پناهندگی آلمان و مقدمه ای بر آن

پناهندگی آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و نکات مهم در خصوص آن و خطرات این روش ،در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت . سعی ما بر این بوده است تا در این مقاله کلیه اطلاعات کافی در خصوص پناهندگی آلمان مورد بررسی قرار بگیرد . پناهندگی آلمان یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد اما لازم به ذکر می باشد که این روش از مهاجرت ، روش پر خطر و نا امنیست  . یاد آوری میگردد موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد و مسیر مهاجرت از طریق پناهندگی به هیچ عنوان مورد تایید  ما نمی باشد  .در این مقاله ما سعی کرده ایم تا جهت آگهی شما عزیزان در خصوص پناهندگی آلمان و همچنین راه هایی که میتوان جایگزین آن کرد، مطالب مفیدی به شما  ارائه دهیم و قبل از اقدام برای پروسه مهاجرت از طریق پناهندگی آلمان با بینشی عمیق تر برای اینکار اقدام کنید و روش های مناسب مهاجرت به آلمان را جایگزین روش پناهندگی آلمان نمایید . شما میتوانید همواره با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE  اتریش، در زمینه انواع روش های مهاجرتی ، اطلاعات کافی  و مفیدی را کسب نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید  .

مطالبی که در این مقاله به آن ها پرداخته خواهد شد :

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی آلمان انجام نمی دهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی می باشد.

همچنین شما می توانید با تهیه فایل ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت در خصوص پناهندگی آلمان و روش های جایگزین آن اطلاعات لازم و مفیدی را به دست بیاورید و پس از آن مسیر مهاجرت خود را انتخاب کنید.

 • پناهندگی آلمان و شرایط عمومی آن
 • پناهندگی آلمان و کنوانسیون ژنو (پناهدگی)
 • پناهندگی آلمان و قانون دوبلین
 • پناهندگی آلمان و مراحل آن
 • پناهندگی آلمان و کیس های پناهندگی آلمان
 • پناهندگی آلمان و روش های جایگزین آن
 • پناهندگی آلمان و نتیجه گیری در مورد آن
پناهندگی آلمان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی آلمان و شرایط عمومی آن

پناهندگی آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی از راه هاییست که اشخاص زیادی بدون در نظر گرفتن عواقب و خطرات بسیار جدی آن ، به این کار مبادرت می ورزند .متقاضیان پناهندگی آلمان در اکثر موارد افرادی هستند که برای گریز از شرایط بد زندگی به دلایل مختلف سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و همچنین بهبودبخشی و افزایش کیفیت زندگی خود اقدام به این کار میکنند.اما در اکثر موارد با انتخاب نادرست مسیر مهاجرت خود و از طریق پناهندگی نه تنها نمی توانند به زندگی ایده آل مورد نظر خود دست یابند بلکه با این کار همیشه به عنوان یک شهروند درجه سوم شناخته می شوند .

معمولا جاذبه های یک کشور  از عللی می باشد که افراد را تشویق به مهاجرت از کشور خود و پناهندگی در کشور دیگر میکند . این جاذبه ها می تواند شاخص رضایت از زندگی ، سطح رفاه اجتماعی ، خدمات بهداشتی ، نظام آموزشی و … در کشور مرد نظر باشد .از نظر شاخص رضایت زندگی کشور آلمان پس از کشورهای بحرین و کلمبیا در جایگاه سی و پنجم قرار دارد . طبیعتا تمامی این جاذبه ها از کشور آلمان افرادی را که در کشور خود از نظر شاخص رضایت زندگی در سطح چندان بالایی قرار ندارند ، ترغیب به مهاجرت به این کشور می کند .

شاخص رضایت از زندگی (سلامتی ، ثروت ، اندازه گیری شادی ) کشور
پس از دانمارک و سوئیس درجایگاه سی و پنجم آلمان
در کنار کشورهایی نظیر ویتنام و تاجیکستان در جایگاه نود و ششم ایران

طبیعتا با این مقایسه صورت گرفته مهاجرت به آلمان ، برای بهبود بخشی کیفیت زندگی ، میتواند تویه داشته باشد اما در اینجا این سوال مطرح می گردد آیا پناهندگی آلمان روش مناسبی برای رسیدن به این هدف می باشد یا خیر ؟ حال اگر با دانستن کلیه شرایط بد و نامطلوب پناهندگی آلمان باز هم جز افرادی هستید که به دنبال پناهندگی به آلمان می باشید باید از کلیه قوانین پناهندگی آگاه باشید .یکی از نکات مهم این موضوع می باشد که آیا کشور آلمان از حقوق مهاجرانی که در این کشور درخواست پناهندگی داده اند حمایت میکنند . و همینطور آیا به صرف نارضایتی از وضعیت زندگی هر کسی می تواند واجد شرایط پناهندگی باشد یا خیر ؟ در ادامه به صورت مفصل به این مباحث خواهیم پرداخت .

درخواست های پناهندگی آلمان از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۱۵۱۶۶٫۶۹نفر بوده است که در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ این میزان به بالاترین سطح خود و به عدد ۹۲۱۰۵ نفر رسید . قابل ذکر است که درخواست های پناهندگی در کشور آلمان در ژوئیه سال ۲۰۱۸ از ۱۱۵۰۵ به ۱۳۱۹۰ نفر افزایش یافت.

پناهندگی آلمان

شما می توانید در خصوص پناهندگی آلمان و جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه فرمایید .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی در آلمان و اتریش

قوانین پناهندگی در آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
پناهندگی در آلمان

پناهندگی آلمان و کنوانسیون ژنو

پناهندگی در آلمان

 پناهندگی آلمان و امکان پناهنده شدن در این کشور بر اساس قراردادی که در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۱۹۵۱ به تصویب رسید ،امکان پذیر می باشد و کشور آلمان با به عضویت در آمدن در این کنوانسیون متعهد شده است که از حقوق پناهجویان حمایت نماید . با به اجرایی شدن مفاد این کنوانسیون در تاریخ ۲۲ آوریل ۱۹۵۴ ،کشورهای عضو در این کنوانسیون در حمایت از حق زندگی عادی برای همه انسان ها فارق از هر نژاد و مذهبی ، متعهد شدند و حمایت خود را از حقوق پناهجویان اعلام کرده اند. حال باید دید بر اساس تعریفی که از  کنوانسیون ارائه گردیده است شما جز آن دسته از افرادی می باشید که برای پناهندگی آلمان واجد الشرایط می باشید یا خیر ؟  بر طبق تعریف کنوانسیون پناهنده به اشخاصی اطلاق میگردد  که در کشور خود به یکی از دلایلی همچون دلایل مذهبی، نژادی ، ملیتی، عضویت در یک گروه اجتماعی و همچنین عقاید سیاسی مورد تهدید و آزار جدی باشد و اگر در کشور خود باشد خطرات جدی ، جان او را تهدید می کند. اگر شما نیز دارای یکی از این دلایل هستید، میتوانید با قبول خطرات آن برای پناهندگی درخواست نمایید .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی و مشکلات آن

مقاله مرتبط

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی آلمان و قانون دوبلین

 قانون دوبلین از قوانین بسیار مهمی می باشد که ۲۸ کشور  اتحادیه اروپا و ۴ کشور شامل نروژ ، سوئیس ، ایسلند و لیختن اشتاین ، عضو آن می باشند بر اساس این قانون زمانی که شما وارد خاک اروپا می شوید در بدو ورود به خاک هر کشور از شما انگشت نگاری خواهد شد و آفیسر مربوط به درخواست پناهندگان با جستجو و استعلام  اثر انگشت شما در یوروداک euro document ، مشخص میکند که آیا شما قبلا در کشور دیگری ورود داشته اید یا آلمان اولین کشور شما می باشد .

بر طبق قانون دوبلین تنها  کشوری می تواند مسئول بررسی پناهندگی شما در اتحادیه اروپا باشد که شرایط زیر را داشته باشد :

 1. اولین کشوری که از طریق آن وارد اتحادیه اروپا شده اید و آنجا اثر انگشت داده اید.
 2. کشوری که از آن ویزا یا اقامت دریافت کرده اید .

البته فاکتورهای دیگری مانند ، زیر سن قانونی بودن یا شاخه فامیلی نیز بی تاثیر نمی باشد .

پناهندگی آلمان و مراحل آن

پناهندگی آلمان و درخواست آن شرایط خاصی دارد و شخص متقاضی پناهندگی آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی باید با مراجعه به مراجع مربوطه درخواست خود را ارائه دهد . شخص پناهجو در بدو ورود به این کشور با مراجعه به یک مرکز پذیرش پناهندگان BAMF، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ، باید درخواست خود را ارائه دهد که مراحل آن به شرح زیر می باشد :

 • مراجعه به یکی از مراکز اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی BAMF

 • مصاحبه با یک آفیسر مرکز پذیرش پناهندگان BAMF . در این مصاحبه شما باید توضیح دهید که چرا از کشور خود فرار کرده اید و چرا قصد ندارید به کشور خود برگردید . در این مصاحبه کلیه پاسخ های شما کتبا ثبت خواهد شد و در روند پرونده شما تاثیر گذار خواهد بود . اگر زبان آلمانی نمیدانید برای شما مترجم در نظر گرفته خواهد شد .

 • بازجویی توسط افسر اداره فدرال مهاجرت و دریافت سیم کارت ، کارت هویتی ، پاسپورت و وسایل شخصی

 • پرسش در خصوص نحوه ورود به آلمان

 • انگشت نگاری که در یوروداک قابل بررسی می باشد

 • عکس برداری از متقاضی برای ثبت نامه هویتی و اقامتی

 • بر طبق قانون دوبلین استعلام اثر انگشت فرد شروع می شود که در صورتیکه شخص از طریق کشوری (معمولا یونان و ایتالیا ) وارد آلمان شده است و در آن کشور از او انگشت نگاری شده است به آن کشور بازگردانده شود

 • جابه جایی پناهجویان به کمپ های مخصوص جهت اسکان

پس از طی مراحل گفته شده پناهجویان جهت اسکان به کمپ های پناهجویان  فرستاده می شوند و پرونده شخص بررسی می گردد در این مدت فرد با دریافت گواهینامه اجازه اقامت در جمهوری فدرال آلمان میتواند در این کشور رفت و آمد و اجازه اقامت داشته باشد . فردی که پرونده پناهندگی او در حال بررسی می باشد تا قبل از مشخص شدن وضعیتش اجازه کار  ندارد .  

بررسی پرونده پناهندگان و صدور رای در خصوص آن ها به حداقل دو سال زمان احتیاج دارد. البته در طول سال های گذشته بر اساس افزایش پناهجویان در کشور آلمان که بعضا از کشورهایی مانند سوریه، افغانستان، عراق و حتی ایران بوده است بررسی پرونده پناهجویان تسریع گردیده است و به زیر ۶ ماه نیز کاهش یافته است. پس از صدور رای در صورتیکه رای صادره مبنی بر خروج پناهجو از کشور آلمان باشد پناهجو موظف است که کشور آلمان را ترک نماید در غیر اینصورت جرم او محرز است و پلیس می تواند در صورت عدم خروج او را زندانی کند .

پناهندگی آلمان و کیس های پناهندگی

پناهندگی آلمان و پذیرش پناهجو  مستلزم این می باشد که پناهجو کیسی که ارائه می دهد بر مبنای واقعیت باشد و مطابق با استانداردهای کنوانسیون ژنو باشد. پناهجو باید با ارائه مستندات واقعی بتواند اثبات کند که جان وی در معرض خطر جدی می باشد. ما کیس های پناهندگی را در چندین قالب دسته بندی کرده ایم که شامل موارد زیر می باشد :

 • کیس قومی و نژادی

  مطابق با قوانین کنوانسیون اگر شخصی به دلیل قوم و نژادش در کشورش مورد آزار و تهدید جانی و اذیت باشد و ترس از دست جان داشته باشد ، این فرد می تواند برای پناهندگی آلمان درخواست کند.

 • کیس مذهبی

  مطابق با قوانین کنوانسیون ژنو اگر شخصی به دلایل مذهبی و دینی در کشور خود مورد تهدید جانی باشد می تواند برای نجات خود و خانواده اش درخواست پناهندگی دهد . به طور مثال اگر فردی به دلیل اینکه مسلمان می باشد مورد آزار و اذیت و تهدید خطر جانی در کشورش باشد می تواند برای نجات جانش پناهنده شود.

 • کیس عضویت در گروه یا فرقه خاص

  اگر فردی به دلیل اینکه در گروه یا فرقه ای خاص عضو شده است ویا به واسطه فعالیت های اجتماعیش در کشور خودش مورد تهدید جانی واقع شود می تواند بر اساس قوانین کنوانسیون  ژنو در کشور دیگری که عضو کنوانسیون ژنو می باشد درخواست پناهندگی دهد .

 • کیس سیاسی

  مطابق با قوانین کنوانسیون ژنو اگر شخصی به گرایشات سیاسی خاصی متمایل  باشد و در این حوزه فعالیت کند. اگر به واسطه فعالیت های سیاسی جانش در خطر باشد و مورد تهدید باشد می تواند برای نجات جانش به کشورهای دیگر که پناهجو می پذیرند درخواست پناهندگی کند .

 • کیس وضعیت جنگی

  مطابق با قوانین کنوانسیون ژنو اشخاصی که کشورشان درگیر جنگ می باشد و جانشان در خطر است می توانند درخواست پناهندگی کنند .

پناهندگی آلمان و روش های جایگزین

کار تحصیل سرمایه گذاری ازدواج تولد

با توجه به خطرات بسیار جدی پناهندگی ، اگر همچنان تصمیم خود مبنی بر پناهندگی آلمان را اتخاذ نفرموده اید پیشنهاد می کنیم ابتدا در خصوص انواع مسیرهای مهاجرت به  کشور آلمان و اخذ اقامت آلمان از روش های مختلف مطالعه بفرمایید و پس از آن با بررسی شرایط خود تصمیم نهایی را خود را بگیرید  .

پناهندگی آلمان و روش جایگزین آن از طریق کار

یکی از روش های عالی جهت مهاجرت به کشور آلمان و اخذ اقامت آلمان ، ویزای کار می باشد. کشور آلمان به اشخاصی که دارای مهارت و حرفه خاصی می باشند فرصت می دهد تا با دریافت ویزای کاری بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند . جهت دریافت ویزای کار کشور آلمان  متقاضی باید بتواند از مواردی نظیر سن، مدرک تحصیلی ، مقطع تحصیلی، سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی و مدرک زبان امتیاز لازم جهت دریافت ویزای کار را دریافت کند . کار در آلمان از دو روش ممکن است :

کار در آلمان از طریق پیشنهاد شغلی job offer

در روش اول شخص، با داشتن یک پیشنهاد شغلی (job offer) از کارفرمایی در آلمان میتواند ویزای کاری اخذ کند . بر طبق قوانین اتحادیه اروپا جهت دریافت نیروی کار در یک موقعیت شغلی ، آن شغل به مدت ۳ ماه  در آن کشور و به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی می گردد . قاعدتا ۶ ماه فرصت چندان کمی برای به دست آوردن این شغل توسط شهروندان اتحادیه اروپا نمیباشد.بنابراین اگر شما دارای رزومه کاری قوی می باشید میتوانید با ارسال رزومه خود و مکاتبه با موسسات کاریابی در کشور آلمان برای جاب آفر اقدم نمایید . در غیر اینصورت می توانید با کسب امتیاز لازم از طریق ویزای جستجوی کار اقدام کنید.

کار در آلمان از طریق ویزای جستجوی کار job seeker

ویزای جستجوی کار آلمان به شما فرصت می دهد تا ۶ ماه در این کشور به دنبال کار بگردید . جهت دریافت ویزای کار آلمان شما باید با ارائه مدارک و مستندات  اثبات کنید که قابلیت اخذ ویزای کاری آلمان را دارید. جهت دریافت ویزای جستجوی کار آلمان باید دارای شرایط سنی مناسب (زیر ۴۰ سال ) ، حداقل مدرک لیسانس و سابقه کار حداقل ۳ سال باشید. رشته هایی که جهت دریافت ویزای جستجوی کار بازار مناسبی دارند رشته هایی نظیر برق و الکترونیک ، مکانیک ، IT  ،کامپیوتر و برنامه نویسی و مشاغلی از این قبیل می باشند، البته توجه داشته باشید اگر شما مهارت و حرفه ای به غیر از موارد ذکر شده دارید شانس شما برای دریافت ویزای جستجوی کار نیز مناسب می باشد . ما به متقاضیان پناهندگی آلمان پیشهاد می کنیم اگر مهارت و تخصص ویژه ای دارید ابتدا امتیازات خود را محاسبه کنید و برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید. همچنین شما می توانید با مراجعه به لینک های زیر در خصوص ویزای کار آلمان اطلاعات جامع دیگری را در خصوص شغل های مورد نیاز و نحوه دریافت ویزای جستجوی کار را به دست آورید و این مسیر مهاجرت را جایگزین پناهندگی آلمان نمایید .

موسسات کاریابی در آلمان

پناهندگی آلمان و روش جایگزین آن از طریق تحصیل

یکی دیگر از مسیرهایی که شما می توانید به جای پناهندگی آلمان از طریق آن، اقامت این کشور را به دست بیاورید مسیر تحصیلی می باشد. شما با روش تحصیلی علاوه بر اینکه می توانید به اقامت کشور آلمان برسید می توانید از سیستم آموزشی رایگان نیز بهرمند گردید . همچنین مضاف بر آن نیز می توانید شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور امتحان کنید. بنابراین علاوه بر راه کاری ، مسیر تحصیلی نیز از مسیرهاییست که می توانید جایگزین مسیر پر خطر پناهندگی کنید و به جای هزینه هایی گزافی که باید بابت آن بپردازید با تحصیل در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی ، با شهریه و هزینه بسیار پایین تر  نسبت به پناهندگی اقامت کشور آلمان را اخذ نمایید  . موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات جامع و مفیدی را در خصوص تحصیل در آلمان و ویزای آن ارائه کرده است  که شما می توانید کلیه شرایط آن را در قالب مقالات تخصصی مطالعه فرمایید. شما می توانید با مراجعه به لینک های مربوطه که در ذیل این متن قرار دارد در خصوص تحصیل در آلمان اطلاعات جامع و مفیدی را به دست آورید.

تحصیل در آلمان

پناهندگی آلمان و روش جایگزین آن از طریق سرمایه گذاری

پناهندگی آلمان و روش جایگزین آن از طریق سرمایه گذاری از دیگر راه هایی می باشد که می توانید برای آن اقدام نمایید. اگر دارای شرایط مالی خوبی می باشید و به دنبال کشور مناسبی برای زندگی و اقامت هستید و تصور شما بر این است که برای دریافت اقامت یک کشور مناسب تنها از طریق پناهندگی می توانید به این هدف دست یابید لازم است گفته شود این تصور ، تصور غلطی می باشد و به احتمال بسیار زیاد شما جز آن دسته از کسانی هستید که با انواع روش های مهاجرت چندان آشنا نیستید.  اگر از نظر مالی در شرایط خوبی هستید و به دنبال اقامت کشور پیشرفته دیگری می باشید لازم است بدانید شانس شما برای سرمایه گذاری بسیار بالا می باشد . شما می توانید با سرمایه گذاری در آلمان اقامت و در نهایت پاسپورت کشور آلمان را به دست بیاورید و همانند یک شهروند درجه اروپایی از کلیه خدمات اجتماعی بهره مند گردید. سرمایه گذاری در آلمان روش های گوناگونی دارد و شما از روش های مختلف می توانید برای این پروسه اقدام کنید. از شاخه های سرمایه گذاری در آلمان که میتوانید به واسطه آن اقامت این کشور را به دست بیاورید  موارد زیر می باشد :

 • ثبت شرکت در آلمان  
 • کار آفرینی

شما می توانید با ثبت شرکت در آلمان با ارائه بیزنس پلن اقامت این کشور را به دست بیاورید. سرمایه گذاری در آلمان و پروسه  ثبت شرکت نیاز به توضیحات کامل و مفصلی دارد که برای کسب اطلاعات در خصوص آن پیشنهاد می شود  به مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کنید. همچنین با مراجعه به لینک های ارائه شده در زیر همین متن در خصوص انواع پروسه های سرمایه گذاری اطلاعات مفیدی کسب نمایید .

سرمایه گذاری در آلمان

پناهندگی آلمان و روش جایگزین آن از طریق ازدواج و تولد

پناهندگی آلمان معمولا آخرین انتخاب جهت اقامت و مهاجرت به این کشور می باشد . شما حتی از روش ازدواج هم می توانید اقامت کشور آلمان را دریافت کنید به این طریق که اگر بتوانید با یک شخصی که دارای تابعیت کشور آلمان می باشد ازدواج کنید برطبق قوانین حقوق بشر اجازه دارید  در کنار همسر خود زندگی کنید حتی اگر تابعیت متفاوتی داشته باشید. البته موضوع بسیار مهمی که باید  اثبات شود ، واقعی بودن این ازدواج می باشد چرا که در سال های اخیر آمار ازدواج های غیر واقعی که صرفا برای کسب اقامت یک کشور صورت گرفته است ،  بسیار افزایش یافته است و طبیعتا حساسیت کشورها و دولت ها در این زمینه نیز افزایش یافته است .

درخصوص تولد در آلمان با توجه به اینکه قانون کشور آلمان در خصوص تولد فرزند مبنی بر قانون خون می باشد شما نمیتوانید با تولد فرزندتان در آلمان تابعیت این کشور را به دست بیاورید اما اگر جز افرادی بوده اید که از پدر یا مادر آلمانی متولد شده اید میتوانید برای اقامت و تابعیت این کشور درخواست کنید .

در این مقاله کلیه روش هایی که شما می توانید جایگزین  پناهندگی آلمان نمایید، ارائه گردید. شما می توانید با تحقیق در خصوص همه این مسیرهای گفته شده با انتخاب یکی از روش های کاری ،سرمایه گذاری ،تحصیلی و ازدواج ، بدون وجود هیچ خطری ،میتوانید همانند یک شهروند درجه یک اروپایی در کشور آلمان زندگی کنید . در لینک زیر کلیه روش های  مهاجرت به آلمان وجود دارد که شما میتوانید با مطالعه آن بهترین راه مهاجرتی خود به کشور آلمان را مطالعه بفرمایید .

پناهندگی آلمان و نتیجه گیری

پناهندگی آلمان و تمامی مخاطرات آن و همچنین تمامی روش هایی که میتوانید جایگزین پناهندگی آلمان کنید در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت . قابل ذکر است که پناهندگی آلمان روشی بسیار نامطلوب و پرخطر برای شما و اعضای خانواده تان می باشد و هرگز به شما توصیه نمیگردد. چراکه بسیاری از اشخاصی که از این روش برای مهاجرت اقدام می نمایند ، علاوه بر آنکه در معرض خطرات جانی و مالی می باشند ، ممکن است پس از ورود به آلمان از طریق پناهندگی با عدم موافقت مواجه شوند. در نظر داشته باشید که بیشتر از ۹۰ درصد کسانی که برای پناهنگی اقدام می کند شرایط اقدام از دیگر طرق را دارند اما به دلیل عدم آگاهی پا در این راه پرمخاطره می گذارند. اگر شما نیز جز آن دسته از اشخاصی هستید که به دنبال پناهندگی آلمان هستید لازم است بدانید که موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش هیچگونه خدمات مشاوره در این خصوص ارائه نمی دهد و راه های بسیار مطمئن تر و همچنین راه های قانونی را به جای پناهندگی آلمان به شما پیشنهاد می کند . شما میتوانید با کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از کلیه روش های مهاجرتی که برای کشور آلمان و سایر کشورها وجود دارد مطلع گردید و ازخدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

12 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سعید گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید. من ۳۴ ساله مجرد مهندس برق قدرت از دانشگاه آزاد هستم. ۸ سال هم دارای سابقه کار هستم ولی میزان تمکن مالی من در حدود ۱۲۰ میلیون هست که برای مهاجرت کم می باشد. من چگونه می توانم از طریق پناهندگی برای آلمان اقدام کنم. مدرک زبان آلمانی A2 نیز دارم. ممنون از سایت خوبتون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملکپور در خصوص پناهندگی مشاوره و اقدامی نداردولی دوست عزیز شرایط شما برای اخذ ویزای جست و جوی کار در المان بسیار مناسب می باشد.زبانتان را تقویت کتید تا شانس اخذ ویزای جاب سیکر داشته باشید.

   پاسخ
 2. سحر گفته:

  سلام و عرض ادب. خیلی اطلاعات کاملی بود. ممنونم. اما سوالی دارم. اینکه اگه کسی برای تحصیل دانشگاه های آلمانی زبان اقدام کنه مدرک زبان a2 کفایت میکنه برای دریافت پذیرش؟ ممنونم از پاسخگویی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام‌.
   برای پذیرش از دانشگاههای آلمانی شما باید مدرک زبان b1 به بالا را داشته باشید.
   موفق باشید

   پاسخ
 3. Cadillac گفته:

  با عرض سلام و ممنون از مطالب مفیدتان،
  رشته من IT هست و به دنبال یک راه کم هزینه برای مهاجرت به آلمان هستم. چطور می تونم از طریق شیوه پناهندگی به آلمان مهاجرت کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملک پور در خصوص پناهندگی مشاوره و اقدامی ندارد ولی رشته تحصیلی شما برای کار در کشور آلمان بسیار مناسب می باشد . می توانید از طریق ویزای جست و جوی کار در آلمان اقدام کنید که روش کم هزینه ایی می باشد .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   بله دوست عزیز امکانپذ‌یر می باشد ولی در نظر داشته باشید که می بایست فردی در المان را به عنوان قیم دانش اموز معرفی نمائید.

   پاسخ
 4. Masi Mohsenzadeh گفته:

  ضمن سلام و خسته نباشید
  بنده حدود ۴ سال هست که در آلمان زندگی میکنم.خواهر زاده ۱۲ساله من تصمیم دارد برای ادامه تحصیل به آلمان سفر کند.
  سوال بنده این هست که در چا شرایطی من میتوانم قیم باشم ضمن اینکه من متاهل هستم و در حال گذراندن Ausbildung هستم.
  در حال حاضر کل درآمد ماهانه من ۹۰۰ یورو هست .آیا این مسئله تاثی دارد
  منتظر پاسخ شما هستم
  با تشکر فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، وقتی که خواهرزاده محترم برای اخذ ویزای اقدام می کنند یکی از مدارکی که ازشون میخواد مدراک مالی هستند، در بخش مدارک مالی می تونن از فیش حقوقی یا تعهدنامه شما برای پوشش هزینه ها استفاده کنند. این بهترین کمکی هست که شما می تونید به ایشون بکنید.

   پاسخ
Rating: 5