ویزای EB1 و مهاجرت به آمریکا

ویزای EB1 و مهاجرت به آمریکا

ویزای EB1 و مهاجرت به آمریکا

ویزای EB1 و مهاجرت به آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ آیا می خواهید ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا و شرایط اخذ اقامت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا داشته باشید ؟ ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا برای چه کسانی ممکن خواهد بود ؟ شرایط ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا چیست ؟ برای اخذ ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا چکار باید کرد ؟ مراحل ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا به چه صورت خواهد بود ؟  ویزای  EB-1 یکی از راههای مهاجرت به آمریکا است ؛ دراین مقاله ، هدف آشنا کردن شما با زوایای ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا است . برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا با کارشناسان و حقوقدانان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر ایران همراه باشید و به صورت تماس تلفنی در خصوص  ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Outstanding Professors and Researchers (EB-1B Visa)

 

ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا به این گونه است که یک محقق برجسته در زمینه علمی خود؛ پروفسورهایی با دستاوردهای علمی در سطح کشوری یا بین المللی می توانند  از طریق ویزای  EB-1 برای اخذ اقامت آمریکا اقدام کنند.که به این منظور بایستی حداقل ۳ سال تجربه علمی و آموزشی در زمینه ی علمی خودشان را داشته باشند. به عبارت دیگر این اساتید برجسته باید به قصد ادامه تدریس، تحقیق علمی و مواردی اینچنین دردانشگاه یا موسسات عالی  وارد آمریکا شوند.

شما به عنوان یک محقق یا پروفسور برجسته برای اخذ ویزای  EB-1 حداقل دو مورد از مدارکی که در ذیل می آید را بایستی داشته باشید تا نامه پذیرش از کارفرما در دانشگاه دریافت نمایید.

 • تقدیر نامه یا جایزه ی بین المللی که گواه بر دستاوردی فوق العاده و منحصر به فرد باشد.
 • عضویت در سازمان یا انجمنی که مستلزم موفقیتی برجسته و خاص باشد.
 • شواهدی که نشاندهنده ی انتشار مطلبی درخصوص دست آوردهای شما به عنوان یک پروفسور یا محقق برجسته باشد.
 • شواهدی که گواه بر داشتن نقش داوری و قضاوت شما باشد.
 • شواهدی که ثابت کند شما به عنوان یک پروفسور یا محقق برجسته اقدام، طرح و کمک خاصی در زمینه ی تخصصی خود داشته اید.
 • داشتن کتاب یا مقاله ی بین المللی که ثبت بین المللی شده باشد.
 • Extraordinary Ability (EB-1A Visa)

افراد دارای استعدادهای خاص و خارق العاده در یکی از زمینه های علمی، هنری، ورزشی و بازرگانی

فرد دارای این استعداد خاص برای اخذ ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا بایستی دستاوردهای خاص ملی و بین المللی خود مانند مدال المپیک، مدال المپیاد، جایزه نوبل و مانند اینها را همراه با مدارک اصلی خود به آفیسر ویزا ثابت کند. البته تنها راه گرفتن ویزای  EB-1 برای این افراد داشتن مدال نیست؛ بلکه چنانچه فرد حائز ۳ مورد از ۱۰ مورد مطروحه در ذیل باشد و با اثبات این ۳ مورد و اینکه فرد از نوابغ رشته خود می باشد، نیز می تواند اقدام به اخذ ویزای EB-1 نماید . البته تنها جمع آوری این ۳ مدرک و ادله اثبات آنها دلیل بر اخذ ویزا نمی باشد و این آفیسر ویزا هست که کیفیت مدارک و میزان اعتبار آنها را نیز ارزیابی می کند.

این موارد به شرح ذیل می باشند:

 • اینکه فرد جایزه کشوری یا بین المللی مرتبط با رشته ی خود کسب کرده باشد (جایزه ای مثل جایزه ی فول برایت یا جایزه فیلم کن).
 • اینکه فرد جز سازمان یا انجمنی باشد که برای این عضویت قضاوت کارشناسان کشوری و بین المللی لازم باشد.
 • اینکه در خصوص فعالیت و کار آن فرد در رسانه های بین المللی مطلبی نوشته شده باشد.
 • چنانچه فرد در مسابقه یا جشنواره ای کشوری یا بین المللی داوری کرده باشد (مانند جشنواره ی خوارزمی).
 • اینکه فرد همکاری علمی ، پژوهشی، هنری، ورزشی و تجاری داشته باشد که موجب نتیجه مهمی در

رشته ی او شود.

(مقاله های ISI)

 • چنانچه در رابطه با کار آن فرد نمایشگاه یا جشنواره برگزار شده باشد.
 • چنانچه شخص پست کلیدی در یک سازمان مهم کشوری یا بین المللی داشته باشد
 • چنانچه فرد درآمدی بسیار بالا در مقایسه با همکاران یا هم رشته های خود دریافت کند (مانند فوتبالیست ها)
 • داشتن موفقیت تجاری در هنر (مثلا فروش بلیط های فیلم سینمایی برای کارگردانان)
 • Multinational manager or executive (EB-1C Visa)

 

فردی که سابقه مدیریت یک شرکت یا سازمان بین المللی را داشته باشد ،صلاحیت گرفتن ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا را دارد.

این شخص می بایست طی ۳ سال گذشته حداقل یک بار برای شرکت اسپانسر در خارج از آمریکا کار کرده باشد و برای همان شرکت در ایالات متحده نیز مشغول به کار شود. پست مدیریتی این فرد بایستی خارج از آمریکا و توسط کارفرما مشابه در آمریکا بوده باشد. برای گرفتن ویزا، کارفرما باید نامه پذیرش(offer letter) را برای متقاضی تهیه کند و از اداره ی مهاجرت آمریکا (USCIS) برای او درخواست ویزا بدهد.

روند پذیرش ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا

 • Extraordinary Ability

شما متقاضی ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا می توانید  با پر کردن فرم I-140 (درخواست برای کارگر خارجی یا  همان نامه پذیرش) درخواست خود را اعلام کنید.

 • Outstanding Professors and Researchers

کارفرما بایستی فرم I-140 ( درخواست برای کارگر خارجی) یا نامه پذیرش(offer letter)  را برای متقاضی ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا تهیه کند.

 • Multinational Manager or Executive

کارفرمای شما بایستی فرم I-140 (درخواست برای کارگر خارجی) یاهمان نامه پذیرش(offer letter) را برای متقاضی تهیه کند و از اداره ی مهاجرت آمریکا (USCIS) برای او درخواست ویزا بدهد.

به طور کلی برای مهاجرت به آمریکا راههای متعدد و البته پیچیده ای وجود دارد که ویزای  EB-1 تنها نمونه ای از آن است؛ و قطعا برای شناخت بهتر این مسیر و سهل الوصول شدن خواسته ی شما در مهاجرت به آمریکا، شما نیازمند مشاوره ای دقیق و مشاوری آگاه خواهید بود. بحث ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا کاملا تخصصی بوده و البته در خصوص ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا و در نهایت اخذ اقامت آمریکا و یا اخذ گرین کارت آمریکا متقاضیان بسیاری با ما تماس گرفته و سوالات بسیاری را در رابطه با ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا جویا می شوند .  لذا حقوقدانان و مشاورین متخصص و با تجربه ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم در خدمت شما عزیزان هستند تا به شما در خصوص ویزای  EB1 و مهاجرت به آمریکا مشاوره رایگان ارائه نمایند .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (14 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ