پاسپورت اسلواکی و بررسی آن

پاسپورت اسلواکی
 • پاسپورت اسلواکی و شرایط عمومی
 • پاسپورت اسلواکی و اعتبار آن
 • پاسپورت اسلواکی و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت اسلواکی از طریق کار
 • پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل
 • پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت اسلواکی از طریق تولد
 • پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج
 • پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اسلواکی و نکات مهم در باب اسلواکی
 • پاسپورت اسلواکی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت اسلواکی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت اسلواکی ، شرایط اخذ پاسپورت اسلواکی ، شهروندی و تابعیت این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ پاسپورت اسلواکی چیست؟ آیا اقامت اسلواکی منجر به اخذ شهروندی و تابعیت این کشور می گردد؟ اعتبار پاسپورت اسلواکی در بین پاسپورت سایر کشور های جهان چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ پاسپورت اسلواکی ، شهروندی و تابعیت این کشور پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به طور کامل و جامع بیان می نماییم. مهاجرت به اسلواکی و دستیابی به اقامت و سپس شهروندی و تابعیت این کشور به طرق مختلفی انجام می گیرد. به شما پیشنهاد می شود که پس از خواندن این مقاله،  با وکیل مهاجرت که آشنا به امور حقوق بین الملل می باشد، مشورت فرمایید. همواره می توانید جهت دریافت پاسخ سوالاتتان و تصمیم آگاهانه در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت، با موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاور MIE  اتریش، تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را به صورت تلفنی و رایگان کسب نمایید. با این مقدمه لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان اسلواکی

پاسپورت اسلواکی و شرایط عمومی

پاسپورت اسلواکی و شرایط اخذ آن از مهم ترین دغدغه افرادی است که تمایل به مهاجرت به اسلواکی دارند. به طور کلی اخذ اقامت و اخذ تابعیت یا پاسپورت اسلواکی بر اساس شش اصل مهاجرت از جمله اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی امکان پذیر می باشد. هر شهروند اسلواکی یک شهروند عضو اتحادیه اروپا است و با داشتن پاسپورت این کشور برای رفت و آمد و مسافرت در کلیه نقاط اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی این اتحادیه واجد شرایط می گردد. اسلواکی عضو سازمان تجارت جهانی و سازمان ملل متحد می باشد. کشور اسلواکی حدود ۵ میلیون نفر جمعیت را داراست. ۷۰درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند.

گفتنی است که تابعیت و اخذ پاسپورت کشورها از جمله پاسپورت اسلواکی بر دو اصل خاک و خون می باشد. بر اساس قاعده خون، اگر پدر و مادر کودک اسلواکیایی باشند، تابعیت نسبی از والدین به کودک منتقل می گردد و بر اساس قاعده خاک، اگر کودکی در کشور اسلواکی به دنیا آمده باشد و پدر و مادر او مشخص نباشد، این کودک شهروند کشور اسلواکی شناخته خواهد شد. و همچنین در شرایطی ممکن است کودکی در کشور اسلواکی به دنیا بیاید و پدر و مارش خارجی باشند و کودک نتواند تابعیت والدینش را اخذ نماید، در این حالت تابعیت کودک از قاعده خاک پیروی می کند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور با عنوان مهاجرت به اسلواکی

پاسپورت اسلواکی و اعتبار آن

یکی از مهم ترین مسائلی که متقاضیان پاسپورت یک کشور باید به آن توجه نموده و قبل از هر اقدامی جهت اخذ تابعیت آن کشور مد نظر داشته باشند، اعتبار پاسپورت کشور مورد نظر و آزادی سفر برای دارنده پاسپورت آن کشور می باشد. به گزارش وب سایت passportindex‌ پاسپورت اسلواکی در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشور‌ها در رده هفتم در کنار کشور‌های استونی، لهستان، لاتیوا و استرالیا قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت اسلواکی می توانید به ۱۶۱ کشور از بین کشورهای جهان بدون ویزا سفر کنید که برای مسافرت در بین این ۱۶۱ کشور، تنها به ۴۰ کشور نیاز به ویزای ورود یا visa on arrival دارید.  با احتساب این امر، آزادی سفر برای دارنده پاسپورت اسلواکی یکی از مزیت های اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور به شمار می آید.

اعتبار پاسپورت اسلواکی در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها

شایان ذکر است که اعتبار پاسپورت برای افرادی که قصد ورود به کشور اسلواکی را دارند، با توجه به مدت زمان تعیین شده، اسپانیا، اتریش، آلمان (سه ماه) ، فرانسه، ترکیه (دو ماه) ، کرواسی (یک ماه) پس از اقامت، کانادا یک روز بیشتر از مدت اقامت و سایر کشور ها هشت ماه پس از اقامت می باشد.

پاسپورت اسلواکی و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت

پاسپورت اسلواکی و روش های اخذ آن بر اساس اصولی است که در ذیل به تفصیل و تحلیل هرکدام می پردازیم:

 • پاسپورت اسلواکی از طریق کار

 • پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل

 • پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

 • پاسپورت اسلواکی از طریق تولد

 • پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج

 • پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی

که در بین این شش روش ، تولد از لحاظ زمانی متفاوت بوده و بلا فاصله بعد از احراز شرایط قانونی ، تابعیت و پاسپورت اعطا می گردد.

پاسپورت اسلواکی از طریق کار

کار در خارج از کشور

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق کار مورد نظر خیلی از افراد می باشد. برای این امر، از ابتدا شما باید پیشنهاد شغلی از سمت کار فرمایی معتبر در کشور اسلواکی داشته باشید. کارفرما در ابتدا باید آگهی شغلی خود را به مدت ۳ ماه در داخل کشور اسلواکی در معرض دید نیروی کار داخلی این کشور قرار دهد. چنانچه در این ۳ ماه هیچ نیروی کار داخلی برای شغل مورد نظر کارفرما درخواست نداد، طبق قوانین اروپا  باید این آگهی استخدامی  ۳ ماه دیگر در معرض دید نیروی کار داخل اتحادیه اروپا قرار گیرد.

بعد از اینکه پروسه ۶ ماه آگهی استخدامی در کشور اسلواکی و اتحادیه اروپا به اتمام رسید و افراد مورد نظر جذب و استخدام نشدند، آنگاه کارفرما می تواند از بین نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا ، فرد مورد نظر خود را جذب و استخدام نماید. اجازه کار برای مدت اولیه دو سال صادر میگردد، که  قابل تمدید می باشد و می بایست ۳۰ روز کاری قبل از اتمام مهلت برای تمدید آن اقدام نمایید. پس از اخذ ویزای کار اگر به مدت ۵ سال به دولت مالیات بپردازید می توانید مجوز اقامت دائم و سپس پاسپورت اسلواکی را اخذ نمایید.

از مهم ترین جنبه های اخذ مجوز کار در یک کشور به منظور دستیابی به پاسپورت آن کشور، این است که متقاضی قبل از اقدام بایستی شاخص هایی نظیر حداقل حقوق و دستمزد و نرخ بیکاری در کشور مورد نظر را مورد بررسی قرار دهد تا در مراحل بعدی به مشکل بر نخورد. حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۸ در اسلواکی ۵۲۰ یورو می باشد. که در نموردار زیر می توان مشاهده نمود:

نمودار حداقل دستمزد اسلواکی در 20 سال گذشته

 جهت اخذ تابعیت و پاسپورت کشور اسلواکی از طریق کار، ضمن رعایت قوانین عمومی اسلواکی و با داشتن مدارک زیر می توانید درخواست تابعیت یا اخذ پاسپورت اسلواکی را داشته باشید :

 • ارائه درخواست مشتمل بر نام و نام خانوادگی ، تاریخ و محل تولد ، آدرس ، دلایل درخواست
 • گواهی هویت و پاسپورت معتبر
 • قرارداد استخدام
 • نامه تمکن مالی
 • تائیدیه پرداخت مالیات در مدت زمان حضور در اسلواکی
 • تائید کارفرما و گواهی استخدام و اشتغال به کار و کپی قرار داد برای متقاضیانی که اقامت دائم کاری داشته اند
 • تائیدیه پرداخت بیمه های خدمات درمانی و مدت زمان بیمه
 • گواهی پزشکی

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که برای کار در اسلواکی حائز اهمیت می باشد، توجه به نرخ بیکاری در این کشور است. در کشور اسلواکی نرخ بیکاری در ماه دسامبر ۲۰۱۸، ۵ درصد کاهش یافت . در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور اسلواکی را مشاهده فرمایید :

نمودار نرخ بیکاری در کشور اسلواکی در سال 2018

پاسپوت اسلواکی از طریق تحصیل

تحصیل در حارج از کشور

تحصیل در اسلواکی در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا امکان پذیر می باشد. عموما تحصیل در کشور اسلواکی به زبان اسلواکیایی می باشد، ولی یک سری از رشته های محدود را می توان به زبان انگلیسی در دانشگاه اسلواکی پذیرش گرفت.

 • پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل در لیسانس

  این مقطع سه الی چهار سال به طول می انجامد. تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس از سن ۱۸ تا ۲۵ سال امکان پذیر می باشد و برای تحصیل در رشته هایی که به زبان انگلیسی برگزار می گردد به نمره زبان آیلتس حداقل ۵٫۵ نیاز است. دانشجویان در این مقطع همزمان با تحصیل ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت تا بخشی از هزینه های دانشجویی خود را پوشش دهند.

 • پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل در فوق لیسانس

  این مقطع دو ساله می باشد. برای پذیرش در این مقطع فرد می تواند حداکثر  ۳۵ سال سن داشته باشد. متقاضیان مقطع فوق لیسانس در اسلواکی برای پذیرش، نیاز به نمره ۶٫۵ آیلتس دارند و همزمان با تحصیل ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.

 • پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل در دکتری

   برای تحصیل در مقطع دکترا شما نیاز به یک سوپروایزر ( استاد راهنما ) دارید. برای این کار، می بایست پروپوزال خود را به سوپروایزر ارائه داده و با او مکاتبه نمایید و بعد از توافق با استاد راهنما می توانید برای درخواست ویزای تحصیلی اسلواکی و سپس شروع به تحصیل در این مقطع اقدام فرمایید. این مقطع سه تا چهار سال به طول می انجامد و تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان، آیلتس ۷ به بالا الزامی می باشد. در این مقطع محدودیت سنی وجود ندارد و دانشجویان می توانند ۳۰ ساعت در هفته همزمان با تحصیل مشغول به کار باشند.

پاسپورت اسلواکی از طریق اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که متقاضی اقامت تحصیلی اسلواکی هستند، طی یک سری از شرایط که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم امکان پذیر است. بورسیه تحصیلی می تواند شامل کمک هزینه های تحصیل ، اسکان دانشجو ، هزینه های عمومی، خورد و خوراک و پژوهش های علمی و هنری باشد. دارندگان بورسیه تحصیلی می توانند در این زمینه ها از موسسه هایی که این بورسیه ها را اعطاء می نمایند، درخواست کمک داشته باشند.

 • متقاضیان بورسیه تحصیلی در چهار چوب NSP

  • دانشجویانی که در سطح کارشناسی ارشد هستند و در مهلت تحصیلی حداقل دو سال و نیم در رشته خود تحصیل کرده اند.
  • دانشجویانی که در طول تحصیل خود در خارج از اسلواکی اقامت داشته و توسط یک دانشگاه خصوصی یا دولتی در اسلواکی پذیرش شده باشند.
  • دانشجویان مقطع دکتری که در حال تحصیل در خارج از اسلواکی باشند و در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی در اسلواکی پذیرفته شده باشند. که مدت اقامت برای این افراد دو ترم می باشد.
  • محققان و هنرمندان دانشگاهی بین المللی که واجد شرایط بوده و برای ادامه تحصیل یا تحقیق به یکی از موسسات علمی یا دانشگاه های اسلواکی دعوت شده باشند. مدت زمان اقامت برای این متقاضیان نیز دو ترم معادل ۱۰ ماه می باشد.

مبالغ کمک هزینه های بورسیه تحصیلی ماهانه :

مبالغ کمک هزینه های بورسیه تحصیلی ماهانه در اسلواکی

برای دریافت بورسیه باید رزومه قوی ارائه دهید. داشتن معدل بالای ۱۶، مقالات ISI ،مدارک زبان، رزومه معتبر کاری برای اخذ بورسیه  الزامی می باشد. شما می توانید برای بررسی شرایط دریافت بورس تحصیلی دریافت مشاوره رایگان زیر را پر نموده تا متخصصین ما شرایط شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی اسلواکی و کشور‌های مختلف به طور رایگان بررسی نموده و با شما تماس بگیرند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

در جدول زیر می توانید تعدادی از دانشگاههای معتبر اسلواکی با رنکینگ خوب ملاحظه فرمائید :

دانشگاه های معتبر اسلواکی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای تحصیل در اسلواکی به شرح زیر می باشد:

 • اخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • خلاصه CV تحصیلی
 • گواهی هویت و پاسپورت معتبر
 • پذیرش دانشگاه
 • تمکن مالی
 • گواهی سلامت

لازم به ذکر است از آنجا که ویزاهای تحصیلی جزو آن دسته از ویزاهای موقتی هستند که دانشجو پس از اتمام تحصیل و اقامت تحصیلی اش باید به موطن خود بازگردد، لذا تحصیل در اسلواکی و اقامت تحصیلی در این کشور به خودی خود موجب اعطای تابعیت و پاسپورت نخواهد شد. مگر اینکه دانشجو پس از اتمام تحصیل با یک کارفرمای معتبر در کشور اسلواکی ارتباط برقرار کرده و از طریق کار به اقامت دائم و پاسپورت اسلواکی برسد.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور با عنوان تحصیل در اسلواکی

ویزای تحصیلی اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در خارج از کشور

یکی از راه های اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت اسلواکی سرمایه گذاری در این کشور می باشد. این روش از طریق ثبت شرکت ، کارآفرینی و خرید ملک صورت می گیرد، که در ادامه به طور کامل به شرح آنها خواهیم پرداخت.

 • پاسپورت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

  ثبت شرکت در اسلواکی نیاز به طرح توجیهی یا بیزینس پلن دارد. یعنی در واقع شما باید شرحی از طرح تجاری خود را ارائه دهید. حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در اسلواکی ۵۰۰۰ یورو می باشد که در این حالت پروسه ثبت شرکت یک ماه به طول می انجامد. شما باید ثابت نمایید شرکت شما سودده بوده و به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند. ثبت شرکت در اسلواکی دارای چند اصول حقوقی می باشد و برای رعایت کردن این اصول ، پروسه ثبت شرکت ممکن است ۵ الی ۶ ماه به طول بی انجامد.  با ثبت شرکت در اسلواکی شما کارت اقامت آن کشور را دریافت می نمایید، که بدون ویزا به شما اجازه تردد به کل اروپا را می دهد. این اقامت موقت از ابتدا یک ساله بوده و هر ساله یا دو سال یکبار تمدید می گردد و شما با پرداخت ۵ سال مالیات به دولت می توانید اقامت دائم و پاسپورت اسلواکی را اخذ نمایید. طبق قانون تجارت، پرداخت میزان مالیات با توجه به درآمد شرکت صورت می گیرد. ثبت شرکت در اسلواکی ۶ ماه در سال شرط حضور دارد. شما از طریق ثبت شرکت می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه ببرید.

  ثبت شرکت در اسلواکی تضمین اقامت شما در اسلواکی نمی باشد، زیرا ممکن است شرکتی که شما ثبت نمودید منجر به اخذ اقامت و پاسپورت اسلواکی نگردد. شما قبل از هر اقدامی باید قواعد حقوقی را بدانید و بعد اقدام نمایید. به دلیل اینکه اخذ اقامت و پاسپورت اسلواکی مبحث تخصصی است می توانید با مشاوران ما جهت بالا بردن شانس خود مشورت فرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی می باشد. لازم به ذکر است بدانید مدت زمان اخذ سفارت اسلواکی برای ایرانی ها بسیار طولانی می باشد و ممکن است تا یک سال به طول بیانجامد.  اگر شما قصد ثبت شرکت در اروپا را دارید می توانید برای دیگر کشورها مانند اتریش ، آلمان و … که از لحاظ تکنولوژی، ثروت و رفاه سطح بالاتری از اسلواکی دارند اقدام نمایید. به شما پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی ملکپور همکار مشاور MIE مشورت فرمایید. تا بتوانید با آگاهی کامل و درست برای اخذ اقامت و پاسپورت اسلواکی قدم بگذارید.

 • پاسپورت اسلواکی از طریق خرید ملک

  افرادی که تبعه خارجی هستند می توانند در کشور اسلواکی آپارتمان، ویلا، خانه خریداری نمایند. قیمت املاک و مستغلات در اسلواکی با توجه به مکان آن ها متغیر است. نکته قابل توجه که لازم به ذکر می باشد این است که خرید ملک در اسلواکی منجر به اخذ اقامت و پاسپورت اسلواکی نمی گردد. اگر شما قصد خرید ملک در اروپا را دارید می توانید با وکلای مجرب برای دیگر کشورهای اروپایی مانند پرتغال، اسپانیا، قبرس و … که منجر به اخذ اقامت و پاسپورت می گردد اقدام نمایید.

  مدارک لازم جهت پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری:

  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ادرس و کد پستی
  • شناسنامه متقاضی و افراد تحت سرپرستی
  • اسکن پاسپورت
  • گواهی تمکن مالی از بانک
  • مدارک مربوط به آزمایشات پزشکی
  • ارائه بیزینس پلن
  • سند ازدواج (در صورت اقدام همسر در کنار متقاضی)
  • اسناد مدارک و دارایی ها

  هزینه ثبت نام برای دریافت پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت ۱۵۰ یورو می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق تولد

اخذ تابیعت از طریق تولد

پاسپورت اسلواکی از طریق تولد با شرایط زیر امکان پذیر است در واقع یک نوزاد می تواند تابعیت اسلواکی را به دست بیاورد اگر :

 • کودکی که صرف نظر از محل تولد ، حداقل یکی از والدین فرزند تابعیت اسلواکی داشته باشد(قانون خون)
 • کودکی که در خاک اسلواکی به دنیا آمده باشد و پدر و مادر او مشخص نباشند(قانون خاک)
 • کودکی که در قلمرو اسلواکی به دنیا آمده باشد ولی پدر و مادر او تبعه کشوری خارجی باشند و از طریق تولد ، این کودک شهروندی پدر یا مادرش را به دست نیاورده باشد.(قانون خاک)

نکته: اگر خانواده ای تابعیت یا پاسپورت اسلواکی داشته باشد و کودک خارجی را به سرپرستی قبول کرده باشند، آن کودک مشمول قواعد تابعیت اسلواکی قرار می گیرد و شهروند اسلواکی محسوب می گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تولد به شرح زیر می باشد:

 • گواهی بیمارستانی که فرد به دنیا آمده
 • مدارکی که به اثبات تولد فرد در اسلواکی کمک می کند
 • ارائه عکس کودک
 • گواهی بیمه خدمات درمانی کودک
 • گواهی حمایت مالی از کودک
 • پاسپورت کودک و والدین (نام کودک در آن پاسپورت اسلواکی ذکر شده باشد)
 • گواهی تاریخ و محل تولد
 • اثبات محل سکونت برای کودک

پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج

ازدواج نیز از جمله شش روشی است که می تواند منجر به اخذ اقامت، تابعیت یا شهروندی شود و همانطور که در مطالب فوق عرض شد، با داشتن شرایط مطلوب، اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم و بعد از مدتی می توان در خواست پاسپورت اسلواکی را ارائه داد. ازدواج بین یک شهروند اسلواکی و یک خارجی به استناد قوانین خانواده و مقررات دفاتر ثبت احوال امکان پذیر است.

ازدواج خارجی

این امر سبب اعطای اقامت اسلواکی به فرد خارجی می گردد. شخص اصلی ( تبعه یا مقیم اسلواکی ) باید منبع درآمد مشخصی داشته باشد و نشان دهد درآمدی دارد که می تواند از نظر مالی همسر خارجی را ساپورت نماید. از این رو پس از گذشت ۵ سال از زمان ازدواج، به فرد خارجی اقامت دائم تعلق گرفته و با احراز شرایط قانونی در مورد صدور پاسپورت اسلواکی، فرد خارجی می تواند بعد از ۸ الی ۱۰ سال  جهت اخذ پاسپورت اسلواکی و شهروندی این کشور درخواست دهد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ازدواج با یکه تبعه اسلواکی:

 • اطلاعات شناسایی فردی و پدر و مادر
 • اثبات وضعیت تاهل ( در صورت ازدواج قبلی ، گواهی طلاق یا فوت همسر الزامی است )
 • گذرنامه معتبر
 • تایید سکونت
 • سن بالای ۱۸ سال

مدارک لازم برای ارسال درخواست شهروند و پاسپورت اسلواکی :

 • گواهی تولد
 • اثبات شهروندی و تابعیت
 • گواهی ازدواج ( در صورت ازدواج قبلی گواهی فوت همسر یا گواهی طلاق الزامی است )
 • تاییدیه اقامت در اسلواکی
 • شماره شناسایی فردی یا شماره ملی که در بدو تولد به شهروندان اسلواکی اعطا می شود
 • هویت فردی

کلیه مدارک فوق باید قبل از دو هفته از روز مراسم ازدواج به دفاتر ثبت احوال منطقه ای که قصد ازدواج دارید باید ارسال شود. برای آقایان خارجی اثبات تمکن مالی ازدواج و مخارج زندگی و درامد ماهانه و همچنین اسکان بعد از ازدواج از الزامات است.

هزینه های اداری ازدواج :

 • ازدواج یک خارجی با یک شهروند اسلواکی ۶۶ یورو
 • ازدواج دو خارجی در اسلواکی ۱۶۵٫۵۰ یورو
 • تائید اسناد ۲۰ یورو
 • در خواست ثبت نام ازدواج ۲۰ یورو

پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی

پناهندگی

پاسپورت اسلواکی و شرایط دریافت آن از طریق پناهندگی ناشی از یک کنوانسیون است که مفاد این کنوانسیون قواعد مربوط به حقوق بشر می باشد. مطابق این کنسوانسیون که کنوانسیون پناهندگی یا کنوانسیون ژنو نام دارد، پناهنده به فردی گفته می شود که اگر در کشور خودش به واسطه عقیده، مذهب، رنگ پوست، تفکرات سیاسی،‌عضویت در گروه های اجتماعی خاص و.. مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گیرد و در صورت بازگشت به کشور خود  ترس از کشته شدن دارد.

افرادی که قصد پناهندگی در اسلواکی را دارند باید در مرحله اول به طور کتبی به مقامات دولتی اسلواکی درخواست دهند. و بعد از درخواست دادگاهی صورت می گیرد و پرونده مورد بررسی واقع می شود. تا زمانی که جواب قطعی را دریافت نمایند اجازه اقامت در کشور اسلواکی را خواهند داشت. در این مدت زمان فرزندان زیر ۱۸ سال حق تحصیل  نیز دارند.

مهاجرت از طریق پناهندگی یک روش غیر قانونی مهاجرتی محسوب شده و موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاور MIE‌ هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت بالا بردن اطلاعات شما نسبت به پناهندگی و خطرات آن نوشته شده است. اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی در ظاهر هزینه کمتری دارد اما خطرات و مشکلاتی که در این روش مهاجرتی وجود دارد به هزینه به ظاهر اندک آن نمی ارزد. این هزینه ها هم مادی هستند و هم معنوی. این هزینه ها شامل آسیب های جانی حین قاچاق، مرادوه با قاچاقچیان خطرناک، عدم توانایی بازگشت به کشور خود، عدم توانایی کار و استفاده بالقوه از تحصیل، مشکلات بیماری و کلنجار با افراد خطرناک در داخل کمپ ها و …. می باشد. از این گذشته هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از درخواست پناهندگی،‌ درخواست شما مورد قبول واقع شود.

 برای مهاجرت کردن،‌پنج  روش دیگر وجود دارد که شما می توانید از میان آنها با بررسی و مشورت، مسیر درستی که متناسب با شرایط فردی تان باشد را انتخاب نمایید تا با این مشکلات و خطرات و حتی از دست دادن میهن خود رو به رو نشد.

پاسپورت اسلواکی و نکات مهم در باب اسلواکی

قبل از هر اقدامی برای اخذ اقامت و پاسپورت اسلواکی باید به آثار حقوقی آن دقت نمود. اگر شما در کشوری که در حوزه شنگن واقع شده است اقامت دارید دسترسی به کل اروپا خواهید داشت. قواعد حاکم بر کشورهای اروپایی، ترقی و از نظر تمدن و آثارش بیشتر به نفع افراد است تا کسانی که در کشورهایی همانند ترکیه و امثالهم اقامت و پاسپورت دارند. اخذ پاسپورت اسلواکی نیز به رفت و آمد، کار، تحصیل فرد و خانواده کمک شایانی خواهد کرد. یکی از مهم ترین نکته ای که برای اقامت و اخذ پاسپورت اسلواکی باید به آن توجه داشت تلاش فردی برای جستجوی کار می باشد، شما باید شرایط را بررسی نمایید و جویای کار باشید تا بتوانید نتیجه مطلوب را اخذ فرمایید. بهتر است شما از ابتدا قواعد حقوقی را بدانید و بعد برای اقامت اسلواکی و اخذ پاسپورت اسلواکی اقدام فرمایید.

یکی دیگر از موارد مهمی که برای افرادی که تصمیم به مهاجرت به کشور اسلواکی را دارند هزینه های اخذ پاسپورت اسلواکی می باشد که به شرح زیر می باشد.

بر طبق ماده ۲۰ قانون شماره ۱۴۵/۱۹۹۵ هزینه های اداری در خواست شهروندی اسلواکی به طور کلی برای متقاضیان واجد شرایط بر این اساس است:

 • هزینه اعطای تابعیت و پاسپورت اسلواکی برای متقاضیان بالای ۱۸ سال ۶۶۳٫۵۰ یورو
 • هزینه صدور پاسپورت شهروندی اسلواکی برای افراد تا ۱۵ سال ۹۹٫۵۰ یورو
 • هزینه صدور پاسپورت شهروندی اسلواکی برای افراد ۱۵ تا ۱۸ سال ۱۳۲٫۵۰ یورو
 • هزینه اعطای پاسپورت تابعیت اسلواکی برای متولدین از پدر یا مادری که اسلواکی تبار بوده اند ۱۶٫۵۰ یورو

افرادی که در اسلواکی پناهنده شده اند اهم از آوارگان اوکراین و چرنویل معاف از پرداخت هزینه هستند.

پاسپورت اسلواکی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت سوئد و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت اسلواکی و شرایط دریافت آن بهتر است توسط وکلای معتبر مورد ارزیابی قرار گیرد. افراد واجد شرایط برای دریافت پاسپورت اسلواکی باید آگاهی لازم در زمینه تهیه مدارک مورد نیاز و الزامات اولیه را داشته باشند و این امر تکیه بر تجارب وکیل معتبر امور مهاجرت تسهیل می گردد. متاسفانه بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی کافی در خصوص پروسه اخذ پاسپورت اسلواکی و قوانین حقوقی آن در این مسیر به بن بست می رسند. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از وکلای مجرب و معتبر می تواندشما را در مسیر اخذ پاسپورت اسلواکی یاری نماید.

راههای مهاجرت به اسلواکی
پاسپورت اسلواکی و سخن پایانی

پاسپورت اسلواکی ، شرایط اخذ پاسپورت اسلواکی ، شهروندی و تابعیت این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. شما دریافتید که از روش های مختلف از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد در اسلواکی می توان اقدام به مهاجرت نمود. ولی لازم به ذکر است که هرکدام از این روش ها معایب و مزایایی دارد و با توجه به شرایط شخص شما ممکن است یک روش خوب و روش دیگر نامناسب باشد. لذا شما عزیزان برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه اقامت ، تابعیت و پاسپورت اسلواکی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ