پناهندگی اسلوونی و بررسی شرایط آن

پناهندگی اسلوونی
 • پناهندگی اسلوونی و شرایط عمومی
 • پناهندگی اسلوونی و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی اسلوونی و خطرات پناهندگی
 • پناهندگی اسلوونی و راه های جایگزین
 • پناهندگی اسلوونی و مسیر پناهندگی
 • پناهندگی اسلوونی و کیس های پناهندگی

پناهندگی اسلوونی و مقدمه ای بر آن

پناهندگی اسلوونی ، شرایط پناهندگی در اسلوونی و روند مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی در این مقاله از نظر علمی مورد تحلیل و بررسی قرارگرفته شده است. شخص برای پناهندگی در اسلوونی باید چه مراحلی را طی کند؟ پناهندگی اسلوونی نیز طبق قوانین کنوانسیون پناهندگی نوشته شده و شامل هر فردی نمی شود بنابراین با مطالعه این مقاله و بررسی شرایط پناهندگی اسلوونی افراد می توانند به اینکه آیا واقعا واجد این شرایط هستند یا خیر پی ببرند. در کل پناهندگی اسلوونی کار پر خطری می باشد و در ابتدا به تمامی عزیزان پیشنهاد میشود روش های دیگر مهاجرت به اسلوونی مثل ثبت شرکت، تحصیل و یا کار را در صورت داشتن شرایط انتخاب کنند و راه پر خطر پناهندگی اسلوونی را انتخاب نکنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امور حقوق بین الملل تخصصی و مهاجرت هیچ گونه فعالیتی در خصوص پناهندگی اسلوونی و پناهندگی در دیگر کشورها ندارد و این روش غیر صحیح مهاجرت را پیشنهاد نمیکند ولی برای اطلاع دقیق شما عزیزان مقالاتی را تهیه نمودیم تا بتوانید روش دقیق مهاجرت و مهاجرت به اسلوونی را پیدا کنید.

در مقاله زیر در خصوص پناهندگی اسلوونی به موضوعات زیر میپردازیم:

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

اخذ اقامت و تابعیت اسلوونی

موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد ولی جهت بررسی شرایط خود و اقدام از روش های دیگر مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

پناهندگی اسلوونی و شرایط عمومی مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی

پناهندگی در اسلوونی و شرایط عمومی پناهجویان در اسلوونی در این بخش از نوشتار برای شما عزیزان ارائه می گردد. طبق قوانین دولت اسلوونی پناهندگی با عنوان حمایت بین المللی در قوانین نام برده شده است. هدف حمایت بین المللی در اسلوونی حمایت از افرادی است که در کشور خود و کشوری که در آن اقامت دائم دارد در خطر هستند و از طرف دولت و کشور خود حمایت نمی شوند. هر خارجی یا شخص بدون تابعیت که باور دارد به علت اعتقاد ، نژاد ، دین ، ملیت مورد تهدید و مجازات قرار می گیرید می تواند درخواست محافظت و حمایت بین المللی در کشور اسلوونی دهد.

هر شخصی که فکر میکند آزادی وی در خطر است و یا ممکن است در صورت بازگشت به کشور خود مورد شکنجه و رفتارهای غیر انسانی شود نیز می تواند درخواست پناهندگی اسلوونی و محافظت بین المللی دهد. در این صورت فرد حق بازگشت به کشور خود را نخواهد داشت.

پناهندگی اسلوونی و کنوانسیون ژنو

پناهندگی اسلوونی و کنوانسیون ژنو برای افرادی که قصد پناهندگی در این کشور را دارند بررسی شده است. کشور اسلوونی از کشورهای عضو این کنوانسیون می باشد. کنوانسیون ژنو کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان است که در سال ۱۹۵۱ در شهر ژنو سوئیس به تصویب رسید و در سال ۱۹۵۴ به اجرا درآمد. دانمارک اولین کشور بود که این معاهده را به تصویب رساند. مطابق این کنوانسیون شخصی پناهنده است که در کشور خود به یکی از دلایل زیر مورد تهدید و آزار قرار گرفته است:

 • نژاد
 • مذهب
 • ملیت
 • گرایش جنسی
 • تعلق به یک گروه اجتماعی خاص
 • عقاید سیاسی

با اینکه کشور اسلوونی عضو کنوانسیون پناهندگی ژنو می باشد ولی تنها به افرادی اعطای اقامت از طریق پناهندگی می دهد که شرایط پناهندگی را دارا باشند وگرنه با اعلام پرونده های دروغین و ساختگی عواقب قانونی و حقوقی متعددی را شخص در پی دارد.

پناهندگی اسلوونی و خطرات آن

پناهندگی اسلوونی و خطرات آن را قبل از اقدام در خصوص این کشور باید شناخت. شخص پناهنده به علت اعلام تهدید و خطر از جانب کشور خود اجازه بازگشت به کشور خود را ندارد. بارها دیده شده افراد بدون اطلاع از این موارد و این قوانین اقدام به اعلام پناهندگی کرده و پس از اطلاع یافتن از این موارد پشیمان شده و تا سالها از خانواده و کشور و زادگاه خود دور مانده اند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. همینطور بسیاری از افراد به جهت اینکه روش قانونی برای ورود به کشور اسلوونی و درخواست پناهندگی ندارند گاهاً از روش های غیر قانونی و قاچاق به این کشور رفته و با اعلام پرونده های مختلف درخواست پناهندگی می دهند که خود این راه نیز راه بسیار پر خطری می باشد و گزارش های بسیاری از اتفاقات ناگواری که برای اشخاصی که از روش های قاچاق و غیر قانونی قصد ورود به این کشور را دارند به دست رسیده است. به همین جهت مهاجرت روش های بسیار مناسب تر و حتی کم هزینه تری نیز دارد که افرادی که تحقیقات کافی در خصوص مهاجرت دارند همیشه روش بهتری را میتوانند برای خود در نظر بگیرند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

مهاجرت به اسلوونی

پناهندگی اسلوونی و راه های جایگزین

پناهندگی اسلوونی و راه های جایگزین جهت مهاجرت به اسلوونی باید قبل از تصمیم به مهاجرت بررسی شود. پناهندگی اسلوونی قطعا بدترین روش مهاجرت به کشور اسلوونی است. خطراتی که در بخش قبلی به آن ها اشاره شد همیشه در روش پناهندگی وجود دارد و افراد عموماً در جستجوی یافتن روش های بهتر و صحیح تر می باشند. از این روش ها میتوان به روش تحصیل اشاره کرد که اشخاص علاقه مند به زندگی در این کشور سبز و زیبا می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کم هزینه و ارزان قیمت این کشور (برای مثال دانشگاه بسیار خوب لیوبلیانا در پایتخت اسلوونی) ، به اسلوونی مهاجرت کرده و پس از تحصیل در رشته خود مشغول به کار شوند و اقامت این کشور را  اخذ کنند. همینطور روش بسیار کم هزینه و مناسب دیگر جهت مهاجرت به این کشور روش مهاجرت کاری می باشد که با شناخت رشته های مورد نیاز و سایت های کاریابی کشور اسلوونی شخص میتوان کارفرما خود را پیدا کند و از این طریق با دریافت Single permit اجازه کار و زندگی در این کشور را اخذ کند.

روش دیگر نیز سرمایه گذاری در کشور اسلوونی است که با راه اندازی یک کسب و کار مناسب حتی با هزینه کم می توان اقامت این کشور را اخذ کرد. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی با رقم بسیار کم نیز قابل انجام است و از کشورهای کم هزینه و ارزان اروپا می باشد. روش های دیگری نیز مثل ازدواج با اتباع کشور اسلوونی و … نیز وجود دارد که توضیح کامل آن ها در این بخش میسر نست و شما  می توانید به طور مفصل راه های جایگزین را در وب سایت ملکپور مطالعه بفرمائید. همیشه به خاطر داشته باشید حتی اگر شرایط مهاجرت از روش های جایگزین را ندارید دلیلی وجود ندارد که از روش پناهندگی اقدام شود زیرا احتمال اینکه شرایط شخص از شرایط فعلی بسیار بدتر شود وجود دارد.

پناهندگی اسلوونی و مسیر پناهندگی

پناهندگی اسلوونی و مسیر پناهندگی اسلوونی در این بخش مورد تحلیل قرار گرفته است. افراد ابتدا باید درخواست پناهندگی خود را در یکی از مراکز پلیس مهاجرت این کشور ثبت کنند. پس از دریافت درخواست فرم پناهندگی تا زمان رسیدگی و تصمیم گیری در خصوص پرونده فرد در کمپ های پناهندگی اقامت می کند که در این مکان از حقوقی مثل حق غذا و لباس ، کفش و سرویس بهداشتی برخوردار است.

در صورت پذیرش پناهندگی اسلوونی فرد از حقوق زیر برخوردار میشود:

 • اقامت در اسلوونی
 • مراقبت های اولیه در مراکز پناهندگی
 • کمک های مالی ناچیز در صورتی که در مراکز پناهندگی اقامت داشته باشد.
 • خدمات درمانی اورژانسی
 • تحصیل
 • کار
 • کمک های انسانی
 • کمک هزینه

پس از ثبت درخواست پناهندگی اسلوونی فرد با یک کارت اقامت موقت اجازه سکونت و تردد در کشور اسلوونی را خواهد داشت.

۲ نوع پناهندگی در کشور اسلوونی مشخص شده است :

وضعیت پناهندگی: به افراد مقیم کشورهای جهان سومی اعطا می شود که به دليل ترس و وحشت مبنی بر آزار و شکنجه به علت عضویت در یک نژاد یا گروه قومی خاص، مذهبی خاص، ملیت، گروه اجتماعی خاص یا اعتقادات سیاسی، خارج از کشوری که شهروندش است و نمیتواند یا به دلیل چنین ترسی نمی خواهد یا نمیتواند به کشور خود بازگردد.

حفاظت جانبی: به یک فرد مقیم جهان سومی که شرایط پناهندگی را که در بالا ذکر شد ندارد ولی به دلایلی قوی فرد اعتقاد دارد در صورت بازگشت به کشور خود خطرات مهمی وی را تهدید می کند.

وضعیت پرونده پناهندگان اسلوونی در سال ۲۰۱۷

وضعیت پناهندگان در اسلوونی

با توجه به آمار بالا که نشان دهنده این می باشد که هر شخصی که درخواست پناهندگی می دهد پرونده وی مورد قبول واقع نمی شود میتوان نتیجه گرفت رد شدن در این پروسه می تواند بسیار محتمل باشد و به ضرر افراد تمام شود. همینطور روند رسیدگی به پرونده پناهندگی افراد زمان بر می باشد و استرس بالایی نیز دارد. به همین جهت این روش مهاجرت اصلا پیشنهاد نمیشود و موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امور مهاجرت پیشنهاد می کند که روش های صحیح مهاجرت مثل کار و تحصیل و … انتخاب شود.

روند رسیدگی به پناهندگان در اسلوونی

پناهندگی در اسلوونی

برخی سوالات رایج در خصوص پناهندگی در اسلوونی

 • چرا از افراد عکس میگیرند؟ جهت صدور کارت شناسایی پناهندگی افراد.
 • آیا افراد میتوانند در خصوص درخواست پناهندگی نظر خود را تغییر دهند؟ بله در این خصوص باید دلیل صرف نظر کردن خود را در خصوص پناهندگی به صورت مکتوب ارائه دهند.
 • در صورت عدم درخواست پناهندگی آیا فرد میتواند در این کشور بماند؟ اگر فرد به صورت غیر قانونی به کشور اسلونی آمده باشد خیر.
 • در صورتی که فرد درخواست پناهندگی را پس گیرد اثر انگشتی که از وی اخذ شده چه میشود؟ اثر انگشت در دیتا سنتر اروپا ثبت نمیشود ولی در ایستگاه پلیس تا ۲ سال ثبت میماند.

پناهندگی اسلوونی و کیس های پناهندگی اسلوونی

پناهندگی اسلوونی و کیس های پناهندگی اسلوونی عموماً کیس های دروغین ارائه می دهند و همین موضوع در صورتی که پرونده ای که ارائه شده است دروغین باشد پیامد های مختلف برای اشخاص دارد. گروهی از اشخاص شرایط واقعی پناهندگی را دارند و برای مثال در کشور خود مورد تعقیب از جهات اعتقادات سیاسی هستند ولی گروهی بدون اینکه واقعا شرایط پناهندگی را داشته باشند با ارائه پرونده های تقلبی و ساختگی (برای مثال اعلام تغییر دین، گرایش جنسی دروغین و …) اقدام به درخواست پناهندگی میدهند که کار بسیار اشتباهی می باشد و اخیرا دادگاه ها پس از بررسی و تنها در صورتی که مشخص شود شخص واقعا شرایط پناهدگی را دارد و در کشور خود مورد حمایت قرار نمیگیرد پناهندگی فرد را قبول میکند.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی اسلوونی و سخن پایانی

پناهندگی اسلوونی با مواردی که توضیح داده شد یکی از روش های غیر مناسب و غیر صحیح مهاجرت به این کشور می باشد. کشور اسلونی کشوری بسیار زیبا سرسبز و عالی می باشد که جزو پاک ترین کشورهای اروپایی به شمار میشود. روش مهاجرت پناهندگی در اسلونی اصلا پیشنهاد نمیشود و پیشنهاد میشود از روش هایی مثل تحصیل و کار و سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت کنید. تحصیل در کشور اسلونی بسیار ارزان می باشد و همینطور در کشور اسلونی با توجه به نرخ خوب بیکاری میتوان از طریق کار نیز اقامت این کشور را اخذ کرد. پناهندگی به علت خطرات و ریسک ها اصلا پیشنهاد نمیشود و بسیار دیده شده افرادی که از طرق غیر قانونی به این کشور رفته اند و درخواست پناهندگی داده اند و به مشکلات بسیار زیادی برخورد کرده اند. آمار و ارقام نیز کامل مشهود است که درصد بسیاری از افرادی که درخواست پناهندگی در این کشور را میدهند پرونده آنها مورد قبول واقع نمیشود و حتی در صورت قبول مدت زمان بسیاری را شخص در شرایط نامناسبی زندگی می کند. پس با نتیجه گیری کلی میتوان به این موضوع پی برد قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری در خصوص پناهندگی ابتدا شرایط خود برای اخذ اقامت از طرق دیگر را مورد تحقیق و بررسی قرار دهید زیرا قطعا مهاجرت کاری یا تحصیلی روش صحیح تری جهت مهاجرت می باشد و حتی در صورتی که شرایط مهاجرت از این روش ها را شخص ندارد با برنامه ریزی صحیح میتوان بستر و پشتوانه های مورد نیاز مهاجرت صحیح را فراهم کند تا مهاجرت موفقی داشته باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت هیچ نوع خدماتی در خصوص پناهندگی در اسلونی و پناهندگی در دیگر کشورها نداشته و نخواهد داشت. از این رو میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی و ارزیابی شرایط خود با شماره های موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ