پناهندگی انگلستان و بررسی آن

پناهندگی انگلستان
 • پناهندگی انگلستان و شرایط عمومی پناهندگی انگلستان
 • پناهندگی انگلستان و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی انگلستان و خطرات پناهندگی
 • پناهندگی انگلستان و راه های جایگزین
 • پناهندگی انگلستان و مسیر پناهندگی
 • پناهندگی انگلستان و کیس های پناهندگی انگلستان

پناهندگی انگلستان و مقدمه ای بر آن

پناهندگی انگلستان و شرایط پناهندگی انگلستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است.شرایط پناهندگی انگلستان چگونه است. چگونه میتوان در کشور انگلستان درخواست پناهندگی داد؟ آیا با پناهندگی به فرد اقامت دائم اهدا می شود؟ در کل موضوع پناهندگی از موضوعات مورد بحث در امر مهاجرت می باشد و یکی از روش های اخذ اقامت و مهاجرت می باشد. روش پناهندگی در مجموع پیشنهاد نمیشود و روشی پر خطر و پر ریسک برای اقدام به مهاجرت می باشد که افراد می توانند روش های بهتر مثل کار و تحصیل را انتخاب کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۶ سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت هیچ نوع خدماتی در خصوص پناهندگی انگلستان ارائه نمی دهد و در این خصوص خدماتی ارائه نمیکند.

در این مقاله موضوعات زیر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی در انگلستان – بخش اول

مقاله مرتبط
پناهندگی در انگلیس

پناهندگی انگلستان و شرایط عمومی پناهندگی انگلستان

پناهندگی انگلستان طبق قوانین این کشور مشخص شده است. افرادی که قصد دارند به عنوان پناهنده در انگلستان درخواست پناهندگی دهند باید کشور خود را ترک کرده باشند و توان بازگشت به علت خطرات موجود را نداشته باشند. در صورت ورود به کشور انگلستان باید به محض اطلاع از نا امن بودن شرایط برای بازگشت به کشور خود فرد درخواست پناهندگی در این کشور را بدهد. پس از درخواست ابتدا فرد یک مصاحبه با افسر مهاجرت خواهد داشت و پس از آن مصاحبه پناهندگی با یک مسئول پرونده برای وی تعیین میشود. از تاریخ درخواست تا تصمیم گیری پرونده فرد حدوداً ۶ ماه زمان میبرد.

افراد ممکن است به ۲ سال زندان و حتی ترک انگلستان در صورت ارائه اطلاعات دروغین محکوم شوند. فرد در حین بررسی پرونده پناهندگی اجازه کار نخواهد داشت.

حقوقی که به فرد اهدا می شود:

 • حق دریافت نماینده های حقوقی در امور پناهندگی فرد
 • حق اقامت موقت در انگلستان تا زمان تصمیم گیری راجع به پرونده شخص
 • همینطور کودکانی که والدین آنها مشخص نیست میتوانند درخواست پناهندگی دهند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی در انگلستان – بخش دوم

مقاله مرتبط
قوانین پناهندگی در انگلستان ۲۰۱۸

پناهندگی انگلستان و کنوانسیون ژنو

پناهندگی انگلستان در کنوانسیون ژنو سال ۱۳۵۷ به ثبت رسید و در قوانین انگلستان نیز ثبت شد. این کنوانسیون در چهار مرحله منعقد شد که انگلستان جزو کشورهای عضو کنوانسیون می باشد. طبق کنوانسیون شخصی که در کشور خود به علت مذهب، نژاد ، تعلق به گروه سیاسی خاص، عضویت در گروه اجتماعی خاص و… مورد اذیت و شکنجه قرار گرفته است و از نظر جانی مورد تهدید است شامل کنوانسیون پناهندگی میشود و میتواند  درخواست پناهندگی بدهد. با اینکه کشور انگلستان عضو کنوانسیون ژنو می باشد و طبق تعهدات بین المللی تعهد به پذیرش پناهنده دارد ولی هر شخصی که درخواست پناهندگی دهد پرونده وی مورد قبول واقع نمیشود. طی پروسه بررسی دادگاه تصمیم میگیرد شخص آیا واقعا شرایط پناهندگی را دارد یا با پرونده دروغین و غیر واقعی اقدام به این امر نموده است. به همین جهت افرادی که واقعا شرایط لازم جهت درخواست پناهندگی را ندارند باید از روش های دیگر و قانونی اقدام به اخذ اقامت انگلستان نمایند و از روش های دروغین و غیر صحیح اقدام نکنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی در انگلستان – بخش دوم

مقاله مرتبط
پناهندگی در انگلستان

پناهندگی انگلستان و خطرات پناهندگی

پناهندگی انگلستان با خطرات زیادی همراه است. اولین خطر که همیشه فرد را نگران میکند خطر رد شدن پرونده وی می باشد. در صورتی که پرونده پناهندگی شخص مورد قبول واقع نشود این رد شدن باعث میشود شخص از کشور انگلستان مجبور به خروج شود و گاهی به علت دروغ هایی که گفته در کشور خود نیز عواقب و پیگرد هایی برای وی ممکن است وجود داشته باشد. همینطور در صورت ورود غیر قانونی به خاک انگلستان جهت درخواست پناهندگی ممکن است حتی زندان نیز برای اشخاصی که به صورت غیر قانونی وارد خاک انگلستان میشوند و مجوز ورود ندارد در نظر گرفته شده است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. در صورت پناهندگی گاهی نیز اشخاص به دلیل اینکه شرایط لازم جهت ورود قانونی را ندارند به صورت غیر قانونی و قاچاق اقدام به ورود به این کشور و درخواست پناهندگی دارند که همین موضوع نیز راه بسیار پر خطری می باشد و سالیانه اخبار و حوادث گوناگون و ناراحت کننده ای در خصوص سرنوشت پناهندگان و اشخاصی که به صورت قاچاق اقدام به مهاجرت میکنند به گوش می رسد.

پناهندگی انگلستان و راه های جایگزین

پناهندگی انگلستان قطعاً پرخطر ترین و بدترین روش مهاجرت به کشور انگلستان می باشد. تا زمانی که روش های قانونی و صحیح وجود دارند اشخاص نیازی به انتخاب این روش ندارند. کشور انگلستان از نظر آموزش در دنیا بی نظیر است و بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی در این کشور می باشند که اشخاص میتوانند با تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان آینده خود و موفقیت خود را تضمین نمایند.

بهترین وب سایت جهت کسب اطلاعات دوره های آموزشی و دانشگاه های انگلستان را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمائید:

همینطور انواع ویزا کار (پیشنهاد کاری، ویزا کار هنرمندان، ویزا کار ورزشکاران و…) وجود دارد که اشخاص میتوانند با این نوع ویزاها در انگلستان مشغول به کار شوند و اقامت کاری بگیرند. وب سایت معتبر جهت کاریابی در انگلستان در زیر برای شما فراهم گردیده است.

همینطور برای برخی افراد سرمایه گذاری نیز میتواند روش مناسبی باشد که با راه اندازی یک کسب و کار پر سود هم اقامت این کشور را اخذ کنند هم سرمایه خود را افزایش داده و درآمد بسیار مناسبی نیز داشته باشند. سرمایه گذاری در انگلستان نیز پلن های بسیار جذابی دارد که حتی ۲ خانواده نیز میتوانند با راه اندازی یک کسب و کار اقامت این کشور را اخذ کنند. جهت انتخاب این روش ها یا انتخاب روش صحیح مهاجرت میتوانید ویدئو بسیار کامل و جامع راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده فرمائید و بتوانید بهترین روش مهاجرت را برای خود انتخاب کنید. طبق آمار زیر متاسفانه کشور ایران جزو کشورهایی بوده که درخواست پناهنده بسیار زیادی را در انگلستان داشته است.

Q3 2017  Q3 2018 % تغییرات
ایران ۶۴۳ ۸۵۷ ۳۳+ %
عراق ۵۳۶ ۶۷۷ ۲۴+ %
اریتره ۲۳۹ ۶۳۰ ۱۶۴+ %
آلبانی ۳۴۴ ۵۰۲ ۴۶+ %
سودان ۴۸۹ ۴۷۴ ۳- %
پاکستان ۵۹۶ ۴۷۱ ۲۱- %
افغانستان ۳۶۷ ۳۵۳ ۴- %
هند ۲۸۲ ۳۱۷ ۱۲+ %
بنگلادش ۴۳۱ ۳۰۳ ۳۰- %
ویتنام ۲۳۲ ۳۰۳ ۳۱+ %
اقامت انگلستان

پناهندگی انگلستان و مسیر پناهندگی

پناهندگی انگلستان فرد باید از سکونت در کشور خود (در تمامی نقاط کشور خود) به علت ترس از محکومیت معذور باشد.

در صورتی که فرد بی تابعیت می باشد کشوری که عموما در آن زندگی میکرده است باید مورد تهدید قرار بگیرد.

محکومیت باید به یکی از دلایل زیر باشد:

 • نژاد
 • دین
 • ملیت
 • دیدگاه سیاسی
 • هر دلیل دیگری که زندگی فرد را به دلایلی مثل شرایط فرهنگی ، دینی ، اجتماعی ، جنسیتی مورد تهدید قرار می دهد.
 • در کشور خود فرد نباید شرایط محافظت از وی وجود داشته باشد.

درخواست فرد در یکی از موارد زیر پذیرفته نمیشود:

 • فرد عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد
 • با یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا رابطه ای داشته باشد برای مثال در کشوری در اتحادیه اروپا قبل از ورود به انگلستان درخواست پناهندگی کرده باشد.
 • فرد میتواند همزمان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز در پرونده خود معرفی کند همینطور همسر و فرزندان فرد میتوانند درخواست های جداگانه به عنوان پناهندگی ارائه دهند.

پناهندگی انگلستان و مدارک موردنیاز

برای پناهندگی انگلستان مدارک زیر برای فرد و همراهان فرد مثل همسر و فرزندان وی مورد نیاز است:

 • پاسپورت و مدارک سفر
 • مدارک ثبت نام در اداره پلیس
 • مدارک هویتی مثل کارت ملی و یا سند ازدواج و..
 • هر موردی که به پرونده کمک میکند

مدرک برای نشان دادن آدرس در انگلستان:  اگر شخص در انگلستان حضور دارد باید مدرک و آدرس سکونت خود و خانواده اش را ارائه دهد.

اخذ تابعیت انگلستان

پناهندگی انگلستان و ثبت درخواست

فرد درخواست پناهندگی خود را در اسکرینینگ ثبت میکند.اسکرینینگ (آزمایش)  یک مشاوره با مامور مهاجرت می باشد که فرد به وی در خصوص پرونده خود اطلاعات میدهد.

در اسکرینینگ فرد این روند طی میشود:

 • عکس گرفتن از فرد
 • اثر انگشت گرفته میشود
 • مصاحبه جهت اینکه فرد چه کسی از و از کجا آمده.

همینطور از فرد متقاضی پناهندگی انگلستان پرسیده میشود چرا وی درخواست پناهندگی دارد و میتواند مدارک نوشتاری و مکتوب را نیز همراه ادعای خود ارائه دهد.

پس از این مرحله یک مسئول پرونده برای شخص مشخص میشود. سپس با مسئول پرونده شخص ملاقات و مشاوره ای خواهد داشت. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد

پس از این مرحله مصاحبه پناهندگی فرد انجام می شود. اگر فرد به مصاحبه پناهندگی خود نرود احتمالاً پرونده وی رد شود. نامه ای برای فرد ارسال می شود که زمان و مکان مصاحبه به وی ابلاغ میشود و در نامه اعلام میشود آیا نیاز هست همراهان فرد نیز شرکت داشته باشند یا خیر.

پناهندگی انگلستان

پناهندگی انگلستان و مصاحبه برای آن

معمولاً فرد به تنهایی مصاحبه میشود و در صورت نیاز یک مترجم نیز برای وی درنظر گرفته میشود.

مواردی که فرد اعلام میکند به صورت محرمانه میباشد و به مقامات دولتی کشور فرد افشا نمیشود.

در این مصاحبه فرد توضیح میدهد :

 • چگونه در کشور خود مورد محاکمه قرار گرفته است
 • چرا ترس از بازگشت به کشور خود را دارد.

ممکن است سوالات بسیار سختی از افراد پرسیده شود ولی این بسیار مهم است که فرد توضیح دهد چه به سر او و خانواده اش در کشور خود آمده است.

تمامی مدارکی که میتواند در قانع کردن مسئول پرونده کمک کند را بهتر است شخص به همراه داشته باشد و حتی ممکن است مسئول پرونده بعد از مصاحبه مدتی را به فرد مهلت دهد تا مدارکی که مورد نیاز است را به وی ارائه دهد.

همینطور در صورت امکان فرد باید پاسپورت و شناسنامه و مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشد.

پناهندگی انگلستان و تصمیم گیری در مورد آن

تصمیم گیری در خصوص پرونده پناهندگی در انگلیس پس از انجام مصاحبه به وی ابلاغ میشود. عموماً پس از ۶ ماه از گذشت مصاحبه جواب به فرد اعلام میشود مگر در موارد خاصی که بیشتر به طول می انجامد مثل:

 • مدارک ارائه شده توسط فرد باید تائید شود
 • نیاز به حضور در مصاحبه های بیشتری باشد
 • شرایط مخصوص فرد باید مورد بررسی قرار گیرد.

پناهندگی انگلستان و کمک هایی که به شخص اهدا میشود

افراد میتوانند در موارد مختلف کمک بگیرند که بسیاری از این کمک ها در لینک زیر اعلام شده است:

https://www.gov.uk/asylum-helplines

کمک ها برای افرادی می باشد که درخواست پناهندگی در کشور انگلستان را داده اند این کمک ها شامل موارد مختلفی مانند کمک به مسکن یا نماینده های حقوقی و مشاوره برای امور و کمک برای یافتن کلاس های زبان انگلیسی می باشد.

پناهندگی انگلستان و کیس های پناهندگی انگلستان

پناهندگی انگلستان نیازمند ارائه کیس و یک پرونده جهت درخواست پناهندگی است. افرادی واقعا در کشور خود مورد تعقیب هستند و به علت های مختلفی مثل اعتقاد سیاسی ، گرایش جنسی ، مذهبی خاص و موارد مشخص شده در کنوانسیون مورد رنج و عذاب هستند که با ارائه مدارک قوی و بار اثباتی قوی میتوانند پرونده خوبی را ارائه دهند و شانس بسیار خوبی جهت اخذ پناهندگی انگلستان دارند. ولی اکثر مواقع اشخاص به دروغ دین خود را تغییر داده یا از طرق مختلف پرونده ها و کیس های دروغین را مطرح می کنند که عموماً بار اثباتی قوی ای ندارد و دادگاه نیز این موارد را نمیپذیرد به همین جهت اشخاصی که پرونده های به دروغ و کذب را مطرح می کنند عموماً نمیتوانند دلایل قوی برای اثبات ادعای خود ارائه دهند و احتمال رد شدن پرونده این افراد بسیار زیاد می باشد.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی انگلستان و سخن پایانی

پناهندگی انگلستان در مجموع مسیر پر فراز و نشیبی میباشد و خطرات بسیاری دارد. در سالهای اخیر به قدری درخواست پناهندگی به دروغ زیاد شده است که حتی برخی افرادی که واقعاً شرایط پناهندگی را دارند نیز در این مرحله پرونده پر ریسک و پر خطری دارند. همینطور درخواست پناهندگی زیاد در یک کشور موجب میشود اشخاصی که واقعا به قصد کار یا تحصیل قصد ورود به یک کشور را دارند نیز شانس خود را برای اخذ ویزا یک کشور از دست بدهند و از هر دید که به این موضوع نگاه میشود معایب بسیار زیادی دارد و راه انتخابی مناسبی نمی باشد. در مجموع میتوان گفت شرایط مهاجرت به انگلستان از راه هایی مثل تحصیل ، سرمایه گذاری، ازدواج و کاری نیز مهیا است و افراد میتوانند با انتخاب راهی درست از ابتدا روش مناسبی را انتخاب کنند تا مهاجرت موفق و کم خطر تری داشته باشند و به عنوان یک شخص موفق بتوانند به کشور خود نیز بازگردند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۶ سال سابقه در زمینه مهاجرت هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد ولی جهت مشاوره و کسب اطلاعات در خصوص روش های قانونی مهاجرت میتوانید با دفاتر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه ما بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ