پاسپورت جمهوری دومنیکن و بررسی آن

پاسپورت جمهوری دومنیکن
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن و شرایط عمومی
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن و اعتبار آن
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن و روش های اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق کار
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تحصیل
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تولد
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق ازدواج
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن و پناهندگی
 • پاسپورت جمهوری دومنیکن و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت جمهوری دومنیکن و مقدمه ای بر آن

پاسپورت جمهوری دومنیکن ، شرایط و صلاحیت های اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن ، تابعیت و شهروندی این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان پاسپورت جمهوری دومنیکن را اخذ کرد؟ اعتبار پاسپورت جمهوری دومنیکن در رنکینگ پاسپورت‌ کشور‌های جهان چقدر است؟ آیا اخذ پاسپوت جمهوری دومنیکن برای ایرانیان امکان پذیر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در مورد اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن ، تابعیت و شهروندی این کشور پاسخ داده و نکات مهم دیگری را در این زمینه به تفصیل بیان می کنیم. همانطور که می دانید اگر کسی موفق به اخذ پاسپورت کشوری شود، تبعه آن کشور شمرده شده و مانند سایر مردم بومی آن کشور از تمام حقوق شهروندی از جمله حق رأی، مالکیت، بیمه رایگان و … برخوردار خواهد بود. لذا اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن به منزله داشتن تابعیت و حق شهروندی این کشور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه مشاوره حقوق بین الملل در باب انواع روش‌های مهاجرت، مفتخر است که به شما عزیزان در این زمینه خدمت رسانی کرده است. با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پاسپوت جمهوری دومنیکن

پاسپورت جمهوری دومنیکن و شرایط عمومی

جمهوری دومینیکن کشوری است در بخش شرقی جزیره هیسپانیولا که در دریای کارائیب واقع شده است. پایتخت آن سانتو دومینگو است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی  و پول رایج آن پزو است. اقیانوس اطلس از شمال، هائیتی از مغرب، دریای کارائیب از جنوب و گذرگاه مونا از مشرق، این کشور را احاطه کرده‌اند. جمهوری دومینیکن با حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت و ۴۸۴۴۵ کیلومتر مربع مساحت، پس از کوبا، دومین کشور بزرگ حوزه کارائیب از نظر جمعیت و مساحت به‌شمار می‌آید. یک میلیون نفر از جمعیت جمهوری دومینیکن در پایتخت کشور زندگی می‌کنند. از سده هفتم میلادی ساکنان منطقه کنونی جمهوری دومینیکن را مردم قوم تائینوس تشکیل می‌دادند. کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ به ساحل دومینیکن رسید و این محل به محل اولین سکونتگاه دائم اروپاییان در آمریکا بدل شد. این سکونتگاه همان سانتو دومینگو، پایتخت کنونی کشور است که اولین پایتخت اسپانیا در قاره جدید نیز بود. پس از سه قرن حکومت اسپانیایی، که در خلال آن در دوره‌هایی هائیتیان نیز اداره کشور را در دست داشتند، این کشور در سال ۱۸۲۱ مستقل شد. محصولات صادراتی این کشور شامل نیکل آهن، شکر، طلا، نقره، قهوه، کاکائو، تنباکو، گوشت و کالاهای مصرفی است که به کشورهای آمریکا (۷/۷۲ درصد)، انگلیس(۲/۳ درصد) و بلژیک (۴/۲ درصد) صادر می‌شود. محصولات وارداتی این کشور شامل مواد غذایی، نفت، پنبه، مواد شیمیایی و دارویی است که از کشورهای آمریکا (۹/۴۶درصد)، ونزوئلا (۴/۸درصد)، کلمبیا (۳/۶ درصد) ومکزیک(۷/۵ درصد) وارد می‌شود.

جمهوری دومنیکن بر روی نقشه

تولد، یکی از روش‌های اخذ پاسپورت کشور‌ها می باشد. به طور کلی کشور‌ها برای اعطای تابعیت و پاسپورت از طریق تولد، از دو قاعده پیروی می کنند. قاعده خون یا قاعده خاک. اگر کشوری برای اعطای تابعیت از طریق تولد بر اساس از قاعده خاک پیروی کند، به این معناست که اگر کودکی در خاک آن کشور به دنیا بیاید ( صرف نظر از ملیت و تابعیت والدینش ) به او تابعیت و پاسپورت آن کشور اعطا می گردد. از جمله کشور‌هایی که از قاعده خاک پیروی می کنند می توان به کانادا و آمریکا اشاره کرد. دسته دیگری از کشور‌ها هستند که از قاعده خون در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می کنند. بعنوان مثال اکثر اگر کودکی در خاک اکثر کشور‌های اروپایی متولد شود، صرفا به این خاطر به وی پاسپورت آن کشور اعطا نمی شود و در این حالت اعطای تابعیت و پاسپورت منوط بر این است که یکی از والدین او تابعیت آن کشور را داشته باشند و به اصطلاح از نژاد و خون مردم آن کشور باشد. برای اطلاع از اینکه کشور جمهوری دومنیکن از چه قاعده ای در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می کند در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پاسپورت جمهوری دومنیکن و اعتبار آن

یکی از مهمترین نکاتی که متقاضی اخذ پاسپورت یک کشور باید قبل از اقدام به آن توجه داشته باشد، میزان اعتبار پاسپورت آن کشور فی ما بین سایر کشور‌های دنیا و به اصطلاح رنک پاسپورت آن کشور می باشد. پر واضح است که هرچه رنک پاسپورت یک کشور کمتر باشد، میزان اعتبار پاسپورت آن کشور بالاتر و آزادی سفر برای دارنده آن پاسپورت بیشتر خواهد بود. به گزارش passport index پاسپورت جمهوری دومنیکن در رنکینگ بین المللی کشور‌ها، در کنار کشور‌های جمهوری آذربایجان و نامبیا در رده ۶۰ قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت جمهوری دومنیکن می توانید به بدون ویزا به ۷۱ کشور دنیا سفر کنید که برای مسافرت به  ۴۴ کشور از این ۷۱ کشور، نیاز به ویزای کشور مقصد یا visa on arrival دارید.

اعتبار پاسپورت جمهوری دومنیکن

در زیر نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت جمهوری دومنیکن را با ریز جزئیات مشاهده می کنید :

پاسپورت جمهوری دومنیکن و اعتبار ویزا

پاسپورت جمهوری دومنیکن و روش های اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن

قانون اعطای شهروندی کشور جمهوری دومنیکن برگرفته از ماده ۱۱ قانون اساسی این کشور می باشد. بر طبق این قانون، کسانی می توانند موفق به اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن ، تابعیت و شهروندی این کشور شوند که شامل یکی از دسته بندی های زیر باشند :

 • اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تولد

  مجوز اعطای تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تولد بر اساس قاعده خاک می باشد. هر کودکی که در خاک این کشور به دنیا بیاید، صرف نظر از ملیت و تابعیت والدین او،‌ مشمول اعطای شهروندی، تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن می باشد. شایان ذکر است که یک استثناء برای این قانون وجود دارد و آن هم متولد شدن کودکان دیپلمات سایر کشور‌ها در خاک جمهوری دومنیکن می باشد.

 • اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تبار و نیاکان

  اگر شخصی در خارج از خاک جمهوری دومنیکن متولد شود و یکی از والدین او شهروند این کشور باشد، به آن شخص تابعیت و شهروندی جمهوری دومنیکن تعلق خواهد گرفت.

 • اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق Naturalization

  اگر شخص خارجی به مدت ۵ سال و به صورت قانونی، در خاک جمهوری دومنیکن اقامت داشته باشد، پس از گذشت مدتی که طی آن، با فرهنگ و زبان مردم بومی جمهوری دومنیکن آمیخته شده و خو گرفته باشد ( در اصطلاح Naturalize شده باشد ) می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن درخواست بدهد. لازم به ذکر است که شخص طی دوره اقامت خود نباید از خود سوء پیشینه ای نشان دهد یا عمل خلاف قانون مرتکب شود.

 • از دست دادن تابعیت جمهوری دومنیکن به صورت اختیاری

  اگر تبعه ای از کشور دومنیکن بخواهد از تابعیت خود انصراف دهد، این امر از نظر قانونی منعی نداشته و مجاز است. این شخص می تواند با طی روال بروکراسی اداری از تابعیت جمهوری دومنیکن خود کناره گیری نموده و  استعفای خود را اعلام نماید.

پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق کار

برای اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق کار می بایست شرایط کار و هزینه ها را برای گذاران زندگی مورد سنجش و بررسی قرار داد. برای این منظور شاخص هایی وجود دارد که با تحلیل و بررسی آن ها می تواند به یک دید کلی از وضعیت کار و معیشت در این کشور دست یافت. برخی از این شاخص ها عبارتند از : نرخ بیکاری، نرخ حقوق، نرخ مالیات بر درآمد، شاخص قیمت مصرف کننده ( CPI )، نرخ تورم، نرخ فقر، مشاغل مورد نیاز در کشور دومنیکن و غیره. که مهمترین این شاخص ها برای متقاضیان پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق کار،‌ نرخ بیکاری این کشور می باشد. ما در این مقاله بعلت دور نشدن از موضوع اصلی که شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن است و نه کار و شاخص های اقتصادی، به صورت اجمالی نرخ بیکاری در این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت دومنیکن از طریق کار می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و ضمن مشاوره تلفنی رایگان، با ارائه سابقه کار و تحصیل و سن خود، وضعیت اخذ ویزای کاری در کشور جمهوری دومنیکن را جویا شوید تا به دقیق ترین اطلاعات دست یابید.

نرخ بیکاری در کشور جمهوری دومنیکن در سه فصل آخر سال ۲۰۱۸  از ۵٫۸ درصد به ۵٫۶ درصد کاهش پیدا کرد. میانگین نرخ بیکاری در این کشور از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۱۲٫۲۵ درصد بوده است، که بیشترین مقدار آن در سال ۲۰۰۴ به ۱۹٫۷ درصد و کمترین مقدار آن در سال ۲۰۱۷ به ۵٫۱ درصد رسیده است. در زیر می توانید نمودار نرخ بیکاری در کشور جمهوری دومنیکن را از سال ۲۰۱۰ به بعد را مشاهده و تحلیل نمایید :

نمودار نرخ بیکاری در جمهوری دومنیکن

همانطور که نمودار را مشاهده می کنید، از آنجا که شاخص نرخ بیکاری در کشور جمهوری دومنیکن رو به کاهش بوده و در یک یا دو سال اخیر به کمترین میزان خود رسیده است، لذا می توانید ضمن بررسی سایر شاخص های اقتصادی به یک دید اجمالی از مناسب بودن یا نبودن شرایط کار و زندگی در این کشور دست یابید.

بطور کلی برای اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق کار می بایستی که از یک کارفرمای معتبر در این کشور پیشنهاد کاری یا Job Offer داشته باشید. پس از دریافت دعوتنامه شغلی از کارفرمای مربوطه، شما می توانید با ارائه این دعوت نامه و سایر مدارک مورد نیاز به سفارت جمهوری دومنیکن در ایران برای اخذ مجوز کار در جمهوری دومنیکن اقدام کنید. به طور کلی پس از ۵ سال اقامت متوالی از طریق کار و پرداخت مالیات به دولت این کشور، می توانید مجوز اقامت دائم جمهوری دومنیکن را بدست آورده و پس از آن ضمن نشان دادن سلامت شخصیت در جامعه و خو گرفتن با زبان و فرهنگ مردم بومی این کشور، موفق به اخذ تابعیت، شهروندی و پاسپورت جمهوری دومنیکن شوید.

پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تحصیل

تحصیل در جمهوری دومنیکن

در جمهوری دومینیکن برای دانش آموزان،‌ یک برنامه آموزشی تعبیه شده است که مطابق آن، آموزش ابتدایی در سن سه سالگی آغاز می شود. دانش آموزان تا رسیدن به سن ۱۷ سالگی به تحصیل ادامه می دهند. طبق این قانون تحصیل در جمهوری دومنیکن تا این سطح توسط دولت بصورت آزادانه ارائه می شود. با این حال، دانش آموزانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند، دسترسی به تحصیل در سطح محلی ندارند. پس از اتمام تحصیل در مدرسه، دانش آموزان برای ادامه تحصیل خود می توانند در یک مدرسه متوسطه ثبت نام نمایند تحصیل در این مقطع  حدود دو سال طول می کشد.

آنگاه دانش آموزان می توانند به یک دوره ثانویه بروند که می تواند تا چهار سال ادامه یابد. در این سطح، دانش آموز یک بچلراتو (‌ bachillerato ) را به دست می آورد، که معادل یک مدرک لیسانس است.

متاسفانه تنها تعداد بسیار کمی از دانش آموزان به این سطح می رسند. این امربه دلیل تعداد دانش آموزانی است که در مناطق کم درآمد زندگی می کنند. مشکلات مالی در بسیاری از نقاط کشور،  بر روی میزان تحصیلات دانشجویان تأثیر مستقیم می گذارد. حتی در مناطقی که دانش آموزان ثروتمندتر هستند، سطح آموزشی هنوز در سطح استاندارد‌های کشور‌های غربی نیست. دانش آموزان در این مدارس دولتی حضور ندارند. اکثر آنها در مدارس خصوصی حضور خواهند یافت. اسپانسر مالی اکثر مدارس خصوصی در جمهوری دومینیکن موسسات مذهبی هستند، زیرا این کشور دارای پایگاه دینی قوی است.

 

علاوه بر این گزینه های تحصیلی، دانش آموزان می توانند در مدارس حرفه ای ثبت نام کنند. مدارس مذکور برای عموم در دسترس هستند. اکثر مدارس حرفه ای در صنایع خودرو سازی، کشاورزی و صنایع مشابه آموزش می دهند. با این حال بعلت مشکلات مالی، حتی این نوع آموزش برای بسیاری از دانش آموزان قابل دسترسی نیست.

تعدادی از دانشگاه ها در کشور جمهوری دومنیکن وجود دارد.  که باز مانند مدارس این کشور، توسط سازمان‌های مذهبی حمایت مالی می شوند. برخی از این دانشگاه ها در زیر ذکر شده است :

 • Universidad Autonoma de Santa Domingo، واقع در سانتو دومینگو

 • Universidad Iberoamericana، واقع در سانتو دومینگو

 • Pontificia Universidad Catolica Mardre y Maestra

 • Universidad APEC، واقع در سانتو دومینگو

 • Universidad del Caribe، واقع در سانتو دومینگو

 • دانشگاه ملی پدر و هنریکس ارونا، واقع در سانتو دومینگو

از آنجایی که اکثر این دانشگاه ها خصوصی هستند، معمولا در داخل دانشگاه شرایطی برای ثبت نام دانشجویان محلی و بین المللی ایجاد می شود و دولت در آن دخالتی ندارد. این دانشگاه ها در حالیکه اکثر دانشجویان خارجی را قبول می کنند، این دانشجویان در این برنامه ها ثبت نام نمی کنند. علاوه بر این، هزینه های مسکن توسط دانشگاه تعیین می شود. بورس تحصیلی، اغلب برای دانش آموزان و دانشجویان بومی در دسترس استو در اکثر موارد به دانشجویان بین المللی بورسی تعلق نمی گیرد.

پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق سرمایه گذاری

جهت اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاران صرف نظر از تابعیت و ملیت شان می توانند برای اقامت و تابعیت جمهوری دومنیکن درخواست دهند. در واقع هیچ منعی از لحاظ داشتن تابعیت و ملیت خاص برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در جمهوری دومنیکن وجود ندارد. لذا سرمایه گذاران ایرانی نیز می توانند در این برنامه شرکت کنند. تنها نکته ای که به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن وجود دارد این است که باید تمام مدارک و پیش شروط مورد نیاز را به دولت جمهوری دومنیکن به منظور شرکت در برنامه سرمایه گذاری مورد نظرتان ارائه دهید.

سرمایه گذاری در جمهوری دومنیکن

اخذ شهروندی جمهوری دومنیکن از طریق سرمایه گذاری بر اساس قانون ۱۶-۹۵ که در مورد سرمایه گذاری خارجی، قانون ۱۷۱ که در مورد بازنشستگان ( مصوب سال ۲۰۰۷ ) و قانون ۱۶۸۳ که در مورد Naturalization ( مصوب سال ۱۹۴۸ ) هستند، اقتباس شده است.

مطابق قوانین، دو روش برای سرمایه گذاری در جمهوری دومنیکن به منظور اقامت دائم و سپس شهروندی این کشور وجود دارد:

 • سرمایه گذاری در شرکت های محلی، سپرده های بانکی، اوراق قرضه تجاری و غیره . که در این روش به حداقل ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری نیاز است.

 • در این روش سرمایه گذار می بایست یک حساب بانکی از بانک های محلی افتتاح نموده و هر ماه حداقل ۲ هزار دلار را به آن واریز کند. سرمایه گذار خود صاحب حساب بوده و کنترل پول خود را در دست دارد. همچنین می تواند هر زمان که بخواهد از پول خود استفاده نماید.

قانون جمهوری دومنیکن، با در نظر گرفتن بازنشستگان و مستمری بگیران خارجی که به صورت ماهیانه از دولت، سازمان رسمی یا شرکت خصوصی در کشور خود به صورت ماهیانه حقوق دریافت می کنند و تمایل خود را به اخذ اقامت دائم جمهوری دومنیکن نشان داده و قصد دارند از مزایای این حقوق بازنشتگی در خاک این کشور لذت ببرند، دعوت به سرمایه گذاری می نماید. لذا قانون جمهوری دومنیکن این دسته افراد را به عنوان شخصی که از لحاظ مالی به استقلال رسیده است می شناسد. توضیح بیشتر آنکه اگر متقاضی ثابت کند که به صورت منفعل ماهیانه حداقل ۲۰۰۰ دلار  را به مدت ۵ سال از یک منبع خارجی در حساب بانکی که در یکی از بانک های محلی جمهوری دومنیکن افتتاح کرده است، واریز نماید، به عنوان شخص مستقل شناخته شده و می تواند اقامت دائم جمهوری دومنیکن را به دست آورد.

این درآمد منفعل ممکن است از یکی از منابع زیر باشد :

 • سپرده ها و یا سرمایه گذاری خارجی در یکی از بانک های خارجی
 • وجه ارسالی از موسسات مالی خارجی
 • سرمایه گذاری هایی از کمپانی های خارجی
 • درآمد حاصل از املاک و مستغلات در خارج از کشور
 • منافع و سود حاصل از اوراق بهادار یک ارز خارجی که در موسسات مالی که بصورت قانونی مجاز به کار در جمهوری دومنیکن هستند
 • سرمایه حاصل از اوراق بهادار صادر شده از ارز ملی یا ارز خارجی
 • منافع، درآمد و یا سود سهام از سرمایه گذاری های املاک و مستغلات در جمهوری دومینیکن

( در آمد حاصل از دستمزد یا سود شرکت، قابل قبول نیست )

لازم به ذکر است که برای هر همراه ۲۵۰ دلار بر مبلغ ۲۰۰۰ دلار افزوده می گردد. همچنین برای تمدید مجوز اقامت دائم و یا اعطای حق تحصیلی، باید ثابت کنید حداقل ۲۰۰۰ دلار درآمد غیر فعال ماهانه به یک بانک محلی منتقل شده است.

این درآمد منفعل ممکن است از یکی از منابع زیر باشد :

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق تولد

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

همانطور که اشاره شد، به دنیا آمدن کودکی در خاک جمهوری دومنیکن (‌ صرف نظر از ملیت و تابعیت والدین او ) منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن خواهد شد. اما نکته بسیار مهمی که در این زمینه باید مد نظر داشت این است که یک اگر زوجی خارجی، فرزندشان را در خاک جمهوری دومنیکن به دنیا بیاورند، تنها به فرزندشان تابعیت و پاسپورت این کشور اعطاء خواهد شد و خود والدین مشمول اعطای تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن نخواهند بود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق ازدواج

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

یک شخص بیگانه فارغ از جنسیتش می تواند با یک فردی که تبعه و شهروند جمهوری دومنیکن ازدواج نموده و از این طریق به تابعیت و پاسپورت جمهوری دومنیکن دست پیدا کند. بطور کلی از شرایط مهم و اساسی در ازدواج با یک تبعه دومنیکن ، سن زوجین است که سن مرد در این ازدواج حداقل باید ۱۶ و سن زن حداقل ۱۵ سال باشد. در غیر این صورت، این ازدواج برخلاف قوانین اساسی جمهوری دومنیکن بوده و امکان ثبت ازدواج آن ها وجود ندارد. در صورت تمایل به ازدواج با یک تبعه و شهروند این کشور و همچنین اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق ازدواج، می بایست مدارک زیر ارائه گردد :

 • یک کپی تأیید شده از شناسنامه و پاسپورت
 • اثبات و نشان دادن مدرکی مبنی بر سکونت در دومنیکن ( در صورتیکه متقاضی در آنجا ملکی ندارد، ارائه اجاره نامه یک ملک ضروری است )
 • ارائه گواهی تجرد و سوگند نامه ( که پس از ترجمه این مدارک حتما باید به تأیید سفارت نیز برسد )
 • ارائه یک نسخه از گواهی تولد که در مبادی ذیربط در دومنیکن به تأیید رسیده باشد.
 • گواهی طلاق ( چنانچه از همسر قبلی خود جدا شده اید )
 • فتوکپی از انواع تمبر ها

لازم به ذکر است که حضور دو نفر شاهد ازدواج ، با این شرط که نباید از اعضای خانواده متقاضی باشند، در حین عقد ضروری است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

پاسپورت جمهوری دومنیکن و پناهندگی

پاسپورت انگلستان و پناهندگی

به طور کلی پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل مذهبی، سیاسی، نژادی، دین، عضویت در گروه های اجتماعی خاص و … ترس از آزار، اذیت، شکنجه و یا حتی مرگ در صورت بازگشت به کشور خودش را دارد. فرد پناهنده غالبا به دنبال شرایط بهتری برای زندگی است ولی شرایط جانبی و مواردی که در آینده برایش پیش خواهد آمد را در نظر نمی گیرد. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی و همچنین مشاوره ای در راستای آن ندارد و این مطالب صرفا جهت افزایش آگاهی و اطلاع شما در خصوص خطرات و مضرات پناهندگی نگارش شده است.

با توجه به مجموعه شاخص های توسعه بانک جهانی، که از منابع رسمی شناخته شده تهیه شده است، جمعیت پناهندگان به جمهوری دومینیکن بر اساس کشور یا قلمرو پناهندگی در سال ۲۰۱۶ تعداد ۵۸۷ نفر گزارش شده است. نمودار تعداد پناهندگان به کشور جمهوری دومنیکن در بیست سال گذشته در زیر می بینید :

سرمایه گذاری در جمهوری دومنیکن

بنابر گزارش سازمان ملل متحد، همه اشخاصی که مشمول تعریف پناهندگی می شوند، می توانند از طریق مرز‌های بین المللی، بنادر دریایی، مرزهای هوایی یا فرودگاههای سانتو دومینگو ( پایتخت جمهوری دومنیکن ) به این کشور پناهنده شوند. سپس همه درخواست های پناهندگی به ONR ارجاع داده خواهند شد. در صورت ورود نامنظم پناهندگان به جمهوری دومنیکن، درخواست پناهندگی هر پناهنده باید ظرف ۱۵ روز بعد از ورود ثبت شود. اما رسیدن به تابعیت و دستیابی به پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق پناهندگی حتی پس از گذراندن تمام خطرات و تعامل با قاچاقچی، بعد از ورود نیز دارای مشکلات موجود در کمپ ها و پیچیدگی های قانونی مختص به خود است. ممکن است چند سال طول بکشد تا به درخواست پناهندگی شما رأی نهایی داده شود، حتی امکان رد شدن درخواست پناهندگی شما نیز وجود دارد که در آن صورت نمی توانید به وطن خود بازگردید. لذا موسسه حقوقی ملک پور علاوه بر اینکه هیچ خدماتی در زمینه پناهندگی نداشته، به قریب به اتفاق موکلان خود به هیچ وجه اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در پناهندگی و مشکلات آن

پاسپورت جمهوری دومنیکن و وکیل معتبر برای امور مهم

از آنجایی که مهاجرت به هر کشوری و داشتن پاسپورت و تابعیت آن کشور مقوله ای بسیار مهم و سرنوشت ساز برای آینده شما و خانوادتان می باشد، ‌لذا یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکات، در این زمینه این است که  باید از یک وکیل مهاجرتی مجرب و متخصص کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که در این مسیر، همواره افراد سودجویی وجود دارند که ممکن است از عدم آگاهی شما سوء استفاده نمایند و ضمن اخذ مبلغ زیاد، شما را به راهی ناصحیح راهنمایی کنند. پیشنهاد ما به شما این است  که جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن یا دیگر کشورها، حتما با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از تمامی نکات و موارد اخذ پاسپورت کشور مورد نظرتان، به خوبی آگاهی پیدا کنید. لذا هر‌چند که داشتن پاسپورت جمهوری دومنیکن آزادی سفر و اعتبار قابل قبولی برخوردار است اما مهاجرت به این کشور دارای نکاتی است که در صورت عدم آگاهی از آنها ممکن است درگیر مسائلی خاص شده یا به درد سر بیفتید یا سرمایه تان را از دست دهید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت جمهوری دومنیکن و سخن پایانی

پاسپورت جمهوری دومنیکن ، شرایط و صلاحیت های اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن ، تابعیت و شهروندی این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. به طور کلی برای تبدیل شدن به یک تبعه و شهروند جمهوری دومینیکن، ضروری است که یا کودک از یک شهروند دومینیکن باشید یا با یک تبعه دومینیکن یا کسی که بعد از اخذ اقامت دائم این کشور، حداقل ۶ ماه در خاک آن زندگی کرده باشد، ازدواج کنید یا با به مدت حداقل دو سال در کشور، کسب و کار داشته باشید یا املاک و مستغلات را خریداری کرده اید یا در نیروهای مسلح دومینیکن خدمت کرده اید. مزایای بودن شهروند جمهوری دومنیکن این است که دیگر نیازی به تجدید اقامت یا سدیلا ( cedula ) ی خارجی نیست که در حال حاضر باید حداقل پس از دو سال و حداکثر پس از ده سال تمدید شود. همچنین جریمه هایی که برای عقب افتادن، مجددا به اجرا در می آیند نیز وجود دارد و در حال حاضر سدولا ۵۰۰ پزو در ماه است که حدود ۱۳ دلار آمریکا است. شهروند یک سدولای دومینیکن با حق رای کامل، یک گواهی تولد و پاسپورت جمهوری دومینیکن دریافت خواهد کرد. هر فرد بیگانه که به شهروندی جمهوری دومنیکن دست یافته باشد، می تواند علاوه بر توانایی رأی دادن، توانایی اخذ مناصب دولتی در تمامی سطوح ( بغیر از رئیس جمهور ) را خواهد داشت. امیدواریم این مقاله به تمام سوالات شما در باب اخذ پاسپورت جمهوری دومنیکن پاسخ داده باشد. در غیر این صورت می توانید سوال خود را در قسمت دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ