پاسپورت اسپانیا و بررسی آن

پاسپورت اسپانیا ، شرایط دستیابی به تابعیت و شهروندی اسپانیا و نکات مربوط به مهاجرت به اسپانیا، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. شرایط اخذ پاسپورت اسپانیا چیست؟ بهترین راه اخذ پاسپورت اسپانیا کدام است؟ آیا شما از هر روشی به اسپانیا مهاجرت کنید، می توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید؟ فرآیند دستیابی به پاسپورت کشور اسپانیا چه مدت طول می کشد؟ مدارک موردنیاز برای دریافت پاسپورت اسپانیا جه مدارکی هستند؟مقوله اخذ پاسپورت کشور اسپانیا از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. کشور اسپانیا یکی از کشورهای عضو شنگن و همچنین توریستی اتحادیه اروپاست که به دلیل وجود باشگاه های فوتبالی بین المللی و مراکز ورزشی معتبر، همواره مورد تقاضا و سوال مخاطبین است. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت کشور اسپانیا خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه ما تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت اسپانیا
 • پاسپورت اسپانیا و شرایط عمومی
 • پاسپورت اسپانیا و اعتبار آن
 • پاسپورت اسپانیا و روشهای اخذ پاسپورت
 • پاسپورت اسپانیا از طریق کار
 • پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل
 • پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت اسپانیا از طریق تولد
 • پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت اسپانیا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اسپانیا و نکات مهم در باب اسپانیا
 • پاسپورت اسپانیا و مدارک مورد نیاز
 • پاسپورت اسپانیا و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت اسپانیا و شرایط عمومی

پاسپورت اسپانیا

پاسپورت اسپانیا و شرایط عمومی آن به تفضیل در مورد آن توضیح داده خواهد شد. اسپانیا پنجمین کشور بزرگ اروپا و یکی از کشورهای عضو شنگن می باشد. اسپانیا یک کشور توسعه یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را از نظر تولید ناخالص داخلی داراست. پایتخت این کشور مادرید و جمعیت آن نزدیک به ۴۷ میلیون نفر می باشد. زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی می باشد که از نظرتعداد افرادی که به زبان اسپانیایی سخن می گویند، در جایگاه سوم در دنیا قرار دارد.

این کشور مهد فوتبال است و طرفداران زیادی از این جهت دارد. به خاطر وجود مدرسه های فوتبال و باشگاه های بین المللی فوتبال در این کشور، طیف وسیعی از افراد جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان را به سمت خود جذب کرده است. همچنین این کشور درسازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو است.

لازم به ذکر است که کشورها به طور کلی برای تولد فرزند، یا از قاعده خون تبعیت می کنند یا از قاعده خاک. کشور اسپانیا از قانون خون تبعیت می کند. این بدین معنی است که شما و فرزندتان با تولد در این کشور، اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را به دست نخواهید آورد. زیرا بر طبق قاعده خون، شما در صورتی با تولد فرزند اقامت اسپانیا را به دست خواهید آورد، که یکی از والدین حداقل اسپانیایی باشد.
حال کشورهایی مانند کانادا که از قاعده خاک تبعیت می کند، فرزند شما اگر در خاک کانادا به دنیا بیاید، تحت شرایط خاصی، اقامت و تابعیت کشور کانادا را به دست خواهد آورد.

مهاجرت به اسپانیا

پاسپورت اسپانیا و اعتبار آن

پاسپورت اسپانیا به عنوان یکی از معتبرترین پاسپورت های بین المللی شناخته می شود. پاسپورت اسپانیا در رتبه دوم پاسپورت های کل دنیا قرار دارد. افرادی که تبعه این کشور هستند و پاسپورت اسپانیا را دارند و همچنین افرادی که از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و روش های دیگر به این کشور آمدند و پس از دریافت اقامت، اکنون پاسپورت اسپانیا را دارا هستند، می توانند به ۱۶۰ کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند و همچنین از کار و تحصیل در این کشور برخوردار شوند. اگر شما نیز به دنبال دریافت پاسپورت اسپانیا و استفاده از مزایای آن هستید، می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا به شما در این زمینه مشاوره دهند.

اعتبار پاسپورت اسپانیا

در نقشه زیر می توانید آزادی سفر را بصورت دقیق تر برای دارندگان پاسپورت اسپانیا مشاهده نمایید:

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت اسپانیا

راهنمای نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت اسپانیا

پاسپورت اسپانیا و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت اسپانیا و اخذ آن، از طرق زیر امکان پذیر می باشد که در زیر به شرح مختصری از هر مورد می پردازیم :

 • پاسپورت اسپانیا از طریق کار
 • پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل
 • پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت اسپانیا از طریق تولد
 • پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت اسپانیا و پناهندگی

پاسپورت اسپانیا از طریق کار

دریافت اقامت اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کاری و نهایتا اخذ پاسپورت اسپانیا به این صورت است که شخص حتما باید جاب آفر و یا همان پیشنهاد شغلی از یک کارفرمایی در کشور اسپانیا داشته باشد. این بدین معنی است که کارفرمای اسپانیایی باید نیرویی را با مشخصات و ویژگی ها و توانمندی های شخص شما احتیاج داشته باشد تا بتواند این درخواست شغل را برای شما ارسال کند. این نکته را مدنظر داشته باشید که در کشورهای اتحادیه اروپا، به دلیل قوانین حمایت از نیروهای داخلی، قانونی وجود دارد که کارفرمایی که می خواهد نیروی اینترنشنال را استخدام کند، باید سه ماه شغل موردنیازش را در کشور اسپانیا و سپس سه ماه دیگر آن را در کل اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر شخصی را مطابق با ویژگی های شما پیدا نکرد، امکان جذب و استخدام نیروی کار خارجی برایش میسر است. پیش از هرگونه اقدامی جهت دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا از طریق کار، لازم است که به نمودار نرخ بیکاری این کشور نیز توجه کنید. هم اکنون کشور اسپانیا با نرخ بیکاری بالایی مواجه است و این برای این کشور به عنوان یک بحران به حساب می آید. لذا پیش از انتخاب کشور جهت مهاجرت، حتما به این موارد دقت نمایید. البته لازم به ذکر است که اگر شما موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور پیدا کنید و بتوانید مشغول به کار شوید، پس از پنج سال شما می توانید اقامت دائم اسپانیا را کسب کنید و از سال ششم برای تابعیت و اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست دهید. به طور کلی مدت زمان ویزای کاری شما، با توجه به مدت زمان قرارداد شما تعیین خواهد شد که غالبا سال به سال تمدید می شود تا به سال پنجم و دریافت اقامت دائم برسد. توجه داشته باشید که زمانی شما می توانید درخواست ویزای کاری اسپانیا را بدهید که کار شما تمام وقت بوده و درآمد شما مطابق با حداقل حقوق قانون کار کشور اسپانیا باشد و همچنین کارفرمای شما دلایل کافی برای استخدام شما بتواند نشان دهد. همچنین در صورتی که شما در اسپانیا کار داشته باشید و حقوق دریافت کنید، فرزندان شما ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو حقوق دریافت خواهند کرد.

حداقل حقوق در اسپانیا در سال ۲۰۱۸، ۱۰۵۰ یورو می باشد که در زیر نمودار آن را می توانید ملاحظه نمایید :

حداقل حقوق در اسپانیا
مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق کار
 • اصل و کپی پاسپورت
 • عکس پاسپورت ۳ عدد
 • ترجمه شناسنامه
 • رزومه کاری و تحصیلی به همراه ترجمه
 • شماره تامین اجتماعی و کد اشتغال کارفرمای اسپانیایی
 • نامه پیشنهاد شغلی ارسال شده از سوی کارفرما
 • مدارک ثبتی شرکت موردنظر
 • تمکن مالی متقاضی
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
نرخ بیکاری کشور اسپانیا در چند سال اخیر
نرخ بیکاری کشور اسپانیا در چند سال اخیر

پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل

یکی از پرطرفدارترین روش ها جهت مهاجرت به کشورهای خارجی، از طریق تحصیل می باشد. شما با تحصیل در اسپانیا و یافتن کار پس از تحصیل، قادر خواهید بود پاسپورت اسپانیا را به دست آورید. همچنین شما با تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های دنیا، مدرک معتبر دریافت نمایید و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

تحصیل در مدارس (برای افراد زیر ۱۸ سال) در اسپانیا بدین گونه خواهد بود که یا شخص باید قیم داشته باشد و یا اینکه به مدارس شبانه روزی برود تا بتواند در آنجا هم تحصیل کرده و هم اقامت داشته باشد. مدارس اسپانیا بسیار پیشرفته و مجهز بوده و غیر از موارد درسی، فعالیت های فوق برنامه زیادی را برای دانش آموزان تدارک می بینند. فعالیت هایی مانند اسب سواری، والیبال، فوتبال، کلاس های موسیقی، تئاتر و … . همچنین دانش آموزان را برای ورود به بهترین دانشگاه های دنیا آماده می کنند. اگر می خواهید فرزند خود را قبل از دیپلم به اسپانیا جهت تحصیل بفرستید، باید در نظر داشته باشید که به طور میانگین در حدود ۲۰ هزار یورو می بایستی سالیانه هزینه تحصیل پرداخت کنید و همچنین با دعوتنامه ای که مدرسه برای شما ارسال خواهد کرد، شانس این را خواهید داشت که با ویزای توریستی به اسپانیا بروید و برای مدتی کنار فرزند خود بمانید.

تحصیل در دانشگاه، در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است.

لیسانس : برای تحصیل در مقطع لیسانس، دانشجو می تواند هم در دانشگاه های دولتی این کشور درس بخواند و هم در دانشگاه های خصوصی. تحصیل در دانشگاه های دولتی، به زبان اسپانیایی بوده و تقریبا رایگان است که هزینه تحصیل آن سالیانه کمتر از ۱۵۰۰ یورو می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی که به زبان انگلیسی خواهد بود، بین ۷ تا ۱۷ هزار یورو در سال به طور میانگین است که البته بسته به نوع رشته، ممکن است هزینه ها بیشتر یا کمتر از این مقدار هم شود. دانشجو در مقطع لیسانس که چهار ساله می باشد، اجازه کار پاره وقت به مدت ۱۰ ساعت در هفته را دارد.

فوق لیسانس : مقطع فوق لیسانس در اسپانیا دو ساله می باشد که شما می توانید به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنید که هزینه دانشگاه به طور میانگین سالیانه در حدود ۱۰ هزار یورو در سال می باشد که بسته به رشته و دانشگاه متفاوت خواهد بود. دانشجویان مقطع فوق لیسانس اجازه کار پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

دکتری : برای تحصیل در مقطع دکتری، نیاز است که شما مدرک زبان با نمره بالا و مقاله های متعدد داشته باشید و همچنین باید بتوانید برای تحصیل در این مقطع، یک سوپروایزر (استاد راهنما) پیدا کرده و با آن مکاتبه نمایید. پس از دریافت تائیدیه از سوی استاد راهنمای خود، می توانید برای ثبت نام در مقطع دکتری اقدام نمایید. لازم به ذکر است که اغلب دانشجویان در این مقطع، کارهای پژوهشی و همچنین دانشگاهی انجام می دهند ولی با این حال، تا ۳۰ ساعت در هفته نیز اجازه کار به صورت پاره وقت را دارند.

بورسیه تحصیلی : برای دریافت بورسیه تحصیلی شما حتما باید چندین مقاله ISI، معدل بالا، نمره زبان بالا (آیلس ۷ به بالا)، کتاب و یا مقاله در نشریات بین المللی، رزومه قوی و شرایطی از این قبیل را دارا باشید تا بتوانید برای دریافت بورسیه، درخواست بدهید. جهت دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا و دیگر کشورها، شما می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

مدارک موردنیاز برای اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل

 • پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
 • نامه پذیرش از کالج و یا دانشگاه
 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • اسنادی مبنی بر مشخص بودن محل اقامت
 • بیمه نامه مسافرتی
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • برای افراد زیر ۱۸ سال باید رضایت نامه از والدین داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید :

تحصیل در اسپانیا

پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، از طرق زیر امکان پذیر است :

 • پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی
 • پاسپورت اسپانیا از طریق خرید ملک
 • پاسپورت اسپانیا از طریق Golden Visa
 • پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

جهت سرمایه گذاری در کشورها باید به پارامترهایی حتما توجه کنید. این پارامترها شامل تورم، نرخ بهره بانکی، امنیت سرمایه گذاری، مصادره اموال و مواردی از این قبیل می باشد.

در نمودار زیر شما می توانید نرخ تورم کشور اسپانیا را در سال های اخیر ملاحظه نمایید :

نرخ تورم کشور اسپانیا

پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی

دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا از طریق تمکن مالی به این صورت است که شما با نشان دادن دارایی هایتان، می توانید اقامت و در نهایت پاسپورت این کشور را به دست آورید. برای تحقق این امر نیاز است که شما مبلغی را در حساب خود به عنوان تمکن مالی نشان دهید و همچنین ماهیانه درآمد خود را به دولت اسپانیا اثبات نمایید. به دلیل داشتن تمکن مالی و دارایی هایتان، به شما ابتدا یک اقامت یک ساله و پس از آن دو بار دیگر، تا دو سال تمدید می کنند که شخص پس از پنج سال می تواند اقامت دائم کشور را کسب کند و از سال ششم درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهد. شما با این نوع اقامت حق تحصیل خواهید داشت و همچنین فرزندان شما از تحصیلات رایگان برخوردار خواهند بود.

این نوع اقامت نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان اسپانیایی و حتی انگلیسی ندارد و همچنین شما با هر سنی می توانید برای این نوع اقامت درخواست بدهید. به دلیل اینکه شما در این نوع اقامت نشان می دهید که فرد متمولی هستید، اجازه کار تا پنج سال نخواهید داشت و نمی توانید جایی استخدام شوید. تنها این امکان برای شما وجود دارد که بخواهید یک بیزینس برای خود راه اندازی کنید. همچنین شما وقتی اقامت از طریق تمکن مالی را انتخاب می کنید، باید حداقل شش ماه در سال را در اسپانیا حضور داشته باشید. این نوع اقامت هم اکنون در کشور اتریش نیز امکان پذیر است. پیشنهاد می شود حتما قبل از هرگونه اقدامی، با مشاورین متخصص در این امر مشورت نمایید.

پاسپورت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا از جمله روش هایی است که منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور خواهد شد. توجه داشته باشید که شما با خرید ملک در تمامی کشورها قادر نخواهید بود که اقامت آن کشور را به دست آورید ولی با خرید ملک در اسپانیا به اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا خواهید رسید. خرید ملک در اسپانیا در صورتی منجر به اقامت خواهد شد که مبلغ ملک شما از ۱۰۰ تا ۴۹۹ هزار یورو قیمت داشته باشد. در ابتدا به شما یک اقامت یک ساله و پس از آن دو سال دیگر دوساله تمدید می کنند که پس از پنج سال شخص می تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت نماید و پس از آن برای دریافت پاسپورت درخواست دهد. حتما پیش از هرگونه اقدامی جهت انتقال پول برای خرید ملک در اسپانیا، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مشاوره داشته باشید و حتما مواردی از قبیل اینکه ملک شما بدهی های مالیاتی از گذشته نداشته باشد و یا اینکه خرید ملک برای شما توجیه اقتصادی داشته باشد و همچنین بتوانید در آینده از طریق ملکی که خریداری کرده اید، سود دریافت کنید را مدنظر قرار دهید. شما پس از خرید ملک و دریافت اقامت در این کشور، می توانید از مزایای تحصیل و کار در این کشور بهره مند شوید. این نوع اقامت هیچ گونه شرط حضوری ندارد.

قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر از ۱۸۰۰ متر شروع می شود و در مرکز شهر، به متری ۲۸۰۰ یورو می رسد.

پاسپورت اسپانیا از طریق Golden Visa

این نوع اقامت، تنها نوع اقامتی است در اسپانیا که اقامت پنج ساله به شما داده خواهد شد. اقامت Golden Visa به این صورت است که شما می توانید خانه، آپارتمان، ویلا، مغازه و یا هر ملکی که ارزش آن بالای ۵۰۰٫۰۰۰ یورو می باشد را خریداری نمایید. در صورت خرید بالای این مبلغ، این نوع اقامت پنج ساله به شما داده خواهد شد و از سال ششم می توانید درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهید. در این نوع اقامت شخص اجازه کار و تحصیل دارد و همچنین می تواند ورود و خروج به کشور اسپانیا داشته باشد. این اقامت هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و همچنین شرط حضور ندارد.

پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسپانیا، منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور تحت شرایطی خواهد شد. این ثبت شرکت می تواند در هر زمینه ای باشد ولی باید توجه نمایید که لازمه آن این است که بتوانید اشتغال زایی کنید و حداقل یک نفر اسپانیایی را استخدام نمایید. دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق ثبت شرکت پیچیدگی هایی دارد که نیاز است با تمام جزئیات و نکات حقوقی آن قبل از هرگونه اقدامی، آشنایی پیدا کنید و در مورد آن اطلاعات کسب نمایید. مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور در خدمت شما هستند تا در زمینه ثبت شرکت و موارد مربوط به سرمایه گذاری، به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

مدارک موردنیاز برای اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

 • تکمیل نامه درخواست و امضای آن
 • پاسپورت معتبر حداقل برای یک سال
 • چند عدد عکس در اندازه پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
 • عدم سوپیشینه کیفری
 • نامه تمکن مالی
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • ترجمه کارت بازرگانی، پروانه بهره برداری و یا مدارک ثبتی شرکت در ایران (در صورت وجود)
 • در صورت داشتن همسر و فرزند، باید مدارک مربوط به ازدواج و تولد فرزندتان را ارائه دهید.
 • ارائه مدارکی جهت محل اقامت شما در اسپانیا
سرمایه گذاری در اسپانیا

پاسپورت اسپانیا از طریق تولد

پاسپورت اسپانیا و دریافت اقامت و شهروندی از طریق تولد در این کشور امکان پذیر می باشد. به طور کلی کشورها یا از قاعده خون تبعیت می کنند و یا از قاعده خاک. قاعده خاک به این معنی است که اگر نوزاد در خاک کشوری متولد شود، به سبب تولد در خاک آن کشور، به وی تابعیت و در نتیجه پاسپورت آن کشور داده می شود. به عنوان مثال هم اکنون کشورهای کانادا و آمریکا از قانون خاک تبعیت می کنند. قاعده خون به این معنی است که نوزاد در صورتی تابعیت کشوری را کسب می کند، که از پدر یا مادر تبعه آن کشور متولد شده باشد. به عنوان مثال اگر نوزادی در کشور اسپانیا به دنیا بیاید، در صورتی تابعیت و پاسپورت اسپانیا را دریافت خواهد کرد که والدین و یا یکی از پدر یا مادرش، اسپانیایی باشد. پس فرزند شما به خاطر تولد در خاک کشور اسپانیا، تابعیت اسپانیا را به دست نخواهد آورد و تولد فرزند برای والدین غیراسپانیایی، هیچ حقی برای دریافت اقامت و تابعیت شان ایجاد نمی کند.

همچنین در صورت وجود شرایط ذیل، به فرزند شما تابعیت اسپانیایی اعطا خواهد شد :

 • پدر یا مادر اسپانیایی داشته باشید
 • در اسپانیا از والدین خارجی متولد شده باشید، اگر حداقل یکی از والدین در اسپانیا متولد شده باشد.
 • توسط یک خانواده اسپانیایی پذیرفته شده باشید و حداقل دو سال با آنها و در اسپانیا زندگی کرده باشید.
 • در اسپانیا از والدینی که هویت آنها ناشناخته باشد و کشور مبدا آنها نامشخص است، متولد شده باشید (پناهندگان)
 • اگر هیچ یک از ملیت های والدین شما به طور قانونی به شما منتقل نشود.

برای دریافت تابعیت برای نوزادی که از مادر یا پدر اسپانیایی به دنیا آمده باشند، گواهی ازدواج پدر و مادر، گواهی بیمارستانی که نوزاد در آن به دنیا آمده است و همچنین مدارکی مبنی بر تبعه اسپانیا بودن پدر یا مادر مورد نیاز است.

پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج

دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج تحت شرایطی امکان پذیر است. حداقل سن ازدواج در اسپانیا ۱۸ سال است که اگر شخصی که زیر ۱۸ سال سن دارد، حتما باید اجازه والدین و یا قیم خود را داشته باشد. شرایط دریافت اقامت و پاسپورت این است که در ابتدا باید بتوانید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نمی باشد و قصد شما از ازدواج با تبعه خارجی، دریافت اقامت و تابعیت نیست. در ایران، اگر زن ایرانی با مرد اسپانیایی ازدواج کند، به مرد تابعیت ایرانی داده نخواهد شد ولی اگر مرد ایرانی با زن اسپانیایی ازدواج کند، زن تابعیت ایران را نیز کسب خواهد کرد. اما در کشور اسپانیا، تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد و در صورتی که ثابت شود ازدواج صوری نبوده و قانونی است و همچنین فرد خارجی توانایی مالی جهت تامین مخارج و زندگی خود و همسرش را دارد، می تواند برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام کرده و پس از یک سال از دریافت اقامت دائم، درخواست پاسپورت اسپانیا را در صورتی که همچنان ازدواج باپرجا باشد و همچنین شخص جرمی را در این مدت زمان مرتکب نشده باشد، را بدهد. شخص پس از دریافت اقامت اسپانیا، حق کار و تحصیل در این کشور را دارد.

مدارک موردنیاز برای اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج

 • پاسپورت معتبر
 • نامه عدم سوپیشینه کیفری
 • گواهی سلامت
 • شناسنامه با ترجمه اسپانیایی
 • مدارک شناسایی همسر
 • مدارک طلاق و یا گواهی فوت ازدواج قبلی (در صورت وجود)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت اسپانیا از طریق ازدواج، به لینک زیر مراجعه فرمایید :

اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ازدواج

پاسپورت اسپانیا و پناهندگی

از جمله راه های دریافت اقامت و پاسپورت کشورها، از جمله اسپانیا، از طریق پناهندگی می باشد. ما به هیچ عنوان اخذ اقامت و پاسپورت اسپانیا را از طریق پناهندگی پیشنهاد نمی کنیم. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه اقدامی در زمینه پناهندگی ندارد و به شما توصیه نمی کند و این مطالب صرفا جهت اطلاع رسانی و آگاهی شما نگارش شده است. زیرا پناهندگی خطرات زیادی را در پی دارد و این روش در شان و منزلت انسانی نیست. زیرا در بسیاری از مواقع پناهنده با دروغ وارد کشور می شود و همیشه به عنوان سربار جامعه شناخته می شود.

بر اساس کنوانسیون ژنو پناهنده کسی است که در صورت بازگشت به کشور خودش به دلایل مذهبی، دین، سیاسی، ملیت، پیوستن به گروه های خاص و … ترس از آزار، اذیت، شکنجه و حتی مرگ دارد. کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند، شخص پناهجو را می پذیرند و تا مشخص شدن وضعیت دقیق فرد، به آن شخص در کشور خود اسکان موقت می دهند.

تعداد بسیاری از افراد که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می کنند، از شرایط و دیگر راه های قانونی جهت اخذ اقامت و پاسپورت اسپانیا آگاهی ندارند. پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدام جهت پناهندگی لینک زیر را که در رابطه با خطرات پناهندگی است مطالعه فرمایید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید :

خطرات پناهندگی

پاسپورت اسپانیا و نکات مهم در باب اسپانیا

برای دریافت پاسپورت اسپانیا حتما نیاز است که قوانین و شرایطی که در این مقاله به آن پرداخته شد را مدنظر قرار دهید. شما با دریافت پاسپورت اسپانیا قادر خواهید بود که بدون نیاز به ویزا، به ۱۶۰ کشور دنیا سفر کنید. همانگونه که در بالاتر به آن اشاره شد، اسپانیا رتبه سوم پاسپورت در کل دنیا را دارا می باشد. همچنین از آنجا که اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و شنگن است، شما می توانید بدون محدودیت و هیچگونه مرزی به کشورهای عضو شنگن سفر کنید. فرزندان شما در صورت داشتن پاسپورت اسپانیا، می توانند از تحصیلات رایگان این کشور بهره مند شوند و همچنین از خدمات دولتی و بهداشتی این کشور استفاده کنند. در صورت کار در اسپانیا و کسب درآمد در این کشور، فرزندان شما نیز به صورت ماهیانه در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو حقوق دریافت می کنند.

هزینه سفارت برای ویزای بزرگسالان ۶۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال، ۳۵ یورو می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعا و قانونا حرام و غیرقانونی می باشد.

پاسپورت اسپانیا و مدارک موردنیاز

برای دریافت پاسپورت اسپانیا، نیاز است که شما مدارکی را تهیه نمایید. البته مدارک موردنیاز برای دریافت پاسپورت این کشور، بسته به روشی که از طریق آن اقامت گرفته اید، متفاوت خواهد بود. اما در ذیل به اصلی ترین و مهم ترین مدارکی که نیاز است، اشاره خواهیم کرد :

 • عکس به اندازه پاسپورت
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی تولد (در صورت وجود)
 • اسنادی مبنی بر مشخص بودن محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی
 • عدم سوپیشینه کیفری
 • تسلط به زبان اسپانیایی
 • تسلط به قوانین و مسائل سیاسی و به روز کشور
 • ازائه مدارک تحصیلی موجود

پاسپورت اسپانیا و وکیل معتبر برای امور مهم

برای دریافت اقامت و پاسپورت کشورهای خارجی، حتما نیاز است که شما با متخصصین این امر مشورت داشته باشید. زیرا ممکن است از آثار حقوقی و نتایجی که از طریق یک روش برای مهاجرت اقدام می کنید، اطلاع کافی نداشته باشید و به دردسر بیفتید. بخصوص در زمینه های مربوط به سرمایه گذاری و مواردی از این قبیل، حتما مهم است که با وکلای معتبر در این زمینه مشورت کنید تا سرمایه تان را از دست ندهید و حتی بتوانید سرمایه کنونی خود را چند برابر کنید. کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد که قاعدتا قوانین مربوط به خود را دارد و به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از اقدام جهت دریافت پاسپورت اسپانیا، با کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از به روزترین و علمی ترین اطلاعات حقوقی بهره مند شوید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت اسپانیا و سخن پایانی

پاسپورت اسپانیا و شرایط اخذ آن، در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که دریافت پاسپورت اسپانیا مدنظر افراد بسیاری است، بر آن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به پاسپورت اسپانیا و راه های مهاجرت به اسپانیا، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر می خواهید از طریق کار و تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنید و اقامت و پاسپورت این کشور را به دست آورید، قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. زیرا یکی از مهم ترین مواردی که افراد خارجی باید جهت مهاجرت به کشوری آن را مدنظر قرار دهند، پایین بودن نرخ بیکاری آن کشور است ولی اگر می خواهید از طریق گزینه های سرمایه گذاری برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید، همین بالا بودن نرخ بیکاری، برای شما یک مزیت حساب خواهد شد. راه های دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و … در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب پاسپورت اسپانیا را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ