پاسپورت یونان و بررسی آن

پاسپورت یونان ، نحوه اخذ شهروندی یونان، شرایط تابعیت و اعتبار پاسپورت یونان در این مقاله به طور کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. انواع روش های اخذ پاسپورت یونان چیست؟ با پاسپورت یونان به چه کشورهایی بدون ویزا میتوان سفر کرد؟ افراد متقاضی پاسپورت یونان چه شرایطی را باید دارا باشند؟ یونان، کشور مدیترانه ای که در مرکز اروپا قرار دارد، از سال ۱۹۸۱ عضو اتحادیه اروپا بوده است و از سال ۲۰۰۰ عضو شنگن شده است. یونان یک کشور امن با هزینه های پایین برای زندگی است. یک کشور دموکراتیک و توسعه یافته که گردشگری و حمل و نقل، دو صنعت اصلی در این کشور می باشند. شما می توانید قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در ایران و یا دفتر MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان و تخصصی در باب مهاجرت به یونان و پاسپورت آن به دست آورید .

مقاله زیر در خصوص عناوین ذکر شده در ذیل پاسپورت یونان را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است:

پاسپورت یونان
 • پاسپورت یونان و شرایط عمومی
 • پاسپورت یونان و اعتبار آن
 • پاسپورت یونان و روشهای اخذ پاسپورت
 • پاسپورت یونان از طریق کار
 • پاسپورت یونان از طریق تحصیل
 • پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت یونان از طریق تولد
 • پاسپورت یونان از طریق ازدواج
 • پاسپورت یونان و پناهندگی
 • پاسپورت یونان و تغییرات قانونی
 • پاسپورت یونان و نکات مهم در باب یونان
 • پاسپورت یونان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت یونان و سخن پایانی

پاسپورت یونان و شرایط عمومی

اخذ پاسپورت یونان به معنای دریافت تابعیت یونان می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. بر اساس حقوق بین الملل دولت کشور یونان وظیفه حمایت حقوقی، سیاسی و معنوی از شخص تبعه یونان را دارد. باید به این نکته ی مهم اشاره کرد که اقامت و تابعیت دو موضوع کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. اقامت میتواند با هر یک از روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و…  به دست آید ولی شخص مقیم از تمامی حقوق شهروندی کشور برخوردار نمی باشد. تابعیت عموما مبتنی بر دو اصل است: اصل خاک و اصل خون. سیستم خاک بیانگر این است که اگر فردی در قلمرو خاک یک کشور متولد شود میتواند تابعیت آن کشور را به دست بیاورد و سیستم خون بیانگر این است که فردی که متولد می شود با توجه به تابعیت پدر و مادرش، تبعه یک کشور میشود. در رومانی تابعیت بطور عمده بر سیستم خون متکی است، بدین مفهوم که فرزندانی که از پدر یا مادر یونانی به دنیا بیایند پاسپورت یونان را دریافت می کنند. حق گرفتن پاسپورت یونان بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون فعلی یونان مجاز می باشد. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت یونانی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت یونان از طریق تولد در همین مقاله به ان پرداخته شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به یونان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

پاسپورت یونان و اعتبار آن

قدرت پاسپورت با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا در هنگام ورود امکان پذیر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشورها چیست.

از تاریخ ۳ ژوئیه ۲۰۱۸، پاسپورت یونان سفر بدون روادید به ۲۶ کشور عضو شنگن را فراهم می کند. تابعیت یونان مزایای کامل اتحادیه اروپا را شامل می شود، از جمله سفر بدون روادید به بیش از ۱۷۰ کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و اکثر کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی. طبق اطلاعات سایت ویکیپدیا، گذرنامه یونان در رتبه ۶ جهان و هم رتبه پاسپورت استرالیا می باشد. علاوه بر این، بر اساس شاخص پاسپورت Arton Capital یونان در رتبه سوم قرار دارد و از تاریخ ۳ ژوئیه ۲۰۱۸ با نمره ۱۶۲ هم رده با گذرنامه های سوئیسی، اتریشی، بلژیکی، کانادا، ایرلندی، مالزی و پرتغالی ثبت شده است.

در جدول زیر پاسپورت یونان در رتبه ۱۷ جهان قرار گرفته :

پاسپورت یونان

پاسپورت یونان

پاسپورت یونان و روشهای اخذ پاسپورت

مقررات سخت و نیز پروسه اداری و کاغذ بازی دست و پا گیری برای اخذ پاسپورت یونان وجود دارد. شهروندی یونان ممکن است تحت شرایط زیر به افراد داده شود:

شخص باید حداقل ۷ سال در یونان اقامت داشته باشد.

شخص حداقل ۳ سال با یک شهروند یونانی ازدواج کرده و در یونان سکونت داشته باشد

شخص باید در زبان یونانی مهارت داشته باشد.

فرد باید در آزمون فرهنگ و تاریخ یونان شرکت کند.

عدم داشتن سو پیشینه در مدت اقامت در یونان

ما این مبحث را به بخش های جامع تقسیم کردیم که می تواند شما را در رابطه با قوانین، مدارک لازم و روند درخواست راهنمایی کند.

پاسپورت یونان از طریق کار

نرخ بیکاری در یونان ۲۷٫۸  درصد و ۶۴٫۹ درصد برای رده سنی ۱۵ تا ۲۴ بالاترین نرخ بیکاری در اروپا می باشد. از نظر متوسط حقوق و دستمزد در بین کشورهای اروپایی در رتبه یکی مانده به اخر قبل از کشور پرتغال قرار دارد. به همین دلیل مردم یونان برای جستجوی کار به دیگر کشورها مهاجرت می کنند.

صدور ویزای کار در یونان و اقامت کاری در یونان مشروط بر داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer می باشد. به این صورت که اگر یک کارفرما در یونان شما را بعنوان نیروی کار بپذیرد و قصد استخدام شما را داشته باشد، باید یک دعوت نامه کاری برای شما ارسال کند و شما از طریق آن و تهیه دیگر مدارک لازم مانند تمکن مالی برای دریافت ویزای کار یونان از طریق سفارت اقدام کنید. نکته مهم در این روش این است که موقعیت شغلی مورد نظر باید در اتحادیه اروپا و یونان آگهی شود و تنها درصورتی استخدام شما نهایی خواهد بود که هیچ کاندیدای دیگری بجز شما مناسب آن موقعیت شغلی پیدا نشود. در این حالت تا وقتی شما در یونان کار داشته باشید اجازه اقامت کاری دارید و در طی ۷ سال با شرط پرداخت مالیات و بیمه می توانید برای پاسپورت یونان درخواست بدهید.

حتی اگر شما بصورت توریستی به یونان رفته و یک کارفرما پیدا کنید باید به کشور خود برگشته و از سفارت یونان برای دریافت ویزای کار اقدام کنید

اگر بطور غیر قانونی اقدام به کار در یونان کنید برای ۵ سال وارد لیست سیاه شده و اجازه ورود به یونان را نخواهید داشت بعلاوه ۱۲۰۰ یورو جریمه خواهید شد.

 در نمودار زیر نرخ بیکاری یونان در سال ۲۰۱۸ نشان داده شده

پاسپورت یونان

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد. برای کسب اطلاعات کامل درباره مدارک لازم، شروط و چگونگی الحاق همراه در ویزای کار یونان به لینک زیر مراجعه نمایید.

پاسپورت یونان از طریق تحصیل

آموزش عالی در یونان شامل دو بخش است: بخش دانشگاه، که شامل دانشگاه ها و بخش تکنولوژیک است که شامل موسسات آموزش عالی تکنولوژیکی (TEI) می باشد. رشته های تحصیلی در یونان به چند گروه تقسیم می شوند

پاسپورت دانمارک

 • علوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی از جمله دانشکده های نظری مانند ادبیات، حقوق، جامعه شناسی، مدارس هنر و غیره
 • علوم، از جمله دانشکده های ریاضیات، فیزیک، شیمی و غیره
 • علوم پزشکی، از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره
 • فناوری، از جمله معماری، مدارس پلی تکنیک و غیره
 • اقتصاد و مدیریت، از جمله مدارس اقتصادی، مالی و غیره

هزینه شهریه دانشگاه ها برای مقاطع مختلف متفاوت است اما بطور میانگین در حدود ۱۵۰۰ € (~ ۱۶۸۰ دلار آمریکا) در سال، که اغلب شامل کتابهای درسی نیز می شود.

اگر شما برای یک دوره دانشگاهی در یونان تحصیل کرده و پس از تحصیل یک کارفرما و پیشنهاد کاری پیدا کنید، باید به کشور خود بازگشته و درخواست ویزای کار دهید. سالهایی که پس از تحصیل در یونان کار کرده و بیمه و مالیات پرداخت کرده اید باید مجموعا ۷ سال بشود تا بتوانید برای دریافت پاسپورت یونان درخواست بدهید. در زیر رتبه بندی جهانی دانشگاه های یونان بر اساس سه مرجع معتبر آورده شده :

پاسپورت یونان

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در یونان

پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری

یکی از مزایای مهم تابعیت دوگانه، توانایی مالکیت در هر دو کشور است. برخی از کشورها مالکیت زمین را فقط به شهروندان محدود می کنند و به عنوان یک شهروند قانونی از دو کشور، می توانید ملک را در هر دو کشور خریداری کنید. یکی از راه های سرمایه گذاری ثبت شرکت با ارائه طرح تجاری یا Business Plan می باشد. طرح تجاری باید جدید و دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد باشد. یکی از راه های دیگر سرمایه گذاری در یونان خرید املاک و مستغلات می باشد.

پروژه گلدن ویزای یونان توسط دولت یونان در سال ۲۰۱۳ برای تشویق سرمایه گذاری در یونان معرفی شد.

اقامت دائم با حداقل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یونان با ارزش ۲۵۰۰۰۰ یورو. بدون شرط حضور حداقل اقامت در کشور. اقامت دائم با تجدید هر ۵ سال و تا زمانی که شما مالکیت ملک خود را نگه دارید.

 پاسپورت یونان با حداقل سرمایه گذاری ۲۵۰۰۰۰ یورو به همراه حداقل اقامت حداقل ۱۸۰ روز در سال، به مدت ۷ سال.

 املاک می تواند در هر جایی از سرزمین اصلی یونان یا جزایر خریداری شود، می تواند به صورت مسکونی یا تجاری باشد. از زمان سرمایه گذاری تا زمانی که مجوز اقامت صادر می شود، حدود ۴۰ روز طول می کشد.

اعضای خانواده واجد شرایط شامل همسر و تمامی کودکان زیر ۲۱ سال هستند. کودکان ۱۸ ساله و بالاتر می توانند در صورت تحصیل و وابستگی واجد شرایط باشند. اعطاء اقامت یونان به تازگی به والدین سرمایه گذار و همسرش نیز گسترش یافته است.

شما و خانواده تان از شهروندی یونان برخوردار می شوید که می تواند با زاد و ولد به نسل های آینده منتقل شود.

وکلای ما آماده کمک به شما برای دستیابی به اهداف سرمایه گذاری خود و پاسخ به هر گونه سوال در مورد اقامت / تابعیت یونان با برنامه های سرمایه گذاری هستند

در نمودار زیر میزان سرمایه گذاری خارجی در یونان از سال ۲۰۱۸ آورده شده.

پاسپورت یونان

سرمایه گذاری در یونان، شرایط و مدارک لازم مبحثی تخصصی و مفصل است پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص  به لینک زیر مراجعه کنید.

پاسپورت یونان از طریق تولد

تابعیت در یونان از سیستم خون پیروی می کند. این به این معنی است که برای دریافت پاسپورت یونان باید حداقل پدر یا مادر یونانی تبار باشد. اگر فرزندی در کشور یونان از والدین غیر یونانی متولد شود، و هر دو والدین در یونان به طور دائم و قانونی در حداقل ۵ سال به طور مداوم زندگی کنند، می توانند برای فرزند خود درخواست پاسپورت یونان بدهند. اخرین فرصت برای درخواست پاسپورت یونان تا ۳ سال بعد از ۱۸ سالگی می باشد. حالت دوم این است که فرزند از پدر و مادر غیر یونانی متولد شود، اما ۶ سال در مدارس یونان تحصیل کند و در یونان به طور دائم و قانونی زندگی کند نیز می تواند برای تابعیت یونان درخواست دهد. آخرین فرصت برای درخواست پاسپورت یونان تا ۳ سال بعد از اتمام ۶ سال تحصیل می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در قواعد تولد

پاسپورت یونان از طریق ازدواج

اتباع خارجی که با یک ملیت یونانی ازدواج کرده اند، باید تمام الزامات شهروندی را داشته و امتحان بدهند و تنها زمانی می توانند برای دریافت پاسپورت یونان درخواست دهند که ۳ تا ۷ سال از ازدواج آنها گذشته و حتما در طی این ۳ سال متوالی در یونان زندگی کرده باشند. همچنین باید دلایل اثبات تمکن مالی کافی برای تامین یک خانواده را نشان دهند. برای ثبت  ازدواج در یونان باید اصل اسناد ازدواج ترجمه و تایید شده در ایران و کلیه مدارک لازم که به زبان یونانی ترجمه شده به مراجع قانونی مربوطه ارسال شود. از تاریخ گواهی ها و مدارک نباید بیشتر از ۶ ماه بگذرد.

پاسپورت یونان

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد.

پاسپورت یونان و پناهندگی

پناهندگی یونان و درخواست آن شرایط خاصی دارد و شخص متقاضی پناهندگی یونان و اخذ اقامت یونان از طریق پناهندگی باید پس از ورود به یونان با مراجعه به مراجع مربوطه درخواست خود را ارائه دهد. شخص پناهجو در بدو ورود به این کشور با مراجعه به یک مرکز پذیرش پناهندگان، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی، باید درخواست خود را ارائه دهد. پس از انگشت نگاری و مصاحبه پناه جو به کمپ های مخصوص جهت اسکان فرستاده شده و پرونده باید جهت بررسی صحت و درستی کیس پناهندگی مراحل اداری را طی کند. فردی که پرونده پناهندگی او در حال بررسی می باشد تا قبل از مشخص شدن وضعیتش اجازه کار  ندارد. بعد از گذشت ۳ سال از پذیرش پناهندگی افراد می توانند برای دریافت پاسپورت یونان درخواست بدهند. پس از صدور رای در صورتیکه رای صادره مبنی بر خروج پناهجو از کشور باشد پناهجو موظف است که کشور را ترک نماید در غیر اینصورت جرم او محرز است و پلیس می تواند در صورت عدم خروج او را زندانی کند. لازم بذکر است که موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص گرفتن پاسپورت یونان از طریق پناهندگی ندارد. شما متقاضیان اخذ تابعیت و اقامت دائم کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و هلند می توانید در خصوص کسب اطلاعات قانونی و حقوقی در زمینه مهاجرت با دفاتر ایران موسسه حقوقی ملک پور و یا موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمائید.

پاسپورت نروژ

پاسپورت یونان و تغییرات قانونی

گذرنامه های بیومتریک از ۲۶ آگوست ۲۰۰۶ صادر شده است و گذرنامه های قدیمی از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۷ نامعتبر اعلام شده است. از ژوئن ۲۰۰۹، تراشه RFID گذرنامه شامل دو اثر انگشت و یک تصویر JPEG با وضوح بالا از دارنده گذرنامه می باشد.

پاسپورت یونان و نکات مهم در باب یونان

پاسپورت یونان

فهرست الزامات مورد نیاز برای واجد شرایط بودن جهت دریافت پاسپورت یونان برای افراد ۱۸ ساله و بالاتر به شرح زیر است:

 • شخص باید حداقل ۷ سال در یونان اقامت داشته باشد.

 • شخص حداقل ۳ تا ۷ سال با یک شهروند یونانی ازدواج کرده و در یونان سکونت داشته باشد

 • شخص باید در زبان یونانی مهارت داشته باشد.

 • فرد باید در آزمون فرهنگ و تاریخ یونان شرکت کند.

همچنین با رعایت شرایط فوق شما همچنین باید اسناد و مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست پاسپورت یونان که توسط متقاضی امضا شده است
 • پاسپورت اصلی و کپی از صفحه مشخصات بایومتریک و تمام صفحات مهر شده
 • بیانیه ای که نشان دهنده اقامت قانونی در یونان برای حداقل ۷ سال یا در صورت ازدواج با یک شهروند یونانی حداقل برای ۳ سال بعد از ازدواج می باشد. این می تواند یک کپی از مجوز اقامت دائم صادر شده توسط بازرس عمومی مهاجرت باشد.
 • تأییدیه رسمی توسط دفتر اسناد رسمی، که نشان می دهد شما در حال حاضر از اقدامات علیه نظم قانونی یا امنیت ملی حمایت نمی کنید و هرگز چنین فعالیت هایی را انجام نداده اید.
 • کپی و اصل گواهی نامه وضعیت مدنی، یعنی گواهینامه تولد، ازدواج، تغییر اسم / نام و یا طلاق، و غیره که به یونانی ترجمه شده است. مدارک باید شامل نام، شهر تولد، نام / نام خانوادگی والدین و تأیید اعتبار اسناد رسمی باشد.
 • کپی و اسناد کتبی سابقه کیفری در یونان (معتبر برای ۳ ماه از تاریخ صدور).
 • کپی رسمی اثبات محل اقامت در یکی از اشکال یک قرارداد اجاره نامه که توسط اداره مالی تایید شده یا اسناد مربوط به خرید ملک.
 • اثبات معیارهای قانونی برای تمکن مناسب و معقول جهت زندگی در یونان در شرایطی که توسط قانون تعیین شده است این اثبات باید شامل درآمد حاصل شده در یونان در ۳ سال گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز اگر شما یک همسر و / یا فرزند دارید:

 • یک کپی گواهی از شواهد اقامت شهروندی یونانی همسر (کارت هویت).

 • نسخه های گواهی نامه تولد کودکان به یونانی ترجمه شده است.

 • کپی گواهی شده از توافق برای دادن شهروندی به کودک متقاضی.

پاسپورت یونان و وکیل معتبر برای امور مهم

مهاجرت امری بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی شخصی که قصد مهاجرت دارد می باشد و یک اشتباه کوچک می تواند منجر به از دست دادن موقعیت ها شود. اخذ پاسپورت یونان مستلزم دریافت اقامت دائم یونان می باشد. برای دریافت اقامت دائم یونان باید از یکی از روشهای قانونی مهاجرتی مانند تحصیل، کار و سرمایه گزاری اقدام نمایید. از آنجایی که دریافت تابعیت دوگانه امری پیچیده است و قوانین مربوط به شهروندی در یک کشور نسبت به کشور دیگر متفاوت است، با مشورت با متخصصان واجد شرایط و وکلای مهاجرتی با تجربه مطمئن در این مسیر گام بردارید تا روند پرونده به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی طی شود. موسسه MIE اتریش با استفاده از بهترین وکلای اتحادیه اروپا در تمامی پروسه مهاجرت شما را یاری می کند و از راه های حقوقی اخذ پاسپورت برترین کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا و نیوزلند را آسان و مطمئن می سازد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در وین و یا دفاتر ما در ایران تماس بگیرید.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت یونان و سخن پایانی

پاسپورت یونان و اخذ تابعیت یونان از جنبه های مختلفی در این مقاله بررسی شد. یونان با آب و هوای گرم و پایدار و موقعیت جغرافیایی مناسب، یک مکان جذاب برای اقامت است. برخورداری از نور آفتاب بیش از ۳۰۰ روز در سال، یونان را به عنوان یکی از مکان های تفریحی و به تبع آن توریستی و سرمایه گذاری اروپا تبدیل کرده است. یونان یک کشور مدیترانه ای مدرن در مرکز اروپا است که تاریخی به قدمت قرن پنجم دارد. پس از رکود اقتصادی، یونان تلاش های اصلاحی گسترده ای را آغاز کرده است که هدف آن ایجاد اعتماد سرمایه گذاران و جذب تجارت جدید است. در این زمان ، بازار املاک و مستغلات یونان فرصت های سرمایه گذاری منحصر به فردی را برای افراد و شرکت هایی که مایل به دسترسی به املاک در اروپا با قیمت های بسیار رقابتی هستند و نیز مایل به دریافت پاسپورت یونان می باشند، ارائه می دهد. با توجه به عدم شرط حضور در روش اخذ پاسپورت یونان از طریق سرمایه گزاری، این روش مطلوب بسیاری از افراد می باشد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ پاسپورت یونان و اقامت دائم یونان و کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و هلند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در قسمت انتهایی مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ