پاسپورت انگلستان و بررسی آن

پاسپورت انگلستان
 • پاسپورت انگلستان و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت انگلستان و اعتبار آن
 • پاسپورت انگلستان و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت انگلستان از طریق کار
 • پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت انگلستان از طریق تولد
 • پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت انگلستان و پناهندگی
 • پاسپورت انگلستان و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت انگلستان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت انگلستان ، راه های دریافت پاسپورت انگلستان و نحوه اخذ اقامت و تابعیت انگلستان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اخذ پاسپورت انگلستان چگونه است؟ راه های دریافت پاسپورت انگلستان به چه طریق می باشد؟ آیا از طریق کار یا تحصیل در انگلستان می توان  تابعیت و  پاسپورت انگلستان را به دست آورد؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ داده و نکات حائز اهمیت دیگری در مورد پاسپورت انگلستان می پردازیم. انگلستان یکی از بزرگترین کشور های جهان است و در نیمه جنوبی بریتانیای کبیر واقع شده است. سیستم آموزشی و اقتصاد آن جزء یکی از برترین کشورهای جهان می باشد و به همین دلیل مهاجرت به انگلستان به هدف بسیاری از افراد تبدیل شده است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به انگلستان و اخذ پاسپورت آن با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب این موسسه، شما عزیزان را راهنمایی بفرمایند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت انگلستان

مقاله مرتبط

مهاجرت به انگلستان

پاسپورت انگلستان و شرایط عمومی آن

کشور انگلستان یکی از پر طرفدارترین مقاصد برای مهاجرت و زندگی منتخب شده است. مساحت انگلستان ۱۳۰٫۳۹۵ کیلومتر مربع است و جمعیت آن ۵۴٫۳۱۶٫۶۰۰ می باشد. بزرگترین شهر انگلستان لندن است و در سال ۲۰۱۶ بیش از ۸٫۶ میلیون نفر جمعیت داشته است. این کشور یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد، از شمال به اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است.

نظام حقوقی انگلستان توسعه یافته و سیستم حقوقی آن قانون مشترک می باشد. با توجه به شرایط ایده آل این کشور از لحاظ اقتصادی، تحصیلی، فرهنگی و سطح رفاه بالا افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور زیبا دارند. چند راه برای اخذ پاسپورت انگلستان وجود دارد که یک راه از طریق تولد می باشد که به دو صورت است قانون خاک و قانون خون که کشور انگلستان از قانون خون پیروی می کند.

پاسپورت انگلستان و اعتبار آن

پاسپورت انگلستان از اعتبار بالایی برخوردار است و شهروندان این کشور بدون ویزا می توانند به ۱۶۴ کشور سفر داشته باشند. رتبه پاسپورت انگلستان در جهان چهارم می باشد و این نشان دهنده قوی بودن این پاسپورت در جهان است. انگلستان دارای آب و هوای مطلوب و معتدل است و با توجه به شرایط ایده آل این کشور و اعتبار پاسپورت  آن وهمچنین حقوق شهروندی، متقاضیان زیادی تمایل به اخذ پاسپورت انگلستان دارند. روند اخذ اقامت دائم انگلستان این گونه است که پس از ۵ سال اقامت موقت در خاک این کشور، شما به اقامت دائم این کشور می رسید و پس از گذشت یک سال می توانید برای اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور درخواست دهید. در جدول زیر به اعتبار پاسپورت ها در جهان و رتبه آن در جدول زیر می پردازیم:

کشور رتبه
امارات ۱
سنگاپور- آلمان ۲
دانمارک- سوئد- فنلاند ۳
اتریش – بلژیک- بریتانیا- کانادا ۴
چک- مجارستان ۵
استرالیا- نیوزلند ۶
مالزی-لیتوانی- لتونی-لهستان ۷

شرایط دریافت پاسپورت انگلستان:

 • تسلط به زبان انگلیسی
 • قبولی در آزمون شهروندی
 • اقامت موقت در خاک انگلستان به مدت ۵ سال ( که در طول این ۵ سال نباید بیشتر از ۴۵۰ روز خارج از خاک انگلستان بود )
 • اقامت در خاک انگلستان در سال ششم ( که در طول ۱۲ ماه سال ششم نباید بیش از ۹۰ روز خارج از خاک انگلستان بود )
 • عدم سوء پیشینه
 • پرداخت مالیات و داشتن حقوق

پاسپورت انگلستان و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت انگلستان و تابعیت انگلستان با توجه به اعتبار بالای آن می تواند گزینه خوب و مناسبی جهت مهاجرت باشد. پاسپورت و اقامت بسیاری از کشورها را می توان از شش روش دریافت نمود. کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، تولد و ازدواج که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند یکی از این روش ها را انتخاب می کند. جهت اطلاع کامل و جامع در باب تمامی روش های مهاجرت توصیه می شود ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نموده و صحیح ترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید.

اخذ تابعیت انگلستان

اخذ پاسپورت انگلستان از طریق کار

اخذ پاسپورت انگلستان از طریق کار به این صورت است که شخص حتما از کارفرمایی انگلستانی پیشنهاد شغلی و یا دعوت نامه کاری داشته باشد و یکی از شرایط دعوت نامه کاری این است که باید شغل مورد نظر ابتدا سه ماه در انگلستان آگهی شود و  سپس سه ماه در اروپا آگهی شود. اگر بعد از گذشت ۶ ماه شخصی پیدا نشد که واجد شرایط این کار باشد، کارفرما می تواند از کشور های دیگر نیروی کار بپذیرد و سپس می توان برای اخذ ویزای کار انگلستان از طریق آن کارفرما اقدام نمود. برای اخذ ویزای کار انگلستان هنگامی که کارفرما یک گواهی حمایتی ارائه دهد، می توان برای ویزا به سفارت مراجعه نمود. این ویزا تا ۳ سال اعتبار دارد و در صورت کمبود نیرو و درخواست کارفرما می توان تا ۵ سال آن را تمدید نمود. بعد از ۵ سال می توان درخواست اقامت و پاسپورت  انگلستان را ارائه دهید و ویزا را به اقامت دائم تغییر داد.  شرایط جهت تمدید ویزا و درخواست اقامت دائم عبارت اند از:

 • مجوز ورود به انگلستان و اقامت
 • ادامه داشتن در کاری که به واسطه آن شغل ویزا صادر شده است.
 • برای کارفرمایی که گواهی حمایتی را صادر کرده است کار می کنید.
 • حقوق مناسب را دریافت می کنید.

در صورت انعقاد قرارداد با کارفرما اقامت سه ساله جهت کار در انگلستان صادر می شود و پس از پنج سال پرداخت مالیات می توان برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت اقدام نمود. نرخ بیکاری کشور انگلستان ۴ درصد می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور انگلستان بررسی شده است:

نمودار نرخ بیکاری در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در انگلستان

پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل

پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل

برای تحصیل در انگلستان بایستی ویزای تحصیلی را دریافت نمود. مدت زمان ویزا و اقامت، بستگی به مقطع تحصیلی دارد به طور مثال دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مدت زمان اقامتی متفاوتی دارد. معمولا به مدت ۳ ماه به دانشجو زمان می دهند تا وضعیت خود را مشخص کند و بتواند با تمدید ویزا و پیدا کردن کار اقامت موقت را بدست آورد. اقامت پس از تحصیل در انگلستان به این صورت است که باید درخواست ویزایtire2  داد.

این ویزا این امکان را فراهم می کند تا ۵ سال اقامت پس از تحصیل را داشته باشید. اگر به مدت ۶ سال در انگلیس زندگی داشته باشید می توانید برای پاسپورت انگلیس درخواست کنید. برای تمدید این ویزا باید ۴۷۵ پوند پرداخت نمود و همچنین اطلاعات بیومتریکی از شما گرفته می شود. انگلستان دارای دانشگاه هایی با رنکینگ بالا در جهان می باشد و خیلی از دانشجویان بین المللی تمایل به تحصیل در این دانشگاه ها دارند. برخی از این دانشگاه ها عبارت اند از:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه ادیتیورگ

پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان ، یکی از راه های اخذ پاسپورت این کشور می باشد. سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی جهت اخذ اقامت دائم است، این نوع سرمایه گذاری و اخذ اقامت برای راه اندازی کسب و کار در انگلستان می باشد. در این نوع سرمایه گذاری امکان الحاق شدن خانواده نیز فراهم است. در ابتدا نیاز به ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن می باشد و پس از تایید این طرح توسط سفارت ویزای ۳ ساله صادر می شود و پس از پرداخت مالیات و استخدام دو شهروند انگلیسی می توان به مدت ۲ سال این ویزا را تمدید نمود و بعد از آن امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد. سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی یکی از بهترین روش ها جهت اخذ اقامت دائم می باشد. برای سرمایه گذاری چند فاکتور باید در نظر گرفته شود:

 • مبلغ ۲۰۰ هزار پوند سپرده در حساب بانکی باشد.
 • سطح زبان نمره آیلتس ۶
 • به ازای هر فرد ۳۵۰۰ هزار پوند جهت تمکن مالی

سرمایه گذاران  بعد از ۶ سال زندگی در انگلستان می توانند برای دریافت پاسپورت و تابعیت اقدام نمایند ولی بایستی ۵ سال در خاک انگلیس زندگی کرده باشند و در این ۵ سال نباید بیش از ۴۵۰ روز خارج از انگلیس زندگی خود را گذارنده باشند. بعد از گذشت ۵ سال، اقامت دائم انگلستان برای فرد اصلی و خانواده اعطا می شود.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان
اخذ اقامت از طریق خرید ملک در لندن

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

تولد در انگلستان از قانون خون پیروی می کند و در صورتی نوزاد متولد شده، می تواند تابعیت انگلستان را اخذ کند که یکی از والدین او، پدر یا مادر دارای تابعیت انگلیس باشند. در واقع قانون خاک بیانگر این است که نوزادی در خاک کشوری متولد شود تا به آن نوزاد تابعیت آن کشور تعلق گیرد. ولی قانون خون بایستی یکی از والدین تابعیت داشته باشند و به واسطه تابعیت پدر یا مادر به فرزند متولد شده تابعیت و پاسپورت تعلق گیرد.

قوانینی در خصوص اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد در انگلستان تصویب شده است که به آنها می پردازیم:

 • در سال ۲۰۰۰ قانونی به تصویب رسید که در سال ۲۰۰۶ نیز اصلاح شد و این قانون شامل این است که هرگاه یکی از والدین نوزاد، دارای تابعیت اروپا یا شهروند سوییس باشند و قبل از آوریل سال ۲۰۰۶ در قلمرو انگلستان متولد شده باشند می توانند تابعیت و پاسپورت انگلستان را بدست آورند.
 • نوزادی که بدون والدین در خاک انگلستان متولد شود تابعیت و پاسپورت انگلستان به او تعلق می گیرد.
 • فرزندی که از پدر انگلیسی در خارج از انگلستان متولد شود و اگر سن آن زیر ۱۸ سال باشد می توانند تقاضای تابعیت و پاسپورت انگلستان را بدهد.
 • اگر کودکی ۱۰ سال در خاک انگلستان زندگی کرده باشد به واسطه طول عمر به آن پاسپورت انگلستان تعلق می گیرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ پاسپورت انگلستان ، ازدواج با فرد دارای تابعیت انگلستان است که البته تحت قوانین خاصی می باشد. در ابتدا بایستی فرد اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی همسر خود را به طور مثال سالیانه ۱۸۶۰۰ پوند داشته باشد و شواهدی مانند سرکار بودن ، تمکن مالی و مکان زندگی باید ارائه شود پس از شرایط اولیه می توان برای درخواست ویزای ازدواج اقدام نمود و به سفارت مراجعه کرد.

برای پروسه ازدواج در انگلستان و درخواست ویزای ازدواج باید ثابت شود که ازدواج صوری نیست و قصد ادامه زندگی در انگلستان را دارند. پس از تایید توسط سفارت یک ویزای ۳۳ ماهه صادر می شود که پس از گذشت ۳۳ ماه مجددا پرونده بررسی می شود و به مدت ۳۳ ماه دیگر تمدید می شود. در صورت عدم مشکل در این مدت زوجین می توانند درخواست اقامت دائم انگلستان را بدهند و تابعیت و پاسپورت آن را بدست آورند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

پاسپورت انگلستان و پناهندگی

پاسپورت انگلستان و پناهندگی

یکی از راه های اخذ پاسپورت انگلستان ، پناهندگی در انگلستان می باشد که موسسه حقوقی ملک پور این روش را اصلا پیشنهاد نمی کند و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. به این دلیل که خطرات و شرایط نامطلوبی دارد و پناهنده به فردی گفته می شود که به دلیل نژاد، دین، سیاسی و اجتماعی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

طبق قوانین کنوانسیون ژنو، کشور انگلستان به پناهنده ها در صورت تایید صحت پناهنده و تایید مدارک اثبات آن توسط قاضی، اقامت و اسکان می دهند و بعد از چند سال می توان برای دریافت پاسپورت اقدام نمود. با توجه به اینکه افراد زیادی به دروغ اعلام پناهندگی می کنند این روند بسیار دشوار شده است. پیشنهاد می شود از راههای قانونی و صحیح اقدام بفرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در پناهندگی در انگلستان

مقاله مرتبط

قوانین پناهندگی در انگلستان

پاسپورت انگلستان و وکیل معتبر برای امور مهم

برای طی کردن پروسه پاسپورت انگلستان و اخذ اقامت آن نیاز به اطلاعات دقیق و صحیح حقوقی می باشد و برای انجام پروسه های اخذ اقامت و پاسپورت انگلستان بایستی مدارک کامل گردآوری و به سفارت تحویل داده شود تا روند پرونده به درستی صورت گیرد. برای انجام این پروسه بهتر است از وکیل بین المللی استفاده شود، به دلیل اینکه چیدمان پرونده و نحوه برخورد با سفارت با توجه به قوانین آن کشور به درستی ارائه شود. موسسه حقوقی ملک پور با استفاده از وکلای مجرب و دفتر مرکزی وین، شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی می نماید، برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در مورد پاسپورت انگلستان می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور انگلستان را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش ، تماس برقرار نموده و در خصوص اخذ پاسپورت انگلستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت انگلستان و سخن پایانی

راه های اخذ پاسپورت انگلستان و اقامت آن در این مقاله بصورت علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. با توجه به اینکه انگلستان کشور مطلوبی برای زندگی می باشد و از سطح آموزشی و رفاهی بالایی برخوردار است مقصد مناسبی جهت مهاجرت بوده و افراد زیادی تمایل به زندگی در این کشور دارند. همانطور که عرض شد راه های اخذ پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری، تحصیل، کار و ازدواج می باشد، در نظر داشته باشید که نظام کشور انگلستان بر اصل خون می باشد و تحت شرایط خاص و دشوار از قانون خاک پیروی می کند و در واقع با تولد فرزند در خاک این کشور نمی توان پاسپورت انگلستان و تابعیت آن را بدست آورد. برای مهاجرت به انگلستان و اخذ پاسپورت انگلستان و همچنین بقیه کشور های اروپایی با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی نمایند همچنین برای اطلاعات کامل در خصوص مهاجرت می توانید ویدئو راهنمای کام به کام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و همانند یک وکیل مهاجرت با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در مقاله پاسپورت انگلستان پاسخ سؤالات شما در این زمینه را داده باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ