پاسپورت کانادا و بررسی شرایط آن

پاسپورت کانادا ، شرایط و طرق اخذ پاسپورت ، تابعیت و شهروندی کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه پاسپورت کانادا بگیریم؟ از چه راههایی می توان به پاسپورت کانادا دست یافت؟ اعتبار پاسپورت کشور کانادا در بین سایر کشورهای جهان چقدر است؟ با پاسپورت کانادا به کدام کشورها می توان سفر کرد؟ با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت؟ آیا صرف تحصیل در کانادا می توان اقامت دائم و تابعیت کانادا را اخذ نمود؟ مزایای پاسپورت کشور کانادا چیست؟ در این مقاله سعی بر آن است که به این سوالات و سوالات دیگر در باب پاسپورت کشور کانادا و تابعیت و شهروندی این کشور پاسخ داده شود و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن ارائه گردد.

همانطور که می دانید داشتن پاسپورت یک کشور به معنای تابعیت و شهروندی آن کشور است، لذا شما عزیزان قبل از اینکه به پاسپورت کانادا برسید، می بایست ابتدا مجوز اقامت دائم این کشور را بدست آورید و پس از طی فرآیند Naturalization‌ یا ادغام شدن شما با فرهنگ و جامعه کشور کانادا به شما تابعیت کانادا اعطا می گردد که به معنای داشتن پاسپورت این کشور می باشد. امید است این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، تمامی سوالات و ابهامات شما را در باب تابعیت، شهروندی و پاسپورت کشور کانادا پاسخ دهد. شما سروران گرامی همواره می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت کانادا با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند گردید.

در مقاله پیش رو عناوین و سرفصل های ذکر شده در زیر مورد بررسی قرار می گیرد :

پاسپورت کانادا
 • پاسپورت کانادا و شرایط عمومی
 • پاسپورت کانادا و اعتبار آن
 • پاسپورت کانادا و روش های اخذ پاسپورت کانادا
 • پاسپورت کانادا از طریق کار
 • پاسپورت کانادا از طریق تحصیل
 • پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت کانادا از طریق تولد
 • پاسپورت کانادا از طریق ازدواج
 • پاسپورت کانادا و پناهندگی
 • پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت کانادا و شرایط عمومی

کانادا با مساحتی در حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور وسیع جهان پس از روسیه می باشد. کشور کانادا متشکل از ده استان و سه قلمرو می باشد. طولانی ترین مرز زمینی در جهان، مرز مشترک بین کشور کانادا و ایالات متحده آمریکاست. بخش وسیعی از خاک این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال و برودت سوزان هوا، خالی از سکنه می باشد و قریب به ۹۰٪ جمعیت کانادا در جنوب این کشور در امتداد مرز ایالات متحده آمریکا تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری زندگی می کنند. با وجود اینکه کانادا پس از روسیه پنهاور ترین کشور جهان به شمار می رود، اما جمعیت آن قریب به یک پنجم جمعیت روسیه می باشد. جمعیت این کشور در حدود ۳۶ میلیون نفر برآورد شده است. کانادا یکی از کشور های توسعه یافته به شمار می رود که از لحاظ درآمد سرانه در سطح جهان، رتبه دهم و از نظر توسعه نیروی انسانی رتبه یازدهم را در بین کشور ها اخذ نموده است. سطح کیفیت زندگی، رونق و آزادی اقتصادی در کانادا بالا می باشد. همین جمعیت اندک نسبت به مساحت این کشور که از زیر ساخت های پیشرفته برخوردار است، موجب شده است که تا کانادا به عنوان یک کشور مهاجر پذیر در سطح جهان شناخته شود. پرجمعیت ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو ، مونترآل و ونکوور می باشند. حکومت این کشور یک حکومت دموکراسی پارلمانی فدرال است و یک پادشاهی مشروطه محسوب می گردد که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس این کشور بوده و قانون به امضاء و به نام وی رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می کند.

نقشه تقسیم بندی استانی کشور کانادا

به طور کلی برای مهاجرت به کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس اگر همراه با دانش زبان فرانسوی باشد یک مزیت و امتیاز محسوب می گردد. دولت فدرال این کشور با تهیه برنامه های مهاجرتی متنوع هر ساله مهاجران زیادی از سرتاسر جهان را در کشور خود می پذیرد. برنامه های مهاجرتی کانادا در روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … تنوع و گستردگی زیادی دارد. این کشور علاوه بر مهاجر پذیر بودن، به دلیل طبیعت بسیار زیبا هر ساله پذیرای تعداد کثیری از توریست ها از سرتاسر جهان است. درخواست های مهاجرت به کانادا از طرق مختلف غالبا به صورت آنلاین پردازش می گردد و دولت فدرال این کشور به طور معمول از یک سیستم امتیاز بندی برای مدیریت و پذیرش سیل مهاجران استفاده می نماید؛ که در ادامه مقاله بیشتر در این باره بحث خواهیم کرد.

کشور ها در زمینه اعطای تابعیت از طریق تولد از قاعده خاک یا خون پیروی می نمایند. کشور هایی که از قاعده خون در اعطای تابعیت استفاده می نمایند، ملیت و تابعیت والدین را ملاک تابعیت کودک می دانند و به صرف تولد یک کودک از پدر و مادری بیگانه در خاک کشورشان به او تابعیت اعطاء نمی کنند. اما کشور هایی که از قاعده خاک استفاده می کنند؛ با تولد یک کودک در خاک آن کشورها، صرف نظر از تابعیت و ملیت والدین، به او تابعیت و پاسپورت اعطاء می کنند. گفتنی است که کشور کانادا از قاعده خاک در اعطای تابعیت از طریق  تولد پیروی می کند. توضیحات بیشتر در این باره را در ادامه مقاله می توانید بیابید.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به کانادا

پاسپورت کانادا واعتبار آن

شاید برای بسیاری از شما عزیزان سوال اصلی این است که اعتبار پاسپورت کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اعتبار و ارزش پاسپورت بستگی به تعداد کشورهای خارجی است که شهروندان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به آنها مسافرت داشته باشند. حال این سوال عامیانه پیش می آید که با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت؟

بر اساس گزارش مرجع رسمی Passport index پاسپورت کانادا در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشورها ، در کنار کشورهایی چون اسلونی ،‌لهستان، اسلواکی، ایسلند و نیوزلند در جایگاه ۶ ام جای دارد. شما با تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی و اخذ پاسپورت کانادا می توانید به ۱۶۵ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید که از این ۱۶۵ کشور ۴۴ کشور از شما ویزای فرودگاهی یا اصطلاحا Visa on Arrival طلب می کنند و تنها برای سفر به ۳۳ کشور است که پیش از ورود به آن کشورها نیاز به اخذ ویزا دارید.

ارزش و اعتبار پاسپورت کانادا در بین سایر کشور های جهان

همچنین نقشه زیر برای شما تدارک دیده شده است تا بعنوان راهنمای میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت کانادا به اطلاع شما برسد :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا و روش های اخذ پاسپورت کانادا

برای اخذ پاسپورت کانادا شما می توانید از ۶ طریق اقدام کنید. این روشها عبارتند از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی. البته روش پناهندگی به این کشور یک روش غیر قانونی و غیر منطقی است. لذا اگر خواهان پاسپورت کانادا و تابعیت و شهروندی این کشور می باشید، می بایست بسته به شرایط ، اهداف و استعدادهایتان یکی از این روشها را انتخاب نموده و از طریق آن به کانادا مهاجرت کنید. همانطور که گفته شد، غالب روشهای مهاجرتی کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی یا Point Base System به مهاجران ارائه می شود و این به این معنی است که رأی و نظر شخصی آفیسر ویزا در صدور ویزای شما برای مهاجرت به کانادا ملاک نبوده و کسب امتیازات بر اساس روزمه و شرایط شما معیار اخذ ویزای مهاجرتی شما به کانادا می باشد. این خود یکی از مزایای مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا ست، زیرا دیگر استرس و نگرانی بابت عدم صدور ویزا توسط شخص آفیسر بدون دلیل وجود ندارد و شما می توانید با خیال راحت با تمرکز بر ارتقاء رزومه و توانایی هایتان در سیستم امتیاز بندی مورد نظر، به کسب امتیاز پرداخته و واجد الشرایط ورود به کانادا و نهایتا تابعیت و پاسپورت کانادا شوید.

اخذ اقامت و تابعیت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق کار

یکی از راههای مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا ، مهاجرت کاری به این کشور موسوم به Skilled Worker می باشد. متقاضیان اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار، می بایست پرونده درخواستشان در یک سیستم امتیاز بندی دو مرحله ای قرار گیرد و در هر مرحله باید امتیازات لازم را کسب کنند تا موفق به دریافت دعوتنامه برای مهاجرت کاری به کانادا شوند. این سیستم امتیاز بندی به گونه ای طراحی شده است که بر اساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی، داشتن رابطه و خویشاوند در کشور کانادا و … هر یک از متقاضیان به آنها امتیاز می دهد و متقاضیانی که موفق به کسب بیشترین امتیاز شوند، طبیعتا واجد الشرایط دریافت دعوتنامه شغلی از دولت کانادا خواهند شد. لازم به ذکر است ک هر یک از استان های کانادا، دارای شرایط متفاوتی جهت امتیازات و اعطای ویزای کاری به متقاضی هستند که نیازمند بررسی و محاسبه امتیازات است که آیا متقاضی شرایط مورد نظر برای کار در استانهای مختلف کانادا را دارد یا خیر؟ در ادامه به بررسی نحوه اخذ امتیاز در هر دو مرحله می پردازیم :

سیستم امتیاز بندی مرحله اول مهاجرت کاری به کانادا

در مرحله اول، سقف امتیازات ۱۰۰ می باشد که متقاضی می بایست موفق به کسب حداقل ۶۷ امتیاز از این ۱۰۰ شود تا بتواند به مرحله دوم که به استخر مجازی موسوم است، وارد شود. استخر مجازی یا به اصطلاح pool در واقع بانک درخواست های متقاضیان پس از پذیرش اولیه آنهاست. متقاضیانی که موفق شده اند که در مرحله اول بیشتر از ۶۷ امتیاز کسب کنند و وارد مرحله دوم شوند، درخواستشان به مدت یک سال در استخر مجازی باقی می ماند. گفتنی است که سیستم امتیاز بندی که در مرحله دوم وجود دارد متفاوت از مرحله اول بوده و دولت فدرال متقاضیان را در مرحله دوم بر اساس سیستم امتیازبندی جدید اولویت بندی نموده و برای متقاضیانی که در مرحله دوم دارای بیشترین امتیاز شده اند، دعوتنامه ارسال می کند.

حال اگر به مرحله اول امتیاز بندی برگردیم، باید گفت که در این مرحله مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن،‌ مدرک تحصیلی، سابقه کاری، سازگاری با محیط و انطباق پذیری، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی کانادایی هر کدام امتیاز دارد که به صورت جداگانه امتیاز هر آیتم را در جدولی خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم.

مهارت زبان  انگلیسی یا فرانسوی:

متقاضی برای واجد الشرایط بودن برای ورود به مرحله دوم باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهد. در این بخش امتیازات زبان هر متقاضی بر اساس ۴ مهارت writing، speaking ، reading ،listening مورد ارزیابی قرار می گیرد. همانطور که مشاهده می کنید بیشترین قابل کسب در آیتم مهارت زبان ۲۸ امتیاز خواهد بود. لازم به ذکر است که در صورت برخوداری از مدرک زبان فرانسه معادل CLB 5 در تمامی مهارت ها  ۴ امتیاز کسب می شود .

جدول امتیاز بندی مربوط به مدرک زبان در سیستم امتیازبندی کار کانادا

سن:

بیشترین امتیازی که برای شرایط سنی سیستم امتیازی کار در کانادا می توان کسب نمود ۱۲ امتیاز است که در بازه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال می باشد.

جدول امتیاز بندی مربوط به سن در سیستم امتیاز بندی کار در کانادا

مدرک تحصیلی:

متقاضیان در بخش مدرک تحصیلی می توانند حداکثر ۲۵ امتیاز کسب کنید. لازم به ذکر است که  متقاضی یا باید تحصیل کرده کانادا بوده و مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاههای این کشور اخذ کرده باشد یا اگر مدرک تحصیلی وی خارج از کانادا اخذ شده است، توسط موسسه ای که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد، معادل سازی و ارزیابی گردد.

جدول امتیازات مربوط به تحصیلات در سیستم امتیاز بندی کار در کانادا

استخدام هماهنگ شده:

اگر متقاضی یک پیشنهاد کاری تمام وقت از کارفرمای معتبر کانادایی دارید، می توانید قبل از مرحله  skilled workerامتیاز دریافت نمایید. شغل پیشنهادی باید در سطح O، A، B در لیست NOC  باشد. بیشترین امتیاز قابل اخذ در این بخش ۱۰ می باشد.

جدول امتیازات مربوط به سابقه کاری در سیستم امتیاز بندی کار در کانادا

سازگار پذیری :

بالاترین امتیاز قابل اخذ در بخش سازگارپذیری و انطباق  ۱۰ می باشد که اگر متقاضی متاهل باشد، همسر وی نیز می تواند ۱۰ امتیاز دیگر نیز بدست آورد.

جدول امتیازات مربوط به انطباق پذیری در سیستم امتیازبندی کار در کانادا

سیستم امتیاز بندی مرحله دوم مهاجرت کاری به کانادا

همانطور که گفته شد، پس از اینکه متقاضی موفق شد که در مرحله اول حداقل ۶۷ امتیاز کسب کند، وارد مرحله دوم یا استخر مجازی می شود. همچنین گفتیم که سیستم امتیازبندی در مرحله دوم متفاوت از سیستم امتیاز بندی در مرحله اول می باشد. در استخر سقف امتیازاتی که هر متقاضی می تواند کسب کند ۱۲۰۰ می باشد. در مرحله دوم نیز امتیازات متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته و متقاضیان بر اساس آن امتیازات، اولویت بندی می گردند، ماکزیمم امتیاز متقاضیان محاسبه شده و دعوتنامه جهت اقامت دائم کانادا برای متقاضی ارسال می گردد. خاطر نشان می کنیم که درخواست هر متقاضی در صورت عدم دریافت دعوتنامه در طی یک سال، از استخر حذف می شود و برای تمدید این فرآیند باید از نو پروفایل جدید ساخته و مجددا درخواست دهد.

جداول مربوط به امتیازات متقاضی اصلی و همسر در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا

پارامتر های تطابق مهارت :

در این بخش ماکزیمم امتیاز قابل کسب ۵۰ می باشد.

جداول امتیازی مربوط به تحصیلات، سابقه کاری و مدرک مهارت در سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا

امتیازات اضافی :

جدول مربوط به امتیاز بندی ارتباط با کانادا در سیستم امتیازی اسکیل ورکر کانادا

همانطور که در جداول امتیازبندی مرحله دوم دقت کنید، می بینید که سقف امتیازات در این مرحله ۱۲۰۰ امتیاز می باشد. می توان گفت متقاضیانی که موفق به کسب ۴۳۵ امتیاز از این ۱۲۰۰ امتیاز شوند، شانس بسیار زیادی برای دریافت دعوتنامه اقامت دائم کانادا از طریق کار خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت کانادا از طریق مهاجرت کاری به این کشور می توانید به مقالاتی با عناوین کار در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر و کار در ساسکچوان و اخذ اقامت دائم کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد نکات مهم در مورد نشان دادن سوابق کاری در پروسه فدرال اسکیل ورکر – آقای افضلی

مقاله مرتبط

شرایط کار در کانادا

مقاله مرتبط

کاریابی در کانادا

پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

پاسپورت کانادا صرفا و تنها از طریق تحصیل در این کشور قابل دستیابی نیست؛ اما تحصیل در کانادا سکوی پرتاب مناسبی برای پیدا کردن کار و کارفرمای معتبر در کانادا می باشد و در صورت پیدا کردن کار در این کشور می توانید به اقامت دائم و نهایتا پاسپورت کانادا و شهروندی این کشور دست یابید.

کشور کانادا یکی از بهترین گزینه های تحصیل برای افراد ۶ تا ۱۸ سال در مدارس، موسسات آموزشی و کالج های بین المللی است؛ زیرا مدارس بین المللی کانادا بعلت کیفیت بالای سطح آموزش، رنکینگ بالای مدارس در این کشور، تعداد کم دانش آموزان در کلاسهای آموزشی، استعدادیابی منحصر به فرد هر دانش آموز، آموزشهای فوق برنامه و چندین زبانه در سطح مطلوبی نسبت به سایر مدارس بین المللی هستند.

موضوعی ای که والدین پیش از انتخاب مدرسه مناسب جهت تحصیل فرزند در کانادا باید به آن توجه داشته باشند، این است که مدرسه بین المللی انتخابی شان حتما در لیست مدارس مورد تایید اداره مهاجرت کانادا باشد، لذا توصیه می کنیم که برای حصول اطمینان از موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای فرزندتان با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور یا وکیل متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

نکته حائز اهمیتی که در باب تحصیل در مدارس کانادا وجود دارد این است که تحصیل فرزند در مدارس بین المللی این کشور منجر به اقامت والدین او نمی گردد. در گذشته پدر و مادر دانش آموزان بین المللی که در مدارس کانادا مشغول به تحصیل بودند، با اخذ ویزایی موسوم به Guardian Visa می توانستند برای مراقبت از فرزندشان با او به کانادا بیایند، اما در دوره کنونی این ویزا برداشته شده و امکان اخذ آن در حال حاضر وجود ندارد، اما موسسه حقوقی ملک پور ضمن ارائه راههای جایگزین شرایطی را تدارک می بیند که والدین نیز به همراه فرزند، برای مراقبت از وی وارد خاک کانادا گردند.

تحصیل در مدارس خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به مدارس خارج از کشور

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانشگاههای کشور کانادا در مقطع کارشناسی یکی از گزینه های کم نظیر برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور و یک سکوی پرتاب عالی برای اخذ پاسپورت کانادا محسوب می گردد، زیرا بازار کار مناسبی در کانادا برای فارغ التحصیلان دانشگاههای این کشور وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاههای این کشور که ارائه کننده رشته ها و فیلدهای متنوعی مانند مهندسی، حقوق، دوره های علوم پایه برای ورود به رشته پزشکی و پیراپزشکی، به مدت ۳ یا ۴ سال به طول می انجامد. توضیح بهتر آنکه شخصی که در یک دوره لیسانس ۴ ساله در کانادا تحصیل می کند، ۳ سالش را در خود رشته و ۱ سال دیگرش را در مباحث تکمیلی و کاربردی می گذراند، با این وجود امکان تحصیل در دوره های ۳ ساله لیسانس نیز وجود دارد. دانشجویان خارجی در طول تحصیل در دوره کارشناسی خود می توانند برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی خود به مدت ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته به کار ضمن تحصیل بپردازند. گفتنی است که دانشجویان به ازای هر ساعت کار دانشجویی در کانادا ۱۵ تا ۲۰ دلار دستمزد دریافت می کنند. شرایط پذیرش هر کدام از دانشگاههای کانادا برای پذیرش دانشجو در مقطع لیسانس متفاوت است،‌ اما شرایط عمومی اخذ پذیرش به شرح زیر است :

 • ارائه مدرک دیپلم ۱۲ سال معادل با دیپلم در نظام آموزش پرورش کانادا
 • ارائه مدرک زبان آیلتس آکادمیک با over all 6
 • حداکثر سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی بهتر است کمتر از ۲۱ سال باشد

خبر خوب آنکه اگر هر چه سریعتر می خواهید وارد تحصیل در دوره لیسانس در کانادا شوید اما نمره زبان شما در حد آیلتس ۶ نیست یا نمی توانید در بازه زمانی کوتاه این نمره را کسب کنید، موسسه حقوقی ملک پور این امکان را برای شما فراهم می سازد که بدون نیاز به مدرک زبان ابتدا پذیرش خود را گرفته و سپس برای تکمیل دانش زبانی خود در دوره های زبان که در دانشگاههای این کشور برگزار می شود، شرکت نمایید و پس از قبولی در دوره زبان وارد کلاسهای رشته اصلی خود شوید. یکی از دورهای تحصیلی در کانادا که به دوره کوآپ CO-OP معروف است، دوره ای است که در بین دانش آموزان و دانشجویان محلی و همچنین دانش آموزان و دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در کانادا از محبوبیت خاصی برخوردار است؛ دلیل این امر این است که هزینه شرکت در این دوره تحصیلی مناسب بوده و دوره یک دوره تحصیلی صرف نیست و دانش آموز یا دانشجو همزمان با تحصیل به کار می پردازد و از این طریق درآمد بدست می آورد و حقوق خواهد داشت. از دیگر مزیت های این دوره این است که کوتاه مدت است و کار دانش آموز یا دانشجو را پس از اتمام دوره تضمین می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باب توصیه می کنیم که به مقاله ای با عنوان تحصیل با تضمین کار در کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

لینک مقاله :‌ پرستاری کوآپ کانادا (‌سریعترین راه اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا با مدرک دیپلم )

پرستاری کوآپ کانادا

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا نیز یک سکوی پرتاب بی نظیر برای اخذ پاسپورت کانادا می باشد. برنامه های آموزشی متنوعی در شاخه های علوم، مهندسی، مدیریت و هنر در دانشگاههای کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که طول دوره بسته به رشته و نوع آن از ۱۸ ماه تا ۲ سال طول می کشد. آغاز کلاسهای آموزشی در مقطع لیسانس در کانادا عموما در ماه سپتامبر است اما دانشگاههای نیز وجود دارند که شروع دوره آنها در آپریل می باشد.دانشجوی مقطع فوق لیسانس در کانادا برای پوشش برخی از هزینه های زندگی می تواند تا ۲۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازد. شرایط عمومی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا به شرح زیر است :

 • ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله و ریز نمرات مقطع لیسانس
 • ارائه مدرک زبان آیلتس آکادمیک ۶٫۵ ( در برخی دانشگاهها و رشته ها آیلتس ۷ آکادمیک نیاز است )

نکته حائز اهمیت برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، گپ تحصیلی متقاضی است. به طور معمول گپ تحصیلی نباید از ۵ سال تجاوز کند، البته به شرطی که گپ تحصیلی با ارائه سابقه کار مربوط به رشته تحصیلی پوشانده شود تا آفیسر صدور ویزا متقاعد شود که قصد شما از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای کانادا صرف تکمیل دانش و تخصص است نه چیز دیگر.

کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری ـ مهاجرت تحصیلی در مقاطع مختلف به خارج از کشور

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا برای دوره دکترا بسته به دانشگاه و رشته های مختلف، متفاوت است. اما به طور معمول نیاز به ارائه مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط با ارائه نمرات بالا و مقالات تحقیقات علمی می باشد. طول دوره تحصیل در این مقطع ۳ تا ۵ سال می باشد که در طی آن دانشجو هم واحد های آموزشی و هم واحد های تحقیقاتی و پژوهش محور را می گذراند. این پروژه ها اساسا توسط کمپانی ها و بخش های R & D آنها حمایت می شوند، به همین دلیل دانشجوی مقطع دکتری در کانادا در بیشتر موارد کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی دریافت می کنند. ارائه مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا نیز از الزامات پذیرش دکتری در کاناداست.

در رنکینگ بین المللی دانشگاهها QS‌ نام ۲۶ دانشگاه از کشور کانادا وجود دارد که جزء دانشگاههای معتبر شناخته شده اند، این رنک بندی بر اساس ۶ شاخص از جمله اعتبار آکادمیک و استخدام، تعداد Citation به ازای هر عضو دانشگاه و … صورت پذیرفته است. در زیر نیز لیستی از ۱۰ دانشگاه برتر در کشور کانادا به همراه رتبه جهانی آنها را مشاهده می کنید :

لیستی از 10 دانشگاه معتبر در کشور کانادا به همراه رنکینگ جهانی آنها

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در تحصیل در کانادا و بورسیه ها و هزینه های تحصیل در این کشور می توانید به مقالات تحصیل در کانادا ، هزینه های تحصیل در کانادا و شرایط ویزای تحصیلی کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل ارزان در کانادا
شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از شاخصه های اقتصادی و استاندارهای سرمایه گذاری که در بحث سرمایه گذاری در کشور های خارجی جهت اثبات کم ریسک بودن سرمایه گذاری در یک کشور، باید مورد بررسی قرار گیرد، نرخ مصادره اموال در آن کشور است. نرخ مصادره اموال یک کشور نشاندهنده میزان امنیت سرمایه گذاری و نمایانگر نرخ مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در یک کشور است. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال کشور کانادا در ۵ سال اخیر را مشاهده می نمایید. لازم به توضیح است که شاخص نرخ مصادره اموال بین عدد ۱ تا ۷ اندازه گیری می شود که عدد ۱ نشاندهنده کمترین ریسک سرمایه گذاری و عدد ۷ نمایانگر بیشترین ریسک سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. همانطور که در نمودار ذیل ملاحظه می کنید نرخ مصادره اموال در کشور کانادا ۱ می باشد که حاکی از امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور است :

نمودار نرخ مصادره اموال کانادا در پنج سال اخیر

با توجه به این امر می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری در کانادا برای آن دسته از عزیزانی که از تمکن مالی مناسبی برخودارند، گزینه مناسبی برای اخذ پاسپورت کانادا و تابعیت این کشور است. دولت فدرال کانادا روشها و برنامه های مختلف سرمایه گذاری را ارائه نموده است که در هر برنامه شرایط سرمایه گذاری، میزان سرمایه اولیه و استانی که در آن باید سرمایه گذاری انجام شود، متفاوت از دیگر برنامه هاست. باوجود محدودیت های جغرافیایی راه اندازی بیزنیس یکی از مناسب ترین روشها برای اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد، برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا در استان برتیش کلمبیاست. شرایط این سرمایه گذاری نسبت به سایر روشهای و برنامه به نسبت ساده تر بوده و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این برنامه نسبت با سایر برنامه های سرمایه گذاری کمترین است. افراد در صورتی که شرایط زیر را نداشته باشند، این امکان را دارند که در برنامه برنامه سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا اقدام نمایند :

 • سابقه اخراج از کشور کانادا
 • سابقه ارتکاب جرائم جنگی یا سابقه ارتکاب جرم بر علیه جامعه جهانی
 • سابقه دست اندر کار نبودن در فعالیتهای تروریستی
 • سابقه اقامت غیر قانونی در این کشور

متقاضیان شرکت در برنامه سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری این کشور جهت اخذ پاسپورت کانادا ، باید تمکن مالی به مقدار ۳۰۰ هزار دلار کانادا را اثبات نمایند. لازم به ذکر است که این مبلغ در جایی هزینه نمی شود و صرفا برای اخذ ویزا و شروع سرمایه گذاری یکی از پیش شروط محسوب می شود. داشتن تجربه و سوابق مدیریتی بویژه در ۵ سال اخیر نیز مهم ترین و آخرین پیش شرط سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا می باشد. گفتنی است که متقاضیان این سرمایه گذاری با داشتن این پیش شرط ها می توانند با شرکت در یک سیستم امتیاز بندی ، امتیاز بالایی را کسب نموده و برای راه اندازی پروژه سرمایه گذاری شان در استان برتیش کلمبیا دعوتنامه دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم امتیاز بندی این برنامه سرمایه گذاری می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید. همچنین در مقاله ای با عنوان شرایط سرمایه گذاری در کانادا اطلاعات خوب و جامعی در این زمینه می توانید بیابید.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد صفر تا صد شرایط سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا ( برنامه کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا ) – آقای افضلی

پاسپورت کانادا از طریق تولد

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، کشور کانادا در اعطای تابعیت از طریق تولد از قاعده خاک تبعیت می کند. به این ترتیب که افراد خارجی می توانند با به دنیا آوردن فرزندشان در خاک کانادا برای او پاسپورت کانادا را اخذ نمایند. توضیح بیشتر آنکه قانون اعطای تابعیت کشور کانادا که در سال ۱۹۷۷ به تصویب رسیده است، افراد زیر را تبعه و شهروند کانادا قلمداد می کند :

 • افرادی که در خاک کانادا به دنیا آمده باشند
 • افرادی که خارج از خاک کانادا به دنیا آمده اند اما حداقل یکی از والدین تبعه و شهروند کشور کانادا باشد
 • افرادی که خارج از خاک کانادا به دنیا آمده اند اما از طریق یکی از روشهای مهاجرتی مورد تایید کانادا یا پناهندگی، اقامت دائم این کشور را اخذ نموده و پس از آن با جامعه و فرهنگ مردم کانادا ادغام شده باشند.

نکته حائز اهمیت در مورد اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد که نباید آن را نادیده بگیرید این است که در سالیان پیشین چنانچه نوزادی در خاک کانادا متولد می شد، حتی اگر پدر و مادر آن نوزاد به صورت توریستی یا یک روش غیر قانونی به این کشور ورود کرده بودند، به آن نوزاد و والدینش پاسپورت کانادا تعلق می گرفت. اما دولت این کشور با تصویب قانونی موسوم به C-24 از سوء استفاده از این قانون جلوگیری نمود. بنا بر مصوبه C-24 چنانچه نوزادی در خاک کانادا به دنیا آمده باشد ولی نه پدر و نه مادر او تبعه یا مقیم دائم کانادا نباشند یا یکی از والدین او بعنوان یک مامور دیپلماتیک به کانادا آمده باشند، دیگر به آن کودک پاسپورت کانادا تعلق نگرفته و تبعه یا شهروندی کانادا به شمار نمی آید.

تابعیت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اخذ پاسپورت از طریق تولد

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد قواعد تولد

مقاله مرتبط

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

از دیگر روشهای اخذ پاسپورت کانادا می توان به ازدواج با یک فرد کانادایی تبار یا فردی که مجوز اقامت دائم کانادا را داشته باشد، اشاره کرد. برای اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج، طرفین باید به حداقل سن قانونی یعنی ۱۸ سال را داشته باشند، در شرایط ویژه نیز ازدواج می تواند از سن ۱۶ سالگی به بعد انجام شود که در این صورت اجازه والدین باید ضمیمه پرونده گردد. گفتنی است که در قانون کشور کانادا داشتن بیش از یک زوج بصورت همزمان غیر قانونی بوده و طرفین در صورت ازدواج قبلی باید گواهی طلاق یا فوت همسر را ارائه دهند. لازم به ذکر است که آگهی مربوط به ازدواج شما باید به مدت ۲۰ روز پیش مراسم عقد و ثبت ازدواج در این کشور آگهی شده و برای مسئولین ذیربط پست شود؛ در غیر این صورت از لحاظ قانون استان کبک ازدواج شما قانونی شمرده نشده و رسمیت نخواهد داشت. حضور نماینده دادگاه یا شخصی از مراجع قانونی کانادا در حین مراسم ازدواج و عقد الزامی است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

پاسپورت کانادا و پناهندگی

یکی از طرق مهاجرت به کانادا و نهایتا اخذ پاسپورت این کشور پناهندگی می باشد. پیش از ذکر هر نکته ای در باب پناهندگی کانادا ذکر این نکته ضروری است که موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE‌ اتریش هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این قسمت از نوشتار پیش رو صرفا جهت اطلاع از خطرات پناهندگی نگارش شده است. کشور کانادا یکی از کشور های عضو کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی می باشد و افرادی که در موطن خود شرایط سختی دارند، اگر به معنای واقعی کلمه شرایطشان با تعریف پناهنده در کنوانسیون ژنو مطابق باشند، می توانند به کانادا پناهنده شوند. از نظر کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی اطلاق می شود که در کشور خود به یکی از دلایلی همچون نژادی، مذهبی، ملیتی، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و همچنین عقاید سیاسی، مورد تهدید و آزار و اذیت جدی باشد و اگر در کشور خود بماند خطرات روحی و جانی او را تهدید می کند. اشخاصی که قصد پناهنده شدن به کانادا را دارند، بعد از وارد شدن به خاک این کشور یک سال مهلت دارند که درخواست پناهندگی خود را به مبادی ذیربط ارائه نمایند. در صورت عدم اعلام درخواست در مدت مذکور باید ادله محکم و  متقنی ارائه نمایند، در غیر این صورت مشکلات زیادی دست و پاگیر آنها خواهد شد. متقاضیانی که در مدت زمان مذکور درخواست پناهندگی خود به کانادا را اعلام کرده اند، بوسیله افسر اداره مهاجرت این کشور مصاحبه می شوند، سپس کیس آنها مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه پس از ۵ ماه نتیجه درخواست خود را دریافت نکردند، این امکان برایشان فراهم است که از دولت این کشور درخواست نمایند تا جهت تأمین هزینه های زندگی خود، مجوز ورود به بازار کار به صورت محدود را دریافت نمایند. پس از موافقت با درخواست پناهندگی هر پناهنده، قادر است که برای الحاق همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود درخواست دهد. خاطر نشان می کنیم که مسیر پناهندگی یک مسیر خطرناک و غیر قانونی است که ممکن است در اثنای آن هم جان ، هم مال و هم خانواده خود را از دست دهید، لذا پیشنهاد اکید موسسه حقوقی ملک پور این است که اخذ ۵ روش دیگر برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دستیابی به دیدی بازتر می توانید به مقاله ای با عنوان قوانین پناهندگی کانادا از وبسایت لگال ملک پور مراجعه نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد پناهندگی

مقاله مرتبط

کانادا پناهندگی

پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

در این مقاله به این آگاهی دست یافتید که پس از اخذ اقامت دائم کانادا پاسپورت کانادا یکی از معتبر ترین پاسپورت های جهان بشمار می آید و برای اخذ این پاسپورت روشهای گوناگونی وجود دارد. اما همانطور که تا کنون متوجه شده اید، اخذ پاسپورت کانادا از هرکدام از روشهای فوق دارای پیچیدگی هایی است که هر شخصی به تنهایی و با تکیه بر دانش محدود خود قادر نخواهد بود که تمام مسیر از اخذ ویزای ورود تا اخذ پاسپورت کانادا را بپیماید، لذا کمک گرفتن از یک مشاوره مجرب و وکیل کاردان امور بین الملل برای پیمودن این مسیر پر پیچ و خم از الزامات این امر خواهد بود. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است که  با برخوداری از بهترین مشاوران و مجرب ترین وکلای خارج از کشور و وکیل متخصص امر مهاجرت در کشور کانادا شما را از اولین قدم اخذ پاسپورت کانادا تا آخرین قدم یاری نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

پاسپور کانادا و کیل معتبر برای اخذ پاسپورت کانادا

هزینه زندگی در کانادا
مهاجرت به اروپا یا کانادا
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

پاسپورت کانادا و سخن پایانی

پاسپورت کانادا جزو پاسپورت های معتبر در بین سایر کشور های جهان بشمار می آید و شما با بدست آوردن پاسپورت این کشور می توانید آزادی سفر قابل ملاحظه ای را بدست بیاورید. همانگونه که در طی مقاله اشاره شد ۵ روش قانونی برای اخذ پاسپورت کانادا وجود دارد که شما بنا بر شرایط شخصی و اهداف تان می توانید یکی از این روشها را پی گرفته و به پاسپورت کانادا و تابعیت و شهروندی این کشور برسید. این کشور با دارا بودن مدارس، کالج ها و دانشگاههای با سطح آموزشی بالا، بازار کار وسیع و حرفه ای و همچنین داشتن ظرفیت بالا برای پیاده سازی ایده های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار و نوآوری و کارآفرینی گزینه ای بسیار عالی برای مهاجرت و اخذ تابعیت مضاعف می باشد. امیدواریم که با نگارش این مقاله توانسته باشیم که سوالات شما در زمینه اخذ پاسپورت کانادا را پاسخ داده باشیم؛ با این حال اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید آن را در بخش پایانی همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید، تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان و همراهان همیشگی ما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 پاسخ
 1. حسین بنی گفته:

  سلام دوست عزیز وقت بخیر
  من کارگردان هستم و ۱۲ سال هست که سابقه کار دارم که بیشتر پروژه هایی که انجام دادم با افرادی بوده که در خارج از ایران و مخصوصا آمریکا ساکن بودن
  من با چه شرایطی میتونم برای اقامت دائم اقدام کنم
  میتونم از ۲ تا کمپانی بزرگ هم دعوت نامه یا هرچی که لازم هست دریافت کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شرایط شما برای اخذ ویزای هنرمندان کانادا نیاز به بررسی دقیق تر دارد.ضمن اینکه شما می بایست پشتوانه مالی قویداشته باشید. در ضمن شما می توانید برای ویزای هنرمندان در اتریش نیز اقدام نمایید.

   پاسخ
 2. samira گفته:

  سلام وقت بخیر آیا شخصی که پاسپورت کانادا را دریافت می کند می تواند برای پدر و مادر خود نیز درخواست اقامت نماید ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب.
   دوست عزیز شرایط این کار خیلی ساده نیست و لازم است بررسی شود که از چه طریق و چه مدت هست که پاسپورت رو دریافت کردید؟
   بهتر است والدین از شیوه های دیگری همچون سرمایه گذاری و … برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند.

   پاسخ
 3. طرلان گفته:

  سلام.
  ممنونم از اطلاعات خوبتون. من می خوا برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم و می خوام بدونم چطور می تونم بعدش اقامت دائم بگیرم. اگر امکان داره منو راهنمایی کنید چطور با آقای افضلی مشاوره داشته باشم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب.
   دوست عزیز بایستی شرایط شما از نظر سن، گپ تحصیلی، سطح زبان، مدرک تحصیلی و تمکن مالی مورد بررسی قرار گیرد. پس از اینکه تحصیل شما در کانادا به اتمام میرسد به مدت زمان تحصیلتان می توانید اقامت خود را تمدید نمایید و در جست و جوی کار باشید و پس از سه سال کار فول تایم می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.

   پاسخ
 4. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه ملک پور،
  می خواستم بدونم در شیوه سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری کانادا گزارش اولیه که از بیزینس ارائه می شه چقدر در اخذ اقامت دائم تأثیرگذار هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض،ادب
   دوست عزیز در صورتی که گزارش اولیه در خصوس بیزینس شما مثبت باشد دولت کانادا به شما اقامت دایم اعطا می نماید.

   پاسخ
 5. آرین گفته:

  سلام یه سوالی داشتم. من اقامت دائم کانادا را به تازگی اخذ کردم و تقریبا نزدیک به ۲ ساله که در این کشور مشغول به کار هستم. میخواستم بدونم چه شرایطی رو باید داشته باشم تا بتونم برای پاسپورت کانادا اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   چنانچه در ۵سال گذشته سه سال در کانادا کارکنید و بیمه و مالیات پرداخت کنید می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمائید

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بالا بردن سطح زبان و ارائه مدرک ایلتس با نمره بالا در جبران امتیاز سن و کسب امتیاز در مرحله دوم بسیار تاثیر گذار خو اهد بود.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز فرزند شما پس از تولد تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت می کنند .پس از گذشت چندین سال و تحت شرایطی شما می توانید برای اخذ تابعیت اقدام نمایید.

   پاسخ
 6. elmira f گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من میخواستم برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنم. میخواستم بدونم مدت پروسه تحصیل من برای اخذ اقامت دائم حساب میشه؟ یا اینکه حتما باید نوع اقامتم رو تغییر بدم تا به اقامت دائم برسم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز چنانچه شما در کانادا به مدت سه سال کار کنید و بیمه و مالیات پرداخت کنید و هم چنین ۶ سال در کانادا تحصیل کنید می توانید درخواست اقامت دائم دهید .

   پاسخ
 7. مهسا گفته:

  با سلام و وقت بخیر من ۲۳ ساله هستم فوق دیپلم حسابداری و همسرم ۲۰ ساله دیپلم. آیا با تولد فزند در کانادا می توانیم پاسپورت بگیریم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز با تولد فرزند در کانادا تنها فرزند شما پاسپورت کانادا را اخذ خواهند نمود و این امر در اخذ پاسپورت برای شما تاثیری نخواهد داشت.ولی شما می توانید از طریق اخذ ویزای تحصیلی برای همسرتان برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمائید .شما به عنوان همراه نیز اجازه فول تایم کار خواهید داشت و پس از سه سال کار و پرداخت مالیات می توانید برای اخذ اقامت دائم و سپس پاسپورت اقدام نمائید .

   پاسخ
 8. FARSHADASKARI گفته:

  سلام خسته نباشید. برای افرادی که از طریق سیستم اسکیل ورکر کانادا اقامت دائم این کشور را اخذ می کنند، بایستی چند سال طول بکشد که بتوانند برای پاسپورت درخواست دهند؟
  ممنون از مقاله پر بارتون

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز پس از اخذ pr شما می توانید ۵ سال بعد در صورتی که در صورتی که در این ۵ سال ۳ سال متوالی در کانادا حضور د اشته باشید و کار کنید برای اخذ پاسپورت درخواست دهید

   پاسخ
 9. hiva گفته:

  با سلام و احترام
  سپاس از سایت بسیار عالی و پر محتوای شما – احترما سوالی داشتم خدمتتون
  تحصیل در مقطع دکتری در صورتی که جز پوزیشن شغلی محسوب شود
  و به مدت میانگین ۴ سال زمان بر باشد. از آن می توان به عنوان اقامت کاری یاد کرد
  که مسیری سریع تر برای کسب اقامت دائم شود ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   در حالتی که شما فرمودید عموما چون کار شما جزوی از تحصیل می باشد و با اقامت تحصیلی شما در کانادا حضور دارید به عنوان اقامت کاری برای شما محسوب نمی شود .

   پاسخ
 10. محمد خ گفته:

  با سلام،
  من به مدت ۴ سال قبل از ۲۰۱۷ در کانادا زندگی کردم و اونجا تحصیل کردم. به دلایل شخصی مجبور به برگشت به ایران شدم و متاسفانه زمانی که برگشتم روی کارت اعتباری ام بدهی داشتم و نتونستم اونو تسویه کنم (حدود ۵۰۰۰) و بعد از ۶ ماه هم حساب بانکی ام مسدود شد و هم کارت اعتباری ام. الان توان پرداخت بدهی هامو دارم و میخواستم برای مهاجرت و دریافت اقامت ام اقدام کنم. آیا با این شرایط امکان دریافت اقامت برای من وجود داره و یا پرونده من ریجکت خواهد شد؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای امور تخصصی مربوط به کانادا لطفا با دفتر کانادا موسسه تماس حاصل بفرمایید. اگر کماکان برای شما پیگردی صورت نگرفته است شاید بتوان اقدام نمود .

   پاسخ