پناهندگی بلاروس

پناهندگی بلاروس
 • پناهندگی بلاروس و شرایط عمومی
 • پناهندگی بلاروس و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • پناهندگی بلاروس و خطرات آن
 • پناهندگی بلاروس و مراحل آن
 • پناهندگی بلاروس و مسیر آن
 • پناهندگی بلاروس و کیس های پناهندگی در بلاروس
 • پناهندگی بلاروس و روش های جایگزین
 • پناهندگی بلاروس و آثار آن

پناهندگی بلاروس و مقدمه ای بر آن

پناهندگی بلاروس ، مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی، اخذ اقامت بلاروس از طریق پناهدگی و آثار آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اولین قدم اخذ اقامت از طریق پناهندگی در بلاروس چیست؟ آیا اقامت بلاروس از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ خطرات پناهندگی بالاروس چیست؟ پناهندگی بلاروس مطابق با قوانین و مقررات کنواسیون پناهندگی می باشد و هر فردی را شامل نخواهد شد، پناهندگی بلاروس از جهات مختلفی قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه، اصلی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می گردد. ما در مقاله پیش رو سعی داریم اطلاعات شما عزیزان را در باب پناهندگی بلاروس افزایش دهیم. مهاجرت به بلاروس راه های مختلفی دارد که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به بلاروس محسوب می شود، روش پناهندگی هیچ گاه مورد تایید وکیل معتبر مهاجرت به بلاروس نبوده است چراکه این روش خطرات و ریسک های فراوانی دارد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب پناهندگی بلاروس و خطرات آن خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی بلاروس و شرایط عمومی

پناهندگی بلاروس یکی از روش های مهاجرت به بلاروس محسوب می شود که دارای شرایط عمومی می باشد، شرایط پناهندگی در بلاروس برای افرادی که به صورت قانونی یا غیر قانونی در بلاروس اقامت دارند به محل اقامت آنها بستگی دارد که می توانند به دفاتر مهاجرت دولتی در شهرهای مینسک، برست، گومل، گودنو، موگیلف و یا مناطق ویتبسک مراجعه نمایند. اگر متقاضی پناهندگی به صورت غیر قانونی از مرز بلاروس عبور نماید می بایست به گارد مرزی یا پلیس مراجعه کنند. در همه موارد، بهتر است متقاضی به صراحت بگوید که می خواهد در بلاروس درخواست پناهندگی نماید و مقامات دولتی باید درخواست متقاضی را قبول کنند. متقاضیان می بایست در اسرع وقت درخواست پناهندگی ارائه نمایند، زیرا قصد واقعی شخص برای دریافت حفاظت در بلاروس را نشان می دهد. با توجه به کنواسیون پناهندگی اگر متقاضی در برخی از ساعات در بلاروس اقامت داشته و در آن دوره درخواست پناهندگی نداده است، بدین معنا نیست که دیگر نمی تواند درخواست دهد بلکه قانون چنین اجازه ای را به شخص پناهنده داده است .

پناهندگی بلاروس و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

پناهندگی بلاروس برای اتباع خارجی که قصد پناهندگی و مهاجرت به بلاروس را دارند شامل موارد بسیار مهمی است که افراد باید تمامی قوانین پناهندگی بلاروس و کنوانسیون ژنو را در نظر داشته باشند . سازمان ملل متحد همان کنوانسون بین المللی است که پناهنده را تعریف کرده و حق و حقوق افراد پناهنده را تعریف می کند و کشورهایی که عضو این کنوانسیون می باشند موظف به انجام مسئولیت هایی می باشند که این سازمان به عهده این کشورها گذاشته است. ولی در صورتی که اثبات شود فرد به دروغ شرایط پناهنجو را تعریف نموده است امکان جریمه و محاکمه افراد نیز وجود دارد.

کنوانسیون ژنو یک پناهنده را به عنوان این شخص تعریف می کند:

“کسی که با توجه به ترس از آزار و اذیت به دلایل نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی، خارج از کشور ملیت خود است، نمی خواهد به نفع خود از حفاظت این کشور بهره مند شود؛ یا کسانی که به دلیل چنین رویدادی خارج از کشور محل سکونت قبیله ای خود نیستند و یا به دلیل چنین موضوعی، نمی خواهند به آنجا بازگردند. “

با امضای این کنوانسیون در سال ۱۹۵۴ ، بلاروس متعهد شد تا پناهندگان را در قلمرو خود حفظ کند. متقاضیان حفاظت بین المللی که به عنوان پناهنده شناخته می شوند، اجازه اقامت را برای مدت نامحدود دریافت می کنند.

نمودار مربوط به پناهندگان 5 کشور_پناهندگی بلاروس

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

راه های اخذ اقامت بلاروس

پناهندگی بلاروس و مسیر آن

پناهندگی بلاروس دارای شرایط و مسیری مشخص می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم، درخواست مصاحبه پناهجویی حق قانونی هر فردی برای دریافت پناهندگی است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. این درخواست مستقیما توسط سرویس مهاجرت دولت انجام می شود. مصاحبه پناهجویان میتواند به عنوان اطلاعاتی که ممکن است در حمایت از درخواست ارائه شود، کمک کند. اطمینان حاصل شود که تمام مدرک های کتبی از ادعای پناهندگی (در صورت وجود) ارائه شوند.

 • مدارک شناسایی (برای مثال گذرنامه، شناسه کارت، مدارک سفر)
 • مدارک شخصی و وضعیتی (مثلا تولد و یا ازدواج و یا گواهی طلاق، اسناد حقوقی)
 • مدارک تحصیلی ( دانشگاه / دیپلم)
 • مدارک کار (مانند گواهینامه، سوابق کاری)
 • عضویت در انجمن ها یا اتحادیه ها (به عنوان مثال احزاب سیاسی، سازمان های غیردولتی، انجمن ها و یا نهاد های خصوصی)
 • هر سند رسمی صادر شده توسط مقامات کشور محل اقامت قبلی که در جایی ثبت شده است

فقدان اسناد از ادعای پناهندگی پشتیبانی نمی کند، مصاحبه با پناهجویان برای بررسی روند زندگی، ترس از بازگشت و زمینه برای ارائه پناهندگی انجام می شود. در طی مصاحبه های پناهندگی، فرد قادر خواهد بود همه توضیحات لازم را ارائه دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

راه های مهاجرت به بلاروس

پناهندگی بلاروس و مراحل آن

بعد از تعیین وضعیت پناهندگی بلاروس ، یک گواهی پناهندگی دریافت می شود (تایید اینکه فرد دارای وضعیت پناهندگی می باشد).

وضعیت پناهندگی اجازه اقامت دائم در بلاروس را می دهد . مأمورین مهاجرت بلاروس گذرنامه را پیش خود نگه خواهند داشت، اما به جای آن، سند اقامت دائم (شناسایی شخصیت) جهت استفاده داخلی در بلاروس و سند مسافرتی برای سفر های خارجی صادر خواهند کرد.

پس از دریافت حمایت های تکمیلی در بلاروس، گواهینامه ای برای تأمین حمایت تکمیلی (تایید می کنید که فرد واجد شرایط دریافت حمایت است) دریافت می کند. حمایت تکمیلی به فرد اجازه اقامت به مدت ۱ سال را به صورت موقت می دهد و البته قابل تمدید است.

لازم به ذکر است که بلافاصله پس از دریافت حمایت تکمیلی، گذرنامه توسط دولت منتقل خواهد شد.

اعضای خانواده نیز در این امر مشارکت دارند.

فرد و تمامی اعضای خانواده وی باید برای مصاحبه جهت پناهندگی برای مجوز مهاجرت دولت آماده شوند.

تاریخ و زمان دقیق مصاحبه پناهندگی توسط دولت به پناهنده اعلام می شود.

اطلاعات را باید کاملا دقیق و حقیقی  در تمام مراحل درخواست پناهندگی در بلاروس ارائه داد.

 • پناهندگی بلاروس و محرمانه بودن اطلاعات پناهنده

  تمام اطلاعات و مدارکی که در طی درخواست برای پناهندگی بلاروس ارائه می شود (اسناد، پرونده مصاحبه پناهندگی) محرمانه است. این بدان معنی است که بدون اجازه فرد که به روشنی بیان کند به هیچ کس دیگری افشا نخواهد شد و در اختیار هیچ فرد حقیقی و حقوقی دیگری  قرار نخواهد گرفت. اطلاعاتی که در طول درخواست پناهندگی ارائه می شود، توسط مأمورین دولت برای تصمیم گیری در مورد پرونده مورد استفاده قرار می گیرند (فقط افرادی که به درخواست فرد بر روی پرونده وی کار می کنند ). پس از تقاضای پناهندگی، همچنین ممکن است فرد مایل باشد (یا نباشد) که اطلاعاتش را با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد که باز هم تصمیم گیرنده نهایی این موضوع شخص یا اشخاص متقاضی می باشند به اشتراک بگذارد یا خیر.

  در بلاروس کودکان پناهجویان قادر به دریافت انواع درمان های پزشکی رایگان هستند همچنین از آموزش پیش دبستانی و متوسطه کاملا یکسان با اتباع بلاروس استفاده می کنند زیرا تبدیل به شهروند بلاروس می شوند. پناهجویان بزرگسال نیز می توانند (بدون نیاز به اخذ مجوز ویژه) کار کنند، درمان رایگان فوری را دریافت کنند همانند یک شهروند کاملا قانونی.

  پناهجویان همچنین دارای خدمات زیر می باشند

  در حالی که مقامات مهاجرتی دولت بلاروس درخواست پناهندگی بلاروس را بررسی می کنند و پناهنده را تحت حفاظت دولت قرار می دهند، پناهنده  از بازگشت اجباری (اخراج) به کشور مبدا یا محل اقامت دائم قبلی معاف می شود، در صورت ورود یا اقامت غیرقانونی در بلاروس (اگر پناهجو این درخواست را جهت پناهندگی و در اسرع وقت به مقام مسئول تحویل دهند) از مجازات معاف می شوند.

  جهت اقامت در دوره بررسی درخواست پناهندگی، یک گواهینامه توسط مأمورین دولت برای پناهجو صادر می شود. (به عنوان جایگزینی برای پاسپورت یا هر سند دیگری که موقتا توسط مأمورین دولت قابل قبول است). برای دریافت کمک مالی از دولت بلاروس جهت خرید غذا، لباس و برای پرداخت هزینه های موقت در محل اقامت می بایست این گواهینامه دریافت شود. درخواست، نامه ای است که در همین راستا به سازمان مهاجرت بلاروس ارسال می شود و در آن زمان می شود به صورت رایگان در محل اقامت موقت پناهجویان که توسط دولت فراهم شده است اقامت گزید.

  پناهندگی بلاروس

پناهندگی بلاروس و روش های جایگزین

پناهندگی بلاروس  به دلایل متعدد مورد تایید وکیل مهاجرت به بلاروس نمی باشد چرا که پناهندگی یکی از پرخطرترین راه های مهاجرت می باشد، مؤسسات و سازمان های زیر مجموعه ی آن ها، خدمات رایگان را برای پناهجویان و پناهندگان ارائه می دهند که میتواند روند زندگی پناهجو را در بلاروس ساده تر کند. همچنین روش های دیگری نظیر تحصیل، ویزای کار، سرمایه گذاری، اقامت موقت موجود هستند که شما به سادگی و بدون نیاز به داشتن پناهندگی می توانید اقدام به مهاجرت کنید.

مینسک_پناهندگی بلاروس

روش های قانونی و جایگزین برای مهاجرت به بلاروس وجود دارد که افراد میتوانند از آن ها استفاده نمایند ، این روش ها را به طور خلاصه برای شما بیان می کنیم :

 • تحصیل در بلاروس یکی از روش های ساده برای مهاجرت به این کشور است که فرد متقاضی علاوه بر دارا بودن حقوق تحصیلی می تواند در این کشور کار کند و از حقوق قانونی و عادی شهروندی بهره مند گردد. هزینه های تحصیل در کشور بلاروس به نسبت کشورهای اروپایی بسیار پایین تر می باشد و با توجه به دانشگاه و نوع رشته متغیر و متفاوت است و سالیانه بین ۳۰۰۰ یورو الی ۷۰۰۰ یورو می باشد در صورت اتمام تحصیل امکان کاریابی برای دانشجو بسیار زیاد است که پس از پایان تحصیل فرد دانشجو در صورت مشغول به کار شدن می تواند اقامت بلاروس را دریافت نماید .

علاوه بر مهاجرت به بلاروس از طریق ویزای تحصیلی، می توانید از روش های اخذ ویزای کاری بلاروس، سرمایه گذاری در بلاروس و ازدواج در بلاروس نیز برای مهاجرت به بلاروس اقدام نمایید. برای به دست آوردن اطلاعات تمکیلی در زمینه مهاجرت قانونی به بلاروس، تحصیل در بلاروس و ویزای کار می توانید با مشاوران  موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود در زمینه مهاجرت قانونی به بلاروس را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

پناهندگی بلاروس و آثار آن

پناهندگی بلاروس آثار و تبعاتی را برای فرد پناهنده دارد، تعداد کل پناهجویان در سال ۲۰۱۵ بیش از (۸۶۷) نفر بوده که تقریبا ۴۰ درصد بیشتر از سال پیش یعنی چیزی حدود (۱۲۴۶) نفر بوده است. ۵ کشور اصلی از جمله اوکراین (۹۷۸) نفر، سوریه (۱۰۳)نفر، افغانستان (۴۱)نفر، عراق (۳۶)نفر و یمن (۳۳)نفر و در مجموع ۲۳ نفر پناهنده در بلاروس دریافت کردند، در حالی که حمایت تکمیلی برای ۸۷۷ نفر بوده است.

 شرکای سازمان غیر دولتی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد (UNHCR) همچنان به ارائه مشاوره به افراد غیر رسمی UNHCR در بلاروس ادامه دادند .۳۹۷ مورد جدید متقاضی (۱۷۱ مورد) ثبت شده است، ۱،۲۷۲ مشاوره حقوقی به ۱۲۷۲ مجرم (۵۶۸ مورد) داده شده است. هیچ پرونده اخراج در بلاروس ثبت نشده بود. در نتیجه ۱۷۳ نظرسنجی نظارت و ۳۷۲ درخواست کمک و اطلاع رسانی، ۳۸۷ نفر از بازداشت شدگان به کمک های قانونی و مشاوره قانونی و ۱۷ نفر برای وضعیت پناهندگی قبول درخواست شدند. توجه خاص به ارائه مشاوره به مردم از اوکراین داده شد.

در نتیجه افزایش شمار افراد مهاجر، نگرانی دولت بیشتر شده است به گونه ای که در سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۵، تعداد افرادی که دریافت کمک مالی ماهانه کرده بودند، از جمله اوکراین، تقریبا دو برابر در سال ۲۰۱۵  بود . از ۵۹ مورد ۱۰۷ نفر در سه ماهه اول تا ۱۰۹ مورد ۲۱۰ نفر در سه ماهه چهارم. علاوه بر این، کمک مالی اضطراری برای پرداخت اقامت و سایر نیازهای فوری به ۳۹ مورد ۲۰۸ نفر داده شد. از لحاظ مالی، اوکراینی ها دریافت ۷۰ درصد از کمک مالی ماهانه ارائه شده در سال ۲۰۱۵ را دریافت کردند که بیشترین سهم در این سال بوده است .

جدول آمار کلی پناهندگان بلاروس و سازمان ملل

کشور مقصد پناه جویان کشور مبدا سال پناهجو ها پناهجو های سازمان ملل کل پناه جوها و افراد واجد شرایط
بلاروس افغانستان ۲۰۱۶ ۲۲۷ ۸۳ ۲۲۷
بلاروس ارمنستان ۲۰۱۶ ۳ ۳
بلاروس آذربایجان ۲۰۱۶ ۵ ۵
بلاروس مصر ۲۰۱۶ ۴ ۲ ۴
بلاروس اتیوپی ۲۰۱۶ ۶ ۶
بلاروس گرجستان ۲۰۱۶ ۶۱ ۵ ۶۱
بلاروس عراق ۲۰۱۶ ۱۳ ۱۰ ۱۳
بلاروس ایران ۲۰۱۶ ۵ ۵ ۵
بلاروس قزاقزستان ۲۰۱۶ ۲ ۲
بلاروس قرقیزستان ۲۰۱۶ ۱ ۱
بلاروس لبنان ۲۰۱۶ ۲ ۲ ۲
بلاروس لیبریا ۲۰۱۶ ۱ ۱
بلاروس لیبی ۲۰۱۶ ۹ ۷ ۹
بلاروس رواندا ۲۰۱۶ ۱ ۱
بلاروس سومالی ۲۰۱۶ ۱ ۱
بلاروس فلستین ۲۰۱۶ ۳ ۲ ۳
بلاروس سوریه ۲۰۱۶ ۷۷ ۲۷ ۷۷
بلاروس تاجیکستان ۲۰۱۶ ۱۲ ۱۲
بلاروس اوکراین ۲۰۱۶ ۱۱۸۴ ۳۴۹ ۱۱۸۴
بلاروس یمن ۲۰۱۶ ۳۳ ۱۹ ۳۳
بلاروس افغانستان ۲۰۱۵ ۴۰۳ ۱۵۱ ۴۰۳
بلاروس ارمنستان ۲۰۱۵ ۴ ۴ ۴
بلاروس آذربایجان ۲۰۱۵ ۱۴ ۳ ۱۴
بلاروس مصر ۲۰۱۵ ۶ ۵ ۶
بلاروس اتیوپی ۲۰۱۵ ۸ ۴ ۸
بلاروس گرجستان ۲۰۱۵ ۸۱ ۲۸ ۸۱
بلاروس عراق ۲۰۱۵ ۹ ۹ ۹
بلاروس ایران ۲۰۱۵ ۱۰ ۶ ۱۰
بلاروس لبنان ۲۰۱۵ ۲ ۲ ۲
بلاروس لیبریا ۲۰۱۵ ۱ ۱
بلاروس لیبی ۲۰۱۵ ۱۱ ۱۱ ۱۱
بلاروس رواندا ۲۰۱۵ ۱ ۱
بلاروس سومالی ۲۰۱۵ ۱ ۱ ۱
بلاروس فلستین ۲۰۱۵ ۶ ۲ ۶
بلاروس سوریه ۲۰۱۵ ۱۳۸ ۹۱ ۱۳۸
بلاروس تاجیکستان ۲۰۱۵ ۱۲ ۸ ۱۲
بلاروس اوکراین ۲۰۱۵ ۱۰۸۹ ۴۱۳ ۱۰۸۹
بلاروس یمن ۲۰۱۵ ۱۳ ۱۳ ۱۳

نمودار میزان درخواست های پناهندگی از سرتاسر جهان به بلاروس ( بر اساس سال )

پناهندگی بلاروس و کیس های پناهندگی در بلاروس

موضوعی که سال ها مورد بحث مطبوعات محلی قرار گرفت سیل عظیم مردمانی از سمت لهستان و اوکراین به سمت بلاروس جهت پناهندگی بلاروس بوده است . اصولا در اکثر کشورها کیس های پناهندگی به انواع زیر تقسیم بندی می شوند

 • براساس عقاید سیاسی
 • کیس های اجتماعی
 • براساس عقاید مذهبی
 • براساس نژاد
 • براساس جنگ در کشور متقاضی
 • براساس فعالیت در گروه های اجتماعی یا سیاسی خاص

مردمانی که برای زندگی بهتر تن به مهاجرت داده بودند اما به دلیل نبود مدیریت کافی در مرزها مهاجرین به دست سربازان لهستانی و اوکراینی می افتادند و سرباز ها تعیین می کردند که چه کسی می تواند از مرز بگذرد.

دیده بان حقوق بشر امروز اعلام کرد که مقامات لهستانی به طور مداوم پناهجویان در مرز بلاروس و لهستان را از حق درخواست پناهندگی محروم می کنند و آنها را به بلاروس بازمی گردانند. از سال ۲۰۱۶، تعداد زیادی از پناهجویان از جمهوری چچن روسیه بوده اند، اما همچنین از تاجیکستان و گرجستان، سعی در درخواست پناهندگی در لهستان در مرز با بلاروس را داشته اند.

طبق قانون لهستان دفتر توابع خارجی جهت مجوز پناهندگی لهستان و خدمات مرزی گمرکی، مسئول تصمیم گیری در مورد درخواست پناهندگی است. اما در عمل، پناهجویان در مرز لهستان و بلاروس اعلام کرده اند که نگهبانان مرزی در ۱۰ دقیقه مصاحبه های سطحی انجام داده اند و پس از آن دسترسی اکثریت به پرونده پناهندگی را رد کردند. پناهندگی بلاروس را می توان به روشنی گفت که اصلا روش مناسب و سهلی نیست زیرا در طی سالهای اخیر درخواست بسیاری زیادی از پناهندگان برای پناهندگی بلاروس رد شده است . در مجموع کشور بلاروس اخیرا از پذیرفتن پناهنده اجتناب می کند و اغلب درخواست ها را رد می کند.

پناهندگی بلاروس و خطرات آن

پناهندگی بلاروس روش مناسبی برای مهاجرت به این کشور نمی باشد و اغلب افرادی که به قاچاقچیان و افراد سودجو و روش های غیر قانونی اعتماد می کنند در طول مسیر میزان قابل توجهی از سرمایه خود را از دست می دهند و احتمال آسیب جانی هم وجود دارد، همینطور در صورتی که ثابت شود فرد به دروغ و صرفاً جهت ورود به این کشور خود را پناهنده معرفی نموده است مطابق قانون جرم محسوب شده و محاکمه فرد را به دنبال خواهد داشت. دولت بلاروس میتواند برای بررسی جزئی تر کیس پناهندگی فرد را حتی تا ۴ سال در کمپ های پناهندگی نگه دارد. معمولاً این روش برای مهاجرت مناسب نیست و موجب خطرات جدی برای فرد و خانواده ی وی را فراهم می آورد.

یک روزنامه نگار چچنی که برای گزارش خود از تهدیدهای مرگ برخوردار شده است گفت که او و خانواده اش بارها و بارها از مرز شده اند. او گفت: “می دانید، من کار خوبی داشتم و یک زندگی خوب داشتم. چرا من باید همه چیز را پشت سر بگذارم برای هیچ چیز؟.”

گزارش کمیساریای حقوق بشر در سال ۲۰۱۶ می گوید که مقامات مرزی لهستان در ترزپول در باب این موضوع صحبت می کنند و کاملا روسیه را درک می کنند. بعضی از مصاحبه شوندگان گفتند که آنها در طول مصاحبه کلمات “پناهندگی” و “پناهنده” را بیان کرده یا نوشتند، اما همچنان رد شده اند و به آن ها بی توجهی شده. سیزده نفر از مصاحبه کنندگان گفتند که مقامات مرزی آنها را تحقیر یا اذیت کرده اند.

بلاروس دارای مقررات قانونی برای یک سیستم پناهندگی است، اما در عمل، حفاظت معناداری را ارائه نمی دهد. تاجیک ها، که بسیاری از آنها در تاجیکستان مورد سوء استفاده قرار گرفته و از اخراج یا آزار و اذیت نیروهای امنیتی تاجیک در روسیه می ترسند، نمی توانند در بلاروس، روسیه را به عنوان یک کشور امن و آرام ببینند. به رغم ترس خود از سوء استفاده از مقامات جمهوری چچن روسیه، چچنی ها نیز به روسیه فرستاده می شوند. بلاروس مسئولیت قوانین بین المللی را بر عهده دارد تا همه مهاجران را به صورت انسانی به کار گیرد و به تمامی آن ها پناه دهد.

راه های اخذ اقامت بلاروس

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی بلاروس و سخن پایانی

پناهندگی بلاروس و تشریح شرایط پناهندگی در بلاروس موضوعی بود که در مقاله بالا مورد بررسی علمی قرار گرفت. پناهندگی در بلاروس یکی از روش های مهاجرت به بلاروس می باشد اما از آنجائیکه پناهندگی خطرات فراوانی دارد به شما متقاضیان مهاجرت به بلاروس توصیه می گردد از سایر طرق مهاجرت به بلاروس همانند تحصیل در بلاروس و مهاجرت کاری به بلاروس استفاده نمائید. پناهندگی بلاروس ، مراحل و مسیر پناهندگی ، خطرات و سختی های آن از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما در زمینه پناهندگی بلاروس را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاترین زمان ممکن دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ