پناهندگی ایرلند و بررسی آن

پناهندگی ایرلند
 • پناهندگی ایرلند و شرایط عمومی
 • پناهندگی ایرلند و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی ایرلند و خطرات آن
 • پناهندگی ایرلند و مراحل آن
 • پناهندگی ایرلند و کیس های پناهندگی ایرلند
 • پناهندگی ایرلند و روش های جایگزین

پناهندگی ایرلند و مقدمه ای بر آن

پناهندگی ایرلند ، چگونگی اخذ اقامت ایرلند از طریق پناهندگی و به طور کلی خطرات و شرایط پناهندگی ایرلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا اخذ اقامت ایرلند از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ شرایط و مراحل پناهندگی در ایرلند چیست؟ خطرات پیش روی متقاضیان پناهندگی ایرلند چیستند؟ ما در این مقاله به سوالات اینچنین پاسخ داده و مهمترین و اساسی ترین نکات پیرامون پناهندگی در کشور ایرلند به صورت ساده و خلاصه خدمت شما عزیزان گرامی ارائه می نماییم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

چگونگی اخذ اقامت ایرلند

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نمي دهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي مي باشد.

پناهندگی ایرلند و شرایط عمومی

پناهندگی ایرلند یکی از نامناسب ترین روش های اخذ اقامت ایرلند می باشد که به دلیل تبلیغات دروغین برخی از افراد سودجو، توجه برخی از افراد را به خود جلب کرده است. این افراد با عوام فریبی اقدام به جذب مشتریان خود برای پناهندگی ایرلند می نمایند. کشور ایرلند در طی سال های اخیر سخت گیری های شدیدی را در مقابل هجوم پناهنده ها از خود نشان می دهد، به نحوی که در طی سالهای گذشته جذب پناهنده ها از ۹۶۰۰ نفر در سال ۲۰۰۸ به حدود ۵۶۵۵ نفر در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

جدول زیر تعداد درخواست های ثبت شده در کشور ایرلند در ده سال گذشته را نشان میدهد :

نمودار تعداد درخواست های ثبت شده پناهندگان برای پناهندگی ایرلند

پناهندگی ایرلند و کنوانسیون ژنو

پناهنده ی واقعی کسی است که به یکی از دلایل منطقی همچون عقاید شخصی، مذهب، رنگ پوست، عضویت در یک گروهک سیاسی یا موارد مشابه ترس واقعی از بازگشت به وطن خود را دارد و در صورت بازگشت به کشور خود ممکن است مورد اذیت و آزار جدی قرار گیرد و جانش در خطر باشد. کنوانسیون ژنو به منظور حمایت از حقوق پناهندگان در تاریخ ۲۸ ژوئیه۱۹۵۱ به تصویب رسید و مطابق آن اگر شخص با داشتن شرایط اولیه پناهندگی برای هریک از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناهندگی دهد، آن کشور موظف است که شخص پناهجو را در کشور خود نگه دارد. همچنین بر اساس قانون دوبلین، تنها یک کشور میتواند مسئولیت پرونده شخص پناهنده را بر عهده بگیرد. بدین معنی که اگر شخصی در اولین کشوری که در آن وارد شد درخواست پناهندگی ندهد و سپس وارد کشور دیگری شود و در کشور دوم درخواست پناهندگی کند، تقاضای وی رد می شود و شخص به کشور اولی که در ابتدا وارد آن شده بود و ویزای آن کشور را دارد بازگشت داده می شود .

پناهندگی ایرلند و خطرات آن

پناهندگی ایرلند و به طور کلی پروسه های پناهندگی یکی از خطرناک ترین روش های پناهندگی می باشد که در طی آن شخص حتی اجازه ی بازگشت به وطن خود را نیز از دست می دهد. همچنین تا زمانی که پروسه ی اقامتی شخص تعیین تکلیف نگردیده ، وی از بسیاری از حقوق شهروندی محروم می باشد. همچنین روند تعیین تکلیف و اعطای اقامت به پناهجویان در ایرلند مدت زمان بسیار زیادی به طول می انجامد و این مسئله سبب گردیده است تا هر از چند گاهی شاهد اعتراضات گسترده ای از پناهجویان باشند؛ چرا که اوضاع معیشت و زندگی آنها بالاخص در کمپ های پناهندگی بسیار نامناسب بوده و تا پیش از تایید درخواست پناهندگی آنها حتی اجازه ی کار کردن هم ندارند و این مسائل موجبات نارضایتی آنها را فراهم آورده است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به ایرلند

پناهندگی ایرلند و مراحل آن

پناهندگی ایرلند و خطرات

پروسه پناهندگی در ایرلند برای متقاضیان آن از تاریخ ۲۹ Nov 1956 و با عضویت این کشور به کنوانسیون ژنو آغاز گردید و از آن پس راه را را برای پناهندگی ایرلند و ورود پناهندگان به آن کشور را باز کرد. درخواست پناهندگی ایرلند می یایست در اداره IPO ارائه گردد. در ابتدا می بایست درخواست پناهندگی ایرلند توسط شخص متقاضی اعلام گردیده و پس از ارائه دادن مدارک مورد نیاز، پرونده ی شخص در جریان کارهای اداری قرار می گیرد.

نکته ی مهم در این پروسه این است که تا زمانی که تقاضای پناهندگی شخص در کشور ایرلند مورد تایید قرار نگیرد، وی اجازه کار به صورت قانونی را ندارد و از هیچ گونه خدماتی در این کشور بهره مند نمی گردد. باز هم این موضوع را یاد آور می شویم که پناهندگی ایرلند یکی از خطرناکترین روش های مهاجرت به ایرلند به شمار می رود و بهتر است متقاضیان مهاجرت به ایرلند از روش های قانونی نسبت به مهاجرت به این کشور زیبا اقدام کنند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

پس از ارائه مدارک کافی درخواست شما توسط اداره مهاجرت ایرلند مورد بررسی قرار می گیرد و رأی نهایی توسط رییس اداره مهاجرت صادر می گردد. اگر درخواست پناهندگی شخص مورد قبول قرار گیرد شخص دیگر عنوان پناهنده را ندارد و به عنوان شهروند ایرلند شناخته می شود و چنانچه درخواست پناهندگی وی مورد قبول قرار نگیرد، شخص می بایست در مدت زمان معین خاک ایرلند را ترک کند.

در هنگام مصاحبه اولیه اگر شخص قصد دارد که خانواده ی خود را نیز وارد کشور ایرلند نماید باید فرم های مربوط به خانواده خود را تکمیل نماید و وضعیت آنها را نیز ذکر نماید. به طور کلی قوانین پناهندگی در کشور های دنیا با سخت گیری بسیار شدیدی در حال اجرا شدن هستند که این سخت گیری ها در بیشتر مواقع منجر به رد شدن کیس های پناهندگی افراد مختلف می گردد. از این رو باید به این مورد اشاره نماییم که افرادی که شرایط پناهندگی واقعی را ندارند بهتر است به هیچ عنوان برای این روش مهاجرت اقدام نکنند، چرا که احتمال رد شدن تقاضای افرادی که به دروغ تقاضای پناهندگی ایرلند ارائه می دهند، بسیار زیاد است. بررسی تقاضاهای پناهندگی در کشور ایرلند ممکن است طولانی باشد و ممکن است بین ۶ ماه تا ۱۰ سال نیز به طول بیانجامد و در طی این مدت شخص متقاضی اجازه ی کار به صورت قانونی را ندارد.

پناهندگی ایرلند و کیس های پناهندگی

دولت کشور ایرلند در سال ۱۹۵۶ قانونی جامع و الهام گرفته را به تصویب رساند که طبق این مصوبه، چارچوبی قانونی جهت پناهندگی ایرلند ایجاد گردید و این کشور متعهد گردید که بدون توجه به کشور مبدا، به افرادی که نیازمند حمایت های بین المللی هستند مطابق قوانین این مصوبه کمک کند. کیس های پناهندگی به شرح زیر هستند

 • پناهندگی ایرلند بر اساس عقاید سیاسی

  در هر جامعه ای مشاهده می شود که عقاید و نگرش های گروهی از افراد با رویکرد ها و سیاست های حکومت وقتشان متفاوت باشد و در صورت فعالیت و ترویج عقاید و افکار شخصی خود با برخورد و مخالفت های بسیار شدیدی مواجه می شود و حتی ممکن است که جان آن ها نیز در خطر بیافتد. از جمله ی این موارد میتوان به فعالیت گروه های انقلابی در کشور سوریه اشاره کرد.

 • پناهندگی ایرلند بر اساس شرایط اجتماعی

  به منظور درخواست پناهندگی اجتماعی در ایرلند شخص می بایست اثبات کند که در کشور خود شرایط اجتماعی بسیار نامساعدی برای زندگی دارد و دلایل معقولانه و محکمه پسندی را ارائه دهد. در این شرایط شخص با هدف فراهم آوردن زندگی بهتر برای خود و خانواده اش تصمیم به ارائه درخواست پناهندگی به کشور مقصد می گیرد. البته ارائه ی کیس پناهندگی اجتماعی و تایید آن بسیار سخت می باشد.

 • پناهندگی ایرلند بر اساس مذهب

  در برخی از کشور ها سخت گیری های شدیدی در بحث قواعد دینی و مذهبی انجام می پذیرد که در برخی موارد مشاهده می شود که جان شخص نیز به خطر می افتد که از جمله این موارد می توان به آزار و اذیت بسیار شدید مسلمانان در کشور میانمار اشاره کرد. سازمان ملل متحد نیز هر ساله قوانینی را به منظور حمایت از آن دسته افراد انجام می دهد و آن ها می توانند در کشور های عضو کنوانسیون ژنو به منظور پناهندگی درخواست دهند.

 • پناهندگی ایرلند بر اساس نژاد

  با مطالعه ی تاریخ از سرگذشت افرادی مطلع میشویم که صرفا به دلیل نژاد و یا رنگ پوست خود مورد اذیت و آزار شدیدی قرار می گرفتند و یا جان خود را از دست می دادند؛ کما اینکه در حال حاضر نیز این موارد به چشم می رسند و این دسته از افراد نیز مطابق کنوانسیون ژنو مورد حمایت قرار می گیرند

 • پناهندگی ایرلند به دلیل عضویت در یک گروه سیاسی یا اجتماعی خاص

  فعالیت برخی افراد در گروه های سیاسی یا اجتماعی خاص که با قوانین و معیار های اساسی حکومت مغایر است میتواند خطراتی جدی برای شخص به دنبال داشته باشد و در صورت اثبات فعالیت وی ممکن است جان شخص نیز در معرض خطر قرار بگیرد. به عنوان مثال می توان به هم جنس گرایان یا دو جنس گرایان در جامعه اشاره کرد که این افراد مطابق کنوانسیون ژنو می توانند در کشور های عضو این کنوانسیون درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند.

 • پناهندگی ایرلند به دلیل چنگ

  درخواست پناهندگی ایرلند به دلیل نا آرامی ها و شرایط جنگی داخلی و یا خارجی برخی کشور ها در سالهای اخیر بسیار مشهود است که بیشترین درخواست ها جهت پناهندگی ایرلند از سوی پناهندگان کشورهای جنگ زده عراق، افغانستان و سوریه بوده است.

انجمن عالی پناهندگان سازمان ملل متحد همچنان به آموزش و پشتیبانی برای توسعه بیشتر سیستم پناهندگی ادامه می دهد و همچنین در ثبت نام و ارجاع متقاضیان به نقاط امن کمک می کند. در سال گذشته انجمن عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بیش از ۲۰،۰۰۰ مصوبه را در راستای حمایت از حقوق پناهجویان به تصویب رسانده است.

پناهندگی ایرلند و مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزا

هر متقاضی پناهندگی ایرلند در ابتدا می بایست تقاضای خود را به اداره IPO در ایرلند ارائه دهد و تا وقت مصاحبه ی اولیه برای وی تنظیم گردد. در طول این مصاحبه از شما دلایل مختلف شما برای پناهندگی ایرلند سوال می شود. مدارک مورد نیازی که می بایست در مراجعه  اول همراه شخص باشد عبارتند از :

 1. پاسپورت
 2. ارائه ی فرم درخواست پناهندگی و مدارک مرتبط و محکمه پسند در رابطه با آن
 3. مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی و سایر مدارک شناسایی شخص و خانواده و ترجمه ی آنها
 4. بلیط سفر و مدارک ورود به این کشور
 5. ترجمه ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 6. مدارک ازدواج

در پایان مرحله ی اول مصاحبه، مدارک مورد نیاز به منظور مصاحبه بعدی به شخص اعلام می گردد و وی می بایست فرم ها و مدارک تکمیل شده را مجددا به اداره IPO تقدیم نماید. شایان ذکر است اگر متقاضی در تاریخ ذکر شده برای ارائه فرم های مصاحبه دوم مراجعه نکنئ درخواست وی مبنی بر پناهندگی رد خواهد شد. پس از ارائه فرم های مذکور، زمان مصاحبه برای شخص تعیین گردیده و به منظور دریافت پاسخ مرحله دوم مصاحبه، شخص باید حداقل مدت زمان شش ماه را برای دریافت جواب در نظر بگیرد .

پناهندگی ایرلند و روش های جایگزین

پناهندگی ایرلند روشی بسیار نادرست بوده و توصیه می شود که تا حد امکان از سایر شرایط اخذ اقامتی که به صورت قانونی هستند اقدام نمایید. روش های مهاجرت به ایرلند را می توان به قسمت های متفاوتی تقسیم بندی کرد که در زیر به آنها به صورت مختصر اشاره ای شده است.

 • تحصیل در ایرلند

  شما با داشتن مدرک زبان انگلیسی قوی می توانید از دانشگاه های کشور ایرلند پذیرش تحصیلی دریافت نمایید. دانشگاه های این کشور عموما به صورت دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت هستند و دارای رشته های بسیار زیادی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشند. پس از تحصیل در ایرلند دولت این کشور مدت زمانی را به شما اختصاص می دهد که بتوانید به دنبال کار در این کشور باشید و سپس پروسه ی مهاجرت به ایرلند شما آغاز می گردد.

 • کار در ایرلند

  کار در ایرلند نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور به شمار میرود ولی باید این مورد را در نظر داشته باشید که برای کار در این کشور لازم است که از کارفرمایی در کشور ایرلند Job offer یا دعوت نامه کاری داشته باشید.

 • سرمایه گذاری در ایرلند

  کشور ایرلند با تغییر رویکرد و وضع قوانین جدید در رابطه با حمایت از سرمایه گذاران خارجی توانسته است شرایط مناسبی را جهت سرمایه گذاری در این کشور فراهم آورده است. اگر دارای شرایط مالی مناسب هستید می توانید از طریق سرمایه گذاری در ایرلند نسبت به مهاجرت به ایرلند اقدام نمایید. سرمایه گذاری خود دارای زیر شاخه های بسیاری می باشد و شخص می بایست از تمامی جوانب سرمایه گذاری مطلع باشد. یکی از نکات مهم در مبحث سرمایه گذاری داشتن بیزنس پلن قوی می باشد. شما می بایست ثایت کنید که طرح تجاری شما می تواند برای اقتصاد کشور مفید واقع شود.

 • تولد و ازدواج در ایرلند

  ازدواج با شخص دارای تابعیت و اقامت کشور ایرلند یکی از راه های مهاجرت به این کشور شمرده می شود که باید دقت نمایید که در بیشتر مواقع به همسر شخص دارای تابعیت و یا اقامت به صورت مستقیم تابعیت و اقامت اعطا نمی گردد. از این رو پیشنهاد می شود که در صورت پیدا شدن شخص مورد نظر خود ازدواج به صورت کاملا واقعی صورت گیرد؛ چرا که در صورت ازدواج به صورت سوری ممکن است شخص دچار طبعات بسیار جبران ناپذیری گردد. تولد در این کشور نیز قابل ذکر است که به دلیل آنکه کشور ایرلند دارای قانون خون است منجر به دریافت تابعیت توسط فرزند نمی گردد.

بارها مشاهده شده است که افرادی با تحصیلات و شرایط بسیار مناسب به دلیل عدم آگاهی و به اشتباه گزینه ی پناهندگی ایرلند را انتخاب می کنند و در نهایت از تصمیم خود نادم و پشیمان می شوند چرا که از خطرات پناهندگی ایرلند اطلاع دقیق نداشته و با این اقدام خود بسیاری از فرصت های خود را از دست میدهند. ولی در صورتی که این شخص تحقیقات کاملی به منظور ارزیابی شرایط خود و کسب اطلاعات صحیح در رابطه با شرایط مهاجرت به کشور های اروپایی انجام می داد به هیچ عنوان گزینه ی پناهندگی ایرلند یا هیچ کشوری را مد نظر قرار نمی داد. شما عزیزان همواره میتوانید جهت اخذ اطلاعات دقیق تر در رابطه با روش های قانونی مهاجرت به کشور ایرلند و یا سایر کشورهای اروپایی با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و در صورت نیاز از مشاوره ی تخصصی وکلای مهاجرت و مشاورین ارشد موسسه نیز بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ اقامت ایرلند می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور ایرلند را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ اقامت ایرلند به روش های قانونی به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی ایرلند و سخن پایانی

پناهندگی ایرلند و خطرات پناهندگی در این مقاله به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و ما سعی داشتیم تا آگاهی لازم را در زمینه ی پروسه های پناهندگی ایرلند به شما عزیزان بدهیم تا بتوانید با چشمانی باز و آگاهانه به منظور انتخاب بهترین روش به منظور اقامت خود اقدام نمایید. با خواندن این مقاله پی بردیم که شرایط پناهندگی ایرلند در سالهای اخیر بسیار سخت شده است و دولت این کشور شرایط بسیار سخت گیرانه ای را به منظور قبول کیس های پناهندگی منظور می کند. طبیعتا هیچ شخصی نمی تواند با اصل کنواسیون پناهندگی ژنو مخالفتی داشته باشد، چرا که افرادی وجود دارند که به دلیل شرایط فعلی خود واجد شرایط اخذ اقامت از این شیوه هستند و کنوانسیون ژنو به دلیل حمایت از این دسته از افراد به تصویب رسیده است. علی رغم مثبت بودن ماهیت کنوانسیون پناهندگی ژنو عده ای از افراد هم وجود دارند که از ماهیت این قانون به نفع خود استفاده ی سوء کرده و با نیرنگ و ارائه دادن پرونده های غیر واقعی همچون همجنس گرا بودن، تغییر دین و … سعی در فریب دولت کشور مقصد داشته و نسبت به پناهندگی ایرلند اقدام می کنند و بدین ترتیب خواسته و یا ناخواسته راه را برای ورود قانونی سایر ایرانی ها نیز بسیار دشوار می کنند. چرا که ذهنیت مثبت افسر را نسبت به مهاجران ایرانی لکه دار کرده و باعث می شوند که به منظور بررسی پرونده ی اعطای اقامت به ایرانی ها سخت گیری شدید تری را اعمال کرده و با احتیاط بیشتری عمل کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ