پاسپورت لوکزامبورگ و بررسی آن

پاسپورت لوکزامبورگ ، راههای مهاجرت به لوکزامبورگ به جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه راههایی می توان موفق به اخذ پاسپورت لوکزامبورگ شد؟ اعتبار پاسپورت لوکزامبورگ در بین سایر کشورهای جهان چقدر است؟ با داشتن پاسپورت لوکزامبورگ می توان بدون ویزا به چند کشور جهان مسافرت کرد؟ اینها برخی از سولاتی است که در طی این مقاله قرار است به آنها پاسخ داده شود. کشور لوکزامبورگ در قاره اروپا واقع شده است و برخی از افراد تمایل به زندگی و مهاجرت به این کشور اروپایی را دارند. گفتنی است پاسپورت لوکزامبورگ دارای اعتبار بالایی در جهان است و ما در این مقاله به صورت کلی و مفید به بررسی اخذ پاسپورت و تابعیت لوکزامبورگ و شرایط لازم آن می پردازیم. شما عزیزان همواره پس از مطالعه این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE  اتریش تماس حاصل نموده تا مشاورین ارشد مجموعه به صورت رایگان شرایط شما را بررسی نمایند. در ادامه این نوشتار به ارائه مطالبی در سرفصلهای زیر خواهیم پرداخت:

پاسپورت لوکزامبورگ
 • پاسپورت لوکزامبورگ و شرایط عمومی
 • پاسپورت لوکزامبورگ و اعتبار آن
 • پاسپورت لوکزامبورگ و روش های اخذ آن
 • پاسپورت لوکزامبورگ از طریق کار
 • پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تحصیل
 • پاسپورت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تولد
 • پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج
 • پاسپورت لوکزامبورگ و پناهندگی
 • پاسپورت لوکزامبورگ و نکات مهم در باب آن
 • پاسپورت لوکزامبورگ و وکیل معتبر

پاسپورت لوکزامبورگ و شرایط عمومی

 لوکزامبورگ کشوری کوچک در شمال اروپا است و پایتخت آن شهر لوکزامبورگ می باشد و با کشور های آلمان، فرانسه، بلژیک هم مرز می باشد. این کشور جزء کشور های ثروتمند اروپایی می باشد و از شرایط سیاسی و اقتصادی خوب و با ثباتی برخوردار است. جمعیت این کشور ۶۰۲۰۰۵ نفر می باشد و مساحت آن ۲٫۵۸۶ کیلومتر است. برای اخذ پاسپورت لوکزامبورگ بایستی به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید و پس از ۵ سال می توانید مجوز اقامت دائم دریافت می کنید و سپس برای اخذ تابعیت اقدام نمایید. توجه داشته باشید برای اخذ شهروندی و تابعیت لوکزامبورگ حتما می بایست در آزمون شهروندی این کشور قبول شوید و این آزمون شامل زبان لوکزامبورگی و ارتباط با مردم این کشور و فرهنگ آنان می باشد.

مهاجرت به لوکزامبورگ جهت اخذ پاسپورت لوکزامبورگ ـ طبیعت لوکزامبورگ

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کشور لوکزامبورگ

مقاله مرتبط

مهاجرت به لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ و اعتبار آن

پاسپورت لوکزامبورگ اعتباربالایی در جهان دارد و جزء دومین پاسپورت قدرتمند جهان می باشد و با کشور هایی نظیر فنلاند، آلمان ، اسپانیا هم رده می باشد. با داشتن پاسپورت لوکزامبورگ می توان به ۱۲۷ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد و به ۴۰ کشور با دریافت ویزای فرودگاهی در کشور مقصد ( Visa On Arrival ) نیز می توان سفر داشت؛ ولی برای مسافرت به ۳۱ کشور حتما بایستی ویزا دریافت نمود.

اعتبار پاسپورت لوکزامبورگ

در شکل زیر نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت هر کشور را به تفکیک کشور های مختلف می توان مورد بررسی قرار داد :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ و روش های اخذ آن

برای اخذ پاسپورت لوکزامبورگ و همچنین کشور های دیگر چند روش وجود دارد که به واسطه آن می توان اقامت و تابعیت یا پاسپورت را بدست آورد. برخی از این روش ها شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … می باشد که به واسطه آن اقامت و در نهایت پاسپورت را می توان اخذ نمود. در ادامه هر یک از روشهای مهاجرتی را با رویکرد اخذ تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ مورد بررسی قرار خواهیم داد. این مقاله توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا، حرام و غیر قانونی می باشد.

پاسپورت لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ از طریق کار

یکی از راه های اخذ پاسپورت لوکزامبورگ و اقامت آن، مهاجرت کاری به این کشور می باشد. شهروندان اروپایی برای مهاجرت کاری به این کشور نیاز به اخذ مجوز کار ( Work permit ) ندارند؛ به مدت ۹۰ روز می توانند به این کشور ورود کنند و از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنند و مجوز اقامت کاری را بدست آورند. ولی شهروندان غیر اروپایی حتما بایستی قبل از ورود به کشور لوکزامبورگ درخواست کار داشته باشند و دعوتنامه کاری برایشان ارسال شود و به واسطه آن، ویزای کار لوکزامبورگ را جهت ورود به این کشور اخذ نمایند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا اگر به مدت ۵ سال در این کشور کار کنند می توانند اقامت دائم و در نهایت پاسپورت لوکزامبورگ را بدست آورند. یکی از نکات مهم در خصوص کار در لوکزامبورگ نرخ بیکاری آن است؛ که هرچقدر نرخ بیکاری پایین باشد شانس پیدا کردن کار بیشتر است. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور لوکزامبورگ را در مقایسه با کشور های مالت و هلند مشاهده می فرمایید.

نمودار نرخ بیکاری در لوکزامبورگ در مقایسه با مالتا و هلند

پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ اقامت و پاسپورت لوکزامبورگ تحصیل می باشد که به طور غیر مستقیم می تواند منجر به اخذ پاسپورتو تابعیت این کشور شود. تحصیل در لوکزامبورگ از سن ۴ سالگی اغاز می شود. سیستم تحصیلی این کشور بسیار قوی می باشد و بیشتر مدارس توسط دولت اداره می شوند. مدارس به صورت خصوصی و دولتی می باشند که تحصیل در آنها از سن ۴ تا ۱۶ سالگی اجباری است. در جدول زیر دوره های تحصیلی را مشاهده می فرمایید.

لیستی از دوره های تحصیلی در لوکزامبورگ به همراه توضیحات آنها

 برخی از دانشگاه های معتبر لوکزامبورگ در جدول زیر مشاهده بفرمایید:

دانشگاههای معتبر لوکزامبورگ

تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ

تحصیل در مقطع لیسانس در لوکزامبورگ حدود ۴ سال و در فوق لیسانس ۲ سال به طول می انجامد.  تحصیل در مقطع دکترا نیز بین ۳ تا ۴ سال طول می کشد. برخی از رشته ها در کشور لوکزامبورگ مانند رشته های مدیریت، بازرگانی و امور مالی مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است. هزینه تحصیل در این کشور تقریبا بین ۸ تا ۱۲ هزار یورو می باشد و بسته به رشته و نوع دانشگاه می باشد. دانشجو حین تحصیل اجازه کار پاره وقت بین ۱۰ تا ۴۰ ساعت را داد و با توجه به مقطع تحصیلی مشخص می شود.تحصیل در لوکزامبورگ به تنهایی منجر به اقامت نمی شود، بایستی پس از تحصیل ورود به بازار کار داشته و به واسطه آن اقامت لوکزامبورگ را بدست آورد و بعد از ۵ سال زندگی و کار در کشور لوکزامبورگ برای اخذ پاسپورت اقدام نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در کشور لوکزامبورگ مراجعه نمایید.

پاسپورت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ پاسپورت کشور لوکزامبورگ سرمایه گذاری می باشد که می تواند منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور شود. سرمایه گذاری از چند طریق امکان پذیر است که به آنها می پردازیم:

به صورت کلی، در هر یک از این روش های ذکر شده، ابتدا به شما اقامت موقت تعلق می گیرد و سپس در شرایطی که سرمایه خود را به مدت پنج  سال در این شرکت نگهدارید، می توانید بعد از پنج سال اقامت دائم لوکزامبورگ را اخذ نمایید. در نهایت پس از گذشت ۵ سال می توانید برای پاسپورت لوکزامبورگ درخواست بدهید. این در صورتی می باشد که فرد تمام شرایط معین شده جهت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ را رعایت کرده باشد. در زیر نمودار نرخ مالیات در کشور لوکزامبورگ را مشاهده میفرمایید.

نمودار نرخ مالیات در لوکزامبورگ

برای کسب اطلاعات جزئی تر می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در لوکزامبورگ مراجعه نمایید.

پاسپورت لوکزامبورگ از طریق تولد

یکی از راه های اخذ پاسپورت لوکزامبورگ تولد می باشد. قوانین تولد به دو صورت است قانون خاک و خون،  که در قانون خاک به این صورت است کودکی که در یک کشور متولد می شود بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین به آن کودک تابعیت و پاسپورت را اهدا می کنند، ولی در قانون خون بایستی یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشند که به واسطه آن کودک تابعیت و در نهایت پاسپورت را اخذ نماید. کشور لوکزامبورگ از قانون خون پیروی می کند و کودکان متولد شده از والدین دارای تابعیت لوکزامبورگ به صورت خودکار پاسپورت لوکزامبورگ را اخذ می نمایند. در نظر داشته باشید تحت شرایطی تابعیت لوکزامبورگ از قانن خاک پیروی می کند. به طور مثال کودکی که در خاک لوکزامبورگ متولد شود و والدین آن نامشخص باشند، به آن نوزاد تابعیت و پاسپورت اهدا می شود.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابیعت و پاسپورت از طریق تولد در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت در کشور لوکزامبورگ از طریق تولد

پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت لوکزامبورگ ازدواج می باشد. از طریق ازدواج می توان اقامت و پاسپورت کشور لوکزامبورگ را بدست آورد. در صورتی که فرد خارجی با شهروند لوکزامبورگی که تابعیت لوکزامبورگ را دارد ازدواج کند، می تواند در صورت داشتن شرایط لازم به اقامت دائم و پاسپورت آن دست پیدا کنند.

شرایط لازم برای ازدواج در لوکزامبورگ:

 • سن قانونی برای ازدواج بالای ۱۸ سال باشد.
 • سند ازدواج و مدارک مربوط به آن ارائه شود.
 • گواهی تجرد( مدارکی مانند گواهی جدایی در ارتباط با داشتن ازدواج قبلی)
 • ازدواج بایستی کاملا قانونی به ثبت رسیده باشد.

یکی از مهمترین شرایط ازدواج حقیقی بودن آن است، به دلیل اینکه برخی از افراد از طریق ازدواج صوری قصد اخذ اقامت را دارند، باید همه مدارک به صورت صحیح ارائه شود. پس از ازدواج به شخص اقامت موقت داده می شود و به مدت سه سال بایستی با هم زندگی کنند و سپس برای اقامت دائم درخواست دهد. پس از ۵ سال زندگی می توان برای پاسپورت لوکزامبورگ درخواست را ارائه داد ولی شخص باید در آزمون شهروندی شرکت کند و در این آزمون قبول شود که شامل زبان لوکزامبرگی و آشنایی به فرهنگ این کشور است.

ازدواج در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت از طریق ازدواج

پاسپورت لوکزامبورگ و پناهندگی

پناهندگی تحت شرایط خاص افراد می توانند اقدام کنند و با توجه به اینکه شرایط  سخت و دشواری دارد، موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کند و خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد؛ لذا بهتر آن است که برای مهاجرت، راه های قانونی ( کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … ) انتخاب شود. پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل سیاسی، مذهب، نژاد و… به کشور هایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند درخواست پناهندگی می دهند. در کشور لوکزامبورگ قوانین و مسئولیت هایی برای پناهندگان جهت حفاظت  و رسیدگی به وضعیت آنها ارائه می شود.پناهندگی در لوکزامبورگ به این صورت است که در ابتدا فرد به یکی از ایستگاه های پلیس مرزی این کشور مراجعه می کند و طی بررسی پرونده و دلیل پناهندگی به فرد اسکان موقت داده می شود. پناهندگی در کشور لوکزامبورگ به ۲ صورت می باشد:

 • وضعیت پناهندگی در لوکزامبورگ
 • وضعیت حمایت کمکی لوکزامبورگ

پس از بررسی پرونده و تشکیل جلسه با کارمند اجتماعی لوکزامبورگ شرایط شخص به صورت کامل بررسی می گردد و در صورت صحیح بودن ادعای فرد، به وی اقامت موقت داده می شود. در نمودار زیر وضعیت درخواست پناهندگان را مشاهده می فرمایید که رنگ قرمز نشان دهنده رد شدن پرونده ها پناهندگی و رنگ سبز نشان دهنده تعداد تایید در خواست پناهندگان به لوکزامبورگ است.

نمودار تعداد پناهندگان به لوکزامبورگ جهت اخذ تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ و نکات مهم در باب آن

یکی از نکات مهم در خصوص پاسپورت کشور ها، اعتبار آن در سطح جهان می باشد. پاسپورت لوکزامبورگ دارای اعتبار بالایی در جهان است و در رده دوم بین پاسپورت های جهان قرار دارد. این کشور از سطح زندگی بالا و رفاه اجتماعی بالا برخوردار است. همانطور که در بالا اشاره شد، با داشتن پاسپورت لوکزامبورگ می توانید به ۱۲۷ کشور دنیا بدون ویزا سفر داشته باشید. برای دریافت این پاسپورت هزینه هایی وجود دارد که بستگی به اعتبار آن دارد که در جدول زیر مشاهده میفرمایید.

جدول هزینه های دریافت پاسپورت لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ و وکیل معتبر

اخذ پاسپورت و اقامت کشور لوکزامبورگ با توجه به اینکه این کشور جزء کشور های ثروتمند اروپایی است، خواهان زیادی دارد و بمنظور اخذ ویزای لوکزامبورگ به جهت ورود به این کشور، نیاز به بررسی و چیدمان صحیح مدارک است. برای این پروسه بهتر است از وکیل معتبر استفاده شود که تا با راهنمایی ها و دستور العمل های او، نحوه برخورد با آفیسر سفارت و چیدمان مدارک را بدون نقص انجام دهید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن مشاورین مجرب و بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه مهاجرت و اقامت شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی میفرمایند. برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

پاسپورت لوکزامبورگ

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت لوکزامبورگ و سخن پایانی

پاسپورت لوکزامبورگ، مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته شد. با توجه به اینکه پاسپورت لوکزامبرگ از اعتبار بالایی برخوردار است و این کشور جزء کشور های ثروتمند در اروپا است ، برخی از افراد تمایل به زندگی و اخذ پاسپورت این کشور را دارند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در این کشور بالا است و اگر تمایل به اخذ پاسپورت و اقامت در اروپا را دارید می توانید از کشور هایی با هزینه های پایین تر و اعتبار پاسپورت بالا نظیر اتریش، هلند، دانمارک و … انتخاب نمایید. در صورت هر گونه سوال یا ابهامی می توانید آن را در بخش پایانی همین مقاله یعنی در قسمت دیدگاهها طرح کنید، تا در اسرع وقت ابهام شما رفع گردیده و پاسخ سوال شما داده شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ