پناهندگی ایتالیا و بررسی شرایط آن

پناهندگی ایتالیا
 • پناهندگی ایتالیا و شرایط عمومی
 • پناهندگی ایتالیا و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی ایتالیا و خطرات آن
 • پناهندگی ایتالیا و مراحل آن
 • پناهندگی ایتالیا و کیس های پناهندگی در ایتالیا
 • پناهندگی ایتالیا و روش های جایگزین

پناهندگی ایتالیا و مقدمه ای بر آن

پناهندگی ایتالیا ، شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی و آثار و خطرات پناهندگی ایتالیا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار میگیرد. شرایط پناهندگی در ایتالیا به چه صورت است؟ آیا اخذ اقامت ایتالیا از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ چه خطراتی شخص پناهنده را تهدید می کند؟ آیا به راحتی می توان از طریق پناهندگی تابعیت ایتالیا را کسب کرد؟  اما پیش از هر توضیحی در باب پناهندگی ایتالیا لازم به ذکر است که راه های جایگزین بسیار مناسبی برای پناهندگی وجود دارد که آینده شما را می توانند تضمین کنند، ما در  موسسه ی حقوقی ملک پور در مقالات مختلف تمامی این راه ها را بررسی کرده و شرایط آن را ذکر کرده ایم تا شما با مقایسه شرایط خود و شرایط موردنیاز بهترین تصمیم را برای آینده خود و فرزندانتان بگیرید و توصیه میکنم که تا حد امکان از راههای قانونی به منظور مهاجرت خود اقدام نمایید. در این مقاله که با نظارت مستقیم مشاورین ارشد موسسه ی حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است سعی داریم تا توضیحات کاملی در باب پناهندگی ایتالیا خدمت شما عرض کرده و شما را از خطرات جدی پناهندگی آگاه سازیم.

در ادامه موارد زیر را مورد تحلیل دقیق قرار می دهیم.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و شرایط عمومی

پناهندگی ایتالیا یکی از راه های نامناسب اخذ اقامت این کشور می باشد که متاسفانه در طی سالهای اخیر به دلیل تبلیغات دروغین افراد سودجو، توجه تعدادی از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کرده است. در روند این پروسه عده ای از افراد از عدم آگاهی مردم عادی سوء استفاده کرده و اقدام به فریب آنها میکنند. به این صورت که با دادن اطلاعات اشتباه به افراد و مثبت نشان دادن شرایط پناهندگی عنوان میکنند که شما میتوانید آینده ی بسیار خوبی داشته باشید، در صورتی که پناهندگی ایتالیا روشی غیر قانونی و نامطلوب بوده و به هیچ عنوان معقولانه نیست که برای دریافت اقامت از این روش استفاده شود. بالاخص پناهندگی ایتالیا که این کشور به خودی خود روی خوشی به پناهجویانی که به صورت غیر قانونی و بدون داشتن دلیل محکمه پسند تقاضای پناهندگی ایتالیا را دارند، نشان نمیدهد. کشور ایتالیا در حال حاضر با مشکلات اقتصادی گسترده ای روبروست و نرخ بیکاری بالای این کشور گواهی بر این ماجراست. نمودار زیر تعداد درخواست ها برای پناهندگی ایتالیا را در طی ماههای مختلف سال گذشته تا کنون را نشان می دهد :

پناهندگی ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و کنوانسیون ژنو

پناهندگی ایتالیا یکی از شیوه های اخذ اقامت ایتالیا میباشد که البته تحت هیچ شرایطی توصیه نمیشود که از طریق به منظور اخذ اقامت خود اقدام نمایید. اما پیش از صحبتی در باب پناهندگی ایتالیا کشور لازم است تا ابتدا با کنوانسیون ژنو و تعریف کلی پناهنده و اصول پناهندگی آشنا شویم. به طور کلی پناهنده کسی است که به یکی از دلایل منطقی همچون عقاید شخصی ، عضویت در یک گروهک سیاسی ، تغییر دین و یا امثالهم ترس واقعی از بازگشت به وطن خود را دارد و مورد اذیت و آزار جدی قرار گرفته و جانش در خطر باشد. در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۱۹۵۱ کنوانسیون پناهندگی ژنو به دلیل حمایت از پناهجویان و به پیروی از کنوانسیون حقوق بشر به تصویب رسیده است و به صورت دقیق حقوق پناهجویان و مسئولیت کشور های عضو این معاهده را نسبت به این افراد مشخص نموده است. مواد کنوانسیون مقرر داشته است که اگر شخصی در کشورهای عضو کنوانسیون پناهندگی ژنو وارد شوند و در صورت بازگشت به کشور خود ترس از آزار و اذیت و شکنجه ی شدید دارد و یا جان وی به هر یک از دلایل معقول در خطر باشد و دولت کشورشان نمیتواند از حقوق آنها در مقابل این تهدیدات دفاع کند میتوانند از دیگر کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناهندگی و حمایت کند و آن کشور موظف است تا آن شخص را در کشور خود نگه دارد . البته همانطور که مستحضر هستید افراد مجرم ، قاتلین و کسانی که حقوق بشر را نقض نموده اند از این حق محروم میباشند.

اما افرادی نیز وجود دارند که از این اصل سوء استفاده کرده و با ارائه ی پرونده های دروغین همچون تغییر دین ، همجنس گرایی ، ارتباط با اشخاص دیگر ، اهانت به حکومت و دین خود و با خفت و سرافکندگی نسبت به پناهندگی ایتالیا اقدام میکنند و اقدام این افراد موجب شده است تا اخذ اقامت قانونی برای سایر ایرانی ها نیز مشکل گردد. چرا که در ذهن آفیسر دیدگاهی منفی نسبت به ایرانی ها شکل گرفته و برای اعطای اقامت به آنها سخت گیری های بیشتری اعمال شود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

ویزای توریستی ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و خطرات آن

خطرات پناهندگی در ایتالیا

پناهندگی ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و اخذ اقامت ایتالیا از طریق پناهندگی معمولا توسط افرادی معرفی میشود که از راه هایی غیر قانونی و قاچاق انسان کسب درآمد کرده و با عوام فریبی از عدم آگاهی افراد سوء استفاده کرده و حتی حق بازگشت به وطن را از آنها میگیرد. به عنوان مثال با دادن وعده های دروغین به شخص گفته میشود که شما میتوانید از طریق کشور ترکیه، یونان، ایتالیا و یا سایر کشور ها وارد اروپا شده و پس از آن در کشورهایی نظیر سوئیس، هلند و… اقامت داشته و درخواست پناهندگی دهید. در حالی که مطابق معاهده ی دوبلین شما از هر کشوری که وارد اروپا شدید اگر در کشور دیگری درخواست پناهندگی دادید شما به همان کشور نخست بازگردانده خواهید.

در واقع در پروسه پناهندگی ایتالیا شخص سربار دولت مقصد شده و هزینه های زندگی خود را از دولت ایتالیا درخواست میکند و این موضوع سبب میشود که مردم آن جامعه نگاه مثبتی به شخص پناهنده نداشته باشند.

شخص پناهنده از بسیاری از حقوق شهروندی محروم بوده و حتی اجازه ی بازگشت به وطن را از دست میدهید. همچنین مجبور است که تا زمان تعیین تکلیف پرونده ی خود در کمپ های پناهندگی زندگی کند. مکان هایی که به هیچ عنوان شرایط مناسبی به منظور زندگی نداشته و ممکن است با افرادی از کشور های مختلف و سطح فرهنگی بسیار متفاوتی هم اتاق شوید.

پناهندگی ایتالیا و مراحل آن

پناهندگی ایتالیا همچون سایر کشور های عضو کنوانسیون ژنو شرایط و قوانین خاصی داشته که در ادامه به توضیح مراحل آن میپردازیم :

در مرحله ی اول به محض ورود به خاک ایتالیا میبایست شخص به اداره ی پلیس مراجعه کرده و درخواست پناهندگی خود را به این ارگان ارائه داده و شخص تعیین هویت شود. در این مرحله مشخصات اولیه ی شخص از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد و سایر اطلاعات فردی مربوط به ایشان در بخش اداری سازمان پناهندگان ثبت میگردد. سپس گزارش پلیس در رابطه با رویارویی با شخص پناهجو تکمیل گردیده و پس از عکسبرداری از چهره و تکمیل فرم های اولیه، شخص می بایست خلاصه ای از زندگی نامه ی خود و دلایل محکمه پسندی که موجب شده است درخواست پناهندگی ایتالیا را داشته باشد را توضیح دهد.

پس از دریافت اطلاعات اولیه به شخص یک شماره شناسایی اختصاص داده می شود که با داشتن این کد عملا شخص به عنوان یک درخواست دهنده ی پناهندگی به شمار میرود.

در مرحله ی دوم انگشت نگاری از شخص انجام میشود و اطلاعات وی در سیستم EURODAC ثبت میگردد. توجه داشته باشید که این سیستم بسیار جامع بوده و میتوان گفت که بانک اطلاعات انگشت نگاری کل اتحادیه ی اروپا میباشد که در راستای کمک به اجرایی شدن معاهده ی دوبلین اطلاعات کامل هر شخصی که در هرکدام از کشورهای اروپایی عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناهندگی میدهد به طور دقیق در آن ثبت خواهد شد. البته لازم به ذکر است که از کودکان زیر ۱۴ سال انگشت نگاری انجام نمگیرد.

پس از ثبت اولیه ی درخواست پناهندگی به دلیل زمان بر بودن این پروسه و نیاز پناهجویان به محیطی برای اسکان، آنها را به کمپ های پناهندگی منتقل میکنند. شرایط زندگی در کمپ های پناهندگی تحت هیچ شرایطی برای خانواده مناسب نیست و اخیرا به دلیل پایین بودن ظرفیت این کمپ ها و بالا بودن درخواست های پناهندگی ایتالیا بالاخص از سوی مردم کشور های آسیایی، تعداد کثیری از پناهجویان مجبورند که در خارج از محیط کمپ و در فضای باز بخوابند.

بررسی و اعلام نتیجه ی پرونده های پناهندگی ایتالیا قریب به ۹ ماه به طول می انجامد که در صورت عدم پذیرش پرونده شخص میتواند ظرف مدت کمتر از یک ماه از دادگاه تقاضای تجدید نظر کند. ولی پیشنهاد میشود که به منظور پیگیری صحیح پرونده ی خود حتما از یک وکیل کمک بگیرید.

پناهندگی ایتالیا و کیس های پناهندگی در ایتالیا

پناهندگی ایتالیا و سایر کشور اروپایی شرایط تقریبا مشابهی با هم دارند و افراد به منظور اقدام از طریق میبایست شرایط اولیه ی اقدام از طریق پناهندگی را داشته باشند. بدین معنی که مطابق کنوانسیون ژنو بیان گردیده است پناهنده کسی است که به یکی از دلایل نژاد، رنگ پوست، عقاید شخصی، عضویت در یک گروهک سیاسی، شرایط اجتماعی خاص و یا سایر دلایل معقول و محکمه پسند ترس واقعی از بازگشت به وطن را دارد و بتواند اثبات کند که در صورت بازگشت به کشور خود مورد اذیت و آزار جدی قرار گیرد.  کیس های پناهندگی به شرح زیر می باشند :

 • پناهندگی ایتالیا بر اساس عقاید سیاسی

  در هر جامعه ای گروهی از افراد وجود دارند که به دلایل مختلفی عقاید و دیدگاه هایشان با رویکرد های حکومت وقتشان متفاوت میباشد و به موجب فعالیت این افراد و ترویج عقاید شخصی خود ممکن است که برخورد های جدی با آنها صورت گیرد و در اکثریت مواقع حتی جان آنها نیز در خطر باشد.

 • پناهندگی ایتالیا - اجتماعی

  در رابطه با این پرونده شخص میبایست اثبات کند که کشوری که در آن زندگی میکرده شرایط اجتماعی نامساعدی داشته و دلایل محکمه پسندی مبنی بر سخت بودن و غیرقابل تحمل بودن شرایط زندگی در کشور سابق محل سکونت خود ارائه دهد. در این کیس شخص به دلیل یافتن شرایط زندگی بهتر و یافتن شغلی مناسب تر به کشور مقصد مهاجرت میکند. البته لازم به ذکر است که اثبات شرایط پناهندگی اجتماعی تا حدی سخت میباشد.

 • پناهندگی ایتالیا بر اساس مذهب

  برخی از اقلیت های دینی به دلیل عقاید و مذهب شخصی خود کشورشان مورد اذیت و آزار شدید قرار میگیرد و در برخی مواقع حتی جان آنها نیز در معرض تهدید جدی قرار میگیرد که از جمله ی آنها میتوان به شرایط مسلمانان در میانمار اشاره کرد. این دسته از افراد نیز میتوانند به منظور پناهندگی ایتالیا درخواست دهند و دولت این کشور موظف است بر اساس کنوانسیون ژنو آنها را در کشور خود بپذیرد.

 • پناهندگی ایتالیا بر اساس نژاد

  در برخی جوامع گروهی از افراد به دلیل رنگ پوست و یا نژاد خود همواره مورد اذیت و آزار جدی قرار میگیرند و این مورد سبب شده است تا سازمان حقوق بشر قانونی را در کنوانسیون ژنو به تصویب برساند که مطابق آن، این گونه افراد بتوانند درصورت اذیت و آزار جدی در کشور خود، برای هر یک از کشورهای عضو کنوانسیون اقدام کرده و از خدماتی که به منظور حمایت از پناهندگان در نظر گرفته شده است بهره مند شوند.

 • پناهندگی ایتالیا به دلیل عضویت در یک گروه سیاسی و یا اجتماعی خاص

  فعالیت برخی از افراد در گروه های اجتماعی یا سیاسی میتواند عواقب جدی برای آنها به همراه داشته باشد. این افراد که به دلیل عقاید شخصی و یا طرز فکر خود به عضویت این گروهها در آمده اند در صورت علنی شدن فعالیتشان با خطراتی جدی مواجه باشند. به عنوان مثال همجنس گرایان و دوجنس گرایان میتوانند به منظور پناهندگی ایتالیا و یا سایر کشور های عضو کنوانسیون ژنو اقدام نمایند.

 • پناهندگی ایتالیا به دلیل جنگ

  درخواست پناهندگی به دلیل شرایط جنگی و نا آرام کشور مبدا یکی از بالاترین تعداد درخواست پناهندگی در سالهای گذشته را به خود اختصاص داده است که از میان آنها پناهجویان کشورهای جنگ زده ای همچون سوریه، عراق و افغانستان بیشترین آمار درخواست پناهندگی را به خود اختصاص داده اند.

پناهندگی ایتالیا و روش های جایگزین

پناهندگی ایتالیا یکی از روشهای نامناسب اخذ اقامت و مهاجرت به ایتالیاست، اما میبایست بدانید که به طور کلی راههای گسترده ای برای مهاجرت به ایتالیا و سایر کشور های پیشرفته ی اروپایی و کانادا وجود دارد که بهترین گزینه ها میتوانند مهاجرت های کاری ، تحصیلی و یا سرمایه گذاری باشد.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا میتواند یکی از مناسب ترین روش های اخذ اقامت ایتالیا برای بعضی از افراد باشد. به این دلیل که در صورتی که شخص شرایط سنی، تحصیلی و سطح زبان مناسبی داشته باشد و بتواند رزومه و پروپزال قوی نشان دهد میتواند از بورسیه های تحصیلی ایتالیا نیز بهره مند شود.

کار در ایتالیا

گزینه ی دیگر دریافت اقامت کاری ایتالیا است. برای دریافت ویزای کاری ایتالیا میبایست حتما از یک کارفرما در آن کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. اما به دلیل نرخ بیکاری بالای این کشور شانس کاریابی افراد خارجی پایین بوده و پیشنهاد میشود برای اخذ ویزای کاری کشورهایی را مد نظر قرار دهید که نرخ بیکاری پایین و اقتصاد قوی داشته باشند که از جمله ی آن کشورها میتوان به کشور های آلمان و اتریش اشاره کرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به لینک های زیر مراجعه کنید :

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا نیز یکی دیگر از گزینه هایی است که میتواند جهت اخذ اقامت ایتالیا مد نظر قرار گیرد. بدین منظور لازم است که شخص بیزنس پلن قوی ارائه داده و بتواند اثبات کند که طرح تجاری وی توجیه اقتصادی داشته و میتواند برای اقتصاد کشور ایتالیا سودمند باشد. اما به دلیل اینکه ایتالیا در حال حاضر شرایط اقتصادی قوی ندارد پیشنهاد میشود که کشورهایی را به منظور شروع سرمایه گذاری خود مد نظر قرار دهید که در مرحله ی اول شرایط اقتصادی مناسبی داشته باشند، قوانین حقوقی قوی داشته و شما به توانید با اطمینان خاطر در این راستا قدم بردارید. بدین منظور میتوان سرمایه گذاری در کشورهایی همچون انگلیس، کانادا، سوئیس و اتریش را به شما عزیزان پیشنهاد کنیم.

شما عزیزان میتوانید به منظور کسب اطلاعات دقیق تر زمینه ی سرمایه گذاری در این کشور ها به لینک های زیر مراجعه نمایید :

راه های اخذ اقامت ایتالیا

شما عزیزان با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه میتوانید تصمیم درستی را در مورد آینده ی خود و فرزندانتان اتخاذ نموده و با توجه به شرایط حال حاضر خود، یکی از روش های قانونی مهاجرت را انتخاب کنید. به همین سبب توصیه می شود که با مراجعه به موسسات حقوقی معتبر که سابقه ی درخشانی در این زمینه دارند و مشورت با وکلای مجرب مهاجرتی بتوانید با آگاهی کامل و آرامش خاطر نسبت به این امر مهم تصمیم گیری نمایید.  به منظور کسب اطلاعات دقیق تر در باب پناهندگی ایتالیا و سایر راه های مهاجرت به ایتالیا بر روی لینک زیر کلیک کنید :

پناهندگی ایتالیا و به طور کلی روش پناهندگی یکی از پر خطر ترین روش های مهاجرتی است و آینده ی مبهم و نامعلومی دارد و موسسه ی حقوقی ملک پور تحت هیچ شرایطی این شیوه را تایید نکرده و مهاجرت افراد از طریق پناهندگی ایتالیا را کاملا نادرست میداند ، چرا که بسیاری از افراد میتوانند از طرق قانونی همچون تحصیل در ایتالیا ، کار در ایتالیا ، ازدواج در ایتالیا و همچنین سرمایه گذاری در ایتالیا اقدام کرده و برای اخذ اقامت خود درخواست کنند .

مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در این کشور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی ایتالیا و جمع بندی کلی

موسسه ی حقوقی ملک پور افتخار دارد که در طی سالهای متوالی توانسته است خدمات گسترده ای در باب پروسه های قانونی مهاجرتی به هموطنان عزیزمان ارائه کند. شما همراهان گرامی میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی پناهندگی ایتالیا و دیگر راههای اخذ اقامت قانونی این کشور مقالات ما را در سایت malekpour.ir و malekpourlaw.com مطالعه بفرمایید. همچنین به منظور بررسی دقیق تر شرایط خود و اخذ اطلاعات تخصصی تر در رابطه با انواع پروسه های مهاجرتی خود توصیه میکنیم که ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و شخصا بتوانید به صورت آگاهانه در رابطه با مهاجرت خود تصمیم گیری کرده و به وکیل مهاجرت تبدیل شوید.
در این مقاله شرایط پناهندگی ایتالیا را بررسی کردیم و دانستیم که پروسه ی پناهندگی ایتالیا نمیتواند به عنوان روشی مطمئن به منظور مهاجرت به ایتالیا مد نظر قرار گیرد. اما روش های دیگری همچون تحصیل در ایتالیا، کار در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد که با اقدام از طریق آنها میتوان به صورت کاملا قانونی به منظور اخذ اقامت خود اقدام نمود. شما عزیزان همواره میتوانید به منظور کسب اطلاع از روش های مناسب مهاجرت خود و کشورهایی که با شرایط فعلی شما سازگار می باشند با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE-اتریش و یا دیگر دفاتر همکار موسسه ی ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره ی رایگان مشاورین مجرب موسسه نیز بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ