پایتخت اتریش و بررسی آن

پایتخت اتریش ، شرایط زندگی در وین ، پایتخت کشور اتریش، هزینه ها و سایر نکات حائز اهمیت زندگی در وین در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. زندگی در پایتخت اتریش چگونه است؟ چرا پایتخت اتریش بهترین شهر جهان معرفی شده است؟ هزینه های زندگی در پایتخت اتریش برای یک خانواده چقدر است؟ از چه راههای می توان به وین مهاجرت کرد؟ کوشیده ایم تا در این مقاله به این سوالات و دیگر سوالات در خصوص زندگی در وین‌ ، پایتخت کشور اتریش پاسخ داده و اهم ترین نکات و مسائل پیرامون مهاجرت به اتریش و سکونت در وین را خدمت شما سروران عزیز ارائه نماییم. شما پس از مطالعه این نوشتار همیشه می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس برقرار نموده و با مطرح کردن سوالات خود در باب زندگی در پایتخت اتریش یا انواع روشهای مهاجرت به اتریش به پاسخ سوالات خود دست یابید. در ادامه این مقاله درباره سر فصل های زیر خواهید خواند :

پایتخت اتریش
 • پایتخت اتریش و شرایط عمومی
 • پایتخت اتریش و دلایل انتخاب وین بعنوان بهترین شهر جهان
 • پایتخت اتریش و وضعیت آب و هوایی آن
 • پایتخت اتریش و مکان های دیدنی
 • پایتخت اتریش ، هزینه های زندگی و نرخ تورم و مالیات در پایتخت اتریش
 • پایتخت اتریش و نقاط مثبت زندگی در وین
 • پایتخت اتریش و راههای مهاجرت به پایتخت اتریش
 • پایتخت اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پایتخت اتریش و شرایط عمومی

کشور اتریش یکی از کشور های top اروپایی است که به دلایل بسیاری، توجه متقاضیان زیادی از اقشار مختلف نظیر سرمایه گذاران خارجی، نیروی کار ماهر بین المللی، دانشجویان ممتاز و علی الخصوص علاقمند به تحصیل در رشته موسیقی را به خود جلب نموده است. اتریش کشوری چهار فصل است که قسمت اعظم جغرافیای آن را رشته کوههای مرتفع و تپه های دیدنی تشکیل داده است. رود دانوب از رود های معروف قاره سبز از میانه شهر وین می گذرد و به آن طراوت خاصی داده است. کشور اتریش از ۹ ایالت تشکیل شده است که ایالت وین، در شمال شرقی این کشور واقع شده است. غرب کشور اتریش را رشته کوههای آلپ پوشانیده اند و هرچه به سمت شرق آن پیش می رویم دشت ها، جلگه ها و تپه های کم ارتفاع را خواهیم دید و هوا گرم تر می شود و به اقلیم معتدل قاره ای نزدیک خواهیم شد.

نقشه جغرافیای طبیعی اتریش به همراه شهر های آن

جمعیت وین در حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برآورد شده است. به گزارش مجله مرسر ( Mercer ) که در زمینه کیفیت زندگی در شهر های مختلف جهان ارزیابی را انجام داده و بر اساس در نظر گرفتن شاخصه ها و پارامترهای مختلف ـ که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ـ پایتخت اتریش ، شهر وین را بهترین شهر دنیا معرفی شده است. شایان ذکر است که وین تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی این عنوان را کسب نکرده است، بلکه به مدت ۱۰ سال متوالی است که بصورت بلامنازع در صدر جدول با کیفیت ترین و بهترین شهر های جهان قرار دارد. این در حالی است که سایر شهر ها نظیر ونکوور کانادا، ژنو سوئیس و کپنهاگ دانمارک در این رتبه بندی هم دچار سقوط شده و هم صعود نموده اند. جهت کسب اطلاعات جزئی تر در این زمینه توصیه می کنیم که به مقاله بهترین شهر دنیا برای کار و زندگی از وبسایت ما نیز سری بزنید.

جدول معرفی 10 شهر برتر جهان

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد وین بهترین شهر دنیا

پایتخت اتریش و دلایل انتخاب وین بعنوان بهترین شهر جهان

همانطور که گفته شد مجله مرسر ( Mercer ) بر اساس یک سری شاخص ها و پارامتر ها رتبه بندی خود را برای کیفیت زندگی در شهر های مختلف جهان انجام داده و شهر وین ، پایتخت اتریش را با کیفیت ترین و بهترین شهر جهان معرفی نموده است. در این بخش از مقاله به بررسی این شاخص ها و پارامتر های می پردازیم. شما با ملاحظه و بررسی این شاخص ها متوجه خواهید شده که چرا کیفیت زندگی در وین بالاست؟ و دلیل سطح رضایت بالای مردم وین چیست؟ برخی از پارامتر ها و شاخصه هایی که مجله مرسر بر اساس آنها ارزیابی خود را بین ۲۳۱ شهر مختلف انجام داده و آنها را بر اساس وزن و امتیاز هر شاخصه رتبه بندی کرده است، عبارتند از : امنیت شخصی، امنیت اقتصادی، سلامت، حمل و نقل، آموزشی، خدمات عمومی و … . در جدول زیر می توانید این شاخصه ها را به همراه توضیحات مربوطه مطالعه فرمایید:

جدول شاخص های انتخاب بهترین شهر جهان

پر واضح است که به دلیل بالا بودن کیفیت شرایط وین، پایتخت اتریش در زمینه های فوق و مطرح بودن میزان رضایت زیاد مردم از خدماتی که در این زمینه ها دریافت می نمایند؛ این شهر بعنوان بهترین شهر جهان شناخته شده است. شما همچنین می توانید بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهر وین و کیفیت زندگی در این شهر به مقاله ای با عنوان زندگی در وین از همین وبسایت مراجعه بفرمایید.

پایتخت اتریش و وضعیت آب و هوایی آن

برای بررسی آب و هوای پایتخت اتریش در فصول مختلف سال می بایست ابتدا آشنایی کلی با آب و هوای کشور اتریش داشته باشید. همانطور که گفته شد قسمت غربی اتریش را رشته کوههای آلپ پوشانیده اند و شرق آن بیشتر مسطح و جلگه ای است. شهر وین نیز در شمال شرقی کشور اتریش واقع شده است و برخلاف شهر های سالزبورگ و اینسبورک که دارای آب و هوای کوهستانی و زمستان های سرد و خشن هستند، دارای آب و هوای معتدل و قاره ای است. در شکل زیر اطلاعات آب و هوای وین در فصول مختلف سال نشان داده شده است. همانطور که ملاحظه می فرمایید، پایتخت اتریش ، وین در فصل بهار دارای میانگین هوای ۱۴ تا ۱۹ درجه است که نشان از اعتدال دمای هوای وین در این فصل دارد. اگر توجه کرده باشید به فصل تابستان نزدیک می شویم با افزایش دمای هوا شاهد افزایش میزان باران می باشیم. این نیز به نوبه خود نکته جالبی است که در وین در فصل تابستان به طور میانگین تعداد ساعات درخشش خورشید در آسمان ۹ ساعت است و تقریبا ثلث ماه هوا بارانی است. در فصل پاییز که دمای هوا پایین می آید، میزان بارش ها نیز کمتر می شود و با توجه به جدول زیر هوا در اکثر روزهای پاییزی ابری بدون بارش یا با بارش کم است زیرا میزان ساعت درخشش خورشید در آسمان وین تنزل یافته است. در زمستان نیز دمای هوا در برخی نقاط وین تا منفی ۴ درجه ثبت شده است و بارش باران در زمستان در فصل زمستان کمتر از پاییز است. بمنظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آب و هوای سایر شهر های اتریش می توانید به مقاله آب و هوای اتریش ما مراجعه کنید.

اطلاعات آب و هوایی وین در ماههای مختلف سال

پایتخت اتریش و مکان های دیدنی

همانطور که در بالا اشاره شد، رود دانوب از قلب وین می گذرد و پر واضح است زندگی در کنار آب نیز عمران و آبادانی به بار می آورد. وین ، پایتخت اتریش سده های طولانی جایگاه اصلی امپراطوری هاپسبورگ به شمار رفته است و بها دادن سلسله پادشاهان این امپراطوری به وین، باعث سرازیر شدن تاریخی غنی و شکوهی در خور به این شهر شده است. این شهر دروازه بین غرب و شرق قاره سبز محسوب شده و حتی در دوره کنونی نیز مهمترین مرکز تجاری، سیاسی، فرهنگی کشور اتریش قلمداد می شود. اگر از زیبایی های طبیعی و خدادای وین صرف نظر کنیم، این شهر آثار تاریخی نظیر کاخ های پر زرق و برق، کاشانه های با سبک معماری مختلف در طی قرون، مجموعه های هنری نظیر سالن های کنسرت و خانه های موسیقی معتبر و با قدمت را در بطن خود نگاه داشته است و این خصوصیت سبب ساز ایجاد کششی منحصر به فرد در جذب توریست برای وین شده است. وین در کنار آثار تاریخی، گزینه های مدرن زیادی را مانند باغ وحش، سالن اپرا و قهوه خانه های پر زرق و برق با منوی مختص اتریشی برای گردشگران نیز ارائه می دهد. تعداد مکان های دیدنی پایتخت اتریش به اندازه ای است که به چندین و چند روز نیاز دارید که از همه آنها بازدید نموده و از دیدن شان حظ ببرید، بنابرین اگر قصد سفر و بازدید از وین را دارید و زمان شما کوتاه است بهتر است همه آن ها را بشناسید و بر اساس علایق خود برخی را مورد بازدید قرار دهید.

در بین مکان های دیدنی وین می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • تئاتر ملی وین
 • آلبرتیانا
 • کلیساهای سنت استفان، سنت پیتر و فرانسیسکن
 • کلیسای مقدس و کلیسای سنت پیتر
 • هاندر واسرهاوس
 • پارک پرتیر و چرخ غول پیکر

در جدول زیر نیز می توانید برخی دیگر از جاذبه های گردشگری پایتخت اتریش را ملاحظه نمایید :

جدول جاذبه های توریستی وین

پایتخت اتریش ، هزینه های زندگی و نرخ تورم و مالیات در پایتخت اتریش

پایتخت اتریش ، شهر وین در مقایسه با شهر هایی نظیر زوریخ سوئیس و کپنهاگ دانمارک دارای امکانات و رفاهیات همسطحی هستند و رضایت مردم اهالی هر کدام از این سه شهر بالاست، اما شاید نکته ای که وین را در رتبه بندی مرسر در جایگاه برتر قرار داده است، این است که با وجود برابری امکانات و رفاهیات این شهر ها، هزینه های زندگی در وین در مقایسه با آنها پایین تر است. شایان ذکر است که هزینه زندگی در وین در مقایسه با بسیاری از شهر های اروپایی پایین تر است؛ در ادامه در قالب جداولی هزینه های مختلف زندگی در وین را خدمت شما عزیزان ارائه نموده ایم :

جدول هزینه غذا و مواد غذایی در وین

جدول هزینه مسکن و خانه داری در وین

جدول مربوط به هزینه پوشاک و حمل و نقل در وین

جدول هزینه های مربوط به هزینه های مراقبت شخصی و تفریحات در پایتخت اتریش

.

در زیر نیز می توانید نمودار نرخ تورم در اتریش را به همراه جدول میزان نرخ انواع مالیات در این کشور نظاره کنید. لازم به ذکر است که جدیدترین نرخ تورم در آپریل ۲۰۱۹ در اتریش ۱٫۷ درصد گزارش شده است :

نمودار نرخ تورم در اتریش در یک بازه طولانی مدت

در جدول زیر نرخ انواع مالیات ها در اتریش گزارش شده است:

جدول نرخ انواع مالیات در اتریش

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک های هزینه زندگی در اتریش ، اقتصاد اتریش از همین وبسایت مراجعه کنید.

پایتخت اتریش و نقاط مثبت زندگی در وین

وین ، پایتخت اتریش دارای نکات مثبتی است که در این بخش از مقاله برخی از آنها را معرفی می نماییم.  “Ein Dorf in einer Stadt” یک روستا درون یک شهر! بله این تعریفی است که ساکنان و اهالی خود وین از شهرشان دارند. سرسبزی و آب و هوای این شهر به گونه ای است که با وجود تمام امکانات و رفاهیات آن گویی در یک روستا زندگی می کنید. آرامشی توأم با نظم در این شهر حاکم است که می تواند توجه هر توریستی را به خود جلب می نماید. شایان ذکر است که مناطق ۹ و ۱۳ اتریش سرسبزترین مناطق این شهر به شمار می روند. منطقه یک وین نیز طرفداران خاص خود را دارد اما بافت این منطقه بیشتر تجاری است و از مناطق گران پایتخت اتریش محسوب می گردد. خونگرمی و انرژی مثبتی که در بین اهالی آن وجود دارد را واقعا نمی توان از نکات مثبت این شهر قلمداد نکرد. بعنوان مثال بیشتر افرادی که در وین زندگی می کنند، هنگامی که از کنار یکدیگر عبور می کنند، عبارت سلام بر خداوند را با لبخند به همدیگر هدیه می نمایند.

در باور بسیاری از ما این است که اتباع آلمانی و اتریشی نژاد پرست هستند، اما به گواه ساکنان این شهر اکثر مردم شهر تفکرات نژاد پرستانه نداشته و نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز را پیشه خود قرار داده اند. سیستم حمل و نقل وین یکی از پیشرفته ترین سیتسم های حمل و نقل عمومی در جهان است. هزینه های مخابرات و اینترنت در وین به مراتب از شهرهای مطرحی چون نیویورک و دیگر شهر های ایالات متحده پایین تر است. کیفیت بالای زندگی و سطح امکانات وین با بسیاری از شهر های معروف اروپایی و کانادایی برابری می کند، اما هزینه های زندگی در آن به مراتب کمتر است.

سیستم آموزشی در اتریش و وین رایگان و پیشرفته است و مردم از رضایت بالایی در زمینه خدمات سلامت و پزشکی برخوردارند. نرخ بیکاری و همچنین نرخ ریسک مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در اتریش پایین است و همین امر متقاضیان را علاقمند به مهاجرت به اتریش و زندگی در وین نموده است. اینها برخی از نکات مثبتی بود که می توان برای پایتخت اتریش برشمرد.

در گراف زیر می توانید میزان رضایت مردم از شاخصه های یک شهر را برای وین ملاحظه کنید:

نمودار میزان رضایت مردم از کیفیت زندگی در پایتخت اتریش

پایتخت اتریش و راههای مهاجرت به پایتخت اتریش

اتریش از آن دسته کشور هایی است که برای متقاضیان کار خود، ویزای جستجوی کار صادر می کند، به این معنی که نیروی کار ماهر بین المللی که قصد  دارد در اتریش کار کند، قادر خواهد بود که با دریافت ویزای جستجوی کار یا Job Seeker  به محیط کشور اتریش وارد شده و به صورت حضوری به کاریابی پرداخته و شغل مورد نظر خود را پیدا نماید، این در حالی است که در کشور های اروپایی که ویزا جستجوی کار ارائه نمی نمایند، امکان پیدا کردن کار بسیار اندک است. زیرا نیروی کار بومی آن کشور در اولویت اول و اتباع اروپایی در اولویت دوم بمنظور اشغال یک منصب شغلی قرار دارند. نکته شایان توجه در مورد کار در اتریش این است که نرخ بیکاری در این کشور پایین است و  کشور اتریش در برخی رشته ها نظیر رشته های فنی مهندسی، ریاضیات، تکنولوژی، علوم طبیعی و … به نیروی کار نیاز مبرم دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله شرایط اخذ ویزای کار اتریش از همین وبسایت رجوع فرمایید. در نمودار زیر نمودار نرخ بیکاری اتریش را می توانید در مقایسه با دو کشور اروپایی آلمان و بلژیک مشاهده نماید.

نمودار نرخ بیکاری در اتریش در ده سال اخیر

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی دیگر از طرق مهاجرت به پایتخت اتریش ، تحصیل می باشد. اتریش دارای نظام آموزشی رایگان می باشد و دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود که بصورت رایگان و یا با شهریه اندک در دانشگاههای دولتی این کشور به تحصیل بپردازند. از شروط پذیرش تحصیلی در دانشگاههای دولتی اتریش قبولی در آزمون سراسری کنکور در ایران و گذراندن یک تا دو ترم در دانشگاههای دولتی ایران است. این را نیز در نظر بگیرید که شرایط اخذ پذیر اتریش برای دانشجویان دانشگاههای غیر انتفاعی ، آزاد و پیام نور با سهولت همراه نیست و با ریسک همراه می باشد. تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش نیز گزینه مناسبی برای برخی دیگر از دانشجویان ایرانی می باشد که دوره های تحصیلی در این دانشگاهها به زبان انگلیسی برگزار می گردد. شهریه دانشگاههای خصوصی در اتریش بر حسب رشته و دانشگاه متفاوت است اما به طور میانگین ۱۴ هزار یورو می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این زمینه می توانید به مقاله تحصیل در اتریش رجوع کنید.

تحصیل در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش یکی از بهترین راههای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم پایتخت اتریش می باشد. دولت اتریش مناسب ترین پلن ها و کم نظیر ترین برنامه های اقامتی از طریق سرمایه گذاری را ارائه نموده است و سرمایه داران بین المللی استقبال شایان توجهی را از این برنامه ها نموده اند. سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت این کشور از طرق مختلفی نظیر خود حمایتی، ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی امکان پذیر است؛ اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست.

در بحث سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت شما با ۳ الی ۴ هزار یورو که همان هزینه ها و فی دولتی ثبت شرکت است، شرکت خود را به ثبت برسانید و برای شروع کار ۳۵ هزار یورو را در طی دو قسط به حساب شرکت خود واریز نمایید. ذکر این نکته در اینجا ضروری است که ثبت شرکت به خودی خود باعث اخذ کارت اقامت شما نخواهد شد؛ اما طریقی که در مقاله ثبت شرکت در اتریش مفصلا بررسی گردیده است می توانید موفق به اخذ اقامت دائم و کارت قرمز سفید قرمز اتریش شوید.

همچنین با سرمایه گذاری از ۵۰ هزار یورو به بالا می توانید موفق به اخذ اقامت دائم اتریش و سکونت قانونی در پایتخت اتریش شوید. در این پلن، با ارائه یک طرح نوآورانه که بر اقتصاد اتریش نیز تأثیر گذاری برجسته ای داشته باشد، امکان اخذ اقامت نیز وجود دارد. به منظور دست یابی به اطلاعات جزئی تر می توایند سری به مقاله اقامت دائم اتریش با سرمایه کم بزنید.

سرمایه گذاری در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج نیز از دیگر طرق اخذ اقامت، تابعیت و پاسپورت اتریش است. در باب اخذ تابعیت و شهروندی اتریش از طریق تولد نیز باید گفت که قانون ملی این کشور از قاعده خون تبعیت می نماید و با به دنیا آوردن فرزند در خاک اتریش نمی توانید برای فرزندتان تابعیت و شهروندی اتریش را به ارمغان آورید. بدینوسیله جهت کسب اطلاعات من باب اخذ اقامت اتریش از سه طریق دیگر پیشنهاد می گردد به مقالات مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج ، اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد و پناهندگی در اتریش مراجعه فرمایید.

سرمایه گذاری در اتریش
اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

ویدئوهای گشت و گذار در اتریش و برخی هزینه های زندگی در آن

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور از یک فروشگاه لوازم خانگی در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یکی از رستوران مک دونالد در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از یک باشگاه بولینگ در اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید از فروشگاه XXXlutz در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بازدید یک کافه در وین اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد درشکه سواری در خیابانهای زیبای وین

وین زیبا ـ وین پایتخت اتریش ـ مهاجرت به بهترین شهر جهان ـ بهترین شهر جهان برای کار و زندگی
اتریش ـ مهاجرت به اتریش ـ زندگی در وین

در صورتی که شما در هر یک از روش های فوق، موفق به اخذ اقامت اتریش شدید، به کارت قرمز سفید قرمز اتریش دست خواهید یافت. شایان ذکر است که اگر عموما به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید، به شما کارت اقامت دائم اعطاء خواهد شد و پس از ۶ الی ۷ سال قادر خواهید بود که پاسپورت اتریش را بدست آورده و از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخودار گردید.

پایتخت اتریش و سخن پایانی

پایتخت اتریش ، شرایط و وضعیت وین؛ پایتخت اتریش از جنبه های اقتصادی، آب و هوایی، توریستی و … در این مقاله بررسی شد. اشاره شد که وین برای ده سال متوالی بعنوان بهترین شهر جهان معرفی شده است و دلایل این امر سیستم آموزشی پیشرفته، خدمات پزشکی و سلامت در سطح بالا، هزینه مخابرات پایین، سیستم پیشرفته حمل و نقل و مهم تر از همه پایین بودن هزینه زندگی در پایتخت اتریش نسبت به دیگر شهرهای مطرح جهان است. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید اکیدا توصیه میکنم که مهاجرت به اتریش و زندگی در وین از بهترین گزینه های مهاجرتی تان باشد و بصورت جد به آن بیندیشید. امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله پاسخ تمام سوالات شما را داده باشیم لکن در صورت وجود هرگونه سوال در باب مهاجرت به اتریش و زندگی در پایتخت اتریش می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و بصورت رایگان از راهنمایی های مشاورین مجرب این موسسه برخوردار شوید. ایضا می توانید سوال خود را در قسمت دیدگاههای مقاله پیش رو مطرح نموده تا در سریعترین زمان ممکن به پاسخ ابهامات و سوالات خود دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ