پاسپورت بلژیک و بررسی آن

پاسپورت بلژیک ، شرایط اخذ پاسپورت و تابعیت بلژیک و نکات مربوط به مهاجرت به بلژیک، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. از چه روش هایی می توان به پاسپورت و تابعیت بلژیک دست یافت؟ اخذ پاسپورت بلژیک چه شرایط و الزاماتی دارد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت بلژیک ، چه مدارکی هستند؟ میزان اعتبار و آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت بلژیک در بین سایر کشور ها چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ پاسپورت، تابعیت و شهروندی کشور بلژیک پاسخ داده و به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم. امید است این مقاله که توسط مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت کشور بلژیک خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه ما تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه مقاله سر فصل های زیر را باز می کنیم :

پاسپورت بلژیک
 • پاسپورت بلژیک و شرایط عمومی
 • پاسپورت بلژیک و اعتبار آن
 • پاسپورت بلژیک و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت بلژیک از طریق کار
 • پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل
 • پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت بلژیک از طریق تولد
 • پاسپورت بلژیک از طریق ازدواج
 • پاسپورت بلژیک و پناهندگی
 • پاسپورت بلژیک و نکات مهم در باب بلژیک
 • پاسپورت بلژیک و مدارک مورد نیاز
 • پاسپورت بلژیک و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت بلژیک و شرایط عمومی

پاسپورت بلژیک و شرایط دریافت این پاسپورت و نکات مربوط به این کشور، به تفصیل در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. کشور بلژیک، کشوری در غرب اروپا و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد. پایتخت این کشور بروکسل و جمعیت آن بیش از یازده میلیون نفر می باشد. مردم این کشور به سه زبان صحبت می کنند. بیش از نیمی از جمعیت این کشور هلندی زبان (در حدود ۶۰%)، نزدیک به ۴۰% هم فرانسوی زبان هستند و در شرق بلژیک هم درصد کمی از مردم به زبان آلمانی صحبت می کنند.

بلژیک بر روی نقشه

قانونی که برای تولد فرزند در کل دنیا وجود دارد، این است که فرزند یا از طریق اصل خون تابعیت یک کشور را به دست می آورد، و یا از طریق خاک. اعطای تابعیت از طریق خاک به این صورت است که اگر فرزند در خاک کشوری به دنیا بیاید که از قاعده خاک تبعیت می کند، تابعیت آن کشور به فرزند اعطاء خواهد شد. کشور کانادا از قاعده خاک تبعیت می کند. اعطای تابعیت از طریق خون بدین صورت خواهد بود که نوزاد در صورتی تابعیت کشوری را خواهد گرفت که حداقل یکی از والدینش تابعیت آن کشور خارجی را داشته باشد که کشور بلژیک از قاعده خون تبعیت می کند و فرزند در صورتی تابعیت و پاسپورت بلژیک را به دست خواهد آورد که حداقل مادر یا پدرش بلژیکی باشند.

پاسپورت بلژیک و اعتبار آن

پاسپورت بلژیک یکی از معتبرترین پاسپورت های بین المللی می باشد. پاسپورت بلژیک رتبه سوم را در میان پاسپورت های تمام دنیا دارد. افرادی که تبعه این کشور هستند و پاسپورت بلژیک را دارند و همچنین افرادی که از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و روش های دیگر به این کشور آمدند و پس از دریافت اقامت دائم، اکنون به پاسپورت بلژیک دست یافته اند، می توانند به ۱۲۵ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند و در ۴۰ کشور هم می توانند هنگام ورود، ویزا دریافت کنند.

اعتبار پاسپورت بلژیک
جلد پاسپورت بلژیک

پاسپورت بلژیک از نظر اعتبار، هم تراز با پاسپورت کشورهای فرانسه،‌ یونان، مالتا، نوروژ،‌ژاپن،‌ایرلند و ایالات متحده آمریکا می باشد. اگر شما به دنبال دریافت پاسپورت بلژیک و اخذ اقامت دائم این کشور هستید، می توانید پس از مطالعه این مقاله و آشنایی با روشهای اخذ این پاسپورت، با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا به شما عزیزان در این زمینه مشاوره دهند.

پاسپورت بلژیک و روش های اخذ پاسپورت

اخذ پاسپورت بلژیک از طرق زیر امکان پذیر می باشد که در زیر به شرح مختصری از هر مورد می پردازیم :

 • پاسپورت بلژیک از طریق کار

 • پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل

 • پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

 • پاسپورت بلژیک از طریق تولد

 • پاسپورت بلژیک از طریق ازدواج

 • پاسپورت بلژیک و پناهندگی

پاسپورت بلژیک از طریق کار

کار در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیک از طریق ویزای کاری، ممکن است برای تعدادی از افراد متخصص و جویای کار مورد سوال باشد. مهم ترین نکته ای که برای کار در یک کشور خارجی علاوه بر نرخ بیکاری آن باید مدنظر قرار دهید، دانش کافی در رابطه با زبان بومی کشور موردنظرتان است. مردم بلژیک به سه زبان اصلی هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند و دانستن این زبان ها جهت ارتباط برقرار کردن و انجام کار، قطعا موردنیاز است. که این امر خود کار ساده ای نمی باشد.

کار و مهاجرت کاری به خارج از کشور

نرخ بیکاری بلژیک در سال های اخیر با کاهش خوبی روبرو بوده است و هم اکنون نرخ بیکاری آن ۵٫۵ درصد می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور بلژیک را می توانید ملاحظه نمایید :

نمودار نرخ بیکاری در کشور بلژیک

برای اخذ ویزای کاری بلژیک، شما نیاز به دعوتنامه کاری یا همان Job offer (پیشنهاد شغلی) از یک کارفرمای معتبر در این کشور دارید. این دعوتنامه هنگامی برای شما که خارج از اتحادیه اروپا هستید، صادر خواهد شد که کارفرما نیروی موردنیازش را در بلژیک و همچنین در کل اتحادیه اروپا پیدا نکند. به عبارتی دیگر اگر کارفرما پس از جستجو در کل اتحادیه اروپا نتواند فردی با ویژگی ها و تخصص شخص شما پیدا کند، می تواند برایتان دعوتنامه شغلی ارسال کند. طبیعتا دریافت این دعوتنامه شغلی از کارفرمایی که کار شما را ندیده و اطلاع دقیق ندارد، امری دشوار می باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که مطالب موجود در همین وب سایت در رابطه با ویزای جستجوی کار آلمان و شرایط اخذ ویزای کار اتریش ، که نرخ بیکاری پایین تری نسبت به بلژیک دارند را نیز مطالعه فرمایید و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شرایط شما را با دقت بررسی کنند و به شما مشاوره تخصصی در این زمینه ارائه دهند.

حال اگر شما توانستید در کشور بلژیک مشغول به کار شوید، ویزای کاری شما به مدت زمان قرارداد کاری تان خواهد بود و ویزایتان با تمدید قراردادتان، تمدید خواهد شد. اگر شما پنج سال در این کشور حداقل حقوق را دریافت کنید و به ازای آن بیمه و مالیات پرداخت نمایید، می توانید اقامت دائم کشور بلژیک را به دست آورید و از سال ششم تا هفتم، در صورت ادغام شدن تان با فرهنگ و زبان مردم این کشور، می توانید درخواست پاسپورت بلژیک را بدهید.

حداقل حقوق در کشور بلژیک در سال ۲۰۱۹، نزدیک به ۱۶۰۰ یورو ماهیانه می باشد. نرخ رشد حداقل دستمزد در بلژیک را می توانید در نمودار زیر ملاحظه نمایید :

نمودار حداقل دستمزد در کشور بلژیک

هنگامی که شما ویزای کاری بلژیک را دریافت کرده اید، می توانید خانواده تان را نیز با خود همراه سازید. منظور از خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و یا فرزندان معلولی که بالای ۱۸ سال هستند و شما سرپرست قانونی آنها هستید، می باشد. برای پیوستن خانواده به نفر اصلی در بلژیک، شما باید بتوانید ثابت کنید که درآمد ماهیانه شما برای تامین معیشیت خانواده کافی می باشد و همچنین مدارک هویتی مانند سند ازدواج، گواهی تولد فرزندان، بیمه نامه مسافرتی را نیز به همراه مدارکی دال بر مشخص بودن محل اقامت ارائه دهید.

 • مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت بلژیک از طریق کار

  • اصل و کپی پاسپورت
  • عکس
  • ترجمه شناسنامه
  • رزومه کاری و تحصیلی به همراه ترجمه
  • نامه پیشنهاد شغلی ارسال شده از سوی کارفرما و قرارداد استخدام
  • مدارک ثبتی شرکت موردنظر
  • تمکن مالی متقاضی
  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
  • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
ویزای کار بلژیک

پاسپورت بلژیک از طریق تحصیل

بسیاری از دانشگاه های بلژیک در رتبه های بالایی از نظر علمی قرار دارند. هشت دانشگاه در این کشور رتبه زیر ۳۵۰ در QS world university ranking 2018 قرار دارند.

تحصیلات دانشگاهی در بلژیک به طور کلی به دو گروه تقسیم بندی می شود. دانشگاه هایی که به زبان هلندی (Dutch) امکان تحصیل در آن وجود دارد و دانشگاه های فرانسوی زبان. در کنار زبان فرانسوی و هلندی، زبان رسمی مردم این کشور آلمانی نیز می باشد که البته درصد بسیار کمی از مردم به زبان آلمانی صحبت می کنند. دانشجویان آلمانی زبان معمولا یا به زبان فرانسه تحصیل می کنند و یا اینکه به کشور آلمان جهت تحصیل می روند. همچنین تعدادی دانشگاه انگلیسی زبان نیز در این کشور وجود دارد ولی طبیعتا جهت زندگی در این کشور، نیاز است که حداقل به دو زبان دیگر نیز تسلط داشته باشید.

تحصیل در مقطع لیسانس بین سه تا چهارسال، در مقطع فوق لیسانس یک تا دو سال و دکتری هم از سه تا پنج سال طول خواهد کشید.

مقطع لیسانس در بلژیک هم به صورت تحصیلات آکادمیک امکان پذیر است و هم به صورت فنی حرفه ای و کاربردی.

تحصیلات آکادمیک در مقطع لیسانس، دانشجویان را برای ورود به مقطع فوق لیسانس آماده می کنند. تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه و کالج امکان پذیر است اما تحصیل در مقطع دکتری فقط در دانشگاه ها امکان پذیر می باشد.

تحصیل در بلژیک در دانشگاه های خصوصی و دولتی آن امکان پذیر است. اگر شما در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید، هزینه آن بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی تان بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو سالیانه می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار گرانتر است.

هزینه زندگی دانشجویی در بلژیک، بسته به شهری که در آن زندگی می کنید، در خوابگاه سکونت دارید یا در خانه دانشجویی و اینکه سبک زندگی شما به چه صورت است، متغیر خواهد بود. ولی به طور کلی میانگین هزینه ماهیانه یک دانشجو بین ۷۵۰ تا ۱۱۰ یورو می باشد. همچنین دانشجو باید ماهیانه هزینه بیمه دانشجویی را نیز پرداخت کند که بسته به نوع بیمه، مبالغ آن متفاوت خواهد بود.

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، نیاز به مدرک آیلس و یا تافل می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی می بایستی آیلس ۶، کارشناسی ارشد آیلس ۶٫۵ و در مقطع دکتری حداقل آیلس ۷ را ارائه دهند. برای تحصیل به زبان فرانسوی و یا هلندی، مدارک مربوط به این زبان ها باید ارائه گردد.

 • مدارک موردنیاز جهت تحصیل در بلژیک
  • پاسپورت
  • عکس به اندازه پاسپورت
  • ریز نمرات و ترجمه مدرک تحصیلی
  • مدرک زبان
  • انگیزه نامه و توصیه نامه (مقطع کارشناسی ارشد و دکتری)
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم سوپشینه کیفری
  • نامه اثبات تمکن مالی
  • ارائه مدارکی مبنی بر مشخص بودن محل اقامت
تحصیل در دانشگاههای بلژیک
ویزای تحصیلی بلژیک
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در بلژیک

پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به بلژیک، از طریق سرمایه گذاری می باشد. شما به عنوان یک سرمایه گذار باید عوامل زیادی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنید. بسیاری از افراد هدف شان از سرمایه گذاری در کشورهای خارجی دریافت اقامت و کسب سود می باشد. ولی باید بدانید که سرمایه گذاری در تمام کشورها، منجر به اخذ اقامت و تابعیت آن کشور نخواهد شد.

از جمله پارامترهایی که باید به آن توجه کنید، توجه به رشد اقتصادی کشور موردنظرتان است. در نمودار زیر نمودار رشد اقتصادی کشور بلژیک را می توانید ملاحظه فرمایید :

نمودار رشد اقتصادی کشور بلژیک

جهت سرمایه گذاری در بلژیک، شما می بایستی موارد زیر را در نظر داشته باشید :

 • سرمایه گذار باید ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار یورو را در یک بیزینس جدید در بلژیک سرمایه گذاری کند.
 • شما باید بتوانید افراد بلژیکی را در بیزینس جدیدتان استخدام کنید.
 • شما نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشید و همچنین باید یک رزومه مدیریتی قوی ارائه دهید.
 • باید بتوانید ثابت کنید که مبلغ سرمایه گذاری شده در بیزینس تان، از چه طریقی تامین شده است.
 • اگر درخواست تابعیت و پاسپورت بلژیک را دارید، می بایست زبان فرانسوی و یا هلندی را بلد باشید.

برای شروع بیزینس سرمایه گذار باید طرح کسب و کار پیشنهادی شرکتش را به دفتر اسناد رسمی ارائه کند و اساسنامه شرکت را به تصویب برساند و آن را مهر و امضا کند. یک نسخه از اساسنامه که تائید و امضا شده است، به زبان های فرانسوی، هلندی و یا آلمانی نیز نوشته شود. این طرح کسب و کار شامل جزئیات کاری که در آینده در شرکت صورت خواهد گرفت و همینطور کالاهای قابل فروش و یا خدمات ارائه شده خواهد بود. همچنین این طرح باید بتواند نشان دهد که سرمایه شرکت برای این طرح کافی می باشد. پس از انجام مراحل گفته شده، شرکت باید به ثبت برسد و مراحل قانونی آن در اداره کار جهت استخدام تبعه بلژیکی نیز انجام گیرد. که در این حالت سرمایه گذار پس از پنج سال اقامت دائم این کشور را دریافت خواهد کرد و از سال ششم تا هفتم می تواند درخواست دریافت پاسپورت بلژیک را بدهد.

پاسپورت بلژیک از طریق تولد

دریافت پاسپورت بلژیک از طریق تولد یکی از راه های دریافت تابعیت این کشور است. به طور کلی کشورها از دو قاعده خاک یا خون تبعیت می کنند. به عنوان مثال، کشور کشور کانادا از قاعده خاک تبعیت می کند. یعنی با تولد فرزند در کانادا، تحت شرایط خاصی، فرزند می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. اما کشوری مانند بلژیک، از قاعده خون تبعیت می کند. یعنی در صورتی نوزاد تابعیت و پاسپورت بلژیک دریافت خواهد کرد که حداقل یکی از والدینش بلژیکی باشد.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد

همچنین دریافت تابعیت و پاسپورت بلژیک از طریق زیر نیز امکان پذیر می باشد :

 • اگر شما در بلژیک به دنیا آمده باشید و هیچگونه ملیتی نداشته باشید.
 • اگر شما در بلژیک متولد شده باشید و تابعیت دیگر خود را قبل از سن ۱۸ سالگی از دست داده باشید.
 • اگر شما در بلژیک از پدر و مادری که تابعیت دیگری دارند ولی در بلژیک به دنیا آمده اند، متولد شده باشید، می توانید پاسپورت بلژیک را دریافت کنید به شرطی که والدین تان حداقل پنج سال از ده سال از قبل تولدتان، در بلژیک زندگی کرده باشند.
 • اگر کودکی قبل از سن قانونی ۱۸ سالگی در کشور بلژیک رها شود، در صورتی که هنوز به سن قانونی نرسیده باشد و تابعیتی هم نداشته باشد، می تواند تابعیت و پاسپورت بلژیک دریافت نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مقاله مرتبط

تولد فرزند در بلژیک

پاسپورت بلژیک از طریق ازدواج

شما هنگامی می توانید در بلژیک ازدواج کنید و پاسپورت بلژیک را دریافت کنید که حداقل یکی از شرایط زیر اتفاق افتاده باشد :

 • یکی از زوجین در زمان رسمی کردن ازدواج، بلژیکی باشد.
 • یکی از زوجین در زمان رسمی کردن ازدواج، اقامت دائم بلژیک را داشته باشد.
 • یکی از زوجین در زمان رسمی کردن ازدواج، بیش از سه ماه در بلژیک اقامت داشته باشد .

اخذ تابعیت از طریق ازدواج ـ ازدواج در خارج از کشور

در بلژیک ازدواج همجنس گرایان قانونی بوده و اگر یکی از طرفین، بیش از سه ماه در بلژیک اقامت داشته باشد، ازدواج آنها می تواند ثبت گردد.

اگر زوجین در بلژیک حضور دارند، ازدواج می تواند در شهرداری منطقه ای که یکی از زوجین در آن اقامت دارد، به ثبت برسد. برای بلژیکی هایی که در خارج از کشورشان زندگی می کنند و در بلژیک اقامت ندارند، ازدواج می تواند در یکی از شهرداری های زیر صورت گیرد :

 • آخرین محل اقامت یکی از زوجین
 • محل اقامت فامیل درجه یک یا دو از نظر خونی (پدربزرگ و مادربزرگ، والدین، برادر، خواهر، فرزندان و نوه) یکی از زوجین
 • محل تولد یکی از زوجین
 • اگر هیچ کدام از شرایط فوق مهیا نباشد، ازدواج می تواند در شهرداری بروکسل صورت گیرد.

هنگامی که یک شهروند بلژیکی با یک فرد خارجی ازدواج می کند، قوانین اساسی ازدواج برای طرفین، بر اساس قانون کشوری که زوجین در زمان ازدواج، تابعیت آن را دارند، تعیین می گردد. یعنی اگر شما بلژیکی هستید و می خواهید در خارج از بلژیک ازدواج کنید، شرایط اساسی برای ازدواج برای فرد بلژیکی براساس قانون بلژیک تعیین خواهد شد. قوانین ازدواج در بلژیک اسن است که شخص حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و قبلا ازدواج نکرده باشد (اگر ازدواجی در گذشته صورت گرفته، مدارک طلاق باید ارائه گردد. زیرا دوهمسری در این کشور پذیرفته نیست.) شرایط اساسی برای ازدواج فرد خارجی، براساس قوانین کشوری که زوج ملیت آن را دارد، تعیین می گردد. همچنین شرایط رسمی برای برگزاری مراسم ازدواج، براساس قانون کشوری که عروسی در آن صورت می گیرد، تعیین خواهد شد.

پس از رعایت موارد فوق و به ثبت رساندن ازدواج، زوج خارجی به صورت اتوماتیک پاسپورت بلژیک را دریافت نخواهد کرد. زیرا بر طبق قوانین موجود در کشور بلژیک، زوجین می بایستی حداقل سه سال باهم زندگی کرده باشند تا فرد خارجی بتواند پاسپورت بلژیک را دریافت نماید.

 • مدارک موردنیاز جهت اخذ پاسپورت بلژیک از طریق ازدواج

  • پاسپورت معتبر
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • نامه عدم سوپیشینه کیفری
  • گواهی سلامت
  • شناسنامه
  • مدارک شناسایی همسر
  • ارائه مدارکی مبنی بر اقامت و یا تابعیت زوج بلژیکی
  • مدارک طلاق و یا گواهی فوت ازدواج قبلی (در صورت وجود)
  • اثبات تمکن مالی همسر
  • ارائه مدارکی مبنی بر مشخص بودن محل اقامت

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در بلژیک

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

پاسپورت بلژیک و پناهندگی

پناهندگی در بلژیک از جمله راه های مهاجرت به بلژیک و دریافت پاسپورت بلژیک می باشد. ما به هیچ عنوان این روش را برای مهاجرت پیشنهاد نمی کنیم. زیرا مهاجرت از این طریق در شان و منزلت انسانی نیست و شخص پناهنده همیشه به عنوان سربار جامعه محسوب می شود. پناهندگی خطرات زیادی را برای شما در پی دارد. اکثر افرادی که از طریق پناهندگی مهاجرت می کنند، از دیگر روش های مهاجرت به این کشور آگاهی ندارند و نمی دانند که می توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و دیگر روش ها به بلژیک و کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

مؤسسه ملک پور یا MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد.

پناهندگی در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق پناهندگی

بر اساس قوانین پناهندگی کنوانسیون ژنو، اگر کسی به دلایلی از قبیل نژاد، مذهب، دین، ملیت و یا عضویت در گروه های اجتماعی یا سیاسی خاص، ترس از آزار، اذیت، شکنجه و یا حتی مرگ در صورت بازگشت به کشور خودش را داشته باشد، می تواند به کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند پناه بیاورد. کشور بلژیک با امضای این کنوانسیون متعهد شده است تا پناهندگانی را که به کشورش مراجعه می کنند را در سرزمین خود حفظ کند و به آنها اقامت دهند.

شخص پناهنده ای که در یکی دیگر از کشورهای اروپایی اعلام پناهندگی کرده است، می تواند تا سه ماه در بلژیک اقامت داشته باشد. برای ورود به بلژیک، پناهنده باید سند مسافرتی پناهندگی (سند را کشوری که شخص پناهنده در آن اعلام پناهندگی کرده است، صادر می کند) را ارائه دهد. اگر پناهنده ای در کشوری خارج از اتحادیه اروپا، اعلام پناهندگی کرده باشد، می تواند نهایتا تا سه ماه در بلژیک بماند ولی نیاز به دریافت ویزای توریستی برای ورود به بلژیک دارد. برای اقامت بیش از سه ماه، شخص نیاز به ارائه مجوز اقامت از کشور صادرکننده پناهندگی دارد. این درخواست باید توسط CGRS تائید شود.

CGRS = office of the commissioner general for refugees and stateless persons

اداره کمیسیون اصلی پناهندگان و افراد بدون ملیت

در صورت قبولی پرونده شخص پناهجو و خانواده وی، به شخص اجازه کار و تحصیل داده خواهد شد و پناهجویان می توانند پس از پنج سال اقامت در این کشور به اقامت دائم برسند و در سال ششم تا هفتم، درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت بلژیک را بدهند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پناهندگی بلژیک

پاسپورت بلژیک و نکات مهم در باب بلژیک

جهت دریافت پاسپورت بلژیک شما می بایستی موارد و نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد را حتما مدنظر قرار دهید. شما با داشتن پاسپورت بلژیک قادر خواهید بود که به ۱۲۵ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید و همچنین در ۳۹ کشور، هنگام ورود، ویزا دریافت کنید. از آنجاییکه بلژیک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد، به همین دلیل شما با پاسپورت بلژیک می توانید به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر کنید. فرزندان تان در صورت داشتن پاسپورت بلژیک، از تحصیلات رایگان بهره خواهند برد و همچنین می توانید از تمامی خدمات دولتی و بهداشتی کشور استفاده کنید.

همانگونه که در مقاله شرح داده شد، از جمله مشکلات اساسی برای مهاجرت به این کشور و دریافت پاسپورت بلژیک، زبان رسمی آن می باشد که شما باید به سه زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی تسلط داشته باشید. پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت، با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا با شرایط و قوانین تمامی کشورهای دنیا آشنایی پیدا کرده تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

پاسپورت بلژیک و مدارک موردنیاز

برای دریافت پاسپورت بلژیک و اخذ تابعیت این کشور، مدارک زیر می بایستی تهیه و ارائه گردد :

 • تکمیل فرم درخواست
 • عکس به اندازه پاسپورت
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی تولد (در صورت وجود)
 • ارائه مدارک هویتی
 • اسنادی مبنی بر مشخص بودن محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه پرینت مهر شده کارت اقامت هر ساله (قیمت هر مهر ۸٫۵ یورو)
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • تسلط به زبان کشور
 • تسلط به قوانین و مسائل سیاسی و به روز کشور
 • اعلام قسم به جهت وفاداری به دولت و پادشاه بلژیک (ارائه کتبی با دست خط فرد و امضا)

مدارک مورد نیاز ـ‌مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

پاسپورت بلژیک و وکیل معتبر برای امور مهم

برای دریافت اقامت و پاسپورت هر کشوری از جمله پاسپورت بلژیک، حتما نیاز است که با وکلا و متخصصین امور مهاجرت و حقوق بین الملل، مشورت داشته باشید. زیرا مهاجرت امری بسیار مهم است و سرنوشت شما و خانواده تان با آن گره خورده است. شما ممکن است اطلاعاتی را از افراد مختلف دریافت کنید که آنها از آثار حقوقی روش مهاجرتی پیشنهادی اطلاع کافی نداشته باشند و اگر شما بر اساس گفته های افراد غیرمتخصص پیش بروید، ممکن است به دردسر بیفتید. پیشنهاد ما یه شما این است که با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی و تخصصی در زمینه مهاجرت به تمامی کشورها دریافت نمایید. کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و پاسپورت بلژیک از اعتبار بالایی نسبت به دیگر کشورهای دنیا برخوردار است. قطعا مهاجرت به این کشور و دریافت پاسپورت بلژیک، با مسائل حقوقی زیادی همراه خواهد بود که شما می توانید سوالات خود را از کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی ملک پور بپرسید و جواب تخصصی دریافت نمایید و از به روزترین و علمی ترین اطلاعات حقوقی بهره مند شوید.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

مهاجرت به بلژیک
هزینه های زندگی در بلژیک

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت بلژیک و سخن پایانی

پاسپورت بلژیک ، روشها و شرایط اخذ آن، در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که دریافت پاسپورت بلژیک مدنظر تعدادی از افراد است، بر آن شدیم پیرامون مسائل مهم در مورد دریافت پاسپورت بلژیک و راه های مهاجرت به بلژیک، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان عزیز ما باشد. حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر می خواهید از طریق کار و تحصیل به بلژیک مهاجرت کنید و اقامت و پاسپورت این کشور را به دست آورید، قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. زیرا مهم ترین مساله در مورد دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور، زبان رسمی آن می باشد که باید بتوانید به سه زبان هلند، فرانسوی و آلمانی تسلط داشته باشید. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب پاسپورت بلژیک را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ