پاسپورت ژاپن و بررسی آن

پاسپورت ژاپن ، راه های اخذ تابعیت و شهروندی ژاپن و شرایط دریافت پاسپورت کشور ژاپن در این مقاله از نظر علمی و حقوقی به صورت جامع مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. روش های اخذ پاسپورت ژاپن چیست؟ اعتبار پاسپورت ژاپن در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها چقدر است؟ با داشتن پاسپورت کشور ژاپن می توان به چه کشور هایی بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد؟ این ها سوالاتی است که در این مقاله به پاسخ آنها دست خواهید یافت. اگر شما نیز جز علاقمندان به کشور ژاپن می باشید و به دنبال اخذ پاسپورت این کشور هستید لازم است بدانید اخذ پاسپورت کشور ژاپن چندان سهل الوصول نمی باشد و تنها افرادی که چندین سال به واسطه کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و … با داشتن شرایط لازم و کافی در این کشور زندگی کرده باشند می توانند اندکی امیدوار به اخذ پاسپورت این کشور باشند اما راههای جایگزینی وجود دارد که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهیم نمود. موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش؛ در این مقاله شما را با کلیه روش های مهاجرت به کشور ژاپن آشنا می کند و در نهایت می توانید مطلع شوید که از چه روش هایی می توان به پاسپورت ژاپن دست یافت. جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره اولیه رایگان متخصصین حقوقی ما بهره مند گردید.

پاسپورت ژاپن
 • پاسپورت ژاپن و ویژگی های عمومی این کشور
 • پاسپورت ژاپن و میزان اعتبار آن
 • پاسپورت ژاپن و بررسی راه های دریافت آن
 • پاسپورت ژاپن از طریق کاری
 • پاسپورت ژاپن از طریق تحصیلی
 • پاسپورت ژاپن از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ژاپن از طریق تولد
 • پاسپورت ژاپن از طریق ازدواج
 • پاسپورت ژاپن و پناهندگی
 • پاسپورت ژاپن و نکات مهم آن
 • پاسپورت ژاپن و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت ژاپن و شرایط عمومی

ژاپن کشوری متشکل از مجموعه چند جزیره در اقیانوس آرام و در قسمت آسیای شرقی می باشد. کشور ژاپن از نظر اقتصاد و پیشرفت و تکنولوژی جز قدرت های بسیار بزرگ و اصلی در جهان به شمار می رود. این کشور با رقم ۵٫۴۷۴ تریلیون دلار در سال از نظر تولید ناخالص داخلی در جایگاه سوم جهان قرار گرفته است و چهارمین کشور صادر کننده در جهان می باشد.  نظام آموزشی در این کشور جزء برترین نظام های آموزشی به شمار می رود و سطح آموزش در ژاپن بسیار پیشرفته و بالا می باشد. همچنین نرخ بیکاری بسیار پایین نشان دهنده اقتصاد قوی و اوضاع مناسب کار و زندگی در این کشور است. ژاپن جز کشورهای پرجمعیت جهان محسوب می گردد و با داشتن جمعیتی بالغ بر ۱۲۸ میلیون نفر در رتبه دهم جهان قرار گرفته است. این کشور که جز شرقی ترین کشورهای آسیا است به کشور خورشید مشهور گردیده و از نظر آب و هوایی با توجه به وسعت آن دارای تنوع بسیاری است و باید گفت کشوریست که هر چهار فصل در آن وجود دارد. در ادامه راه های مهاجرت به ژاپن و روش هایی که منجر به اخذ پاسپورت ژاپن می گردد بررسی می شود.

جدول اطلاعات عمومی در مورد ژاپن

مهاجرت به ژاپن و اخذ پاسپورت ژاپن

پاسپورت ژاپن و اعتبار آن

آگاهی از اعتبار پاسپورت هر کشور یکی از مواردیست که تاثیر زیادی در انتخاب مسیر مهاجرت دارد. در خصوص پاسپورت ژاپن و اعتبار آن لازم به ذکر است، که این پاسپورت جز یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان به شمار می رود و در جایگاه چهارم قرار دارد. شخصی که دارای پاسپورت ژاپن می باشد، با داشتن آن می تواند به ۱۲۲ کشور بدون آنکه نیازی به ویزا داشته باشد سفر کند و برای ۴۴ کشور می تواند به محض ورود به آن ها ویزای فرودگاهی اخذ نماید و تنها برای ۳۲ کشور شخص دارنده پاسپورت ژاپن باید ویزا تهیه کند. در ادامه می توانید لیستی از کشورهای مختلف و اعتبار پاسپورت آن ها را در جایگاه چهارم رنکینگ بین المللی پاسپورت کشور ها مشاهده بفرمایید. لازم به ذکر است  کلیه مطالب مندرج در این مقاله توسط تیم مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تدوین شده است و کپی مطالب آن خلاف شرع و قانون می باشد.

اعتبار پاسپورت ژاپن در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشورها

در نقشه ای که در ادامه ارائه شده است نیز می توانید میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت ژاپن را به تفکیک هر کشور مورد بررسی قرار دهید :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپوت ژاپن

پاسپورت ژاپن و راه های اخذ پاسپورت

دستیابی و اخذ پاسپورت ژاپن به وسیله راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که گاهی این مسیرها به صورت مستقیم و یا گاها به صورت غیر مستقیم می تواند منجر به اقامت دائم و در نهایت اخذ پاسپورت این کشور گردد. معمولا راه های اصلی مهاجرت خارج از ۶ مسیر تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی نمی باشد که ما در این مقاله به صورت مفصل به شرح آن خواهیم پرداخت. لازم به یادآوری می باشد که اخذ پاسپورت ژاپن چندان راحت نمی باشد و توصیه ما به شما اینست که بدون مشورت با متخصصین مجرب در زمینه امر مهاجرت اقدامی صورت نپذیرد. در ادامه کلیه روش های مهاجرت به ژاپن بررسی می گردد و در نهایت نتیجه گیری می کنیم که به واسطه کدام روش می توان پاسپورت ژاپن را اخذ نمود.

مهاجرت به ژاپن و اخذ پاسپورت ژاپن

پاسپورت ژاپن از طریق کار

کشور ژاپن به دلیل اقتصاد قوی و سطح زندگی بسیار بالا سرزمین مطلوب بسیاری از افراد برای کار می باشد. یکی از دلایل استقبال از مهاجرت کاری به ژاپن، نرخ بیکاری بسیار پایین این کشور می باشد. نرخ بیکاری در ژاپن در سال ۲۰۱۸ بر اساس آخرین آمار  ۲٫۴۴ درصد می باشد که می توان گفت متناسب با جمعیت این کشور نرخ کاملا طبیعی به نظر رسیده، بسیار پائین و نزدیک به ایده آل می باشد. در ادامه نمودار نرخ بیکاری کشور ژاپن در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ خدمت شما عزیزان ارائه گردیده است :

نمودار نرخ بیکاری ژاپن

 از دیرباز برای اخذ ویزای کار در ژاپن داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما یکی از فاکتورهای اساسی جهت اخذ این ویزا بوده است. اما  توجه به اینکه در سال های اخیر نیروی کار این کشور رو به پیری بوده است، دولت ژاپن برای جوان گرایی و جذب نیروی کار جوان از سرتاسر دنیا تصمیمات جدیدی را برای رونق بخشی و تزریق نیروی جوان و تازه نفس به بازار کار این کشور اتخاذ کرده است. در راستای این طرح، سیستم مدیریت و گزینش متقاضیان بین المللی کار در این کشور همانند سیستم مدیریت متقاضیان کار در کشورهایی نظیر اتریش، استرالیا و کانادا PBS (POIN BASE SYSTEM) شده است که به واسطه این طرح بتوان نیروی کار ماهر را که در زمینه های صنعتی و خدماتی که دارای تخصص بالا هستند جذب نموده و از تخصص آن ها در جهت رشد و توسعه کشور خود بهره مند گردند. از جمله نیازمندی های بازار کار ژاپن در زمینه مدیریت مالی، مدیران صنایع، مهندسین و بازرگانان می باشد.

ویزای کار ـ مهاجرت کاری و اخذ مجوز کار در کشور های خارجی

وزارت کار در ژاپن در راستای توسعه این سیستم دو نوع ویزا طراحی نموده است. یکی از انوع این ویزا تحت عنوان ویزای نیروی ماهر کار می باشد که خود شامل دو بخش با عنوان های ssv_1  و ssv_2  می باشد و یکی دیگر از انواع ویزای کار ژاپن Hsp   یا  HSFP  نامیده می شود. این نوع ویزا  نسبت به نوع قبلی برای نیروی کار بسیار ماهری صادر می شود که در یک زمینه شغلی دارای مهارت و تخصص بسیار پیشرفته می باشد که علاوه بر داشتن یک پیشنهاد شغلی شخص باید بتواند از فاکتورهایی همچون سن، مدک تحصیلی، زبان، میزان حقوق دریافتی و سایر موارد امتیاز لازم را کسب نماید. در ادامه شما می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه لینک کار در ژاپن را مطالعه بفرمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ویزای کار ژاپن

پاسپورت ژاپن از طریق تحصیل

تحصیل در ژاپن می تواند به عنوان یک راه غیر مستقیم منجر به اخذ پاسپورت ژاپن گردد. تحصیل در ژاپن همانند همه کشورها در مقاطع مختلف و در سه نوع دانشگاه به صورت دولتی، خصوصی محلی امکان پذیر می باشد.  امکان تحصیل در این کشور هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ژاپنی وجود دارد اما تعداد دانشگاه ها و رشته ها محدود می باشد. به همین دلیل شما می توانید جهت یادگیری زبان ژاپنی دوره های آموزش زبان را به صورت فشرده و ترمیک بگذرانید و پس از آن وارد دوره اصلی خود گردید. دوره های ترمیک به صورت سالیانه و در هر سال ۴ ترم برگزار می شوند. دوره های فشرده آموزش زبان ژاپنی نیز در محدوده زمانی ۲ الی ۱۲ هفته ای برگزار می گردند. در صورتی که قصد تحصیل به زبان ژاپنی در کالج ها و یا دانشگاه های این کشور را دارید، گذراندن این دوره ها به منظور یادگیری زبان ژاپنی الزامی خواهد بود.

آغاز سال تحصیلی دانشگاه های ژاپن در ماه های آپریل و اکتبر می باشد. همچنین شروع دوره های تحصیلی در مدارس در کشور ژاپن در ژانویه و ژوئیه خواهد بود.

تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا

تحصیل در مقطع لیسانس یک دوره ۴ ساله و به زبان ژاپنی می باشد و دانشجو ملزم به گذراندن حداقل ۱۲۴ واحد درسی است. البته برخی رشته ها نظیر رشته های پزشکی معمولا ۶ سال به طول می کشد و تعداد واحدهایی که شخص باید بگذراند ۱۸۸ واحد می باشد. لازم به ذکر است که در مقطع لیسانس شخص باید به زبان ژاپنی تحصیل کند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ژاپن به صورت یک دوره ۲ ساله برگزار می گردد و دانشجو تعداد واحدهای که باید در این مقطع بگذراند ۳۰ واحد می باشد. در این مقطع، شخص می تواند به زبان انگلیسی نیز برای دانشگاه های دوزبانه درخواست دهد. تحصیل برای مقطع دکترا معمولا یک دوره ۳ ساله می باشد.

بورسیه تحصیلی در ژاپن

ژاپن نیز همانند همه کشورها بورسیه های تحصیلی را به واجدین شرایط ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی که ژاپن به ایرانیان ارائه می دهد تحت عناوین مون بوشو و مون کاگابوشو می باشد که از طرف نهادهایی نظیر علوم تکنولوژی ژاپن و همینطور آموزش پرورش و وزارت فرهنگ به دانشحویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد.

دانشگاه های مطرح ژاپن  

در اینجا لیستی از دانشگاه های معتبر ژاپن خدمت شما ارائه می گردد:

جدول معتبرترین دانشگاههای ژاپن 

 

در صورتی که قصد تحصیل در ژاپن را دارید لازم است از نکات زیر آگاهی کامل داشته باشید که ویزاهای صادره جهت یادگیری زبان ژاپنی فقط ۶ ماه خواهند بود. همچنین جهت پذیرش در دانشگاه های ژاپن لازم است که در آزمون ورودی مربوط به دانشگاه مورد نظرتان شرکت کرده و فقط در صورت موفقیت در این آزمون امکان ثبت نام در دانشگاه را خواهید داشت. هدف از برگزاری این آزمون ها سنجش سطح علمی دانشجویان بین المللی جهت ورود به نظام آموزشی ژاپن و پس از آن ورود به بازار کار این کشور می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های ژاپن با توجه به اینکه به ازای هر ترم حدود ۱۶۰۰۰۰۰ ین ژاپن می باشد، در مقایسه با کشورهایی مانند اتریش، دانمارک و هلند بسیار گران تلقی می گردد. همچنین هزینه کورس های زبان ژاپنی حدود ۸۰۰۰۰۰ ین می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در ژاپن از همین وبسایت مراجعه نمایید.

خاطر نشان می کنیم که به صرف تحصیل در ژاپن یا هر کشور خارجی نمی توان به بطور مستقیم به اقامت دائم یا پاسپورت آن کشور دست یافت؛ بلکه تحصیل در یک کشور سکوی پرتاب بسیاری مناسبی برای پیدا کردن کار و آشنایی با کارفرمایان بازار آن کشور و انعقاد قرارداد کاری با آنان است.

پاسپورت ژاپن از طریق سرمایه گذاری

در باب سرمایه گذاری در هر کشور آنچه که حائز اهمیت است توجه به چند شاخص اقتصادی نظیر خطر ریسک سرمایه گذار در آن کشور و همچنین نرخ مالیات در آن کشور می باشد. چرا که بر اساس این شاخصه ها متقاضی سرمایه گذاری می تواند با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذاری در این کشور ها کند.

 • نرخ مالیات در ژاپن

می توان گفت ژاپن جز کشورهایی است که نرخ مالیات در آن بالا می باشد. البته در کشورهای پیشرفته در قبال عدد بالای مالیات خدمات بسیار ویژه ای نیز به شهروندان آن کشور ارائه می شود. مالیات در کشور ژاپن در بر اساس آخرین آمار عدد ۴۶٫۵۴ بوده است که در جدول زیر روند نزولی مالیات را در طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مشاهده بفرمایید .

نمودار نرخ مالیات ژاپن

 • خطر ریسک سرمایه گذاری در خصوص مصادره اموال در ژاپن

در زمینه ریسک مصادره اموال در مورد سرمایه گذاران در هر کشور لازم به ذکر است بدانید که منطبق با جداول طراحی شده در این خصوص اگر ریسک سرمایه گذار در هر کشور عدد ۱ باشد به منزله امنیت سرمایه گذار و اموال وی می باشد و هر چه این عدد بالا باشد نشانه خطر و وجود ریسک برای سرمایه گذار می باشد. متقاضیان اخذ پاسپورت ژاپن به واسطه سرمایه گذاری لازم است بدانند که این عدد برای کشور ژاپن عدد ۱ می باشد که نشانه امنیت سرمایه گذاری از نظر شاخص مصادره اموال می باشد؛ که در نمودار زیر مشاهده میفرمایید.

نمودار نرخ مصادره اموال ژاپن ـ سرمایه گذاری در ژاپن و اخذ پاسپورت ژاپن

یکی دیگر از دیگر راه های اخذ پاسپورت کشورها ، سرمایه گذاری می باشد. حال باید بررسی گردد آیا سرمایه گذاری در ژاپن منجر به اخذ پاسپورت ژاپن می شود یا خیر؟ سرمایه گذاری در ژاپن می تواند از طریق روش هایی همچون خرید سهام و اوراق  قرضه، ثبت شرکت، خرید ملک و … انجام پذیرد؛ اما رعایت این نکته اهمیت دارد که از روشی سرمایه گذاری را انجام بدهید که امکان اخذ پاسپورت ژاپن را برای شما فراهم کند. اگر تمایل به خرید ملک در ژاپن دارید لازم است بدانید که صرف خرید ملک منجر به اخذ اقامت ژاپن نمی گردد. همچنین اغلب اشخاص به دنبال دریافت وام جهت خرید ملک هستند. اینگونه وام ها به افرادی تعلق می گیرند که دارای اقامت ژاپن به صورت قانونی باشند.

ثبت شرکت یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در این روش متقاضی سرمایه گذاری باید مبلغی به ارزش ۵۰۰۰۰۰۰ ین ژاپن را به حساب شرکت مورد نظر منتقل بکند تا بتواند آن را به نام خود به ثبت برساند. یکی از مهم ترین مراحل ثبت شرکت در ژاپن ارائه طرح تجاری و بیزینس پلن می باشد. شخص سرمایه گذار باید نشان دهد که طرح او سود دهی کافی برای کشور ژاپن را دارد. همچنین باید نشان دهد که شرکت او قابلیت تولید کار در ژاپن را نیز داراست، به این منظور باید یک شخص ژاپنی را به استخدام شرکت مورد نظر برساند.

پس از ثبت شرکت در ژاپن در ابتدا شخص سرمایه گذار یک اقامت یک ساله دریافت می کند. در صورتی که موارد فوق به تایید دولت ژاپن برسد این اقامت تا ۱۰ سال نیز قابل تمدید خواهد بود. لازم به ذکر است که اثبات تمامی این موارد به دولت ژاپن و اخذ اقامت دائم در این کشور با دشواری های زیادی همراه است که این امر سبب می شود که پروسه دریافت پاسپورت ژاپن از طریق سرمایه گذاری بسیار سخت شود. لذا در صورتی که به دنبال دریافت پاسپورت و اقامت از طریق سرمایه گذاری را دارید، پیشنهاد می شود کشورهایی مانند اتریش، کانادا، پرتغال و… را مدنظر قرار دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این کشورها می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملکپور تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ژاپن

پاسپورت ژاپن از طریق تولد

شخص در صورتی می تواند پاسپورت ژاپن را از طریق تولد، به دست بیاورد که یکی از شرایط زیر را دارا باشد:

 • کودک متولد شده از پدر و مادری که دارای تابعیت ژاپن می باشند ، متولد شده باشد .
 • کودک متولد شده از پدر و یا مادر ژاپنی باشد. در این مورد با اثبات مدارک هویتی از جمله یک عکس ۳در۴ و همچنین نام کودک که باید از قبل تعیین شده باشد و با تکمیل فرم درخواست به زبان انگلیسی می توان درخواست پاسپورت ژاپن را برای وی ارائه داد.
 • کودکی که در خاک ژاپن متولد شده باشد اما بدون هویت باشد .

تولد در ژاپن ـ اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت ژاپن از طریق تولد

منطبق با شرایط ذکر شده می توان برای کودک متولد شده درخواست پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ژاپن را ارائه کرد. کودکی که هیچ کدام از والدین وی تبعه ژاپنی نباشند ولو اینکه در این کشور متولد شود نمی تواند پاسپورت ژاپن را اخذ نماید. در صورت اخذ  پاسپورت ژاپن لازم به ذکر است که این پاسپورت ژاپن تنها برای ۵ سال اعتبار دارد و نیاز به تمدید مجدد دارد. گفتنی است که ۶ هزار ین هزینه های اخذ پاسپورت ژاپن می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مقاله مرتبط

تولد فرزند در ژاپن

پاسپورت ژاپن از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت ژاپن از طریق ازدواج با داشتن شرایط کافی امکان پذیر می باشد. مطابق با قوانین، زوجین با هر تابعیتی باید در کنار یکدیگر اجازه زندگی داشته باشند. ازدواج با یک شهروند ژاپنی با شرایطی می تواند منجر به اخذ پاسپورت ژاپن گردد. به این منظور شخصی که با یک تبعه ژاپن ازدواج می کند به واسطه یک ویزایی تحت عنوان ویزای همسر می تواند وارد کشور ژاپن گردد. لازم به ذکر است که یکی از شرایط پیوستن به همسر ارائه ادله ای دال بر قانونی بودن و همچنین واقعی بودن ازدواج می باشد. هر مدرکی که اثبات کند این ازدواج کاملا قانونی و واقعی می باشد به پرونده شما کمک خواهد کرد. این مدارک می تواند عکس ها و فیلم های مشترک ، نامه و مکالمات در مدیا باشد که پس از بررسی این مدارک توسط اداره مهاجرت در صورت تایید برای شخص ویزای همسر صادر می گردد.

مهاجرت به خارج از کشور از ازدواج ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج

همچنین شخصی که متقاضی ازدواج با یک تبعه ژاپنی می باشد نیاید زیر سن قانونی باشد و نباید همسر دیگری داشته باشد. برای اثبات این ادعا، شخص باید در غالب یک گواهی حقوقی این امر را اثبات نماید. پس از ارائه کلیه مراحل و اثبات تمامی مستندات شخص می تواند با ویزای همسر وارد شود و پس از ۴ سال زندگی در این کشور پاسپورت ژاپن را اخذ نماید. این مقاله توسط وکلای موسسه حقوقی ملک پور تدوین گردیده است و کپی از آن شرعا و قانونا حرام می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

ازدواج در ژاپن

پاسپورت ژاپن و پناهندگی

اخذ پاسپورت ژاپن از طریق پناهندگی ممکن است مورد توجه دوستداران این کشور باشد. لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان راه پناهندگی را به عنوان یک مسیر مهاجرتی پیشنهاد نمی دهد اما برای آشنایی شما با پناهندگی ژاپن اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهیم داد. ژاپن جز کشورهاییست که به کنواسیون ژنو سال ۱۹۵۱ متعهد می باشد. بر مبنای این کنوانسیون دولت این کشور متعهد می باشد که به پناهندگان اجازه اقامت دهد. البته لازم به ذکر است بررسی پرونده های پناهندگی بسیار زمانبر می باشد و در صورتی که کیس شما یک کیس قوی نباشد احتمال عدم پذیرش وجود دارد. پس از بررسی کیس هر پناهنده در صورت تایید، دولت ژاپن موظف است که کمک های مالی خود را به واسطه ستاد پناهندگان RHQ  به پناهجویان ارائه دهد. پناهندگان در ژاپن می توانند از خدمات بهداشتی و بیمه های درمانی استفاده کنند و همچنین از شهرداری تحت عنوان  Municipal office محل مورد اقامت خود درخواست خدمات رفاهی داشته باشند. شخص پناهنده باید با مراجعه به اداره مهاجرت یا وزارت دادگستری این کشور تحت عنوان Ministry Of Justice  درخواست خود را ارائه می دهد و در در صورت تایید به شخص یک اقامت ۱ تا ۳ ساله داده می شود و پس از آن نیز قابل تمدید می باشد که در نهایت اگر شخص ۴ سال در این کشور زندگی کند و هیچ گونه مشکل قانونی نداشته باشد می تواند برای پاسپورت ژاپن درخواست خود را ارائه دهد. لازم به یادآوری است که اخذ پاسپورت ژاپن به واسطه پناهندگی به عنوان پیشنهاد نمیگردد و موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در این باب ارائه نمی دهد.

در ادامه نموداری را مشاهده می فرمایید که میزان پناهندگان در کشور ژاپن را از سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ نشان می دهد که در این جدول خط آبی تعداد کل کیس ها برای بررسی می باشد و خط قرمز کلیه درخواست های رد شده می باشد.

نمودار تعداد پناهندگان به ژاپن

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت ژاپن و نکات مهم آن

از نکات مهم برای اخذ پاسپورت ژاپن می توان این موارد را عنوان کرد:

 • اخذ پاسپورت ژاپن برای افرادی میسر می باشد که از هر طریقی که به این کشور وارد شده اند ۴ سال به صورت مستمر در این کشور زندگی کرده باشند.
 • درخواست پاسپورت باید توسط افراد بالای ۲۰ سال ارائه گردد و برای افراد زیر ۲۰ سال در صورتیکه این افراد از پدر و مادری ژاپنی باشند می توانند والدین برای آن ها درخواست پاسپورت نمایند.
 • شخص متقاضی پاسپورت ژاپن باید تسلط کافی به زبان این کشور داشته باشد.
 • شخص متقاضی پاسپورت ژاپن نباید هیچ گونه سوابق کیفری در خاک این کشور داشته باشد.
 • متقاضی اخذ پاسپورت ژاپن برای دریافت این پاسپورت باید نفی تابعیت قبلی داشته باشد و تنها در صورتی می تواند پاسپورت ژاپن را دریافت کند که تابعیت قبلی وی سلب شود.

پاسپورت ژاپن ـ مهاجرت به ژاپن

پاسپورت ژاپن و وکیل معتبر برای امور مهم

اگر شما نیز از متقاضیان اخذ پاسپورت ژاپن می باشید پیشنهاد می شود ابتدا در خصوص این کشور و تمامی راه های ورود به این کشور تحقیق نمایید و پس از آن اقدام به مهاجرت نمایید. به همین دلیل توصیه ما به شما عزیزان این است که در این گونه موارد قبل از هرگونه اقدام با وکیل متخصص مهاجرت مشورت نمایید. در این خصوص شما می توانید با وکلای برجسته و مشاورین متخصص امر مهاجرت، شرایط خود را بررسی کنید تا بدانید بهترین گزینه برای شما چه پروسه ای می باشد . موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش؛ با سابقه درخشان در امر مهاجرت آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شما متقاضیان گرامی در خصوص اخذ پاسپورت ژاپن و همچنین سایر کشورها می باشد.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
پاسپورت اتریش
پاسپورت کانادا
پاسپورت ژاپن و سخن پایانی

پاسپورت ژاپن و راه های اخذ آن در این مقاله به تفصیل بررسی گردید. راه های قانونی برای ورود به کشور ژاپن و در نهایت اخذ پاسپورت ژاپن وجود دارد اما لازم به ذکر است که ورود به این کشور چندان ساده نمی باشد. در انتها مجددا متذکر می شویم که اخذ پاسپورت ژاپن برای کسانی مقدور می باشد که ۴ سال متوالی در این کشور زندگی کنند و همچنین به زبان و فرهنگ ژاپنی کاملا آشنا شده باشند و مرتکب هیچ گونه جرمی نشده باشند. کشور ژاپن با توجه به سطح بالای زندگی ممکن است جز گزینه های مهاجرتی شما باشد اما با توجه به سختی ورود به این کشور، مشکل بودن یادگیری زبان ژاپنی و … پیشنهاد ما به شما این است که برای اخذ پاسپورت کشورهایی هم سطح ژاپن در اروپا نظیر اتریش، هلند، دانمارک، سوئیس و … اقدام نمایید. در پایان شما می توانید برای مشاوره در خصوص اخذ پاسپورت ژاپن با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان برخوردار گردید. همچنین در ذیل همین مقاله هرگونه سوال خود را در خصوص مهاجرت و دریافت پاسپورت کشور ژاپن مطرح نمایید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ