پناهندگی اسپانیا و بررسی وضعیت پناهندگان در اسپانیا

پناهندگی اسپانیا
  • پناهندگی اسپانیا و شرایط عمومی
  • پناهندگی اسپانیا و کنوانسیون ژنو
  • پناهندگی اسپانیا و خطرات آن
  • پناهندگی اسپانیا و روش های جایگزین
  • پناهندگی اسپانیا و مراحل آن
  • پناهندگی اسپانیا و کیس های پناهندگی در اسپانیا

پناهندگی اسپانیا و مقدمه ای بر آن

پناهندگی اسپانیا و شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی در این مقاله به صورت علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. آیا اخذ اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ چگونه می توان از خطرهای پناهندگی مطلع شد؟ بهترین راه جایگزین پناهندگی در اسپانیا چیست؟ پناهندگی اسپانیا به مانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در زمینه پناهندگی اسپانیا ارتقا دهیم.با توجه به اینکه پناهندگی یکی از روشهای مهاجرتی است، ما در این مقاله در پی آن هستیم که اطلاعات کامل و به روز را در زمینه پناهندگی اسپانیا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پیشنهاد بر این است پیش از هر اقدامی مقاله فوق را کامل مطالعه نمایید. ما در این مقاله سعی داریم تا شرایط پناهندگی اسپانیا را خدمت شما عزیزان شرح دهیم تا در صورتی در اندیشه مهاجرت از طریق پناهندگی هستید با شرایط و خطرات این روش مهاجرتی آشنا شوید و راه های جایگزین را بکار گیرید.این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور گردآوری شده تا اطلاعات حقوقی شما نسبت به پناهندگی اسپانیا ارتقا یابد.

پیشنهاد ویژه ما برای افرادی که تمایل به مهاجرت دارند و می خواهند خودشان به عنوان وکیل برای خود و خانواده اقدام نمایند تهیه ویدئوهای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این کلیپ ها می تواند به افراد در انتخاب درست مسر مهاجرت کمک شایانی نماید.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی اسپانیا و شرایط عمومی

قوانین پناهندگی اسپانیا به سفارت های کشور اسپانیا این امکان را داده است که کارکنان سفارتها بتوانند فرآیند بررسی کیس پناهندگی را براساس قوانین بین المللی در صورت مغایرت با قوانین موجود انجام دهند. اولین گام رسیدگی به درخواست پناهندگی افراد این است که در ابتدا یک قرار ملاقات برای فرد جهت انجام مصاحبه شخصی در اداره مهاجرت و امور پناهندگان بارسلونا (OAR) در نظر گرفته می شود. در طول مصاحبه معمولا سوالاتی که پرسیده می شود عمدتا در مورد هویت افراد می باشد. سوالات شامل چگونه به اسپانیا سفر کردید و چطور به کشور اسپانیا رسیدید و همچنین دلایل ارائه درخواست خود بابت پناهندگی و همچنین آیا در کشور مبدا خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید یا خیر. پرسشهایی که کارکنان اداره مهاجرت از افراد می پرسند در جهت این هدف است که بدانند چه اتفاقی برای شما افتاده است که درخواست پناهندگی داده است. افراد می توانند در طول مصاحبه یا در طول کل روند بررسی کیس پناهندگی از اسناد حمایتی استفاده کنند.

(OAR) اداره امور پناهندگان اسپانیا در ظرف مدت یک ماه تصمیم می گیرد که ادعای شما مورد تایید است یا خیر. اگر درخواست پناهندگی خود را در ایست بازرسی مرزی ارائه کرده باشید، پروسه بررسی و تایید طی مدت چهار روز انجام می شود.

با توجه به قانون و کنوانسیون دوبلین، فرد در صورت ورود به اولین کشور عضو اتحادیه اروپا به عنوان یک پناهجو مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی فرد و رسیدگی به درخواست وی در کشور نخست می باشد. بنابراین، اگر شما در اسپانیا وارد شده باشید و در این کشور جهت پناهندگی درخواست داده باشید نمی توانید در کشور دیگری وارد شوید و درخواست پناهندگی دهید.

پناهندگی اسپانیا و روش های جایگزین

پناهندگی در اسپانیا و روش های جایگزینی که می توان به افراد متقاضی پیشنهاد داد تا در انتخاب مسیر مهاجرتی خود تجدیدنظر کنند شامل راه های قانونی مانند مهاجرت از طریق تحصیل در اسپانیا، ویزای کاری اسپانیا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا می باشند. بدلیل کثرت درخواستهای مهاجران بسیاری از کشورها حقوق و امکاناتی که برای افراد در نظر می گرفتند را گاها لغو می کنند و همچنین دیگر اجازه ورود پناهجو را به کشورشان نمی دهند و قوانین سختی برای افراد اعمال می کنند که این شرایط باعث می شود این روش دیگر روش مناسبی برای افراد نباشد. با این تفاسیر پیشنهاد می شود افراد از طرق دیگر مانند اخذ ویزای تحصیلی و یا مهاجرت کاری و سرمایه گذاری اقدام نمایند. روشهای قانونی باعث می شود دید کشور مقصد به فرد کاملا مثبت باشد و فرد از امکانات و شرایط ایده ال کشور مقصد مانند اتباع آن کشور برخوردار باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

راه های اخذ اقامت اسپانیا

پناهندگی اسپانیا و کنوانسیون ژنو

کل پروسه بررسی کیس پناهندگی و بررسی پرونده ها به صورت محرمانه است و هر کسی که طی مدت بررسی و مصاحبه با شما صحبت می کند از جمله (کارمندان دولت، پلیس، مترجمان، وکلا) تحت قانون و تعهد خاصی است که در این صورت افراد می توانند همه چیز را با اعتماد به نفس کامل بیان کنند.

باید توجه داشت که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNCHR) ) باید از درخواست و پرونده افراد مطلع باشد. همچنین ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که دولت کشور مبدا یا مقصد هرگز از درخواست در حوزه بین المللی در اسپانیا مطلع نخواهد شد. همچنین افراد تا زمانی که تلکیف پرونده آنها مشخص شود نمی توانید به کشور خود مبدا یا محل اقامت خود بازگردید تا تصمیم اتخاذ شده در مورد پرونده شما تایید گردد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به اسپانیا

آخرین آمار ارائه شده از سوی سازمان OAR از وضعیت پناهندگان در کشوراسپانیا

وضعیت پناهندگان در اسپانیا

بررسی جنسیت و سنین افراد متقاضی در سال ۲۰۱۷

وضعیت پناهندگان در اسپانیا

پناهندگی اسپانیا و مراحل آن

با توجه به قانون پناهندگی افراد می توانند وکیل داشته باشند و از کمک ها و راهنمایی یک وکیل می تواند استفاده کند.

داشتن وکیل یکی از خدماتی است که سازمان امور پناهندگان برای افراد در نظر گرفته است. خدمات مراقبت از مهاجرین، خدمات ارائه شده از سوی شورای شهر بارسلونا، نحوه ارائه پرونده ، کمک به افراد متقاضی در تهیه اسناد حمایتی و آماده سازی فرد برای مصاحبه از این خدمات می باشد . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

زمانی که افراد تقاضای پناهندگی می نمایند این درخواست در طول مدت حضور در اسپانیا به آن ها اجازه می دهد در حالی که پرونده در حال پردازش و بررسی است فرد در اسپانیا حضور داشته باشد ، تا زمانی که تکلیف پرونده فرد مشخص شود افراد می توانند از کمک های قانونی و مراقبت های پزشکی و  بهداشتی استفاده کند و همچنین از مزایای خاص اجتماعی و خدمات بین المللی نیز برخوردار می شود.

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت درخواست پناهندگی

  • اولین مدرک سندی است که در ابتدا فرد تکمیل نموده و مصاحبه اولیه است
  • ارائه دو عدد عکس
  • ارائه مدارک هویتی فرد و همراهان در صورت وجودشان

برای پناهجویان در اسپانیا از سوی دولت اسپانیا یکسری برنامه ها و خدمات رفاهی اجتماعی بدون اخذ هزینه در نظر گرفته شده است. دولت اسپانیا نیازهای افراد را به موارد زیر تقسیم کرده و در اختیار افراد قرار می دهد: مسکن، نگهداری از کودکان و نوزادان.

خدمات مشاوره و مراقبت های اجتماعی را برای مدت شش ماه برای افراد تا تعیین تکلیف پرونده ارائه می شود.

افراد باید در نظر داشته باشند که امکان انتخاب محل اقامت به آنها داده نشده است.

ویزای توریستی اسپانیا

پروسه بررسی پرونده ها و وظایف و تعهدات طرفین

در نظر داشته باشید دولت اسپانیا تنها مسئولیت رسیدگی به درخواست های افراد متقاضی پناهندگی را بر عهده میگیرد و در نهایت پرونده های پناهندگی توسط وزارت خارجه اسپانیا بر اساس کمیته بین المللی (CIAR) تعیین تکلیف خواهد شد.

لازم به ذکر است پروسه بررسی پرونده ها حداکثر شش ماه به طول می انجامد که البته این روند ممکن است طولانی تر شود. البته در صورت تاخیر در بررسی پرونده مقامات مسئول باید دلایل تاخیر در بررسی را به متقاضی اعلام نمایند و افراد می توانند در طول پروسه بررسی پرونده از وضعیت پرونده خود مطلع شوند.

حمایت فرعی چیست؟

حفاظت جانبی برای افرادی است که قادر به بازگشت به کشور مبدا خود نیستند. دلایل عدم بازگشت می توانند به هر دلیلی مانند خطر واقعی آسیب رساندن به آنها، مجازات اعدام ، شکنجه، رفتار غیرانسانی یا تحقیرآمیز یا تهدید جدی به مرگ یا قطع عضو باشد.

هزینه های زندگی در اسپانیا

پناهندگی اسپانیا و کیس های پناهندگی در اسپانیا

بر اساس قانون کشور اسپانیا افرادی که درخواست پناهندگی می دهند براساس قانون می توانند اعضای خانواده خود یا افرادی تحت حمایت و ذینفع می توانند به فرد ملحق شوند و البته ممکن است به فرزندان بالای ۱۸سال تحت شرایط خاصی اقامت اعطا شود. همچنین ممکن است به خانواده های دیگری نیز این اقامت اعطا شود.

بعد از اینکه با درخواست پناهندگی فرد موافقت می شود وضعیت اخذ پاسپورت متفاوت خواهد بود و خطوط دسترسی به پاسپورت کوتاه می شوند و شما می توانید در عرض پنج سال برای اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست دهید.

بر اساس آمار ارائه شده پناهندگی اسپانیا بیش از ۱۰،۰۰۰ درخواست پناهندگی در طول مدت ۹ ماه اول سال ۲۰۱۵ ارائه شد.

براساس گزارش UNHCR در سال ۲۰۱۴، ۵،۷۹۸ پناهنده و ۷،۵۳۵ پناهجو در اسپانیا ساکن و برای اخذ اقامت اسپانیا درخواست دادند . براساس آمار ارائه شده اداره مهاجرت و امور پناهندگان اسپانیا ۴۳٫۳٪ درخواست های پناهندگی پذیرفته شده و ۵۶٫۷٪ رد شده است.در صورت رد درخواست متقاضی از سوی اداره مهاجرت اسپانیا فرد باید اسپانیا را ترک کند، مگر اینکه به افراد از سوی اداره مهاجرت اسپانیا نوعی اجازه اقامت ارائه شده باشد. البته در صورت رد درخواست فرد می تواند درخواست تجدید نظر در مورد پرونده خود را در دادگاه ارائه دهد.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی اسپانیا و جمع بندی کلی

با توجه به موارد ذکر شده در باب پناهندگی اسپانیا و همچنین قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی پناهندگی اسپانیا در صورتی که شما عزیزان پناهندگی در اسپانیا را انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات شما در باب پناهندگی اسپانیا ارتقا یابد. در این خصوص موضوع پناهندگی در اسپانیا پس از مطالعه مقاله فوق می توانید در صورت بوجود آمدن سوالات بیشتر با دفاتر موسسه حقوقی MIE اتریش برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که بیشتر از ۹۰ درصد کسانی که برای پناهندگی اقدام می کنند شرایط اقدام از طرق مناسب و قانونی را دارند اما به دلیل عدم آگاهی پا در این راه پرخطر می گدارند. شما می توانید تمامی سوالات خود را در مورد خطرات پناهندگی اسپانیا در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ