پاسپورت هلند و بررسی آن

پاسپورت هلند ، راههای اخذ اقامت، تابعیت و شهروندی کشور هلند و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. برای اخذ پاسپورت هلند چه روش هایی وجود دارد؟ آیا اخذ پاسپورت و تابعیت کشور هلند برای ما ایرانیان امکان پذیر است؟ اعتبار پاسپورت هلند چقدر است و با داشتن آن می توان به چند کشور دنیا سفر کرد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ پاسپورت، تابعیت و شهروندی کشور هلند پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. اخذ پاسپورت هر کشوری نیازمند گذراندن مراحلی است که در صورت عدم رعایت نکات مهم در هر مرحله شانس اخذ آن را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد. حضور وکیل مهاجرت آگاه به امور بین الملل به شما کمک می نماید تا تمامی مراحل را بصورت تخصصی دنبال نمایید و به نتیجه مطلوب دست یابید. .چنانچه تمایل دارید بصورت کامل از شرایط اخذ پاسورت هلند آگاهی یابید ما را در نوشتار همراهی نمایید.در این نوشتار سعی شده است که به تمامی سوالات شما به صورت کامل و تخصصی پاسخ دهیم. علی ای حال، در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می توانید در قسمت دیدگاهها سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود می توانید به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید مقالات مرتبط به مهاجرت به هلند واخذ پاسپورت کشور هلند را در کلیه سایت های حقوقی ملک پور مطالعه نمایید و از فایلهای تصویری مربوطه بهره مند شوید.

پاسپورت هلند
 • پاسپورت هلند و شرایط عمومی
 • پاسپورت هلند و اعتبار آن
 • پاسپورت هلند و روش های اخذ پاسپورت
 • اخذ پاسپورت هلند از طریق کار
 • اخذ پاسپورت هلند از تحصیل
 • اخذ پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت هلند از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت هلند از طریق پناهندگی
 • پاسپورت هلند و نکات مهم در باب پاسپورت هلند
 • پاسپورت هلند و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت هلند و شرایط عمومی

کشور هلند به دلیل شرایط مطلوب زندگی از نظر کیفیت شهروندی و رفاه اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد که به همین دلیل مورد توجه بسیاری از علاقمندان زندگی در اروپا می باشد. هلند با جمعیتی حدود ۱۶٫۵۷۰٫۶۱۳ نفر ، نرخ بیکاری ۳٫۷ % و شرایط اقتصادی  پایدار و ثبات سیاسی در این کشور می تواند مقصد مناسبی به جهت اقامت دائم و اخذ تابعیت باشد. اقامت دائم و اخذ پاسپورت هلند این امکان را فراهم می سازد تا در کلیه شرایط تحصیل ، کار و زندگی دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بهره مند شد. متقاضیانی که موفق به اخذ پاسپورت هلند می گردند، حق استفاده از تمامی امکانات شهروندی را خواهند داشت که از طریق یکی از طرق تحصیل ،کار ، سرمایه گذاری و … به کشور زیبای هلند ورود نموده و بعد از طی مراحلی و پس از گذشت چند سال زندگی در هلند موفق به اخذ پاسپورت هلند و تابعیت این کشور شوند. در صورت تمایل به اخذ اقامت کشور هلند می  توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و جهت ارزیابی شرایط خود و کسب اطلاعاتی در رابطه با روش های مناسب و کاربردی پاسپورت هلند ، از کارشناسان مجرب در امور مهاجرت و کسب مشاوره های تخصصی در این باب دریافت نمایید.

از جمله امتیازات اخذ پاسپورت هلند و تابعیت این کشور عبارتند از:

 • امکان عبور و مرور در کشور های عضو شنگن و اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • امکان رأی دادن و برخورداری از تمامی امکانات شهروندی

هلند و زیبایی های آن ـ مهاجرت به هلند ـ پاسپورت هلند

پاسپورت هلند و اعتبار آن

پاسپورت هلند از لحاظ اعتبار دارای سطح بالایی است و در کنار کشورهایی نظیر دانمارک، سنگاپور، فرانسه، بلژیک، اتریش، اسپانیا، پرتغال، نروژ، سوئیس، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا در جایگاه سوم قرار دارد. اگر تمایل دارید بدانید با در دست داشتن پاسپورت هلند  به چه کشورهایی می توان بدون ویزا سفر نمود، باید گفت این امکان برای ورود به ۱۲۵ کشور وجود دارد. همچنین با داشتن پاسپورت هلند می توان در فرودگاه کشور مقصد سفر موفق به اخذ ویزا شد و برای ورود به ۳۳ کشور تنها در دست داشتن پاسپورت اکتفا نمی کند و حتما قبل از ورود به خاک آنها باید موفق به اخذ ویزا گشت. جالب است بدانید در دست داشتن پاسپورت هلند این امکان را فراهم می سازد که علاوه بر  کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می توان با در دست داشتن کارت الکترونیک بدون محدودیت زمان و بدون نیاز به ویزا به کشورهای استرالیا ، کانادا و آمریکا سفر داشت. در جدول ذیل می توانید تمامی کشورهایی که همراه هلند از نظر اعتبار پاسپورت در یک جایگاه قرار دارند، را مشاهده نمائید.

اعتبار پاسپورت هلند و جایگاه آن در بین پاسپورت سایر کشور ها

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، با داشتن پاسپورت هلند می توانید به اکثر کشور های اروپایی ، همه کشور های آمریکای جنوبی بدون ویزا سفر کرد.  گفتنی است که با داشتن پاسپورت هلند می توانید بدون ویزا به کشور عزیزمان ایران سفر کنید.

اعتبار پاسپورت هلند به روایت تصویر

پاسپورت هلند و روش های اخذ پاسپورت

جهت  اخذ پاسپورت هلند می توان از طرق مختلفی اقدام نمود. راه ها و طرق بسیاری موجب  اخذ پاسپورت هلند و تابعیت این کشور می شود. افرادی که به مهاجرت به هلند و در نهایت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور تمایل دارند بسته به شرایطشان می توانند راه های متناسب با شرایط خود را با مشورت با کارشناسان و وکلای مهاجرت انتخاب نمایند. اولین گام، انتخاب روشی مناسب به جهت ورود به کشور هلند است که هر شخص باید با ارزیابی شرایط خود آن را انتخاب نماید. در مرحله بعدی باید اقامت دائم کشور هلند را اخذ نمود که تنها با کار و سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است. شخصی که تمایل به اقامت دائم در کشور هلند دارد باید ۳ الی ۵ سال در این کشور اقامت نموده و مالیات پرداخت نماید تا بتواند موفق به اخذ اقامت دائم این کشور گردد و در مرحله آخر پس از ۵ سال می توان به اخذ پاسپورت این کشور موفق شد. در ادامه این مقاله روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت هلند را که به همت کارشناسان مجرب در امر مهاجرت به سبب افزایش آگاهی شما سروران تهیه شده است، به صورت کامل شرح خواهیم داد.

اخذ پاسپورت هلند از طریق کار

 کار در هلند نیازمند دعوتنامه کاری یا  job offer  از یک کارفرمای هلندی است؛ چرا که دریافت ویزای کاری هلند برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا تنها با دریافت دعوتنامه کاری امکان پذیر است. کارفرما در ابتدا باید برای جایگاه و منصب شغلی که برای نیروی خارجی در نظر گرفته است، ۳ ماه در کشور هلند آگهی نماید تا ابتدا اتباع کشور هلند امکان یافتن کار مورد نظر را داشته باشند.

کار و مهاجرت کاری به خارج از کشورپرچم هلند ـ نقشه هلند ـ هلند

در صورت نبودن متقاضی به جهت استخدام در جایگاه شغلی مورد نظر آگهی استخدام باید به مدت ۳ ماه نیز در اتحادیه اروپا منتشر گردد، تا اتباع اتحادیه اروپا در صورت وجود متقاضی در اولویت قرار گیرند. در صورتی که متقاضی از اتباع اتحادیه اروپا برای پوزیشن کاری مورد نظر یافت نشد ، کارفرمای هلندی می تواند به اداره کار هلند مراجعه نماید و  مجوز کاری که به وسیله آن متقاضی موفق به اخذ ویزای کار هلند برای نیروی کار متخصص از غیر اتحادیه اروپا گردد، را دریافت نماید. به واسطه ویزای کاری شخص متقاضی کار در هلند می تواند به خاک هلند ورود نماید. بعد از اخذ مجوز اقامت کاری متقاضی با ۳ الی ۵ سال زندگی و کار در کشور هلند و پرداخت مالیات در این کشور می تواند اقامت دائم هلند را اخذ نماید و پس از ۱ الی ۲ سال می تواند درخواست پاسپورت هلند به اداره مهاجرت هلند را ارائه نماید  و موفق به اخذ پاسپورت هلند گردد. از آنجایی که پروسه کار در هلند خود به تنهایی بسیار سخت و دشوار است و امکان یافتن کارفرمای هلندی ضعیف می باشد می توان با اخذ پذیرش تحصیلی به کشور هلند ورود داشت، تا پروسه یافتن کار مناسب، از راه مناسبتر و آسانتری عملی گردد. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در کشور هلند در ماه های اخیر را مشاهده نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در هلند در سال 2018

برای کسب اطلاعات جزئی تر می توانید به مقاله مهاجرت به کشور هلند از طریق کار نیز نگاهی بیندازید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کار در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در هلند

اخذ پاسپورت هلند از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ پاسپورت هلند، تحصیل در این کشور می باشد. البته تحصیل در کشور هلند خود به تنهایی آثار اقامتی در پی نخواهد داشت و می تواند زمینه مناسب جهت یافتن کار مناسب  ایجاد نماید. می توان با اخذ پذیرش در رشته هایی با بازار کار مناسب، پس از فارغ التحصیلی کار پیدا کرد و زمینه های اقامت دائم و در نهایت پاسپورت هلند را اخذ نمود. تحصیل در هلند در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است که مدت تحصیل در هر یک از دوره های کارشناسی ۳ الی ۴ سال ، دوره کارشناسی ارشد ۱٫۵ الی ۲ سال و در مقطع دکترا ۴ سال خواهد بود. همچنین دوره هایی نظیر top-up که کاملا مطابق با بازار کار هستند و مدت آنها یکساله می باشد، می تواند راهی مناسب جهت ورود  به کشور هلند و زمینه سازی اقامت دائم هلند را در پی داشته باشد.

تحصیل در خارج از کشور ـ دانشگاه های خارج از کشور

از جمله دانشگاههای مطرح کشور هلند عبارتند از:

برخی از دانشگاههای برتر هلند به همراه رنکینگ آن ها

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کشور هلند به مقاله ای با عنوان اقامت پس از تحصیل در هلند از همین وبسایت مراجعه فرمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت تحصیلی به هلند

فایل ویدئویی موسسه ملک پور تحصیل در هلند و هزینه ها

اخذ پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هلند در برخی موارد می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور گردد. سرمایه گذاری در هلند انواع متفاوتی دارد که بسته به میزان سرمایه سرمایه گذار و شرایط خاص به سه دسته تقسیم می گردد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

 • سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک

  لازم به ذکر است سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک موجب اخذ پاسپورت هلند و تابعیت این کشور نخواهد گشت. البته سوددهی فراوانی را به همراه خواهد داشت، چرا که به دلیل توریستی بودن کشور هلند خرید ملک به جهت اجاره و خرید و فروش می تواند سود قابل توجهی را برای سرمایه گذار فراهم نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با عنوان خرید ملک در هلند از همین وبسایت مراجعه فرمایید.

 • سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی

  از دیگر طرق سرمایه گذاری در هلند می توان به ثبت شرکت در این کشور اشاره نمود. به منظور ثبت شرکت در هلند باید سرمایه مناسبی در حساب شرکت موجود باشد و متناسب با پلن ارائه شده سرمایه نیز لحاظ گردد. میزان سرمایه لازم جهت ثبت شرکت و کارآفرینی در هلند ۲۵۰۰۰ الی ۴۰٫۰۰۰ یورو می باشد. نکته بسیار مهم در امر سرمایه گذاری در هلند از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت ارائه بیزینس پلن قوی و با برنامه ریزی مشخص می باشد. در صورت کارآفرینی و ثبت شرکت در هلند و سودآوری در این کشور و کمک به چرخه اقتصادی کشور هلند و همچنین استخدام نیروی کار هلندی می تواند منجر به اقامت دائم و تابعیت و در نتیجه پاسپورت هلند گردد. با پرداخت مالیات بر درآمد در طی ۳ الی ۵ سال می توان به اقامت دائم و پس از ۶ الی ۷ سال به اخذ پاسپورت هلند دست یافت.

  از انواع ثبت شرکت ها در هلند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • ثبت شرکت های سهامی NV
  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود BV
  • مشارکت عمومی
  • مشارکت محدود

  در ادامه نموداری شامل چشم انداز اقتصادی کشور هلند در قیاس با کل منطقه یورو در چند سال اخیر خواهید دید:

  چشم انداز اقتصادی کشور هلند در قیاس با کل منطقه یورو

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت هلند از طریق سرمایه گذاری می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

سرمایه گذاری و گرین کارت کشور هلند

اخذ پاسپورت هلند از طریق تولد

تولد فرزند در هلند از جمله سریعترین راهها جهت اخذ تابعیت و پاسپورت در این کشور می باشد که تنها در مواردی خاص به آن منجر می گردد. فرد متقاضی می تواند در برخی کشورها به کمک قانون اصل خاک، با تولد کودک اقامت و پاسپورت دریافت نماید. کشورهایی که تابع اصل خاک هستند ، بسیار کم هستند.  کشور هلند از قانون خاک پیروی نمی نماید و به صرف تولد در خاک هلند به کودک تابعیت و پاسپورت هلند اعطاء نمی گردد. پاسپورت هلند در صورتی به کودک متولد شده اعطا می گردد که یکی از والدین کودک پدر یا مادر و یا هر دو آنها تبعه هلند باشند و پاسپورت هلند را دارا باشند. مهاجرت به هلند از طریق تولد در صورتی که والدین فرزند از اتباع هلند محسوب نگردند، امکان پذیر نخواهد بود .تنها در صورتی به کودکی تابعیت هلند اتخاذ می گردد که از پدر و مادری نامعلوم در خاک هلند متولد شده باشد یا از پدرو مادری بدون تابعیت .

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مقاله مرتبط

اخذ اقامت و تابعیت هلند از طریق تولد

اخذ پاسپورت هلند از طریق ازدواج

ازدواج نیز می تواند یکی از راههای اخذ پاسپورت هلند تلقی گردد. متقاضی اخذ پاسپورت هلند در صورتی که با تبعه هلند ازدواج نمایند، می توانند اقامت و پاسپورت هلند را دریافت کند. روند ازدواج در هلند بدین صورت می باشد که باید حقیقی بودن ازدواج اثبات گردد و ارائه اسناد و مدارکی دال بر روابط بین زوجین در دوران نامزدی و ا حقیقی بودن ازدواج الزامی می باشد. در صورتی که متقاضی ازدواج در هلند بتواند واقعی بودن رابطه را اثبات نماید، قادر خواهد بود از طریق ازدواج موفق به اخذ پاسپورت هلند گردد. ازدواج با تبعه و شهروند هلند از جمله سریعترین راه های اخذ تابعیت این کشور می باشد. گقتنی است که در روند اخذ تابعیت و پاسپورت هلند تفاوتی در جنسیت فرد تبعه هلند قائل نمی شود؛ بدین معنی است که ازدواج با تبعه هلند چه مرد و چه زن موجب اخذ پاسپورت زوج و یا زوجه می گردد.

ازدواج نیز می تواند یکی از راههای اخذ پاسپورت هلند تلقی گردد. متقاضی اخذ پاسپورت هلند در صورتی که با تبعه هلند ازدواج نمایند، می توانند اقامت و پاسپورت هلند را دریافت کند. روند ازدواج در هلند بدین صورت می باشد که باید حقیقی بودن ازدواج اثبات گردد و ارائه اسناد و مدارکی دال بر روابط بین زوجین در دوران نامزدی و ا حقیقی بودن ازدواج الزامی می باشد. در صورتی که متقاضی ازدواج در هلند بتواند واقعی بودن رابطه را اثبات نماید، قادر خواهد بود از طریق ازدواج موفق به اخذ پاسپورت هلند گردد. ازدواج با تبعه و شهروند هلند از جمله سریعترین راه های اخذ تابعیت این کشور می باشد. گقتنی است که در روند اخذ تابعیت و پاسپورت هلند تفاوتی در جنسیت فرد تبعه هلند قائل نمی شود؛ بدین معنی است که ازدواج با تبعه هلند چه مرد و چه زن موجب اخذ پاسپورت زوج و یا زوجه می گردد.

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در هلند

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی (شناسنامه و …)
  • مدارکی دال بر اثبات رابطه زوجه نظیر عکس های خانوادگی و دو نفره ، مکالمات و چت های طرفین و …
  • تمکن مالی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت هلند از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت هلند از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد و در این زمینه خدماتی ارائه نمی نماید و این مطلب صرفاً جهت افزایش اطلاعات شما و آگاهی دادن از خطرات پناهندگی ارائه می گردد. هر شخصی به عنوان پناهجو به کشور هلند ورود نموده و خود را به نزدیک ترین پاسگاه پلیس رسانده و معرفی نماید. پلیس جهت ثبت نام در سازمان مهاجرت در شهر تراپل او را معرفی می نماید، تا برای شخص متقاضی مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی  پرونده پناهندگی تشکیل گردد. پس از طی مراحل مربوط به بررسی  متقاضی پناهندگی در هلند پرونده طی مدت زمان  ۶ ماه  توسط سازمان مهاجرت بررسی می گردد تا اجازه اقامت شخص متقاضی صادر شود یا خیر؟ در برخی موارد مدت زمان بررسی بیش از ۶ ماه افزایش می گردد. مجوز اقامتی موقت به مدت ۵ سال به شخص اعطا می گردد. پس از گذشت پنج سال اقامت موقت در صورتی که پناهجو در جامعه ادغام شده و نیاز به حفاظت نداشته باشد، اقامت دائم نیز اعطاء می گردد و پس از آن شخص می تواند درخواست اخذ پاسپورت هلند را ارائه نماید.

پناهندگی ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق پناهندگی

پاسپورت هلند و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت هلند و شرایط مهم جهت اخذ آن نیاز به آگاهی کامل در رابطه با کلیه راه ها و مدارک مورد نیاز دارد که تنها با مشورت با وکیل مهاجرت مجرب در امور بین الملل می توان به این مهم دست یافت. سالانه بسیاری از درخواست های مبنی بر اخذ ویزا ، اقامت و یا تابعیت از کلیه راههای مهاجرت رد می شوند که همگی به دلیل نداشتن آگاهی کامل به کلیه بندهای قانونی مهم در امر قوانین مهم کشور ها در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت می باشد. نوع چینش مدارک جهت ارائه درخواست ویزا و طی نمودن درست و بجای کلیه مراحل جهت اخذ ویزاهای مهاجرتی متفاوت از جمله دلایل عمده در شکست بسیاری از پرونده های مهاجرتی می باشد. لذا چنانچه به اقامت اخذ پاسپورت هلند و دیگر کشورها علاقمند هستید موسسه حقوقی ملک پور با بهرمندی از وکلای زبده در امور بین الملل آماده است تا شما سروران را در این امر خطیر و هزینه بر یاری رساند.

شمایی از پاسپورت هلند

راههای مهاجرت به هلند
مهاجرت به هلند و شرایط زندگی در هلند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت هلند و سخن پایانی

پاسپورت هلند ، راههای اخذ پاسپورت هلند و کلیه شرایط و مدارک مورد نیاز در این زمینه مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور هلند به جهت بازار کار مناسب، سطح علمی مناسب به جهت تحصیل و همچنین امکان مهاجرت در کمترین زمان ممکن با هزینه ای مناسب می تواند مقصدی مناسب برای مهاجرتی ایمن و مطمئن باشد. به دلیل دوره های تحصیلی کوتاه مدت و مطابق بازار کار می توان از طریق تحصیل، زمینه کار و کسب درآمد در کشور هلند را دریافت نمود و در نهایت اخذ تابعیت و پاسپورت هلند را فراهم ساخت. کشور هلند مقصد بسیاری از افرادی است که تصمیم به مهاجرت به اروپا را دارند چرا که هزینه تحصیل با توجه به دانشگاههای سطح بالا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، پایین تر و هزینه زندگی مناسب می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود به منظور اخذ اقامت و مهاجرت به هلند به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاوران و کارشناسان مجرب در امر مهاجرت بهره مند گردید. همچنین در صورت هرگونه سوال و یا ابهام می توانید سوالات خود را در ذیل همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخی روشن و واضح دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ