پاسپورت سنگاپور و بررسی آن

پاسپورت سنگاپور ، راههای مهاجرت به سنگاپور بمنظور اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه طرقی می توان به پاسپورت سنگاپور دست یافت؟ اعتبار پاسپورت سنگاپور در بین کشور های جهان چقدر است؟ با داشتن پاسپورت کشور سنگاپور می توان به چند کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد؟ آیا با تحصیل در سنگاپور می توان پاسپورت و تابعیت سنگاپور را اخذ نمود؟ در این مقاله سعی شده است که به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ پاسپورت ، تابعیت و شهروندی سنگاپور پاسخ داده شود و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن تشریح گردد. کشور سنگاپور یکی از کشور های آسیای جنوب شرقی است که در دهه اخیر پیشرفت بسیار شگرفی در صنعت و اقتصاد خود پدید آورده است و به همین خاطر اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور مورد توجه برخی از افراد پارسی زبان واقع شده است. امید است این مقاله که با همت کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، بتواند تمامی ابهامات شما در باب اخذ پاسپورت سنگاپور بر طرف نموده باشد. به هر حال پس از مطالعه این نوشتار همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE اتریش تماس برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان در تمامی زمینه های مهاجرتی برخوردار شوید.

در ادامه مقاله به ارائه مطالبی در سرفصلهای ذکر شده در زیر خواهیم پرداخت :

پاسپورت سنگاپور
 • پاسپورت سنگاپور و شرایط عمومی
 • پاسپورت سنگاپور و اعتبار آن
 • پاسپورت سنگاپور و روش های اخذ پاسپورت سنگاپور
 • پاسپورت سنگاپور از طریق کار
 • پاسپورت سنگاپور از طریق تحصیل
 • پاسپورت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت سنگاپور از طریق تولد
 • پاسپورت سنگاپور از طریق ازدواج
 • پاسپورت سنگاپور و پناهندگی
 • پاسپورت سنگاپور و نکات مهم در باب اقامت دائم و تابعیت سنگاپور
 • پاسپورت سنگاپور و وضعیت تابعیت مضاعف
 • پاسپورت سنگاپور و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت سنگاپور و شرایط عمومی

سنگاپور کشوری است در آسیای جنوب شرقی و پایتخت آن، هم نام خود کشور است. سنگاپور بعنوان کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا در شبه جزیره مالایا قرار دارد. سنگاپور کشوری ثروتمند و مدرن در شما خط استوا می باشد که مالزی و اندوزی تنها همسایگان آن اند. سنگاپور در اوایل و اواسط قرن ۱۹ یکی از مستعمرات برتانیای کبیر بود. این کشور در سال ۱۹۶۳ بعنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا اعلام کرد و ۲ سال بعد نیز از مالزی جدا شده و با نام جمهوری سنگاپور اعلام موجودیت کرد. سنگاپور از لحاظ وسعت کوچکتر از شهر تهران بوده و از تعدادی جزیره بوجود آمده است. این کشور برخلاف وسعت ناچیزش یکی از مراکز مهم و بزرگ داد و ستد و اقتصاد جهان به شمار می آید. این کشور بعنوان یکی از سه کشور-شهر مستقل جهان به یکی از پر رونق ترین کشورها و بنادر جهان تبدیل شده است. درست است که سنگاپور کشوری است که از لحاظ منابع و معادن معدنی فقیر است اما اقتصادش بر بخش صنعت و خدمات متکی است. سنگاپور در سالیان اخیر چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ جهان را بخود اختصاص داده است.

مهاجرت به سنگاپور به جهت اخذ پاسپورت سنگاپور

کشور ها در اعطای تابعیت و شهروندی از طریق تولد از دو قاعده خاک و خون پیروی می کنند. مطابق قانون خاک، اگر کودکی در خاک کشوری ( صرف نظر از ملیت و تابعیت والدینش ) به دنیا آمده باشد؛ آن کودک به عنوان شهروند شناخته شده و به او تابعیت و پاسپورت تعلق خواهد گرفت. از جمله کشور هایی که از قاعده خاک در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نمایند، می توان به آمریکا، کانادا و برزیل اشاره نمود. مطابق قانون خون، نیز با تولد یک کودک در خاک کشوری به وی تابعیت تعلق نخواهد گرفت و اخذ تابعیت و شهروندی منوط به تابعیت یکی یا هر دوی والدین می باشد. از جمله کشورهایی که از قاعده خون در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نماید، کشور سنگاپور را می توان نام برد. توضیحات بیشتر در این خصوص در ادامه مقاله در بخش اخذ پاسپورت سنگاپور از طریق تولد ارائه شده است.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به سنگاپور

مقاله مرتبط

مهاجرت به سنگاپور

پاسپورت سنگاپور و اعتبار آن

به گزارش Passport index پاسپورت سنگاپور از لحاظ اعتبار در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها در کنار پاسپورت کشورهای دانمارک، سوئد، ایتالیا، هلند، اتریش، پرتغال، سوئیس، کره جنوبی، ایرلند در جایگاه سوم قرار دارد. شما با داشتن این پاسپورت می توانید بصورت آزادانه به ۱۲۷ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا، به ۳۹ کشور با نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی ( Visa on Arrival ) مسافرت کنید. برای سفر به ۳۲ کشور دیگر نیز ملزم به اخذ ویزا می باشید. از جمله کشور هایی که می توان با داشتن پاسپورت سنگاپور به آنها بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد، می توان به آمریکا، کانادا، برزیل، آلمان، انگلستان، اتریش و سایر کشورهای اروپایی اشاره کرد.

اعتبار پاسپورت سنگاپور

در نقشه زیر می توانید میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت سنگاپور را به تفکیک هر کشور مشاهده نمایید :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت سنگاپور

پاسپورت سنگاپور و روش های اخذ پاسپورت سنگاپور

برای مهاجرت به کشور سنگاپور می توانید از شش روش کلی مهاجرت یعنی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اقدام کرد. شایان ذکر است که همه این روشها به اخذ پاسپورت سنگاپور ختم نخواهد شد. در برخی روشها می توان به صورت مستقیم و در برخی دیگر از روشها می توان به صورت غیر مستقیم ابتدا به اقامت دائم و سپس به شهروندی، تابعیت و پاسپورت سنگاپور دست یافت. در ادامه مقاله به بررسی هر کدام از طرق مهاجرت به این کشور با رویکرد دستیابی به پاسپورت سنگاپور خواهیم پرداخت:

پاسپورت سنگاپور ـ تابعیت و شهروندی سنگاپور

پاسپورت سنگاپور از طریق کار

برای مهاجرت کاری به هر کشوری می بایست ابتدا قبل از هر اقدامی نرخ بیکاری کشور مورد نظر را مورد بررسی قرار داد. نرخ بیکاری در کشور سنگاپور در سال ۲۰۱۹ به میزان ۲٫۲ درصد گزارش شده است، به این معنی که از هر ۱۰۰ نفر در این کشور، حدود ۹۸ نفر دارای کار و شغل هستند و تنها ۲ نفر از این ۱۰۰ نفر بیکار می باشند. لذا با توجه به این نرخ بسیار پائین بیکاری امکان پیدا کردن کار برای نیروی کار ماهر بین المللی به احتمال بالا وجود دارد. برای اخذ پاسپورت سنگاپور از طریق کار، ابتدا می بایست از یک کارفرمای معتبر سنگاپوری یک دعوتنامه شغلی یا به اصطلاح Job Offer دریافت نمایید. برای این کار می توانید با مراجعه به وبسایت های کاریابی و یا به قسمت استخدام وبسایت های رسمی کمپانی های بزرگ این کشور مراجعه کرده و با آپلود رزومه خود، امیدوار باشید که نظر کارفرمایان یا کمپانی های بزرگ را به استخدام خودتان جلب کنید. پس از موفق شدن به دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی سنگاپوری، نوبت به آن می رسد که برای ورود به این کشور، ویزای کار یا مجوز کار دریافت نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در سنگاپور 9 سال گذشته در

همانطور که قبلا اشاره شد، برای کار در کشور سنگاپور باید از یک کارفرمای معتبر سنگاپوری پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید؛ که این کارفرما در واقع در نقش یک اسپانسر یا حامی در مدت زمان زندگی کاری تان در کشور سنگاپور برای شما خواهد بود. اسپانسر شما پس از اینکه برای شما دعوتنامه شغلی را ارسال نمود، می بایست از طرف شما به اداره مهاجرت سنگاپور مراجعه کرده و برای شما درخواست اخذ مجوز اقامت کاری دریافت کند. ویزاهای کاری کشور سنگاپور شامل موارد متنوعی هستند که ما در این بخش تنها به ۲ نوع از مهمترین ویزاهای کاری این کشور اشاره می نماییم :

ویزای کاری EP سنگاپور :

تنها نیروی کار ماهر خارجی قادر به اخذ این ویزا است که در قرارداد کاری اش حقوق ماهیانه دست کم ۳۶۰۰ دلار سنگاپور قید شده باشد و مدارک معتبر تخصصی و حرفه ای شغل مورد نظر را داشته باشد. در صورتی که نیروی کار ماهر خارجی تجربه و سابقه کاری بالایی داشته باشد، آفیسر صدور ویزای EP انتظار دارد که حقوق و دستمزد شما بالاتر باشد.

ویزای کاری S pass سنگاپور :

این ویزا برای نیروی کار خارجی با مهارت متوسط نظیر تکنسین ها صادر می گردد. از شروط اخذ این ویزا این است که حداقل حقوق ماهیانه ۲۳۰۰ دلار سنگاپور در قرار داد کاری درج شده باشد، البته تکنسین های خارجی که دارای تجربه و سابقه کاری بالاتری هستند، می بایست از حداقل حقوق بالاتری برخوردار باشند. از دیگر شروط اخذ ویزای S pass سنگاپور این است که متقاضی آن می بایست یک گواهی نامه معتبر یا مدرک آکادمیک را ارائه نماید. گواهی نامه فنی می تواند گواهی یک دوره تخصصی یا حرفه ای برای تکنسین ها باشد. شایان ذکر است که این گواهی نامه می بایست نشان دهنده حداقل ۱ سال تحصیلی تمام وقت باشد. نیروی کار خارجی از تمامی کشورها مجازند که برای اخذ ویزای S pass اقدام کنند و نیروی کار کشور خاصی برای اخذ این ویزا ممنوع نشده اند. مدت اعتبار این ویزا ۲ ساله بوده و قابل تمدید است.

ویزاهای کاری سنگاپور جهت اخذ پاسپورت سنگاپور

لازم به ذکر است که کارفرمایان سنگاپوری می بایست بیمه های پزشکی نیروی کار خود را برای دارندگان ویزای نوع S از بین نیروی های استخدام شده خود، بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل مورد نیاز کشور سنگاپور در سال ۲۰۱۹ و میزان حقوق و مزایا در این کشور می توانید به مقاله کار در سنگاپور از همین وبسایت مراجعه نمایید.

ویزای کار سنگاپور

پاسپورت سنگاپور از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاههای سنگاپور و اخذ اقامت تحصیلی این کشور به تنهایی و به طور مستقیم موجب اخذ پاسپورت سنگاپور نخواهد شد. توضیح بیشتر آنکه تحصیل در سنگاپور می تواند سکوی پرتاب مناسبی برای پیدا کردن کار در این کشور باشد. کارفرمایان سنگاپوری تمایل بیشتری به استخدام نیروی کار خارجی دارند که در دانشگاههای این کشور تحصیل کرده باشند. زیرا این افراد هم با محیط و زبان این کشور آشنا شده اند، هم دانشگاههای این کشور دانشجویان را برای کار در این کشور آماده می سازد. لذا شما با تحصیل در این کشور، با احتمال بالاتری می توانید کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کرده و به اقامت کاری سنگاپور دست یابید. شما پس از ۳ الی ۵ سال اقامت کاری در این کشور ، ( در صورت نداشتن بدهی مالیاتی به دولت این کشور و عدم سوء پیشینه ) واجد الشرایط ارائه درخواست جهت اخذ پاسپورت سنگاپور خواهید شد.

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در مقطع لیسانس

برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سنگاپور ابتدا باید با ارائه ترجمه رسمی مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات تان، از یکی از دانشگاههای این کشور پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایید. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای سنگاپور معمولا بین ۳ الی ۴ سال می باشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در سنگاپور در حدود ۱۵ هزار دلار سنگاپور خواهد بود. البته دانشجویان بین المللی می توانند هم در دانشگاههای دولتی و هم در دانشگاههای خصوصی این کشور به تحصیل بپردازند که تحصیل در دانشگاههای خصوصی دارای شرایط اخذ پذیرش آسان تر اما هزینه تحصیلی گران تر می باشد. دانشجویان مقطع لیسانس در کشور سنگاپور مجوز دارند که برای پوشش برخی از هزینه های زندگی دانشجویی خود به مدت ۱۰ ساعت در هفته به کار پاره وقت ضمن تحصیل بپردازند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع، آیتلس ۶ می باشد، اما چنانچه دانشجوی متقاضی تحصیل لیسانس در سنگاپور، دارای نمره زبان کافی نباشد، می تواند قبل از شروع کلاس های رشته اصلی خود، در دوره های زبان دانشگاه مربوطه ثبت نام کرده تا به سطح زبان آیلتس ۶ دست یافته و آنگاه وارد دوره تحصیلی اصلی خود شوند. گفتنی است که شروع دوره تحصیلی لیسانس در سنگاپور در ماه آگوست هر سال می باشد.

تحصیل در سنگاپور در مقطع فوق لیسانس

از الزامات اخذ پذیرش فوق لیسانس در دانشگاههای سنگاپور ، ارائه ترجمه رسمی مدرک دیپلم و مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آنها می باشد. مدت زمان تحصیل فوق لیسانس در سنگاپور ما بین ۱ تا ۲ سال می باشد. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای سنگاپور از هر رشته ای به رشته دیگر و از هر دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما به طور عمومی از ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار سنگاپور خواهد بود. جهت اخذ پذیرش در این مقطع شما باید مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ را ارائه نمایید. دانشجویان بین المللی که در این مقطع تحصیل می کنند می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی ضمن تحصیل بپردازند تا گوشه ای از هزینه های زندگی دانشجویی خود را جبران نمایند. شایان ذکر است که امکان اخذ پذیرش تحصیل در مقطع فوق لیسانس در سنگاپور وجود دارد که دانشجویان ممتاز بین المللی با سابقه تحصیلی و تحقیقاتی درخشان می توانند برای اخذ این بورسیه های تحصیلی اقدام نمایند.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکتری

طول دوره تحصیل مقطع دکترا در دانشگاههای سنگاپور ۴ تا ۵ سال می باشد. دانشجویان برای تحصیل در این مقطع می بایست نمره زبان آیلتس حداقل ۷ را ارائه نمایند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع شما نیاز به داشتن یک سوپر وایزر یا استاد راهنما خواهید داشت. داشتن سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خوب و در صورت امکان یک رزومه کاری یا پروژه ای مناسب می تواند در متقاعد ساختن استاد راهنما برای اخذ پذیرش تحصیلی تان، کمک کننده باشد. داشتن توصیه نامه ای از یکی از اساتید معتبر داخلی و انگیزه نامه نیز می تواند کمک شایانی در اخذ پذیرش و حتی اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور برای تحصیل در مقطع دکترا به شما داشته باشد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع بورسیه های تحصیلی سنگاپور و سایر جنبه های مهاجرت تحصیلی به این کشور، نظیر هزینه های زندگی، میزان بورسیه ها و وام های دانشجویی و وضعیت کار پس از تحصیل در این کشور پیشنهاد می کنیم به مقالاتی با عنوان تحصیل در سنگاپور یا ویزای تحصیلی سنگاپور مراجعه نمایید.

در زیر می توانید لیست برخی از دانشگاههای معتبر سنگاپور را به همراه رتبه کشوری و رنکینگ بین المللی آن مشاهده نمایید :

جدول معرفی دانشگاههای معتبر سنگاپور و رنکینگ جهانی آن ها

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سنگاپور

پاسپورت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راههای اخذ پاسپورت سنگاپور سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در کشور های خارجی از طرق مختلف نظیر خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی، راه اندازی کسب و کار یا تأسیس شعبه و … امکان پذیر است و نکته ای که در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور وجود دارد، این است که متقاضیان تنها از طریق خرید املاک و مستغلات در این کشور، قادر نخواهند بود که به اقامت دائم و نتیجتا پاسپورت سنگاپور دست یابند، اما از سایر طرق سرمایه گذاری این امکان برای سرمایه گذارن خارجی وجود دارد که موفق به اخذ اقامت دائم یا پاسپورت سنگاپور شوند. قبل از اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور خارجی ابتدا باید از ریسک سرمایه گذاری و مصادره اموال تان توسط دولت این کشور آگاهی یابید. برای این منظور شاخصی به نام نرخ مصادره اموال یا Expropriation Risk‌ وجود دارد که با بررسی این شاخص می توان به ارزیابی خوبی از این امر دست یافت. شاخص مصادره اموال بین اعداد ۱ تا ۷ تعریف می شود که عدد ۱ نشان دهنده کمترین میزان ریسک مصادره اموال و عدد ۷ نمایانگر بیشترین میزان خطر برای سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، نرخ مصادره اموال کشور سنگاپور در چند سال گذشته برابر با عدد ۱ بوده که حاکی از کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری در این کشور و امنیت بالای آن می باشد.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور سنگاپور

 بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ بانک تجارت جهانی، از لحاظ آسانی تجارت کشور سنگاپور در رتبه دوم جهان قرار دارد؛ بنا بر نظر انجمن جهانی اقتصاد نیز، جایگاه سومین اقتصاد رقابتی در سطح جهان متعلق به کشور سنگاپور است. سرمایه گذاری در سنگاپور بمنظور اخذ اقامت این کشور، طرح PR  نامیده می شود که دولت سنگاپور به موجب این طرح، سرمایه داران خارجی را از سرتاسر جهان به سرمایه گذاری در قسمت های مختلف اقتصاد این کشور ترغیب نموده است.

در این طرح PR ( Permanent Residency ) سرمایه گذاری، متقاضی می تواند بوسیله ثبت و راه اندازی شرکت جدید یا خریداری سهام یک شرکت سنگاپوری ضمن استخدام افراد بومی و اشتغال زایی در اقتصاد سنگاپور، به سود مناسبی دست یافت. برای این امر، ارائه یک طرح کسب و کار یا Business plan قدرتمند که در آن نوآوری و خلاقیت وجود داشته باشد، شرط مهمی به شمار می رود؛ توضیح بهتر آنکه بیزینس پلن شما باید از آنچنان طرح توجیهی برخودار باشد که اثبات شود، کسب و کار شما تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور سنگاپور خواهد داشت. از جمله نکات مثبت سرمایه گذاری در سنگاپور و اخذ اقامت از طریق طرح PR می توان به مالیات اندک، سطح امنیت بالای سرمایه گذاری و آسان بودن تجارت در اقتصاد این کشور اشاره نمود.

سرمایه گذاری در سنگاپور و اخذ اقامت از طریق طرح GIP ( Global Investment Program )

در این طرح سرمایه گذاری دو نوع گزینه برای سرمایه داران خارجی در نظر گرفته شده است :

گزینه اول ) سرمایه گذاری حداقل ۲٫۵ میلیون دلار سنگاپور در یک کسب و کار جدید و استارت آپی یا توسعه یک کسب و کار موجود

گزینه دوم ) سرمایه گذاری حداقل ۲٫۵ میلیون دلار سنگاپور در اوراق قرضه مورد تأیید GIP در کمپانی های سنگاپوری

وارد کردن مبلغ ذکر شده در فوق برای راه اندازی سرمایه گذاری، تنها یکی از معیارهای واجد شرایط برای شرکت در طرح GIP است. از دیگر شرایط می توان به ارائه ۳ سال سابقه کار و تجربه کاری در زمینه کارآفرینی بوسیله نشان دادن مدارک و سوابق درخشان در این زمینه و همچنین مدیریت یک بیزینس معتبر شخصی یا بیزنسی که متعلق به دیگران بوده است؛ اشاره کرد که برای اخذ اقامت دائم سنگاپور الزامی است. ضمن ارائه مدارک و برخورداری از شرایط مذکور می توانید اقامت دائم سنگاپور را برای خانواده ( همسر و فرزندان بالای ۲۱ سال خود ) اخذ نمایید و پس از چند سال به پاسپورت سنگاپور و تابعیت این کشور دست یابید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق طرح GIP عبارتند از :

 • تکمیل فرم A که فرم درخواست مربوط به اقامت دائم برای سرمایه گذران است
 • تکمیل فرم B که فرم مربوط به ارائه بیزینس پلن می باشد
 • ارائه تعهد مبنی بر پیروی از شرایط و ضوابط طرح مذکور
 • تکمیل فرم ۴ برای مجوز ورود به کشور سنگاپور
 • سایر اسناد حمایتی ، هر کجا که قابل استفاده باشند

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

برای کسب اطلاعات جزئی تر در مورد اخذ اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در سنگاپور از همین وبسایت مراجعه نمایید.

پاسپورت سنگاپور از طریق تولد

همانطور که اشاره شد، کشور سنگاپور در اعطای تابعیت از طریق تولد از قاعده خون پیروی می نماید و شما بعنوان والدینی خارجی با تولد فرزندتان در خاک این کشور، قادر نخواهید بود برای وی پاسپورت سنگاپور را دریافت نمایید. به طور کلی اگر شخصی در خاک سنگاپور از حداقل پدر یا مادری سنگاپوری الاصل به دنیا آمده باشد که ازدواج هر دوی آنها به صورت رسمی ثبت شده باشد، به وی شهروندی، تابعیت و پاسپورت سنگاپور اعطاء می گردد. با این حال، استثنایی در این زمینه وجود دارد و آن این است که اگر کودکی که در خاک سنگاپور و از مادری سنگاپوری الاصل به دنیا آمده باشد، اما پدر او یک دیپلمات خارجی باشد، به آن کودک شهروندی و تابعیت سنگاپور تعلق نخواهد گرفت. شایان ذکر است اگر مادر کودک یک دیپلمات خارجی و پدرش تبعه سنگاپور باشد، کودک شامل قانون اعطای تابعیت سنگاپور خواهد شد و پاسپورت سنگاپور را بدست خواهد آورد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری گردیده است؛ لذا هر گونه کپی برداری یا انتشار آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی به دنبال داشته و از لحاظ شرعی نیز حرام خواهد بود.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت سنگاپور از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه سنگاپوری یکی دیگر از راههای اخذ پاسپورت سنگاپور و شناخته شدن بعنوان پاسپورت سنگاپور خواهد بود. اگر قصد ازدواج با یک تبعه سنگاپوری را دارید، در ابتدا می بایست درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه نمود، سپس به سفارت سنگاپور در کشور خود مراجعه نموده و ضمن اعلام قصد ازدواج با یک تبعه سنگاپوری ، فرم های مختص به این امر را پر کنید. گفتنی است که مدت زمانی که به طور معمول از زمان دریافت اطلاعات ازدواج تا ثبت رسمی در کنسولگری به طول خواهد انجامید، ۱۲ روز کاری خواهد بود. حضور دو شاهد که تبعه خود سنگاپور باشند در مراسم ازدواج شما الزامی است. به طور کلی اگر یک تبعه خارجی با فردی سنگاپوری ازدواج کرده باشد، پس از ۲ سال زندگی مشترک در این کشور می تواند جهت اخذ تابعیت و پاسپورت سنگاپور درخواست دهد. لازم به ذکر است که طرفین ازدواج می بایست بالای ۲۱ سال سن داشته باشند.

ازدواج و اخذ تابعیت

از جمله مدارک لازم به منظور ازدواج در سنگاپور و اخذ پاسپورت سنگاپور از طریق ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • گذرنامه معتبر هر دو طرف ازدواج
 • ارائه مدارک هویتی جهت اثبات مجرد بودن طرفین
 • گواهی فوت همسر ( در صورت ازدواج قبلی )
 • گواهی طلاق ( در صورت ازدواج قبلی )
 • ارائه اعلامیه ای مبنی بر رسمیت ازدواج با ضمیمه امضای دو شاهد سنگاپوری

مقاله مرتبط

اخذ اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

پاسپورت سنگاپور و پناهندگی

همانطور که می دانید پناهندگی یکی از طرق غیر قانونی مهاجرت است و با توجه به خطرات جبران ناپذیری که دارد، موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این مسیر را برای مهاجرت پیشنهاد نمی نماید. ذکر این نکته ضروری است که این موسسه هیچ گونه خدمات مشاوره ای یا مهاجرتی را در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. مطابق کنوانسیون ژنو پناهنده به کسی گفته می شود که به دلایلی نظیر تغییر دین، مذهب یا اعتقاد، شرکت در فعالیت های سیاسی، عضویت در گروه های اجتماعی خاص و … در کشور خود مورد آزار و اذیت و شکنجه روحی یا جسمی قرار گرفته و بیم از دست دادن جان خود را دارد. به گزارش سازمان ملل متحدد، تعداد پناهجویانی که در سال ۲۰۱۴ به کشور سنگاپور پناهنده شده اند تنها ۳ نفر بوده است. همانطور که در گراف زیر مشاهده می کنید، در طول ۲۴ سال تعداد افرادی که اقدام به پناهندگی به کشور سنگاپور نموده اند، مشخص است که بیشترین تعداد آن ۱۶۶ نفر در سال ۱۹۹۱ و کمترین تعداد آن ۱ نفر در سال ۱۹۹۹ گزارش شده است. این گزارش حاکی از آن است که پناهندگان بسیار اندکی به این کشور پناهنده شده اند و هرچه به دوره کنونی نزدیک تر می شویم این تعداد به طرز چشمگیری کاهش یافته است. تجربه ما در موسسه حقوقی ملک پور نشان میدهد که بسیاری از افرادی که قصد پناهندگی به کشوری را دارند، قادرند از دیگر روشهای مهاجرتی نظیر کار، تحصیل و سرمایه گذاری و … اقدام به مهاجرت نمایند، اما از این امر آگاهی ندارند. لذا به شما اکیدا توصیه می کنیم که با توجه به خطرات پیش رو در مسیر پناهندگی نظیر تعامل با قاچاقچیان انسان، عبور از مسیر های صعب العبور و امکان از دست دادن جان خود و همراهانتان به دیگر مسیر های قانونی مهاجرتی بیندیشید.

نمودار تعداد پناهندگان به کشور سنگاپور در سالیان متمادی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت سنگاپور و نکات مهم در باب اقامت دائم و تابعیت سنگاپور

به طور خلاصه یک شخص در موارد زیر می تواند به شهروندی و تابعیت سنگاپور دست یابد :

 • از طریق تولد

  شخصی که در خاک سنگاپور از پدر یا مادری تبعه سنگاپور به دنیا آمده باشد.

 • از طریق اجداد و نیاکان

  شخصی که بعد از می سال ۲۰۰۴ در خارج از خاک سنگاپور از پدر یا مادری سنگاپوری الاصل به دنیا آمده باشد.

  شخصی که قبل از می سال ۲۰۰۴ در خارج از خاک سنگاپور از پدری که سنگاپوری الاصل باشد یا شهروندی سنگاپور را بدست آورده باشد، متولد شود.

 • از طریق Registration

  اگر شخصی بیگانه اقامت دائم سنگاپور را از طرق کار و ازدواج به دست آورده باشد، پس از دو سال کار برای یک کارفرمای سنگاپور یا پس از دو سال ازدواج و زندگی مشترک با یک تبعه سنگاپوری، واجد الشرایط اخذ شهروندی و پاسپورت سنگاپور خواهد شد.

اشخاص زیر نیز واجد الشرایط اخذ مجور اقامت دائم سنگاپور می باشند:

 1. همسر یک شهروندی سنگاپوری یا همسر شخصی که مقیم دائم سنگاپور است
 2. فرزند مجرد زیر ۲۱ سال یک شهروندی سنگاپوری
 3. دارندگان ویزای کاری از انواع A‌ ، P ، Q و S
 4. سرمایه گذار یا کارآفرین خارجی

پاسپورت سنگاپور ـ اخذ تابعیت و شهروندی سنگاپور

پاسپورت سنگاپور و وضعیت تابعیت مضاعف

تابعیت مضاعف یا دو تابعیتی به صورت بشدت توسط دولت سنگاپور ممنوع اعلام شده است. بطور کلی یک فرد دوتابعیتی ممکن است تابعیت دومش را بوسیله تولد در یک کشور خارجی یا از طریق اجداد از شهروندان کشور های دیگر یا ثبت نام ( Registration ) بدست آورده باشد. شهروندان سنگاپور که پس از سن ۱۸ سالگی بصورت داوطلبانه و با خواسته قلبی خود اقدام به اخذ تابیعت یا پاسپورت یک کشور خارجی نمایند، ممکن است که از شهروندی و تابعیت کشور سنگاپور محروم گردند. شهروندانی که از طریق پروسه naturalization یا ادغام با فرهنگ، آداب و رسوم و زبان مردم سنگاپور قصد اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت سنگاپور را دارند، ملزم به لغو تمامی تابعیت های دیگرشان می باشند. شخصی که خارج از خاک کشور سنگاپور از یک پدر یا مادر سنگاپوری به دنیا آمده باشد، والدین او می توانند ظرف مدت زمان ۱ سال به سرکنسولگری سنگاپور مراجعه کرده و از طریق registration درخواست شهروندی، تابعیت یا پاسپورت سنگاپور را برای فرزند خود اخذ نمایند. با این وجود اشخاصی که در سنین کودکی از طریق قاعده خاک یا ادغام با جوامع کشور های بیگانه به تابعیت و شهروندی آن کشور دست یافته باشند، می بایست تا قبل از سن ۲۲ سالگی تکلیف خود را در باب قبولی یا انصراف تابعیت سنگاپور مشخص نمایند.

پاسپورت سنگاپور و وکیل معتبر برای امور مهم

پروسه مهاجرت به هر کشوری از اخذ ویزا گرفته تا سایر روال مهاجرتی و حقوقی دیگر از امور تخصصی و پیچیده به شمار می آید که هر شخصی قادر به انجام آن و جلو بردن پروسه مذکور نیست. لذا کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور و اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم را دارند، می بایست از یک وکیل معتبر متخصص در امور مهاجرت مشورت نموده و دستور العمل های لازمه را دریافت نمایند تا موفق به این مهم گردند. موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار MIE اتریش با داشتن بهترین مشاورین مهاجرتی و وکلای متخصص در امور حقوق مهاجرت در داخل و خارج از ایران، همواره آماده است تا به شما عزیزان در زمینه های مختلف مهاجرت و اخذ تابعیت مضاعف، راهنمایی های لازم را ارائه نموده و امور عملی آن را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر این موسسه تماس برقرار نمایید تا راهنمایی های لازم به شما عزیزان ارائه گردد.

وکیل معتبر برای امور مهاجرتی و حقوقی

اقامت سنگاپور
پاسپورت سنگاپور و سخن پایانی

پاسپورت سنگاپور ، جزء معتبر ترین پاسپورت های جهان محسوب می شود و دارندگان آن از آزادی سفر قابل ملاحظه ای بدون نیاز به اخذ ویزا برخودارند، اما برای اخذ پاسپورت و تابعیت یک کشور همواره باید موارد دیگری نظیر هزینه های زندگی در آن کشور، میزان سختی یادگیری زبان بومی و وضعیت تابعیت مضاعف آن اشاره کرد. همانطور که اشاره شد، قانون ملی سنگاپور تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد و به شهروندان خود اجازه نمی دهد که به تابعیت کشور دیگری در بیایند، مگر اینکه تابعیت و پاسپورت سنگاپور خود را لغو و ابطال نمایند. افراد خارجی که قصد اخذ پاسپورت سنگاپور را دارند نیز ملزم به لغو تابعیت قبلی خود می باشند. لذا این یکی از معایب بزرگ اخذ پاسپورت و تابعیت سنگاپور است. پیشنهاد می شود که اگر می خواهید یک وطن دوم داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور های اروپایی از طریق کار، تحصیل یا سرمایه گذاری نیز فکر کنید. گفتنی است که میزان اعتبار پاسپورت کشورهای مرفه اروپایی نظیر دانمارک، اتریش، هلند، آلمان و … همانند پاسپورت سنگاپور بسیار بالاست و ضمن حفظ تابعیت قبلی خود، آزادی سفر قابل ملاحظه ای با کسب تابعیت یا پاسپورت یک کشور اروپایی بدست خواهید آورد. در صورت هرگونه سوال در باب اخذ پاسپورت سنگاپور می توانید آن را در قسمت دیدگاههای همین مقاله مطرح نموده تا در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ خود را دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ