پاسپورت ایسلند و بررسی آن

پاسپورت ایسلند ، روشهای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور ایسلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. روشهای قانونی اخذ پاسپورت ایسلند چیست؟ برای دریافت تابعیت ایسلند از چه راهی می شود اقدام کرد؟ میزان اعتبار پاسپورت ایسلند در بین سایر کشور های جهان چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب پاسپوت ایسلند و اخذ تابعیت و شهروندی این کشور پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه بیان می نماییم. سیر رشد اقتصاد ایسلند در مسیر صعودی قرار دارد که عمدتا به دلیل رشد گردشگری و ساخت و ساز است. سواد، طول عمر و انسجام اجتماعی در ایسلند طبق استانداردهای جهانی جزو رتبه های اول دنیاست و به همین دلایل دوستداران مهاجرت به ایسلند و اخذ پاسپورت این کشور در سالهای اخیر رو به افزایش بوده است. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش می تواند شما را در زمینه دریافت پاسپورت ایسلند یاری رساند ، شما می توانید قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان و تخصصی در باب مهاجرت به ایسلند و بهترین راه دریافت پاسپورت و تابعیت کشور ایسلند به دست آورید.

در ادامه به سر فصل های زیر خواهیم پرداخت :

پاسپورت ایسلند
 • پاسپورت ایسلند و شرایط عمومی
 • پاسپورت ایسلند و اعتبار آن
 • پاسپورت ایسلند و روشهای اخذ پاسپورت
 • پاسپورت ایسلند از طریق کار
 • پاسپورت ایسلند از طریق تحصیل
 • پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ایسلند از طریق تولد
 • پاسپورت ایسلند از طریق ازدواج
 • پاسپورت ایسلند و پناهندگی
 • پاسپورت ایسلند و تغییرات قانونی
 • پاسپورت ایسلند و نکات مهم در باب ایسلند
 • پاسپورت ایسلند و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت ایسلند و شرایط عمومی

اخذ پاسپورت ایسلند به معنای دریافت تابعیت ایسلندی و شهروندی این کشور می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. بر اساس حقوق بین الملل دولت کشور ایسلند وظیفه حمایت حقوقی، سیاسی و معنوی از شخص تبعه ایسلند را دارد. تابعیت عموما مبتنی بر دو اصل است: اصل خاک و اصل خون. در ایسلند تابعیت بطور عمده بر سیستم خون متکی است؛ بدین مفهوم که فرزندانی که از پدر یا مادر ایسلندی به دنیا بیایند پاسپورت ایسلند را دریافت می کنند. در مواردی نیز سیستم خاک نسبی برای کسب تابعیت ایسلند صادق است.  در ادامه بطور خلاصه تابعیت دوگانه در قوانین ایسلند مورد بررسی قرار می گیرد. حق گرفتن پاسپورت ایسلند بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون فعلی ایسلند محدود می باشد. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت ایسلندی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت ایسلند از طریق تولد در همین مقاله به آن پرداخته شده است.

ایسلند بر روی نقشه

پاسپورت ایسلند و اعتبار آن

پاسپورت ایسلند جزو معتبرترین پاسپورت های جهان است. قدرت پاسپورت با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا در هنگام ورود امکان پذیر است،‌ مشخص می شود. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقایی، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشور چیست، اما پاسپورت کشور های اروپایی من جمله پاسپوت ایسلند این شرایط را ندارد و دارندگان آن از آزادی سفر مطلوبی برخودارند.

پاسپورت ایسلند

از ۱۷ فوریه سال ۲۰۱۹، شهروندان ایسلندی بدون نیاز به روادید و یا بدون نیاز به ویزا به ۱۶۴ کشور دسترسی دارند. با توجه به شاخص هنلیHenley Passport Index پاسپورت ایسلند رتبه ۵ در جهان از نظر آزادی سفر را داراست (مانند پاسپورت لیتوانی، بریتانیا و کانادا) علاوه بر این، شاخص پاسپورت آرتون کاپیتال Arton Capital’s Passport Index در تاریخ ۱۷ فوریه ۲۰۱۹، پاسپورت ایسلند را با آزادی سفر به ۱۶۲ کشور دنیا در رتبه ششم جهان قرار داده است. علاوه بر این، به دلیل عضویت ایسلند در منطقه اقتصادی اروپا، شهروندان ایسلند می توانند به ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس سفر کرده و تا زمانی که بخواهند زندگی و کار کنند.

اعتبار پاسپورت ایسلند و آزادی سفر برای دارنده آن

پاسپورت ایسلند و روشهای اخذ پاسپورت

با توجه به اینکه اقتصاد ایسلند در حال رشد است و در سالهای اخیر تمرکز خاصی روی تولید علم و شکوفایی صنعت خود داشته، موقعیت های شغلی و تحصیلی خوبی می تواند در این کشور وجود داشته باشد. اما از طرفی مقررات سخت و دست و پا گیر و نیز پروسه طولانی برای زندگی و اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایسلند وجود دارد. با این وجود ما این مبحث را به بخش های جامع تقسیم کردیم که می تواند شما را در رابطه با قوانین، مدارک لازم و روند درخواست راهنمایی کند.

پاسپورت ایسلند از طریق کار

یکی از روش های اخذ اقامت کاری اقدام از طریق ویزای جستجوی کار یا Job Seeker Visa می باشد. ایسلند یکی از معدود کشورهایی است که به ایرانیان ویزای جستجوی کار می دهد. شما اجازه دارید ۶ ماه در کشور ایسلند بدنبال کار باشید و در صورت پیدا کردن کار و استخدام توسط کارفرمای ایسلندی اقامت کاری دریافت خواهید کرد. طبق قانون ایسلند هر ۲ سال باید از خاک ایسلند خارج شده و ویزای کار خود را تمدید نموده تا بتوانید مجددا به ایسلند بازگردید. برای اخذ اقامت دائم ایسلند این امر باید ۵ بار تکرار شود یعنی جمعا ۱۰ سال طول می کشد تا شما بتوانید اقامت دائم ایسلند را بدست بیاورید و در خواست پاسپورت ایسلند بدهید.

روش دیگر مشروط بر داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer می باشد. به این صورت که اگر یک کارفرما در ایسلند شما را بعنوان نیروی کار بپذیرد و قصد استخدام شما را داشته باشد، باید یک دعوت نامه کاری برای شما ارسال کند و شما از طریق آن و تهیه دیگر مدارک لازم مانند تمکن مالی برای دریافت ویزای کار ایسلند از طریق سفارت اقدام کنید. نکته مهم در این روش این است که موقعیت شغلی مورد نظر باید در اتحادیه اروپا و ایسلند آگهی شود و تنها درصورتی استخدام شما نهایی خواهد بود که هیچ کاندیدای دیگری بجز شما مناسب آن موقعیت شغلی پیدا نشود. در این حالت تا وقتی شما در ایسلند کار داشته باشید اجازه اقامت کاری دارید و در طی ۵ سال با شرط پرداخت مالیات و بیمه می توانید درخواست پاسپورت ایسلند بدهید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد. برای کسب اطلاعات کامل درباره مدارک لازم، شروط و چگونگی الحاق همراه در ویزای کار ایسلند به لینک زیر مراجعه نمایید. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور ایسلند را مشاهده می کنید که یکی از کمترین نرخ های بیکاری در بین کشور های اروپایی است:

نمودار نرخ بیکاری در ایسلند در سال 2018

مقاله مرتبط

اقامت از طریق ویزای کار ایسلند

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار ایسلند

پاسپورت ایسلند از طریق تحصیل

مدت زمان اقامت لازم در ایسلند برای دریافت پاسپورت ایسلند از طریق تحصیل ۱۰ سال می باشد. شما پس از اتمام تحصیل اجازه دارید در ایسلند دنبال کار بگردید. زمان کار دانشجویی شما به شرط قانونی بودن و پرداخت بیمه و مالیات به اضافه سالهایی که پس از تحصیل در ایسلند کار کرده اید باید مجموعا ۱۰ سال بشود تا بتوانید برای دریافت پاسپورت ایسلند درخواست بدهید. برای مطالعه شرایط و مدارک لازم، نحوه اقدام برای تحصیل در ایسلند و مدت جستجوی کار پس از تحصیل به لینک زیر مراجعه نمائید.

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری

یکی از مزایای مهم تابعیت دوگانه، توانایی مالکیت در هر دو کشور است. برخی از کشورها مالکیت زمین را فقط به شهروندان محدود می کنند و به عنوان یک شهروند قانونی از دو کشور، می توانید ملک را در هر دو کشور خریداری کنید. یکی از راه های سرمایه گذاری ثبت شرکت با ارائه طرح تجاری یا Business Plan می باشد. طرح تجاری باید جدید و دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد باشد. یکی از راه های دیگر سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی یا صندوق های دولتی است که برای رفع مشکلات مالی برای شرکت های دانش بنیان داخلی می باشد.  در حال حاضر کشور ایسلند برنامه ای برای اعطای پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری ندارد. با این حال طبق قانون پروسه اخذ پاسپورت ایسلند از طریق سرمایه گذاری ۵ سال تعیین شده است.

سرمایه گذاری در کشور های خارجی

سرمایه گذاری و پروسه  ثبت شرکت در ایسلند، شرایط و مدارک لازم مبحثی تخصصی و مفصل است پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در ایسلند در همین وبسایت مراجعه نمایید.

پاسپورت ایسلند از طریق تولد

تابعیت در ایسلند از سیستم خون پیروی می کند. این به این معنی است که برای دریافت تابعیت ایسلند باید حداقل پدر یا مادر ایسلندی تبار باشد. حتی اگر فرزند در خاک ایسلند به دنیا نیامده باشد در صورتیکه والدین نام فرزند را تا قبل از یک سالگی نزد مقامات ایسلند در آن کشور ثبت کنند پاسپورت ایسلند را دریافت خواهد کرد. کودکان متولد شده از والدین غیر ایسلندی در صورتیکه بمدت ۸ تا ۱۰ سال در ایسلند اقامت داشته و به تحصیل بپردازد تابعیت و شهروندی ایسلندی و پاسپورت ایسلند را بدست می آورند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مقاله مرتبط

اخذ اقامت و تابعیت ایسلند از طریق تولد فرزند

پاسپورت ایسلند از طریق ازدواج

اتباع خارجی که با یک ملیت ایسلندی ازدواج کرده اند، باید تمام الزامات شهروندی را داشته و امتحان بدهند و تنها زمانی می توانند برای دریافت پاسپورت ایسلند درخواست دهند که ۳ تا ۵ سال از ازدواج آنها گذشته و در ایسلند  زندگی کرده باشند. برای ثبت ازدواج در ایسلند باید اصل اسناد ازدواج ترجمه و تایید شده در ایران و کلیه مدارک لازم که به زبان ایسلندی  ترجمه شده به مراجع قانونی مربوطه ارسال شود. از تاریخ گواهی ها و مدارک نباید بیشتر از ۶ ماه بگذرد.

اقامت از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

پاسپورت ایسلند و پناهندگی

پناهندگی ایسلند و درخواست آن شرایط خاصی دارد و شخص متقاضی پناهندگی ایسلند و اخذ اقامت ایسلند از طریق پناهندگی باید پس از ورود به ایسلند با مراجعه به مراجع مربوطه درخواست خود را ارائه دهد . شخص پناهجو در بدو ورود به این کشور با مراجعه به یک مرکز پذیرش پناهندگان ، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ، باید درخواست خود را ارائه دهد. پس از انگشت نگاری و مصاحبه پناه جو به کمپ های مخصوص جهت اسکان فرستاده شده و پرونده باید جهت بررسی صحت و درستی کیس پناهندگی مراحل اداری را طی کند. فردی که پرونده پناهندگی او در حال بررسی می باشد تا قبل از مشخص شدن وضعیتش اجازه کار ندارد. بررسی پرونده پناهندگان و صدور رای در خصوص آن ها به حداقل دو سال زمان احتیاج دارد.  بعد از گذشت ۵ سال از پذیرش پناهندگی افراد می توانند درخواست پاسپورت ایسلند بدهند. پس از صدور رای در صورتیکه رای صادره مبنی بر خروج پناهجو از کشور ایسلند باشد، پناهجو موظف است که کشور ایسلند را ترک نماید در غیر اینصورت جرم او محرز است و پلیس می تواند در صورت عدم خروج او را زندانی کند. لازم بذکر است که موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص گرفتن پاسپورت ایسلند از طریق پناهندگی ندارد. شما متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت ایسلند می توانید در خصوص کسب اطلاعات قانونی و حقوقی در زمینه مهاجرت با دفاتر ایران موسسه حقوقی ملک پور و یا موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمائید، یا ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمائید.

راهنمای گام به گام بهترین مسیر مهاجرت

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت ایسلند و تغییرات قانونی

در سال ۱۹۸۷ طراحی جدیدی برای پاسپورت ایسلند ارائه شد. صفحات بصورت پرینت لیزری، جلد آبی و پیج مشخصات لمینت شده. در ۱ ژوئن ۱۹۹۹ اولین پاسپورت قابل خوانش توسط ماشین ارائه شد و در سال ۲۰۰۶ نسخه بایومتریک پاسپورت ایسلند که حاوی یک تراشه بایومتریک بود صادر شد که اعتبار آن بطور موقت از ۱۰ سال به ۵ سال کاهش یافت. در ژوئن ۲۰۱۳ تراشه به جلد عقب منتقل شده و اعتبار به ۱۰ سال افزایش یافت. در فوریه ۲۰۱۹ طراحی جدیدی ارائه شد که البته جلد پاسپورت ایسلند همچنان بدون تغییر باقی ماند.

پاسپورت ایسلند ـ Iceland Passport

صفحه اطلاعات و امضا پاسپورت ایسلند از 1 ژوئن 1999

صفحه اطلاعات و امضا پاسپورت ایسلند از ۱ ژوئن ۱۹۹۹

صفحه اطلاعات و امضا پاسپورت ایسلند از 23 می 2006

صفحه اطلاعات و امضا پاسپورت ایسلند از ۲۳ می ۲۰۰۶

پاسپورت ایسلند و نکات مهم در باب ایسلند

داشتن پاسپورت ایسلند به شما حقوق و آزادی هایی را بعنوان یک شهروند اروپایی می دهد که حتی اگر با یک اقامت موقت مانند کاری یا تحصیلی در ایسلند زندگی کنید نخواهید داشت. از جمله این حقوق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حق رای
 • حق رفت و آمد آزادانه و سفر به ۱۶۴ کشور دنیا
 • حق تشکیل مجمع و انجمن
 • حق حفاظت توسط کنسولگری
 • دسترسی نامحدود برای یافتن کار در ایسلند
 • دسترسی نامحدود برای یافتن کار و کار کردن در سراسر دنیا
 • حق تبدیل شدن به کارمندان دولتی و غیره

علاوه بر حقوقی که دارا خواهید بود همانطور که در قانون اساسی ایسلند است، شما همچنین باید تعهدات و وظایف که هر شهروند ایسلندی نسبت به کشورش دارد را داشته باشید. این شامل ادغام در جامعه، احترام و اطاعت از همه قوانین و حتی خدمت نظامی ایسلند است.

پاسپورت ایسلند و شروط لازم

فهرست الزامات مورد نیاز برای واجد شرایط بودن جهت دریافت پاسپورت ایسلند برای افراد ۱۸ ساله و بالاتر به شرح زیر است:

 • فرم درخواست پاسپورت ایسلند که توسط متقاضی امضا شده است
 • متقاضی دریافت پاسپورت ایسلند باید نشان دهد توان مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود بدون نیاز به کمک دولت در ایسلند را در ۳ سال گذشته داشته است. اداره مهاجرت برای تأیید مالیات ها و سایر اسناد از ادارات مالیاتی استعلام می کند. برای اثبات اینکه متقاضی شرایط مورد نیاز برای تایید توان مالی را برآورده می کند یا نه، متقاضی باید نسخه های تایید شده از ادله مالیاتی برای ۳ سال گذشته از تمام شهرداری های واقع در مناطقی که در ۳ سال گذشته در آنها زندگی می کردند ارائه نماید. گواهینامه باید حداکثر تا ۳۰ روز قبل از ارسال درخواست صادر شده باشد.
 • متقاضی همچنین موظف است نشان دهد که در سال های اخیر در ایسلند مرتکب جرم یا عمل غیر قانونی نشده است و هیچ سابقه کیفری ندارد
 • قبولی در آزمون مهارت زبان ایسلندی
 • متقاضی باید در آزمون شهروندی قبول شود
 • گواهی محل سکونت
 • یک کپی پاسپورت و تمام صفحات مهر شده
 • توصیه نامه دو شهروند ایسلندی درباره متقاضی. توصیه نامه ها نباید از طرف احزاب مرتبط با متقاضی باشد و باید مستقل باشند. توصیه نامه ها باید علاوه بر تاریخ و امضاء شهروندان ایسلندی، شماره شناسایی و شماره تلفن نیز داشته باشد.

بیانیۀ عدم بدهی به خزانه داری دولت. گواهی نباید بیش از ۳۰ روز قبل از ارسال درخواست پاسپورت ایسلند صادر شده باشد

 • بیانیه مالیاتی از اداره درآمد داخلی حداقل در طول ۱۲ ماه گذشته و یا تأیید دیگر هزینه های زندگی

پاسپورت ایسلند و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت ایسلند مستلزم دریافت اقامت دائم در کشور ایسلند می باشد. برای دریافت اقامت دائم ایسلند باید از یکی از روشهای قانونی مهاجرتی مانند تحصیل، کار و سرمایه گزاری اقدام نمایید. از آنجایی که دریافت تابعیت دوگانه امری پیچیده است و قوانین مربوط به شهروندی در یک کشور نسبت به کشور دیگر متفاوت است، با مشورت با متخصصان واجد شرایط وکلای مهاجرتی با تجربه مطمئن در این مسیر گام بردارید. موسسه MIE اتریش با استفاده از بهترین وکلای اتحادیه اروپا در تمامی پروسه مهاجرت شما را یاری می کند و از راه های حقوقی اخذ پاسپورت ایسلند را آسان و مطمئن می سازد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در وین و یا دفاتر ما در ایران تماس بگیرید. همچنین در صورت هر گونه سوال یا نظری می توانید آنرا در بخش انتهایی مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن در صدد پاسخگویی از آن برآیند.

طبیعت ایسلند

چگونگی اخذ اقامت ایسلند
راههای مهاجرت به ایسلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت ایسلند و سخن پایانی

پاسپورت ایسلند ، روشهای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور ایسلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. ایسلند کشوری با چشم اندازهای دراماتیک با آتشفشان ها، چشمه های آب گرم و یخچال های عظیم سرزمین وایکینگ هاست. برای اخذ پاسپورت و تابعیت ایسلند باید از طرق اقامتی اقدام نمود. تقریبا تمام کشورهای توسعه یافته قوانینی در دست دارند که به موجب آن یک اقامت طولانی مدت می تواند بعد از یک دوره زمانی خاص به یک اخذ پاسپورت منجر شود. در این مقاله مطالب جامع و علمی درباره پاسپورت ایسلند ، شرایط، هزینه ها و مدارک لازم و همچنین راه های اخذ پاسپورت ایسلند ارائه شد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه پاسپورت کشور ایسلند و اقامت دائم ایسلند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاوره رایگان دریافت کنید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ