پاسپورت اسلوونی و بررسی طرق اخذ آن

پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. شرایط اخذ پاسپورت اسلوونی چیست؟ از چه روش هایی می توان تابعیت و پاسپورت اسلوونی را دریافت کرد؟ اعتبار پاسپورت اسلوونی به چه صورت است ؟ اسلوونی کشور واقع در مرکز اروپا است. فرهنگ آن ادغام فرهنگ های مدیترانه ای، بالکان و اسلاوی است. اسلوونی کشور بزرگی نیست، اما کشور بسیار راحتی است که مناظر منحصر به فرد فراوانی طبیعی و تفریحی دارد: قله های سفید برفی آلپ، دره های سبز از جابه های این کشور می باشد. در این مقاله سعی بر این است تا تمامی روش های اخذ تابعیت و پاسپورت کشور زیبای اسلوونی بررسی شود. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل به صورت تخصصی امور حقوقی کشور اسلوونی و دیگر کشورها را انجام می دهد و آماده راهنمایی و کمک به متقاضیان مهاجرت می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش نگارش شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد.

موضوعات زیر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

پاسپورت اسلوونی
 • پاسپورت اسلوونی و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت اسلوونی و اعتبارش
 • پاسپورت اسلوونی و نحوه اخذ آن
 • پاسپورت اسلوونی از طریق تولد
 • پاسپورت اسلوونی از طرق ازدواج
 • پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ از طریق کار
 • پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ از طریق تحصیل
 • پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت اسلوونی و نکات مهم در باب اسلوونی
 • پاسپورت اسلوونی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت اسلوونی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت اسلوونی و تابعیت این کشور از روش های تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری، ازدواج ، تولد و پناهندگی قابل بررسی می باشد. در حقوق بین الملل دریافت اقامت و تابعیت کشورها متفاوت است. اقامت از طریق دوره های تحصیلی بلند مدت و یا کار به دست می آید و شخص از برخی حقوق شهروندی برخوردار می باشد ولی با دریافت تابعیت و پاسپورت شخص به یک شهروند اسلونیایی تبدیل می شود. پاسپورت اسلوونی به شما اجازه می دهد که به طور قانونی در اروپا زندگی کنید، کسب و کار خود را انجام دهید و تحصیل در هر دانشگاه اروپایی، و همچنین در ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا و دیگر کشورها. پاسپورت اسلوونی، تمام حقوق و فرصت های ساکنان اتحادیه اروپا را ارائه می دهد. علاوه بر این، با گذرنامه جمهوری اسلوونی، حق شرکت در زندگی سیاسی کشور را دارید، یعنی رای دادن در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری و رفراندوم. اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور اسلوونی را دارند ابتدا باید شرایط اقامت و شرایط اخذ تابعیت این کشور را بررسی کنند تا از قوانین حقوق تابعیت این کشور مطلع شوند.

پاسپورت اسلوونی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اسلوونی

مقاله مرتبط

مهاجرت به اسلوونی

پاسپورت اسلوونی و شرایط عمومی آن

 جمهوری اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی و پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن لیوبلیانا است. جمعیت اسلوونی ۲،۶۰۰،۰۰۰ نفر است. اسلوونی از غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از شمال شرق با مجارستان هم مرز است. اسلوونی کشوری پیشرفته و از لحاظ اقتصادی و رفاه اجتماعی پیشرفت خوبی دارد. نرخ بیکاری در این کشور ۵٫۳ درصد می باشد. مزایای تابعیت و پاسپورت اسلوونی زندگی و کار در اتحادیه اروپا، کسب و کار در اروپا، تحصیل در اروپا، امنیت اجتماعی، تابعیت دوگانه و بیمه ی درمانی هستند. روش ساده برای کسب شهروندی اسلوونی بر اساس قانون تابعیت اسلوونی Jus sanguinis (حق خون) است که به همه خارجی ها اجازه می دهد تا بدون داشتن محل تولد حقوق شهروندی را بدست آورند.  فرد فقط نیاز به والدینی دارد که قبل از ۲۵ ژوئن ۱۹۹۱ در یوگسلاوی زندگی می کردند. در این مورد، شخص متقاضی شهروندی، لازم نیست که زبان اسلوونی را به طور کامل بداند، فقط باید یک دانش پایه ای از تاریخ دولت، فرهنگ وسنت های آن داشته باشد.

پرچم اسلوونی
بررسی اجمالی کشور اسلوونی
 ۲۰٫۲۷۳کیلومتر مربع وسعت
لیوبلیانا پایتخت
  ۲٫۰۵۳٫۳۶۶نفر جمعیت
۵٫۳ نرخ بیکاری
سرد  کوستانی آب و هوا
اسلونیایی زبان
جایگاه  ۶۷ رتبه بندی جهانی از نظر شاخص میزان رضایت از زندگی

پاسپورت اسلوونی و اعتبارش

دسته بندی قدرت پاسپورت هر کشور از رنک ۱ تا ۹۶ می باشد و پاسپورت اسلوونی از نظر اعتبار و جایگاه در رتبه ۸ قرار دارد. که می توان گفت این پاسپورت در سطح  نسبتا خوبی قرار دارد. اعتبار پاسپورت از نظر تعداد کشورهایی است که بدون نیاز به اخذ ویزا میتوان به آنها سفر شود که با پاسپورت اسلونی میتوان به ۱۲۲ کشور بدون نیاز به ویزا و ۳۹ کشور با ویزای در بدو ورود  سفر کرد و برای ورود به ۳۸ کشور نیاز به ویزا دارد. پاسپورت اسلوونی بعنوان یکی از کشورهای اروپایی و عضو شنگن می تواند به شما اجازه امکان دریافت اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا و همچنین زندگی در کل منظقه  شنگن را بدهد. اسلوونی در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست و در سال ۲۰۰۷ رسماً به منطقه یورو پیوست و واحد پولش به یورو تغییر کرد. با داشتن پاسپورت اسلوونی میتوان به  کشورهاى اتحادیه اروپا و شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

پاسپورت اسلوونی و اعتبارش

پاسپورت اسلوونی و اعتبارش 1

پاسپورت اسلوونی و نحوه اخذ آن

پاسپورت اسلوونی و اقامت کشور اسلوونی را مثل دیگر کشورها میتوان از ۶ روش دریافت کرد. تولد ، ازدواج ، پناهندگی ، کار ، تحصیل و سرمایه گذاری ۶ روش جهت اخذ اقامت و تابعیت کشورهای مختلف می باشند. در این بخش طریقه اخذ پاسپورت اسلوونی از هر ۶ روش بررسی شده و شرایط آن را کامل توضیح خواهیم داد. جهت دریافت اطلاعات جامع و کامل در خصوص تمامی مسیر های مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف می توانید با مشاهده ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت  به صورت کامل و دقیق اطلاعات کامل حقوقی را کسب کرده و بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید.

پاسپورت اسلوونی از طریق تولد

همانطور که میدانید. سیستم برخی کشورها براساس خاک( تولد در کشور مذکور) و برخی دیگر براساس خون ( شهروندی والدین) است و بعضی کشورها تلفیقی از این دو را در سیستم مهاجرتی خود اعمال میکنند. در این میان کشور اسلوونی از سیستم خون تبعیت می کند و تنها کودکانی می توانند پاسپورت اسلوونی را دریافت کنند که از پدر و مادری اسلوونیایی زاده شده اند .اگر والدین کودک یا حداقل یکی از آنها شهروند اسلوونی باشد، کودک نیز بر اساس سیستم خون تابعیت اسلوونیایی دریافت می کند. اگر پدر و مادر مجوز اقامت دائمی داشته باشند، فرزند نیز اجازه اقامت دائمی خواهد داد، اما اگر والدین اجازه اقامت موقت داشته باشند، کودک برای مدت مشابه مجاز خواهد بود. اگر والدین در جمهوری اسلوونی بر اساس مجوز های مختلف تابعیت داشته باشند، کودک نیز گواهی تابعیت دریافت می کند که بیشترین حقوق را به خود اختصاص می دهد.

پاسپورت اسلوونی از طریق ازدواج

یکی از روش های اخذ پاسپورت اسلوونی ازدواج با یک شخص تبعه اسلوونی می باشد. یک فرد خارجی از طریق ازدواج با یک فرد تبعه اسلوونی می تواند به اقامت این کشور و در نهایت به پاسپورت این کشور دست یابد. این ازدواج می تواند در خود این کشور و یا خارج از آن صورت پذیرد. برای اینکه شخص بتواند از طریق ازدواج با یک شخص اسلوونیایی، به پاسپورت اسلوونی دست یابد، باید ازدواج خود را در اداره ثبت ازدواج آن واحد اداری که ازدواج در آن انجام گرفته ثبت کند. از دیگر شرایط لازم برای اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت اسلوونی از طریق ازدواج،  اثبات واقعی بودن این ازدواج می باشد. به همین دلیل متقاضیان ازدواج نیاز به ارائه مدارکی دارند تا صحت این ازدواج را به اثبات برسانند. پس از ارائه این مستندات و مدارک که شامل سند ازدواج، حساب های مشترک، عکس های خصوصی شخصی، اجاره خانه و شواهدی از این قبیل اداره مهاجرت این شواهد را یررسی میکند و تصمیم گیری نهایی صورت می پذیرد.

پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی

همانطور که میدانید، پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود به علت هایی نظیر نژاد، دین، یا به دلایل سیاسی از نظر جانی مورد تهدید است و در صورت بازگشت به کشور خود محاکمه می شود.. اسلوونی برای میلیونها مهاجر دروازه ای به مرکز اروپا می باشد.این کشور با کشورهای کرواسی، اتریش، مجارستان و ایتالیا هم مرز است و این کشور را تبدیل به یک بستر برای میلیون ها پناهنده جهت ورود به سایر کشورها می کند. اسلوونی همچنین عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) است که برای مهاجران به دنبال آزادی و دسترسی به دنیای غرب است می تواند گزینه ای برای اقامت باشد. در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ افزایش قابل ملاحظه ای در پناهندگان سفر شده از طریق اسلوونی به کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا، وجود داشت. تعداد کل مهاجرانی که در سال ۲۰۱۵ به اسلوونی سفر کردند ۱۵،۴۲۰ نفر بود. که نسبت به سال قبلش با افزایش ۱۱ درصدی مواجه بود. پناهندگان پس از دریافت اقامت با ۶ سال زندگی در کشور اسلوونی می توانند پاسپورت اسلوونی را اخذ کنند. پناهندگی روشی بسیار نامناسب و خطرناک جهت دریافت پاسپورت اسلوونی می باشد و. به همین جهت توصیه می شود اشخاص از روش های دیگرجهت اخذ پاسپورت اسلوونی اقدام کنند. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد.

پناهندگی اسلوونی

پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ از طریق کار

معمولا مهاجرت کاری یکی از بهترین روش های اخذ اقامت و در نهایت اخذ پاسپورت می باشد.در خصوص کار در اسلوونی توجه به نرخ بیکاری و مالیات در این کشور حائز اهمیت می باشد. بر اساس گزارشات سالانه نرخ بیکاری در کشور اسلوونی ۵٫۳  درصد می باشد .جهت دریافت پاسپورت اسلوونی از طریق کار ابتدا باید کارفرمایی را که مایل به استخدام شما هست، پیدا کنید. کارفرما باید برای شما درخواست مجوز کار نماید و شما را استخدام کند یا مدارک استخدامی (قرارداد کار) را ارایه دهید. مهمترین شرط برای استخدام یک فرد بین المللی برای ورود کاری به این کشور این موضوع می باشد که که هیچ کاندیدای مناسب در اداره استخدام اسلوونی ثبت نشده باشد و اشتغال در بازار کار اسلوونی را برای شهروندان این کشور را دچار اختلال نکند. بعد از ۵ سال کار و پرداخت مالیات شخص می تواند تقاضای اقامت دائم کشور اسلوونی را نماید و طبق قانون تابعیت اگر ۶ سال در این کشور کارکند می تواند پاسپورت اسلوونی را دریافت کند.

نرخ بیکاری در اسلوونی

پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ آن از طریق تحصیل

لیست دانشگاه های اسلوونی

لیست دانشگاه های اسلوونی

در ابتدا ذکر این نکته ضروریست که بدانید تحصیل به تنهایی موجب دریافت اقامت دائم یا پاسپورت اسلوونی نمی شود و شخص باید بعد از تحصیل نوع ویزای خود را به ویزای کاری یا ویزای دیگری تبدیل کند تا بتواند اقامت دریافت کند. هزینه های تحصیل در اسلوونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است. مطالعات تحصیلی عالی توسط دانشگاه های دولتی و خصوصی، دانشکده ها، آکادمی های هنر و کالج های حرفه ای ارائه می شود و دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی و اسلوونیایی ارائه می شوند.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه ها متفاوت به نظر می رسند:

 • ۲۰۰۰ یورو به ۵۰۰۰ یورو برای مدرک لیسانس
 • ۲۵۰۰یورو به ۷۵۰۰ یورو برای مدرک کارشناسی ارشد
 • ۳۰۰۰ یورو تا ۱۲۰۰۰ یورو دکترا / دکترا.

پس از اتمام تحصیلات فارغ التحصیلان ۶ ماه فرصت جستجوی شغلی دارند. اگر در طی این ۶ ماه شما پیشنهاد استخدام از یک کارفرمای مشخص (قراردادکاری) دریافت کنند که مرتبط با رشته تحصیلی باشد، شخص می تواند تقاضای اخذ اقامت  کنید .

پاسپورت اسلوونی و شرایط اخذ از طریق سرمایه گذاری

تولید ناخالص داخلی اسلوونی

اسلوونی همیشه برای افرادی که به دنبال فرصت برای سرمایه گذاری هستند، کشور مهمان نوازی است. بخش عمده ای از سرمایه گذاران اسلوونی نیز توسط صنعت خودرو و فلز، تولید برق، صنعت خدمات، صنعت فناوری اطلاعات و دیگران جذب می شوند. خارجی ها می توانند ، یک شرکت تابعه و یک شعبه (نمایندگی) را افتتاح کنند. اقامت قانونی در اسلوونی برای بیش از ۱ سال اجازه می دهد تا یک شرکت خصوصی ثبت کنید. شرکت های دارای مسئولیت محدود باید سرمایه ثبت شده حداقل ۷۵۰۰ یورو را پس از ثبت نام، سهام شرکت های سهام حداقل ۲۵،۰۰۰ یورو را ارایه دهند. حق درخواست مجوز اقامت به کارآفرینی داده می شود که حداقل یک کارمند اروپایی برای مدت شش ماه استخدام کند، درآمد کسب و کار را با درآمد

ماهیانه ای بیش از ۱۰،۰۰۰ یورو اثبات کند یا حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو در شرکت سرمایه گذاری کرده است. فعالیت ها می توانند به عنوان مثال در زمینه خرید تجهیزات، ماشین، املاک و مستغلات، تجهیزات اداری باشند. پس از ۱ سال اقامت در اسلوونی، اجازه اقامت برای مدت ۲ سال دیگر صادر می شود. اقامت قانونی در سرزمین اسلوونی به مدت ۵ سال اجازه می دهد تا اقامت دائمی خود را برای ۱۰ سال  شهروندی اسلوونی دریافت کنید.اخذ پاسپورت اسلوونی از طریق مهاجرت تجاری یک گزینه مناسب برای کارآفرینان موفق و همچنین افرادی است که می خواهند کسب و کار خود را در اروپا شروع کنند. به منظور حمایت از تجار خارجی، دولت اسلوونی روش ثبت نام شرکت را ساده کرده و تعدادی از امتیازات مالیاتی را برای انجام کسب و کار ارائه داده است.

پاسپورت اسلوونی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت اسلوونی یک بحث حقوق بین الملل است و اشخاص می توانند در خصوص اخذ پاسپورت اسلوونی و اقامت کشور اسلوونی از طریق وکیل متخصص در امر حقوق بین الملل استفاده کنند تا امر مهاجرت و اخذ پاسپورت به صورت تخصصی و بدون مشکل انجام گیرد. دریافت پاسپورت و اخذ تابعیت به خصوص از طریق سرمایه گذاری نیازمند وکیل معتبر بین المللی آشنا به شرایط اقتصادی و مسلط به قوانین این کشور است تا بتواند بدون مشکل پرونده را به انجام برساند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE  با دفتر مرکزی در کشور اتریش به کمک وکلای خبره در امر مهاجرت، آماده قبولی پرونده های حقوقی و یاری به شما عزیزان می باشد و جهت انجام مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن های دفاتر تماس بگیرید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت اسلوونی و نتیجه گیری

پاسپورت اسلوونی و راه های اخذ آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و لازم به ذکر است که بدانید این پاسپورت جز پاسپورت هایی با اعتبار متوسط می باشد. از روش های اخذ پاسپورت اسلوونی دریافت اقامت دائم این کشور از یکی از روش های مهاجرتی می باشد که پس از گذشت حداقل ۶ سال از اقامت می تواند به تابعیت این کشور منجر گردد. متاسفانه کشور اسلوونی در ایران سفارت ندارد و برای انجام کارهای مهاجرتی باید به سفارت اتریش مراجعه کرد. به شما پیشنهاد می گردد قبل از تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به اسلوونی کشورهای دیگر را نیز بررسی کرده و پس از آن اقدام نمایید به همین منظور جهت دریافت اطلاعات تخصصی و بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین مجرب ما در وین و دیگر نقاط ایران تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شما عزیزان می توانید با ارسال نظرات و پیشنهادات خود در قسمت دیدگاه مقاله ما را در انجام هرچه بهتر امور مهاجرتی یاری رسانید. امیدوار است که مقاله پاسپورت اسلوونی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ