پاسپورت فنلاند و بررسی آن

پاسپورت فنلاند ، راه های مهاجرت به فنلاند و روش های اخذ شهروندی و تابعیت فنلاند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه راه های می توان به پاسپورت فنلاند دست یافت؟ میزان اعتبار پاسپورت فنلاند در بین سایر کشور های جهان چقدر است؟ با بدست آوردن پاسپورت فنلاند می توان به چند کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد؟ آیا با تحصیل در دانشگاههای فنلاند می توان به پاسپورت و تابعیت این کشور دست یافت؟ در این مقاله سعی شده است که به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ طرق و شرایط اخذ پاسپورت، تابعیت یا شهروندی فنلاند پاسخ دهیم و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما عزیزان تشریح نمايیم. مهاجرت به فنلاند و دریافت اقامت و پاسپورت فنلاند ممکن است به دلایل مختلفی برای برخی از مردم در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته باشد، اما در ابتدای کار حتما این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی راه های مهاجرت به فنلاند، منجر به دریافت اقامت و در نهایت پاسپورت کشور فنلاند نخواهد شد. پس از مطالعه این نوشتار، همواره می توانید در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

 ما در این مقاله موارد زیر را مورد بررسی قرار داده و به ارائه مطالبی در این سرفصل ها پرداخته ایم :

پاسپورت فنلاند
 • پاسپورت فنلاند و شرایط عمومی
 • پاسپورت فنلاند و اعتبار آن
 • پاسپورت فنلاند و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت فنلاند از طریق کار
 • پاسپورت فنلاند از طریق تحصیل
 • پاسپورت فنلاند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت فنلاند از طریق تولد
 • پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج
 • پاسپورت فنلاند و پناهندگی
 • پاسپورت فنلاند و نکات مهم در باب فنلاند
 • پاسپورت فنلاند و مدارک موردنیاز
 • پاسپورت فنلاند و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت فنلاند و شرایط عمومی

فنلاند یکی از کشورهای عضو شنگن و  واقع در حوزه اسکاندیناوی می باشد که با کشورهای نروژ و سوئد همسایه است. فنلاند کشوری کوچک است که مساحتی بالغ بر ۳۳۸ هزار کیلومتر مربع دارد. جمعیت این کشور بیش از پنج میلیون نفر است که از نظر جمعیت کم تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به حساب می آید. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که واحد پول رسمی آن یورو است. مردم در این کشور به دو زبان فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند. البته زبان اکثریت مردم فنلاندی است و فقط در جنوب و غرب فنلاند، مردم به زبان سوئدی صحبت می کنند.

فنلاند در سال های اخیر به دلیل نظام آموزشی قوی ای که دارد، مورد استقبال تعدادی از دانشجویان قرار گرفته است. اگر قصد تحصیل، کار و زندگی در فنلاند را دارید، حتما در نظر داشته باشید که فنلاند کشوری بسیار سرد است که حتی دمای آن در زمستان به منفی سی درجه نیز می رسد. فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که هزینه زندگی در آن بسیار بالاست و اگر قصد شما مهاجرت به فنلاند از روش های متفاوت دارید، پیشنهاد می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی این کشور را با دیگر کشورهای اروپایی و درجه یک دنیا مقایسه کرده و سپس اقدام نمایید.

فنلاند بر روی نقشه ـ مهاجرت به فنلاند جهت اخذ پاسپورت فنلاند 

به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد، از دو روش خاک یا خون امکان پذیر است. با تولد فرزند در خاک کشوری مانند کانادا، فرزند تابعیت کانادایی دریافت خواهد کرد. اما اگر فرزندتان در کشوری مانند فنلاند به دنیا بیاید، به کودک تابعیت فنلاندی داده نخواهد شد. در صورتی کودک می تواند تابعیت فنلاندی را دریافت کند که از پدر یا مادر فنلاندی به دنیا آمده باشد. توضیحات بیشتر در مورد اخذ اخذ تابعیت و تولد را می توانید در ادامه مقاله در قسمت پاسپورت فنلاند از طریق تولد کسب کنید.

مهاجرت به فنلاند ـ آب و هوای سرد کشور های حوزه اسکاندیناوی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فنلاند

مقاله مرتبط

مهاجرت به فنلاند و شرایط زندگی در فنلاند

پاسپورت فنلاند و اعتبار آن

پاسپورت فنلاند یکی از معتبرترین پاسپورت ها در کل دنیا می باشد. پاسپورت این شکور در رتبه دوم از نظر اعتبار پاسپورت در میان کشورهای دنیا قرار دارد. این پاسپورت هم رده با پاسپورت کشورهای لوکزامبورگ، آلمان و اسپانیا می باشد. اگر شما پاسپورت فنلاند را از طرق مختلف مانند کار، سرمایه گذاری، ازدواج و … به دست آورید، می توانید به ۱۲۷ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید و همچنین ویزای ۴۰ کشوردیگر را در هنگام ورود ( در کشور مقصد ) دریافت نمایید. از جمله کشورهایی که می توان با داشتن پاسپورت فنلاند بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد، اکثریت کشور های قاره آمریکا، نظیر کانادا، آمریکا، برزیل، آرژانتین و …، اکثریت کشور های قاره اقیانوسیه و چندی از کشور های مهم آسیایی و آفریقایی را نام برد. گفتنی است که اتباع فنلاندی برای سفر به کشورهای اروپایی آزادی تردد داشته و بدون هیچ ادوات شناسایی می توانند، بدون کنترل مرزی در اروپا تردد نمایند.

 اعتبار پاسپورت فنلاند در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها

 

در نقشه زیر می توانید میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت فنلاند را به تفکیک هر کشور ملاحظه نمایید :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند و روش های اخذ پاسپورت

دریافت پاسپورت فنلاند از روش های مختلفی امکان پذیر است. از جمله این روش ها می توان به ویزاهای کاری، سرمایه گذاری و … اشاره کرد. حتما به این نکته توجه نمایید که مهاجرت از هر روشی، منجر به دریافت اقامت و تابعیت نخواهد شد. پس اگر قصد دریافت پاسپورت فنلاند را دارید، حتما در این مقاله که به بررسی هر کدام از این راه ها می پردازیم، با ما همراه باشید.

پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق کار

اگر به دنبال کار در فنلاند هستید، شما باید در ابتدا اجازه کار دریافت نمایید. برای دریافت اجازه کار، باید از قبل یک کار پیدا کنید. برای اینکه بتوانید در فنلاند کار پیدا کنید و پاسپورت فنلاند را دریافت نمایید، شما باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور داشته باشید. برای یافتن کارفرما شما می توانید سایت موسسات کاریابی فنلاند را در وب سایت موسسه ملک پور بیابید و رزومه خود را در آنجا آپلود نمایید. حتما مدنظر داشته باشید که لازمه دریافت این پیشنهاد شغلی از کارفرما این است که حتما به زبان فنلاندی و یا سوئدی تسلط داشته باشید. توجه شما را به نرخ بیکاری فنلاند در سال های اخیر جلب می کنیم :

 نمودار نرخ بیکاری فنلاند در 9 سال گذشته

نرخ بیکاری در فوریه سال ۲۰۱۹ در فنلاند، ۷٫۴ درصد می باشد که همانگونه که در نمودار مشاهده می کنید، فنلاند در ده سال اخیر، نرخ بیکاری به همین میزان و حتی بالاتر را تجربه کرده است. ضمن اینکه تسلط به زبان فنلاندی و یافتن کارفرما در این کشور کار ساده ای نمی باشد. شما می توانید در صورت واجد شرایط بودن، برای ویزاهای کاری کانادا و یا ویزای جستجوی کار آلمان یا اتریش اقدام نمایید. افرادی که در کشور فنلاند تحصیل می کنند و فارغ التحصیل می شوند، تا یک سال پس از تحصیل اجازه اقامت در این کشور را دارند تا بتوانند که کار موردنظرشان را پیدا کنند. شما پس از چهار سال کار در فنلاند و پرداخت بیمه و مالیات می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید و پس از آن برای پاسپورت فنلاند اقدام کنید. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به فنلاند، میزان حقوق و دستمزد نیروی کار در فنلاند و مشاغل مورد نیاز این کشور می توانید به مقاله ای با عنوان ویزای کار فنلاند از همین وبسایت مراجعه نمایید.

کار در فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق تحصیل

اگر هدف شما از تحصیل در کشور فنلاند، دریافت پاسپورت فنلاند می باشد، باید به شما بگوییم که شما به صرف تحصیل در این کشور، به پاسپورت فنلاند نخواهید رسید. جهت دریافت پاسپورت فنلاند، شما باید بتوانید پس از تحصیل در این کشور، کار پیدا کنید و اقامت و پاسپورت فنلاند را از طریق ویزای کاری دریافت نمایید.

حال به بررسی شرایط تحصیل در فنلاند می پردازیم :

تحصیل و مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای فنلاند

دانشگاه ها جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. دانشگاه های UAS (universities applied science) که آموزش های حرفه ای به دانشجویان داده می شود و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کنند. دسته دیگر دانشگاه هایی هستند که بر اساس ارائه آموزش و تحصیلات تکمیلی اداره می شوند.

تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی دارند، رایگان است. بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی به دلیل دشوار بودن یادگیری این دو زبان، ترجیح می دهند هزینه تحصیل کمتر از هزار یورو در سال را بپردازند و در دانشگاه کشورهایی مانند آلمان و اتریش تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی در فنلاند، هزینه ای سالیانه بالغ بر ۶ تا ۱۸ هزار یورو خواهد داشت که بسته به رشته و نوع دانشگاه، متفاوت خواهد بود. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند شما نیاز به آیلتس حداقل ۶ دارید. تحصیل در این مقطع بین سه تا چهار سال به طول می انجامد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای فنلاند

جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، شما نیاز به آیلس حداقل ۶٫۵ دارید. تحصیل در این مقطع معمولا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. جهت تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی این کشور، شما می بایستی حداقل سه تا چهار سال تجربه کاری داشته باشید. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند تحصیل می کنند، اجازه کار تا ۲۵ ساعت در هفته را دارند. البته این تعداد ساعت مجاز جهت کار پاره وقت در دوران دانشجویی، در زمان تعطیلات تابستانه و همچنین در تعطیلاتی مشابه، برای شما هیچگونه محدودیتی ایجاد نمی کند و می توانید بیش از این ساعت نیز کار کنید.

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای فنلاند

دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند، مقطع دکتری ندارند و تحصیل در این مقطع تنها در دانشگاه های علوم پایه امکان پذیر است. تحصیل در دکتری عموما بین سه تا پنج سال به طول می انجامد که مدت زمان ویزای شما، به مدت زمان تحصیل تان در فنلاند بستگی دارد. برای تحصیل در این مقطع شما نیاز به پیدا کردن یک استاد راهنما یا سوپروایزر دارید. باید بتوانید با استاد راهنما در رشته تحصیلی خود، مکاتبه کرده و رزومه خود را ارسال کنید تا بتوانید این پذیرش را دریافت نمایید. از الزامات دریافت پذیرش در مقطع دکتری در فنلاند، داشتن آیلس حداقل ۷ می باشد.

بورسیه تحصیلی  دانشگاههای فنلاند

 برای دریافت بورسیه تحصیلی در فنلاند شما باید حتما بتوانید نمره آیلس بالا، مقالات ISI، رزومه تحصیلی و کاری برجسته ارائه دهید. بورسیه های تحصیلی در فنلاند می تواند کل هزینه های تحصیل و یا بخشی از آنها را پوشش دهد. اگر فرد درجات بالای علمی را داشته باشد، می تواند حتی کمک هزینه زندگی را نیز دریافت کند.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور ـ بورسی تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

 • مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

  • پاسپورت معتبر
  • دو قطعه عکس
  • ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه بیمه نامه دانشجویی
  • اثبات تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • اثبات محل اقامت در فنلاند (خانه و یا خوابگاه)
  • رزومه تحصیلی و کاری
  • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریز نمرات
  • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه
  • مدرک زبان

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی لینک های تحصیل در فنلاند ، بورسیه تحصیلی در فنلاند کلیک نمایید.

ویزای تحصیلی فنلاند
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند
تحصیل دکتری در فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد سرمایه گذاری در فنلاند را دارید و می خواهید که از این طریق به پاسپورت فنلاند دست پیدا کنید، در ادامه  این مقاله با ما همراه باشید. حتما پیش از هرگونه سرمایه گذاری در کشورهای خارجی این سوال را پاسخ دهید که آیا هدف شما از سرمایه گذاری در این کشور، دریافت اقامت و یا پاسپورت فنلاند می باشد؟ یا اینکه تنها به دنبال سود حاصل از سرمایه گذاری هستید؟! سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت امکان پذیر می باشد. به این صورت است که فرد متقاضی در ابتدا می بایست بیزنس پلن یا همان طرح تجاری خود را به دولت فنلاند ارائه دهد و پس از تائید آن بیزنس پلن، فرد متقاضی مجاز به اخذ اقامت فنلاند و ثبت کسب و کار خویش می باشد. یک فرد خارجی تنها در صورتی می تواند اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری را کسب کند که آن کسب و کار متعلق به خود شخص بوده و یا با شخص دیگری شراکتی محدود داشته باشد. این نکته نیز لازم به ذکر است که دولت فنلاند تنها در صورتی اقامت فرد متقاضی را تائید می کند که فرد در آن کسب و کار به صورت فعال و فیزیکی شرکت داشته و در طول این مدت در کشور فنلاند حضور داشته باشد. فرد متقاضی در طول دوره حضور خود باید ثابت کند کسب و کار او سوددهی دارد و مرتکب خلافی نشده و در صورتی که این شرایط را رعایت کند و زبان فنلاندی را نیز بیاموزد، می تواند پس از پنج سال برای اخذ پاسپورت فنلاند اقدام نماید

 

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت و اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی لینک سرمایه گذاری در فلاند ، اطلاعات بیشتری را در این رابطه بدست آورید.

ثبت شرکت در فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد در تمامی کشورها یا براساس اصل خاک می باشد یا بر اساس اصل خون. اخذ تابعیت از طریق خاک بدین معنی است که فرزند با تولدش در خاک کشورهایی مانند کانادا که از این قانون تبعیت می کنند، می تواند تابعیت آن کشوری که در آن به دنیا می آید را دریافت کند. اخذ تابعیت از طریق خون بدین معنی است که در صورتی فرزند با تولدش در خاک یک کشور تابعیت آن کشور را دریافت می کند که از پدر یا مادری که تابعیت آن کشور را داشته باشند، به دنیا بیاید. به عنوان مثال در صورتی فرزند فنلاندی می شود که از پدر یا مادر فنلاندی به دنیا آمده باشد.

برای اینکه کودک بتواند تابعیت و پاسپورت فنلاند را دریافت کند، پدر و مادر باید به طور رسمی ازدواج خود را ثبت کرده باشند. اگر پدر و یا مادر کودک، تابعیت فنلاند را داشته باشند در حالی که ازدواج آن­ها به طور رسمی ثبت نشده باشد، تا ۱۸ سالگی کودک فرصت ثبت ازدواج رسمی خود را دارند تا کودک بتواند درخواست تابعیت و پاسپورت فنلاند نماید. کشور فنلاند به طور فرعی اصل خاک را نیز قبول دارد تا از بی تابعیتی افرادی که در خاک این کشور به دنیا می آیند، جلوگیری کند. بر این اساس کودک متولد شده در خاک فنلاند قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی می­تواند درخواست تابعیت کشور فنلاند را داشته باشد.

تابعیت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اخذ پاسپورت از طریق تولد

 • مدارک مورد نیاز جهت دریافت تابعیت فنلاند از طریق تولد

  • پاسپورت معتبر والدین
  • گواهی تولد
  • گواهی ازدواج پدر و مادر
  • ارائه مدارک مبنی بر تابعیت فنلاندی پدر یا مادر

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت فنلاند از طریق تولد فرزند

پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند فنلاندی، یکی از راه های اخذ اقامت و دریافت پاسپورت فنلاند می باشد. قبل از ارسال درخواست، شخص باید اطمینان حاصل کند که شرایط عمومی برای ورود به فنلاند را دارد. این شرایط عبارتند از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • عدم ممنوعیت ورود به کشور
 • برای نظم و امنیت عمومی کشور، سلامتی عمومی کشور و روابط بین المللی فنلاند خطر محسوب نشوید

همینطور باید اطمینان حاصل کنید که شریک زندگی شما، یک شهروند فنلاندی است و در فنلاند زندگی می کند.

پس از اخذ اقامت فنلاند، شخص اجازه کار به صورت نامحدود را خواهد داشت.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت و پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج

  • گذرنامه معتبر
  • عکس
  • کپی رنگی از تمام صفحات گذرنامه
  • کپی رنگی از تمام صفحات گذرنامه همسر
  • تکمیل فرم PK2_Plus ((فرم توضیح روابط خانوادگی) توسط همسر فنلاندی پرشده و امضا شود)
  • تکمیل فرم MP_1 اگر در فنلاند حضور دارید و برای اولین بار درخواست اقامت می کنید.
  • اثبات تمکن مالی
  • مشخص بودن محل اقامت در فنلاند

به طور کلی اشخاصی که با شهروند فنلاندی ازدواج کرده باشند، می توانند با ۴ سال اقامت مستمر در این کشور، پاسپورت فنلاند را درخواست دهند و آن را دریافت کنند. البته دانش یکی از زبان های فنلاندی، سوئدی یا زبان اشاره فنلاندی از الزامات است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق ازدواج

پاسپورت فنلاند و پناهندگی

قبل از ذکر هر مطلبی در مورد پاسپورت فنلاند و پناهندگی ذکر این نکته ضروری است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و به شما دوستان عزیز به هیچ عنوان این مسیر را پیشنهاد نمی کند. به طور کلی پناهنده کسی است که ترس از آزار، اذیت و یا شکنجه در صورت بازگشت به کشور خود را دارد. این ترس می تواند ناشی از تغییر دین، مذهب، نژاد و یا بر اساس عوامل سیاسی یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص باشد. بر اساس کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)، کشورهایی که عضو آن هستند، ملزم به حمایت پناهجویان و ارائه خدمات به آنان هستند که کشور فنلاند هم عضو این کنوانسیون است. پناهندگی مسیری غیرقانونی است که خطرات زیادی را نیز در پی دارد. با انتخاب مسیر پناهندگی فنلاند، شما شان و منزلت خود را در جامعه پایین می آورید. از جمله خطرات پناهندگی این است که شما حتی ممکن است با مرگ عزیزانتان روبرو شوید. زیرا پناهندگی از طریق قاچاقی خواهد بود و همچنین شما تا سال های زیادی اجازه بازگشت به کشور خود و دیدار خانواده و عزیزانتان را ندارید. پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدامی حتما روش های دیگر مهاجرت و همچنین کشورهایی که می توانید به آن مهاجرت کنید را با دقت مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام کنید.

شما هنگامی می توانید درخواست پناهندگی فنلاند را بدهید که در کشور فنلاند حضور داشته باشید. هنگامی که شما به این کشور ورود پیدا کردید، باید حتما درخواست پناهندگی خود را به مقامات مرزی کنترل و یا پلیس اطلاع دهید. پلیس از شما ثبت نام به عمل می آورد و از شما می خواهد تا برگه های مربوطه را امضا و اثر انگشت خود را ثبت کنید. پس از اینکه درخواست شما ثبت شد، شما را به یک مرکز پذیرش هدایت می کنند که محل اقامت تان مشخص شود. محل اقامت شما به عواملی از جمله سن و جنس بستگی دارد و یا اینکه اگر شما یک خانواده باشید، به گونه ای سازماندهی می کنند که اعضای خانواده بتوانند با هم در یک مکان حضور داشته باشند.

پناهندگی ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق پناهندگی ـ تابعیت خارجی با پناهندگی

در هنگام پذیرش پناهندگان، به آنها خدماتی جهت رفاه و معشیت پناهجویان داده می شود. این خدمات عبارتند از :

 • محل اقامت
 • خدمات بهداشتی و رفاهی
 • اهدای کمک هزینه جهت هزینه های روزمره و نیازهای اساسی
 • انجام یک سری فعالیت های روزانه جهت کار و مطالعه
 • ارائه خدمات جهت آشنایی با قوانین و مقررات

برای اینکه بتوانید از خدمات اجتماعی پناهندگی فنلاند استفاده کنید، مرکز پذیرش یک مترجم در اختیار شما قرار می دهد. مترجم ممکن است که به زبان مادری شما تسلط نداشته باشد ولی با زبانی که شما قادر به درک آن هستید، با شما صحبت خواهد کرد. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که شما برای تامین نیازهای روزمره باید زبان بومی را بلد باشید و همیشه مترجم را در اختیار ندارید. همچنین شما می توانید پس از سه الی شش ماه از تاریخی که به عنوان پناهجو ورود کرده اید، درخواست کار بدهید. اگر به هر دلیلی به شما اجازه کار داده نشود، باید حتما این مورد را به کارفرما اطلاع دهید. زیرا هم کارفرما و هم شما جریمه خواهید شد.

اگر شما پاسخ منفی از اداره مهاجرت فنلاند برای درخواست پناهندگی ای که داده اید، دریافت کنید، شما حق درخواست تجدیدنظر را تا ۲۱ روز از زمان دریافت پاسخ، دارید. در مدت زمان تجدیدنظر، شما اجازه کار دارید. اگر جواب دریافتی مثبت باشد که به شما اجازه کار تمام وقت داده خواهد شد و می توانید برای دریافت اقامت فنلاند درخواست دهید. در صورت دریافت جواب مثبت، به متقاضی یک پاسپورت خاکستری (پاسپورت کنوانسیون) داده خواهد شد که پس از گذشت چند سال، در صورت داشتن شرایط موردنیاز، شخص می تواند تابعیت و پاسپورت فنلاند را دریافت نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی لینک پناهندگی در فنلاند کلیک نمایید .

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت فنلاند و نکات مهم در باب فنلاند

کشور فنلاند علیرغم آنکه از نظر رتبه پاسپورت یکی از کشورهای خوب دنیا است ولی از نظر موقعیت جغرافیای و آب و هوایی برای ایرانیان چندان مناسب نمی­باشد. شمال این کشور به شدت سرد و زندگی در آن نسبتا دشوار است. به دلیل شرایط اقلیمی، خاک مناسب کمتر در دسترس می باشد. باید توجه نمود برای زندگی و اقامت در این کشور، علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی، نیازمند یادگیری زبان دوم و سوم یعنی فنلاندی وسوئدی می­باشید. همان طور که قبلا اشاره شد، کشور فنلاند کشور ارزانی نیست و هزینه زندگی در آن بالاست. در مقایسه این کشور با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و منطقه شنگن، می­توان کشور اتریش، آلمان، دانمارک را پیشنهاد داد. شهر وین یکی از بهترین و با کیفیت ترین شهر­های دنیاست. نرخ پایین بیکاری و نیازمندی این کشور به نیروی کار ماهر، سبب جذب مهاجرین با مهارت­های بالا شده است. فنلاند از جمله کشورهایی است که افراد دو تابعیتی را به رسمیت می شناسد و قبول دارد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن حرام بوده و پیگرد قانونی دارد.

پاسپورت فنلاند ـ تابعیت و شهروندی فنلاند

پاسپورت فنلاند و مدارک موردنیاز

دریافت پاسپورت فنلاند مستلزم دارا بودن شرایط مورد نیاز این کشور است. شما در صورت اخذ اقامت دائم از طرق مختلف در فنلاند، می توانید برای دریافت پاسپورت فنلاند درخواست بدهید. شما پس از دریافت پاسپورت فنلاند، از تمامی حقوق شهروندی اعم از حق رای، تحصیل رایگان و استفاده از تمامی خدمات شهروندی برخوردار خواهید بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

 • مدارک موردنیاز جهت دریافت پاسپورت فنلاند

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی مهارت زبان فنلاندی یا سوئدی یا دانستن زبان اشاره فنلاندی
  • زندگی در فنلاند
  • داشتن تمکن مالی
  • عدم سوء سابقه و پرداخت تعهدات مالی

پاسپورت فنلاند و وکیل معتبر برای امور مهم

یکی از مهم ترین اموری که همواره جهت مهاجرت به کشوری دیگر می بایست به آن توجه کنید، بهره مندی از تجربیات وکیل معتبر در زمینه امور حقوقی می باشد. بهره مندی از مشاوره وکیل معتبر به این دلیل از اهمیت خاصی برخوردار است که اخذ پاسپورت فنلاند از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و یک وکیل مجرب می تواند مناسب ترین راه مهاجرتی را با توجه به شرایطتان، در اختیار شما قرار دهد. عدم استفاده از تجربیات وکلای زبده و آشنا به روش های مهاجرتی می تواند زمینه ساز اشتباهات ناخواسته و جبران ناپذیری شود. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، مفتخر هستند تا با داشتن سابقه بالای ۱۵ سال در زمینه حقوق بین الملل، شما را در زمینه اخذ پاسپورت فنلاند همراهی نموده و شما را در این امر تا حصول نتیجه یاری نمایند. شما همواره می توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و از به روز ترین اطلاعات بهره مند شوید.

وکیل معتبر برای امور مهاجرتی و حقوقی

اخذ اقامت فنلاند
راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
ویزای توریستی فنلاند
پاسپورت فنلاند و سخن پایانی

پاسپورت فنلاند و راه های مهاجرت به فنلاند و دریافت تابعیت و شهروندی این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از آنجاییکه ممکن است دریافت پاسپورت فنلاند در سال های اخیر مورد تقاضای تعدادی از مخاطبین باشد، ما در این مقاله سعی نمودیم روش هایی که منجر به دریافت پاسپورت فنلاند می شود را به همراه جزئیات آن ها، به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد مهاجرت به فنلاند را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هرگونه اقدامی، شرایط خود را برای کشورهایی مانند کانادا، دانمارک، اتریش و … بسنجید و سپس اقدام نمایید. زیرا فنلاند کشوری بسیار گران و سرد در حوزه کشورهای اسکاندیناوی می باشد و یادگیری زبان فنلاندی کار ساده ای نمی باشد. در این راستا کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در خدمت شما هستند تا به روزترین و صحیح ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند تا بتوانید که بهترین مسیر را برای مهاجرت تان انتخاب کنید. همچنین شما عزیزان می توانید در بخش انتهایی مقاله، در قسمت دیدگاه و نظرات، پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ