پاسپورت آرژانتین و بررسی راههای اخذ تابعیت آرژانتین

پاسپورت آرژانتین ، راههای کسب شهروندی و تابعیت آرژانتین و اخذ پاسپورت کشور آرژانتین در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. از چه راههایی می توان به پاسپورت آرژانتین دست پیدا کرد؟ پاسپورت کشور آرژانتین در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها در چه جایگاهی قرار دارد؟ میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت آرژانتین چقدر است؟ با داشتن پاسپورت آرژانتین به چه کشور هایی می توان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد؟ آیا قانون آرژانتین به اتباع خارجی اجازه برخورداری از تابعیت مضاعف را می دهد؟ در این مقاله کوشیده ایم تا به این سوالات و دیگر سوالات در باب اخذ تابعیت آرژانتین ، شرایط و طرق اخذ پاسپورت این کشور پاسخ دهیم. کشور آرژانتین در آمریکای جنوبی و پایتخت آن شهر بوئنوس آیرس است، و رتبه سوم اقتصاد در آمریکای جنونی را دارست ؛ آرژانتین بعد از برزیل هشتمین کشور پرجمعیت دنیاست. آرژانتین رتبه دهم راحت ترین کشور برای مهاجرت را داراست و از جمله کشور هایی است که به مقیم خود پس از طی زمان و مراحل حقوقی پاسپورت و تابعیت اعطا می کند. شما عزیزان پس از مطالعه این مقاله می توانید همواره با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و سوالات و ابهامات خود در باب انواع طرق مهاجرت به آرژانتین ، انواع ویزای آرژانتین و دیگر کشور ها با مشاورین تلفنی ما مطرح کرده و به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ گونه حق مشاوره ای به پاسخ سوالات خود دست یابید.

در این مقاله به ارائه موضوعات ذیل به صورت مشروح می پردازیم:

پاسپورت آرژانتین
 • پاسپورت آرژانتین و تفاوت آن با اقامت آرژنتین
 • پاسپورت آرژانتین و شرایط عمومی
 • پاسپورت آرژانتین و اعتبار آن
 • پاسپورت آرژانتین و روش های اخذ آن
 • پاسپورت آرژانتین از طریق کار
 • پاسپورت آرژانتین از طریق تحصیل
 • پاسپورت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آرژانتین از طریق تولد
 • پاسپورت آرژانتین از ازدواج
 • پاسپورت آرژانتین و پناهندگی
 • پاسپورت آرژانتین و نکات مهم در باب اقامت و تابعیت آرژانتین
 • پاسپورت آرژانتین و وکیل معتبر برای انجام امور مهم
 • پاسپورت آرژانتین و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت آرژانتین و تفاوت آن با اقامت آرژانتین

در حقوق بین الملل خصوصی تابعیت یک اصل می باشد که در بدو تولد به صورت غیر ارادی به افراد تحمیل می شود؛ زیرا طبق قوانین بین المللی، هیچ شخصی نباید بدون تابعیت باشد؛ اما اقامت که در لغت به معنای سکونت کردن در جایی می باشد، به واسطه شرایط قانونی کشورها، اکتسابی و قابل دریافت است. اقامت به ۳ نوع کوتاه مدت، موقت و دائم تقسیم می شود. اقامت های کوتاه مدت شامل سه ماهه که توریستی می باشد و شش ماهه که برای ویزاهای جستجوی کار صادر می شود. اقامت موقت نیز معمولا بین ۱ الی ۵ سال می باشد. در حقوق بین الملل، اصطلاحی به نام « تابعیت مضاعف یا تابعیت دوگانه » Dual Citizenship وجود دارد که به افراد در سراسر جهان این اجازه را می دهد که علاوه بر داشتن تابعیت تحمیلی خود، شهروندی کشور دیگری را در صورت به رسمیت شناختن این قانون توسط کشور دوم، اخذ نمایند. اگر موفق به کسب شهروندی و تابعیت یا پاسپورت آرژانتین شدید، یکی از اتباع رسمی این کشور شناخته خواهید شد و مانند بومیان این کشور از حقوق شهروندی نظیر حق رأی، تحصیل رایگان، داشتن برخی مشاغل و مناصب سیاسی و … برخوردار خواهید شد، اما کسانی که تنها اقامت آرژانتین را دارند، از تمامی حقوق شهروندی برخوردار نخواهند بود.

پاسپورت آرژانتین ـ شهروندی آرژانتین

شما برای ورود به آرژانتین و اقامت در این کشور نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت، بدین منظور گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ سفر شما معتبر باشد. برای مثال، اگر در ماه مارس به آرژانتین سفر کنید، گذرنامه شما باید تا سپتامبر سال جاری اعتبار داشته و تاریخ انقضای آن فرا نرسد.

اگر شما سابقه ی جنایی نداشته باشید، به آسانی می توانید ویزای پنج ساله ی این کشور را دریافت کنید و پس از آن هم در آن مشغول به کار یا تحصیل شوید و ضمن داشتن شرایطی خاص به اخذ پاسپورت آرژانتین نائل آیید. پاسپورت آرژانتین یک سند دولتی رسمی است که هویت و شهروندی اتباع این کشور را تأیید می کند. ویزای آرژانتین نیز یک سند دولتی رسمی است که مجوزی است برای ورود به این کشور و به طور موقت اجازه می دهد، شما در این کشور اقامت داشته باشید. افراد معمولا بمنظور ورود به اغلب کشور ها نیازمند اخذ ویزا می باشند. روادید یا ویزای آرژانتین به شکل یک مهر و یا برچسب Sticker بر صفحات پاسپورت شما قرار می گیرد که این معمولا توسط آفیسر آرژانتینی در سفارت این کشور به پاسپورت شما زده خواهد شد.

پاسپورت آرژانتین و شرایط عمومی آن

آرژانتین کشوری است در قاره آمریکای جنوبی که با نام رسمی جمهوری آرژانتین شناخته می شود. پایتخت این کشور بوئنوس آیرس و زبان رسمی آن همانند زبان رسمی بسیاری از کشور های قاره آمریکا، اسپانیایی است. جمعیت آرژانتین قریب به

۴۵ میلیون نفر است که بیش از ۹۵ درصد اتباع آن را نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی تبار تشکیل می دهد. واحد پولی آن پزو می باشد. آرژانتین کشوری است وسیع؛ بطوریکه از لحاظ وسعت در جایگاه دوم کشور در قاره آمریکای جنوبی و در بین کشور های جهان در جایگاه هشتم قرار دارد. سطح کیفیت زندگی در آرژانتین نسبتا بالاست و از لحاظ اقتصادی در آمریکای لاتین در رتبه سوم جای دارد. آیین رسمی این کشور مسیحیت است و غالب جمعیت آن را مسیحیان تشکیل می دهند، شاید برایتان جالب باشد رهبر کاتولیک های دنیا، پاپ فرانسیس اول از اهالی آرژانتین است و نزدیک به ۲ درصد جمعیت آرژانتین را مسلمانان تشکیل می دهند.

آرژانتین از مستعمرات امپراطوری اسپانیا به شمار می رفت و منطقه کنونی آن در اختیار فرمانداری موسوم به فرمانداری ریو دلا پلاتا قرار داشته است که پس از جنگ و درگیری های فراوان، مردم آن تصمیم به اعلام استقلال نمودند. بعد از اعلام استقلال در سالیان متمادی در قرن ۱۹ آرژانتین درگیر جنگ های داخلی شده و در از آغاز هزاره دوم بحران های اقتصادی آرژانتین را در برگرفت که وضعیت مذکور توسط نستور کیرشنر ، رئیس جمهور پیشین آرژانتین مدیریت شد و این کشور از این بحران عبور داده شد.

آرژانتین بر روی نقشه ـ آرژانتین کجاست؟

اعطای تابعیت از طریق تولد عموما از دو طریق صورت می پذیرد و کشور ها بر اساس این دو اصل به افراد تازه متولد شده تابعیت و شهروندی خود را اعطاء می نمایند :

اعطای تابعیت از طریق اصل خاک

بر اساس اصل خاک اگر کودکی در خاک و قلمرو یک کشور متولد گردد، صرف نظر از تابعیت و ملیت والدین آن کودک، به او تابعیت آن کشور تعلق می گیرد. لازم به توجه است که کشور آرژانتین از آن دسته کشور هایی است که با به دنیا آوردن فرزند تان در خاک این کشور، به او تابعیت آرژانتین تعلق می گیرد و از این طریق می توانید برای فرزندتان پاسپورت آرژانتین را اخذ نمایید.

اعطای تابعیت از طریق اصل خون

در اصل خون، اعطای تابعیت بر خون و نژاد پدر یا مادر استوار است نه در قلمرو محل تولد کودک. بعنوان مثال اکثر کشور های اروپایی در اعطای تابعیت از طریق تولد، از اصل خون پیروی می نمایند؛ بدین معنی که شما با تولد فرزندتان در خاک این کشورها نمی توانید پاسپورت آن کشور را برای کودک خود به ارمغان آورید و  تابعیت از طریق تولد در اصل خون از والدین به نوزاد منتقل می شود نه از کشور محل تولد.

پاسپورت آرژانتین ـ تصویر جلد پاسپورت آرژانتین

با این توضیحات اجمالی در بخش های بعدی اطلاعات بیشتری در باب اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق تولد خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد. لطفا با ما همراه باشید.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد –> ویزای توریستی آرژانتین

پاسپورت آرژانتین و اعتبار آن

پاسپورت آرژانتین از اعتبار نسبتا بالایی برخوردار است. قدرت پاسپورت بر اساس تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا در هنگام ورود میسر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی بعضی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا باید جهت درخواست ویزای دیگر کشورها توضیح بدهند که چه اشخاصی هستند و اهداف آنها از سفر به آن کشور چیست؟

به گزارش مرجع passport index‌ در سال ۲۰۱۹ پاسپورت آرژانتین در کنار پاسپورت برزیل در رتبه دوازدهم رنکینگ بین المللی پاسپورت ها قرار دارد. دارندگان پاسپورت آرژانتین امکان دسترسی به ۱۵۸ کشور بدون ویزا دارند که از این ۱۵۸ کشور ۴۹ کشور از دارندگان پاسپورت آرژانتین ویزای فرودگاهی ( Visa on Arrival ) طلب می کنند.

اعتبار پاسپورت آرژانتین ـ رنکینگ پاسپورت آرژانتین

در نقشه زیر میزان آزادی سفر بدون نیاز به اخذ ویزا برای اتباع آرژانتینی و دارندگان پاسپورت آرژانتین به تفکیک هر کشور مشخص شده است :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت آرژانتین

پاسپورت آرژانتین و روش های اخذ آن

به منظور اخذ پاسپورت آرژانتین ابتدا باید روشهای ۶ گانه مهاجرت به این کشور را دانست و پس از اخذ ویزای ورود در برخی از این روشها به اقامت موقت، سپس دائم و نهایتا پاسپورت آرژانتین دست یافت. لذا روشهای اخذ پاسپورت آرژانتین عبارتند از :

 • اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق کار
 • اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق تحصیل
 • اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت آرژانتین از ازدواج
 • اخذ پاسپورت آرژانتین و پناهندگی

پرچم آرژانتین ـ ویزای آرژانتین ـ پاسپورت آرژانتین ـ مهاجرت به آرژانتین

برای هر شخص که قصد مهاجرت دارد باید از یکی از این روش های جهت دریافت پاسپورت آرژانتین اقدام کند و بهتر است شخص از جزئیات و روش های مورد نظر خود اطلاعات کافی را داشته باشد. در ادامه به بررسی این روشهای پرداخته و به تفصیل اجمالی هر یک خواهیم پرداخت :

پاسپورت آرژانتین از طریق کار

مهاجرت کاری به آرژانتین و اخذ اقامت کاری در آرژانتین می تواند منجر به دستیابی به اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت آرژانتین گردد؛ اما پیش از اقدام به جهت مهاجرت کاری به یک کشور خارجی می بایستی پارامترهای مختلفی نظیر نرخ بیکاری و شرایط بازار کار، مالیات بر درآمد شخصی و … را مورد آنالیز قرار داد تا به این نتیجه رسید که کشور مورد نظر برای مهاجرت کاری یک گزینه مناسب یا بهترین گزینه است یا خیر؟ مطابق نمودار زیر نرخ بیکاری آرژانتین در ابتدای سال ۲۰۱۹ برابر ۱۰٫۱ درصد گزارش شده است که به خودی خود نرخی قابل توجه را نشان می دهد. این نمودار بیان می دارد که از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار در آرژانتین بیش از ۱۰ نفر آنها بیکار است. نا گفته پیداست که با توجه به این تعداد بیکار در کشور آرژانتین کاریابی و پیدا کردن کار برای یک فرد خارجی اگر نگوییم غیر ممکن، بلکه مشکل است؛ زیرا که کارفرمایان آرژانتینی از نیروی کار داخلی کشور خود حمایت می نمایند و ترجیح می دهند از نیروی کار بومی در پیش بردن کارهای کمپانی یا پروژه هایشان بهره ببرند تا نیروی کار خارجی.

نمودار نرخ بیکاری آرژانتین در یک سال گذشته

نمودار نرخ بیکاری کشور آٰرژانتین در یک سال گذشته

گزارشها و آمار نشان می دهد که نرخ بیکاری در آرژانتین در ۱۰ سال گذشته در مجموع و به طور میانگین سیری افزایشی داشته است و تعداد بیکاران در این کشور در چند سال اخیر تا به دوره کنونی بیشتر شده است. نمودار زیر به صورت شماتیک این امر را بهتر نشان می دهد:

نمودار نرخ بیکاری آرژانتین در 10 سال گذشته

نمودار نرخ بیکاری آرژانتین در ۱۰ سال گذشته

بهر حال در راستای اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق کار ، ابتدا می بایست از یک کارفرمای رسمی و معتبر از این کشور یک نامه پیشنهاد کاری داشته باشید. شما می توانید در سایت های کاریابی و همچنین بوسیله سایر طرق کاریابی رزومه و تخصص خود را در معرض نمایش برای کارفرمایان آرژانتینی قرار دهید به این امید که رزومه و سطح تخصص شما یک یا چند کارفرمای آرژانتینی را متقاعد سازد که برای شما نامه پیشنهاد کاری بفرستند. کارفرمایی که برای شما پیشنهاد کاری می فرستد، می بایست در نقش اسپانسر شما در آرژانتین به ایفای نقش بپردازد و با مراجعه به اداره کار و مهاجرت آرژانتین درخواست خود را مبنی بر استخدام شما ارائه دهد تا مقدمات لازم برای اخذ ویزای کاری آرژانتین شما فراهم آید. در کشور آرژانتین انواع ویزاهای کاری در دسترس است اما از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ویزای کاری آرژانتین موسوم به ۲۴h به شما اجازه می دهد تا بعنوان یک بازدید کننده از بیزینسی در آرژانتین به این کشور ورود پیدا نمایید. این ویزا به طور معمول برای مدت ۳۰ روز صادر می گردد اما قابل تمدید تا ۹۰ روز نیز می باشد.
 • برای اخذ ویزاهای کاری با امکان مدت اقامت طولانی تر شما نیاز به ویزای Temporary Residence‌ از قبیل ویزای Inter Company ( ویزای ۲۳E ) یا اگر بصورت محلی استخدام شده باشید نیاز به اخذ ویزای ۲۳A خواهید داشت. در این صورت کمپانی که قصد دارد شما را به استخدام خود درآورد، نیاز است که از طرف شما برای اخذ این ویزا درخواست دهد و شما تا زمانی که این ویزا هنوز در حال تعلیق قرار دارد و بصورت کامل برای شما صادر نشده باشد، حق ورود به کشور آرژانتین را نخواهید داشت.
 • شهروندان کشور های استرالیا، نیوزیلند، دانمارک، فرانسه یا ایرلند که سن آنها بین ۱۸ تا ۳۰ سال باشد، می توانند واجد الشرایط برنامه ویزای Working and Holiday باشند. البته نکته ای که در این مورد می توان آن را حائز اهمیت دانست این است که اشخاص مذکور باید یک نامه پیشتیبانی از دولت کشور متبوع خود به همراه داشته باشند.

مهاجرت کاری به خارج از کشور ـ کاریابی در خارج از کشور ـ ویزای کار ـ اخذ پاسپورت از طریق کار در کشور های خارجی

چنانچه قصد مهاجرت کاری دارید، به شما اکیدا توصیه می نماییم که به دنبال پیدا کردن کار در کشور هایی باشید که اولا نرخ بیکاری آن ها بسیار پائین است و ثانیا برای متقاضیان کار خود ، ویزای جستجوی کاربه منظور وارد در محیط بازار کار آن کشور جهت بالاتر رفتن احتمال پیدا کردن کار، صادر می نماید. از جمله این کشور ها می توان به آلمان، اتریش، هلند، دانمارک، استرالیا و کانادا اشاره نمود. بدین منظور می توانید به مقاله ای با عنوان کار درآلمان یا اتریش  یا لینک های زیر از همین وبسایت رجوع نمایید.

کار در کانادا
کار در آفریقای جنوبی

پاسپورت آرژانتین از طریق تحصیل

پیش از ارائه اطلاعاتی در مورد اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق تحصیل باید از همین ابتدا اذعان داشت که صرف تحصیل در یک کشور باعث اخذ اقامت دائم یا پاسپورت آن کشور نخواهد شد، زیرا ماهیت ویزاها و اقامت های تحصیلی این است که شما پس از اتمام تحصیل به کشور خود بازگردید؛ اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان از طریق تحصیل در دانشگاههای آرژانتین به پاسپورت آرژانتین دست یافت؟

تحصیل در آرژانتین ـ دانشگاه آسترال آرژانتین

همانطور که گفته شد، مهاجرت تحصیلی به آرژانتین به خودی خود و به طور مستقیم منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت آرژانتین نخواهد شد؛ اما شما می توانید با تحصیل در این کشور و قرار گرفتن در محیط با کارفرمایان آرژانتینی بصورت راحت تری ارتباط برقرار پیدا کرده و آنان را متقاعد سازید که از دانشگاههای همین کشور فارغ التحصیل شده اید و تخصص و دانش کافی برای کار کردن بر روی پروژه های وی یا در کمپانی او را دارید. چنانچه موفق به متقاعد ساختن یک کارفرمای آرژانتینی و دریافت یک پیشنهاد کاری از وی شدید، می توانید اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و بصورت غیر مستقیم به پاسپورت آرژانتین دستیابی پیدا کنید. در واقع تحصیل در آرژانتین مقدمه و سکوی پرتابی برای پیدا کردن کار در این کشور و کار در آرژانتین می تواند مقدمه و راهی برای اخذ پاسپورت آرژانتین شود.

جدول لیست برترین دانشگاههای کشور آرژانتین در سال 2019

تحصیل در دانشگاههای دولتی آرژانتین بصورت رایگان امکان پذیر است، اما شرط آن تسلط به زبان اسپانیایی است، زیرا دوره های تحصیلی در این دانشگاهها به زبان بومی و محلی آرژانتیان برگزار می گردد. البته چنانچه قصد تحصیل در آرژانتین به زبان انگلیسی را دارید، این امر نیز در دانشگاههای خصوصی و بین المللی آرژانتین امکان پذیر است.

 • ویزای دانشجویی آرژانتین فقط برای اشخاصی صادر می گردد که از دانشگاه های مورد تایید کشور آرژانتین پذیرش اخذ نموده باشند.
 • این ویزای دانشجویی مذبور به تناسب نوع دوره ی شما صادر شده و برای تمدید آن باید شروط مورد نیاز را ایجاد کرد.
 • تا زمانی که دانشجویان خارجی در این کشور تحصیل می نمایند این اجازه را دارند که به صورت نیمه وقت کار کنند.
 • این نوع ویزا که در ابتدا یک اقامت موقت بوده می تواند در آخر به اخذ پاسپورت آرژانتین هم تبدیل شود.
 • البته برای انجام این پروسه باید بعد از تحصیل شرایط تبدیل اقامت تحصیلی به کاری را محیا سازید.
 • از آنجا که مهاجرت تحصیلی آسان ترین راه ورود به یک کشور است، بهترین سناریو این است که شما بتوانید پس از اتمام دوره تحصیلی تان، در این کشور متناسب با رشته تحصیلی شغلی را برگزینید.

از جمله الزامات اساسی برای اخذ ویزای دانشجویی آرژانتین

چنانچه قصد تحصیل در قاره آمریکا در یک محیط چند فرهنگی را دارید بطوریکه کار پس از تحصیل شما نیز تضمینی باشد، پیشنهاد ما به شما شرکت در برنامه تحصیلی کوآپ کانادا می باشد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل با تضمین کار در کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل رایگان در اروپا
تحصیل در کشور دانمارک
تحصیل در هلند

پاسپورت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راههای اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت آرژانتین ، سرمایه گذاری در این کشور است؛ اما پیش از اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می بایست، پارامترهای زیادی را مد نظر قرار داده و با تحلیل دقیق و جامعی از آن پارامترها به یک نتیجه درست و منطقی مبنی بر سرمایه گذاری یا عدم اقدام جهت سرمایه گذاری در آن کشور خارجی دست یافت. پر واضح است که اولین شاخصه و پارامتر جهت تحلیل و بررسی برای اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور خارجی از جمله آرژانتین نرخ مصادره اموال یا میزان امنیت سرمایه گذاری می باشد. شما بعنوان یک سرمایه گذار خارجی، ابتدا می بایست از ایمن بودن و میزان ریسک سرمایه گذاری کشور مورد نظر خود مطلع باشید. نرخ مصادره اموال یا نرخ سلب مالکیت سرمایه گذاران خارجی در هر کشور در بازه ۱ تا ۷ تعریف و معین می گردد که کمترین میزان ریسک بخطر افتادن اموال و سرمایه های یک سرمایه گذار خارجی ۱ و بیشترین میزان ریسک به خطر افتادن اموال ۷ می باشد.

از این منظر کشور آرژانتین، بصورت تدریجی و پله پله رشد شایان توجهی داشته است و از نرخ مصادره اموال ۷ یعنی بیشترین میزان ریسک سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۴ به ریسک مصادره اموال ۴ در سال ۲۰۱۸ رسیده است. مطابق نمودار زیر پر واضح است که دولت آرژانتین در طول این ۴ سال اقدامات زیادی جهت مطمئن ساختن سرمایه گذاران خارجی بمنظور ترغیب برای سرمایه گذاری در آرژانتین انجام داده است، اما به لحاظ علمی کماکان ریسک سرمایه گذاری در آرژانتین قابل ملاحظه بوده و به پایین ترین حد خود یعنی ۱ نرسیده است. در زیر نمودار نرخ مصادره اموال کشور آرژانتین را مشاهده می فرمایید :

نمودار نرخ مصادره اموال کشور آرژانتین

همانطور که اشاره شد، کشور آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین است. این کشور یک بازار مالی تلفیقی و یک ملیت درحال پیشرفته با منابع غنی را دارا می باشد. صنایع اصلی آرژانتین شامل تولید، توریسم، خدمات و انرژی می باشد. در جدول زیر برنامه اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری بصورت شماتیک خدمت شما عزیزان نمایش داده شده است :

اطلاعات مربوط به اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری در این کشور

شاخص های زندگی در آرژانتین

با توجه به نرخ مصادره اموال آرژانتین به شما پیشنهاد می شود که به جهت اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری، برهه کنونی برهه مناسبی برای سرمایه گذاری در آرژانتین نیست. باید منتظر ماند و دید که آیا اقتصاد و وضعیت ضریب ریسک سرمایه گذاری در این کشور به پایین ترین نرخ خود و شرایط پایدار و به اصطلاح stable‌ برسد. چنانچه قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم به لینک بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی و لینک های زیر مراجعه نمایید:

قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا
سرمایه گذاری یورویی
سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

پاسپورت آرژانتین از طریق تولد

حدود ۳۰ کشور ازجمله کشور های مهمی نظیر : آمریکا ، کانادا ، برزیل و البته کشور آرژانتین از اصل خاک پیروی می کنند. همانطور که پیشتر گفته شد در آرژانتین اعطای تابعیت بطور عمده بر سیستم خاک متکی است و به طور نسبی اصل خون نیز را برای اعطای تابعیت از طریق تولد پذیرفته است. لذا فرزندی که از پدر و مادر آرژانتینی در هر کشوری متولد شود، تابعیت و شهروندی آرژانتین به فرد منتقل می شود. خواننده گرامی این مقاله با تلاش شبانه روزی کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور و پس از تحقیقات فراوان گردآوری، تدوین و خدمت شما ارائه گردیده است؛ لذا هر گونه کپی برداری از این مقاله و انتشار آن بدون ذکر منبع کاری غیر اخلاقی و غیر شرعی بوده و پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

مدارک لازم بمنظور اخذ پاسپورت آرژانتین برای فرزند عبارتند از :

 • گواهی تولد و گواهی بیمارستان
 • مدارک مربوط به هویت فرزند
 • حکم تاییدیه دادگاه
 • اثبات تمکن مالی برای تامین معیشت فرزند

اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اصل خاک در اعطای تابعیت

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت آرژانتین از طریق ازدواج

یکی دیگر از طرق اخذ پاسپورت آرژانتین ، ازدواج با اتباع آرژانتینی است. از شروط اخذ تابعیت و پاسپورت آرژانتین از طریق ازدواج ارائه ادله و مدارک روشن مبنی بر داشتن رابطه طولانی و جدی با همسر آرژانتینی از طریق نشان دادن عکس و دیگر طرق می باشد. همچنین از دیگر شرایط ازدواج قانونی در آرژانتین می توان به حداقل سن ۱۸ سال طرفین و ارائه مدرکی مبنی تجرد هر دو شخص می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز جهت ارائه بمنظور اخذ پاسپورت آرژانتین عبارتند از :

 • پاسپورت طرفین
 • دیگر مدارک هویتی از کشور مبدا
 • گواهی تولد
 • گواهی مبنی بر تجرد یا تلاق ( در صورت وجود )
 • گواهی تمکن مالی و نشان دادن درآمد ثابت در کشور آرژانتین
 • گواهی و مستندات مربوط به آدرس محل زندگی مشترک

ازدواج در خارج از کشور ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج با اتباع خارجی

نکته بسیار مهم این است که مؤسسه حقوقی ملک پور تنها یک مؤسسه حقوقی است و مقصود از اخذ اقامت ازدواج یا اخذ تابعیت از طریق ازدواج تنها انجام امور حقوقی است و انتخاب زوج و یا زوجه با خود شما می باشد و ما در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را پذیرا نیستیم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

پاسپورت آرژانتین و پناهندگی

در ابتدای امر ذکر این نکته حائز اهمیت و ضروری است که با توجه به رسالت موسسه حقوقی ملک پور مبنی بر مهاجرت ایمن، بدون خطر و عزتمندانه برای هم میهنان ارجمند به هیچ عنوان پاسپورت آرژانتین از طریق پناهندگی توصیه نمی گردد و این موسسه هیچ گونه خدماتی در این خصوص ارائه نمیدهد؛ اطلاعات ارائه شده در ادامه صرفا به منظور آگاهی شما از خطرات پناهندگی و اطلاعات جزئی در باب اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق پناهندگی می باشد. کشور آرژانتین در سال ۱۹۶۱ به کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو یا کنوانسیون پناهندگان پیوست و به آن متعهد شد و از سال ۱۹۷۹ عضو کمیته اجرایی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بوده است. مطابق آمار پناهندگان از تقریبا ۶۰ کشور دنیا به آرژانتین پناهنده شده اند. به جهت اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه پناهندگی می توانید ویدئوهای ارائه شده در زیر را مشاهده نمایید:

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت آرژانتین و نکات مهم در باب اقامت و تابعیت آرژانتین

در حالت کلی به روشهای زیر می توان بعنوان یک شهروند یا تبعه آرژانتینی شناخته شد :

راههای دستیابی به تابعیت و پاسپورت و تابعیت آرژانتین

توجه!

نکته جالب توجه در مورد تابعیت و شهروندی آرژانتین این است که پس از اخذ تابعیت و شهروندی این کشور نخواهید توانست آن را لغو کنید و برای همیشه از اتباع این کشور محسوب خواهید شد. لازم به ذکر است که قانون مدنی کشور آرژانتین اجازه برخورداری از تابعیت مضاعف به شهروندان و اتباع خود را صادر کرده است و خوشبختانه شما می توانید با حفظ تابعیت قبلی، تابعیت و پاسپورت آرژانتین را نیز بدست آورید

البته در مورد این موضوع باید در مورد پذیرش تابعیت دوگانه از قوانین کشور مبداء خود از پیش آگاه باشید.

اطلاعات سفر به آرژانتین

پاسپورت آرژانتین و وکیل معتبر برای انجام امور مهم

پاسپورت آرژانتین و اقامت آرژانتین یک بحث حقوق بین الملل خصوصی می باشد و اشخاص می توانند در خصوص اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق وکیل متخصص در امر حقوق بین الملل استفاده کنند تا روند پرونده به صورت فوق تخصصی انجام شود. دریافت پاسپورت آرژانتین و اخذ اقامت به خصوص از روش هایی مثل سرمایه گذاری نیازمند وکیل معتبر بین المللی می باشد تا به شرایط اقتصادی و قوانین این کشور تسلط داشته باشد تا بتوانید بدون مشکل پرونده را به انجام برسانید. موسسه حقوقی ملک پور آماده قبولی پرونده های حقوقی شما عزیزان و همراهی و کمک شما می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن های دفاتر تماس بگیرید.

وکیل مهاجرت

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
پاسپورت آرژانتین و سخن پایانی

پاسپورت آرژانتین یکی از ۱۲ پاسپورت معتبر در رنکنیگ بین المللی پاسپورت های جهان می باشد. از نکات مثبت داشتن پاسپورت آرژانتین ، دستیابی به آزادی سفر به ۱۰۹ کشور بدون نیاز به اخذ هیچ گونه ویزا یا مجوازت اضافی می باشد. از دیگر جنبه های مثبت اخذ تابعیت و شهروندی آرژانتین مورد پذیرش بودن تابعیت مضاعف یا Dual Citizenship‌ می باشد و شما با دستیابی به شهروندی این کشور الزاامی به لغو تابعیت قبلی خود نخواهید داشت. برای دستیابی به پاسپورت آرژانتین ۶ روش را بررسی نمودیم و دریافتیم که بطور عمومی با شرایط داشتن اقامت به مدت ۲ سال در این کشور واجد الشرایط درخواست برای اخذ کارت اقامت دائم و تابعیت آرژانتین می شوید؛ اما اگر قصد تحصیل، کار یا سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارید، گزینه های بسیار بهتر و مطمئن تریی نسبت به آرژانتین وجود دارد. در بحث مهاجرت تحصیلی کشور های پیشرفته و مرفه اروپایی نظیر دانمارک، هلند، اتریش و … از بهترین گزینه های تحصیل در خارج از کشور به شمار می روند، اما اگر قصد تحصیل زبان اسپانیایی را دارید، کشور آرژانتین را می توان جزء‌ گزینه های مناسب در نظر گرفت. در مبحث مهاجرت کاری نیز به دلیل نرخ بیکاری بالا و در دسترس نبود ویزای جستجوی کار ، اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق کار گزینه بسیار مشکل به نظر می رسد. در مبحث سرمایه گذاری نیز همانگونه که نشان دادیم، این کشور در برهه کنونی کشوری بعنوان گزینه ای ایمن برای سرمایه گذاری خارجی مطرح نیست و گزینه های بهتری نظیر سرمایه گذاری یورویی در اروپا و سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا پیش روی شما قرار دارد. در صورت هر گونه سوال یا ابهام سه گزینه پیش روی شماست که می توانید از طریق آنها به پاسخ سوالات و ابهامات خود در زمینه اخذ پاسپورت، تابعیت و شهروندی آرژانتین دست یابید. تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور و استفاده از مشاوره رایگان تلفنی، مطرح کردن سوال و ابهام خود در بخش دیدگاههای همین مقاله و پرسیدن سوال خود در بخش پرسش های همگانی همین سایت. در صورت انتخاب هر یک این سه روش، همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ گوی ابهامات و سوالات شما عزیزان در تمامی زمینه های مهاجرتی می باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ