در کانادا را به مدتی زمانی که قصد اقامت در این کشور را دارد، داراست.

ویزای توریستی کانادا به صورت تک ورودی(single) و چند ورودی (multiple) می باشد که در این نوع ویزای کانادا فرد می تواند به صورت پیش فرض به مدت 10 سال به این کشور مسافرت و رفت و آمد داشته باشد ولی از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایران 5 ساله می باشد و پس از گذشت 5 سال پاسپورت وی منقضی می گردد، بنایراین اعتبار ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان تنها 5 سال است.

 

زیبایی های کانادا ـ ویزای کانادا ـ اقامت کانادا ـ سفر به کانادا ـ ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا و ویزای ویزیتوری کسب و کار

یکی دیگر از گونه های ویزای کانادا که به صورت کوتاه مدت برای افردی که قصد تجارت و کسب و کار در کانادا به مدت 6 ماه را دارند، صادر می گردد، ویزای Business visitor نامیده می شود. این نوع ویزای کانادا برای افرادی که قصد فعالیت در شرکت های بین المللی در کانادا بدون این که بخشی از بازار کار کانادا را اشغال کنند دارند، صادر می گردد. فرد با داشتن این نوع ویزای کانادا می تواند در فعالیت هایی نظیر؛

 • خرید کالا و خدمات از کانادا برای کمپانی خودش
 • شرکت در کنفرانس ها و نمایشگاه های تجاری
 • جهت فرا گرفتن آموزشی خاص که کمپانی به آن نیاز دارد

و …حضور داشته باشد. دارنده این ویزای Business visitor کانادا قادر است تا مدت 6 ماه در خاک این کشور بماند و اهداف تجاری خود را پیگیری نماید.

افرادی که تمایل به اخذ ویزای کانادا از این طریق هستند، بایستی اثبات نمایند:

 1. قصد ندارند بیش از 6 ماه در کانادا بمانند.
 2. قصد ندارند وارد بازار کار این کشور شوند.
 3. باید اثبات نمایند که منبع اصلی درآمد و سود فرد در خارج از کانادا است.
 4. مدارک مورد نیاز اعم از پاسپورت معتبر، تمکن مالی مناسب، ارائه برنامه مشخص و … را به طور کامل تهیه نمایند.

افرادی که قصد اخذ این نوع از ویزای کانادا را دارند، بایستی از شرکتی در کشور کانادا دعوتنامه دریافت کنند و شرایط مذکور را رعایت نمایند و در نهایت با توجه به شرایط شخص، ویزای کانادا برای وی صادر می گردد.

ویزای کانادا و Super visa

یکی از انواع ویزای کانادا  که به صورت موقت و برای یک دوره 2 ساله با شرایط خاصی صادر می گردد،SUPER VISA  نام دارد. این نوع ویزای کانادا برای افرادی که قصد دیدار با فرزندان و نوه های خود در کشور کانادا را دارند، صادر می شود. فرزندانی که اقامت دائم کانادا یا شهروندی کانادا را دارند، می توانند با ارسال دعوت نامه ای برای والدین یا پدربزرگ یا مادر بزرگ خود، شرایط لازم برای اخذ سوپر ویزای کانادا را برای آنها ایجاد نمایند.

برای اینکه افراد بتوانند Canada Super Visa را دریافت نمایند، بایستی علاوه بر موارد ذکر گردیده بیمه نامه معتبری که تا سقف 100,000 دلار کانادا را پوشش می دهد، ارائه نمایند و همچنین خانواده فرد بایستی اثبات نماید که حداقل سرمایه لازم برای هزینه های خوشان در کانادا را دارند. به منظور دستیابی به اطلاعات جزئی تر در مورد سوپر ویزای کانادا می توانید به این مقاله رجوع نمایید.

سوپر ویزای کانادا ـ‌ ویزای پدر بزرگ و مادر بزرگ کانادا

برای افرادی که قصد کار، تحصیل و سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارند می توانند با اخذ انواع ویزای کانادا که برای بلند مدت صادر می گردد، اقامت کانادا را دریافت نمایند. موضوعات مربوط به تحصیل و کار یا سرمایه گذاری را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد ولی یکی از انواع ویزای کانادا که برای افرادی موفقی که در زمینه ورزش و هنر فعالیت دارند صادر می گردد، ویزای هنرمندان می باشد که می توان این نوع ویزای کانادا را به عنوان ویزای کاری کانادا نیز تقسیم بندی نمود.

ویزای کانادا و ویزای هنرمندان

هنرمندان و ورزشکاران قادرند تا با داشتن رزومه و سوابق کاری مناسب در زمینه های ورزشی و فرهنگی از طریق برنامه خود اشتغالی کانادا اقدام نمایند. افرادی شامل حال دریافت این ویزا می شوند که :

 1. تجربه کافی در زمینه ورزشی یا فرهنگی داشته باشند.
 2. برای ارتقا زمینه ورزشی و فرهنگی کشور کانادا تلاش نمایند.
 3. مایل و توانا به خود اشتغالی در کشور کانادا در رشته خود باشند.
 4. گواهی عدم سو پیشنه را داشته باشند و معاینات پزشکی را انجام داده باشند.
 5. امتیازات لازم برای واجد شریط بودن دریافت این ویزا را اخذ کنند.
 6. دارایی مکفی برای حمایت از خود و خانواده اش در بدو ورود به کانادا را داشته باشند.

افرادی که در زمینه های فرهنگی و ورزشی در سطح دنیا شناخته شده هستند و تجربه کاری لازم را دارند، برای درخواست این نوع ویزای کانادا واجد الشرایط می گردند و حداقل تجربه کاری برای افرادی که در زمینه های فرهنگی فعالیت می کنند به این صورت است:

 1. در 5 سال اخیر به مدت یک سال تمام وقت در حرفه فرهنگی مربوط به خود، سابقه کاری داشته باشند.
 2. در طی 5 سال اخیر به مدت یک سال در زمینه فرهنگی در سطح بین الملل سابقه کار داشته باشند.
 3. ترکیبی از دو شرط بالا را داشته باشند.

ورزشکارانی که از طریق برنامه خود اشتغالی دولت کانادا اقدام می نمایند، برای اخذ ویزای کانادا نیز باید طی 5 سال گذشته حداقل یک سال تمام وقت در زمینه ورزشی به صورت خود اشتغالی سابقه کار داشته باشند یا یک سال در کلاس جهانی در زمینه ورزشی فعالیت داشته باشند و یا ترکیبی از این دو را داشته باشند. افرادی که سابقه کار بیشتری داشته باشند، امتیاز بیشتری را می توانند کسب نمایند. ملاک های گزینش بر اساس تجربه کاری، تحصیلات، سن، توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی و سازگاری است. سیستم امتیاز بندی بدین گونه است که افرادی که حداقل امتیاز 35 از 100 امتیاز موجود را کسب می کنند، می توانند برای این روش واجد الشرایط گردند.

اقامت کانادا ـ مهاجرت به کانادا ـ ویزای کانادا

ویزای کانادا و ویزای تجربه کار کانادایی

ویزای تجربه کار کانادایی برای افرادی که اقامت موقت کاری در کشور کانادا را دارند و خواهان اخذ اقامت دائم کشور کانادا هستند، صادر می گردد. افرادی می توانند برای این نوع ویزای کانادا درخواست نمایند که مهارت های بالایی داشته باشند و حداقل دارای یکسال تجربه کاری در این کشور باشند.

پیشنهاد کار کانادا ـ ویزای کار کانادا ـ ویزای کانادا ـ تجربه کار در کانادا

ویزای کانادا و ویزای تحصیلی

کشور کانادا با سیستم آموزشی بسیار با کیفیت که در تمام دنیا شناخته شده است که در سطوح ابتدایی، متوسطه، کالج، دانشگاه دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را می پذیرد و افراد زیادی با اخذ ویزای کانادا اهداف علمی خود را در این کشور جستجو می کنند. در کشور کانادا دوره ابتدایی و راهنمایی تا سال 8 تحصیلی و دبیرستان از سال 9 الی 12 تحصیلی را شامل می شود و مدارس این کشور به دو صورت دولتی یا خصوصی می باشند که هزینه تحصیل برای مقیمان کشور کانادا رایگان می باشد و در مقاطع عالی هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه می باشد. تحصیل در دو زبان انگلیسی و فرانسه در کانادا قابل دسترس است. 10 دانشگاه کشور کانادا در زمره 250 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و دانشجویانی بسیار زیادی با اخذ ویزای کانادا به این کشور ورود پیدا نموده و مشغول به تحصیل می گردند.

کشور کانادا با سیستم آموزشی بسیار با کیفیت که در تمام دنیا شناخته شده است که در سطوح ابتدایی، متوسطه، کالج، دانشگاه دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را می پذیرد و افراد زیادی با اخذ ویزای کانادا اهداف علمی خود را در این کشور جستجو می کنند. در کشور کانادا دوره ابتدایی و راهنمایی تا سال 8 تحصیلی و دبیرستان از سال 9 الی 12 تحصیلی را شامل می شود و مدارس این کشور به دو صورت دولتی یا خصوصی می باشند که هزینه تحصیل برای مقیمان کشور کانادا رایگان می باشد و در مقاطع عالی هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه می باشد. تحصیل در دو زبان انگلیسی و فرانسه در کانادا قابل دسترس است. 10 دانشگاه کشور کانادا در زمره 250 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و دانشجویانی بسیار زیادی با اخذ ویزای کانادا به این کشور ورود پیدا نموده و مشغول به تحصیل می گردند. با توجه به مقطعی که فرد قصد تحصیل دارد، شرایط و الزامات برای مهاجرت متغییر می باشد. اگر فرد قصد تحصیل در مقطع ابتدایی تا دوران دبیرستان را داشته باشد، به علت سن پایین بایستی متقاضی دارای گاردین ( مراقب ) باشد که بدین منظور یکی از والدین وی می تواند همراه فرد اقدام نماید. لازمه همراهی یکی از والدین، سن متقاضی می باشد که بایستی از 18 سال کمتر باشد و به عنوان minor یا بچه شناخته گردد. افرادی که برای دوران دبیرستان اقدام می نمایند، بایستی سن بالای 13 سال داشته باشند و در صورت پذیرش از مدرسه موردنظر، فرد بایستی نحوه سفر خود را مشخص نماید؛ چرا که دانش آموز یا بایستی اقوام و خویشاوندانی در کانادا داشته باشند که مسئولیت مراقبت از وی را بپذیرند یا بایستی در مدارسی که دارای خوابگاه یا به اصطلاح ( Home Stay ) می باشند، ثبت نام کنند و یا با خانواده ای در کانادا که از نظر اخلاقی و فرهنگی که مورد تایید دولت کاناداست، زندگی کنند که با توجه به نحوه اقامت در کانادا هزینه های فرد متفاوت می باشد. کمترین هزینه برای مدارسی که فرد home stay را انتخاب می کند در حدود 27000 دلار کانادا و هزینه تحصیل در مدارس با خوابگاه در حدود 42000 دلار کانادا می باشد که به صورت یک پکیج کامل ارائه می گردد. دانشجویان بین المللی که قصد اخذ ویزای کانادا و ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا را دارند، بایستی شرایط سنی مناسب و گپ تحصیلی کمی داشته باشند تا امکان درخواست ویزای کانادا برای آنها وجود داشته باشد. برای دستیابی به جزئیات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می نماییم به لینک تحصیل در مقطع دبیرستان های کانادا یا تحصیل در مدارس کانادا مراجعه فرمایید. با توجه به مقطعی که فرد قصد ادامه تحصیل دارد، هزینه های دانشگاه متفاوت می باشد. برای دوره لیسانس به طور میانگین مبلغی در حدود 15,000 تا 20,000 دلار کانادا و برای مقطع فوق لیسانس نیز با توجه به تفاوت در رشته ها میانگین 17,000 تا 25,000 دلار کانادا نیاز است. افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیل را دارند، بایستی برای پذیرش در دانشگاه در مقطع لیسانس آیلتس 6، در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و در مقطع دکترا آیلتس 7 ارائه نمایند. بیشتر بدانید : شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا افراد بعد از پذیرش از دانشگاه مربوطه برای ورود به کانادا نیاز به ویزای کانادا دارند که علاوه بر پذیرش، فرد بایستی به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشد. هزینه مدرسه (به صورت کامل برای یک سال تحصیلی) و هزینه دانشگاه ( معمولا یک ترم به صورت پیش پرداخت) را پرداخت نماید و وابستگی خود به کشور ایران را نشان دهد و هزینه یکسال تحصیلی و زندگی در کانادا را در حساب خود نشان دهد که بعد از آن فرد می تواند با اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیلی به صورت موقت در کانادا اقامت داشته باشد. دانشجویان مقطع لیسانس اجازه کار 20 ساعت در هفته و مقطع فوق لیسانس و دکترا اجازه 30 ساعت در هفته را دارند. افرادی که دوران تحصیلی آنها بین 8 ماه تا 2 سال است بعد از تحصیل به مدت تحصیل اجازه کار دارند و دانشجویانی که بیشتر از 2 سال در دانشگاه تحصیل نموده اند، اجازه کار تا حداکثر 3 سال را دریافت می کنند و با پیدا کردن کار مربوطه می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند که البته این موضوع مشروط بر این است که دوره ای را که فرد انتخاب می کند در لیست سایت مهاجرت کانادا مجوز کار داشته باشد. چنانچه قصد تحصیل در کانادا با کار تضمینی را دارید، شرکت در دوره های کوآپ کانادا بهترین گزینه برای شما خواهد بود که بحث در مورد آن در این مقاله نمی گنجد؛ لذا پیشنهاد می گردد به مقاله ای تحت عنوان تحصیل با تضمین کار در کانادا مراجعه نمایید. بهنرین دانشگاه های کشور کانادا که سایت QS برای سال 2019 معرفی نموده است به شرح جدول زیر می باشد:

با توجه به مقطعی که فرد قصد تحصیل دارد، شرایط و الزامات برای مهاجرت متغییر می باشد. اگر فرد قصد تحصیل در مقطع ابتدایی تا دوران دبیرستان را داشته باشد، به علت سن پایین بایستی متقاضی دارای گاردین ( مراقب ) باشد که بدین منظور یکی از والدین وی می تواند همراه فرد اقدام نماید. لازمه همراهی یکی از والدین، سن متقاضی می باشد که بایستی از 18 سال کمتر باشد و به عنوان minor یا بچه شناخته گردد. افرادی که برای دوران دبیرستان اقدام می نمایند، بایستی سن بالای 13 سال داشته باشند و در صورت پذیرش از مدرسه موردنظر، فرد بایستی نحوه سفر خود را مشخص نماید؛ چرا که دانش آموز یا بایستی اقوام و خویشاوندانی در کانادا داشته باشند که مسئولیت مراقبت از وی را بپذیرند یا بایستی در مدارسی که دارای خوابگاه یا به اصطلاح ( Home Stay ) می باشند، ثبت نام کنند و یا با خانواده ای در کانادا که از نظر اخلاقی و فرهنگی که  مورد تایید دولت کاناداست، زندگی کنند که با توجه به نحوه اقامت در کانادا هزینه های فرد متفاوت می باشد.

کمترین هزینه برای مدارسی که فرد home stay  را انتخاب می کند در حدود 27000 دلار کانادا و هزینه تحصیل در مدارس با خوابگاه در حدود 42000 دلار کانادا می باشد که به صورت یک پکیج کامل ارائه می گردد. دانشجویان بین المللی که قصد اخذ ویزای کانادا و ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا را دارند، بایستی شرایط سنی مناسب و گپ تحصیلی کمی داشته باشند تا امکان درخواست ویزای کانادا برای آنها وجود داشته باشد. برای دستیابی به جزئیات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می نماییم به لینک تحصیل در مقطع دبیرستان های کانادا یا تحصیل در مدارس کانادا مراجعه فرمایید. با توجه به مقطعی که فرد قصد ادامه تحصیل دارد، هزینه های دانشگاه متفاوت می باشد. برای دوره لیسانس به طور میانگین مبلغی در حدود 15,000 تا 20,000 دلار کانادا و برای مقطع فوق لیسانس نیز با توجه به تفاوت در رشته ها میانگین 17,000 تا 25,000 دلار کانادا نیاز است. افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیل را دارند، بایستی برای پذیرش در دانشگاه در مقطع لیسانس آیلتس 6، در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و در مقطع دکترا آیلتس 7 ارائه نمایند.

بیشتر بدانید : شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

افراد بعد از پذیرش از دانشگاه مربوطه برای ورود به کانادا نیاز به ویزای کانادا دارند که علاوه بر پذیرش، فرد بایستی به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشد. هزینه مدرسه (به صورت کامل برای یک سال تحصیلی) و هزینه دانشگاه ( معمولا یک ترم به صورت پیش پرداخت) را پرداخت نماید و وابستگی خود به کشور ایران را نشان دهد و هزینه یکسال تحصیلی و زندگی در کانادا را در حساب خود نشان دهد که بعد از آن فرد می تواند با اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیلی به صورت موقت در کانادا اقامت داشته باشد. دانشجویان مقطع لیسانس اجازه کار 20 ساعت در هفته و مقطع فوق لیسانس و دکترا اجازه 30 ساعت در هفته را دارند. افرادی که دوران تحصیلی آنها بین 8 ماه تا 2 سال است بعد از تحصیل به مدت تحصیل اجازه کار دارند و دانشجویانی که بیشتر از 2 سال در دانشگاه تحصیل نموده اند، اجازه کار تا حداکثر 3 سال را دریافت می کنند و با پیدا کردن کار مربوطه می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند که البته این موضوع مشروط بر این است که دوره ای را که فرد انتخاب می کند در لیست سایت مهاجرت کانادا مجوز کار داشته باشد. چنانچه قصد تحصیل در کانادا با کار تضمینی را دارید، شرکت در دوره های کوآپ کانادا بهترین گزینه برای شما خواهد بود که بحث در مورد آن در این مقاله نمی گنجد؛ لذا پیشنهاد می گردد به مقاله ای تحت عنوان تحصیل با تضمین کار در کانادا مراجعه نمایید.

بهترین دانشگاه های کشور کانادا که سایت QS برای سال 2019 معرفی نموده است به شرح جدول زیر می باشد:

بهترین دانشگاه های کشور کانادا که سایت QS برای سال 2019 معرفی نموده است

لینک مقاله : دوره های تحصیلی پرستاری کوآپ کانادا 2019 (سریعترین روش اخذ اقامت با مدرک دیپلم)

پرستاری کوآپ کانادا

ویزای کانادا و ویزای کاری

به طور کلی افرادی که قصد کار در کشور کانادا را دارند یا بایستی از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نمایند که این موضوع برای افرادی که از کانادا فارغ التحصیل گردیده اند، میسر تر و سهل الوصول تر است و یا از طریق برنامه استخدام نیروی کار ماهر دولت کانادا، ویزای کانادا را دریافت نموده و پس از پیدا کردن شغل مربوطه اقامت دائم کشور کانادا را اخذ نمایند. قبل از توضیح در رابطه با نحوه اخذ ویزای کانادا از طریق کار و اخذ اقامت این کشور شرایط کاری در این کشور را بررسی می نماییم. همانگونه که از نمودار زیر پیداست، نرخ بیکاری در کشور کانادا برای سال 2019 میزان 5.5 درصد را نشان می دهد و این کشور برای افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا از طریق کار را دارند، گزینه مطلوبی تلقی می گردد.

نمودار نرخ بیکاری کشور کانادا در یک سال اخیر

برنامه نیروی کار ماهر دولت کاناد (skilled worker) بر اساس یک سیستم امتیاز بندی عمل می نماید که فرد از 100 امتیاز موجود بایستی 67 امتیاز را کسب نماید تا واجدالشرایط برای ورود بهpool  یا استخر مجازی گردد. همه افرادی که از سرتاسر دنیا  درخواست نموده اند و امتیازات لازمه را بدست آورده اند، واردpool of candidate  می گردند و در این استخر به افراد با توجه به مدارک و سوابق شان امتیاز داده می شود. دولت فدرال کانادا در هر دوره برای افرادی که حد نصاب امتیاز را کسب نموده اند دعوتنامه ارسال می کند و افراد باید طی 60 روز فرم های مربوطه را تکمیل نمایند و مدارکشان را ارسال کنند. در صورت تایید شدن مدارک توسط دولت کانادا فرد می تواند ویزای کانادا را دریافت نماید و موفق به اخذ اقامت دائم کانادا گردد.

حداقل الزامات اولیه برای واجد الشرایط شدن جهت اقدام از این طریق و ورود به استخر به شرح ذیل می باشد:

 1. شخص بایستی طی 10 سال گذشته دارای 1 سال سابقه کاری در زمینه مشاغلی در سطوح 0، A، B، C در لیست NOC باشد که این کد رشته ها در سطح صفر برای بالاترین مشاغل مدیریتی، سطح A برای مشاغلی مانند مهندسین و وکلا که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، سطح B  برای مشاغلی که تماماً به تحصیلات دانشگاهی نیاز ندارد مانند تکنسین ها، سطح C برای مشاغلی که نیاز به مدارک تحصیلی ندارند مانند جوشکاری و برقکاری و سطح D  مشاغل در سطح کارگری طبقه بندی می گردد.
 2. نمرات زبان افراد بایستی کمتر ازCLB 7 نباشد که این سطح زبان معادل آیلتس 6 می باشد.
 3. برای اقدام از این روش فرد بایستی حداقل دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشد.
 4. فرد باید سرمایه لازم برای زندگی در کانادا به میزان متوسط 15,000 دلار کانادا در سال داشته باشد.

برای این که فرد در استخر قرار گیرد باید می بایست این الزامات اولیه را داشته باشد؛ اما این شرایط کافی نیست و فرد باید براساس سابقه کار، مدارک تحصیلی که معادل سازی شده، سن و در صورت داشتن سابقه تحصیل در کانادا و یا امتیازات همسر حداقل امتیازات لازم را کسب نماید تا به استخر ورود پیدا کند و در استخر نیز امتیازات از 1200 محاسبه می گردد و دولت کانادا معمولا کف امتیازی بین 415 تا 470 را اعلام می دارد و افرادی که امتیازاتشان بالاتر است، دعوتنامه دریافت می کنند. گاهاً برخی استان های کانادا برای استخدام نیروی کار ماهر کف امتیاز را پایین قرار می دهند و افراد زیادی را از استخر استخدام می نمایند.

برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانیتک به عنوان مسیر دیگری که افراد می توانند از طریق آن اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند، شناخته می گردد و برای کارگران ماهر خارجی که قصد کار کردن در چهار استان نیوفاندلند، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا را دارند اعطا می گردد. همسر و فرزند کارگرانی که از طریق این برنامه مجوز کار در کانادا را اخذ نموده اند و شغل آنها در کلاس های شغلی 0، A، B و C در NOC (National Occupation Classification) تعریف می گردد می توانند برای ویزای کانادا درخواست کنند و از این طریق اقامت کانادا را اخذ نمایند.

متقاضیان می توانند از سه روش از طریق این برنامه موفق به اخذ اقامت کانادا گردند:

 1. برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک؛ افرادی که در حوزه آتلانتیک ( 4 استان ذکر شده) تحصیل نموده اند و حداقل مدرک دیپلم اخذ کرده باشند و بر زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط هستند می توانند از این طریق اقامت دریافت نمایند.
 2. برنامه آتلانیتک برای افراد ماهر؛ افرادی که در حوزه آتلانتیک به مدت یک سال به صورت حرفه ای کار کرده اند یا دارای سایقه مدیریتی باشند، حداقل دبیرستان را در کانادا گذرانده باشند و بر زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشند می توانند از این طریق اقامت دریافت نمایند.
 3. برنامه آتلانتیک برای افراد دارای مهارت متوسط؛ افرادی که داری سابقه شغلی در مشاغلی که نیاز به مدرک دیپلم دارند، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی دارند و دارای حداقل مدرک دیپلم کانادا باشند می توانند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند.

لینک مقاله پیشنهادی : لیست کامل مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

در هر سه روش ذکر گردیده استطاعت متقاضی برای پوشش هزینه های خود و خانواده اش در هنگام ورود به کانادا الزامی می باشد. لازمه اخذ اقامت از این طریق این است که فرد بایستی از کارفرمایی در حوزه آتلانتیک پیشنهاد شغلی دریافت نماید.

 علاوه بر راه های عنوان شده برای اخذ ویزای کانادا از طریق کار،  گزینه ای دیگری تحت عنوانProvincial Nomination Programs  (PNP) وجود دارد که برای افرادی که از طریق سیستم express entry موفق به اخذ اقامت دائم کانادا نمی گردند، با استفاده از این برنامه می توانند اقامت دائم کانادا را کسب نمایند. برخی از استان های کانادا به رشته و حرفه خاصی برای توسعه و رشد اقتصاد استانی نیاز دارد و درخواست می تواند با دریافت گواهی نامزد شدن برای استانی اقامت دائم دریافت نماید.

مهاجرت کاری به کانادا ـ کار در کانادا ـ ویزای کاری کانادا

برنامه کاری دیگری نیز در استان کبک وجود دارد که فرد از طریق آن و با اخذ ویزای کانادا می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کسب ویزای کانادا از طریق کار با استفاده از لینک زیر اطلاعات بیشتری دریافت نمایید.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل با تضمین کار در کانادا

مقاله مرتبط

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

ویزای کانادا و ویزای درمانی

سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا با استاندارد های بین المللی مطابقت دارد و این کشور از بهترین پزشکان و تجهیزات پزشکی بهره مند است و مقصدی برای مداوای بیماران سرطانی شناخته می گردد. ویزای کانادا به دلایل درمانی در کشور کانادا فقط برای افرادی که قصد درمان در این کشور را دارند صادر می گردد و فرد نمی تواند برای اهداف دیگری از این نوع ویزای کانادا استفاده نماید. قبل از اینکه فرد بتواند این نوع از ویزای کانادا را دریافت نماید، بایستی ثابت گردد که بیماری فرد برای شهروندان کانادا خطر ساز نیست. افرادی که در کشور خود با کمبود تجهیزات پزشکی یا دانش پزشکی مواجه هستند، می توانند از این طریق برای ویزای کانادا درخواست نمایند. متقاضیانی که به دنبال معالجه پزشکی در کانادا هستند بایستی بیماریشان مشخص گردیده باشد و  مقدماتی برای معالجه وی صورت گرفته باشد از آنجایی که به عنوان اقامت موقت شناخته می گردد، متقاضی تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرد و فرد بایستی هزینه های درمانی، بیمارستان، هزینه اقامت و… را داشته باشد.

درمان در کانادا ـ ویزای درمانی کانادا

ویزای کانادا و ویزای بلندمدت

همانگونه که ذکر نمودیم متقاضیان می توانند با اخذ ویزای کانادا در زمینه های کاری و تحصیلی اقامت کشور کانادا را به صورت بلند مدت دریافت نمایند علاوه بر این متقاضیان از روش های دیگری نیز می توانند اقامت طولانی مدت دریافت کنند که در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. خواننده گرامی! این مقاله به قلم مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور و با تحقیق و تلاش فراوان به رشته تحریر در آمده است؛ لذا بدین وسیله به سمع و نظر شما می رساند که کپی برداری از آن بدون نام بردن منبع آن خلاف شرع و قانون بوده و قابل پیگیری خواهد بود.

پاسپورت کانادا ـ ویزای کانادا

ویزای کانادا و ویزای الحاق به خانواده

افرادی که اقامت کشور کانادا را داشته باشند، می توانند برای همسر و فرزند زیر 18 سال ویزای الحاق به خانواده را درخواست نمایند. لازمه دریافت این نوع ویزای کانادا توانایی مالی فرد برای حمایت از خانواده خود در کشور کانادا می باشد. گاهی اوقات شرایط پرونده متقاضی اصلی و همراهان وی مطلوب می باشد و افراد به صورت همزمان برای دریافت ویزای کانادا اقدام می نمایند که به ویزای همراه معروف است.

ویزای خانواده برای مهاجرت به کانادا ـ ویزای خانواده کانادا ـ Family Visa

ویزای کانادا و ویزای ازدواج

متقاضیانی که خواهان اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج هستند، بایستی با فردی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارد، ازدواج نمایند و با اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت نمایند. این افراد باید به عنوان اسپانسر مالی همسر و فرزندان زیر 22 سال همسر خود باشند و بتوانند هزینه های زندگی خود و آنها را پوشش دهند. در این جا منظور از همسر به عنوان پارتنر یا شریک زندگی می باشد که می تواند هم جنس نیز باشد. افرادی که به عنوان متعهد مالی یا اسپانسر هستند باید دارای الزاماتی باشند که شامل موارد زیر می باشد:

 1. فرد بایستی مقیم دائم کانادا و یا شهروند کشور کانادا باشد.
 2. سن فرد بایستی بیشتر از 18 سال باشد.
 3. قبلا به عنوان اسپانسر شخصی دیگر اقدام نکرده باشد و چناچه حامی مالی شده باشد نباید هیچ گونه بدهی به دولت داشته باشد.
 4. تمام مالیات های خود را پرداخت کرده باشد .
 5. طی سه سال گذشته حداقل یکسال را باهم زندگی کرده باشند.
 6. به علت عدم پذیرش چند همسری در کانادا هنگام درخواست، اسپانسر همسر دیگری نداشته باشد.
توجه!

افرادی که از این طریق اسپانسر شریک زندگی خود می گردند تا 3 سال تعهد حمایت از آنها را دارند و در صورت طلاق و جدا شدن این تعهد به قوت خود باقی است و باید تا اتمام این 3 سال از شریک زندگی خود حفاظت نماید.

فردی که نیز به عنوان متقاضی اقدام می نماید بایستی بالای 16 سال سن داشته باشد، شریک زندگی دیگری جز اسپانسر نداشته باشد و ازدواج آنها واقعی باشد، پس از اخذ اقامت در کانادا تا دو سال فرد باید با همسرش در کانادا زندگی مشترک داشته باشند.

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

ویزای کانادا و اخذ ویزای کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هر نوع کسب و کار و کشوری ریسک های خاص خود را دارد و افردی که خواهان اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشند، بایستی تمام شرایط و جوانب سرمایه گذاری را در نظر داشته باشند تا یک سرمایه گذاری پرسود را به انجام برسانند. در امر سرمایه گذاری خارجی، فرد بایستی بداند که سرمایه خود را در کجا قرار می دهد و بازه ضرر و زیان برای سرمایه گذاری خود تعیین نماید. باید استانداردهای سرمایه گذاری کشور مورد نظر خود را بداند و دقت نماید که آیا استانداردهای لازم در سرمایه گذاری مربوطه رعایت شده است؟ باید نظام قضایی کشور مورد نظر را بسنجد که آیا دارای نظام قضایی سالمی است و براساس عدالت و بدون تبعیض تژادی عمل می نماید؟ لیکن برای اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ابتدا شاخص های مهم اقتصاد و شاخص های مربوط به امنیت سرمایه گذاری (مصادره اموال) در کشور کانادا را بررسی می کنیم و در نهایت روش های مختلف سرمایه گذاری را بیان می داریم.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در امر سرمایه گذاری برای افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند، در اولویت قرار می گیرد، موضوع حفظ امنیت اموال و دارایی های این افراد در کشور کانادا می باشد. مصادره اموال مهمترین دستاورد استانداردهای سرمایه گذاری محسوب می گردد و بر اساس این استانداردهای سرمایه گذری ، کشور کانادا به عنوانی کشوری که با اتخاذ سیاست های درست از سرمایه گذار خارجی حمایت می نماید شناخنه می گردد و نمودار زیر نیز بیانگر همین موضوع می باشد که نرخ ریسک از دست رفتن داریی در کمترین حالت می باشد:

نمودار نرخ مصادره اموال کانادا در پنج سال اخیر

یکی دیگر از موضوعاتی که در تصمیم سرمایه گذار خارجی تاثیر گذار است، مبحث فساد مالی می باشد. دیدگاه سرمایه گذار خارجی نسبت به دولت هایی که فاسد می باشند و پایه آنها بر اساس رانت باشد، منفی است؛ زیرا در این نوع کشورها تضمینی برای حمایت از سرمایه گذار در نظر گرفته نمی شود که نمودار زیر نمایانگر شرایط مطلوب کشور کانادا از نظر کمبود فساد در این کشور می باشد.

نمودار نرخ کنترل فساد در کانادا

یکی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار در امر سرمایه گذاری نرخ رشد اقتصادی می باشد که نشان دهنده این موضوع است که تولید ناخالص داخلی یک کشور در طی یکسال به چه میزانی رشد داشته است. همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد کشور کانادا رشد 1.3 درصدی را  در سال 2019 تجربه نموده است.

نمودار تولید ناخالص داخلی کانادا

افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند، می توانند با سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا به این مهم دست یابند که فرد از طریق دو برنامه می تواند اقدام نماید.

 1. سرمایه گذاری از طریق برنامه BASE و قدیمی
 2. سرمایه گذاری جدید وREGIONAL منطقه ای

هر دو برنامه بر اساس امتیاز بندی می باشد اما تفاوت هایی با هم دارند، برای واجد الشرایط شدن در این برنامه ها فرد بایستی بر اساس سابقه کاری، میزان دارایی، مدرک تحصیلی، مدارک زبان و بیزینس پلن مناسب امتیازات لازم را اخذ نماید. در حالت پایه یا BASE  شرایط لازم بدین شرح است:

 1. سابقه کاری
 • الف) فرد بایستی طی 10 سال گذشته سابقه 3 سال مدیریت شرکت خود را داشته باشد.
 • ب) یا فرد طی 10 سال گذشته سابقه 4 سال مدیریت در سطوح بالای مدیریتی را داشته باشد مانند عضو هیئت مدیره و… .
 • ج) یا فرد طی 10 سال گذشته سابقه 1 سال مدیریت بیزینس خود را و 2 سال سابقه کاری سطوح بالای مدیریتی را داشته باشد.
 1. میزان سرمایه

سرمایه لازم برای این نوع سرمایه گذاری مبلغ 600,000 کانادا می باشد که فرد بایستی مبلغ 200,000 دلار را سرمایه گذاری نماید.

 1. مدرک زبان؛ در این روش نیاز به ارائه مدرک زبان نیست اما برای دریافت ویزای کانادا بایستی در حد 5.5 آیلتس مسلط باشد.

در این روش فرد می تواند در هر جای استان بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری نماید اما باید محل زندگی فرد نزدیک محل کارش باشد؛ چرا که این نوع سرمایه گذاری با مدیریت فعال است. در این روش فرد می تواند هم بیزینس جدید را راه اندازی نماید و هم اینکه می تواند بیزینس فعالی را رونق دهد که شرط لازم برای این کار این است که مالک حداقل یک سوم بیزنس باشد. امتیازی که فرد بایستی از 200 کسب نماید که واجد الشرایط شود 120 امتیاز می باشد.

روش جدید که به regional pilot  موسوم است برای توسعه مناطقی در کانادا که از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی ندارند ایجاد گردیده است. الزامات برای واجد الشرایط شدن بدین شرح می باشد:

 1. سابقه کار
 • فرد بایستی طی 5 سال گذشته سابقه 3 سال مدیریت بیزینس خود را داشته باشد
 • یا فرد طی 5 سال گذشته سابقه 4 سال مدیریت در سطوح بالای مدیریتی داشته باشد.
 • یا فرد طی 5 سال گذشته دارای 1 سال سابقه کار مدیریت بیزینس خود و 2 سال سابقه کار مدیریت در سطوح بالا را داشته باشد
 1. میزان دارایی

برای این روش فرد بایستی 300,000 دلار کانادا دارایی داشته باشد و از این مبلغ میزان 100,000 دلار را سرمایه گذاری می نماید.

 1. مدرک زبان

فرد برای اقدام از این روش بایستی حداقل مدرک زبان در سطح CLB 4  را داشته باشد.

در این روش فرد تنها در مناطق از پیش تعیین شده که معمولا جمعیتی زیر 75,000 نفر دارند سرمایه گذاری می نماید و همچنین در این روش فرد بایستی از طریق دعوتنامه ویزای کانادا را دریافت نماید و به صورت توریستی به کانادا سفر نماید و با وکلای ما در کشور کانادا برای سرمایه گذاری اقدام نماید. حداقل امتیازی را که فرد باید در این روش اخذ نماید 140 امتیاز می باشد. افرادی که از این طریق واجد الشرایط می گردند می توانند با اخذ ویزای کانادا به این کشور ورود پیدا کنند و پس از گذشت یکسال و نیم برای اقامت دائم درخواست دهند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا رجوع فرمایید.

سرمایه گذاری در کانادا ـ سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

بمنظور دستیابی به اطلاعات بیشتر و آگاهی از پلن های مختلف و متنوع سرمایه گذاری در کانادا می توانید به لینک های زیر سری بزنید :

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در کانادا

مقاله مرتبط

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

ویزای کانادا و مدارک لازم برای اقدام

متقاضیان با توجه به اهداف خود در کشور کانادا و مدتی که قصد اقامت در این کشور را دارند، برای انواع مختلف ویزای کانادا درخواست می نمایند و بایستی شرایط و مدارکی را جهت اخذ ویزای کانادا تهیه و گردآوری نمایند. به طور کلی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا به شرح ذیل می باشد:

 1. ارائه اصل و کپی پاسپورت های جدید و قدیم برای بررسی سفرهای پیشین افراد متقاضی ویزای کانادا
 2. ترجمه و کپی مدارک هویتی متقاضی.
 3. ارائه اسناد ازدواج در صورتی که متقاضی متاهل باشد.
 4. تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا.
 5. تسلیم فرم پر شده اطلاعات اعضای خانواده متقاضی.
 6. ارائه عکس رنگی با پس زمینه سفید ۳٫۵ در ۴٫۵ که جدید باشد و  استاندارد های لازم را داشته باشد.
 7. ارائه مدارک و کپی اسناد ملکی در صورت داشتن سند ملکی
 8. ارائه ترجمه مدارک و اسناد شغلی متقاضیان ویزای کانادا شامل نامه از محل کار، جواز کسب، پروانه کسب و کار و تجارت، ارائه فیش حقوقی و…
 9. ارائه مدارک تمکن مالی افراد متقاضی ویزای کانادا و همچنین گردش حساب مالی به مدت چهار ماه
 10. ارائه مدارک هویتی شخصی که دعوتنامه برای متقاضی ویزای کانادا ارسال می کند به همراه مدارکی که نشان دهنده روابط خویشاوندی باشد.
 11. تهیه بلیط رفت و برگشت
 12. داشتن نامه پذیرش از دانشگاه برای درخواست ویزای کانادا در زمینه تحصیل

فرد بایستی تمامی مدارک خواسته شده را تهیه نماید و نقص در مدارک سبب افزایش ریسک اخذ ویزا خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا ـ مدارک ویزا

ویزای کانادا و وکیل متخصص ویزا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند بایستی در رابطه با قوانین کشورها اطلاعات کافی داشته باشند و از آنجایی که قوانین به صورت مداوم در حال تغییر می باشد، ممکن است که فرد برای تصمیم گیری در مسیر انتخابی یا کشور هدف با مشکل مواجه گردد. نکته اساسی در رابطه با ویزای کشور کانادا این موضوع می باشد که ویزای کانادا objective می باشد و حضور وکیل برای پیش بردن پرونده بسیار پر رنگ است و در صورتی که فرد با وکیلی معتبر در زمینه مهاجرت مشورت نماید می تواند به درستی مسیر تعیین گردیده را طی نماید و موفق به اخذ ویزای کانادا گردد.

موسسه حقوقی ملک پور به عنوان برترین شرکت خدمات مهاجرتی و حقوقی در خاورمیانه شناخته می گردد که همواره افتخار این را دارد که پلی برای هموطنان عزیزمان برای رسیدن به اهداف خود و موفقیت های چشمگیر آنها گردیده است. موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب و با بهره گیری از وکلای مختلف برای کشورها زمینه ساز موفقیت پرونده متقاضی می گردد. شما عزیزان همواره می توانید با تماس خود از اطلاعات رایگان در زمینه اخذ ویزای کانادا یا سایر کشورها اطلاعات رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در بخش مصاحبه ها و ویزای موکلین در سایت موسسه، بخشی از ویزاهای موفق این مجموعه را مشاهده نمایید که از طریق لینک زیر نیز قابل دستیابی می باشد.

وکیل متخصص اخذ ویزا ـ وکیل مهاجرت

ویزاها و مصاحبه های موکلین

ویزای کانادا و وقت سفارت ویزای کشور کانادا

کشور کانادا جزء کشورهایی محسوب می گردد که در ایران سفارت ندارد و فرد بایستی بمنظور تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای کانادا و انجام انگشت نگاری و عکس گرفتن و… از کشورهای ثالث نظیر ترکیه، ارمنستان و… استفاده نماید و با توجه به فصلی که فرد برای اخذ ویزای کانادا اقدام می نماید، وقت سفارت متغییر می باشد. برای دریافت ویزای کانادا افراد می توانند از دو طریق حضوری و آنلاین اقدام نمایند. در درخواست آنلاین یا غیر حضوری برای ویزای کانادا ، افراد می توانند به صورت آنلاین مدارک خود را به سفارت کانادا ارائه داده  و تمامی مدارک مربوط به ویزای کانادا را در پروفایل تشکیل شده آپلود نمایند و هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت کنند و در نهایت برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر VAC (visa application center) در کشورهای یاد شده مراجعه نمایند.

سفارت ـ تعیین وقت سفارت ـ درخواست ویزا ـ مصاحبه با آفیسر

در درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری یا کاغذی؛ در این حالت متقاضیان ویزای کانادا باید مدارک مربوط به اخذ ویزای کانادا را ترجمه شده و با مهر رسمی به یکی از سفارت های کانادا در کشور ترکیه یا امارات تحویل نمایند. پس از انجام انگشت نگاری فرد بایستی منتظر جواب سفارت بماند. هزینه های ثبت نام برای ویزای کانادا 100 دلار و هزینه های انگشت نگاری 85 دلار می باشد. ساعات و روزهای کاری و همچنین آدرس سفارت کانادا در کشور ترکیه به شرح ذیل می باشد که متقاضیان اخذ ویزای کانادا می توانند مراجعه نمایند.

اطلاعات سفارت کانادا در آنکارا ـ‌ آدرس و شماره تماس کانادا در آنکارا ترکیه

ویزای کانادا و توصیه های مهم

با توجه به مطالب عنوان شده در این مقاله در باب ویزای کانادا متقاضیانی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند از طرق گوناگون به این کشور مهاجرت نمایند و در صورت تمایل و رعایت قوانین مهاجرتی به اخذ پاسپورت کانادا نائل آیند. کانادا با اتخاذ سیاست های مناسب مهاجرتی، سبب گردیده است که افراد زیادی برای مهاجرت، کشور کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایند و با دریافت ویزای کانادا به این کشور ورود پیدا نمایند. با توجه به کیفیت آموزشی بالا در این کشور دانش جویان بسیار زیادی از ایران و سایر کشورها با اخذ ویزای کانادا تصمیم به مهاجرت به کانادا می گیرند و همچنین با توجه به شرایط مطلوب اقتصادی مقصد تجاری افرادی است که خواهان دستیابی به منافع عالی خود هستند. کشور کانادا از هر دو نظام سوسالیستی و نظام سرمایه داری بهره می برد، در واقع دارای اقتصادی بسیار پویا، زمینه تجاری آزاد و اقتصادی باز و از جهاتی دارای سیستم آموزشی، بیمه درمانی و خدمات پزشکی رایگان برای شهروندان خود می باشد. فاصله طبقات اجتماعی در این کشور کم می باشد و همین موضوع سبب پایین بودن شاخص جرم و جنایت گردیده است. از آنجایی که اخذ ویزای کانادا خیلی تحت تاثیر نظر افسر مهاجرت نمی باشد نیاز است که روند انجام پرونده به درستی تمام صورت پذیرد بنابراین مراجعه به وکیلی معتبر در زمینه مهاجرت بسیار ضروری می باشد که از این حیث موسسه حقوقی ملک پور به عنوان مطمئن ترین گزینه می باشد. این موسسه در زمینه مهاجرت دست به تهیه، تدوین و تولید محصولات ویدئویی بی نظیری شده است که خود به تنهایی مایه ارتقاء علم مهاجرت در ایران شده است. دو نمونه از محصولات ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور مجموعه ویدئویی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا و مجموعه ویدئویی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت است که شما با تهیه و تماشای آنها می توانید خود به تنهایی و بدون نیاز به مراجعه به وکیل مهاجرتی یا موسساتی که در زمینه مهاجرت فعالیت دارند، با کمترین هزینه در زمینه مهاجرت خود اقدام نمایید. لینک این محصولات ویدئویی در ادامه خدمت شما عزیزان ارائه گردیده است :

راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا ( اسکیلد ورکر )
آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

مهاجرت به کانادا ـ ویزای کانادا ـ پرچم کانادا
مهاجرت به اروپا یا کانادا
ویزای کانادا و سخن پایانی

ویزای کانادا و راهنمای اخذ انواع ویزاهای کشور کانادا بطور کامل و جامع در این نوشتار مورد تحلیل قرار گرفت. سیاست های دولت فدرال کانادا و کیفیت بالای زندگی در تمامی جنبه های تحصیلی، اجتماعی، فرهنگی و … در این کشور مسبب سرازیر شدن زیر متقاضیان مهاجرت به کانادا گردیده است. افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا می باشند، بایستی با وکیلی معتبر در زمینه مهاجرت مشورت نمایند تا با توجه به شرایطی که دارند بهترین مسیر ممکن را انتخاب نمایند. افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند و نیازمند اخذ ویزای کانادا می باشند می توانند با مشاوره کامل و تخصصی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور به صورت رایگان اقدام به اخذ اطلاعات کامل در باب ویزای کانادا نمایند. شما عزیزان در بخش دیدگاه این مقاله یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی این وبسایت نیز می توانید سوالات خود را در رابطه با ویزای کانادا مطرح نمایید و پاسخ آنها را دریافت کنید.

16 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. اهورا گفته:

  سلام. عرض ادب. درمورد تحصیل فرزندان در کانادا در هوم استی ها سوال داشتم. هزینه های این منازل چقدر هست برای یک سال تحصیلی؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. فرشاد گفته:

  سلام خسته نباشید.
  در ابتدا تشکر می کنم از مقاله خوبتون و سایت کاملتون و سوالی که داشتم این هست که اگر بنده با دعوتنامه ای بتونم ویزای توریستی کانادا را دریافت کنم آیا بعد از این که به این کشور ورود پیدا کردم می توانم با پیدا کردن کار یا پذیرش از دانشگاه نوع ویزای خود را به اقامتی تغییر دهم؟ 35 سال سن دارم و فوق لیسانس حسابداری هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ویزای توریستی کانادا قابل تبدیل نیست و شما می بایست از کشور خارج و تحت ویزای تحصیلی و یا کاری وارد شوید .

   پاسخ
 3. معین گفته:

  سلام و عرض ادب
  ممنون از مقالتون . خیلی کامل بود. فقط اینکه برای دریافت ویزای توریستی حتما باید دعوت نامه از کانادا داشته باشیم؟ اگر نداشته باشیم چقدر ریسک داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دعوتنامه یکی از مدارک اصلی و مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا می باشد.بهتر هست که دعوتنامه داشته باشید هر چند بدون آن نیز امکان اخذ ویزا وجود دارد

   پاسخ
 4. منیر گفته:

  با سلام و روز بخیر
  آیا میتوان با خرید ملک در کانادا اقامت دائم این کشور را گرفت. آیا خرید ملک نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود؟

  پاسخ
 5. مهدی گفته:

  سلام من برای ویزای تحصیلی کانادا میخوام اقدام کنم .مدرک زبان من باید آیلتس 6ونیم باشه ولی من آیلتس 6 رو دارم به نظرشما ممکنه ویزای من ریسک داشته باشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   با توجه به سخت گیریهای اخیر کشور کانادا برای صدور ویزا ، پیشنهاد می گردد مدرک زبان آیلتس 6ونیم را ارائه دهید.

   پاسخ
 6. Translator گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه خوب ملک پور
  می خواستم ببینم اگر فرزندم رو برای تحصیل به کانادا بفرستم می تونم خودم هم اونجا مشغول کار بشم؟ من 36 ساله و لیسانس شیمی هستم. آیلتس 6.5 هم دارم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ویزای شما به عنوان همراه فرزندتان ویزای توریستی ست .شما اجازه کار و یا تحصیل در دوره هلی بلند مدت را ندارید.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب سفر به شنگن پرونده شما را قوی تر خواهد کرد . بهتر هست که شما ویزای شنگن داشته باشید.

   پاسخ
 7. ثمين گفته:

  سلام
  ممنونم از مقالات خوبتون.اطلاعات بسياري بدست اوردم نه تنها از اين مقاله تمام مقالاتتون اطلاعات كاملي دراختيار ما قرار ميده و كمكمون ميكنه كه بهتر بتونيم تصميم بگيريم.سوالي كه داشتم اينه كه اف ادي كه پزشكي عمومي مي خونن تا چه سني مي تونن براي تخصص اقدام كنند و مراحل چه جوریه؟

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز از آنجا که برای معادلسازی سه مرحله آزمون دارد بنا براین زمان مشخصی نمی توان تعیین نمود .این امر بستگی به توانائی فرد در قبولی در آزمون دارد.

   پاسخ
Rating: 5