پاسپورت موناکو و بررسی آن

پاسپورت موناکو ، روشها و شرایط اخذ شهروندی ، تابعیت یا پاسپورت کشور موناکو در این مقاله بصورت علمی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. میزان اعتبار پاسپورت موناکو در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها چقدر است؟ با داشتن پاسپورت موناکو به چه کشور هایی می توان بدون ویزا مسافرت کرد؟ چه راههایی برای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور موناکو وجود دارد؟ در این نوشتار کوشیده شده است که به این قبیل سوالات و دیگر سوالات در باب اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت کشور موناکو پاسخ داده شود و مهم ترین و اصلی ترین نکات در خصوص آن ارائه گردد. کشور موناکو که به شاهزاده نشین موناکو معروف است، کشوری بسیار کوچک در میانه آفرو-اروپا قرار دارد، این کشور با آب و هوای مطبوع ، طبیعتی زیبا و … به بهشت توریست ها شناخته شده است. علاوه بر این، کشور موناکو در ساختار اقتصادی اش نکات مثبتی وجود دارد که بسیاری از مردم جهان را ترغیب به مهاجرت به موناکو و حتی اخذ تابعیت این کشور می نماید. امید است این مقاله تمامی سوالات و ابهامات شما در باب اخذ تابعیت و پاسپورت موناکو را پاسخ داده باشد، اما شما همواره پس از مطالعه این نوشتار می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس برقرار کرده و بصورت رایگان پاسخ تمامی سوالات مهاجرتی خود را دریافت نمایید.

پاسپورت موناکو
 • پاسپورت موناکو و شرایط عمومی
 • پاسپورت موناکو و اعتبار آن
 • پاسپورت موناکو و روش های اخذ پاسپورت موناکو
 • پاسپورت موناکو از طریق کار
 • پاسپورت موناکو از طریق تحصیل
 • پاسپورت موناکو از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت موناکو از طریق تولد
 • پاسپورت موناکو از طریق ازدواج
 • پاسپورت موناکو و پناهندگی
 • پاسپورت موناکو و نکات مهم در باب پاسپورت موناکو
 • پاسپورت موناکو و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت موناکو و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت موناکو و شرایط عمومی

شاهزاده نشین موناکو شبه جزیره ایست در دریای مدیترانه و در همسایگی سواحل جنوبی کشور فرانسه. جمعیت آن کمتر از ۴۰ هزار نفر و گستردگی آن تنها نزدیک به ۲ کیلومتر مربع. این کشور بعلت وجود قوانین و مقررات مالیاتی آزاد در ساختار اقتصادی اش، آب و هوای فوق العاده و … به بهشتی برای ثروتمندان و سرمایه داران تبدیل شده است. این کشور جزء آن دسته کشور های معدودی است که هیچگونه مالیاتی از بومیان و اتباعش نمی گیرد. شهر مشهور مونت کارلو در این کشور قرار داشته و پایتخت آن موناکوویل می باشد. زبان رسمی در کشور موناکو فرانسوی می باشد. کشور موناکو به دلیل جذب سرمایه گذاران و ثروتمندان خارجی و برنامه های اقامت دائم از روش سرمایه گذاری با جمعیت اندکش توانست در سال ۲۰۱۸ اولین کشور از ۴ کشوری باشد که سرانه تولید ناخالص داخلی اش بیشتر از US$100,000 باشد. سه کشور دیگر به ترتیب عبارتند از لیختن اشتایان، لوکزامبورک و برمودا. بنا بر گزارشات امید به زندگی شهروندان موناکو از متوسط جهانی و اروپا بالاتر است. گفتنی است که قریب به یک سوم جمعیت موناکو را میلیاردها تشکیل داده اند.

موناکو ـ مهاجرت به موناکو

کشورهای جهان در زمینه اعطای تابعیت و شهروندی از طریق تولد از دو قاعده خاک و خون پیروی می نمایند:

قاعده خاک در اعطای تابعیت از طریق تولد

بر اساس این قاعده اگر کودکی در خاک کشوری متولد شود، صرف نظر از اینکه والدین او تبعه آن کشور باشند یا از اتباع دیگر کشورها، به آن کودک تابعیت و پاسپورت تعلق خواهد گرفت. از جمله کشور هایی که از قاعده خاک در اعطای تابعیت پیروی می نمایند، می توان به کانادا و برزیل اشاره کرد.

قاعده خون در اعطای تابعیت از طریق تولد

بر اساس قاعده خون نیز مهم نیست که کودک در خاک چه کشوری به دنیا آمده است، اعطای تابعیت منوط به تابعیت والدین او می باشد. از جمله کشور هایی که از قاعده خون در اعطای تابعیت پیروی می نمایند می توان به موناکو اشاره کرد.

توضیحات بیشتر در این زمینه در پاراگراف پاسپورت موناکو از طریق تولد خدمت شما عزیزان ارائه می گردد.

مهاجرت به موناکو

پاسپورت موناکو و اعتبار آن

پاسپورت موناکو در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها در کنار پاسپورت کشورهای کرواسی و بلغارستان در رده ۱۰ ام جای دارد. شما با داشتن پاسپورت موناکو می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۵۹ کشور از کشورهای جهان آزادانه مسافرت کنید. البته برای سفر به ۴۸ کشور از این ۱۵۹ کشور، نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی در کشور مقصد ( Visa on arrival ) دارید. از جمله کشور هایی که با داشتن پاسپورت موناکو بدون نیاز به اخذ ویزا می توان به آن ها آزادانه سفر کرد می توان به همه کشور های اروپایی نظیر اتریش، آلمان، اسپانیا، فرانسه و … همه کشور های قاره آمریکا نظیر کانادا، ایالات متحده، برزیل و … همه کشور های قاره اقیانوسیه نظیر نیوزلند و استرالیا اشاره کرد. گفتنی است که دارندگان پاسپورت موناکو برای مسافرت به کشور ایران نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی در کشور ایران خواهند داشت.

اعتبار پاسپورت موناکو در رنکنیگ بین المللی پاسپورت ها

در نقشه زیر میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت موناکو به تفکیک هر کشور را مشاهده می نمایید:

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت موناکو

پاسپورت موناکو و روش های اخذ پاسپورت موناکو

به طور کلی برای مهاجرت به کشور های خارجی ۶ راه وجود دارد که برخی از این راهها بسته به قوانین کشور مورد نظر منجر به اخذ اقامت و تابعیت خواهد شد و برخی راهها آثار اقامتی و تابعیتی ندارند. برای مهاجرت به موناکو می توان از طرق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی اقدام کرد که همانطور که گفته شد برخی از این روشها منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت موناکو نمی گردد، برخی نیز به مهاجر کمک می کنند که به طور غیر مستقیم موفق به اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت موناکو گردد. در ادامه برای کشور موناکو به بررسی این ۶ روش مهاجرت پرداخته و آثار تابعیت آن را بررسی می نماییم :

پرچم کشور موناکو ـ مهاجرت به موناکو

پاسپورت موناکو از طریق کار

یکی از طرق اخذ پاسپورت موناکو مهاجرت به این کشور از طریق کار و به استخدام درآمدن یک کارفرمای معتبر موناکویی تبار است. پیش از اقدام به جهت مهاجرت کاری به هر کشوری می بایست نرخ بیکاری آن کشور را مورد بررسی قرار داد؛ طبیعتا هر چه نرخ بیکاری یک کشور بالاتر باشد به این معنی است که تعداد بیکاران جامعه آن کشور زیاد است و پیدا کردن کار نیز مشکل و در بعضی اوقات غیر ممکن. نرخ بیکاری موناکو جزء کمترین نرخ های بیکاری در اروپاست. لذا پیدا کردن کار در این کشور چندان دشوار نمی باشد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که کارفرمایان موناکویی در صورتی می توانند نیروی کار خود را از کشور های خارجی تأمین نمایند که ابتدا نیازمندی شغلی خود را ابتدا به مدت ۳ ماه در موناکو آگهی نماید، چنانچه هیچ فرد موناکویی صلاحیت کار در آن منصب شغلی را نداشت،آنگاه این آگهی می بایست ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا به سمع و نظر اتباع اروپا برسد و اگر هیچیک از اتباع اروپایی نیز صلاحیت استخدام در آن منصب شغلی را نداشته باشند، آنگاه کارفرمای موناکویی قادر خواهد بود نیروی کار خود را از کشور های غیر اتحادیه اروپا تأمین نماید. لذا به طور کلی پیدا کردن کار در موناکو به همین آسانی ها هم نیست. اما در ادامه می توانیم مسیر تحصیل در موناکو را به شما معرفی نماییم که سبب می شود راحت تر در این کشور با کارفرمایان موناکویی آشنا شده و به استخدام آنها درآیید.

در نمودار و جدول زیر نرخ بیکاری موناکو در سالیان اخیر را مشاهده خواهید کرد :

نمودار نرخ بیکاری در موناکو

جدول نرخ بیکاری در موناکو

چنانچه موفق به پیدا کردن کار در موناکو شدید، در بدو ورود به این کشور و کار برای کارفرمای موناکویی به شما یک کار اقامت موقت با اعتبار یکساله اعطاء خواهد شد. اگر قرارداد کاری شما بیش از یک ساله به طول انجامید و کارفرما تمایل داشت که قرارداد کاری شما را تمدید نماید، یک بار دیگر و تا سه سال به همین نحوه کارت اقامت موقت ۱ ساله شما تمدید خواهد شد. پس از آن یک کارت اقامت معمولی یا ‌Ordinary Residency Card‌ به شما اعطاء خواهد شد که اعبتار آن ۳ سال می باشد. اگر تا ۱۰ سال بتوانید در موناکو به کسب و کار پرداخته و مالیات خود را تمام و کمال به دولت این کشور پردازید، می توانید به جهت اخذ کارت اقامت ممتاز یا Privileged Residency Card‌ موناکو درخواست دهید.

اگر قصد کار در کشور های اروپایی را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به گزینه های دیگری نظیر مهاجرت کاری به آلمان یا اتریش نیز بیندیشید. برای انجام تحقیقات در این باره توصیه می کنیم به مقاله کار در آلمان یا اتریش وبسایت ما سری بزنید.

کار در موناکو

پاسپورت موناکو از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت موناکو صرفا از طریق تحصیل در این کشور ممکن نیست و متقاضیان اخذ پاسپورت موناکو اگر قصد دارند که از طریق تحصیل در این کشور به تابعیت و پاسپورت آن دست یابند، می بایست به تحصیل در موناکو به منزله سکوی پرتابی برای پیدا کردن کار در موناکو نگاه کنند. البته تنها در موناکو این چنین نیست و اقامت تحصیلی در همه کشور های دنیا، به گونه ای صادر می شود که از ابتدا تلقی این است که متقاضی پس از اتمام تحصیلات به کشور خود باز می گردد نه اینکه در آن کشور ماندگار شود. لذا تحصیل در موناکو به طور غیر مستقیم می تواند شما را موفق به دستیابی به پاسپورت موناکو نماید.

یکی از بهترین دانشگاههای جهان برای تحصیل تجارت و کسب و کار دانشگاه بین المللی موناکو می باشد. دانشگاه بین المللی موناکو (IUM) یا مدرسه بازرگانی موناکو واقع در مونت کارلو در Riviera فرانسه، یک دانشگاه انگلیسی زبان است که به علاقمندان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه کسب و کار متخصص در امور مالی، کسب و کار لوکس و تجارت بین الملل امکان تحصیل می دهد. رسالت مدرسه بازرگانی IUM توسعه و تربیت رهبران موفق و متفکر و کارآفرینان است که دانش جویان و دانش آموختگان از ۷۰ ملیت و کشور متفاوت در حال حاضر در آن به کسب و تحصیل علم تجارت در عرصه های مختلف مشغولند. در این دانشگاه سطح بالایی از تعامل بین اساتید و دانش جویان وجود دارد و در آن به تربیت تفکر خلاق پرداخته می شود.

در این دانشگاه، دانش آموختگان تشویق می شوند تا از تئوری ها و داده های علم تجارت که در دانشگاههای دیگر جهان تدریس می شود، پا فراتر بگذراند و در دنیای واقعی با یادگیری مهارت های تجاری از آنها استفاده نمایند؛ که این امر به آنان اجازه می دهد تا در آنها مهارت های تحلیلی و شناختی قوی ایجاد شود و با این پایه، آن ها را به تبدیل شدن یک یک تاجر موفق سوق دهد.

موناکو یکی از مراکز برتر کسب و کار در اروپا است و همچنین به عنوان یک محیط امن شناخته شده است. دانش آموزان دانشگاه IUM با مهارت های کسب و کار، تجارب عملی و توسعه شخصی که به آنها یاد داده می شود می توانند در تمام طول زندگی شان موفق باشند.

همانطور که گفته شد تحصیل در دانشگاه IUM موناکو به شما به طور مستقیم امکان اخذ پاسپورت موناکو را نمی دهد اما می تواند به شما در پیدا کردن کار در این کشور کمک شایان توجهی نماید. شما با کار در موناکو و پرداخت مالیات به دولت این کشور پس از ۱۰ سال می توانید به اقامت دائم ، شهروندی و تابعیت این کشور دست یابید.

تحصیل در دانشگاه بین المللی موناکو ـ‌ تحصیل در مدرسه بازرگانی موناکو

پاسپورت موناکو از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از طرق اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت موناکو سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در بسیاری از کشور های از طرق مختلف نظیر خرید املاک و مستغلات، ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی و … امکان پذیر است که لزوما همه این طرق مسبب اخذ اقامت و تابعیت یک کشور خارجی نمی گردد و تنها جنبه business‌ و دستیابی به سودرکلان به یورو دارد. پیش از سرمایه گذاری در هر کشوری می بایست در وهله اول میزان ریسک سرمایه گذاری را آنالیز کرد. بدین منظور شاخص های زیادی برای بررسی وجود دارد که یکی از آنها شاخص ریسک سیاسی یا Political Risk‌ می باشد. بنابر گزارش بانک جهانی نرخ ریسک سیاسی در موناکو پایین و بلند مدت برآورد شده است. نرخ ریسک سیاسی کشور ها در بازه عددی ۱ تا ۷ تعریف می گردد که ۱ نشان از ثبات سیاسی مساعد و ۷ نشان از ریسک سیاسی در سرمایه گذاری و دیگر زمینه هاست. در نمودار زیر مشاهده می نمایید که نرخ ریسک سیاسی موناکو برابر ۱ می باشد. لذا سرمایه گذاری در موناکو از امنیت مناسبی برخوردار است.

نمودار نرخ ریسک سیاسی موناکو

همچنین به منظور بررسی و آنالیز هر چه بیشتر سرمایه گذاری در یک کشور، می بایست شاخص ها و استاندارد های بسیاری را مد نظر قرار دهید. شاخص هایی نظیر نرخ مالیات، نرخ تورم، نرخ بهره بانکی، نرخ شاخص مصرف کننده و استاندارد هایی نظیر سلامت نظام قضایی و تأمین امنیت سرمایه گذار و … . این بحث بسیار تخصصی است و از حوصله موضوع اصلی این مقاله خارج است. در صورت تمایل به شما پیشنهاد می شود که سری به مقاله سرمایه گذاری در موناکو از همین وبسایت بزنید.

القصه که سرمایه گذاری در موناکو از طرق مختلفی امکان پذیر است و می توان از طرق مختلف سرمایه گذاری در موناکو به اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت موناکو دست یافت. مبلغ مورد نیاز به منظور اخذ اقامت و پاسپورت موناکو از طریق سرمایه گذاری در حدود ۱ میلیون یورو است. یکی از برنامه های سرمایه گذاری در موناکو سپردن مبلغ نیم میلیون یورو در بانک و نیم میلیون یوروی دیگر در حوزه املاک و مستغلات موناکو می بایست سرمایه گذاری گردد. از مزیت های اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری این است که هم شما و هم اعضای خانواده شما حق کار و تحصیل رایگان خواهند داشت و به اعضای خانواده تان نیز کارت اقامت تعلق می گیرد. از شروط اخذ کارت اقامت دائم موناکو این است که دست کم ۶ ماه از سال را در این کشور زندگی کنید. مدت زمان لازم برای اخذ پاسپورت موناکو از طریق سرمایه گذاری ۱۰ سال اقامت و زندگی در این کشور می باشد. عمده موارد مورد نیاز به جهت سرمایه گذاری در موناکو عبارتند از :

 • ارائه گواهی بانکی بمنظور اثبات تمکن مالی متقاضی
 • ارائه گواهی و سند ملک به منظور سکونت و زندگی در موناکو
 • ارائه نامه گواهی عدم سوء‌ سابقه
 • ارائه اسناد شرکت راه اندازی شده و سایر اسناد کاری

معرفی مزایا و معایب سرمایه گذاری در موناکو

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در موناکو

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در موناکو

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا
قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا

پاسپورت موناکو از طریق تولد

همانطور که در ابتدا مقاله اشاره شد، قانون ملی کشور موناکو در اعطای تابعیت و شهروندی موناکو از طریق تولد از قاعده خون پیروی می نماید. توضیح بیشتر آنکه اگر شما بعنوان والدین خارجی بخواهید فرزندتان را در خاک کشور موناکو به دنیا بیاورید، صرف این کار فرزندتان را شامل اعطای تابعیت و پاسپورت موناکو نخواهد کرد. بنابر قانون شهروندی این کشور، تابعیت از طریق تولد در موناکو از طریق خون منتقل می شود به این معنا که یکی از والدین کودک متولد شده یا هر دو آنها باید از اتباع و شهروندان کشور موناکو باشند، تا به کودک، شهروندی، تابعیت یا پاسپورت موناکو تعلق بگیرد. خاطر نشان می کنیم در صورتی که یکی از والدین یا هر دوی آنها شهروند موناکو باشند، دیگر مهم نیست که کودک در خاک موناکو به دنیا آمده باشد یا خارج از قلمرو این کشور، در هر دو حالت به وی تابعیت و پاسپورت موناکو تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که قانون ملی کشور موناکو در مواردی خاص در اعطای تابعیت از طریق تولد، از قاعده خاک پیروی می نماید. به طور مثال اگر کودکی در خاک موناکو از پدر و مادری نامعلوم به دنیا آمده باشد، بر اساس قاعده خاک از بدو تولد شهروند موناکو شناخته شده و مشمول اعطای تابعیت و پاسپورت موناکو خواهد شد.

تابعیت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اخذ پاسپورت از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت موناکو از طریق ازدواج

یکی دیگر از طرق اخذ پاسپورت موناکو ازدواج با شهروندی موناکویی یا مقیم دائم این کشور می باشد. بنا بر قانون ملی این کشور، یک زن خارجی با ازدواج رسمی با یکی از اتباع کشور موناکو و بشرط زندگی مشترک به مدت ۱۰ سال، واجد الشرایط اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت موناکو خواهد شد. در صورتی که در اثنای این ۱۰ سال، همسر این زن خارجی، فوت نمود؛ زن با نشان دادن شواهدی مبنی بر این که در دوران بیوگی اش قصد ازدواج مجدد نداشته و نخواهد داشت، کماکان واجد الشرایط اخذ تابیعت و پاسپورت موناکو خواهد ماند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده و نگارش شده است، لذا انتشار این مطلب بدون ذکر منبع به هر نحوی، غیر شرعی بوده و از لحاظ قانونی قابلیت پیگیری دارد.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

پاسپورت موناکو و پناهندگی

پناهندگی به موناکو الزاما منجر به اخذ پاسپورت موناکو نخواهد شد. در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی را در زمینه پناهندگی ارائه نمی نماید و این بخش از مقاله ی پاسپورت موناکو تنها به جهت آگاه سازی و ارائه اطلاعات جزئی به شما عزیزان تدارک دیده شده است. پر واضح است که پناهندگی یکی از روشهای ۶ گانه مهاجرت می باشد که غیر قانونی نیز هست؛ نا گفته پیداست که پناهندگی به کشور های دیگر دارای خطراتی است که ممکن است در این مسیر جان و مال خود را از دست بدهید و هنگام رسیدن به کشور مقصد ، زندگی در کمپ های پناهجویان بسیار ملال آور بوده و در بسیاری از موارد بهداشت فردی رعایت نمی شود و امکان مبتلا شدن به بیماری های کشنده نیز وجود دارد. ذکر این نکته ضروری است که کشور موناکو نیز در دسته کشور هایی قرار می گیرد که به استثنای شهروندان چند کشور خاص، به پناهندگان خدمتی ارائه نمی کند و آنها را به دیگر کشور های گسیل می دارد. لذا امکان اینکه شما با پناهندگی به موناکو به پاسپورت موناکو دست یابید، وجود ندارد، زیرا دولت این کشور پناهندگان را پذیرا نیست. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به قلم نگارش درآمده است و در وبسایت رسمی این موسسه به انتشار رسیده است، لذا هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع جایز نبوده ، شرعا حرام و به لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

پناهندگی به خارج از کشور ـ‌ مهاجرت از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت موناکو و نکات مهم در باب پاسپورت موناکو

تا کنون همه طرق اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت موناکو را بررسی نمودیم. اما یکی از نکاتی که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان نادیده گرفته شود، بحث تابعیت مضاعف یا تابعیت دوگانه است. شما عزیزان اگر قصد مهاجرت به کشوری را دارید و تمایل دارید که با مهاجرت به آن کشور به تابعیت و پاسپورت آن کشور دست یابید، می بایست قبل از هر اقدامی جهت شروع، چندین پارامتر مهم را که بسیار بر روی آینده شما تأثیر گذار خواهد بود را بررسی نمایید. بسیاری از این پارامتر ها تا اینجای مقاله بررسی شدند، اما یک پارامتر دیگر که بسیار از اهمیت بالایی در زمینه اخذ تابعیت و پاسپورت یک کشور برخوردار است، مسأله dual citizenship یا تابعیت مضاعف است. کشور های در این زمینه دو گونه رفتار می نمایند. یا تابعیت مضاعف را می پذیرند یا آن را به شدت رد می نمایند.

شما عزیزان باید به دنبال مهاجرت و اخذ پاسپورت کشور هایی باشید که تابعیت مضاعف را بپذیرند، تا علاوه بر حفظ تابعیت اصلی خود، پایگاه دومی را در کشوری بهتر و پیشرفته تر برای خود دست و پا کنید. متأسفانه تابعیت مضاعف بر اساس قانون مدنی موناکو به شدت ممنوع است؛ به این معنی که اتباع خارجی برای اینکه شهروند رسمی این کشور شناخته شوند می بایست از تابعیت قبلی خود کناره گیری نموده و آن را لغو نمایند و گرنه قادر نخواهند بود به شهروندی، تابعیت و پاسپورت موناکو دست یابند.

پاسپورت موناکو ـ تصویر جلد پاسپورت موناکو

پاسپورت موناکو و وکیل معتبر برای امور مهم

به جهت مهاجرت به موناکو و اخذ تابعیت و پاسپورت موناکو شما ابتدا می بایست ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … را اخذ نمایید. همانطور که می دانید، مسیر مهاجرت، تعیین وقت سفارت و طرز برخورد با آفیسر صدور ویزا و متقاعد کردن وی به منظور اعطای ویزای یک کشور، پر کردن فرم های مربوطه و نحوه چیدمان مدارک از جمله نکاتی است که دارای ظرایف، پیچیدگی های خاصی می باشد و متقاضی بدون آگاهی از قوانین اخذ ویزا و مهاجرت قادر نخواهد بود به تنهایی و با تکیه بر علم خود به کشور موناکو مهاجرت نماید. ذکر این نکته نیز ضروری است که اگر به هر دلیلی از جمله نقص در ارائه مدارک و … ویزای ورود شما به موناکو رد شود، برای دفعات بعدی به سختی می توانید نه تنها ویزای موناکو بلکه ویزای دیگر کشور های پیشرفته غربی را اخذ نمایید. لذا همان بهتر که کار را به یک موسسه مهاجرتی یا یک وکیل مهاجرت بسپارید تا با تخصص و علم وی مسیر مهاجرت به موناکو و اخذ تابعیت و پاسپورت موناکو آسان تر گردد. موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش آماده ارائه تمامی خدمات مهاجرتی قانونی نظیر اخذ ویزا، اقامت موقت، اقامت دائم و پاسپورت موناکو به شما هموطنان عزیز می باشد.

مشاوره مهاجرتی ـ وکیل مهاجرت ـ مهاجرت

اقامت دائم اتریش با سرمایه کم
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به اروپا یا کانادا
پاسپورت موناکو و سخن پایانی

پاسپورت موناکو و طرق اخذ آن در این مقاله به تفصیل مورد بررسی و واکاوی قرار گرفت. همانطور که گفته شد موناکو بهشت ثروتمندان است و بهترین روش اخذ پاسپورت موناکو نیز سرمایه گذاری در این کشور می باشد که از معایب آن بالا بودن مبلغ مورد نیاز اولیه سرمایه گذاری می باشد البته از سرمایه گذاری در این کشور به دلیل پر سود بودن آن، نمی توان به راحتی گذشت. تحصیل در موناکو نیز تنها به منظور تحصیل در رشته های مربوط به مدیریت کسب و کار، MBA‌ و کارآفرینی شایسته است اما اگر قصد تحصیل در دیگر رشته ها را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به دیگر کشور های اروپایی با نظام آموزشی پیشرفته نظیر دانمارک، هلند و اتریش بیندیشید. اخذ پاسپورت موناکو از طریق کار نیز، علی رغم نرخ بسیار پایین بیکاری در این کشور بسیار مشکل است. لذا اگر قصد اخذ پاسپورت اروپایی از طریق کار را دارید، پیشنهاد می کنیم که به کشور های آلمان و اتریش بعنوان بهترین کشور ها به جهت مهاجرت کاری فکر کنید، زیرا هم نرخ بیکاری در این کشور ها پایین است و هم به متقاضیان اجازه اخذ ویزای جستجوی کار می دهند. القصه اینکه اخذ پاسپورت موناکو ، علی رغم اعتبار بالای آن به شما توصیه نمی گردد، زیرا شما برای اخذ پاسپورت این کشور، می بایست از تابعیت اصلی خود کناره گیری نمایید که این خود نیز امری بسیار گران و اشتباه است. امید واریم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در با شهروندی، پاسپورت و تابعیت کشور موناکو پاسخ داده باشیم. در صورت هر گونه سوال می توانید آن را در بخش کامنت های این مقاله مطرح نمایید یا با طرح پرسش در بخش پرسش و پاسخ همگانی در سریعترین زمان ممکن به پاسخ سوالات مهاجرتی خود در باب پاسپورت موناکو یا دیگر کشور ها برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ