پاسپورت رومانی و بررسی آن

پاسپورت رومانی ، نحوه اخذ، شرایط تابعیت و اعتبار پاسپورت رومانی در این مقاله به طور کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. انواع روش های اخذ پاسپورت رومانی چیست؟ با پاسپورت رومانی به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟ افراد متقاضی پاسپورت رومانی چه شرایطی را باید دارا باشند؟ رومانی کشوری در جنوب شرقی اروپا و معروف به سرزمین جنگل های انبوه و قصر های تاریخی است. پایتخت رومانی بخارست می باشد. اقتصاد رومانی  رشد ۴ درصدی در سال ۲۰۱۸ داشته است که نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش یافته است، که بیشتر به دلیل کاهش سرمایه گذاری خارجی است. مصرف تولیدات داخلی توسط مردم رومانی به اقتصاد کمک کرده است. کاهش مالیات، در کنار صادرات و تجارت با کشورهای عضو اتحادیه اروپا که بعد از پیوستن رومانی به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۷ شروع شد، به رشد اقتصادی رومانی کمک کرده است. شما می توانید قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در ایران و یا دفتر MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی در باب مهاجرت به رومانی و پاسپورت آن بهره مند شوید.

مقاله زیر در خصوص عناوین ذکر شده در ذیل پاسپورت رومانی را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است:

پاسپورت رومانی
 • پاسپورت رومانی و شرایط عمومی
 • پاسپورت رومانی و اعتبار آن
 • پاسپورت رومانی و روشهای اخذ پاسپورت
 • پاسپورت رومانی از طریق کار
 • پاسپورت رومانی از طریق تحصیل
 • پاسپورت رومانی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت رومانی از طریق تولد
 • پاسپورت رومانی از طریق ازدواج
 • پاسپورت رومانی و پناهندگی
 • پاسپورت رومانی و تغییرات قانونی
 • پاسپورت رومانی و نکات مهم در باب رومانی
 • پاسپورت رومانی و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت رومانی و سخن پایانی

پاسپورت رومانی و شرایط عمومی آن

اخذ پاسپورت رومانی به معنای دریافت تابعیت رومانی می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. بر اساس حقوق بین الملل دولت کشور رومانی وظیفه حمایت حقوقی، سیاسی و معنوی از شخص تبعه رومانی را دارد. باید به این نکته ی مهم اشاره کرد که اقامت و تابعیت دو موضوع کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. اقامت میتواند با هر یک از روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و…  به دست آید ولی شخص مقیم از تمامی حقوق شهروندی کشور برخوردار نمی شود. تابعیت عموما مبتنی بر دو اصل است: اصل خاک و اصل خون. سیستم خاک بیانگر این است که اگر فردی در قلمرو خاک یک کشور متولد شود میتواند تابعیت آن کشور را به دست بیاورد و سیستم خون بیانگر این است که فردی که متولد می شود با توجه به تابعیت پدر و مادرش، تبعه یک کشور میشود. در رومانی تابعیت بطور عمده بر سیستم خون متکی است، بدین مفهوم که فرزندانی که از پدر یا مادر رومانیایی به دنیا بیایند پاسپورت رومانی را دریافت می کنند. حق گرفتن پاسپورت رومانی بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون فعلی رومانی مجاز می باشد. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت رومانیایی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت رومانی از طریق تولد در همین مقاله به ان پرداخته شده است.

پاسپورت رومانی ۲

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت به رومانی

پاسپورت رومانی و اعتبار آن

قدرت پاسپورت با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا در هنگام ورود امکان پذیر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشورها چیست.

با توجه به شاخص هنلی Henley Passport Index و شاخص پاسپورت ایندکس Passport Index سال ۲۰۱۹ ، فرد دارای پاسپورت رومانی می توانند از ۱۵۸ کشور بدون ویزا و یا ویزایی که در زمان ورود به آنها اعطا می شود بازدید کنند. شهروندان رومانی می توانند در هر کشور در اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند و از حق رفت و آمد و اقامت آزاد که در ماده ۲۱ پیمان اتحادیه اروپا اعطا شده است برخوردارند.

در جدول زیر رتبه بندی پاسپورت کشور های برتر را مشاهده می کنید که پاسپورت رومانی در رتبه ۳۷ جهان قرار گرفته است :

RANK COUNTRY VFS VF VOA VR
۱ United Arab Emirates ۱۶۷ ۱۱۳ ۵۴ ۳۱
۲ Germany ۱۶۶ ۱۲۷ ۳۹ ۳۲
۳ Denmark ۱۶۵ ۱۲۷ ۳۸ ۳۳
۴ Sweden ۱۶۵ ۱۲۷ ۳۸ ۳۳
۵ Finland ۱۶۵ ۱۲۷ ۳۸ ۳۳
۳۵ Malaysia ۱۶۰ ۱۲۱ ۳۹ ۳۸
۳۶ Estonia ۱۶۰ ۱۲۰ ۴۰ ۳۸
۳۷ Romania ۱۵۸ ۱۱۷ ۴۱ ۴۰
۳۸ Bulgaria ۱۵۸ ۱۱۵ ۴۳ ۴۰
۳۹ Cyprus ۱۵۷ ۱۲۱ ۳۶

۴۱

پاسپورت رومانی و روشهای اخذ پاسپورت

مقررات سخت و دست و پا گیر و نیز پروسه طولانی برای زندگی و اخذ اقامت دائم و پاسپورت رومانی وجود دارد. شهروندی رومانیایی ممکن است تحت شرایط زیر به افراد داده شود:

پاسپورت رومانی ۳

 • شخص باید حداقل ۸ سال در رومانی اقامت داشته باشد.
 • شخص حداقل ۵ سال با یک شهروند رومانیایی ازدواج کرده و در رومانی سکونت داشته باشد
 • شخص باید در زبان رومانیایی مهارت داشته باشد.
 • فرد باید در آزمون فرهنگ و تاریخ رومانی شرکت کند.
 • عدم داشتن سو پیشینه در مدت اقامت در رومانی
 • فرد باید ۱۸ ساله یا بالاتر باشد.

پاسپورت رومانی از طریق کار

نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۸ به میزان ۳.۷ درصد بوده که نسبت به ۷.۲ درصد در سال ۲۰۱۰ کاهش داشته است. با این حال، نرخ بیکاری جوانان به میزان قابل توجهی بالاتر و حدود ۱۶٫۸ درصد است که به مهاجرت عظیم جوانان بمنظور جستجوی کار و فرصت های زندگی بهتر منجر شده. لازم به ذکر است که اشتغال افراد را از خطر فقر مصون نمی دارد. تنها ۲۰ درصد از مردان رومانیایی و ۱۵ درصد از زنان در معرض خطر فقر و بیکاری در سال ۲۰۱۶ استخدام شده اند.

صدور ویزای کار و اقامت کاری در رومانی مشروط بر داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer می باشد. به این صورت که اگر یک کارفرما در رومانی شما را بعنوان نیروی کار بپذیرد و قصد استخدام شما را داشته باشد، باید یک دعوت نامه کاری برای شما ارسال کند و شما از طریق آن و تهیه دیگر مدارک لازم مانند تمکن مالی برای دریافت ویزای کار رومانی از طریق سفارت اقدام کنید. نکته مهم در این روش این است که موقعیت شغلی مورد نظر باید در اتحادیه اروپا و رومانی آگهی شود و تنها درصورتی استخدام شما نهایی خواهد بود که هیچ کاندیدای دیگری بجز شما مناسب آن موقعیت شغلی پیدا نشود. در این حالت تا وقتی شما در رومانی کار داشته باشید اجازه اقامت کاری دارید و در طی ۸ سال با شرط پرداخت مالیات و بیمه می توانید درخواست پاسپورت رومانی بدهید. در نمودار زیر نرخ بیکاری در رومانی طی ۳ سال نشان داده شده:

پاسپورت رمانی

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد. برای کسب اطلاعات کامل درباره مدارک لازم، شروط و چگونگی الحاق همراه در ویزای کار رومانی به لینک زیر مراجعه نمایید.

مقاله مرتبط

مهاجرت کاری به رومانی

پاسپورت رومانی از طریق تحصیل

دانشگاه های کشور رومانی در مقایسه با کشورهای صنعتی و توسعه یافته اروپا مانند آلمان، اتریش، دانمارک و سوئیس از رتبه پایینی در رنکینگ جهانی برخوردارند. اقتصاد ضعیف و کمبود نیروی کار جوان حرفه ای و متخصص و نیز نرخ بیکاری و فقر در این کشور گویای وضعیت ضعیف سیستم آموزش در این کشور است. خارجیانی که برای تحصیل در رومانی وارد شده اند می توانند برای تمدید حق اقامت برای یک دوره برابر با کل دوره تحصیلشان در رومانی درخواست دهند. شما پس از اتمام تحصیل اجازه دارید در رومانی دنبال کار بگردید. زمان کار دانشجویی شما به شرط قانونی بودن و پرداخت بیمه و مالیات به اضافه سالهایی که پس از تحصیل در رومانی کار کرده اید باید مجموعا ۸ سال بشود تا بتوانید برای دریافت پاسپورت رومانی درخواست بدهید. در زیر رتبه بندی جهانی دانشگاه های رومانی بر اساس سه مرجع معتبر آورده شده‌ :

University QS Ranking 2019 THE Ranking 2019 ARWU Ranking 2018
Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (UAIC) ۸۰۱ ۱۰۰۱
Babes-Bolyai University ۸۰۱ ۸۰۱ ۶۰۱
Politehnica University of Bucharest ۸۰۱
University of Bucharest ۸۰۱ ۸۰۱ ۸۰۱
West University of Timisoara ۸۰۱ ۱۰۰۱
Bucharest University of Economic Studies ۱۰۰۱
Grigore T. Popa University of Medicine and Pharmacy ۱۰۰۱
Iuliu Hatieganu University of Medicine and Pharmacy Cluj-Napoca ۸۰۱

پاسپورت قبرس ۴

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در رومانی
تحصیل در رومانی

پاسپورت رومانی از طریق سرمایه گذاری

یکی از مزایای مهم تابعیت دوگانه، توانایی مالکیت در هر دو کشور است. برخی از کشورها مالکیت زمین را فقط به شهروندان محدود می کنند و به عنوان یک شهروند قانونی از دو کشور، می توانید ملک را در هر دو کشور خریداری کنید. یکی از راه های سرمایه گذاری در رومانی ثبت شرکت با ارائه طرح تجاری یا Business Plan می باشد. طرح تجاری باید جدید و دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد باشد. یکی از راه های دیگر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد.

در نمودار زیر نرخ سرمایه گذاری در رومانی در سال های اخیر را مشاهده می کنید :

پاسپورت قبرس ۵

یکی از مزایای مهم تابعیت دوگانه، توانایی مالکیت در هر دو کشور است. برخی از کشورها مالکیت زمین را فقط به شهروندان محدود می کنند و به عنوان یک شهروند قانونی از دو کشور، می توانید ملک را در هر دو کشور خریداری کنید. یکی از راه های سرمایه گذاری ثبت شرکت با ارائه طرح تجاری یا Business Plan می باشد. طرح تجاری باید جدید و دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد باشد. یکی از راه های دیگر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد.

اگر ۵۰.۰۰۰ یورو در یک شرکت که خودتان ثبت می کنید یا شرکتی که از قبل در رومانی موجود است سرمایه گذاری کنید می توانید برای یک ویزای بلند مدت درخواست کنید. این مجوز اقامت برای دوره های یک ساله تجدید پذیر است.

شما می توانید پس از ۵ سال برای دریافت اقامت دائم در رومانی درخواست دهید.

این نوع سرمایه گذاری دارای شروط زیر است:

 • تایید مرکز حمایت تجاری و سرمایه گذاری خارجی

 • ارائه مدرک مالکیت قانونی فضای دفتر و مسکن

 • اثبات درآمد ماهانه ۵۰۰ یورو برای شرکا و ۷۰۰ یورو برای سهامداران در طول مدت اقامت

 • ایجاد حداقل ۱۰ شغل دائمی

پاسپورت رومانی از طریق تولد

تابعیت در رومانی از سیستم خون پیروی می کند. این بدین معنی است که برای دریافت تابعیت رومانی باید حداقل پدر یا مادر رومانیایی تبار باشد. فرزندی که در خاک رومانی متولد شود اگر حداقل یکی از والدینش تبعه ی رومانی نباشند به عنوان تبعه ی رومانی به حساب نمی آید. اگر فرزندی در کشور رومانی متولد شود، حتی اگر والدین او اقامت رومانی را داشته باشند ولی تابعیت رومانی را نداشته باشند، به عنوان شهروند رومانی به شمار نمی آید. در این صورت برای فرزند متولد شده با توجه به نوع اقامت و نوع ویزای والدینش یک نوع ویزای خاص صادر می شود. کودکان متولد شده از والدین غیر رومانیایی در صورتیکه بمدت ۸ سال در رومانی اقامت داشته و به تحصیل بپردازند تابعیت رومانی و پاسپورت رومانی را بدست می آورند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در باب قواعد تولد

پاسپورت رومانی از طریق ازدواج

اتباع خارجی که با یک ملیت رومانیایی ازدواج کرده اند، باید تمام الزامات شهروندی را داشته و امتحان بدهند و تنها زمانی می توانند برای دریافت پاسپورت رومانی درخواست دهند که ۵ سال از ازدواج آنها گذشته و حتما در طی این ۵ سال متوالی در رومانی  زندگی کرده باشند. همچنین باید دلایل اثبات تمکن مالی کافی برای تامین یک خانواده را نشان دهند. برای ثبت  ازدواج در رومانی باید اصل اسناد ازدواج ترجمه و تایید شده در ایران و کلیه مدارک لازم که به زبان رومانیایی ترجمه شده به مراجع قانونی مربوطه ارسال شود. از تاریخ گواهی ها و مدارک نباید بیشتر از ۶ ماه بگذرد.

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد.

پاسپورت رومانی

پاسپورت رومانی و پناهندگی

پناهندگی رومانی و درخواست آن شرایط خاصی دارد و شخص متقاضی پناهندگی رومانی و اخذ اقامت رومانی از طریق پناهندگی باید پس از ورود به رومانی با مراجعه به مراجع مربوطه درخواست خود را ارائه دهد . شخص پناهجو در بدو ورود به این کشور با مراجعه به یک مرکز پذیرش پناهندگان ، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ، باید درخواست خود را ارائه دهد. پس از انگشت نگاری و مصاحبه پناه جو به کمپ های مخصوص جهت اسکان فرستاده شده و پرونده باید جهت بررسی صحت و درستی کیس پناهندگی مراحل اداری را طی کند. فردی که پرونده پناهندگی او در حال بررسی می باشد تا قبل از مشخص شدن وضعیتش اجازه کار  ندارد. بعد از گذشت ۴ سال از پذیرش پناهندگی افراد می توانند برای دریافت پاسپورت رومانی درخواست بدهند. پس از صدور رای در صورتیکه رای صادره مبنی بر خروج پناهجو از کشور رومانی باشد پناهجو موظف است که کشور رومانی را ترک نماید در غیر اینصورت جرم او محرز است و پلیس می تواند در صورت عدم خروج او را زندانی کند. لازم بذکر است که موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص گرفتن پاسپورت رومانی از طریق پناهندگی ندارد. شما متقاضیان اخذ تابعیت و اقامت دائم کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و هلند می توانید در خصوص کسب اطلاعات قانونی و حقوقی در زمینه مهاجرت با دفاتر ایران موسسه حقوقی ملک پور و یا موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمائید، یا ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمائید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی

مقاله مرتبط

پناهندگی رومانی

راهنمای گام به گام بهترین مسیر مهاجرت

پاسپورت رومانی و تغییرات قانونی

پاسپورت قبرس ۶

پس از انقلاب رومانیای ۱۹۸۹ و فروپاشی بلوک کمونیست، مقامات رومانی، مرزهای کشور را باز کردند، که منجر به خروج شهروندان رومانیایی شد که مایل به سفر به خارج از کشور بودند.

از ژوئن ۱۹۹۴ یک مدل جدید از پاسپورت رومانی بعنوان اولین سند سفر رومانیایی مطابق با استانداردهای بین المللی صادر شد.

انواع پاسپورت رومانی عبارتند از:

 • دیپلماتیک
 • کسب و کار
 • پاسپورت مسافرتی پناهندگان :

  برای پناهندگانی که در کشور رومانی اقامت دارند صادر می شود و دارای محدودیت هایی می باشد

 • ساده (بیومتریک) :

  برای متقاضیان ۱۸ سال و بالاتر، با اعتبار ۵ سال برای متقاضیان بین ۱۲ تا ۱۸ سال و ۳ سال برای متقاضیان زیر ۱۲ سال.

 • ساده (موقت) :

  با ۱۲ ماه اعتبار به عنوان یک سند سفر اضطراری صادر می شود.

پاسپورت رومانی و نکات مهم در باب رومانی

فهرست الزامات مورد نیاز برای واجد شرایط بودن جهت دریافت پاسپورت رومانی برای افراد ۱۸ ساله و بالاتر به شرح زیر است:

 • شخص باید حداقل ۸ سال در رومانی اقامت داشته باشد.
 • شخص حداقل ۵ سال با یک شهروند رومانیایی ازدواج کرده و در رومانی سکونت داشته باشد
 • شخص باید در زبان رومانیایی مهارت داشته باشد.
 • فرد باید در آزمون فرهنگ و تاریخ رومانی شرکت کند.
 • پاسپورت مسافرتی پناهندگان که برای پناهندگانی که در کشور رومانی اقامت دارند صادر می شود و دارای محدودیت هایی می باشد

همچنین با رعایت شرایط فوق شما همچنین باید اسناد و مدارک زیر را ارائه دهید :

 • فرم درخواست پاسپورت رومانی که توسط متقاضی امضا شده است
 • پاسپورت اصلی و کپی از صفحه مشخصات بایومتریک و تمام صفحات مهر شده
 • بیانیه ای که نشان دهنده اقامت قانونی در رومانی برای حداقل ۸ سال یا در صورت ازدواج با یک شهروند رومانیایی حداقل برای ۵ سال بعد از ازدواج می باشد. این می تواند یک کپی از مجوز اقامت دائم صادر شده توسط بازرس عمومی مهاجرت باشد.
 • تأییدیه رسمی توسط دفتر اسناد رسمی، که نشان می دهد شما در حال حاضر از اقدامات علیه نظم قانونی یا امنیت ملی حمایت نمی کنید و هرگز چنین فعالیت هایی را انجام نداده اید.
 • کپی و اصل گواهی نامه وضعیت مدنی، یعنی گواهینامه تولد، ازدواج، تغییر اسم / نام و یا طلاق، و غیره که به رومانیایی ترجمه شده است. مدارک باید شامل نام، شهر تولد، نام / نام خانوادگی والدین و تأیید اعتبار اسناد رسمی باشد.
 • کپی و اسناد کتبی سابقه کیفری در رومانی (معتبر برای ۳ ماه از تاریخ صدور).
 • توصیه نامه یک شخص از کشوري که متقاضي در زمان درخواست برای پاسپورت رومانی ساکن آن است. برای یک سال از تاریخ صدور مجوز معتبر خواهد بود. کپی اصل و گواهی به رومانیایی ترجمه شده باشد.
 • کپی رسمی اثبات محل اقامت در یکی از اشکال زیر: یک قرارداد اجاره نامه که توسط اداره مالی تایید شده یا اسناد مربوط به خرید ملک.
 • اثبات معیارهای قانونی برای تمکن مناسب و معقول جهت زندگی در رومانی در شرایطی که توسط قانون تعیین شده است این اثبات باید شامل درآمد حاصل شده در رومانی در ۳ سال گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز اگر شما یک همسر و / یا فرزند دارید :

 • یک کپی گواهی از شواهد اقامت شهروندی رومانیایی همسر (کارت هویت).
 • نسخه های گواهی نامه تولد کودکان به رومانیایی ترجمه شده است.
 • کپی گواهی شده از توافق برای دادن شهروندی به کودک متقاضی.

تحت شرایط خاصی مدت زمان لازم برای درخواست شهروندی رومانی می تواند به نصف کاهش یابد، از جمله :

 • متقاضی شخصیت شناخته شده بین المللی است
 • متقاضی شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا است
 • متقاضی وضعیت پناهندگی دریافت کرده است
 • متقاضی در رومانی مبلغ بیش از ۱ میلیون یورو سرمایه گذاری کرده است.

پاسپورت رومانی و وکیل معتبر برای امور مهم

مهاجرت امری بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی شخصی که قصد مهاجرت دارد می باشد و یک اشتباه کوچک می تواند منجر به از دست دادن موقعیت ها شود. اخذ پاسپورت رومانی مستلزم دریافت اقامت دائم در کشور رومانی می باشد. برای دریافت اقامت دائم رومانی باید از یکی از روشهای قانونی مهاجرتی مانند تحصیل، کار و سرمایه گزاری اقدام نمایید. از آنجایی که دریافت تابعیت دوگانه امری پیچیده است و قوانین مربوط به شهروندی در یک کشور نسبت به کشور دیگر متفاوت است، با مشورت با متخصصان واجد شرایط و وکلای مهاجرتی با تجربه مطمئن در این مسیر گام بردارید تا روند پرونده به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی طی شود. موسسه MIE اتریش با استفاده از بهترین وکلای اتحادیه اروپا در تمامی پروسه مهاجرت شما را یاری می کند و از راه های حقوقی اخذ پاسپورت برترین کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا و نیوزیلند را آسان و مطمئن می سازد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در وین و یا دفاتر ما در ایران تماس بگیرید.

مهاجرت به رومانی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت رومانی و سخن پایانی

پاسپورت رومانی ، شرایط و مدارک لازم و همچنین راه های اخذ پاسپورت رومانی بطور جامع و علمی بررسی شد. در مقایسه با ۲۳٫۵ درصد از اروپایی ها، حدود ۲۵ درصد رومانی ها در سال ۲۰۱۶ در معرض خطر فقر قرار گرفته اند، از جمله بیش از نیمی از جمعیت مردم در مناطق روستایی. این نرخ برای بزرگسالانی که از کودکان حمایت می کنند بیشتر است که در حدود ۵/۴۲ درصد می باشد، به ویژه والدین مطلقه در حدود ۲/۵۸ درصد. مهاجرت مردم رومانی به کشورهای همسایه و کشورهای توسعه یافته تر اروپایی مانند انگلستان، ایتالیا و آلمان از دهه ۱۹۹۰ به بعد قابل توجه است. برآورد می شود ۳٫۹ میلیون رومانی در خارج از کشور رومانی زندگی می کنند و این خود نشان دهنده جایگاه پاسپورت رومانی می باشد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ پاسپورت و اقامت دائم کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و هلند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در قسمت انتهایی مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ